Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19101) leslieke válasza kelly416 (#19092) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kártyahiba, már Class2-es is elég a felvételhez, több mint 5 percig vett folyamatosan. Visszajátszás nem akad, szem szaggat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19102) anrab válasza Jadro (#19095) üzenetére


anrab
addikt

lehetséges kicsit túloztam, de amilyen az idő még ki se tudom próbálni az idén és valóban elég lesz az 1-es.
előtte lévő sony e.-om olyan hogy kint a szabadban csak akkor láttad tutin ha a napfénye rávilágított a kijelzőre. akkor tuti éles volt. ha megpróbáltad eltakarni vagy hogy ne érje a nap, akkor alig lehetett látni.
nem tudom milyen technikai megoldás volt, de nagyon tutkó volt. /azért nem cserélném ki/

(#19103) .-carlos-.


.-carlos-.
csendes tag

Sziasztok!

Friss Wave-es vagyok, olvasgattam a fórumot, ám lenne pár kérdésem a telefonnal kapcsolatban:
Milyen böngészőt ajánlotok, ha mást, mint a beépítettet?
Azért kérdezem, mert pl az Index oldalán a karakterkódolás problémákat okoz neki, és az ékezetes betűket nem szereti (kódokat ír helyette). Ez valahogy orvosolható? Pl a Mobilaréna oldalán ilyen ékezetes probléma nem merül fel.

Illetve: a widgeteket nem lehet "valahogy lefixálni"? Úgy értem, hogy ha az eszközkezelőben (egyébként érthetetlenül sok program fut tovább a háttérben, ha ki is lép belőlük elvileg az ember) sok programot akarok bezárni, akkor a "minden alkalmazás bezárásával" a widgetek is repülnek szépen a kezdőoldalakról, és ez elég problémás...

(#19104) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Először is nagyon köszönöm mindenkinek,aki építőleg válaszolt a feltett kérdésemre, kielégítő választ kaptam, viszont többen mondtátok,ha a "tudása nekem megfelel, és a kis hiányosságaival együtt tudok élni". Namost nekem egy olyan telóra van szükségem,aminek gyönyörű a kijelzője, nem eszik túl sokat (nem kell naponta kétszer tölteni,mert nagyon sokat nem buzerálom), ha kell,akkor esetleg 1-2 mailt meg tudjak nézni rajta, valamelyest személyre szabható legyen, és nem akarom teljesen szétbuherálni, pár programot töltenék rá, és nagyjából kész. Hosszabb távon gondolkodom, általában 4-5 évig használok 1 telefont. A WP7 kiesett, mert szinte teljesen kötött, még csengőhangot se lehet állítani kontaktonként. Ez, ahogy olvastam a tesztet,totál bejön,csak azért kérdeztelek Titeket (akik hónapok óta használjátok), mert az igazi TESZT csak így jön ki, több hónap használat után.
Mindenkinek köszönöm még egyszer, valszeg ez a telefon lesz a befutó :R

(#19105) DonMedve válasza AMD_ok (#19104) üzenetére


DonMedve
addikt

Szerintem,ha tényleg így használod ahogy mondod,simán megveheted.A programok esetleg még kérdésessek,de szerintem az is megoldódik.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#19106) s4tch válasza .-carlos-. (#19103) üzenetére


s4tch
veterán

Az index főoldalával nem szokott probléma lenni. Egyébként alternatív böngésző egyelőre egy van, az Opera Mini, merem ajánlani, ugyanolyan jó, mint más platformokon.

A fölös programokat egyesével zárd be, csak így tudod kikerülni, hogy a widgetek a helyükön maradjanak.

(#19107) sede7 válasza s4tch (#19106) üzenetére


sede7
tag

Kikerülni?:)

Fényerő: azt, hogy azok ott fényérzékelők lennének, én is olvastam valahol, bár nem emlékszem, hol. Elképzelésem sincs, mi egyéb lehet az a két mini ködlámpa...

(#19108) DonMedve válasza sede7 (#19107) üzenetére


DonMedve
addikt

Egyik az távolságérzékelő ha minden igaz!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#19109) gamek!ller válasza DonMedve (#19108) üzenetére


gamek!ller
senior tag

És az minek?

(#19110) DonMedve válasza gamek!ller (#19109) üzenetére


DonMedve
addikt

Az kapcsolja le a kijelzőt amikor a füledhez teszed!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#19111) gamek!ller válasza DonMedve (#19110) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Tényleg. Én eddig azt hittem, hogy a giroszkóp miatt kapcsol ki.

(#19112) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Most már merészkedek hozzászólni, mivel hogy megvan a saját Wave-em! :C

Rögtön kezdem ezzel, mivel szövegre kerestem, de csak a kérdéseket hozta fel a kereső, #1-esben pedig nem találtam:

Ilyenkor mit lehet tenni? /Egyelőre levettem az akkut/

Másik kérdésem: láttam olyat, akinél nem csak widget, hanem alkalmazás link (ikon) volt kitéve a telo képernyőn, azt hogyan lehet? Szeretném, ha az enyémen lenne egy 1. fényképező elérés, 2. hangrögzítés, 3. böngésző

Egyébként nagyon szuper kis készülék, szerintem Best Buy!

(#19113) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak.
Mivel szemezek ezzel a telefonnal feltennék pár kérdést.
Van már használható GPS program hozzá? Eddig ugy olvastam a Route66 nincs toppon a frissitésekkel. Lehet tudni NDrive mikor lesz?
Mennyire gyors rajta a GPS? Nézegettem a GalaxyS telefont is de elég sokan panaszkodnak rá igy azt kihagynám.
Mennyire gyors a böngészöje?
Igy elsőre csak ennyit aztán ha komolyra fordul a szándék jövök még pár kérdéssel :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19114) TomWexX válasza bokrosolajos (#19112) üzenetére


TomWexX
addikt

Ha ilyen üzenetet kapsz indítsd újra a telefont!
Néz körül a mysamsungwave.hu-n vagy a samsungwave.hu-n (bocsi nem tudok linkelni mert telóról írok) Ott vannak olyan widgetek ami neked kell!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#19115) victorio79 válasza DonMedve (#19108) üzenetére


victorio79
tag

Szerintem mind a kettő távolságérzékelő. Az egyik az adó, másik a vevő.

"Si vis pacem, para bellum."

(#19116) sede7 válasza DonMedve (#19110) üzenetére


sede7
tag

Hoppárézimi! Valóban az lehet, és akkor valószínűleg mindkettő... Köszi!

(#19117) DonMedve válasza victorio79 (#19115) üzenetére


DonMedve
addikt

De miért kell annak adó-vevő? :F

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#19118) Karma válasza DonMedve (#19117) üzenetére


Karma
félisten

Nem lehetetlen egyébként, hogy tényleg erről van szó.
Mondjuk általában egy blokkba szokták tömöríteni a kettőt.

És hogy miért kéne? Mert úgy működik, hogy az adó lead infravörös impulzusokat, amik visszaverődve a fejedről elérik a vevőt -> ekkor jelzi, hogy van valami előtte, az asztalon fekve viszont nem érnek vissza a hullámok.

“All nothings are not equal.”

(#19119) leslieke válasza .-carlos-. (#19103) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beépített böngésző helyett Opera Mini.

Widgetek sajnos repülnek a "minden alkalmazás bezárásával"

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19120) DonMedve válasza Karma (#19118) üzenetére


DonMedve
addikt

Értem!Köszi,és szerintem ez is kavart meg mindenkit,hogy kettő van belőle,mert szerintem simán meg lehetne oldani,egy blokkba ahogy te írtad.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#19121) leslieke válasza Zolás (#19113) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Üdv,

A Route 66 is használható, csak van, akinek nem tetszik. Ndrive már van, csak épp magyar térképpel nem lehet megvenni. Hogy mikor lesz, azt senki nem tudja. GPS első indításkor nehezen talál jelet (akár 15-20 perc is lehet), újabb fw-kben javították, gyorsabb lett, ez saját tapasztalat.

Böngésző: ez is olyan, mint a navi, van, akinek jó, van, akinek nem. Ha nem tetszik a gyári, még mindig mehet a telefonra egy Opera Mini.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19122) bokrosolajos válasza TomWexX (#19114) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Köszi szépen, akkor érdeklődöm ott is ez ügyben!

(#19123) DonMedve


DonMedve
addikt

Na,most megnéztem a Felhasználói kézikönyvet amit a Samsung oldaláról szedtem le,abban benne van:

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#19124) leslieke válasza AMD_ok (#19104) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ne is gondolkodj tovább, ez a telefon meg fog felelni az igényeidnek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19125) .-carlos-.


.-carlos-.
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálkozom az opera minivel!

(#19126) victorio79 válasza DonMedve (#19123) üzenetére


victorio79
tag

:D Nem nagyon szoktam olvasni a könyveket, pedig akkor sok hasznos van benne. Általában kell egy bizonyos távolság a kettő közé, hogy ne zavarjon be. Robottechnikához van némi közöm, abból gondoltam.

"Si vis pacem, para bellum."

(#19127) DonMedve válasza victorio79 (#19126) üzenetére


DonMedve
addikt

Én se,csak megnéztem,mondom abban tuti benne van! :)

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#19128) AMD_ok válasza DonMedve (#19105) üzenetére


AMD_ok
őstag

Köszönöm Neked is, meg leslieke-nek is, még annyit hozzá, hogy nincs nagy gond a hardverrel? ugy értem a természetes használódás során nincs nagy kopás, könnyű karcolódás, ilyesmi? Mert a szoft ezek szerint okés nekem

[ Szerkesztve ]

(#19129) bokrosolajos válasza AMD_ok (#19128) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Nézd meg ezt :)

(#19130) sede7 válasza AMD_ok (#19128) üzenetére


sede7
tag

Az alja és a teteje gyorsan hajszálkarcos lesz. Nagyobb ütéseket megérzi, ahogy a szálcsiszolt alumínium ház is. A kijelző is jól bírja a strapát, bár valószínűleg két évesen látszik majd rajta, hogy nem zsír új.

A stabilitást tekintve ahogy más elektronikus cikknél is, a telefonoknál is igaz alapvetően, hogy minél több a szoftver, annál könnyebben lehet valami gikszer. Ez a telefon is fog meg-meghülyülni, de szerencsére az általános példa azt mutatja, hogy inkább heti-havi, mint napi szinten. Ezért fontos a stabil firmware, amik közül egyelőre a JI2-t mondják annak. Várhatóan a JID hozz a legtöbb újítást, hogy az mennyire lesz a gyakorlatban megbízható, majd megtudjuk, ha kijön hivatalosan is.

(#19131) Nefretiti


Nefretiti
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet lejátszani a telóval az új fajta youtube videókat?
PL ezt.:
http://www.youtube.com/watch?v=uw0JRAZcfRU

köszi előre is a választ!

(#19132) TomWexX válasza AMD_ok (#19128) üzenetére


TomWexX
addikt

A ház fémből van, a kijelző meg karc"álló" üveg tehát elég jól bírja a gyűrődést! Ez persze nem azt jelenti hogy lehet dobálni...:) Amúgy megjegyzem nekem már van egy kis karcocskám a kijelzőn amit nem tudom hogy raktam oda! :((( De általánosságban strapabírónak mondható!

bokrosolajos: Az említett oldalakon elég regisztrálnod és már töltheted is le a neked kellő widgeteket! Szépen csoportra van osztva, könnyű megtalálni! Amúgy csak úgy simán nem tudsz alkalmazásokat kirakni főképernyőre (max az alsó sorba) de egy hozzá írt widgettel mindez megkerülhető!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#19133) leslieke válasza AMD_ok (#19128) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hónap óta megvan, a kijelző hibátlan, fólia nincs rajta. Alján van pár apróbb, szinte láthatatlan hajszálvékony karcolás. Hátulja hibátlan - kivéve ott ahol a betonnal találkozott -, de figyelek arra hová teszem le. De az a hiba se vészes. Se tokban nem volt, se fólia nincs rajta.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19134) AMD_ok válasza sede7 (#19130) üzenetére


AMD_ok
őstag

köszi, az nem gáz (mármint egy kicsi hajszálkarc itt-ott), a szoft meg megint nem nagy gond az én esetemben, mert pár programon kívül mást nem telepítenék rá.

bokrosolajos: nagyon durva, köszi a videót :DDD ez is meggyőzött)

leslieke:nagyon köszi,ez szép teljesítmény a telótól :R

[ Szerkesztve ]

(#19135) sede7 válasza AMD_ok (#19134) üzenetére


sede7
tag

Már maga az operációs rendszer is meg tud néha botlani, ha nem is a saját lábában, egy egy egy nem túl acélos fűszálban - ébresztő ki-kimaradás, widget bezárás, memória leakelés, stb. Szóval azt azért garantálom, hogy ha nem is túl gyakran, sőt, szerintem elfogadható időközönként, szükséged lesz újraindítani a telefont. De mondom, az én felhasználásom mellett tolerálható mennyiségben jön elő ilyen. (Viszont semmiképp sem üzleti telefon, ami a megbízhatóságát és a terhelhetőségét illeti - szerintem.)

leslieke, hónap óta?:)

(#19136) haxxika válasza TomWexX (#19053) üzenetére


haxxika
senior tag

Köszönöm szépen a választ, megpróbálom majd valamelyik napon :)

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#19137) leslieke válasza leslieke (#19133) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hónapok óta. Így jár, aki nem figyel oda,hogy mit ír.. meg közben fél szemmel Dr. House-t néz.

(#19135) sede7 Köszi, hogy szóltál. :R

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19138) AMD_ok válasza sede7 (#19135) üzenetére


AMD_ok
őstag

hát ennyitől nem dőlök a kardomba, főleg úgy,hogy majdnem minden éjjel ki van kapcsolva :)

(#19139) leslieke válasza AMD_ok (#19138) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2-3 hetente indítom újra, plusz 1-1 újraindulás is előfordult már, de ezeket is kibírja a telefon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19140) Varszegig válasza bokrosolajos (#19112) üzenetére


Varszegig
veterán

ha újraindítás után is ezt írja, akkor írd meg, milyen alk. nem indul el, mert az sem mind1. meg persze milyen fw-d van.

(#19141) SeriouS_77 válasza .-carlos-. (#19103) üzenetére


SeriouS_77
tag

Ez nálam akkor van ha 3G-n netezek, és telenor wap van megadva az iternetprofil beállításnál.
Telenor Data beállítással teljesen jó, csak akkor a számlaegyenleget nem tudod megnézni.

(#19142) .-carlos-.


.-carlos-.
csendes tag

Akkor szerintetek érdemes lecserélni a JH3/JH1 -es fw-t JI3/JI2 -esre?

(#19143) Sógi


Sógi
addikt

Sziasztok!

Kérdés: Hol tudom megnézni az internet adatforgalmát a telón? Sehol nem találom...
Előre is köszi :R

(#19144) SeriouS_77 válasza Sógi (#19143) üzenetére


SeriouS_77
tag

Beállítások -> Kapcsolatok -> Csomagkapcsolt adatok számlálója.

(#19145) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Jó kis háttérkép ha esetleg kell valakinek. Szépen néz ki telón.

(#19146) anrab válasza DonMedve (#19123) üzenetére


anrab
addikt

"Na,most megnéztem a Felhasználói kézikönyvet"
ha mindenki így tenne mi lenne a fórummal? :D

[ Szerkesztve ]

(#19147) gamek!ller válasza anrab (#19146) üzenetére


gamek!ller
senior tag

A felhasználói kézikönyvben nincsenek benne a jellegzetes hibák leírásai.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19148) anrab válasza gamek!ller (#19147) üzenetére


anrab
addikt

szerinted én komolyan gondoltam?
javaslom mindenkinek hogy nyálazza át! de ne szó szerint! :D

[ Szerkesztve ]

(#19149) rizso


rizso
addikt

Most már nekem is JI3 van a kicsikén! :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#19150) gamek!ller válasza anrab (#19148) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Töredelmesen bevallom én sem olvastam el.. :DDD Szeretek rájönni magamtól a dolgokra.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.