Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) galacskov válasza jameswarn (#1748) üzenetére


galacskov
csendes tag

Igen, nagyjából így van ez, de azért kétségtelen előny, hogy a potenciális hibaforrások kiderülnek, csak elhamarkodott következtetéseket nem szabad levonni. A szépen összegyűlő tapasztalatokból meg majd talán itt is lesz nemsokára egy jól összeszedett, a legfontosabb speciális tudnivalókat tartalmazó első hozzászólás, mint sok más telefon esetében, csak gondolom a frissessége miatt még erre nem volt lehetőség az idő szűke miatt. (Mondjuk kérdezhetném is, hogy lesz majd valamikor ilyen gyik jellegű első hozzászólás? :)) A tudnivalók, és a valós, széles körben előforduló hibák ezekben tök jól össze szoktak lenni foglalva)

(#1752) adriano18 válasza rtzmp (#1747) üzenetére


adriano18
tag

AZ SE ügyfélszolgálatán azt mondták ha PC compationnal frissitem akkor mindenképp megmarad a garancia.... szóval van benne igazság...

(#1753) skul0 válasza adriano18 (#1752) üzenetére


skul0
aktív tag

Mert ha SEUS-sal frissítesz, akkor nem?

(#1754) adriano18 válasza skul0 (#1753) üzenetére


adriano18
tag

azt nem irták csak azt amit leirtam elöbb....

(#1755) ajca válasza rtzmp (#1750) üzenetére


ajca
tag

Én független telóval rendelkezem,telenoros kártyával használom,frissítettem és van netem is,tehát nem biztos,hogy a frissítés miatt van nálad gond.

(#1756) darvinya


darvinya
titán

Én nem értem a kijelentést "SEUS" illegális ROM tesz fel.
SonyEricsson Update Servis
Ez az gyártó software, lehetséges bizinyos dolgokat nem tesz fel de a telefonra megmarad gari.
PC Companier
Ez pedig az Android OS fejlesztő software, ezen csak az op-ra van gari.

Illegális ROM-ot előszőr felkell törni(az az hard loadert át kell írní).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1757) mrlujoak válasza adriano18 (#1754) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha Androidos készüléket otthon frissítesz a legális, gyári frissítő programokkal, akkor a garancia természetesen nem vész el.
Ezek a gyári, szoftverfrissítő programok a SEUS és a SE PC Companion.

Androidos okostelefonok előnyben részesítik a PC Companion-t, mert az kifejezetten az androidos készülékek frissítésére összpontosít, míg a SEUS az évek óta használatos, általános szoftverfrissítő programja/szolgáltatása a Sony Ericssonnak.

Hónapokkal ezelőtt egy meg nem nevezett - egyébként a MA-nak is "mobilt beszállító" - gsm bolt az ÁSZF-jében kifejezetten garanciavesztésnek titulálta még a legális, otthon végezhető szoftverfrissítő programmal végrehajtott frissítést is, azonban ezt módosította, miszerint az okostelefonok ezalól kivételt élveznek... Ez természetesen csak az abban a boltban vásárolt, bolti garis készülékekre vonatkozott...

A Sony Ericsson készülékek a fenti két progival csakis eredeti, a SE által ellenőrzött, és kibocsájtott szoftvert kapják.
Természetesen becsapni be lehet a progikat, de azok olyan "műveletekkel" érhetők el, amik eleve illegálisak, és garanciavesztést okoztak, még mielőtt a SE frissítő progijai "látták" volna a frissíteni kívánt készülékeket...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1758) rtzmp válasza ajca (#1755) üzenetére


rtzmp
aktív tag

biztos, hogy a frissítéssel, mert amíg az a progi volt rajta, addig nem volt net. 3 db telenoros kártyával próbáltam, egyikkel sem ment. T-sel és vodással is teszteltem, azokkal jó volt. Lehet, hogy vmi más tényező is van a képben - esetleg te mivel frissítettél? SEUS vagy PC Companion?

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1759) smallcurrant


smallcurrant
tag

mindenki azt mondja h az android a te ízlésed szerint testre szabható, de mik aazok a dolgok amiket lehet benne változtatni ??? :$

(#1760) rtzmp válasza smallcurrant (#1759) üzenetére


rtzmp
aktív tag

pl.: olyan programot teszel fel rá, ami téged érdekel :)

vmint a kezdő képernyőről még fórum is van: [link]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1761) Szamy_92


Szamy_92
csendes tag

Sziasztok. Most kaptam meg a neomat és akadt egy kis problémám. Nem tudom a hátlapot levenni. Lehet, hogy béna vok, de nem birom...és nem akarom nagyon feszegetni. Tudtok nekem segíteni? :F

(#1762) rtzmp válasza Szamy_92 (#1761) üzenetére


rtzmp
aktív tag

az alábbi linkről letöltve a doc-t 8. oldalon segítség: [link]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1763) Szamy_92 válasza rtzmp (#1762) üzenetére


Szamy_92
csendes tag

Köszi, de ezt én is néztem már...és így csinálom,de nem birom. Már fáj az ujjam is :)

(#1764) kurion válasza Szamy_92 (#1763) üzenetére


kurion
senior tag

óra járásával ellentétes irányban kell ha fáj tőle az ujjad akkor finoman pattintgasd fel pengetővel vagy valamilyen igazolvánnyal.

A rock player játszik feliratot? ha igen milyen kiterjesztésűeket?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1765) ajca válasza rtzmp (#1758) üzenetére


ajca
tag

Én pc companionnal frissítettem.

(#1766) Szamy_92 válasza kurion (#1764) üzenetére


Szamy_92
csendes tag

Köszönöm. Sikerült :)

(#1767) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Melyik a legutolsó gyári frissítés most Neo-hoz ?
Telen-_r-os vagyok, és valami ilyen Buildem van:

3.0.1.A.0.145

Ha van újabb, akkor hogy tehetem meg a frissítést természetesen
otthon ?
Pc companion nem ajánl fel újabbat.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1768) kurion válasza eladogeppc (#1767) üzenetére


kurion
senior tag

A telenoros készülékek jóval később kapják meg a frissítést. Seussal megnézheted hátha. egyébként meg ha nagyon kell a frissítés marad a rootolás.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1769) iidavid válasza kurion (#1768) üzenetére


iidavid
csendes tag

Nem kell rootolni a frissítéshez, nekem sincs még "hivatalos" frissítés, de már rég feltettem a 4.xxxxx build-et!
(#1767) eladogeppc:[Itt] regisztrálsz és követed az utasításokat, minimális angol tudás nem árt!

Ezt tettem fel: 4.0.A.2.368 Generic Trade Germany (2.3.3)

[ Szerkesztve ]

(#1770) eladogeppc válasza iidavid (#1769) üzenetére


eladogeppc
veterán

SEUS-al megpróbálom.
Remélem nem lesz belőle kuka.
Köszönöm a linket, eltettem, remélem menni fog majd a frissítés.
Kérdés 1:
Magyar nyelv megvan a frissítésben, mert ami nagyon csúnya dolog, hogy
a SE oldalán magyar nyelven írja, hogy frissítsek.

Kérdés 2: És ha beviszem a Sony Magyarországhoz, hogy kérek egy frissítést ?

Köszi a válaszokat !!!

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1771) eladogeppc válasza eladogeppc (#1770) üzenetére


eladogeppc
veterán

SEUS aztat mondja, hogy nekem a legújabb van :(

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1772) kurion válasza iidavid (#1769) üzenetére


kurion
senior tag

és ezzel nem ugrik a gari meg semmi?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1773) kurion válasza iidavid (#1769) üzenetére


kurion
senior tag

felraktam a progit elkezdtem frissíteni és azt írja ki amikor már elkezdi felrakni a cuccokat hogy "No data recived" [ssl] error 12152 has occured" Nem kapcsol be a telefon most mit csináljak?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1774) timirosicka


timirosicka
tag

sziasztok

oldalt a lezáró gomb azonnal reagáll.óvatossan hozzáérek és már le is zár.
a fényképezoé pedig nagyon nehezen, erosen és hosszan kell benyomnom,hogy mukodjon.

a tiétek is ilyen?

(#1775) kurion válasza kurion (#1773) üzenetére


kurion
senior tag

Sikerült :D Nálam a Hong Kongi verzió volt a nyerő :D

A Fényképező gomb azért oylan mert 2 nyomásos első állás a fókusz és után jön a kép készítés. De ha úgy érzed hogy be van ragadva akkor vidd vissza és nézesd meg.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1776) iidavid válasza kurion (#1772) üzenetére


iidavid
csendes tag

Szerintem nem ugrik a garancia, tökéletesen működik nálam, kivéve, hogy kicsit jobban eszi az akksit. Bár most launcherekkel ismerkedek, próbálom minél jobban testreszabni a kicsikét. :)

(#1777) kurion válasza iidavid (#1776) üzenetére


kurion
senior tag

Ezzel a túlzott merüléssel én is szembesültem. Ezért szerintem ma lehet ki Rootolom a telefont és a Deep Freeze progival befagyasztok 1-2 dolgot.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1778) adriano18 válasza kurion (#1777) üzenetére


adriano18
tag

én nem merem megtenni XD :D

95k-s telefonnál kizárt hogy megtegyem Xd :D

am amikor nincs használva alig merül... de amikor netezek, játszok rajta aakkor nagyon... nálam ez a gond zenénél sem merül annyira..

(#1779) kurion válasza adriano18 (#1778) üzenetére


kurion
senior tag

Én is így voltam vele :D de hát valahol elkel kezdeni :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1780) Gudy


Gudy
tag

Sziasztok!
Hol érdemes Neo-t venni Pesten? Van valakinek tapasztalata valamely bolttal?

Köszi!
Gudy

(#1781) iidavid válasza kurion (#1777) üzenetére


iidavid
csendes tag

Várjuk a fejlemény, h h sikerül a root :DD

(#1782) kurion válasza iidavid (#1781) üzenetére


kurion
senior tag

a root megvan most azt nem sikerül megoldanom hogy vissza rakjam a legújabb romot mert rootolni 2.3.2 alatt lehet csak :D de amint kséz lesz leírom pontosan a menetét :D

szerk.: ha minden igaz kész :D msot tölti le a szoftot :D

[ Szerkesztve ]

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1783) kurion


kurion
senior tag

Rootolás (Video)

Szükséges programok:
-USB Flesh Driver
-WotanClient
-SE bakup and restore
-Gingerbreak

Menete:
1.Felmásolni a Memkarira az SE bakup and restore(ezzel lehet lementeni a dolgokat majd a végén vissza állítani) és a Gingerbreak-et(ez fogja rootolni a telefont)
2.SE bakup and restore-ral megcsináljuk a biztonsági mentést.
3. Itt regisztrálni
4. WotanClient indítása. Itt amikor felismerte a telefont utána fel kell rakni a telefonra egy 2.3.2-es verzióval rendelkező szoftot.
5. Ha ezzel kész vagy akkor Telepítsd a telefonra a Gingerbreak-et engedélyezd a debuggingot(Beállítások->alkalmazások-> ). Gingerbreak indítása ha a telefon újra indult akkor a root sikerült.
6.(szim memkari be Ha kivetted szoft telepítés előtt) beállítások->telefon adatai->szoftverfrissítés.
7. ha minden igaz kész előfordulhat hogy nem a legújabb szoftot teszi fel(én most így jártam ezért most újra próbálom 1 másik szoftal)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1784) iidavid válasza kurion (#1783) üzenetére


iidavid
csendes tag

Köszi a lerást, majd valamikor kipróbálom! :R :C

(#1785) adriano18


adriano18
tag

mekkora már az új frissitésbe ahogy lezáródik a billentyű mint a TV kikapcsolás :D de tetsizk alig várom hogy a Telenornál megjelenjen :D

(#1786) kurion


kurion
senior tag

A rootolást nekem az arabos verzióval sikerült tökéletesen megcsinálni.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1787) adriano18


adriano18
tag

Olyan problémám van hogy az egyik képernyőre kitettem egy widgetet és az eltűnt a helyére pedig nem tudok semmit tenni. Tudtok valamilyen ötletet?

[ Szerkesztve ]

(#1788) kurion


kurion
senior tag

valaki tudna nekem mutatni egy működő Recovery-t?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1789) kurion


kurion
senior tag

az új szoft-ról 1-2 tapasztalat így 2 nap alatt.

Előny:
-rengeteg hasznos alkalmazás alapból telepítve
-Sokkal hangosabb köszönhetően az xLoud-nak
-Amikor a home sreen-nél összenyomjuk az ikonokat akkor ezek nem csak úgy vannak a helyükön hanem mozognak mintha lebegnének
-a ram felhasználás sokkal jobb (előző szoft átlagos 100-170; új szoft 150-220)

Egyenlőre ennyi említésre méltó :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1790) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Hi !

Nagyon hamar megtelik a telepiteshez használható memória.
APPS2sd nem mindent rak át. Van valami megoldás ?
Nem rootolt a telefon.

Köszönöm.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1791) iidavid válasza eladogeppc (#1790) üzenetére


iidavid
csendes tag

Szerintem ha nem rootolt akkor nem lehet, nem is ez a gondom!

(#1792) eladogeppc válasza iidavid (#1791) üzenetére


eladogeppc
veterán

Akkor mi a megoldás ? Mit lehet tenni ?
Root és apps2sd ??

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1793) iidavid válasza eladogeppc (#1792) üzenetére


iidavid
csendes tag

Gondolom igen :O .

(#1794) kurion


kurion
senior tag

Nekem tele van hd-s cuccokal a telóm és még mindig van 100-150 mb hely rajta. Persze a felesleges dolgokat mindigtörlöm.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1795) eladogeppc válasza kurion (#1794) üzenetére


eladogeppc
veterán

Amikor a telefon üres, akkor mennyi helynek kellene lennie telepítésekhez ?
Lehet hogy akitől kaptam nem jól formázta a memória kártyát ??

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1796) ajca válasza eladogeppc (#1795) üzenetére


ajca
tag

Kb.380Mb belső memória üres helyed van a telón,a memóriakártya ha le van formázva üres lessz,ha van rajta adat akkor nem volt formázva, esetleg egyes dolgok törölve vannak!

[ Szerkesztve ]

(#1797) eladogeppc válasza ajca (#1796) üzenetére


eladogeppc
veterán

A kérdésem akkor tehát, hogy lehet növelni a telepíthető programok mennyiségét ?
Apps2sd nem tol át mindent.
Van rá valami mód, akár linux partíció létrehozása, ilyenek amivel növelhető
a telepítésre rendelkezésre álló hely mérete ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1798) ajca válasza eladogeppc (#1797) üzenetére


ajca
tag

Szerény tudásom szerint rootolnod kéne, ha még nincs fennt a frissített szofver mert azt még nem lehet,ha megvan a root akkor telepíted a titanium backupot és azzal bármit feltehetsz a kártyára és felesleges programokat törölhetsz a gyári programokból de azzal vigyázva csak mert akár tégla is lehet a teló,azt tudom ami a googleval kapcsolatos program azt tilos piszkálni,de azokon kívűl biztos van amit nem használsz csak a helyet foglalja.

(#1799) kurion


kurion
senior tag

miért használsz app2SD-t? a telefon ezt már alapból tudja tehát már van 1 fölösleges programod. kicsit gyalulj le ilyen rendszer programokat amiket pl alapból meg tudsz oldani progi nélkül.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1800) ajca válasza kurion (#1799) üzenetére


ajca
tag

Mondjuk nekem 96 program van a telón és még van 191Mb szabad terület úgyhogy nem igazán értem miért kell annyi tárhely a cimboránknak :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.