Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) adriano18


adriano18
tag

Ha a PC Companionnal frissíted a telefonod szoftverét, akkor nem veszhet el a garanciád. http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/subject/pccompanion/xperia-neo?cc=hu&lc=hu Ha viszont bármilyen custom ROM-ot feltelepítesz a telefonra, akkor abban az esetben elveszik a garancia.

ez mit jelent? custom rom? mi tartozik ebbe bele?

(#1552) iidavid


iidavid
csendes tag

Sikerült rávarázsolni a frissítést a neo-ra, akit érdekel az itt megtalálhatja a módját:[link] :DDD

(#1553) smallcurrant


smallcurrant
tag

a pixelhiba h néz ki :$ mert ha van egy repedés a telon csak észreveszem, vagy ha hiányzik vmi..de mást lehet, h nem milyen hibákra kell odafigyelni ha rendelem a telcsit és futár hozza ki ???

(#1554) Exini


Exini
csendes tag

Haly! Milyen üzletekben vehetem meg a Neot kártyafüggetlenül minden tartozékával?
(online vásárlástól kicsit tartok mert nem 20ezres mobilt szándékozok venni)

(#1555) smallcurrant


smallcurrant
tag

http://nextelshop.hu/spd/unas_674118/Sony_Ericsson_Xperia_NEO_MT15i_Blue_1_ev_garancia aki rendelt már innen az mondja meg PLS, h mennyi ideig tart a kiszállítás ?

(#1556) Turbochiken


Turbochiken
csendes tag

Hali!
Ma kaptam meg a neocicámat a GSMline-tól, 1+2 év garival, 8Gb memkártyával, minden tartozékkal (töltő, adattkábel, agybadugós füles), mindezt 81ezerért, szerintem korrekt...
Máris beleestem a kicsibe, alig várom hogy tökéletesre faragjam (asszem reggeleig fogom bújni az android marketet, appbraint, meg android arena-t, stb-t...:D)
Aza a kérdésem, hogy szerintetek mikor lesz erre a telóra elérhető cyanogenmod, vagy valami értelmes ROM?
Köszi!

(#1557) smallcurrant válasza Turbochiken (#1556) üzenetére


smallcurrant
tag

nem volt gond a teloval ép volt, meddig tartott a szállítás?? akk HDMI kábel nincs hozzá?

(#1558) Teaway válasza Turbochiken (#1556) üzenetére


Teaway
veterán

Milyen színű? :U

Nincs itthon csokid??

(#1559) skul0


skul0
aktív tag

Nem mindenkinek ajánlja fel a frissítést. Az enyém Angliából származik, ott érhető el leghamarabb a frissítés, a telenorosoknak várniuk kell még vele tuti. A frissítés menete nem nehéz, én SEUS segítségével csináltam, mindent leír hogy hogy kell csinálni.
A frissítés sztem baromi jó, a lezáró effekt tényleg zseniális, de a többi apróság sem elhanyagolható: témák, xloud, zoom, az ébresztő időpontjának beállítási módja is jobb lett, sokkal egyszerűbb és gyorsabb szvsz.

Valaki kérdezte, hogy hogy veszi észre a pixelhibát: Azt sajnos csak bekapcsolás után lehet, ha világít a képernyő , akkor egy-két képpont nem világít, vagy ha világít akkor nem olyan színnel, mint amilyennel kéne. De ilyenre szerintem még egy neo tulaj sem panaszkodott.

Nagyon tetszik a gyártó új hozzáállása. :C

[ Szerkesztve ]

(#1560) Turbochiken válasza smallcurrant (#1557) üzenetére


Turbochiken
csendes tag

A teló feljesen rendben van, teljesen gyári csomagolás, beletúrkálásnak nemláttam nyomát...
HDMI kábel nemvolt hozzá sajnos, de tudtommal sehol nem adnak hozzá gyárliag, de azonkívül minden tartozék (töltő, adatkábel, headset, memkártya)
Már másnap szállították vidékre -Békéscsaba- (a csak angol készülék -nekem azis jólett volna-alapcsomagban, még olcsóbb lett volna -74.480 HUF-, de arra 4 hetet kellett volna várni, gondolom azért van így megoldva hogy mindenki vegye már akkor inkább a drágábbat.., ezért az egyért jár a fekete pont) de am minden rendben volt, merem őket ajánlani

Teaway:
a fekete-kék átmenetes, szerény véleményem szerint gyönyörű a készülék, bár szerencsés vagyok, mert nekem pont a fekete meg a kék a két kedvenc színem
Egy picit tényleg szedi az ujjlenyomatot, de szerintem egyáltalán nem idegesítő/vészes (meg a hozzákapott kis vászontokkal 1 pillanat alatt lelehet polírozni :D), pedig az előző telefonom egy fémdobozos LG arena volt

További tapasztalatokról ha érdekel még írok ;)

[ Szerkesztve ]

(#1561) smallcurrant válasza Turbochiken (#1560) üzenetére


smallcurrant
tag

értem...mi az oldal ahonnan rendelted ??? fóliát rendeltél ???

(#1562) Turbochiken válasza smallcurrant (#1561) üzenetére


Turbochiken
csendes tag

GSMline
http://www.gsmline.hu/kereses/Xperia+neo?w=m
fóliát nemrendeltem, de tudsz itt sztem aztis venni hozzá, asszem 690HUF a legalapabb fólia

(#1563) smallcurrant válasza skul0 (#1559) üzenetére


smallcurrant
tag

én kérdeztem a p.hibát és nagyon köszi a választ azt hittem nem fogok senkitől sem kapni :) ez azért biztató egy picit, h senkinél nem volt még :)

(#1564) Hanon


Hanon
tag

És végül mégis regisztrációra kényszerültem. Pedig igencsak az elejétől kezdve kémkedek errefelé offline. :D Így most a friss n00b egy kisregénnyel kezdene, íme.
Tehát a helyzet az, hogy van a kisbabám, a kicsi, épp egy hetes Neo (nehéz szülés volt, bejelentéstől kezdve - sőt, még előtte! - etettem magam azzal, hogy "majd ha jön a téhez"; aztán egyszercsak megjelent a telenornál és betelt a pohár). Mivel első okostelefonról van szó a családban, első két napon jószerivel alig mertem hozzáérni. Aztán lassacskán kezdtünk összemelegedni, zsebben hordani, mikoris azt vettem észre, hogy nem az idő múlása a legfőbb oka annak, hogy rendesen meg merem már markolni őkelmét, hanem az, hogy ISTENTELENÜL RECSEG-ROPOG (dolog filozófiája: recseg a kezemben -> olcsóbbnak érzem -> nem féltem annyira).
Feldúltam egy picit az internetet az összeszerelés minősége után kutatva, de minden fórumon, blogon oda lyukadnak ki, hogy masszív és több helyen (még itt is) megemlítik, hogy nem recseg.
Szerintem de. Ezért fordulnék most a tapasztaltabb userekhez, hogy most srsly. Normális dolog az, hogy a bal oldali "ezüst csík" (tehát a hangerőszabályzóval szembeni) elég hangosan "nyekeg" ha például fektetve tartom a kezemben fényképezés céljából, és megtámasztom rajta az ujjam? De tulajdonképpen bármikor máskor is ha "jobban hozzáérek".
Igazából egészen groteszk élmény ilyen műanyag nyiszogást hallani egy dologtól, ami közel 100 rugó volt.

Ettől eltekintve még mindig szerelmes vagyok belé. Csak ez a része aggaszt a dolgoknak.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#1565) dome29 válasza Hanon (#1564) üzenetére


dome29
aktív tag

Igen-igen énis ígyvagyok vele..
Nálam nem recseg-ropog, mertmég 0 perces :U
Csak énis ígyvagyok vele, hogy nem 100ks telefon, hanem Mintha PL: 25-30k.s lenne..
Galaxy S.emnél már nem ígyvoltam, azt félettem stb.. eztis féltem, de azért annyira nem :U
De összességben tényleg remek-pöpec eza kis gépezet :DD

Apple iPhone - Samsung széria megveszem ...Hívj bátran a 0630/234-9160as telefon számon !

(#1566) rtzmp


rtzmp
aktív tag

Én a frissítéssel megjártam, mert azóta nincs netem (egy ideig észre se vettem, épp egy kollégának mutattam, milyen király a telcsi, aztán hopp - majd kopp, nincs is netem). Telefonálni tudok, de a telenortól érkező konfig sms-re az alábbi hibaüzenetet adja:

"A konfigurációs üzenet nem hitelesített a SIM-kártyához. Az üzenet nem használható a telefon beállításához."

Kézzel sem lehet felvenni a hozzáférési pontokat, hibaüzenet nélkül mentéskor nem történik semmi. Úgyhogy én ma viszem szervizbe :(

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1567) Kyller válasza Hanon (#1564) üzenetére


Kyller
senior tag

Nálam is ugyanez a helyzet. Két oldalán nyeszereg(van ilyen szó?... :DDD ), és nem tudsz mit csinálni vele.... :W

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1568) adriano18 válasza Kyller (#1567) üzenetére


adriano18
tag

nekem teljesen massziv.... és szerintem nincs ilyen szó Xd

de csodálkoztam hogy az enyémen nem volt fólia a kijelzőén... pedig a telenortól vettem nem kártyafüggetlenül

[ Szerkesztve ]

(#1569) Kyller válasza adriano18 (#1568) üzenetére


Kyller
senior tag

Az enyémen se volt semmi féle fólia, csak egy GreenHeart fehér vászon szerű tok féleség...

Akkor lehet beírni a szótárakba... :))

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1570) stul87 válasza Hanon (#1564) üzenetére


stul87
tag

Nekem 2 hetes és pár napja tűnt fel,hogy eléggé mozog az oldalsó csík,hangot nem ad,tehát nem recseg,de teljesen jól érezhető,hogy mozog az oldala. Egyébként nem von le semmit a telefon jó tulajdonságaiból(pl most,hogy nyomkodom,nem is csinálja,bezzeg a múltkor nagyon észre vehető volt...)

[ Szerkesztve ]

"csak a pubg!" by Sz

(#1571) smallcurrant


smallcurrant
tag

http://nextelshop.hu/spd/unas_674118/Sony_Ericsson_Xperia_NEO_MT15i_Blue_1_ev_garancia Aki rendelt már innen az mondja meg PLS, h mennyi ideig tartott a kiszállítás ? köszi!

(#1572) stul87


stul87
tag

Vettem a telóra myscreen fóliát,de az egész telót betakarja. Tehát nem csak magát a kijelzőt,és azt mondták,hogy ez neóra van,és ki is van vágra a kameránál,meg hangszórónál,de mivel a kijelző kicsit lejjebb van,így nem tom rásimítani az egész előlapra. Valaki tudja, mit kell tenni ilyen esetben?

"csak a pubg!" by Sz

(#1573) Kyller válasza stul87 (#1572) üzenetére


Kyller
senior tag

Vegyél tokot... :)) :DD

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1574) Hanon


Hanon
tag

Ohó, ezek szerint az ezüst csík mindenkit másként szivat. :C
Szerintem teljesen jó szó a nyeszereg is. :D De az enyém inkább nyekeg.

Amin én leblokkoltam, az az üzemidő. Hihetetlen. Mai, gyorsan fejlődő világunkban kitalálnak egy készüléket, aminek egyik szerves összetevője és előnye az, hogy menetközben is kéznél van a 4chan - erre a wifitől egy 20 óra alatt totál lemerül. :((( Első használatnál azt hittem az én akkumulátorom beteg "jajistenem nem hagytam fent elég ideig első töltésnél jaj jaj~? *tördeli a kezét*". De mint kiderült ez normális. Aw.

Höhö, én azt a greenheartos zsákocskát használom még toknak. :D Végül is amire kell arra pont jó. :K Fóliát vettük hozzá még helyben.
Viszont tényleg ideje lenne valami csini tok után nézni. Csak azon töprengek, hogy azok a szilikon tokok mennyire fogják negnehezíteni a zsebbe rakást. Igazából emiatt kellemetlen kipróbálás nélkül netről tokot rendelni.

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#1575) Kyller válasza Hanon (#1574) üzenetére


Kyller
senior tag

Nekem az akksi idő nagyon jó. Bár nincs egész nap a Wifi-n, meg 3G-n, de így 3 napot simán bírja. Sms-ek, napi 15 perc telózás, játékok, netezés, fényképezés, stb...

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1576) adriano18 válasza stul87 (#1572) üzenetére


adriano18
tag

ma én is vettem..... nekem is ugyan ez a problémám.... a kijelző szélére nem tudom rásimitani

tokom is van de fő a biztonság :D

[ Szerkesztve ]

(#1577) adriano18 válasza Kyller (#1575) üzenetére


adriano18
tag

3 napot??? nekem a felét birja csak :(

(#1578) Kyller válasza adriano18 (#1577) üzenetére


Kyller
senior tag

De úgy 3 nap, hogy a 3. nap végén is még 20% körül van, de akkor már rápattintom a töltőre, hogy reggel tudjon ébreszteni.... :K

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1579) Dhampir válasza adriano18 (#1577) üzenetére


Dhampir
félisten

Kikapcsoltad a 3G-t?

(#1580) adriano18 válasza Dhampir (#1579) üzenetére


adriano18
tag

hol kell? :D
mert egyedül a mobilhálozatot kapcsoltam ki hogy ne vegyen le pénzt

(#1581) iidavid válasza adriano18 (#1580) üzenetére


iidavid
csendes tag

Beállítások-->Vezeték nélk. és mobilh.-->Mobilhálózatok-->Hálózat üzzemmód: Csak GSM.
Nekem is ki van kapcsolva a 3G, ha valamit akarok a netről akkot bekapcsolom, bár itthon wifi-zek! :)

[ Szerkesztve ]

(#1582) adriano18 válasza iidavid (#1581) üzenetére


adriano18
tag

köszi, de ha wifizek akkor nem kell bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#1583) stul87 válasza Kyller (#1573) üzenetére


stul87
tag

Van tokom is,de mikor csajom,meg munkatársnőim bazi nagy körmökkel taperolják a kijelzőt,fel áll a szőr a hátamon,ezért kell a fólia,de mivel elvileg nem kivágós,így nincs is hozzá se sablon semmi,így viszont nem tom rávágni se,hogy az szép is legyen.Ötletem sincs hogy kéne feltenni. :F A telkönyvben randomszerűen van akinek van képe és van akinek nincs,ez miért van?

"csak a pubg!" by Sz

(#1584) adriano18 válasza iidavid (#1581) üzenetére


adriano18
tag

kikapcsoltam frissitette is egyből a google mapsot

meg felraktam az advanced task killert, ugye ez alkalmazás kiléptető... csak rányomok hogy lépjen ki és 10 percel utána visszamegy az a prog... ez mrét van?

[ Szerkesztve ]

(#1585) Kyller válasza adriano18 (#1584) üzenetére


Kyller
senior tag

Nem érdemes foglalkozni task killerekkel, mert ha nincs elég memória, úgy is lelövi az adott progit...

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1586) adriano18 válasza Kyller (#1585) üzenetére


adriano18
tag

de aakkor meg fut a háttérbe a progi és meriti a telefont...

meg a menübe volt 2 progi ami nem magyar nevü volt a google maps frissitése után azok is magyar nevüek lette... mit csinált? gondolom nem az új frissitést tette fel

[ Szerkesztve ]

(#1587) skul0 válasza Hanon (#1574) üzenetére


skul0
aktív tag

Engem csak szívatott! Annyit csináltam, hogy kitapogattam hogy hol nyekeg, levettem a hátlapot, majd egy kis csepp pillanatragasztót csöppentettem oda, és szétkentem egy kicsit. Megvártam hogy megszáradjon, és kész, azóta meg se nyikkan. Egy próbát megér, ha ügyesen csináljátok fel sem tűnik, mert olyan mint egy műanyag-öntési hiba.

(#1588) Hanon válasza skul0 (#1587) üzenetére


Hanon
tag

Hmm, érdekes. Én nem mernék pillanatragasztóval szórakozni, max körömlakkal, ahogy ezt egyszer oly' rég (7 éve tán?) egy Siemens hátlappal eljátszottam, hogy ne csússzon már le olyan könnyen. :DD
Egyébként vajon hogyan érinti a bolti garanciát az, hogy összeragasztózza az ember a telefonját? :DDD
Mellesleg nekem minden egyes alkalommal mikor leveszem a hátlapot (eddig kétszer kellett egyedül véghez vinnem ezt a hadműveletet) teljes halálfélelmem van. Látom magam előtt ahogy felpattintás után hirtelen szilánkokra törik a hátlap. Brrr. Nem hiszem el, hogy ezt a hátlap levevést nem lehetett volna kicsit kultúrálabban megoldani a telefonnál. :(((

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#1589) iidavid válasza adriano18 (#1582) üzenetére


iidavid
csendes tag

Nem, wifihez sem kell pekapcsolni!
Én kb. fél napig használtam task killert aztán rájöttem, hogy jobban meríti az akksit mint a háttérben futó programok.
Én a helyedben kivágnám a fóliát, lemérném a képernyőt vonalzóval azt vonalzó mentén szépen egyenesen el lehet vágni egy éles késsel vagy akármivel ami éles :D

(#1590) adriano18 válasza iidavid (#1589) üzenetére


adriano18
tag

de olyan ivet, ami a kijelző sarkai az életben nem csinálok rá :D

(#1591) iidavid válasza adriano18 (#1590) üzenetére


iidavid
csendes tag

Én ZAGG fóliát rendeltém és az sem illeszkedik 100%osan. A " tényleges képernyő" úgyis kissebb mint amit látsz (nah ezt jól elmagyaráztam :Y ). Szóval a képernyő szélein van fekete sáv mind a 4 oldalt, szal nem kell olyan pontosan vágni :DDD

(#1592) adriano18 válasza iidavid (#1591) üzenetére


adriano18
tag

tök mindegy :D a normális fóliát idegeségembe szarrá vágtam pont azt ami nem rondit a kijelzőn :D

a "rosszat" ami rondit a kijelzőn az rajt van, szóval újat kell venni és akkor már kijelzőre szabottat veszek vhonnan ha van :D

[ Szerkesztve ]

(#1593) Kyller válasza adriano18 (#1592) üzenetére


Kyller
senior tag

Én nem szenvedek fóliával, vettem egy mágneses tokot, abban elvan. Érdes felületre nem teszem le, és nem műkörömmel nyomogatom :D
A nyeszergést (bejegyezve mint újmagyar szó...) úgy orvosoltam ideiglenesen, hogy egy vékony papír csíkot juttattam a két felület közé mintegy kitöltés gyanánt. Így nem mozog, nem nyeked, stb...

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1594) iidavid válasza Kyller (#1593) üzenetére


iidavid
csendes tag

Én nem merem mágneses tokba tenni, mert úgy olvastam lehet hülyeség, hogy ha a képernyőnél van a mágnes akkor egy idő után nyomot hagy benne, talán kiszedi a színt vagy vmi ilyesmi, legalábbis a Wave-knél. :(((

(#1595) mrlujoak válasza iidavid (#1594) üzenetére


mrlujoak
veterán

Háttal a mágneses zárnak, és no problem :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1596) skul0 válasza Hanon (#1588) üzenetére


skul0
aktív tag

Senki észre nem venné, hidd el, mondom csak egy fél csepp, az is szét van enyhén kenve. Ha beküldöm gariba, akkor sem fogják észrevenni. A papírlap eszembe se jutott, pedig nem is rossz ötlet. :D

(#1597) Kyller válasza skul0 (#1596) üzenetére


Kyller
senior tag

Remélem egy HTC-s nem néz be ide...:D Papírlap, pillanatragasztó a nyikorgó műanyag ellen egy 90+ ezres telefonnál....:D

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1598) smallcurrant


smallcurrant
tag

akik rendeltek már fóliát, azok honnan és milyet? csak kijelző védőre , mert oskan mondták h hátlapra sem árt..

(#1599) adriano18 válasza smallcurrant (#1598) üzenetére


adriano18
tag

Myscreen protectort ne vegyél az a fólia egybe van a kijelzőre és a többi részére ezért a kijelzö szélére nem lehet rásimitani
:((

(#1600) iidavid válasza smallcurrant (#1598) üzenetére


iidavid
csendes tag

Én ezt vettem: [link] a full body-t.

Megéri az árát, nagyon jó, karcálló, élettartam garancia van rá, tehát ha megsérül, visszaküldöm egy borítékban és küldik az újat (egy levél árába kerül neked).
Jobb levenni a hátlapot mert ugyebár azon is van, így picit vastagabb és nem féltem annyira. Jah és nem gyűjti az ujjlenyomatokat és nem csúszik ki könnyen a kézből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.