Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Kyller válasza MrTwister (#1150) üzenetére


Kyller
senior tag

Igen. Töltő, füles + gumigyűrűk, HDMI... :)
Biztos megnézted alaposan a dobozt? A nyitorészen is van egy nyitható rés, abban van a füles elrejtve. A telenoros csaj is azt mondta hogy nincsen, de közbe babrált a dobozzal, és egyszer csak kiesett: "Még is van..."

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1152) MrTwister válasza Kyller (#1151) üzenetére


MrTwister
őstag

és tényleg :C én azt hittem ott csak a dokumentáció van így nem is foglalkoztam vele :D Balek vagyok! :DDD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#1153) adriano18 válasza Rick4 (#1149) üzenetére


adriano18
tag

köszi a választ, akkor márcsak az a kérdés, hogy a [link] oldalról vagy a telenor oldaláról vegyem... árban 8 ezer ft a különbség, ami nekem jelenleg sok.

meg a kártyafüggetlent beállitásokat kell állitani, szóval nem tudom melyik leeeeeeeeeegyen mert ha nem sikerül beállitani akkor ..... a telenoréban meg van hdmi kábel.... ha kártyafüggetlenbe rendelem meg végösszeg (külön hdmi kábellel+posta költség): 93ezer ft

telenor: 95 ezer

[ Szerkesztve ]

(#1154) adriano18 válasza Kyller (#1151) üzenetére


adriano18
tag

ez melyik csomag? a kártyás hűségnyilatkozás nélkül?

és a hdmi csomagonként változhat hogy van-e benne?

(#1155) adriano18


adriano18
tag

és a szervizzel mivan? hol van MO-n a sony ericsson szerviz?

hivatalos honlapon rákerestem szervizközpontra

T-Mobile Rakusz Kft. (Gyor| Kisfaludy u.)(T-Mobile ügyfelek részére

Saturn (Árkád Bevásárlóközpont)

ezeket adta ki, sztem ez nem lehet... saturnba kéne bevinnem, ha meghibásodik? mert a másik t-mobilés csak

(#1156) Teaway válasza MrTwister (#1152) üzenetére


Teaway
veterán

"Balek vagyok! :DDD"

Az még hagyján, de olvasni se szeretsz, pedig ide is betettem a kicsomagolós videót, amiben jól látszik, hogy hol a füles: [link]

adriano18: "szóval nem tudom melyik leeeeeeeeeegyen mert ha nem sikerül beállitani akkor ....."

Milyen beállításokra gondolsz :F

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#1157) adriano18 válasza Teaway (#1156) üzenetére


adriano18
tag

hát a 3g stb... T-mobile hálozathoz mert nekem t-mobilés mobilom van jelenleg és azt a simet akarom átrakni a neoba

(#1158) Sztif válasza adriano18 (#1155) üzenetére


Sztif
aktív tag

A Gyapjúszövő utcában (IV. ker.) van egy telep és ott van egy szervíz. Bő egy éve vittem oda a Bluetooth kihangosítómat.

Itt egy térkép: http://maps.google.hu/maps?hl=hu&tab=wl

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#1159) Kyller válasza adriano18 (#1154) üzenetére


Kyller
senior tag

Én kisvállalkozói előfizun vagyok, Üzleti keret 12000
2 éves nyilatkozat.
Szerintem nincs köze a HDMI kábelhez a csomagokhoz...

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1160) MrTwister válasza Teaway (#1156) üzenetére


MrTwister
őstag

Igazad van (ezt láttam is mivel szeretek olvasni :D , ugyanis vásárlás előtt végigolvastam a teljes fórumot, mert szeretem tudni mire számítsak a pénzemért!), de néha a szolgáltatók szeretik megpiszkálni a csomagokat, kivesznek ezt-azt helyette valamit beraknak, stb, ezért gondoltam, hogy itt is ez történt! :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#1161) Teaway válasza MrTwister (#1160) üzenetére


Teaway
veterán

Rendben, örvendetes, hogy szeretsz olvasni....csak doksikat nem :D ....mert akkor azonnal rátaláltál volna a fülesre.

Nincs itthon csokid??

(#1162) rudi00 válasza adriano18 (#1157) üzenetére


rudi00
csendes tag

Nemtudom jól értem e.. T-mobilos sim kártyát akarod betenni a Telenortól vásárolt Neo-ba?
Mert ha igen akkor ki kell függetlenítened,és akkor ugrott a garanciád is( lehet telenor kifüggetlenítené, de horribilis összeget kérnek a szolgáltatók 20k+ ha jól tudom... )

Amúgy 3g-t nem kell állítani olyan adatforgalmat használsz ami elérhető az adott helyen, ha jól tudom.

Max még ha a szám miatt akarod a sim kártyát használni, és Neot akarsz gyártói garival, akkor át kell vinned telenorhoz a számot, mert jelenleg csak ez a szolgáltató árul Neót

(#1163) Sztif válasza Kyller (#1159) üzenetére


Sztif
aktív tag

Üzleti keret 12000 minek számít lakossági tarifánál? úgyértem melyik lakossági tarifa árával számolták neked a készülékárat a Bónusz-programban?

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#1164) Füge93


Füge93
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan oldalt linkelni, ahol gyári garival vehetek Neo-t? Így hirtelen nem találtam, mindenhol csak a bolti garit írják.

(#1165) Sztif válasza Füge93 (#1164) üzenetére


Sztif
aktív tag

Hello!

Én csak ezt találtam:
[link]

bár annyit ír "24hónap garancia" hogy ez gyártói vagy bolti...? :F Fel kell hívni őket... :K

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#1166) Füge93 válasza Sztif (#1165) üzenetére


Füge93
csendes tag

Köszönöm. Mégegy kérdésem lenne. EU garancia az a bolti vagy a gyári? Mert olyat is találtam, csak nem tudtam melyik.

(#1167) Sztif válasza Füge93 (#1166) üzenetére


Sztif
aktív tag

Szerintem annak gyárinak kell lennie. Amit külföldön is érvenyesíthetsz természetesen.
De mivel itthon szeretik becsapni az embereket, érdemes felhívni őket és egyeztetni velük. Sőt még azt is hogy a 24hónap mire terjed ki (van olyan hogy 12hónap teljeskörű + 12hónap szofrver)

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#1168) adriano18 válasza rudi00 (#1162) üzenetére


adriano18
tag

nem, a kártyafüggetlenre céloztam hogy beleakarom tenni a t-mobiles sim kártyát és a hálozathoz ugye bekell állitani a 3g-t stb...

(#1169) bmarton7 válasza adriano18 (#1168) üzenetére


bmarton7
csendes tag

Ha eddig jól értettem amit mondani akarsz:
-függetlennél:
Fogod s beállítod kézzel hogyha nem menne magától.
-telenorosnál:
Ott meg ha t-s karit akarsz beletenni ügyeskedni (értsd: függetleníteni) kell amivel valószínűleg a gari is ugrik, már hogyha lehet.

[ Szerkesztve ]

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#1170) rudi00 válasza adriano18 (#1168) üzenetére


rudi00
csendes tag

Nekem automatikusan kiválasztotta a hálózatot, és semmit nem kellett beállítanom, ahol van 3g ott 3g t ír ki , ahol Hsdpa ott azt, ahol meg csak edge ott azt jelzi ( remélem erre voltál kíváncsi)

Nekem az volt az egyetlen nehézség, hogy először kínai volt, és nyelvet be kellett állítani, de ezt sem lehet elrontani, mivel, megkérdezi beállítod a nyelvet (gondolom én ) .. és alul van 2 jel igen a másik nem...( valószínű, mivel először visszament, utána meg már a nyelvbeállítási lehetőségeket láttam :D .. és a magyar az első )

Ezután semmi nehézséget nem jelent a beállítás.. már amit az ember be akar állítani

android 2.3 szerintem már tuti felismer sok mindent beállítás nélkül

itt a használati útmutató ha valamit esetleg nem találsz: [link]

Más. Bolti és gyári garancia között alapvető különbség, hogy ha meghibásodik ( remélem nem) a bolt javítattja meg nem feltétlen szakszervizben, vagy lehet csak szoftveresen próbálkoznak, míg a gyári garinál a szolgáltató mindenképp ( elméletileg) márkaszervizben küldi és megcsinálják, vagy ha negatívan nézem megállapítják, hogy nem "szakszerűen" használtad, és meglátnak külső "behatást"

Amúgy bolti( sok helyen) és gyári is 12( teljeskörű)+12 hónap ( szoftveres)

Én a itt vettem: [link] igaz ezüstöt. előtte természetesen érdeklődtem telefonon: nekem azt mondták, hogy ha baj van nekik kell küldeni és ők szakszervizbe javíttatják .( persze kérdés ez igaz e , de szerintem nem minden boltba - ami igazából csak egy kis iroda, ahol intézik a kiszállításokat, és az átadást - fognak forrasztgatni :DD
Remélem segítettem valamennyit

(#1171) rudi00 válasza bmarton7 (#1169) üzenetére


rudi00
csendes tag

gari 100% hogy ugrik ha kifüggetleníti, max ha visszateszi a telenoros szoftvert, amikor baj van ( ne legyen senkinek) , de talán még akkor is meglátják a dolgokat... szerintem nem éri meg rizikózni főleg ilyen telefonnal, csak max ha van ismerősöd szolgáltatónál

(#1172) adriano18 válasza rudi00 (#1170) üzenetére


adriano18
tag

igen sokat segitettél, köszi

(#1173) adriano18 válasza bmarton7 (#1169) üzenetére


adriano18
tag

nem akarom fügetleniteni ha netán telenorba venném... csak vacilálok a kettő között, telenoros vagy kártyafüggetlen... kártyafüggetlen jóval olcsobb de a telenorosba meg van hdmi kábel.... de szinte biztos hogy kártyafüggetlen lesz, csak telefonon kell egyeztetni és hétvégén nem hivhatom a boltot

(#1174) Kyller


Kyller
senior tag

Eljött az idő, hogy írjak egy kis "első benyomások" vázlatot. Az első nap után csak címszavakban, hogy mi tetszik, mi kevésbé.

Tetszik:
-Formavilág, színvilág
-Kézreálló test
-Dedikált kamera gomb
-Fizikai gombok
-Oldalra pozicionált feloldó gomb
-Gyors szoftver, alig van akadás, fagyás sehol
-Ötletes megoldások az UI-ban, szép animációk, praktikus elrendezések, menük

Nem tetszik:
-Fényes felület mindenhol, marha gyorsan koszolódik "újlenyomatolódik"
-Egy két helyen nyeszereg a gépház...
-Képernyő: betekintési szög nem épp 180 fok, sőt...szerintem az első pédányok egyikét kaptam meg, full fényerőn se virít olyan nagyon...
-Mást hirtelen nem tudnék ide feljegyezni :DDD

Összegezve az első napot: Nagyon tetszik a telcsi, pont beleillik a tenyerembe, gyors, reszponziv szoftver, szinte akadásmentes működés. A képernyő nem az igazi, napfényben alig látszik, betekintési szöge nem túl jó, ez komoly hiba, valamint 1 helyen nyikorog a ház. Ennyi :C
Majd írok még élménybeszámolót, egyelőre érjétek be ennyivel:)

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1175) MrTwister válasza Teaway (#1161) üzenetére


MrTwister
őstag

Ez már igaz :D :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#1176) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Ajánljatok légy szíves olyan programot, amivel a telefon által készített H.264-es MP4 videókat úgy tudom összefűzni, hogy ne kelljen újrakonvertálni az anyagot.

Köszi.

(#1177) €uro válasza €uro (#1176) üzenetére


€uro
őstag

Avidemux - Ingyenes, jól működik.

(#1178) oggy71


oggy71
tag

Üdv mindenkinek!
Akkor mit hallani lesz ez a telo a T-m-nál vagy nem?
Erre várok már hetek óta, már kínomban majdnem vettem egy N8-at, vagy egy Black-ot.
Eddíg csak a Nokia volt az Isten számomra (most adtam el egy N95 8gb-ot), de hát változnak az idők.
Szóval szerintetek érdemes várnom erre a Neo-ra, van valami esély, hogy értelmes áron bekerül a T-hez?
Mert már nagyon be vagyok sózva, s a zasszony előfizuja is letelt, megvenném részletre, meg kéne már valami normális telefon rendkívül :O !

(#1179) adriano18 válasza rudi00 (#1170) üzenetére


adriano18
tag

akkor szerintem a b-telnél fogom rendelni..... partnerogsm csak bolti garanciával tudja adni a neot...

amugy a doboz bontatlan volt a b-telnél?

(#1180) szasz1


szasz1
tag

sziasztok, biztosan volt már ilyen kérdés, de azt akarom kérdezni hogy a neo meg az arc az teljes mértékig megeggyezik a kijelző méretét és a külsőt kivéve?

(#1181) Teaway válasza szasz1 (#1180) üzenetére


Teaway
veterán

Ha kell előlapi kamera, akkor neo.

Nincs itthon csokid??

(#1182) szasz1 válasza Teaway (#1181) üzenetére


szasz1
tag

Igazából az arc vonalvezetése nagyon szép szerintem, a neo kicsit zömökebb, ha a külső alapján kéne válasszak akkor arc, de láttam azokat a képeket hogyan reped az arc ott a szenzorok körül :/ elrettentett picit :(

(#1183) rtzmp válasza oggy71 (#1178) üzenetére


rtzmp
aktív tag

nekem volt N8-am, és most neom van. Nekem ég és föld volt a kettő - nagyon nem jött be a S^3. Nokia volt számomra is a csúcs, de azóta nem. Véleményem szerint messze nem olyan felhasználóbarát a symbian, mint az android. Sajnos édesanyám kapott egy C7-t, amivel azóta is küzd.

..inkább várj a neora, vagy vedd meg boltban :)

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1184) Kyller válasza rtzmp (#1183) üzenetére


Kyller
senior tag

A tiednek milyen a betekintési szöge, és egyáltalán a képernyője? Mert nekem elég tré... :(

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1185) rtzmp válasza Kyller (#1184) üzenetére


rtzmp
aktív tag

180 fokos, éles, jó fényerejű. Teljesen rendben van.

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1186) laspring


laspring
tag

Sziasztok!
Ma reggel óta nyúzom az első androidos telefonomat, ami egy neo lett!!
Nálam tapasztaltabbak írhatnának vmit arról, hogy neo-hoz mik a "must have" applikációk :)
Eddig van:
3G Watchdog
Tiny Flashlight + LED
:DDD
Kéne még vmi task killer, mi a legjobb?
Vmi olyan appl is jó lenne amivel át tudom tekinteni, hogy miket tettem fel eddig és le is tudom szedni vele a fölösleget. Van ilyen?

(#1187) punky10 válasza laspring (#1186) üzenetére


punky10
addikt

Legelöször is egy fájl-kezelö:pl Astro,de van már müködö TotalCommander is.
Killert nem használok,szerintem elég pl a SystemPanel,ez informál a rendszer kihasználtságárol,de ki is lehet vele löni a véletlen beragadt appokat.
Ezenkivül még playerek,de ez már izlés kérdése(PowerAmp,Winamp...stb)Navi(ez meg itt warez,ugyhogy nem ajánlok semmit...)
Ajánlom viszont a SE-vel foglalkozo oldalakat(SEria,SE-Portal...)itt elég sok összeszedett info van az Appoknak.
Esetleg aggleány Logout bejegyzéseit...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#1188) Teaway válasza rtzmp (#1185) üzenetére


Teaway
veterán

Na, de a tiéd független, az övé meg telenoros :U

Nincs itthon csokid??

(#1189) Kyller válasza Teaway (#1188) üzenetére


Kyller
senior tag

És ennek befolyásolnia kéne valamit? :U

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1190) Teaway válasza Kyller (#1189) üzenetére


Teaway
veterán

Mivel ez az egyetlen különbség a két teló közt, így más okot nem találok.

Nincs itthon csokid??

(#1191) adriano18


adriano18
tag

a telenoros Neo-ba van 8 GB-s memkártya?

(#1192) aggleány válasza laspring (#1186) üzenetére


aggleány
addikt

Ez egy kezdőknek szóló írás, szerintem lesz benne pár dolog, aminek hasznát veheted: Android kezdőknek

Ez a cikk egy kis áttekintés a hasznos appokról: Hasznos alkalmazások

Ezen kívül ajánlom még az aláírásomban szereplő oldalt, ott is találhatsz hasznos dolgokat. :K

Részemről task killert nem ajánlok, szerintem felesleges, és eszi az akksit.

A Beállítások / Alkalmazások menüben tudod megnézni, hogy miket telepítettél fel eddig, és ugyanitt le is lehet szedni a felesleget.

punky10

Köszönöm az ajánlást. :R

[ Szerkesztve ]

(#1193) adriano18


adriano18
tag

felhivtam a telenor ügyfélszolgálatát...
Azt mondták nincs hdmi kábel és memkártya a dobozban ha neten rendelem tölük..... és most nincs készleten sem.

most ez mi? neten más cuccokkal adják mint a boltba?

valaki rendelt már Telenortól neten xperia neot?

[ Szerkesztve ]

(#1194) laspring válasza adriano18 (#1193) üzenetére


laspring
tag

Én személyesen vettem a neo-t Telenor partner üzletben, mert a kislánynak szép szemei és hatalmas mellei voltak! :)

HDMI kábel, 8GB-os memkártya és headset volt a dobozban!

Biztosra veszem, hogy nem kétféle kiszerelésben árulja a Telenor!!

[ Szerkesztve ]

(#1195) laspring válasza aggleány (#1192) üzenetére


laspring
tag

Köszönöm már tegnap délután megtaláltam őket és nagyon-nagyon hasznos volt, szerintem ezt a két cikket kéne a droidos telefonok mellé csomagolni :D :R

Egy általános kérdés: nagyon sok alkalmazásból nem tudok úgy kiszállni, hogy "kilépés" vagy "exit" vagy "bezárás", hanem csak megnyomom a home (középső) vagy vissza (bal) gombot. Ez így rendben van? Ezek nem fognak tovább futni a háttérben holott már nincs rájuk szükségem (és 3G-t enni...)? Vagy naponta párszor be kell másznom a Beállítások/Alkalmazáok/Futó alkalmazások menübe és tisztogatni? Ez így normális?

Még egy kérdés ami neo specifikusabb: bejövő hívás van, nem szeretném felvenni, de kinyomni sem, a csengést viszont elnémítanám. Úgy tudtam hogy az okostelefont kijelzővel lefelé fordítom akkor elnémítja a csengetést, de ez nem... hogy lehet ezt megoldani?

(#1196) adriano18 válasza laspring (#1194) üzenetére


adriano18
tag

hát igen az nagyon vonzó a neo mellett is :)

akkor mért mondta hogy nincs hozzá? am valami olyasmit mondott hogy ő is neten nézi.......

[ Szerkesztve ]

(#1197) Kyller válasza laspring (#1195) üzenetére


Kyller
senior tag

Lenémítani a hangerő gombokkal tudod...Amúgy az tényleg fura hogy lefordítás nem működik... :B

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1198) laspring válasza adriano18 (#1196) üzenetére


laspring
tag

Telenor telefonos ügyfélszolgálati felkészülstégről többször volt tapasztalatom, de ezt itt ne kezdjük el. Sztem gőze nem volt a dologhoz

(#1199) laspring válasza Kyller (#1197) üzenetére


laspring
tag

Nem mondod! :Y
És ha elfelejtem visszanyomogatni a hangerőt akkor a köv hívást nem hallom??

(#1200) Kyller válasza laspring (#1199) üzenetére


Kyller
senior tag

Nem úgy gondoltam, hogy addig nyomod, amíg le nem megy 0-ra a hangerő.. :D :N ;)
Csak egyszer megnyomod, és máris néma lesz.

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.