Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Turbochiken


Turbochiken
csendes tag

Előző hozzászólásomhoz hozzáfűzve kérdezem:
Tudna valaki tanácsot adni, milyen fóliát ajánlotok, olyat amit már vki felisrakott és jó.
Gondolom a Zaggos invisible shield a legjobb, de hátha van még jó, ami nem 6-7 ezer forint
Előre is köszi!

(#1852) €uro válasza adriano18 (#1848) üzenetére


€uro
őstag

Nem tudom. Talán.

Amit tudok, hogy ezt a fóliát úgy kell feltenni a telefonra, hogy lényegében el kell áztatni vízzel. Amikor a mobilra simítottam, még csúszott-mászott a felületen. Majd szép lassan kezdett tapadnii. Miután az összes fóliát a helyére tettem, 24 órát hagytam száradni. 12-24 óra volt a javasolt száradási idő.

Nem tudom, hogy levehető-e úgy, hogy utána vissza tudd tenni. Illetve azt olvastam róla, hogy kb. öt perced van arra, hogy az egyes fóliákat le-fel húzogatva a végleges helyére helyezd.

Egyébként a műanyagot az amerikai hadsereg fejlesztette ki, és valamilyen nanotechnológiás anyagról van szó.

Négy-öt milliméteres fólia csíkot teszteltem. Kinyújtottam a duplájára. Elszakítani nem tudtam. Majd, amikor elengedtem az anyagot, az az eredeti méretét vette fel. Deformációnak jele sem volt.

A mobilon a fólia olyan érzést kelt, mint egy enyhén gumírozott felület. Próbáltam belemélyíteni a körmömet, amennyire csak tudtam, hogy azzal belekarcoljak. Azonban ennek semmi nyoma nem marad.

(#1853) €uro


€uro
őstag

Még pár gondolat a ZAGG fóliáról.

Először Full Body Easy Install fóliát rendeltem. Csak miután kiszállították, akkor jöttem rá, hogy a két - egyébként árban egyenértékű - csomag (Full Body Easy Install és Maximum Coverage) között az a különbség, hogy a Maximum Coverage pack-hez nem csak előlapi fóliát kapok.

Írtam a ZAGG-nak, hogy a még érintetlen fóliámat ki szeretném cserélni Maximum Coverage-re. Visszaírtak, hogy erre nincs lehetőség. Viszont azt tanácsolták, hogy küldjem vissza a fóliát garanciális csereként, és amikor az internetes honlapjukon ezt kérem, akkor majd választhatok Maximum Coverage csomagot. Az egyedi esetre tekintettel még kaptam egy kupont is, hogy a szállítási költséget ne kelljen kifizetnem.

Így cselekedtem. Az Easy Install fóliát visszaküldtem, majd kaptam helyette Maximum Coverage csomagot.

(#1854) hurrikan válasza €uro (#1853) üzenetére


hurrikan
addikt

Easyhez is van elő, és hátlapi fólia. Nekem is az van.
A Maximumhoz oldallapi is van+alső felső élek, csak a gombok maradnak ki, ennyi a különbség.
Csak előlapi az a Screen protector csomagban van, ami olcsóbb is jóval.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1855) skul0 válasza €uro (#1852) üzenetére


skul0
aktív tag

Ideje lenne nekem is beszereznem egyet, ha már mindenki azt írja, hogy jó.
Egyébként októberi frissítést mennyire várjátok? Szerintem ismét hasznos dolgokkal bővül a készülékek tudása, számomra az usb on the go a legbejövősebb, remélem nem csak dokkolóval lehet használni és pendriveot is befogad, akkor azt hiszem nem is veszek laptopot.

(#1856) Hanon válasza Hanon (#1849) üzenetére


Hanon
tag

Kihagytam, hogy a felső része melegszik (hátlap és képernyő is), szóval mégcsak nem is az akku. Nem tudom mi van ott elhelyezve, fogalmam sincs a Neo összeszereléséről. Csak én pont az akkutól vártam volna túlmelegedést.
Csinálni gondolom úgyse lehet semmi vele, csak kérdezem, hogy ez mennyire normális ilyen rövid idő alatt. Szóval úgy fűt, hogy télen nem kell majd kesztyű.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#1857) hurrikan


hurrikan
addikt

Hanon:
Hogyne melegedne? Kint meleg van. Belülről a proci kezdi fűteni, kívülről meg a kezed. Semmi gond nincsen ezzel iylen teljesítmény mellett. arc mégjobban melegszik a vékonysága miatt.

Látom #1843 -ra senki nemakar segíteni.... pedig később rengeteg ember számára nagyon jól jönne ha vissza akarná rakni a garanciás szoftverét.....
Ha nem csináltatok még frissítést a gépetekkel megértem hogy csak emiatt nem csináltok, de aki csinált annak 2másodperc feltöltenia mappát és elküldenie nekem privátban.

Vagy ha más nem legalább buildszámokat adjatok. Amit a build.prop-ban megtaláltok. 2x4jegyű szám. 3x is szerepel benne. RootExplorerrel megnézni emgtudjátok ha nincs Rootolva akkor is. És mellé pedig írjátok oda a doboz oldalán lévő országkódot ami a doboz oldalámn lévő matricán van. SI XXX-XXX.X ezután jön az országkód(ok).
Tehát buildszám a build.prop-ból +országkód a dobozról, leginkább Telenoros az egetverően szükséges, de függetlenből is jóljönne minél több.

Más kérdés:
Aki frissített már a legújabb 4.0.A.2.368-as buildú szoftverre. Az xLOUD mekkora hangerő nővekedést okoz?

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1858) Loituma69


Loituma69
őstag

Holnap veszem meg a neo-t. htc Incredible s volt előtte, azon futott a sygic aura, navitel, igo amigo a neo-n is fut mindegyik? Kiváncsi vagyok a minőségbeli külömbségekre, ha van ilyen!
a htc hangereje volt gyenge + meguntam a sense felületet! Remélem nem lesz gyengébb tipus a neo!

(#1859) ajca válasza Loituma69 (#1858) üzenetére


ajca
tag

Az aura biztos,hogy szépen és gyorsan működik rajta :K

(#1860) correctman


correctman
tag

Üdv

Vennék egy ilyen független telót.
Szerintetek hol érdemes megvenni ?
Van valami üzlet amit nem ajánlotok ?

(#1861) Teaway válasza correctman (#1860) üzenetére


Teaway
veterán

"Van valami üzlet amit nem ajánlotok ?"

Madaras teszkó.

Nincs itthon csokid??

(#1862) skul0 válasza hurrikan (#1857) üzenetére


skul0
aktív tag

Szerintem abszolút észlelhető a hangerőbeli változás.

(#1863) hurrikan válasza skul0 (#1862) üzenetére


hurrikan
addikt

Köszi. :)

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1864) €uro válasza hurrikan (#1854) üzenetére


€uro
őstag

Igazad van. Előlap és hátlap volt az Easy-hez.

Szerk: ...vagyis fólia rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#1865) hurrikan válasza correctman (#1860) üzenetére


hurrikan
addikt

Ha függetlenül veszed márpedig gondolom igen, mert Telenornál max a részletfizetés miatt érheti meg.
Akkor ajánlom az ismertebb boltokat. GSM Home, GSM Line, VipPhone stb.
Egyébként árukeresőn tudsz tájékozódni. Itt a boltokról, magáról a telefonról is olvashatsz véleményeket. Ráadásul láthatod hol a legolcsóbb, hol mennyi a garancia, stb.
Xperia neo

Egyébként a készülék mától esett a lélektani 70ezres ár alá. Legalábbis a legolcsóbb helyen. Azért ennyiért már igencsak BestBuy.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1866) adriano18 válasza correctman (#1860) üzenetére


adriano18
tag

felhivom a figyelmed, hogy nem mindenhol adnak gyári tartozékokat hozzá

Az Akciós ár abban csak töltöt és mobilt adnak (gsmline akciós ár 72ezer de olyan 5-8 ezer ftal drágábban lehet venni gyári tartozékosat)

(#1867) theiron válasza Hanon (#1856) üzenetére


theiron
csendes tag

Ez minden érintőkijelzős telefonra jellemző. Ha alaposan igénybe veszed és jól megtapizod (és Angry Birds alatt ez a feltétel teljesül), akkor elkezd melegedni.

Nekem a reggeli hírolvasáskor szokott melegedni. Utazok vagy fél órát és ezalatt olvasom a fontosabb hírportálokat és ilyenkor sokat tekergetek, szóval hamar bemelegszik. Amint abbahagyom már pár perc és visszaáll a rend. Nem kell vele foglalkozni! :) Esetleg tegyél fel egy hőmérsékletet is mérni tudó appot (nekem a Minimalistic Text van a főképernyőn és beállítottam, hogy mutassa a telefon hőmérsékletét ami nem ritkán felmegy 40°C fölé). Teljesen normális! :)

A csirke az oviban, gyerekek a sütőben. Jöhet a megérdemelt pihenés!

(#1868) Dhampir válasza correctman (#1860) üzenetére


Dhampir
félisten

Tapasztaltabb és normális ember mondta, hogy az SE szervizből elhajtották már, ezért talán-tán jobb az a szolgáltatói 2 éves garancia, már csupán a szervizháttér miatt is. :U

(#1869) Turbochiken


Turbochiken
csendes tag

Hali!
Valaki nemtud valami forrást, hogy hol tudnék tört gameloftos HD gameket töltögetni, ami műküdikis a Neokámon, meg egyáltalán? tapasztalat alapján, h vkinek sikerült is volna (Elsősorban a Dungeon hunter 2re vadaszok)
Ha túl illegális a hsz, akk neharagudjatok. Köszi

(#1870) ricco25


ricco25
csendes tag

Üdv!

Holnap tervezem megvenni a telót nextelnél, és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e rá venni külön képernyővédő fóliát? Ha igen, akkor milyet és milyen üzletekben? Előre is köszi

(#1871) bazsi0322


bazsi0322
tag

Üdv!

Olyan full body fóliát magyar oldalról nem lehet rá rendelni? Igazából nekem csak a kijelzőre meg a hátlapra kellene, de nem találok magyar oldalon és külföldről nem szeretnék rendelni!

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#1872) iidavid válasza Hanon (#1856) üzenetére


iidavid
csendes tag

Nekem nem melegszik szinte egyáltalán HD játékok után sem. Egy hónap után recsegni se recseg sehol, pedig nem kímélem.

Dhampir: azért mert 1-2 ember azt mondta, hogy neki recseg-ropog meg melegszik még nem olyan az összes Neo (olvasom a Wave topicot is)

(#1873) Dhampir válasza iidavid (#1872) üzenetére


Dhampir
félisten

Az X8-am is recseg-ropog, ez mégiscsak SE baj lehet. Neked Neod is van?

Én több topikot is olvasok, mert többféle készülék megfordul/t a kezem alatt. :P

[ Szerkesztve ]

(#1874) iidavid válasza Dhampir (#1873) üzenetére


iidavid
csendes tag

Egyéni probléma :DDD Igen nekem is Neom van.

(#1875) rtzmp válasza iidavid (#1874) üzenetére


rtzmp
aktív tag

ezüst neom van. Szintén nem recseg

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1876) chaval


chaval
tag

Üdv! Olvasgattam a hozzászólások között, de nem nagyon találtam megfelelő infót! A kérdésem az lenne, hogy mennyire bírja a telefon az esőben való használatot, vagy amúgy mennyire kényes? Én sporthoz is használnám! Vélemények? Nagyon szívesen vennék minden pozitívumot/negatívumot....sebesség, akku idő,megbízhatóság, stb :)

Előre is köszönöm!

Mindenféle építőjellegű dolog jöhet! :)

Tamás

(#1877) adriano18


adriano18
tag

egy kérdésem lenne, csak nekem olyan, hogy egyes zenéknél felhangositom maxra (fülhallgató nélkül) és a basszus az eltorzul, az ének pedig nem változik.......

csak 2-3 számnál csinálja, ez mért lehet?

(#1878) iidavid válasza adriano18 (#1877) üzenetére


iidavid
csendes tag

Nem lehet az, hogy a zene minősége más, bit rate-re gondolok? Ami jól szól az mondjuk 320 kbit/s, ami már torzít az pld. csak 128 kbit/s?

chaval: esőben még nem próbáltam, bár gondolom ha esőben telefonálsz vele akkor a felül lévő jack dugón keresztül könnyen beázhat, meg leginkább a hátulján lévő hangszóró szívhatja a vizet. Az alul lévő és a hátlapon lévő mikrofonok elég kicsik, szal ezek picit nehezebben ázhatnak szvsz!

[ Szerkesztve ]

(#1879) adriano18 válasza iidavid (#1878) üzenetére


adriano18
tag

és azt honnan tudom megnézni? és hogy tudok rá figyelni hogy olyat tegyek rá..

(#1880) iidavid válasza adriano18 (#1879) üzenetére


iidavid
csendes tag

A zenén jobb klikk/Tulajdonságok/Részletek/Bitsűrűség.
Nézz meg egy olyat ami szépen szól, meg egy olyat ami torzít!

(#1881) Dhampir válasza chaval (#1876) üzenetére


Dhampir
félisten

A kijelző nem Gorilla Glass, tehát kényes, és rászorulsz a gyakori piszkálására.

[ Szerkesztve ]

(#1882) chaval válasza Dhampir (#1881) üzenetére


chaval
tag

Gyakori piszkálás alatt mire gondoltál?:) Amúgy csinálhatnák ezeket a telókat strapabíróbbra, főleg ilyen áron :)

(#1883) Dhampir válasza chaval (#1882) üzenetére


Dhampir
félisten

A telefon kezelése, hívásfogadás, navigálás, játékok, mivel gyakran a kijelzőn csúsztatod az ujjadat, óhatatlan, hogy valami szemcsét felszedjél, és összekaristolhatod. Egy szintig ellenálló az "ásványi üveg", de fóliát ajánlatos beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#1884) chaval válasza Dhampir (#1883) üzenetére


chaval
tag

Az mindenképpen tervben van, meg valami tok is :) Valami kihúzós cucc:)

De még mindig bennem van hogy Defy vs Neo :)

[ Szerkesztve ]

(#1885) Dhampir válasza chaval (#1884) üzenetére


Dhampir
félisten

Én is gondolkodom még, és innen-onnan gyűjtögetem a tapasztalatokat. :K

(#1886) chaval válasza Dhampir (#1885) üzenetére


chaval
tag

Írhatna minden tulajdonos egy kisregényt a pozitív-negatív tapasztalatairól, mindennapos használatból eredő esetleges sérülések, vagy azok szerencsés elkerüléséről...egyszóval minden :)

Nagyon hálás lennék :)

(#1887) Kyller válasza chaval (#1886) üzenetére


Kyller
senior tag

Én tegnap konkrétan a telefonon aludtam :))
Este ráraktam töltőre és magam mellé raktam az ágyon, hajnalban arra ébredek, hogy a hátam alatt van és ki van húzva a töltőről...:D Kirángattam magam alól, és nem működött a képernyő, nem reagált semmire. Lezártam, majd ujra felnyitottam, és már ment is vidáman. Igaz "csak" 70 kiló vagyok, de nem lett semmi fizikai baja, nem nyikorog, meg semmi... :N

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1888) chaval válasza Kyller (#1887) üzenetére


chaval
tag

Az nem rossz :) Esetleg ázni nem áztál el vele?:)))

(#1889) Kyller válasza chaval (#1888) üzenetére


Kyller
senior tag

Ázni nem, csak pofázni szoktam vele!:D

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1890) chaval válasza Kyller (#1889) üzenetére


chaval
tag

Ha már telefon funkciója is van ;)

(#1891) blt.62


blt.62
őstag

Szio!
A Neo-nak nagyobb a kijelzője vagy az N8-nak?
Mert állítólag a Neo kijelzője sokkal szebb mint az N8-é! A méretét nem tudjuk.

MegtorloXp

(#1892) hurrikan válasza blt.62 (#1891) üzenetére


hurrikan
addikt

Hogyne tudnánk már. Mindenhol ki van írva 3,7"-os a neo kijelzője.
N8-é pedig 3,5"-os.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1893) adriano18 válasza iidavid (#1880) üzenetére


adriano18
tag

megnéztem 128 kb/s a jónak, arossznak 320 kb/s.... akkor igy válogassam a zenéket? töltsek le több helyről ugyan azt a számot és melyiknél jjó?

, most rátettem a clear protector fóliát, és azt irja 12 óráig nem lehet bekapcsolni mert ugye szappanos vizzel kellett egy kis hab maradt benne de az elvileg eltünik pár napon belül remélem :D legalábbis azt irták :D

[ Szerkesztve ]

(#1894) adriano18


adriano18
tag

[link]

innen rendeltem vaterán/egy gyereken keresztül és 3200 ft

[ Szerkesztve ]

(#1895) iidavid válasza adriano18 (#1893) üzenetére


iidavid
csendes tag

Mivan? :F
Ennek pont fordítva kellene lennie, mivel a 128 kbs-es gyengébb minőség ezért ennek kellene recsegnie ropognia. Na várj kipróbálom én is!

(#1896) blt.62 válasza hurrikan (#1892) üzenetére


blt.62
őstag

Szélesebb is? Vagy vagy vékonyabb és hosszabb a Neo kijelzője? Szebbnek tartod mint az N8 kijelzőjét? Ezüst színben mennyire szép a Neo? Vagy inkább a sötét kék?

MegtorloXp

(#1897) hurrikan


hurrikan
addikt

Nekem nem torzít semmilyen bitráta mellett.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1898) iidavid válasza adriano18 (#1893) üzenetére


iidavid
csendes tag

Leteszteltem 128 és 320 kb/s-os .mp3-mal valamint .flac-el is. 128nál ha van a zenében nagyon magas rész ott észre lehet venni, máshol viszont nem. :C

(#1899) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Egy kérdésem lenne a szakavatottabbakhoz. Van egy Samsung wave s8500-asom, és cserélni szeretnék. apple kilőve.

Milyen telefonok tetszenek? Xperia ray, nokia n9. A ray okés lenne, nem nagy kezem van, viszont a nokia n9 valahogy jobban megérint. más kérdés, hogy egy "halott" rendszerre nem lenne jó építeni. Esetleg ott a WP7-es nokia 703, ami erősen a nokia n9-re hajaz, de hát a microsoft még nem tudni mennyire rázta meg magát mostanság. a hardver annyira nem meggyőző azért.

Az a lényeg, hogy jó lenne azért sok jó alkalmazás, egy erős hardver, ha lehet akkor egy kisebb kijelző (3,7-ig nagyjából), és az akku is bírja szuflával azért. Sajnos tényleg tancsátalan vagyok, a samsung készülékek nagyon csúnyák és tepsik, a galasy S kifejezetten ronda, az S II már szebb, de az meg már még nagyobb...

Azért offolok, mert nem él a milyen okostelefont vegyek topic, és bár tudom, hogy mások az igényink, de szeretném tudni, hogy ki mit venne most és miért. (illetve mit ajánlana nekem.)

Wave-et azért cserélném, mert meguntam a Bada és samsung tökölését (többek közt nagyon béna és lassú böngésző egy éven keresztül, kevés használható apps...) Szóval minden tippet előre is köszönök. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#1900) Kyller válasza unrealnoise (#1899) üzenetére


Kyller
senior tag

Vegyél Neo-t:D Pont! :DD

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.