Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) BaLee válasza hitman, (#2450) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy 10est már talán megért volna a 2 év SE gari, de amikor én vettem még a legolcsóbb helyen is 95 felett volt.

(#2452) hitman, válasza BaLee (#2451) üzenetére


hitman,
őstag

Igen, most már lassan én is beadom a derekam és beruházok egy gyári garis készülékre.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#2453) ajca válasza Rickazoid (#2441) üzenetére


ajca
tag

Gsm boltos(Vip technika)nem hiszem,hogy utólag függetlenített mert az előző frissítést én is az első körben megkaptam.

(#2454) bazsi0322


bazsi0322
tag

Filmet szeretnék rá tenni, valaki tudja, hogy hova kell tennem és hogy milyen formátumban??
:DD

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#2455) ajca válasza bazsi0322 (#2454) üzenetére


ajca
tag

Én pl. a vitalplayer programot használom amit a marketen megtalálsz,minden formátumot tud, nem kell tenned sehová semmit a mem. karin lesz,ha letöltötted a filmet a vitalplayer mappában megtalálod és nézheted is. :K

[ Szerkesztve ]

(#2456) Loituma69


Loituma69
őstag

rockplayer is jó megoldás
dokumentum könyvtárat hoztam létre, é ezen belül video kép zene stb könyvtárakat és oda másoltam bele!

(#2457) bazsi0322 válasza ajca (#2455) üzenetére


bazsi0322
tag

Köszi szépen, sikerült. Csak az a baj, hogy a feliratban az ékezetes karakterek helyett kérdőjelet tesz. Erre vmi ötlet? :))

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#2458) ajca válasza bazsi0322 (#2457) üzenetére


ajca
tag

Talán a morelocale2 ezt is megtalálod a marketen,segít a magyarításban minden programban!

(#2459) skul0


skul0
aktív tag

BsPlayer, marketen fent van. Feliratnál lehet állítani a kódolást hogy jók legyenek az ékezetes betűk. Sajnos már nem emlékszem melyik a jó, de google a barátod!

(#2460) Rickazoid válasza bazsi0322 (#2457) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nekem felirathoz, meg úgy egyébként is az MX Video Player felelt meg.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2461) Hanon


Hanon
tag

Aaaaa-
Nexusosok itt arcoskodnak a 2.3.6-ukkal. Ez nem fair. :DDD

Nekünk mikor lesz? :O

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#2462) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Sziasztok!

1-2 hete vettem meg a Neo-t. HTC Desire volt 2.2-vel, csak sajnos egy jól sikerült strandolás alkalmával elúszott :S

Paraméterekben, méretben hasonló a Neo és Telenornál 2 év hűséggel jó áron meg is kaptam.

A baj itt kezdődik, hogy Telenoros. Vagyis szeretném frissíteni, de azt írja, hogy ez már friss. OTA után feltettem Companiont, az is frissnek tekinti.

Adatok:
Android: 2.3.3
Alapsávú verzió: 7X30A- stb...
Build: 3.0.1.A.0.145
Ja Kernel: 2.6.32.9-perf

Láttam, hogy frissítettétek a Build-et, én is szeretném, mert hasznos új funkciók vannak benne, amiket ki is használnék.

Ha nem is a 2.3.4-verzióra, de legalább a 4.0-ás Buildre. Belevághatok? Bírni fogja a teló? Milyen ROM-ot tegyek fel? Nem lesz baj amiatt, mert Telenoros?
Melyik leírást kövessem?
Itt találtam a flash-eket: http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/xperia-neo-mt15/debranding-flash
Ezt is olvastam már: http://www.seria.hu/forum/viewtopic.php?t=2176&postorder=asc&start=40

Ha lehetne, CPU frekit is állítanék rajta - szerintetek van értelme?

Innen is szereztem pár infot: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044765

Valamint a Flashtool: http://itcafe.hu/tema/re_sony_ericsson_xperia_neo_uj_korszak/hsz_1843-1843.html

Meg hát ugye a Bibliaként használt video: http://www.youtube.com/watch?v=7Th1vBwLfDY

Kérdés: Melyikbe merjek belevágni? Nem lesz gond amiatt, hogy Telenoros a készülék? Aki esetleg Telenorost root-olt, elárulhatná a tapasztalatait!

Előre is köszi minden hasznos infót!

Üdv: Imike

(#2463) iidavid válasza bazsi0322 (#2454) üzenetére


iidavid
csendes tag

Nekem a Vplayer tökéletesen kezeli a feliratokat. Fizetös asszem de ez manapság már nem akadály...

(#2464) bbalika81


bbalika81
aktív tag

Üdv !

Szeretnék egy NEO-t venni, kérhetek némi pro/kontra eddigi tapasztalatokat?

Illetve egy aprócska dolog érdekelne, a gyári tárcsázóban,ha a számokat ütögetem be szűkíti a neveket?

(#2465) skul0 válasza bbalika81 (#2464) üzenetére


skul0
aktív tag

Nem.

(#2466) Imike_80 válasza bbalika81 (#2464) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Nos. Betűket tudsz írni, mert alapból ugye nem számbillentyű-sor jön be, hanem teljes qwertz. Ha, arra gondolsz, hogy beírnál 3 betűt, pl. "kri", akkor megjeleníti a Kriszta, Krisztina, Krisztián nevű partnereidet. De ha számos billentyű-kiegészítőt teszel fel, akkor is megcsinálja. Tehát ha beírod, hogy "574", akkor is ez lesz az eredmény. Erre gondoltál?

(#2467) bbalika81 válasza Imike_80 (#2466) üzenetére


bbalika81
aktív tag

igen, hagyományos szám bill-ek és mondjuk peti-t 7384-re kidobja...

(#2468) bbalika81


bbalika81
aktív tag

na, tárcsázóra gondolok, mintha egy számot írnék be és akkor szűkíti a neveket?

(#2469) toma37 válasza hitman, (#2450) üzenetére


toma37
tag

Kérlek áruld el hol láttad 85ért a gyári garanciást, köszi

(#2470) toma37


toma37
tag

Mit javasoltok Neo tulajdonosok, hol vásároljam meg a készüléket? Telenor kizárt! Gyári garanciás kellene, magyar menüvel. Kérek megbízható webshopot mondjatok!

A másik, tudna valaki egy "android használati leírást " linkelni? (Első androidos telefonom lesz) Hol találhatok a telefon üzembe helyezéséről leírást és frissítési leírást? Visszaolvastam pár oldalt de nem találtam.

(#2471) BaLee válasza toma37 (#2470) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én a Nextelnél vettem, akkor csak bolti garis volt, most már van gyári garis is 88ért. Úgy hallottam megbízható bolt.

Az oldalukon kint van a letölthető magyar leírás is pdfben.

[ Szerkesztve ]

(#2472) toma37 válasza BaLee (#2471) üzenetére


toma37
tag

Köszi!
Vagy ez, vagy keresek Debrecenben egy boltot hogy személyesen vegyem meg.

(#2473) hitman, válasza toma37 (#2472) üzenetére


hitman,
őstag

Szia

Én is debreceni vagyok és itt gyári garis csak 100körül van.
Nextel és B-tel nél láttam 90 alatt, még biztos van máshol és mintha én is láttam volna csak az most nem ugrik be.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#2474) toma37 válasza hitman, (#2473) üzenetére


toma37
tag

Én két napja voltam a Media Marktban ott 99e volt, azt reméltem hogy a gms boltokban azért olcsóbb, de még nem voltam feltérképezni. Akkor szted rendeljek a Nexteltől? És vajon a Media Marktos 2 éves gyári garanciás ugyan az e mint a Nexteles?

Olvastam már itt rengeteget, javítsatok ha tévedek:
A gyári garanciás telefonokat amit itthon lehet kapni azok magyar nagykerből származnak, tehát eleve Magyarországra szánták őket? Ebben az esetben a bontatlan csomagú termék tartalmaz magyar nyelvet?

(#2475) hitman, válasza toma37 (#2474) üzenetére


hitman,
őstag

Akkor lentebb ment, én lassan egy hónapja néztem őket MM-ban 109 volt gsm boltokban meg 75.
A gsm boltokba csak 1 év bolti gari van.
A többi kérdésre nem tudok válaszolni.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#2476) toma37 válasza hitman, (#2475) üzenetére


toma37
tag

Köszi!

Akkor esetleg valaki:
"És vajon a Media Marktos 2 éves gyári garanciás ugyan az e mint a Nexteles?

Olvastam már itt rengeteget, javítsatok ha tévedek:
A gyári garanciás telefonokat amit itthon lehet kapni azok magyar nagykerből származnak, tehát eleve Magyarországra szánták őket? Ebben az esetben a bontatlan csomagú termék tartalmaz magyar nyelvet?"

(#2477) sir fg válasza toma37 (#2476) üzenetére


sir fg
aktív tag

Na., ahogy én tudom (nem biztos, hogy jó, fórumokból szedtem össze..):
Először ugye az a lényeges kérdés, hogy gyári garanciás-e a telefon (2 év Sony Ericsson garancia), vagy bolti. A bolti garanciában a telefon származását tekintve sok a buktató: lehet, hogy külföldi szolgáltatónál vett, majd függetlenített telefont adnak el, és szinte biztosan nem magyar piacra szánták.
Mi a helyzet a gyártói garanciával? A 2 év gyártói garancia jót jelent, akkor a forrás már szerintem megbízható, viszont akkor is talán elképzelhető, hogy más piacra szánták. Ez miért lehet baj? A nyelv miatt semmiképpen, mert az androidos telók mindegyikén van egy csomó nyelv, köztük magyar is. Viszont ahol gondot jelenthet: például van olyan, hogy egy Magyarországra szánt telefon esetén kikapcsolható a kamera hangja, egy más országba szánt esetén meg nem (mások a jogszabályok). Olyan is van, hogy más régiós telefonra máskor érkezik meg a szoftverfrissítés.
Végül azt tudom még, amit valaki írt az egyik SE-s fórumban (vagy itt, vagy az Xperia Ray fórumában), hogy egy SE-től kapott levél szerint Magyarországon a hivatalos viszonteladók a 3 mobilszolgáltató, valamint a Media Markt és a Saturn. Tehát ha valaki itt vesz, az 100%, hogy magyar nagykerből van, a többinél oda kell figyelni. De elvileg a (bontatlan) doboz egyik címkéjéről le lehet ezt olvasni.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2478) toma37 válasza sir fg (#2477) üzenetére


toma37
tag

Köszi szépen a részletes leírást! :) Így azért letisztultak a dolgok. Mindenképp gyári garanciásat veszek, arra meg hogy melyik piacra szánták rákérdezek a vásárlás előtt.

Még egy kérdés: Olvastam, hogy a garancia levél a dobozon belül található, de ha netről rendelek nem fogják emiatt kinyitni a dobozt?

(#2479) sir fg válasza toma37 (#2478) üzenetére


sir fg
aktív tag

Nem tudom. Igaz, én annak idején neten rendeltem az Electrowordből a SE k750i-met :) , de már nem emlékszem, hogy voltak a papírok...

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2480) eXtase


eXtase
tag

Sziasztok!

Szerintetek megér egy ilyen készülék 50 -et használtan, magyarítva?
Most ajánlottak nekem egyet...

Köszi!

(#2481) eXtase


eXtase
tag

Egyébként ha nincs benne magyar menü azt hogyan lehetne bele tenni?

(#2482) ajca válasza eXtase (#2481) üzenetére


ajca
tag

Ha vannak papírjai és rendesen működik,jó vétel!

(#2483) toma37


toma37
tag

Neo-hoz milyen tokot vagy kijelzővédő fóliát használtok? Illetve Invisible shield-ből szerintetek elég a kijelzőre? Nagyon karcolódik amúgy a hátlap?

(#2484) rtzmp válasza toma37 (#2483) üzenetére


rtzmp
aktív tag

hátlapra is ajánlott. De az meg már egy árban van a full védelemmel, így azt célszerű venni.

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2485) brendoncsopi


brendoncsopi
tag

Kérdéseim még egyszer:

-mennyit bir az akku norm használattal? Ki lehet e csavarni belőle több mint 1 napot ugy hogy van is használva?!

-van e akadás,röccenés,látványos lassulás?

-tipushiba?

(#2486) toma37 válasza rtzmp (#2484) üzenetére


toma37
tag

És az igaz hogy csak külföldről tudok rendelni fóliát? És a postával együtt kb mennyi?

(#2487) marlboromen válasza brendoncsopi (#2485) üzenetére


marlboromen
aktív tag

A páromnak simán elmegy három napot kikapcsolt mobilnettel, este hattól reggelig nyolcig bekapcsolt wifivel, csak gsm hálózat. Céges kártya van benne, még folyamatban van a mobilnet intézése. Naponta kb 20 perc beszélgetés, 4-5 sms.

Nincs röccenés, lassulás, az én desire z-nél jobb.

Én nem tudok típushibáról

(#2488) timirosicka


timirosicka
tag

sziasztok.megint felteszem a kérdésemet,hátha most kapok választ

ulok a számitógép elott és netezek,kozben a mobilt próbálom frissiteni,de nem tudom,mert állandóan elszáll a net.most akkor a mobillal van a gond,vagy a rooterral?ketto kozott 10 cm távolság van

koszi

(#2489) marlboromen válasza brendoncsopi (#2485) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Na akkor részletesen.
müködési idő: 2 nap 16 óra 17 perc.

akku használat:

kijelző: 2óra 6perc
hanghívások: 59perc 4 másodperc
wifi: 11óra 57 perc
mahjong játék:36perc 55másodperc
28%-on áll jelen pillanatban.

(#2490) Rickazoid válasza timirosicka (#2488) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ez nem teljesen egyértelmű. A net megszakad minden a routerre csatlakozó eszközön? Akkor egyértelműen a routernek van gondja, esetleg a szolgáltatónál van a hiba, megjegyzem mindkettőre ugyanakkora esély van, de előbb a szolgáltatót célszerű felhívni, ha nincs kéznél egy másik router épp.
Ha csak a telefonon, akkor meg valamiért nem szereti adott routert, esetleg valami szoftveres bugba futottál bele, netán hardveres hiba lépett fel. Ezt viszont más routerekkel érdemes tesztelni, ha ott is ezt produkálja, szoftverfrissítés (vagy újratelepítés, ha a legfrissebb van fent), ha az nem oldja meg, akkor irány a szerviz.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2491) toma37


toma37
tag

Aki bontatlan dobozban vette a készüléket elmondaná hogy milyen módon volt lezárva a doboza?

(#2492) iidavid válasza toma37 (#2491) üzenetére


iidavid
csendes tag

A "külső" doboz jobb oldalán van egy lyuk, azon keresztül kitolod a belső dobozt, aminek aztán a felnyitható részénél volt egy kör alakú Sony Ericsson matrica.
[Kép]

[ Szerkesztve ]

(#2493) rtzmp válasza timirosicka (#2488) üzenetére


rtzmp
aktív tag

@timirosicka: wifi kapcsolódási probléma előfordul xperia modelleknél. Lásd itt: [link]. Édesapámnál pont ilyen router van, és a neo és a ray is produkálta. Megoldás lehet, ha neked pont ilyen van a firmware upgrade. Hozzá infók: [link] és [link]. Én már kikerestem, de végül nem hajtottam végre, mert a ray-t inkább visszavittük - nem ezért.

@brendoncsopi: nekem 1 napot kibír, többet ritkán. Használom a GPS-t, wifit, bluetooth-t (a kocsiból hívom rendszeresen a rokonokat kihangosítva).

@toma37: ZAGG fóliát én közvetítőn keresztül vettem itt(hon), de sokan megrendelték közvetlenül, link ebben a hsz-ban. Hogy mennyi a szállítási stb ktg, azt meg innen.

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2494) rtzmp válasza rtzmp (#2493) üzenetére


rtzmp
aktív tag

@toma37: a zagg linket a szállítási ktg-ről csak elbénáztam :B . Ez a jó, az előző a cserés verzió volt

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2495) toma37


toma37
tag

Köszönet a segítségekért! Még kicsivel több mint egy hetet kell várni a készülékre, de már most be vagyok zsongva teljesen :D

(#2496) toma37 válasza iidavid (#2492) üzenetére


toma37
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#2497) brendoncsopi válasza marlboromen (#2489) üzenetére


brendoncsopi
tag

Köszi a részletes választ.

De sajnos bizonytalan vagyok még melyik teló legyen:-(
De valami hamarosan kell mert a laptop döglött,telón kell netezni a 3" meg kicsi már.

Vagy ez,vagy Nesus s vagy Galaxy s+
Van köztetek olyan akinek ezek közül valamelyik volt a kapapban és a Neo győzött???

(#2498) toma37 válasza brendoncsopi (#2497) üzenetére


toma37
tag

Én a galaxy s pluszon gondolkoztam, de az hogy nincs vaku és kameragomb az elég nagy hátrány volt, ezért döntöttem a Neo mellett. Igaz még nincs meg, de csak idő kérdése :D

[ Szerkesztve ]

(#2499) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam felteszem újfent a kérdésemet, hátha valaki így hét közben jobban ráér reflektálni:

Kb. 2 hete vagyok boldog Neo-tulajdonos!

Szeretném frissíteni a telefont, de mivel Telenoros, 2 éves előfizus, azt jelzi, hogy nincs újabb frissítés a készülékre. WiFi-n és PC-Companion programon keresztül is az a véleménye, hogy ez a legfrissebb verzió, ami rajta van.

Adatok:
Android: 2.3.3
Alapsávú verzió: 7X30A- stb...
Kernel: 2.6.32.9-perf
Build: 3.0.1.A.0.145

Lenne néhány kérdésem:
Kötelező-e root-olnom ahhoz, hogy frissebb Build is rámenjen?
Ha igen, melyik az a root-olási metódus, ami biztosan működik a Telenoros Neokra?
Melyik ROM működik vele?

Garancia-vesztést természetesen szeretném maximálisan elkerülni! ;)
kurion, sunahunter, hurrikan tudtok segíteni?

Előre is köszi minden hasznos infót!
Üdv: Imike

(#2500) Imike_80


Imike_80
aktív tag

2500 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.