Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25101) SlyChocolate válasza Karma (#25100) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Arra gondolsz mikor a "hangerő le-kikapcsolás-billzár" gombokat egyszerre lenyomva a felírat megjelenik?

(#25102) zack válasza SlyChocolate (#25099) üzenetére


zack
nagyúr

Pedig sanszos hogy meg fogják tagadni a garit. :U Mivel müxik a teló, és a kijelző, látszik hogy JID van rajta, tehát nem hivatalos a firm. Simán visszadobhatják, ha akarják. Én a helyedben ráeresztenék egy multit boot írást bepipálva, majd írás közben lehúznám, és úgy adnám be. nem mondom hogy ezt csináld, de ha visszadobják, hogy nem garis, sokat fogsz bukni. Ha jól emlékszem a kijelző 30-40k környéke. A vezérlő lehet olcsóbb, de ki tudja mi fosta össze magát.

Karma:

Nem tudod összehasonlítani Chocolate által letöltött firmware-t egy olyannal ami tuti jó? Hátha kibukna valami eltérés... :U Mert az azért durva lenne, ha ez bebizonyosodna.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25103) nVIPER


nVIPER
senior tag

Nem akarom végigpörgetni a forumot. Egyre vagyok kíváncsi, trémobilos szoftvert érdemes regedit trükkel leváltani a legfrissebb gyári szoftra?? Köszi..

(#25104) SlyChocolate válasza Karma (#25100) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Szerintem ez a része rendben van mind színekben mind felbontásban.

(#25105) Varszegig válasza ProdyG (#25086) üzenetére


Varszegig
veterán

majd az 1.2-ben (de ez most tényleg:) )

(#25106) Karma válasza SlyChocolate (#25101) üzenetére


Karma
félisten

Igen erre gondolok.

Zack tippjére meg semmiképpen se hallgass, meg ne öld a telefont!
A többit mindjárt kivesézem...

Noszóval. 1) Ez a szar oldal egyszerűen a samfirmware.com linkeit lopta el, úgyhogy semmi különbség nincs a JID-k között.

2) A szerviz nem fog tudni a JID-ről, ha visszaflasheled a JF1-et, vagy a JH3-at, a lényeg, hogy full firmware-t. Lehetőleg boottal, és semmiképp se húzd le!!!

3) A kijelzőcsere drága, mint ahogy az alaplapcsere is, ha tényleg ez lenne a vége.

4) Nem tárolja a flashelések számát.

5) Próbáld meg azt is, hogy a hardvertesztben (*#0*#) hogy viselkedik a képernyő.

6) Ha szerviz, akkor tégy úgy, ahogy Varszegig is mondja.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#25107) SlyChocolate válasza zack (#25102) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

"KIES frissítés utáni lett ilyen"
Nem hihető?

(#25108) SlyChocolate válasza zack (#25102) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Amúgy már visszatettem a fullos JF1-et amivel vettem.
Amúgy valahol van nyoma hányszor és hány FW-volt már a telón?

(#25109) Varszegig válasza SlyChocolate (#25108) üzenetére


Varszegig
veterán

nincs nyoma, és én egyáltalán nem beszélnék frissítésről a helyedben, lehet köze sincs hozzá,. Ilyen lett a kijelző, oldják meg.

(#25110) zack válasza Karma (#25106) üzenetére


zack
nagyúr

Én ezt tenném. Szted mit tudnának kitalálni belőle? Beviszi, és azt mondja este még ment, reggel már nem. Valószínűleg kapna egy új alaplapot gariban, és hozzá egy kijelzőt, vagy egy vezérlőt. Persze ez is rizikós, nem mondom hogy nem. De talán kevésbé rizikósabb. Fasz tudja. Nehéz kérdés innentől.
Illetve azt lehet még hogy multival rátol egy olyat ami nem gyanús. Talán ez a legjobb megoldás. :)

mod: Látom ez a része ki lett vesézve. ;)

Sly:

Frissítésről tényleg ne beszélj a szervízben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25111) TomWexX válasza nVIPER (#25103) üzenetére


TomWexX
addikt

A szoftvert érdemes lecserélni, de semmiféle képpen sem regedit trükkel. Már 1000x leírtam (tudom nem olvastad végig :P ) hogy T- szoftvert ne regedittel frissítsünk! Csakis multival...vagy szervizben.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#25112) nVIPER válasza TomWexX (#25111) üzenetére


nVIPER
senior tag

melyik a legfrissebb amit fel tudok rakni?
kéne egy magyar nyelvi file is, tudtok segíteni?

(#25113) Karma válasza zack (#25110) üzenetére


Karma
félisten

Ez a vezérlő az alaplapon lévő BGA tokozású chip, azt nem fogják csak úgy lecserélni neki. A terved működhet (remélhetőleg szervizes nem olvassa a fórumot - simán reálisnak tartom), de én akkor is a kevésbé destruktív változat mellett vagyok, mert az is bőven elég kéne hogy legyen.

SlyChocolate, a bootloadert cserélted a JF1-nél?

“All nothings are not equal.”

(#25114) SlyChocolate válasza Karma (#25113) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

bootloadert ?
A multi első sora a "Boot"?
Igen.

[ Szerkesztve ]

(#25115) SlyChocolate válasza Varszegig (#25109) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Az a baj, hogy a t-s bejelntkező animáció meg a w'n'w internet ikon már le lett cserélve.
Tehát valamit ki kell találni...?

(#25116) SlyChocolate válasza Karma (#25106) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Megcsináltam a kijelző tesztet és szemre az RGB abszolut jónak tűnik...
Csak a körítés a foss...

(#25117) zack válasza SlyChocolate (#25115) üzenetére


zack
nagyúr

Ne a T-hez vidd, hanem egyből Samu szervízbe! Ott nem fognak foglalkozni vele, de a T lehet hogy beleköt. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25118) TomWexX válasza nVIPER (#25112) üzenetére


TomWexX
addikt

Én perpill innen munkahelyről, telóról írva nem igazán tudok segíteni, talán valaki más. Esetleg Karma ha nagyon ráér, és nem unja még a segítség nyújtást. :D

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#25119) SlyChocolate válasza zack (#25117) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

A hivatalos samú szervizben is foglalkoznak vele?
Én meg azt hittem mivel t-s a tel ez az ő kötelességük!
Kösz az infót.
Szerinted t-s szervizes ismerőshöz vihettem?
Vagy annál rosszabb?

(#25120) nVIPER válasza TomWexX (#25118) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ha Ha Karma adna egy friss nyelvi file linket, meg hogy melyik verziókhoz jók, akkor azt nagyon megköszönném:)

(#25121) zack válasza SlyChocolate (#25119) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem Samu szervízbe viheted, bár az se tuti. Elvileg nem érdekli őket. Gyakorlatilag meg válság van, ki tudja milyen új szabályokat találnak ki, hogy csökkentsék a kiadásokat.
T is a Samuhoz küldi, ha ők nem tudják összegányolni. Azt hiszem heti 1x-2x van náluk szállítás, amikor a hibás telefonok jönnek-mennek, tehát még időben is sokat buksz ha a T-hez viszed.
Ha jó ismerős akkor viheted oda is. De az a gond, hiába ismerős, ha nincs megfelelő technikai aparátus a probléma orvoslására a T-nél. Egy próbát azért megér ha megbízható az ismerős. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25122) Karma válasza nVIPER (#25120) üzenetére


Karma
félisten

Ez a legújabb magyar CSC, és a JI2/JI3/JI5 firmware-ekhez jó. Ezek közül a JI3-at ajánlom, amit a JH3 FULL+OXDJH1 CSC-re kell rátelepíteni.

“All nothings are not equal.”

(#25123) Varszegig válasza Karma (#25122) üzenetére


Varszegig
veterán

miért a JI3-at? a 3 közü az a legrosszabb:)

(#25124) Karma válasza Varszegig (#25123) üzenetére


Karma
félisten

Mert elírtam :P JI2-t akartam mondani.

“All nothings are not equal.”

(#25125) SlyChocolate válasza zack (#25121) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Azt egyszerűen mondani, hogy "bekapcsolást követően ez a kép fogadott"?
Ha meg szóba kerül miért nem az eredeti t-s design van rajta akkor "mert már régebben mintha a kies már frissítette volna, ha jól emlékszem?"?

[ Szerkesztve ]

(#25126) zack válasza SlyChocolate (#25125) üzenetére


zack
nagyúr

Ha ilyen kérdéseket tesznek fel a frissítésről, megmondod hogy nem tudod, mert most kaptad a telót ajándékba. Nem kell túlbeszélni, ott sem. Megmondod hogy használtad, és egyszer csak már ilyen látvány fogadott. Nem hinném hogy ki fognak hallgatni ez ügyben, egy székhez kötve, reflektorokkal a szemedbe világítva. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25127) SlyChocolate válasza zack (#25126) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Oké!
:D
Akkor így lesz...
;)

(#25128) nVIPER válasza Karma (#25122) üzenetére


nVIPER
senior tag

Köszi Karma, meg is lett:)

(#25129) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Frissült a StickerCamera2

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25130) leslieke válasza leslieke (#25129) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ó, és persze egy csomó újdonság került fel az Appra. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25131) s4hu|SyD^ válasza leslieke (#25130) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ilyenkor mikor írjátok, hogy csomó, akkor soroljatok már fel pár hasznosat, én sosem találok. :D

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#25132) galmat89 válasza leslieke (#25130) üzenetére


galmat89
tag

az a csomó inkább néhány, és a 99%-a itt a többségnek hasznavehetetlen ami ingyenes.
Ne vedd magadra, a bada fejlesztőkben csalódok általában. Csak reméltem, hogy egy-két értelmesebb app is elkészül legalább 2010-ben. namind1.

[ Szerkesztve ]

(#25133) leslieke


leslieke
Jómunkásember

(#25131) s4hu|SyD^ Nem mondtam, hogy hasznosak is, amik felkerültek. :N

Esetleg a MobilePaparazzi az amir hasznos lehet.

(#25132) galmat89 Az utóbbi napokhoz képest már ez is rengeteg. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25134) albiosz


albiosz
őstag

hülye kérdés:
office doksikat, illetve pdf-et olvas(netán ír...) a készülék?

(#25135) leslieke válasza albiosz (#25134) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Office doksit és pdf-t is olvas. Nagyobb méretű fájlokkal tud gondja lenni.

Office doksik írásához, szerkesztéséhez van app, de fizetős!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25136) albiosz válasza leslieke (#25135) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm szépen a gyors választ. :)
Ebben az esetben meggyőző a kicsike.

(#25137) Nx válasza leslieke (#25133) üzenetére


Nx
csendes tag

A MobilePaparazzi hasznos lenne ha működne wifin keresztül. Így viszont semmi értelme, mobilnetre jó a gyári upload ami kíméli az adatforgalmat.

(#25138) listerrr


listerrr
csendes tag

Sziasztok!

Javaslatot szeretnék kérni olyan naptár/emlékeztető appra/widgetre, amiben a bejegyzést "altatni" lehet. :)
Ezalatt azt értem, hogy amikor riaszt, 5-10-60-X perccel el tudjam tolni az emlékeztetőt, hogy megint riasszon.

Ismertek erre valami megoldást?

(#25139) leslieke válasza Nx (#25137) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, a wifi hiánya nagy hátrány.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25140) AS


AS
félisten

Új infó! Bada 2.0 val egyben új UI-t is kapunk, hogy TW xx lesz vagy valami teljesen új nem tudni még.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#25141) TomWexX válasza AS (#25140) üzenetére


TomWexX
addikt

Ezt olvashattuk már a mobilaréna cikkben is. Legalábbis volt rá utalás hogy új kezelő felület lesz.
Ez tök jó, de most már tényleg jöhetne az a k_rva 1.2! Ez már lassan tényleg skájenszfiksön kategória. ;]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#25142) cyanID


cyanID
tag

Valszeg senki nem tud választ adni, hogy filmszerkesztésnél hogyan/hol tudom megadni, hogy 3gp, vagy mp4 be mentse az új fájlt (1x már sikerült, csak véletlenül a 3gp-re nyomtam, az pedig elég gyatra), ezért:

- Megtenné valaki, hogy szerkeszt gyorsan egy rövid filmet és megnézi a "végtermék" info-ját, hogy alapból milyen formátumba ment?

- Másik: A névjegyzékben lévő nevekhez ugye lehet képet párosítani akár az albumból is, eddig ez úgy volt, hogy a kiválasztott képen alapálásban felajánlot az illető arcán egy kijelölő négyzetet, és ezt be lehetett szúrni , most már nincs ilyen, csak az egész képet lehet választani..

??????

Ennyire láma lennék, hogy ezeket nem tudom újra elővarázsolni?

Előre is köszönöm!!! :R :R

(#25143) TomWexX válasza cyanID (#25142) üzenetére


TomWexX
addikt

A "másikra": A médiaböngészőben keresd meg a képet, majd 3pötty, és beállít mint> hívó azonosító. Ott tudod a képen kimetszeni azt a részt amit beakarsz állítani valakihez.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#25144) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

most szántam el rá magam hogy szinkronizálom a névjegyzéket a facebookal, de rányomtam és nem csinált semmit igazából, ezt le tudná írni valaki hogy hogyan működik? Ha nem ugyanaz a név szerepel pontosan akkor semmit nem szinkronizál? Vagy hogy lehet ezt megoldani, igazából nekem csak a képek kellenének..Köszi!

(#25145) TomWexX válasza Lotusomega (#25144) üzenetére


TomWexX
addikt

Nem tudom meddig jutottál vele, ugyhogy leítlrom az elejéről. Először is a Saját fiókokban be kell jelentkezned a Facebookra, majd annak beállításainál engedélyezned kell a névjegyek szinkronizálását. Ezután névjegyek, alul 3pötty, majd az ismerősök szerzésén belül ott kell lennie a facebooknak. Ha arra rámész előjönnek a facebookos ismerőseid. Leszinkronizálhatod mindet, vagy választhatsz is a listából pár embert. Ha az illető megadta facebookon a tel számát, és az a szám neked is megvan akkor összefésülődik magától. Sajnos ez elég ritka eset, (legalábbis nálam) ezért manuálisan kell összefésülnöd úgy, hogy rámész egy névre, hosszan rajtatartod az ujjad, majd az előjövő buborékban névjegy csatolására mész. Azután megkeresed a listában a facebookos contactot majd összerakod őket. Lényegében ennyi.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#25146) MerLinh válasza Lotusomega (#25144) üzenetére


MerLinh
senior tag

azt hiszem neked kell kiválasztanod hogy kiket akarsz a névjegyzékbe szikronizálni

naja az előttem szóló szépen leírta a dolgok menetét =)

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#25147) Lotusomega válasza TomWexX (#25145) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Uhh, köszi, akkor ez sem egyszerű, igazából nekem elsősorban csak a fotók kellenének, és ahogy mondtad ritka hogy a teló szám jól legyen mind2 helyen.

Kipróbálom köszi!

(#25148) zazumisi


zazumisi
tag

Tudna valaki ajánlani egy Samsung szervizt, ahol nem kötözködősek?
Úgy értem nem zavarja őket, ha T-s a telefon, inkább a gyors ügymenetet helyezik előtérbe.

(#25149) TomWexX válasza zazumisi (#25148) üzenetére


TomWexX
addikt

Pólus center

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#25150) zack


zack
nagyúr

Egyébként nem csoda, hogy ennyire jó GPS-ben az N86. :U Amíg ablakból a Wave csak 4 holdat látott ill. fixált, addig az N86 8 holdat. :Y Végülis dupla annyi hold persze hogy jobb navit eredményez. :) A fényképező része bár minőségi, és sok minden beállítható, a Wave sokkal jobb képeket csinál. ;) Összességében pedig szinte bármi testreszabható, megváltoztatható, tehát ebben a Wave még jócskán le van maradva. Zenei részt illetően hangzásban kb. egyformák, de kényelmesebb kezelni az N86-ot, és van egyéni hangszínszabályzó is. A gyári füles köröket ver a Wave fülesére, hangzásban is, és kezelésben is, mivel minden távvezérelhető róla ami a zenelejátszóval kapcsolatos. Amióta be van állítva a push email, azóta hibátlanul teszi a dolgát, és előbb kapom meg telóra a leveleket, mint ahogy a mozilla jelezné. :) A névjegyzék szinkronizációja google fiókkal csak manuális (syncML), de nem nagy érvágás, bizonyos szempontból talán még jobb is, mint a full autómatikus.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.