Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19701) István100 válasza sittes79 (#19694) üzenetére


István100
tag

Nekem meg az autófrissítés be volt kapcsolva és nem állt át a samu saját órája (a jobb felső sarokban) a többi igen (van benne másik 3), sőt az analóg már egy hete.
Autófriss ki, majd be és akkor már a jó időt mutatta. Ebből is látszik a Samsungnál a szoftverháttéren van mit javítani. Én T-mobile-os vagyok.

(#19702) Karma


Karma
félisten

Az automatikus időfrissítésnek semmi köze az időzónához.

“All nothings are not equal.”

(#19703) Peat76 válasza Varszegig (#19699) üzenetére


Peat76
őstag

Hát akkor érdemesebb kártya függetlent venni a frissités miatt??

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#19704) Varszegig válasza Peat76 (#19703) üzenetére


Varszegig
veterán

egyértelműen

(#19705) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Egy napig nem vagyok és lám, újabb téma keletkezett: most épp a fényképezőgép került górcső alá. :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19706) Jadro válasza Varszegig (#19697) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem sem allt at, csak miutan bekapcsoltam az automatikus idofrissitest, azutan lett helyes. Mondjuk nem is gondoltam hogy at fog allni, mivel ki volt kapcsolva az automata frissites a mult heti orawidget anomaliak miatt. Most gondoltam kiprobalom, es minden ok.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#19707) vidékiürge válasza Shurycen (#19687) üzenetére


vidékiürge
tag

nahh, ha ennyire eredeti színekre vágytok, akkor tessék kalibrált CRT monitorokon leskelődni. lehet akármilyen paneled a monitorban, legközelebbi színhű panel a LED-es technológia lesz, amikor tényleg ledek világítanak majd, vagy akkor a crt. a superamoled szép kontrasztosz, de mint nyomdász azt mondom talán ennek van a legtöbb köze a valósághoz. de ennek is van a legtöbb köze a különféle trükkökhöz. színhőmérséklete kb 8-9000k amitől enyhén kékes hatása van ami pedig fehérítő tulajdonságú. szubpixel elrendezése sem a megszokott. stb... amúgy a tn+film panellal színeket nézni bűn, annál jobb a pva is, de mint mondtam, a kalibrált crt monitoroknál lehet versenyeztetni, máshol nem, főleg nem két különböző szemmel és monitorral :D

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#19708) lasarus1988 válasza Srac321 (#19691) üzenetére


lasarus1988
tag

Az Unlock kód az amivel függetleníteni tudják a telefont. Ezt IMEI szám alapján generálják jó pénzért, amit meg is találtál neten.

Mivel azonban Te független telefont vettél, kedden irány a bolt és nem szervízelés meg hasonló hanem azonnali készülék csere. A tied dobozban vissza és egy új dobozt bontson fel előtted. Kártya be, PIN, megnézni működik-e, majd szervízkóddal lekérdezni, hogy valóban független-e a telefon és ha minden rendben akkor 3 napig folyamatosan nyomkodni.

(#19709) vidékiürge válasza Rotor82 (#19696) üzenetére


vidékiürge
tag

detto... egy párszor már elkéstem emiatt!!! de még nem jötzem rá ez miért van.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#19710) zack válasza vidékiürge (#19707) üzenetére


zack
nagyúr

Egyértelmű, hogy a CRT ebben még mindig No1. :K Csak ugye vegyél monitornak egy 24"-32" colos CRT-t. ;] A mostani 32" monitorom kissebb helyen elfér mint a 22" Sony CRT-m. A fogyasztásról nem is beszélve. Valamit valamiért. Hiába 3-400k az EIZO TFT, még mindig nincs és nem is lesz olyan szinten színhűség, utánhúzás, input lag, geometriában mint egy CRT.
Tökéletes TFT pedig egyelőre nincs, mert a jobb panelok is itt-ott hiányosak. Tehát ami jó grafikai munkára lehet hogy játékra kevésbé jó, és persze ez fordítva is igaz. IPS egyik hiányossága, hogy nem teljesen fekete a fekete, míg a PVA ebben még mindig veri. Viszont utánhúzásban, színhűségben jobb az IPS. Szóval kompromisszumnok a drágább paneloknál is akadnak. A Tn pedig szót se érdemel. Ami rossz és hulladék, az a Tn-ben mind megtalálható.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19711) andris74 válasza duplaa (#16156) üzenetére


andris74
csendes tag

Helló!

Írtad, hogy kikapcsolod a 3G-t meg a mobil-netet. Így mennyi ideig bírja az akkumulátor?

(#19712) Rotor82 válasza vidékiürge (#19709) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Ezért nem is szoktam kikapcsolni éjszakára, ha megyek melóba. Csak néha ilyenkor hétvégén, amikor mindegy mikor kelek fel... Én sem tudom mitől lehet, de ez zavar csak a kis drágaságban.

(#19713) vidékiürge válasza Rotor82 (#19712) üzenetére


vidékiürge
tag

zack: tökéletesen mondod :D kb én is így látom. amúgy a tn+filmnek van azert előnye is. a válaszideje ha más nem is :D meg hogy ólcsó. kb ennyi.

Rotor82: én sosem kapcsolom ki a telefont, állandóan megy, este etetem :D nekem akkor nem szokott csörögni ha a zöld pipával kapcsolom be az aktuális ébresztési profilt. viszont ha módosítom az időt, vagy csak szimplán újra "beállítom", akkor csörög gond nélkül. ez szerintem valami "bug" lesz, ahogyan magyarosan kell írni a szoftveres hibát :D

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#19714) anrab


anrab
addikt

na szép!
a telóm rendben átállt a téli időre, viszont a gépemen 13:29 van. na erre varrjatok gombot :F
na most nézem majd ma /31-e/ éjjel állítja át.

[ Szerkesztve ]

(#19715) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Érdekes egyébként, mert nekem éjszaka átállt a jó időre, reggel viszont már rosszat mutatott, automatikus időfrissítést ki-, majd bekapcsoltam, telót újraindítottam és jó lett.
Nem igazán értem, hogy miért volt ez.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#19716) anrab válasza anrab (#19714) üzenetére


anrab
addikt

basszus, mindenhol mást mutat az óra! még a tv-n is. most akkor mennyi az idő? :D
na csak összehoztam. a sz.gép jó, hiába ma éjjelre írja az átállást.

[ Szerkesztve ]

(#19717) leslieke válasza s4hu|SyD^ (#19715) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez az automatikus időfrissítés nem lehet tökéletes, ha ilyet csinál. Nálam nincs bekapcsolva, és ma reggelre szépen átállt az óra, minden hiba nélkül.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19718) ABal válasza Srac321 (#19597) üzenetére


ABal
őstag

Nekem is akadt gondom a SIM kártyával, de nem ilyen természetű. Nálam időnként elakadt a SIM kártya beolvasásánál, máskor meg normálisan ment minden. A T-nél hibás kártyaként kicserélhettem a régit, és az újjal már semmi gondom nincs. Valaki itt írta korábban, hogy az új kártyák más feszültséget igényelnek, az enyém meg kb 10 éves volt már....

(19603)Az enyém is független és nálam is az összes állapot OFF-on van.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#19719) ABal


ABal
őstag

A negyedik hetemet kezdtem meg a Wave-vel, és az automatikus időfrissítés végig be volt kapcsolva ez idő alatt, szépen át is állt, ahogy kell. A widget óra nem mutatta a helyes időt,(bár ezt csak abból vettem észre, hogy itt írtátok, ugyanis kísérletképpen néhány napja mindent leszedtem). Az akksi időnek látványosan jót tett, hogy semmi sincs kipakolva a képernyőkre, sőt, ezek számát is egyre redukáltam. Így most MAJDNEM EGY TELJES NAPOT kaptam pluszban. Eddig 1- 1,5 napot bírt nálam, igaz nyomkodom rendesen. Most viszont simán el vagyunk 2 - 2,5 napig, amikor is szól, hogy most már éhes.

Az ébresztő még SOHA nem hagyott cserben, pedig ez ügyben is tartós tesztnek vetettem alá kikapcsolt és bekapcsolt állapotban egyaránt. Erre az egyre biztosan nem panaszkodhatok.

Viszont, lassan betelik a 16 Gigám!

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#19720) gamek!ller válasza vidékiürge (#19707) üzenetére


gamek!ller
senior tag

En nemregen valtottam 10 ev utan egy fullhd lcd-re, gyonyoru szep eles kepet lattam. Ma hosszu ido utan ugy adodott, hogy pc-n neteztem es kicsit homalyosnak tunt. xD Durva a samoled az biztos, kene monitor is ilyenbe.

(#19721) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!

Jövőhéten tervezem egy ilyen telefon beszerzését T-mobiléktól!
Érdekelne a véleményetek hogy tényleg olyan kitűnő szerkezet ez a wave mint ahogy a cikkben leírták?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#19722) Polllen válasza Daniel Alves (#19721) üzenetére


Polllen
nagyúr

Annyira azért nem, mint a cikkben, de azért jó készülék.

Olvasgass kicsit vissza, hogy milyen hibái vannak.(sokszor összefoglaltuk/-ták... ;) )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19723) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Találtam egy nagyon hasznos appot, a aneve Caliper. Ez egy tolómérő, abszolute hasznos dolog! Ha jó a szemed, akkor tized mm pontosan tudod használni

Arra van lehetőség, hogy az SMS hangerő külön beállítható legyen? Az enyém idegesítően hangos

(#19724) TomWexX válasza bokrosolajos (#19723) üzenetére


TomWexX
addikt

"Arra van lehetőség, hogy az SMS hangerő külön beállítható legyen? Az enyém idegesítően hangos"

Van!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#19725) bokrosolajos válasza TomWexX (#19724) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Köszönöm,110. oldal ;)

(#19726) TomWexX válasza bokrosolajos (#19725) üzenetére


TomWexX
addikt

Beállítások - Hangprofilok - Normál - 'Üzenet és e-mail' résznél ott a hang csúszka

Szerintem elég egyértelmű helyen van! :P

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#19727) gamek!ller válasza bokrosolajos (#19723) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hat ez ebben a formaban nem tul hasznos app. szamomra. A tolomero munkaezkozom, de ez igy nem er semmit.

(#19728) vidékiürge válasza gamek!ller (#19720) üzenetére


vidékiürge
tag

Hát igen, azért az sem lehet semmi :D egy olyan TV-t én is szeretnék :D de mivel már írtam, nyomdásznak készülök/vagyok, láttam olyan kalibrált tűéles crt monitort, hogy a nyomába sem érhet egyik tft/lcd/samoled se. de egy semmi extrás háázi crt-t talán már leelőz egy jobb fajta lapos képernyő :) de ez nem azt jelenti hogy azok kakik xD csak ha versenyeztetjük őket akkor ez a "helyzet" :)

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#19729) Karma válasza gamek!ller (#19720) üzenetére


Karma
félisten

Egy TFT TV-t egy TFT monitorral összehasonlítani elég meredek.
De lehet csak rosszul értem a helyzetet.

“All nothings are not equal.”

(#19730) cryingdr4g0n válasza gamek!ller (#19727) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Mikor először megláttam, én is megörültem, mert azt hittem, hogy valahogyan a fényképezőt használja makró módban a méréshez.. de ez így, szóval ex-gépész lévén van lövésem a sublerhez, de nem hiszem, hogy -reprodukálhatóan- egy tized pontossággal lehetne használni. 2-3 tized: talán, de hát.. :U

• Flies around shit - bees around honey •

(#19731) leslieke válasza Daniel Alves (#19721) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt írd meg mire akarod használni, milyen funkciók kellenek neked.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19732) bokrosolajos válasza cryingdr4g0n (#19730) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ezért írtam, hogy ha jó a szemed :D
Elsőre én is azt hittem, makróból számol. Simán meg lehetne oldani, mivel a távolságot fókuszáláskor vissza adja a bada, fotó készítés utána a két pontot kellene megjelölni egy csúszkával és közben már írhatná a köztük levő távolságot ...

(#19733) bokrosolajos válasza bokrosolajos (#19732) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Viszont lesz fémdetektoros tolómérő is! Meg benne vízmérték, iránytű és mágneses erőtér-mérő, ami sok PC-s környezetben a főnök felé fizetésemelést eszközlő, jelzésértékű mérőműszer /toolbox/

(#19734) Karma válasza bokrosolajos (#19732) üzenetére


Karma
félisten

"mivel a távolságot fókuszáláskor vissza adja a bada"

Say what?

“All nothings are not equal.”

(#19735) vidékiürge


vidékiürge
tag

ha valaki valami rendszert is akar piszkálni, a bada szivének egy csücske

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:HVQUBxnXLPMJ:www.badaforums.net/bada-phones/samsung-wave-s8500/samsung-wave-hidden-tricks-and-secrets/+bada+trick&cd=2&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#19736) a510 válasza pitimany (#19690) üzenetére


a510
aktív tag

Bocs, nem voltam gépközelben, 5190 Ft-ért vettem, nem csinálok reklámot, hol, nem tudom szoktatok-e ilyet fórumon, de megírom privben (van ilyen?) ha kell. Bőr és a vízszintes hátulján egy visszahajló kemény széles fém (bőrrel bevonva) van amivel övre lehet felrakni, én a farmeromra alig bírtam felhúzni, szóval jó szoros, jól tart. A föggőleges változaton meg műanyag henger vagy mi van, amihez van övcsat, abba lehet bepattintani (mint régen a 5110-es nokiánál :) ), ennél nem kell kivenni úgyis lehet használni a telefont, ua-ba kerül.

(#19737) Karma


Karma
félisten

Éppen kódolgatok félhalottan, és észrevettem valamit, ami fölött eddig átsiklottam. A következő idézet a bada SDK Osp::Io::File osztályának Construct metódusának leírásából származik.

E_ILLEGAL_ACCESS hibakód keletkezik, ha "The specified path does not begin with '/Home' (or '/Home/Share', '/Share/[appid]', '/Res', '/Media/Images', '/Media/Sounds', '/Media/Videos', '/Media/Themes', '/Media/Others', '/Storagecard/Media/Images', '/Storagecard/Media/Sounds', '/Storagecard/Media/Videos', '/Storagecard/Media/Themes', '/Storagecard/Media/Others'). Access denied due to insufficient permission (That is, opening a read-only file in the write mode or opening a file that was previously opened in the no-sharing mode.)"

Hogy mit jelent ez? Egy alkalmazás nem nyúlhat tetszőlegesen a memóriakártya tartalmához, csak a megjelelölt könyvtárakhoz fér hozzá.

Aki a gyárinál jobb fájlkezelőre vár, verje ki az álomképet a fejéből.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#19738) DonMedve válasza Karma (#19737) üzenetére


DonMedve
addikt

Akkor ez nem épp örvendetes hír a számomra.De ez miért jó nekik?Ennyire féltik a rendszert?Lehet csak akkor lesz normális filemgr. ha feltörik,vagy még akkor sem?

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#19739) vidékiürge válasza Karma (#19737) üzenetére


vidékiürge
tag

wow... ez nem túl jó hír, leginkább azoknak akik szeretnék a rendszert bűvölni. azoknak akik csak felhasználók, azoknak egy semleges hír :P

más: milyen típusú meghajtó a rendszerpartíció? linux alapjaira gondolva az ext4 vagy ext5 lehet nem?

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#19740) gamek!ller válasza Karma (#19737) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Meg jo hogy ez engem nem kulonosebben erint. :)

(#19741) Varszegig


Varszegig
veterán

(#19742) sittes79 válasza Varszegig (#19741) üzenetére


sittes79
addikt

köszi jól indul a reggel

(#19743) vidékiürge válasza Varszegig (#19741) üzenetére


vidékiürge
tag

jól értem hogy swype helyett skype?

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#19744) pitimany válasza a510 (#19736) üzenetére


pitimany
tag

Köszönöm az információkat, nekem is megfelelne egy ilyen!
Közben én is találtam Brando bőrtokot árusító e-boltot, de csak 9-10 napos szállítási határidővel, ezért ha Te tudsz gyorsabbat megköszönném, ha elárulnád.

(#19745) leslieke válasza vidékiürge (#19743) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem jól érted. Swype is és skype is lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19746) Karma válasza Varszegig (#19741) üzenetére


Karma
félisten

Ez érdekes lesz, miközben a 3rd party fejlesztők nem írhatnak 3G-n is működő VOIP alkalmazást :) Csak ki ne derüljön, hogy Skype Lite-ról van szó (a srác csak a kinézetét hasonlította ahhoz).

Apropó Swype, a Swype egy konkrét termék és az azt fejlesztő cég neve, a badában lévő cuccot T9 Trace-nek hívják, és a Nuance fejleszti. Just sayin'; mondjuk a "gúgülözik" ige is elég jól megmaradt, vagy angolban a "to xerox" :P

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#19747) Varszegig válasza vidékiürge (#19743) üzenetére


Varszegig
veterán

mielőtt kiderül, hogy moszkvában merciket osztogatnak:)

A samfirmware.com szerint (akik elsőként jelentették be azt is, hog ylesz swype, és úgy lett) a samu és a skype közösen dolgozik a skype kliensen badára. Elég sok a bizánytalanság még, nincs release dátum, de menni fog a videótelefonálás, menni fog wifin és 3g-n is. Ami nekem a cikkben zavaros, hogy azt írják, letölthető lesz az apps-ból, meg azt is, hogy a későbbi bada releasekbe integrálva lesz. nekem ez kicsit ellentmondás, mert ami az appsban van, az nincs integrálva, és fordítva. Ami még biztos, hogy az 1.2-ben egészen biztosan nem lesz benne még.

Magánvélemény: szerintem integrálva lesz, mivel Karma többször leírta, az API nem támogatja a VOIP-t, így nem hiszem, hogy 3rd party appal megoldható lenne. Másrészt ha integrált lesz, akkor full multitaskot élvez. Ezt igazán lájkolnám:)

Karma: Szerintem épp ez a lényeg, hogy közösen írják, azaz többet engednek meg nekik rendszerszinten, mint másnak.
swype: korrekt, de szerintem itt mindenki egyre gondolt, csak rosszul fogalmazva:)

[ Szerkesztve ]

(#19748) Varszegig válasza Karma (#19746) üzenetére


Varszegig
veterán

bazz, lejárt az 5 perc:(
Azt akartam még írni, hogy ha igazak az infók, azaz pl. a videótelefonálás, akkor nem lehet a skype lite, mert az ilyet nem tud. (A samfirmware előző cikkében épp foglalkoztak a skype lite-tal le is lehet tölteni, nem is működik:)

[ Szerkesztve ]

(#19749) gamek!ller válasza Varszegig (#19741) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Na remélem zsír lesz. :U

(#19750) bokrosolajos válasza Varszegig (#19747) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Mondjuk én használtam szereztem, tehát nem mérvadó, de nem úgy van, hogy a médialejátszó/videolejátszó ami a Samu appsban van, azt már integrálták ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.