Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Dr. Maci válasza rtzmp (#2650) üzenetére


Dr. Maci
tag

Köszi! :DD

Nincs egyenlőre net csomagom, így tiltok mindent, majd ha ingyenes wifi zóna közelébe keveredem, akkor kipróbálom. :) Mindenesetre akkor nem a GPS vevőben van a hiba, hanem legfeljebb bennem :DD

Az előző link a hasznos programokról nagyon jó olyan kezdőknek, mint például szerénységem, úgyhogy még egyszer nagy-nagy köszönet érte. :C

A rootoláshoz nem érzem magam elég felkészültnek, bár ezzel nyilván személyre szabhatóbbá válna a telefon. Lehet majd egyszer megpróbálkozom vele. :U

Egyenlőre nagyon tetszik ez a kütyü, a fényképezője elképesztő dolgokat tud, az on the go funkció hihetetlenül jó ;]

(#2652) rtzmp válasza Dr. Maci (#2651) üzenetére


rtzmp
aktív tag

rootolásra még én sem érzem érettnek magam, de amíg megvagyok nélküle, addig nem is fogom

wifi nem lesz jó, mert az adótornyok GPS koordinátáiból számolódik a poziciód AGPS esetén. Wifinél nincs ilyen info.

on the go funkció alatt mit értesz? :F

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2653) darvinya válasza rtzmp (#2652) üzenetére


darvinya
titán

Nincs e olyan lehetőség, hogy letőltse a mobilneten v. wifi-n országhoz tartozó GPS müholdak koordinátáit és az elérhetősegi frekvenciát.
Ez nem AGPS.
Nekem van a telon ilyen lehetőség és még AGPS is és sima GPS.
Igaz nem neo.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2654) rtzmp válasza rtzmp (#2652) üzenetére


rtzmp
aktív tag

bocs, hülyeséget a wifiről, mert onnan is le tudja kérni. AGPS-ről értelmesebben itt lehet olvasni

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2655) skul0 válasza rtzmp (#2652) üzenetére


skul0
aktív tag

Megfelelő átalakító kábel segítségével a telefonra tudsz csatlakoztatni egeret, billentyűzetet, pendrive-ot, konrollert stb.
Nekem az egér és a billentyűzet ment eddig, pendriveot nem látta, lehet hogy túl nagy volt neki a kapacitása, valamint egy kontrollert próbáltam még, annál kiírta hogy túl nagy az áramfelvétele.

(#2656) rtzmp válasza darvinya (#2653) üzenetére


rtzmp
aktív tag

nemtom, annyira nem vagyok a témában. Esetleg a GPS Essentials progit meg lehet nézni, de valszeg ezt a Android appz - szoftver kibeszélő topik /Nincs warez!/fórumban meg tudják válaszolni (bár lehet, hogy itt is - csak nem én :) )

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2657) Dr. Maci válasza rtzmp (#2652) üzenetére


Dr. Maci
tag

Képstabilizátor segítségével mozgás közben tudsz képeket csinálni.
:C

(#2658) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

Az ezüst csík kopása kissé nyugtalanít, tokban tarom, úgy is várható, hogy elkezd átváltozni a színe narancsra? :F

(#2659) rtzmp válasza Dr. Maci (#2658) üzenetére


rtzmp
aktív tag

sztem a nyomogatástól kopik, ami a normál használat alatt jön elő :W

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2660) Dr. Maci válasza rtzmp (#2659) üzenetére


Dr. Maci
tag

:W
Ez nagyon kellemetlen :o Akkor fényképezni inkább a képernyő megérintésével érdemesebb? Ha jól értettem csak a kamerakioldó gomb kopott. Vagy a hangerőszabályozón és a kikapcs/bekapcs gombon is észlelhető az elszíneződés? :F

(#2661) rtzmp válasza Dr. Maci (#2660) üzenetére


rtzmp
aktív tag

hááát, most néztem meg, eddig fel se tűnt, igen a kamera gomb is színeződik/kopik (és a kikapcs gomb is). De nekem leginkább a vissza gomb, majd a középső és legkevésbé a jobb oldali menü gomb. Ez utóbbi még ezüst. Na, ez valóban: :W

(három mondatot nem tudok úgy leírni, hogy visszaolvasás után se legyen benne hiba :( )

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2662) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

Többek is tapasztalták ezt az elszíneződést, tehát típushibáról van szó? :o

(#2663) mrlujoak válasza Dr. Maci (#2662) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha kopik is, az rendeltetésszerű /üzemszerű használatból eredeztethető, ami nem típushiba.
Olyan, mint a kocsiknál a gumi, és teszem azt a kuplung...

Mivel a burkolat ha extrahiperszuperjó minőségű, ha ramaty, akkot is előbb utóbb el kezd kopni a használat során...

Mindemellett akkor lenne az általad farkasként kiállított típushiba, ha rendre mindenkinél, rövid időn belül jelentkezne.
Amúgy ezt eltekintve kopásra nem vonatkoztatható a garancia, kivéve, ha a gyártó másképp rendelkezik...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2664) fateless válasza mrlujoak (#2663) üzenetére


fateless
veterán

Pár hónapon belüli kopás átlagos használattal az nem normális, nem rendeltetésszerű. Mintha egy autó egy év után rozsdásodna, a gumi két hónap alatt elkopna, stb.
Ez nyugodtan mehet vissza garanciába.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2665) mrlujoak válasza fateless (#2664) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ok, akkor gariztassátok.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2666) fateless válasza mrlujoak (#2665) üzenetére


fateless
veterán

Nekem - egyenlőre - nincs ilyen problémám, ezért nem kell emiatt garanciális javítást kérnem, ettől függetlenül nem is állítok olyan tézist, mely szerint az egy-két hónapos készüléknél rendeltetésszerű használatból fakadóan lekopik a festés. :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2667) sunahunter válasza Dr. Maci (#2662) üzenetére


sunahunter
senior tag

Nem.

(#2668) rtzmp válasza sunahunter (#2667) üzenetére


rtzmp
aktív tag

itt jelentős szerephez jut az időtényező illetve a gombok nyomásának gyakorisága. Ez több hónap után kezd el kopni, én is a hetekben vettem észre és a telefont 05.31.-én vettem. Tehát nekem közel 4 hónap után lett "látványos" a kopás. - persze ettől még lehet egyedi eset...

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2669) Pit23


Pit23
csendes tag

Hali valaki feldobhatna ily ;) en kopásrol képet vagy egy linket mert pont ilyen telot akarok venni ,vagy egy galaxy s plust, de most idegesit ez a kopás dolog a választásban ...

(#2670) BaLee válasza Pit23 (#2669) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

4-5000Ft-os tételről beszélünk, ennyibe kerül egy komplett Neo ház, előlappal, hátlappal és oldalsó csíkokkal Ebayről.
Bár ha választani lehetne nekem bőven jó lenne egy matt fekete műanyagból készült oldalpanel is, aztán azon nincs ami lekopjon...

(#2671) adam10980 válasza ajca (#2644) üzenetére


adam10980
tag

Akkor megnyugodtam :) itt csak az a kérdés , hogy a kis kínai barátainkhoz mikor ér el a frissítés :) Türelmesen várunk :) :R

(#2672) tomee77


tomee77
csendes tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy sim csere után hogyan tudom beállítani, hogy csak a simen lévő kapcsolatokat lássa?
Simet cseréltem, mert már régi volt és volt párszor, hogy nem volt térerő.
Akkor a simről csináltam egy mentést, és azt utána átmásoltam az új simre, és megkettőződtek a kapcsolataim, ami nagyon zavaró számomra.
Valakinek valami ötlete rá?

Z3c->i7

(#2673) skul0 válasza rtzmp (#2668) üzenetére


skul0
aktív tag

Én valamikor májusban vettem, szóval nálam is használatban van egy ideje, és sajnos nálam is lekoptak a gombok kissé, ami kicsit zavar, de hát ez van, eddig az összes telómnak lekoptak a gombjai. Megjegyzem tokban tartom a kezdetek óta. De olyannyira pici jelenleg ez a kopás, hogy amíg a kolléga nem említette és nem néztem meg észre se vettem.

Viszont ha ennyire olcsón be lehet szerezni készülékházat, bár számomra gyanús hogy nem eredeti, annak pedig a minőségében nem igazán bízok, akkor ha mégis jó megéri azt kicserélni egy idő után.

(#2674) toma37


toma37
tag

Azt meg lehet oldani a Neo-val hogy wifin keresztül valamilyen alkalmazással irányítóm a számítógépet? Mondjuk egy media playerben a play/pause és hangerő szabályozása érdekelne hogy lehetséges e.

(#2675) Hanon


Hanon
tag

Höhö. Enyém nem kopik. 2 hónapos azt hiszem.

Talán ezzel kompenzálja a nyikorgást.

Azt akartam kérdezni egy jó ideje, hogy miből veszem észre, ha "elhasználódik" a képernyővédő fólia? Vagy akkor egyszerűen csak elereszt és megadja magát, vagy besárgul, vagy mit csinál?

Amúgy pár napja megnéztem közelebbről a telefon hátlapját és HOSHIT tiszta karc az egész. Ilyen kis hajszálkarcolások. De kár. Namindegy.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#2676) rtzmp válasza tomee77 (#2672) üzenetére


rtzmp
aktív tag

ha jól értem a problémát, akkor a kapcsolatokon belül jobb gomb, ott pedig a szűrő. De sztem hosszabb távon (is) jobban jársz, ha a sim-t elfelejted, és a google-s accountnál (gmail-ben) kezeled a neveket.

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2677) BaLee válasza toma37 (#2674) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Teamviewer...

(#2678) rtzmp válasza myk74 (#2612) üzenetére


rtzmp
aktív tag

gyorshívás: épp most volt szó erről az androidos fórumban. Egy alternatíva: [link]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2679) laspring válasza Kyller (#1810) üzenetére


laspring
tag

Kyller!

Autós tartó téma!
Te ettől a Flash Superstore-tól rendelted igaz? [link]
Próbáltam volna én is rendelni, de nem fogadta el a magyar postázási címemet. Írtam nekik reklamáló emailt és azt írták, hogy nem szállítanak UK-n kívülre...
Neked hogy sikerült? :F

(#2680) rtzmp válasza laspring (#2679) üzenetére


rtzmp
aktív tag

Kyller,

Én is kérdeznék, ez a tartó szabadon hagyja a kamera részt? Olyan tartót szeretnék, amivel lehet venni a közlekedést menet közben.

Előre i köszi

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2681) toma37 válasza BaLee (#2677) üzenetére


toma37
tag

Nem a gépre, hanem a telefonra akarok progit, és csak a szoba másik feléből akarom használni.

(#2682) jimhun


jimhun
senior tag

Sziasztok,

Egy keresem lenne a Neo felhasznalok fele. En is szeretnek ilyen telefont, ezert szeretnek egy dologban biztos lenni.
Megtennetek nekem azt hogy ha van a kozelben masik telefon(baratno, haver..), akkor egymas melle teszitek a ket telefont es a masikrol felhivajatok a Neo-t. Nem kell felvenni, hanem azt megfigyelni hogy amikor a masiknal(hivo fel) elkezd csorogni akkor a Neo is elkezd-e egybol csorogni?

Nem ok nelkul kerdezem, mivel vettem HTC-t(Desire, Wildfire) es ott mindkettonel van egy bizonyos "ring delay" (kesleltetes), ami a telepitett programoktol fuggoen volt hogy 4-5!!!! :( csorges. Vagyis a hivonal mar 4-5-ot csorgott amikor a HTC-n meg csak elkezdett csorogni. Ha en vagyok a hivo mar lerakom ha valaki nem veszi fel ennyi csorges utan. Volt is sok nem fogadott hivasom. Ha legyalultam a telefont akkor mar 2-3 csorges utan csorgott, ami szinten nem tul jo. Nem halozati hiba, mert Iphone, regi Sony-Ericsson-nal tokeletesen mukodik, egybol csorog.

Olvastam egyebkent nagyon sok kulfoldi forumot ahol elegge ki vannak akadva ez miatt, de mindenhol a HTC-t szidjak csak. Viszont van ahol Android hibakent irtak le. Altalaban a popup sms szeru programok okozzak, vagyis hivaskor eloszor az oprenszer elkezdi kiloni ezeket a progikat es csak utana csong. Ezert szeretnem ha kiprobalnatok. Meg bizom a Sony-ban hogy nem kovet el ilyen hibat.

Esetleg azt is megkoszonnem ha valaki felrakna a youtube-ra video-t rola.

Koszi mindenkinek

(#2683) laspring válasza jimhun (#2682) üzenetére


laspring
tag

Asztali vezetékes telefonról (digitális IP telefon igazából) hívtam a neo-mat: 2 kicsengés után, kezdett el csengeni...
hmm azért ez nem kevés... bár nem 4-5, mint ahogy írod

kieg: Angry Birds-öt futtatva a neo-n, sem volt több 2 kicsengésnél hogy megszólalt. Nem befolyásolta

[ Szerkesztve ]

(#2684) rtzmp válasza jimhun (#2682) üzenetére


rtzmp
aktív tag

videót nem tudok róla felrakni, de vezetékesről és mobilról (SGS) is kipróbáltam, egyből csörgött

laspring válasza miatt még1x ellenőrizve: azonnal csörög (nincs késleltetés)

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2685) laspring válasza rtzmp (#2684) üzenetére


laspring
tag

180MB használt és 114MB szabad RAM van a telóban épp most (futó alkalmazások)
neked?

(#2686) laspring válasza jimhun (#2682) üzenetére


laspring
tag

Na újabb teszt:
- Kollega telenoros vmi ős-Nokiájáról hívva: azonnal cseng a neo!
- Másik kollega telenoros Nokia E52-ről hívva: azonnal cseng a neo!
- Harmadik kollega trémobilos Iphone4-éről hívva: azonnal cseng a neo!

Én lenni telenoros.
Mégis csak függ hogy miről hvják azt a telefont...

[ Szerkesztve ]

(#2687) jimhun válasza laspring (#2686) üzenetére


jimhun
senior tag

Koszi,

Tehat 2 embernel 2-bol jol mukodik. Az nem rossz. Igazabol ez tartott eddig vissza. Iphone 4S-t akartam venni de az 600E lenne ez meg 280E ujonan, fuggetlenul. Ami nekem most sajnos egyaltalan nem mindegy :). Meg egyebkent is tetszik ez a telefon.

(#2688) rtzmp válasza laspring (#2685) üzenetére


rtzmp
aktív tag

asszem már kiderítetted :), de azért leírom, hogy mennyit a RAM: 185 használt/103 szabad

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2689) Imike_80 válasza jimhun (#2682) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Hali!

Nekem is volt Wildfire is, Desire is. Nekem úgy van belőve a céges vezetékesem, hogy 30 mp csengés után jön át a mobilra a hívás. Ott sokszor volt az, hogy éppen megcsörrent és már tették is le, tehát nem tudtam már felvenni. De persze az is lehet, hogy késlekedett a hívás és már nem bírták türelemmel, lerakták. Most a Neo-n ilyen nincs. Vagy kitartóbbak, vagy nem áll fenn a probléma. :)
Vezetékesről, Telenorosról most azonnal kipróbáltam, egyből csöng. De továbbmegyek, van egy angol számom is idehaza, roamingból hívtam egy jó öreg Nokia 6230-asról a Telenoros Neot, abban a pillanatban csörgött, ahogy az angol vonal végén is jelezte.

(#2690) jimhun válasza Imike_80 (#2689) üzenetére


jimhun
senior tag

Koszonom mindenkinek!

Eddig ezek megnyugtato valaszok, nem csalodtam a Sony-Ericssonban.

(#2691) Hanon válasza jimhun (#2690) üzenetére


Hanon
tag

Mivel pánikolós vagyok én is kipróbáltam.
Én közben előhagytam az Opera minit, és vezetékesről hívva még így is egyből megcsörrent.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#2692) adam10980 válasza jimhun (#2690) üzenetére


adam10980
tag

Nem is kell :) Szerintem a neo eléggé jóra sikerült kis készüléke a sonynak :)

(#2693) skul0 válasza adam10980 (#2692) üzenetére


skul0
aktív tag

Ezzel én is egyet értek, de persze tökéletes telefon nincs. :)

(#2694) Kyller válasza laspring (#2679) üzenetére


Kyller
senior tag

Innen rendeltem igen! Érdekes, nekem simán benyalta... :U

szerk.: Na most megnéztem, hogy tudnék e. Már csak a confirm lenne hátra, és nem írja hogy nem jó a címem...Mo., Szolnok...

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#2695) Kyller válasza rtzmp (#2680) üzenetére


Kyller
senior tag

Ez nem hagyja szabadon. Illetve de, csak a tartó belsejét tudod fenyózni! :))

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#2696) rtzmp válasza Kyller (#2695) üzenetére


rtzmp
aktív tag

:)

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#2697) tomee77 válasza rtzmp (#2676) üzenetére


tomee77
csendes tag

Lehet láma kérdés, de azért megkérdezem.
Hogyan tudom a google acc-al szinkronizálni a kapcsolatokat?

A kapcsolatokat közben megoldottam, mentettem mindet a simre, majd töröltem őket és importáltam.

[ Szerkesztve ]

Z3c->i7

(#2698) adam10980 válasza skul0 (#2693) üzenetére


adam10980
tag

Természetesen nincs tökéletes telefon ezzel egyetértek :) de ez a készülék bírni fogja még 1 dbig :) Az én meglátásom szerint :) Már csak a frissítésre várok :)

(#2699) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Sziasztok!

Flashtool-al kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
Hétvégén ha lesz időm lehet, hogy frissítem a telót 2.3.4-re. Kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban:

1: Mivel csináljak mindenről biztonsági mentést? Kellenek az appjaim, telefonszámok - bár ezeket máshonnan is tudom sync-elni, SMS-ek is kellenének, MINDEN.

2: App-okat is el lehet menteni külön, hogy azokat tegye vissza a beállításokkal együtt esetleg? ( Drag Racingben már van $750.000-om, jó lenne, ha megmaradna :P )

3: SIM és Memóriakártya benne legyen a frissítés alatt, vagy inkább szedjem ki? SIM-kártyám PIN-kódját sem tudom így hirtelen, kérni fogja vajon?

4: Ha kiveszem a mem.kártyát és úgy frissítek, akkor nem lesz összeakadás a régi app-okkal amikor visszarakom a mem.kártyát?

Köszönöm!

(#2700) rtzmp válasza Imike_80 (#2699) üzenetére


rtzmp
aktív tag

1+2: Titanium Backup.

Kiegészítés:
- ha a telszámaidat a google-s accountra fűzted fel, akkor ezek automatikusan szinkronizálódni fognak az üres telefonodra (ha nem, akkor érdemes ezt megtenni)
- én az sms-ket egyből archiválom a gmail egyik (SMS) cimkéjébe, így azok sem vesznek el. Progi itt (de sok van erre)

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.