Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25551) Karma válasza stiggy (#25550) üzenetére


Karma
félisten

Igen, pont ez a veszélye. Szerencsére véglegesen nem tudja hazavágni, de azért nem egyszer fordult már elő, hogy nem bootolt be a telefon a Kies-masszázs után, és rá kellett segíteni MultiLoaderrel.

Ne tedd, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#25552) stiggy válasza Karma (#25551) üzenetére


stiggy
tag

Köszi :)

Telefonos dolgokban nem vagyok otthon. Ha lehet inkább megkímélem magam a fejfájástól. :)

Megvárom, míg "tutira" működik a rendszer, vagy ha eljön az 1.2 ideje elviszem szervízbe...

(#25553) gazfickó


gazfickó
tag

Ma repült először a Wavem. :N De szerencsére semmi baja. ;)

(#25554) albiosz válasza gazfickó (#25553) üzenetére


albiosz
őstag

Repülni is tud? :O Ezt eddig nem is mondtátok. :D

(#25555) stiggy


stiggy
tag

Pont amikor már nyugovóra tértem volna azzal a tudattal, hogy a wave-em tökéletesen működik derül ki, hogy a töltője halott. :W Most vihetem vissza délelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#25556) Cypresss válasza Karma (#25551) üzenetére


Cypresss
senior tag

Nem is tudtam, hogy ez egy létező problem. Nekem eddig semmi gondom nem volt a KIES-en keresztüli fw frissítéssel.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#25557) Cypresss válasza gazfickó (#25553) üzenetére


Cypresss
senior tag

Öööööö........Ezt a fícsört milyen gomb kombinációval lehet elővarázsolni???? :D

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#25558) Varszegig válasza stiggy (#25552) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha szervizbe viszed, akkor biztos az adatvesztés, ők ugyanis multiznak :DDD
Azért nem kell a KIES-től annyira tartani, csak nagyon be kell tartani a szabályokat:
1) semmi más usb nem lehet közben rádugva (egér, bill lehet)
2) Nem futtatunk közben más programot
3) Ha mégis bebaszik (váratlan hiba lépett fel szöveg), akkor nem pánik, lehúz, akksi ki, visszakapcs download módban, és ismét feldug. Közben a kieshez tilos nyúlni, várja a telefont. (Nekem az utóbbi frissítésnél ez történt, aztán simán megoldotta.)

Mindezek mellett van esélye, hogy nem sikerül (korábban témázgattunk erről, lehet oka rossz kábel, hibás port, gyenge gép sok minden), akkor jön a multi. Az viszont biztos adatvesztés, ezért én a frissítés előtt az alábbiakat szoktam meglépni: sms, névjegyek mentése, a menük lefényképezése (mert elfelejtem hogy raktam össze:) ) Ami a memkarin van az nem vész el, csak a telefonmemória törlődik. Ami még fontos, ha már multizni kell, a boot-ot soha nem piszkáljuk. Amíg azt nem kúrjuk el, addig a telefon él, még ha esetleg nem is sikerül a flash elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#25559) stiggy válasza Varszegig (#25558) üzenetére


stiggy
tag

Köszönöm a kimerítő választ, lehet mégiscsak megpróbálkozom vele. :)

(#25560) Varszegig válasza stiggy (#25559) üzenetére


Varszegig
veterán

tehát ha multizni kell, akkor tilos a full download, és a boot bepipálása. de reméljük nem lesz rá szükség:)

(#25561) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Vajon miért nem tudok MMS-t küldeni/fogadni? Kapcsolat 3G, látszólag minden beállítás oké.

Vagy ez a telefontól független dolog lehet? (friss domino-s kártyám van)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25562) Polllen válasza Motion_Blur (#25561) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Régen engedélyezni kellett külön az MMS küldés/fogadást a kártyádon.

(Amúgy az is fontos lehet a hibakereséshez, hogy ez T-mobile-s JF2, esetleg független telefon?)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25563) Attelah


Attelah
tag

A kijelző karcállóságáról mit lehet tudni? Youtube-on csak két gagyi tesztet találtam.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#25564) graffg válasza TomWexX (#25360) üzenetére


graffg
csendes tag

Üdv!

Köszi a gyors választ, még egy pontosítást kérhetek ezzel kapcsolatban?
A net kapcsolat esetleg meg sem szakad a hívás közben?
Tehát ha a net megy 3g-n Mobile AP üzemmódban megosztva és közben indítok egy hívást?

Köszi!

(#25565) bakospe válasza Attelah (#25563) üzenetére


bakospe
tag

Ezt láttad youtube-on? :DDD

Amúgy elég strapabíró, én tokban hordom, 2 hónapja van meg, és nincs rajta semmi karcolás. Van, aki használ védőfóliát, de szerintem felesleges.

(#25566) leslieke válasza Motion_Blur (#25561) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csomagkapcsolat használatát is engedélyezni kell, ha még nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25567) stiggy


stiggy
tag

Érdekes. Ma reggel visszavittem a telefonom, mivel a töltőjével nem volt hajlandó töltödni.

Kaptam helyette egy új készüléket....
Először is, ennél egy csomó widget ki volt téve, míg az előző teljesen szűz volt. Eltérnek az alapbeállítások gondolok itt, a kapcsolódási módra való rákérdezésre. Az usb kábel "ragacsos" felületű műanyagból készült. És ami a legjobb, hogy a KIES ennél nem jelzi, hogy frissíteni lehet rajta a firmet és nem is engedi frissíteni, pedig ez is ugyanaz a 1.0-val kezdődő verzió.

Sebaj, leglaább már lehet tölteni hálózatról.

Majd el felejtettem, ennek a kijelzője is ragacsos tapintású, az előző finoman csúszós volt. :U

Az lehet, hogy az előzőnél az hátteres felületen (asztal?) 4-et lehetett lapozni, ezen meg csak 3-at tudok? :U

[ Szerkesztve ]

(#25568) ratam23 válasza stiggy (#25567) üzenetére


ratam23
aktív tag

az érdekes h már alapból ki voltak rakva widgetek. az oldalakat meg te tudod beállítani, hogy mennyi kell. ha rányomsz a widgetekre és elfekteted a telefont. max 10et lehet.

[ Szerkesztve ]

(#25569) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Megint sok "hasznos" újdonság került fel az Appsra. Lehet böngészni. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25570) Nefretiti


Nefretiti
csendes tag

jh3/jh1ről érdemes frissiteni?
köszi előre is :)

(#25571) Speedy86 válasza leslieke (#25569) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Komolyan mondom meg kell tanulni kóreaiul :))
Amugy az normális hogy átlagos nyomkodással 1,5 nap után már csak 2es töltöttségen van az akksi? 2essel el lehet még indulni vele vagy inkább ne?

(#25572) DonMedve válasza leslieke (#25569) üzenetére


DonMedve
addikt

Teljesült sokak vágya,van BPMenetrend! :C

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#25573) ratam23 válasza DonMedve (#25572) üzenetére


ratam23
aktív tag

igen van, csak nem s8500-ra vagy rosszul látom?

(#25574) Edi77 válasza DonMedve (#25572) üzenetére


Edi77
őstag

Csak sajnos nem jó Wave-ra! :(

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#25575) Karma válasza ratam23 (#25573) üzenetére


Karma
félisten

Én meg egyáltalán nem találok semmit a webes Appsban.
Valószínűleg ezért. LOL :D

S5230? Tehát Java ME-s?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#25576) DonMedve


DonMedve
addikt

Ja sorry,most nézem,S5230 meg társára van!Bocsi!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#25577) ratam23 válasza Karma (#25575) üzenetére


ratam23
aktív tag

nem javás szerintem. nem úgy írja. Wave 575 723 533 és 525. ezekre van

Type: Application amelyik javás ide JAVA-t ír. szóval nem az

[ Szerkesztve ]

(#25578) the radish


the radish
senior tag

Alkalmazásokon belül beállítottam a bloglistáknál a picasa-t és a youtubot. A feltölrési lehetőségeknél azonban nem jönnek elő, mint lehetőség. Valamit még be kell állítani, vagy nem jó helyen próbálkozok a feltöltéssel?

(#25579) Karma válasza ratam23 (#25577) üzenetére


Karma
félisten

Ja már megtaláltam, ez tényleg natív.
Lehet ugyanolyan szívás van, mint a HVG-nél.

“All nothings are not equal.”

(#25580) ratam23 válasza the radish (#25578) üzenetére


ratam23
aktív tag

jó helyen vagy alapból négyet látsz és ebben nincs benne a picassa pl de lejjebb lehet görgetni

(#25581) gazfickó válasza Cypresss (#25557) üzenetére


gazfickó
tag

Ez nekem a " légy szíves add ide a mobilom! " emelt hangvételű mondattal sikerült , melynek következménye lett ugyebár a repülés. Próbáld ki te is, nagyon egyszerű ;)

(#25582) the radish válasza ratam23 (#25580) üzenetére


the radish
senior tag

Köszönöm szépen. Hát, nem biztos, hogy rájöttem volna. :)

(#25583) stiggy válasza ratam23 (#25568) üzenetére


stiggy
tag

Köszi, ezt nem tudtam. :)

Szerk megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#25584) jilian


jilian
addikt

Mik azok a beállítások amiket "off"-ra kell tennem, hogy biztosan Offline, legyek a GPS-sel?
Mert szeretnék Ausztriába menni és valószínű, kelleni fog a navi (R66)
(van netem de ugye külföldön csöppöt másképp számolják az adatot)

Köszi

(#25585) ratam23 válasza the radish (#25582) üzenetére


ratam23
aktív tag

Már csak arra nem jövök rá, hogy lehet e teljes méretű fotót így feltölteni. Picassára eddig csak kicsinyített képet tudtam. Magától lekicsinyíti.

(#25586) Attelah válasza bakospe (#25565) üzenetére


Attelah
tag

Igen, csak azt az egyet. De pl a Nokia N8-ról tök jó tesztek vannak.

Más...: Néztem ezt az oldalt a mobilon: http://www.matchhighlight.com/
A videot nem jeleníti meg csak a helyén fehér téglalapban középen egy Flash logot. Próbáltam rákattintani, de nem csinál semmit. Gondoltam majd letölt egy flash playert... A beállításoknál be van kapcsolva a flash. Nézzétek már meg légyszives, nálatok sem megy?

[ Szerkesztve ]

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#25587) Varszegig válasza jilian (#25584) üzenetére


Varszegig
veterán

adatroaming-nál ne legyen zöld pötty, oszt jónapot:)

(#25567) stiggy:Szerintem kaptál egy használt, valószínűleg gányolt firmes telefont. Ezt hol kaptad? Melyik boltban? Én ezt nem hagynám ennyiben.

[ Szerkesztve ]

(#25588) István100 válasza bakospe (#25565) üzenetére


István100
tag

Bicskával a sima üveget is nyugodtan lehet nyüstölni. A csatabárd lehet svájci vagy akár svéd is, tök mindegy. A vas az üveget soha nem tudja karcolni. A wave kijelzője pedig a sima üvegtől is sokkal keményebb. Nem véletlen, hogy az üvegesek gyémánt (ipari) vágót használnak. Persze üveggel lehet karcolni az üveget, vagy valamilyen durva porral (homok), amiben kvarckristály lehet. Azt is el tudom képzelni persze, hogy a wave kijelzőjét a homok sem karcolja. De smirglit továbbra se tegyetek a telefon mellé. Inkább a műanyagház lehet az amin a használati nyomok látszódnak.

(#25589) Karma válasza István100 (#25588) üzenetére


Karma
félisten

Én meg tapasztalatból tudom, hogy normál zsebben hordástól is hajszálkarcok lettek rajta. Minden más marketing. Főleg, hogy a ház fémből van :U

“All nothings are not equal.”

(#25590) jilian válasza Varszegig (#25587) üzenetére


jilian
addikt

Köszi.
Mostanában mindig ezzel nyúz a teló:

"Az adatszolgáltatás aktiválásához kapcsolja be a csomagkapcsolat használata funkciót. Módosítja a beállításokat?"

Ezt én kapcsoltam ki mert nem akarom,h a netemet amit már elértem 100Mb os limitet, használja.
Vagy ez nem befolyásolja? :B

(#25591) stiggy válasza Varszegig (#25587) üzenetére


stiggy
tag

Djuicnál vettem, előttem bontották ki, még a készüléket védő fólia is össze volt a 2 végén forrasztva, ezért nem jutott eszembe, hogy használt lehet. :U Én inkább arra gondoltam ,hogy ahány helyen gyártják, annyiféle minőségű, beállítású készülék létezik.

(#25592) Polllen válasza Karma (#25589) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az én tapasztalatom az, hogy zsebben hordástól a kijelzőn egy deka hajszálkarc sem lesz... Inkább a műanyagon lehet ilyet látni, vagy a fémházon, de ott kell mellé már valami éles tárgy is... Illetve idővel tud kopni minden, de ezt is előbb fogod észrevenni a műanyag és fém részeken, mint a kijelzőn.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25593) Varszegig válasza jilian (#25590) üzenetére


Varszegig
veterán

ezt mindig megkérdi, ha nincs wifi, és kéne a net. ne kapcsold be, akárhogy akarja:)
stiggy: akkor talűn nem vertek át. Milyen widgetek voltak kirakva? B kérdés: A KIES mit ír ki, mi a jelenlegi fw verzió, ami nem frissíthető? Egész pontosan kéne amit kiír.

Más: ilyen is van már: Samsung Wave Bayern Munchen Edition :DDD

happy555: mi is ez a bug?

[ Szerkesztve ]

(#25594) happy555


happy555
aktív tag

Sziasztok!
Van valami megoldás erre a fránya kamera bug-ra?
Ünnepek alatt már megőrített a vaku ezzel a video-fényképező lépegetéssel :(
Mindíg kicsit villan anélkül....

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#25595) leslieke válasza Polllen (#25592) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

+1! Nálam se karcolódik zsebben hordva, és ehhez csak egy alapszabályt kell betartani: ne tegyél semmit a zsebedbe a mobil mellé.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25596) Speedy86 válasza Varszegig (#25593) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Nekem is ki volt téve 3 widget 3 különböző asztalra első bekapcsoláskor.

(#25597) Varszegig válasza Speedy86 (#25596) üzenetére


Varszegig
veterán

jaja, de melyik 3? Közben rájöttem, hogy pár gyári ki van téve alapból:)

(#25598) Speedy86 válasza Varszegig (#25597) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Nemtudom, azzal voltam elfoglalva, hogy eltüntessem őket :))
Nem mernék megesküdni de talán naptár, samsung apps.

(#25599) Cymby


Cymby
tag

A samfirmware.com-on rápróbálták a Wave II firmware-t az S8500-ra, aminek az eredménye ez lett.

EDIT : It's doesn't work, Multiloader said me :
"Download Start Ch[0]
BootLoader 1703.9KB OK[0.6s]
ERR : Dbl Erase"

... the only files compatible with the Wave and Wave II are the File and PFS FSystem ... tested on my wave ... the latest version of the _XXJK9 creates annoying reboots ...

[ Szerkesztve ]

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#25600) Nx válasza ratam23 (#25585) üzenetére


Nx
csendes tag

Nem lehet sajnos.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.