Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) €uro


€uro
őstag

Mi a különbség a telefon flash-elése és root-olása között?

Neo-hoz milyen ROM-ot érdemes felrakni? Ezek vannak:

MT15i_3.0.A.2.181_TW.2.3.2.ftf: http://www.multiupload.com/RNPKN4LEZ7
MT15i_3.0.A.2.181_Nordic 2.3.2.ftf: http://www.multiupload.com/FTADJKCNW9
MT15i_3.1.A.0.145_Global.ftf: http://www.multiupload.com/FI7016ZECR
MT15i_4.0.A.2.368_Hongkong 2.3.3: http://www.multiupload.com/7XOEGED282
MT15i_4.0.A.2.368_DE 2.3.3: http://www.multiupload.com/EINF15SKGJ
MT15i_4.0.A.2.368_Nordic 2.3.3: http://www.multiupload.com/K9KO8W0HPY
MT15i_4.0.1.A.0.283_Global Generic :http://www.multiupload.com/DGV8GLT1TP <<FRISS
Magyar neo romok
MT15i_4.0.A.2.368 HU_2.3.3.ftf Magyar független: http://www.multiupload.com/VANB5L9X2F <<FRISS
MT15i_3.0.1.A.0.145 Hungary Telenor_2.3.3.ftf: http://www.multiupload.com/ASGGZYI1KG

(#2902) €uro válasza €uro (#2901) üzenetére


€uro
őstag

Már tudom, mi a különbség köztük. A MT15i_4.0.1.A.0.283_Global Generic ROM-ot választottam.

(#2903) €uro


€uro
őstag

Feltettem egy új ROM-ot a Skul0 által ajánlott oldal alapján a Flashtool 0291 programmal.

A leírás szerint a telefon root-olását is abszolválni lehet ezzel a programmal. Azonban, ha a telefont rádugom USB-re és elindítom a programot, akkor a Neo-t nem ismeri fel. Feljön egy ablak, hogy válasszak az egyéb Xperia mobilok közül. A programhoz letöltöttem a külön mellékelt Neo loaders file-t.

Keressek más programot, hagyjam a Flashtool-t?

(#2904) cucinho válasza €uro (#2903) üzenetére


cucinho
aktív tag

Nekem semmi gond nem volt a Flashtool-lal. Telefon driverei rendben feltelepültek?

(#2905) €uro válasza cucinho (#2904) üzenetére


€uro
őstag

Driver-ei? A PC-re? Szerintem igen. Zöld pipákat láttam mindenfelé.

(#2906) €uro


€uro
őstag

Ez a kis ablak jelenik meg:

(#2907) cucinho válasza €uro (#2906) üzenetére


cucinho
aktív tag

Az LT15.sin fájlt bemásoltad a helyére?

(#2908) €uro válasza cucinho (#2907) üzenetére


€uro
őstag

Igen. A 'loaders' könyvtárba tettem a többi sin file közé.

(#2909) Hanon


Hanon
tag

Igen, észrevettem, hogy volt már a Google Maps app önkényes elindulásáról szó. De most mégegyszer. Mire fel indíttja el magát amikor én leállítom (mi triggereli?). Tehát leállításkor nemhogy el nem tűnik, hanem ottmarad és csak kezdi előtől a "számolást" (tehát hogy mióta fut). Még ha esetleg a GPS be lenne kapcsolva, de az sincs.

A másik kérdésem meg az, lenne, hogy mivel ugye a leghalványabb fogalmam sincs itt Androidon mit nem szabad kilőni, szóval az "Adatfigyelő" folyamatot ki lehet nyomni? Mert igazából a "Google szolgáltatások" (ami gondolom minden összekötött fióknak a lelke?) és "nemzetközi billentyűzet" (lol hogy ez egy külön folyamat) után ez eszik legtöbbet. Egész pontosan 3 MB-ot - jól van na. Csak érdekel.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#2910) Rickazoid válasza Hanon (#2909) üzenetére


Rickazoid
addikt

Jó kérdéseid vannak, nekem a Maps gyorsítótárazott háttérfolyamatként jelenik meg miután elindítottam, viszont amint leállítom, eltűnik és nem indul el újra. Az Adatfigyelő folyamatot szerintem ne bántsd, bár én sem tudom biztosan az mi lehet (sosem láttam ilyet), de pont ezért is mondom. Amiről nem tudod biztosan, hogy mit csinál, azt ne állítsd le. A nemzetközi billentyűzetet leállíthatod, bekapcsol majd, ha szükség van rá, de szerintem 3 MB semmit sem számít, főleg hogy ez úgyis csak elhanyagolható mennyiségű erőforrást használ fel.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2911) Hanon válasza Rickazoid (#2910) üzenetére


Hanon
tag

Remek, btw nemzetközi billentyűzet folyamat azért csak eleszik 14MB-ot. :DDD Amúgy most nézem épp, hogy nem lehet leállítani szóval teljesen mindegy. :3

Azért az ugye normális, hogy úgy 60%-ra általában ha nem nyúlok hozzá akkor el van zabálva a ram? Amikor meg teszem azt játszok (legyünk konkrétak, "Dragon, fly!", mert imádom) és hozzá zenét is hallgatok, akkor egy idő után közli, hogy "derp, innentől kezdve akármikor összeomolhat a játék mert kevés a memória, kay?". De sose volt még ilyen force-shut, csak figyelmeztetés.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#2912) sunahunter válasza €uro (#2906) üzenetére


sunahunter
senior tag

Nyomd az X10-et!

Én mindig így flashelem, és tökéletes!!!

(#2913) fateless


fateless
veterán

A frissítést váróknak jó hír: rádugtam a telefont a gépre, mire jött az üzi, hogy van frissítés, majd nemsokára a 2.3.4-es ült a készüléken (Telenoros).

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2914) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

Húha, akkor remélem hamarosan jön a függetlenek számára is! :))
A gtalk engem is nagyon érdekelne ;]

(#2915) €uro válasza sunahunter (#2912) üzenetére


€uro
őstag

Rendben.

Köszönöm!

(#2916) Rickazoid válasza fateless (#2913) üzenetére


Rickazoid
addikt

Kösz az infót, én is frissítettem. Ráment egy órám, a frissítést nem számolva. Negyed órát elszenvedtem a PC Companionnal, fél órát kerestem a neten, hogy miért nem látja a telefont MTP módban, pedig minden települ rendesen, majd miután arra a következtetésre jutottam, hogy nincs megoldás és csak az Update Service működhet, negyed órát elszenvedtem azzal is, mire sikerült telepíteni (törölnöm kellett a JRE-t és a Realtek drivert, mert nem akart települni addig), illetve a telefonomat is csak harmadik próbálkozásra ismerte fel. De legalább megvan a 2.3.4.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2917) Zsolto válasza fateless (#2913) üzenetére


Zsolto
őstag

Köszi a jó hírt! És miket tapasztalsz?

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#2918) fateless válasza Rickazoid (#2916) üzenetére


fateless
veterán

Huh, nekem semmi ilyen szenvedésem nem volt a telepítéssel még anno. Most meg csak rádugtam, a rendszer jelzett, én ok-ztam és felment.

Zsolto:
Eddig nem sokat (nem is nézegettem, mivel volt Nexus S-em, onnan már tudtam, hogy nincs alapvető változás - ezért kérdezgettem, milyen csodát várnak a várakozók). Amit észrevettem, az a kicsit módosult ikonsor az alsó sorban, valamint a Timescape-ben apró módosítás, illetve a kontaktok jelennek meg másként, kicsit talán WP7-esebben. Persze ezek mind SE-módosítások, nem a rendszertől függőek.

Nem tudja valaki, hogy a Sony Ericsson launcher-ét hogyan lehet kikapcsolni? A Nexus egyáltalán nem volt darabos, míg ez azért néha döccen egyet-egyet. Feltételezem ez a SE miatt van.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2919) Rotate válasza fateless (#2918) üzenetére


Rotate
veterán

kikapcsolni nem tudod, tudsz rakni helyette mást...

nem tudom mennyire vagy képben ezekkel, szal leírom, ha már ismered őket akkor ne vedd figyelembe :)

a legkedveltebb Launcherek: ADW Launcher, Launcher Pro, GO Laucnher... van még rengeteg, talán a stock gingerbread launcher is fenn van a marketen, keress rá így :)

személyes ajánlásom a GO Launcher, régóta használom, nagyon simán csusszannak át a főképernyők, rengetek beállítási lehetőség, rengeteg téma, el lehet vele játszadozni :) sebességben hasonlóan sima még a Launcher Pro, szintén rengeteg beállítási lehetőséggel :)

[ Szerkesztve ]

(#2920) Zsolto válasza fateless (#2918) üzenetére


Zsolto
őstag

:R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#2921) fateless válasza Rotate (#2919) üzenetére


fateless
veterán

Köszönöm, próbáltam már őket, de nem jöttek be, csak az alap droid, az tetszett a legjobban.

Majd ha valamikor lesz egyhuzamban szabad pár órám, lementek mindent és felpakolok néhány más romot próbaképp...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2922) Rotate válasza fateless (#2921) üzenetére


Rotate
veterán

még találtam neked egyet, ez eléggé hasonlít a Nexus S launcherére :) 1 próbát megér, ingyenes :)

Android 2.3 Launcher (Home)

(#2923) fateless válasza Rotate (#2922) üzenetére


fateless
veterán

Köszönöm, megnézem majd :R

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2924) rtzmp


rtzmp
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a Lets Golf app egyszer csak elindul magától? Eddig 3x volt ilyen, a legutóbbi ma reggel, amikor "leváltam" a kocsi bluetooth-s kihangosítójáról . Az egyik esetben nem csak a Lets Golf indult el, hanem ha azt kilőttem, jött egy másik és így tovább. Végül a reboot oldotta meg a problémát.

Ez mitől lehet? - a Lets Golfot root jog hiányában nemtom törölni sajnos, mert már megtettem volna.

Előre is köszi

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2925) €uro


€uro
őstag

A FlashTool 0291-es verzióval még mindig nem sikerült root-olni a telefont. Az X10-es mobilt választva elindítottam a root-olást. Látszólag minden rendben is volt egészen odáig, amikor azt írta a program, hogy újraindítja a mobilt, és utána készen vagyunk. Nekem nem indította úja a készüléket. Megtettem manuálisan. Ezt követően a root ellenőrzés nem járt sikerrel.

Milyen másik programmal lehet root-olni a Neo-t? Keresgéltem a neten, de elég zavaros leírásokat találtam eddig.

(#2926) Rickazoid válasza fateless (#2918) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én személy szerint a swype-szerű billentyűzetet vártam leginkább (próbáltam ilyeneket, de csak trial van ingyen és nem akartam egyiket se megvenni, ha a gyári is megkapja ezt a funkciót). Néha nincs kedvem/alkalmam két kézzel gépelni és olyankor nagyon jól jön (csak kár, hogy szójavításra nincs lehetőség [megjegyzem egyikben sem], amikor nem ajánlja fel azt a szót, amire szükségem van, csak nagyon hasonlóból egy tucatot).

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2927) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Handcent SMS-t használok, így letiltottam a gyári üzenetprogram értesítéseit, de a 2.3.4 frissítés óta (tegnap óta) a képernyőzáron ettől függetlenül megjelenik az üzenetértesítés, amíg meg nem nyitom a gyári programot. A Handcent SMS-ben való olvasottnak jelölés nem hat rá, habár a gyári programban is olvasottként jelenik már meg adott üzenet. Tud erre valaki megoldást?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2928) adam10980 válasza fateless (#2913) üzenetére


adam10980
tag

Köszi az infót :) Akkor az elkövetkezendő 1 hétbe talán meglesz függetlenre is:)

(#2929) fateless válasza Rickazoid (#2927) üzenetére


fateless
veterán

esetleg újratelepítés? :F

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2930) laspring válasza fateless (#2913) üzenetére


laspring
tag

Telenoros 2.3.4 elsőnek????
Szinte hihetetlen!! :D

Hétvégén felvarázslom mindenképpen, nekem kezd már elegem lenni ebből a 2.3.3 build 3.0.1A verzióból:
-nem tudok 10p-et wifin netezni úgy hogy legalább egyszer ne szakadjon le
-telefonkönyv sokszor lag-os
-néha belassúl az egész...

...szóval sokat várok a 2.3.4-től!!

(#2931) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Sziasztok!

Úgy láttam jelentek meg itt új ROM-ok:

http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/xperia-neo-mt15/debranding-flash

Én most frissítettem a 4.0.1.A.0.283 -as verzióra, van már ezután 4.0.2.A.0.42 és 4.0.A.2.368 is.

Ezekről mit lehet tudni? Mit tartalmaznak?

Másik kérdés: Melyik Offline navigációt használjam szerintetek? iGo van esetleg valahol, valakinek?

Üdv: Jim

[ Szerkesztve ]

(#2932) ajca válasza €uro (#2925) üzenetére


ajca
tag

Próbáld meg itt:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1042978

(#2933) sunahunter válasza €uro (#2925) üzenetére


sunahunter
senior tag

Nem lehet vele rootolni! :U
A seria oldalán van egy szájbarágós leírás a bootloader kinyitással együtt, asszerint csináld.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2934) Engikrisztus válasza Imike_80 (#2931) üzenetére


Engikrisztus
tag

Hali!
Én ezt használom és teljesen jól működik:[Android] iGO My Way QVGA 8.4.3.179971 Multiscreen

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#2935) €uro válasza sunahunter (#2933) üzenetére


€uro
őstag

Köszi, megnézem.

(#2932) ajca: Ezt az oldalt én is megtaláltam. El is kezdtem letölteni a megfelelő programokat. Aztán hagytam, mert elég zavarosnak tűnt. Illetve nem voltam elég kitartó. Azért köszi.

(#2936) hitman,


hitman,
őstag

Nem találom a kamerával csinált képeket a számítógépen...
Pedig szerintem az sd-re menti őket.

Megvan de jól eldugva!

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#2937) hitman,


hitman,
őstag

A gépen nem tudom megnézni a vidit mert egy kis idő után ahogy elindul leáll valami hibára hivatkozva és a másik hogy a videó képe nagyon remeg meg 1 másodpercenként megugrik mint ha fotóznék közbe vagy nem is tudom.
Ezt miért csinálja?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#2938) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

Ma este én is frissültem. Nem egészen 15 percig tartott a folyamat.
Kaptam beépített facebook klienst, 3D panorámát, McAfee tűzfalat, Energiatakarékosságot elősegítő progit, és minden japán alkalmazást kilőhetek a telefonról :C +Offline GPS-t :C :C

Nagyon elégedett vagyok :C

A SonyE. tartotta a szavát! :DD

(#2939) MrTwister válasza Dr. Maci (#2938) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem egy valami tűnt fel, de az nagyon! Kb 3-4-szeresére gyorsult a boot idő! Legalábbis nálam! Eddig kb 3 percig szüttyögött, most kb bő fél perc-45 másodperc! Ezt már szeretem! :DD Jobban néz ki a menü is, szóval egyelőre azt mondom nagyon megérte ez a frissítés! :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2940) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

A Navigáció (wisepilot) mehet is a levesbe, ugyanis 5 napig ingyenes :(
A McAfee meg valamiért nem akar visszaigazolni. Másik tűzfalat kellett letölteni :((

A facebook inside xperia hogy műxik? Elvileg a lehúzó csúszka hosszú nyomásával is elő lehet hívni a megosztást?

Az akkumulátortakarékossági app elég meggyőző. ;)

(#2941) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

A térkép leállításához kérek szépen egy tippet. Az új frissítésnél már ott tartunk hogy le sem lehet állítani, hiába lövöm ki, azonnal újraindul. A kikapcsolás sem segít. Tipp? :F

(#2942) Rotate válasza Dr. Maci (#2941) üzenetére


Rotate
veterán

ez Android feature, minden telefonnál csinálja, random elindulgatnak programok, és futnak a háttérben, aztán ha kell az erőforrás, bezár valamit... ez az Android filozófia része...

(#2943) Dr. Maci válasza Rotate (#2942) üzenetére


Dr. Maci
tag

Hmmm..., érdekes, köszi a választ. :B

(#2944) sunahunter válasza Dr. Maci (#2938) üzenetére


sunahunter
senior tag

Energiatakarékosságot elősegítő progi, Offline GPS

Ezek mik lennének név szerint?

(#2945) €uro


€uro
őstag

A telenor-os 2.3.4-es ROM-ot rá lehet tenni független telefonra is? Érdemes rátenni? Vagy teljesen mindegy, hogy telenoros, vagy nem telenoros? Le lehet tölteni valahonnan, vagy csak a telenoros mobilosok tudják frissíteni a mobilt automatikusan?

Lőjetek le, ha nagyon fárasztó vagyok. :)

(#2946) skul0 válasza Dr. Maci (#2940) üzenetére


skul0
aktív tag

Dr. Maci:
"Az akkumulátortakarékossági app elég meggyőző."
???
Ez meg mit takar, nálam nincs ilyen.

(#2947) adam10980 válasza €uro (#2945) üzenetére


adam10980
tag

A 2.3.4 már elérhető a telenornál de a függetlenek még nem kapták meg tudtommal. Bár most feltettem a mobilt a gépre és vmi frissítést kidobott. Majd mondom mi a helyzet!

(#2948) adam10980


adam10980
tag

Örömmel értesítelek titeket telenoros független neom 2.3.4-el működik :)

(#2949) Imike_80 válasza Engikrisztus (#2934) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Köszi!

(#2950) szaki04 válasza Rickazoid (#2916) üzenetére


szaki04
senior tag

Most váltottam egy másik Androidos készülékről Neo-ra. Telenoros a drága, látom írtátok, van frissítés. Itt kezdődtek a gondjaim. Egyszerűen a PC Companion-al nem tudom megcsinálni. Csak a Service Updater-rel hogyan lehet ezt megcsinálni? Mert Nekem ez el sem indul, 2 mp homokóra, majd semmi. Már kezdek idegbajt kapni. Kb. 4x újratelepítettem ezt a ramaty programot (PC Companion) és még mindig nem akarja az igazat!

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.