Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19301) sittes79 válasza leslieke (#19300) üzenetére


sittes79
addikt

Megköszönném

A legújabb 06/06-os How I met your mother-el próbáltam.

és ahol ékezetes betű volt, ott valami kínai bötűk jelentek meg....

(#19302) Karma válasza leslieke (#19300) üzenetére


Karma
félisten

A baj itt nem az, mint amit a JF4 javított korábban. Akkor az volt a baj, hogy a magyar ő és ű betűk nem voltak benne a betűtípusban, viszont most, hogy új szoftveren minden ékezet kínaivá válik, a felirat kódolásával lesz a baj.

Valószínűleg vagy az UTF-8, vagy az ISO8859-2 (becenevén Latin-2) kódolás nem pálya neki, az utóbbira gyanakszom.

Megoldani csak az SRT átkódolásával lehet (mivel a beépített lejátszót fehér ember nem fixálja meg.)

“All nothings are not equal.”

(#19303) leslieke válasza sittes79 (#19301) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az a rész nekem is megvan, este rádobom a telefonra.

(#19302) Karma: Köszi, megnézem milyen kódolású a felirat.

(#19304) Kis@: én is csak srt-t használok, de találkoztam már olyan felirattal, amit javítani kellett, mert valami hibás volt benne.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19304) Kis@ válasza leslieke (#19300) üzenetére


Kis@
tag

Én több feliratos filmet is megnéztem már JI2-n, de hibátlan volt mindegyik. Én csak srt-t szoktam használni.

Szerk.:. HIMYM nekem is megvan, majd én is ránézek este.

[ Szerkesztve ]

Kis@

(#19305) Varszegig válasza Kis@ (#19276) üzenetére


Varszegig
veterán

"újraindítás: ugyanezt teszed lezárt képernyőnél (bug)"

Hidd el, ez nem bug, ez szándékos, ha valami totálisan kiakasztja a rendszert jobb ez, mint az akksi levétel. Persze ezt még nem tudtam kipróbálni, mert eddig 1x fagyott ki valami appsról letöltött szar, de már nem tudom mi volt az, mert azonnal kidobtam:)

(#19306) Wheeler87


Wheeler87
csendes tag

Sziasztok! :)
Valaki tudna leírást az allshare funkcióhoz...
Köszi :)

(#19307) leslieke válasza Wheeler87 (#19306) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Felhasználói Kézikönyv 89. oldal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19308) zack válasza leslieke (#19300) üzenetére


zack
nagyúr

Aki 3,3 colon feliratos filmeket akar nézni az már igazi fakír. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19309) sittes79 válasza zack (#19308) üzenetére


sittes79
addikt

Nem fakír hanem csak sas szemű :Y :Y :Y

(#19310) gamek!ller válasza TomWexX (#19263) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Na, fejlemény. Ma direkt nem telefonáltam egy másodpercet sem és nem küldtem egy sms-t sem. Reggel a buszon volt egy kis net, aztán annyi. Direkt megnéztem a T honlapján az állt: Aktuális havi forgalom (nettó): 13 360ft. Most hogy hazajöttem, azt írja: Aktuális havi forgalom (nettó): 13 991 Ft Van mobilnet előfizetésem, sőt kötelező a telóhoz 1 évig. Mondom! Nem telefonáltam egy másodpercet sem és nem küldtem egy sms-t sem.

Arra tudok gondolni, hogy számolja az adatforgalmat, majd számla záráskor levonja és hozzáadja a 2k mobilnet előfizetést. Szerintetek?

Észrevétel: A widget órák egy órával korábbi időpontot mutatnak.. Most vettem észre. Az sms-ek is egy órával korábbi időpontot mutatnak. Már olvastam mit kell csinálni, mindjárt visszaolvasok.

[ Szerkesztve ]

(#19311) Wheeler87 válasza leslieke (#19307) üzenetére


Wheeler87
csendes tag

Köszönöm :)

(#19312) leslieke válasza zack (#19308) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy 20 perces epizódnál még elmegy, de a filmet én se néznék meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19313) Jadro válasza gamek!ller (#19310) üzenetére


Jadro
veterán

"Arra tudok gondolni, hogy számolja az adatforgalmat, majd számla záráskor levonja és hozzáadja a 2k mobilnet előfizetést. Szerintetek?"

Ez már le lett írva párszor. A honlapon a kedvezmények nélküli árat láthatod. Nem egyenlő azzal, amit a számlán fogsz látni.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#19314) TomWexX válasza gamek!ller (#19310) üzenetére


TomWexX
addikt

Nem akarlak sértegetni de elég nehéz a felfogásod! :) Azt hittem hogy tegnap este már felfogtad hogy így működik! Hó közben minden féle forgalmat felír, majd zárás után levonja! pl. Te októberben netezel 180mb-ot, ezt hó közben felírja a T, majd záráskor megnézi hogy van neked 500mb mobil net előfizetésed, ekkor levonja a nyers net összeget a számláról és odaíródik a fix havi ár! 2000ft azt hiszem! Másképp nem is lehet ezt megoldani! Mindegy majd meglátod az első számlán!
Tegnap este írtam PÜ-t, nem láttad!
Az avatarod mért változik minden órában? Teljesen megzavarodok tőle! :D

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#19315) Jadro válasza Jadro (#19313) üzenetére


Jadro
veterán

Vajh az óra widgetjeim miért mutatnak egy órával kevesebbet mint a felső sávban az idő? Akár automata frissítés, akár nem. A widgetek már órát állítottak? :) Egyedül a kettős óra widget okés, az azt mutatja amit kell.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#19316) F-ECT$ válasza Jadro (#19315) üzenetére


F-ECT$
titán

Mert nem tudsz olvasni, csak írni :P

Dive ever, work never.

(#19317) Jadro válasza F-ECT$ (#19316) üzenetére


Jadro
veterán

De tudok remélem. Nem a hívásnaplóról beszélek és az ő egy órás eltéréséről, hanem az eddig frankón működő óra widgetemről, ami egyszercsak hopp visszaállt téli időszámításra.

Ha Calgary-t állítok be stimmel. Ha visszalövöm akkor megmarad az egy óra eltérés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#19318) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok! Jó rég jártam erre.. nem volt időm olvasni sem írni, viszont most lenne egy igazi waves kérdésem. Ma reggel óta azt csinálja a telefon, hogy a lezáró képernyőn és a felső tálcán jól írja az időt, de a widget órán 1 órával korábban írja. A telefonon nem állítottam semmit, egy éjjel alatt csinálta ezt. Ja bocs, feltettem két programot de akkor még este jó volt erre reggel nézem 7 helyett 6 van. Mi lelte ezt? Se restart se widget törlés újrarakás nem segített. :U

(#19319) TomWexX válasza Jadro (#19315) üzenetére


TomWexX
addikt

Érdekes ez, már többen jelezték ma ezt, de nekem nem állt vissza az órám! TimeWeather 175 Hun van kirakva és az automata időállítás be van kapcsolva!

Atomgeszi: Legalább pár hsz.-t olvass vissza mielőtt írsz, mert reggel óta pont erről van szó! ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#19320) Atomgeszi válasza TomWexX (#19319) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja igen.. oké, elnézést, csak reggel óta megvolt nyitva az oldal(firefox elmentette ugye) és azt hittem, hogy azóta nem jött új hsz.. benéztem.:)
Hol van ez a nyári időszámítás? Dátum/időbe nem találtam. De végülis lassan úgyis óraátállítás szal nem gond, ha így marad, max rászámolok mindig 1 órát. :D

(#19321) leslieke válasza Atomgeszi (#19320) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem nyári időszámítás, hanem automatikus időfrissítés és pont jó helyen keresed, csak rossz néven! :D

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19322) Varszegig válasza Atomgeszi (#19320) üzenetére


Varszegig
veterán

mi a firmed? meg annak akinek elállítódott? mert nekem nem állítódott el.

(#19323) mixi10 válasza Varszegig (#19322) üzenetére


mixi10
tag

Nekem és F-ECT$ -nek állítódott el, akiről tudok mindkettőnknek JF2 van. Atomszeginek nem tudom milyen fw van..

[ Szerkesztve ]

(#19324) gamek!ller válasza TomWexX (#19314) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Tudom, sorry csak elég furcsa módja ez ennek. Anyám is előfizus, csak ő a telenornál és azt mondja, hogy ott a honlapon ő azt látja amit fizetni kell majd. De láttam tegnap a pü-t este. Az avatar dolog: Hogy összezavarjam az embereket.. :D

Srácok másik dolog: A widgetes és az sms-es időt sajnos nem sikerült megcsinálnom, 1 órával korábbi időpontot mutat. Beállítottam Budapest +1, kikapcsoltam az auto időt..

mixi10: Nekem is elállítódott ma reggel. Gyári T-Mobile JF2

[ Szerkesztve ]

(#19325) Varszegig válasza mixi10 (#19323) üzenetére


Varszegig
veterán

akkor gondolom ez a jf2-ben már ismert idióta órabug további mellékhatása. Az újabb fw-eknek nincs ilyen gondja. ilyen szempontból a JF4 is szar. JH3-ban volt először javítva.

[ Szerkesztve ]

(#19326) Atomgeszi válasza leslieke (#19321) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Innen kerestem a nyárit. :D Amúgy már megoldottuk mixivel.:)
JF4 van független.

(#19327) sede7 válasza Varszegig (#19322) üzenetére


sede7
tag

JF4 is produkálta (időjárás és árfolyam widget).
A már korábban jól leírt módszer megoldotta.
Az időszámítások szerinti óraállítás nem egyszerre történik az egész világon, esetleg ebből adódhat az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#19328) mixi10 válasza Varszegig (#19325) üzenetére


mixi10
tag

Igen így van, de még vacillálok a frissítésen, ezzel még együtt tudok élni :) más jelentős változás meg úgy sincs az új fw-ben.

[ Szerkesztve ]

(#19329) gamek!ller válasza sede7 (#19327) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ez nekem is helyrehozta.. :K

(#19330) Varszegig válasza mixi10 (#19328) üzenetére


Varszegig
veterán

hát mondjuk ez így konkrétan nem igaz, sokszor ki lett vesézve, hogy a JF1, vagy JF2 és a JH3 között baromi sok minden fejlődött (pl, multitouch bill, különböző hang az sms/emailre stb.), a JI2 meg javította a billbugot, amit a JH3 hozott el nekünk (a JI3 meg vissza :W )
Tehát a JF2 és a JI2 között egy világ van.

(#19331) cezar94


cezar94
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy lehet feltelepiteni más(mint amik rajta vannak a telón) billentyűzet és rendszer nyelvet is?Ja és egyáltalán honnan lehet letölteni?

Thx

[ Szerkesztve ]

(#19332) gamek!ller válasza Varszegig (#19330) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nekem de nem tiszta hogy jönnek egymás után a sw-k.. Van valami oldal ahol sorrendben vannak?

(#19333) Karma válasza gamek!ller (#19332) üzenetére


Karma
félisten

Az ABC betűit ugye ismered? Ennyi.

“All nothings are not equal.”

(#19334) Kobe


Kobe
veterán

mp3 lejátszó kérdés:

1, hogy lehet megoldani hogy az összes szám listájában NE duplikálja azokat a számokat ami pl csengőhangnak, üzenethangnak, ébresztőnek van beállítva ?

2, hogy a rákba lehet eltávolítani a "Beyond samsung" számot a listából ?

3, hogy lehet beállítani, hogy az összes szám alatt adott mappában levő összes almappa filejait mutassa csak ? ezzel meg is van válaszolva az 1-2 es kérdés.

Kva idegesítő hogy ilyen hülyeségeket hagynak benne, az id3 kezeléssel még el-elboldogulok, de ezeket ki kéne küszöbölni

(#19335) gamek!ller válasza Karma (#19333) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Azóta rám rájöttem, de azért köszi..

-=Libria=-: A 2. tényleg egy vicc, a múltkor nem volt lehetőségem továbbnyomni, de az ideg majdnem megölt mire végigért..

[ Szerkesztve ]

(#19336) DonMedve


DonMedve
addikt

Nem tudom megcsinálta e már valaki,de sikerült beregelnem a Divx VOD playert! :)

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#19337) p87 válasza gamek!ller (#19332) üzenetére


p87
senior tag

Itt pl.: [link]

Ja, már rájöttél. :)
Egyébként én se tudtam, hogy minden hónapnak és évnek külön-külön betű van rendelve.

[ Szerkesztve ]

(#19338) Atomgeszi válasza DonMedve (#19336) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is megcsináltam és semmit nem vettem észre. :)

(#19339) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Nagyon megtetszett ez a Wave (mmint a GTS8500-as típus, azaz az első bada)
Kérdéseim lennének, amikre legyetek szívesek válaszolni:
1. A zene része milyen? Nos, én elég sok mixet hallgatok, ezek általában 1-2 órásak szoktak lenni. Kérdésem az, lenne, hogy ha kikapcsolom a zenelejátszót (pld. beértem a "gyárba"), majd utána este -amikor kijövök a "gyárból"- visszakapcsolom/elindítom a számot, ugyanott folytatja-e, ahol kikapcsoltam, vagy kezdi elölről a mixet/számot? (eddig nagy Nokiás voltam és ez nagyon jól működött az 5310-esemen, de szeretnék egyet előre lépni és állítólag a simbian-osok ezt már nem tudják ill. ezt a dolgot (?) Még hivatalos helyen, azaz kettő NOKIA boltban sem tudtak egyértelműen erre válaszolni (!)
2. A második (nem röhögni!!!) , a beépített GPS-hez kell-e adatforgalmat adnia a szolgáltatómnak? Még sosem volt GPS-es mobilom és nem szeretnék egy 20 ezres számlát kapni a T-Mobil-tól emiatt.
Köszi

(#19340) Csabi42 válasza DonMedve (#19336) üzenetére


Csabi42
tag

Ügyes vagy.:) S fog ebből valamilyen előnyöd származni?:) :)) S nehéz volt beregelni?

[ Szerkesztve ]

"Ne feledd, hogy van, amikor a csend a legjobb válasz!"

(#19341) gamek!ller válasza p87 (#19337) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Azért nem volt olyan egyértelmű...

(#19342) gamek!ller válasza Technoman (#19339) üzenetére


gamek!ller
senior tag

1: Igen, meglehet így is oldani, akkor csak szüneteltetni kell a számot és eltenni a teló hátsó részeibe (háttérben futtatni a zenelejátszót.) Ha végeztél és újra tudod hallgatni, csak lehúzod a legördülő menüt és elindítod.

2.: Nem, ki lehet kapcsolni azt, hogy használja a díjköteles hálózatot. Úgy csak a saját beépített GPS-t fogja használni.

Sorry, hogy nem szerkesztés, de 503 volt vagy 4 percig..

(#19343) Technoman válasza gamek!ller (#19342) üzenetére


Technoman
őstag

Azért így is köszi a gyors választ. :R
Nemhiába, itt pörög a fórum (a másik oldalon már 2 hete nem szóltak hozzá, brrrrr)
Tudom, hogy lesz/van még sok hülye kérdésem, de a GPS-nél írtad, hogy van a fizetős adatforgalom és a "saját" . Mi a kettő között a különbség (nekem nem kell belepofázós női hang, hogy most itt forduljon meg/fel:) ha csak ennyi, akkor nem az nem számít)

[ Szerkesztve ]

(#19344) DonMedve válasza Csabi42 (#19340) üzenetére


DonMedve
addikt

Nem volt nehéz,különbség nincs,csak szerintem tudod frissíteni a playert,de lehet azt sem. :F Csak kipróbáltam.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#19345) Varszegig válasza Technoman (#19343) üzenetére


Varszegig
veterán

annyi van a gps-nél, hogy ha engeded neki a nethasználatot, akkro az adótornyok segítségével gyorsabban próbál pozíciót találni, illetve letölti a műholdak helyzetét. Ha nem engeded, akkor sima buta naviként várja, hog ymegtalálja a műholdakat. Ennyi a kül.

(#19346) gamek!ller válasza Technoman (#19343) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Elviekben ahogy Varszegig mondja hamarabb talál pozíciót, de én nem láttam túl sok különbséget amikor próbálgattam.

(#19347) csabám válasza Karma (#19162) üzenetére


csabám
addikt

Tudom, h miről volt szó. Csak én úgy tudom/ tudtam, h az egyik a távolság-, míg a másik a fény érzékelő. Mindenütt ezt olvastam. De akkor nem így van:)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#19348) chaapaai


chaapaai
csendes tag

Sziasztok!Tegnap óta késik minden óra widgetem a belsö órához képest. A világon mindenhol egynapon állítják télire az órákat?Más... activesync bejegyzésekhez nem lehet külön csengöhangot választani?csak sim vagy tel van az opcióban:(Megint más Route66- terképletöltés és licence ok után mit kell még tennen hogy lássam a térképet?köszi!!!

(#19349) leslieke válasza sittes79 (#19301) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most teszteltem a HIMYM 06/06-ot, minden ékezet rendben megjelenik, cserébe a szóközöket és a sortöréseket nem kezeli le rendesen. :D

De ez túlélhető, ettől még olvasható marad.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19350) gamek!ller válasza chaapaai (#19348) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Olvass vissza 1 oldalt és megoldódik a widget problémád.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.