Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) stul87


stul87
tag

Vásárlás előtt millió telótopicot elolvastam,és nagyon féltem az androidtól(lefagy,nem bont hívást időben,stb). Majdnem wavet vettem ezért, de csak a neó mellett döntöttem, és ez a telefon egy álom. Szép kijelző, gps,wifi azonnal jelet talál és a fizikai gombok jelentősége igencsak érződik. Aki ezen a telón gondolkozik,az ne tegye,hanem vegye meg. Ezt mutatja az is,hogy ebben a topicban nem olvastam egy negatív dolgot sem,és ez tényleg nem véletlen. Mielőtt kihal a fórum a negatív dolgok hiányában,legalább a pozitívat erősítsük :DDD

"csak a pubg!" by Sz

(#1302) Teaway válasza stul87 (#1301) üzenetére


Teaway
veterán

Gondolom, ha elolvastad a topic-ot, akkor ezüst színűt vettél.

Nincs itthon csokid??

(#1303) skul0 válasza zzola (#1300) üzenetére


skul0
aktív tag

A telenornál szvsz gyártói garanciával adják.

Láttam a neo reklámját a tv-ben, nagyon meglepődtem. :)

(#1304) zzola válasza skul0 (#1303) üzenetére


zzola
félisten

Igen, olvastam. Kártyás csomagban 99k, + 7500 pengő a hálózati korlát feloldása (T-Mobile-os vagyok).
B-Tel-nél kerek 20k-val olcsóbbra jön ki, igaz ott 24 hónap bolti garanciával adják...

Tartok a sufni GSM garanciától, de a B-Tel megbízható cégnek tűnik...
Nextel-nél még olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#1305) stul87 válasza Teaway (#1302) üzenetére


stul87
tag

A telenornál csak kék van,szal kéket vettem,igaz kicsit zavar,hogy nagyon gyűjti az ujjlenyomatot, viszont a szürke nem tetszik,mert pont a lényeg,az oldalán, a gombok és a feliratok nem emelkednek ki.

"csak a pubg!" by Sz

(#1306) Teaway válasza stul87 (#1305) üzenetére


Teaway
veterán

Na ez az, az ezüst (nem szürke :O ) ujjlenyomatmentes.

"a gombok és a feliratok nem emelkednek ki." :F

Nincs itthon csokid??

(#1307) stul87 válasza Teaway (#1306) üzenetére


stul87
tag

Tehát az odalán lévő ezüst díszcsík és a gombok elvesztik a jellegüket az ezüstön számomra.
Lehet olyat csinálni a telóval,hogy csak a simen lévő kapcsolatokat szinkronizálja a faceel? Szal ne húzzon be minden ismerőst,mert a fele csak engem jelölget ismeretség nélkül.

"csak a pubg!" by Sz

(#1308) Dhampir válasza stul87 (#1307) üzenetére


Dhampir
félisten

Bocs, hogy belekérdezek, nem akarom elterelni eredeti felvetésedről a figyelmet, de érdekelne az, hogy mennyire vagy megelégedve a műanyag burkolat minőségével. Eléggé erős? :F

(#1309) Teaway válasza stul87 (#1307) üzenetére


Teaway
veterán

Nézd meg a videót, szerintem nem vesztik el. Markáns különbség van a kétfajta ezüstben :K

Nincs itthon csokid??

(#1310) stul87 válasza Dhampir (#1308) üzenetére


stul87
tag

Kicsit gyengének találom,de csak a levételnél zavar,ha a telefon egyben van,akkor totál nem zavaró,hogy gyengus kicsit.

Szal lehet az ezüst szép,de nem volt a telenornál,szal más választásom amúgy se lett volna :)

"csak a pubg!" by Sz

(#1311) laspring válasza Dhampir (#1308) üzenetére


laspring
tag

Én megvagyok elégedve a műanyag házzal.
De sokszor nem szeretném leszedni a hátlapot, nekem elég macerás volt eddig az az 1-2 alkalom
Illetve annyi észrevételem van még a házzal, hogy én meglennék az ív nélkül ami a hátlapban van... még nincs 2 hetes a telefon, de már pár apró karc van a hátlap közepén, meg ezzel az íves hátlappal nem merem megvenni azokat az autós tartókat amik ilyen ragacs elven tartják a készüléket, mert túl kicsi felületen érintkezne a telefonnal. A Samu Galaxy Ace hátlapját jobban eltudnám képzelni rajta..

Ha negatívumot akarok keresni a telefonon akkor még megemlíteném a 3db előlapi nyomógomb gagyi minőségét.... hát nem egy shafthausen érzet nyomkodni őket és jó lett volna ha megvilágítják a piktogrammjaikat. A hangerőszabályozó gomb az oldalán is lehetne szerencsésebb, nekem gyakran sikerül véletlenül megnyomni mikor kézbeveszem a telefont.

A milyen színben gyűjti legkevésbé az újlenyomatot a telefon témáról pedig az a véleményem, hogy teljesen tök mindegy a telefon színe, mert úgyis a kijelző újlenyomatossága jelent problémát (nekem legalábbis), hogy a hátlap mennyire olyan az sokkal kevésbé érdekes szvsz :)

Fenti észrevételek egyike sem súlyos egyébként, mert mindent egybevetve, nagyon szeretem ezt a telefont. Tegnap kollegám kapott új céges telefont: Nokia E72. Kézbevettem, nézegettem, nyomogattam... hát az egy faék a neo-hoz képest LoL :D

(#1312) rtzmp válasza Dhampir (#1308) üzenetére


rtzmp
aktív tag

Tudom nem engem kérdeztél :B , de én vettem rá védelemként zagg fóliát (hátlapra is, hogy az se karcolódjon). Előtte se számított, hogy vékony-e, de utána meg pláne...

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1313) skul0 válasza rtzmp (#1312) üzenetére


skul0
aktív tag

Pont azt írtam a "tesztembe" se-portálon, hogy milyen szép egyedi így a hátlap, nem olyan mint az összes többi telefonnak, hanem van benne egy kis egyediség is. :)
A gombok terén szintén nem értek veled egyet teljesen. Számomra legalábbis egyáltalán nem zavaró, hogy a piktogrammok nem kaptak háttérvilágítást. Lehet, hogy már megszoktam...

@rtzmp:
A zagg fólia milyen? Mennyire vált be? Megéri azt az 5k körüli összeget?

(#1314) rtzmp válasza skul0 (#1313) üzenetére


rtzmp
aktív tag

A teljes védelműt vettem, de végül nem tettem fel az oldalsókat és az előlapi alsót/felsőt, mert így szép és végül úgy véltem, hogy ennyi elég. Nem akartam, hogy oldalt is műanyag tapintása legyen, a krómos rész nekem nagyon bejön - maradjon olyannak...

Egyből sikerült felrakni, egyszerűen, problémáktól mentesen. Édesapám a C7-re rakott fel 2k körüli fóliát (nem is volt passzent - vágni kellett vmelyik érzékelőnél), és küzdött is vele. Pedig nagyon jó a kézügyessége. Én bénább vagyok és egyből sikerült, néhány perc alatt.

Kicsit szokni kellett a telefon kézbevételekor, hogy a fólia vastagságát azért lehet érezni és a képernyő is kicsit "puhább" lett. Nem lesz ujjlenyomatos se. És nem kell féltenem, ha lerakom vhova, hogy a hátlap karcos lesz.

Nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1315) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Már a Vivaz-nál tapasztalható volt, hogy a kényes - ámde szép - hátlap nagyon könnyen karcolódik.
Én berendeltem anno az ebay-en egy plusz hátlapot, de fólia is játszott a dologban.

A neo esetében is - pláne, hogy Vivaz dizájn-örökséget hordoz magán - erősen ajánlott fólia használata.
Vagy eleve csak tokban hordani, és arra is letenni, ha keményebb felületre kívánod helyezni a telefont... ;)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1316) skul0 válasza mrlujoak (#1315) üzenetére


skul0
aktív tag

Igen, igen, én is így szoktam. Tokban hordom, és én is csak arra szoktam letenni, viszont egy apró karc már van a hátlapon sajnos így is. Pedig tényleg nagyon vigyázok rá, barátnőm már-már hülyének tart. :)
Lehet, hogy szaggatott fólia lesz belőle, ha megjön a fizu...

(#1317) Dhampir válasza stul87 (#1310) üzenetére


Dhampir
félisten

Használd sok örömmel ezt a szép készüléket! :)

(#1318) timirosicka


timirosicka
tag

sziasztok
úgy néz ki,hogy én is neo-t fogok venni,de van egy dolog ami nem tetszik benne és szeretném megtudni,hogy az cserélheto-e

minden képen,teszten azt látom,hogy a képernyon a kezdo menube lejátszó,kép album és pár ikon /zene,kép,videó/van.
ezt le lehet cserélni,hogy ezek helyett az idot mutassa na meg pár ikont?valahogy úgy mint a htc-nél?
koszi a válaszokat

(#1319) Teaway válasza timirosicka (#1318) üzenetére


Teaway
veterán

Még szép hogy lehet. :K
És a vöröset vedd, esetleg az ezüstöt :)

Nincs itthon csokid??

(#1320) timirosicka válasza Teaway (#1319) üzenetére


timirosicka
tag

szuper,ennek nagyon orulok.már csak 11 nap és megvehetem.nálunk csak kékben van,de nekem tetszik
és játékok is vannak benne?

a menu végett htc wildfire s-t akartam,de ahogy olvasom elég gyengék a képei és a videói.nekem most nokia 6600i-m van.ahhoz képest is rosszabb vagy egy szinten vannak?

(#1321) rtzmp válasza timirosicka (#1320) üzenetére


rtzmp
aktív tag

játék van bőven :-)

videóra összehasonlítás: youtube-n mindkét telefonra keress rá + "sample video" és nézd saját szemmel (felbontást is állítsd)

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1322) Teaway válasza timirosicka (#1320) üzenetére


Teaway
veterán

Ezt nem tudom, majd a tulajok megválaszolják.

Nincs itthon csokid??

(#1323) skul0 válasza Teaway (#1319) üzenetére


skul0
aktív tag

Hittérítő... :D

(#1324) Teaway válasza timirosicka (#1320) üzenetére


Teaway
veterán

"nálunk csak kékben van,de nekem tetszik"

Ne keseríts el...mi az, hogy nálunk? :Y
Nálam mindhárom színben van, nálad miért csak egy?

Nincs itthon csokid??

(#1325) Dhampir


Dhampir
félisten

Érdekes olvasmányok:

Xperia neo rövid áttekintés: [link]

Xperia Arc és neo összehasonlítása: [link]

Xperia Play ;-) [link]

(#1326) Kyller válasza Dhampir (#1325) üzenetére


Kyller
senior tag

Pont ezeket olvastam, illetve az arc vs neo olvasmányt. Ott írták hogy a 2.3.2-es android verzióban előfordult, hogy amikor netezel, vagy filmet/képket nézel, és utána vissza ugrassz a főképernyőre, akkor a launcher ujratöltődik lelassítva a telót. Nos ez a 2.3.3-ban is megfigyelhető, legalább is nálam, és marha idegesítő, hogy újra kirakja a widgeteket, és nagyon lassú lesz néhány másodpercre...Úgy érzem, hogy az én Neom egy korábbi, kezdetleges darab lehet :F

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1327) skul0 válasza Kyller (#1326) üzenetére


skul0
aktív tag

Én itt írtam le azokat a hibákat amikkel már találkoztam. De ilyen jellegű problémám nem volt.
Nem hiszem, hogy a korai készülék annyival másabb lenne, hogy ilyeneket produkáljon. Az enyém is elég korai, mégsincs ilyen problémám. Szvsz valami program amit feltettél.

[ Szerkesztve ]

(#1328) smallcurrant


smallcurrant
tag

Először is mi aza widget ?? :B :B Én is azon vok, h begyűjtök egy széép kis Neo-t, de előtte érdekelne pár dolog. Itt páran annyira ajánlják a fóliát legalábbis a kijelzőre..de kérdem Én nem karcálló az üveg az ujjlenyomatokat, meg letörlöm azon nem múlik !?! Mi az ami nem tetszik nektek a Neoban ??? Az alap android op. rendszert azonnal érdemes-e frissíteni ?? a válaszokért előre is köszi! :)

(#1329) rtzmp válasza smallcurrant (#1328) üzenetére


rtzmp
aktív tag

widget: Aggleány kicsit korábban belinkelt egy-két helyet, ahol kezdők tudnak infót szerezni az androidról.

fólia: mindenki saját maga dönt, miként védi a telefonját (tok vagy fólia), illetve hogy védi-e egyáltalán. Én azért döntöttem a fólia mellett, mert így soha nem tud a védelem és a telefon közé kosz kerülni. És mindig rajta van :-)

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1330) Dhampir válasza smallcurrant (#1328) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez a karcolódás engem aggaszt. Sohasem szoktam tokban tartani a telefonjaimat, fóliát sem teszek rá, mégis szépek maradtak. Ötéves E61-emet mindmáig szép állapotban használom, vagy akár a Wave II és Galaxy S bírta a gyűrődést, pedig simán zsebben cipeltem őket, persze azért vigyáztam rájuk.
A neo műanyag burkolata meg ilyen könnyen karcolódik? :U

(#1331) timirosicka válasza Teaway (#1324) üzenetére


timirosicka
tag

szlovákiában az orange-nál

(#1332) mrlujoak válasza Dhampir (#1330) üzenetére


mrlujoak
veterán

Egy fólia, és minden aggályod szerteszáll... ;)

Ennek íves (domború) hátlapja van, ami eleve adja, hogy kicsi felületen érintkezik a felülettel.
Vagy tok, vagy hátlapi fólia, és semmi gondod nem lesz... ;)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1333) Teaway válasza smallcurrant (#1328) üzenetére


Teaway
veterán

"Mi az ami nem tetszik nektek a Neoban ???"

Nincsenek rajta fizikai híváskezelő gombok.

timirosicka:
Mondd meg nekik, hogy vegyék fel a palettára a másik két színt is. Azt is mondd meg, hogy én üzenem! ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#1334) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Úgylátom végre nem csak nekem tünt fel h az arc-ban nincs előlapi kamera. ez nem tom miért jó se-nek kihagyni a csúcskészülékből? Anno mint az X10. én is inkább neo-t vennék részbe emiatt részben az ára. Aki + N8at vesz meg is érdemli kamerás suck az egész a fotozás nem minden. még ha szebb képet is készít (én nem tapasztaltam) neo-t sajna nem tapiztam :P élőben de rajta vok.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#1335) aggleány


aggleány
addikt

smallcurrant

Az aláírásomban lévő oldalt nézd meg, de az is elég, ha csak a Logouton lévő androidos cikkeket elolvasod. Kiderül, hogy mi az a widget. :K

Mi nem tetszik a Neo-ban? Műkörömmel nyithatatlan a töltőajtó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1336) Dhampir válasza aggleány (#1335) üzenetére


Dhampir
félisten

Műkörömmel nyithatatlan a töltőajtó.

Akkor levétetem a kozmetikussal. :DDD
(rosszalkodtam egy kicsit)

[ Szerkesztve ]

(#1337) rtzmp válasza Teaway (#1333) üzenetére


rtzmp
aktív tag

fizikai híváskezelő gombok: csak indító nincs. Lezáró a "vissza" gomb. Igaz, az csak akkor működik, ha még aktív a képernyő. félmegoldás valóban

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1338) Dhampir


Dhampir
félisten

Reménység szerint a Neo vagy egyéb Sony termékek vásárlásával egy picit támogathatjuk a bajba került japánokat, nálam ez is szempont. :)

(#1339) smallcurrant


smallcurrant
tag

köszi a válaszokat, de akk az elején az üveg karcálló??? és fóliát a hátára érdemes venni? fólia+ tok már felesleges ?

(#1340) ajca válasza smallcurrant (#1339) üzenetére


ajca
tag

Az üveg karcállóságába azért ne bízzál maradéktalanul mert csak un.mineralglass tehát ásványi üveg ami némileg ellenáll kisebb karcoknak,nekem defy-om volt ezelőtt ami gorilla glass üveggel van,de azon is sikerült egy kisebb karcot ejtenem a csuszkás felvevő miatt,mert ugye úgy lehet felvenni a bejövő hívást és egy homokszem került a gépezetbe :(( tehát erősen ajánlon a képernyővédő fóliát!

[ Szerkesztve ]

(#1341) smallcurrant válasza ajca (#1340) üzenetére


smallcurrant
tag

köszi a választ. tehát akk nem a Szifonhoz hasonló karcálló üveg van rajta :S akk sztem ha lesz ilyen kis csodakütyüm mindenképpen beszerzek egy fóliát..

(#1342) aggleány válasza Dhampir (#1336) üzenetére


aggleány
addikt

Az igzi lesz, mivel az ilyesmit nem kozmetikus szokta csinálni, ha jól tudom. :DDD

Egyébként hülyén hangzik, de nőneműeknél szempont lehet. Elég vicces, amikor toll hegyével, meg mittudoménmivel piszkálják a töltő ajtaját minden este. Kicsit macerás, hallottam már olyat, aki emiatt vett másik telót. :F

(#1343) Dhampir válasza aggleány (#1342) üzenetére


Dhampir
félisten

A Samsung tolókás védőajtaja a legtutibb megoldás.

(#1344) aggleány válasza Dhampir (#1343) üzenetére


aggleány
addikt

Így van, az nagyon bejött. Kár, hogy az SGS II-re már nem tettek olyan ajtót, ott csak úgy meztelenül van a töltő helye. :((

(#1345) Dhampir válasza aggleány (#1344) üzenetére


Dhampir
félisten

Tényleg? Ettől most ledöbbentem, hogy a végleges verzión sem kapta meg ezt a hasznos segédet. A másik ami rosszul esett az S II-nél, a csupa-csupa műanyag borítás, ami megbocsátható lenne kedvezőbb ár esetén.

(#1346) aggleány válasza Dhampir (#1345) üzenetére


aggleány
addikt

Ilyesmit ebben a topikban tegyél off-ba, mert nem ide tartozik.

(#1347) laspring


laspring
tag

A telefonkönyvem picit lassan nyílik meg.
Nem veszélyes, mert kb 1mp gondolkodási időről van szó, csak szokatlan és picikét kellemetlen.
Van vkinek hasonló tapasztalata?
kb 450 bejegyzés van benne és fb-vel is összeszinkronizáltam (de csak a telefonkönyvben lévő embereket szinkronizáltattam le az fb-vel, akik csak az fb-n vannak azokat nem húztam le a telefonkönyvbe)

(#1348) rtzmp


rtzmp
aktív tag

Ami nem tetszik, de ez android problem:
- nem lehet állítani, hogy az MMS-be a kép mekkora legyen. Korábban már előfordult másnál is mms küldési hiba (azóta többet tesztelgettem én is), túl nagy a kép (1024x768) és állítani csak makkolással lehet, ezért viszont sok készülék nem tudja fogadni - esetileg, a fénykép tartalomtól/mérettől függően.
- párosított Bluetooth eszközt nem lehet átnevezni. Ez akkor gáz, ha mondjuk 2 uolyan autókihangosító van. Onnantól kezdve nem tudni, hogy melyik-melyik.

maga a telefon teljesen jó, használható, kezesbárány :)

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1349) smallcurrant


smallcurrant
tag

melyik programért érdemes rootolni a telot? vissza leeht állítani a rootolást? és sztetek érdemes-e rootolni? előre is köszi :)

(#1350) Jon Mathias válasza smallcurrant (#1349) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Amelyikre szükséged van. rootolást vissza lehet állítani

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.