Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18101) Karma válasza renato (#18097) üzenetére


Karma
félisten

Hat, ez sajnos nem ilyen egyszeruen mukodik a Wave-en, bocs hogy ezt sugalltam az elobb. Az a baj ezzel a telefonnal (bar neha elony lesz belole), hogy nem lehet atmozgatni a mar telefonon levo nevjegyeket Exchange-re, ugyhogy ezt kezzel kell elotte megcsinalnod, szerencsere csak egyszer. Ha a Kiesszel kimented a nevjegyeket, elvileg egy kupac VCF fajlt kapsz, amit a Google Contacts weboldalan be tudsz tolteni. Ha egyszer felvitted az osszeset, onnantol mar konnyu dolgod van.

“All nothings are not equal.”

(#18102) F-ECT$ válasza Ricardo (#17747) üzenetére


F-ECT$
titán

Erre a kérdésre reagáltam: Van e internetsebesség mérő widget-program?. Androidra elég sok progi/widget van, míg Badára nincs, és aki már megszokta, hogyha bármire szüksége van, azt megtalálja a Store-ban, annak elég nagy pofon a Bada ellátottsága.

Dive ever, work never.

(#18103) s4hu|SyD^ válasza F-ECT$ (#18102) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nagyon nem jó egy friss rendszert hasonlítgatni egy jóval idősebb rendszerrel.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18104) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

szívok a Wave-vel rendesen. Elkeresítő hogy egy ilyen jó hardvert hogyan tud a Samsung agyonvágni ilyen sz@r szoftverekkel. :W

A helyzet a következő. Múlt pénteken frissítettem a telefont JI2-re, mert az eredetileg rajta lévő JH3 nem tudott magyarul. Ezt Kies-en keresztül, registry hack-kel tudtam megoldani az irodai gépemen.

Otthon is próbáltam Kies-t telepíteni, de sehogy se sikerült, pedig otthon is XP SP3 van, mint az irodában. Már az összes .NET verziót újraraktam, mindenféle programot kikapcsoltam, többféle Kies-t kipróbáltam, de semmi se segített, állandóan MainStage hibával elszállt indításkor a Kies.

A másik gondom, hogy se 3G-n, se Wi-Fi-n nem tudtam a telefonon a SamsungApps-ból telepíteni, mert félig letöltötte, aztán kiírja, hogy szüneteltetve.

De sebaj, gondoltam, majd ma az irodában, Kies-en keresztül letöltök végre valamit, de az se megy, hibaüzenetet ír ki.

Mi lehet a probléma?

HELP... :O

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#18105) Varszegig válasza Gabócza (#18104) üzenetére


Varszegig
veterán

az ilyen félhivatalos frissítések néha nem sülnek el túl jól. újra kéne rakni a már többször leírt módon multival, aztán szerintem jó lesz. A kiesnek meg mindenét kitakarítani, és a legújabbat felrakni.

(#18106) Gabócza válasza Varszegig (#18105) üzenetére


Gabócza
senior tag

Ha kies-en keresztül töltöm le, akkor miért félhivatalos? Még ha előtte más verziót is 'hazudok' a telefonra, akkor is hivatalos firmware jön le, nem?

Kiesnek mindenét kitakarítottam többször is (Revo Uninstaller-rel), és a legfrissebbet raktam fel a magyar Samsung oldalról.

Akkor amit leírtam, az nálad tökéletesen működik? Te multival frissítetted? JF1-től kell elindulnom és vagy 9 verziót felraknom?

Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#18107) Karma válasza Gabócza (#18106) üzenetére


Karma
félisten

Egyszeru a keplet pedig: egy idegen regios firmwaret keversz ossze a magyarral. A Kies eleg buta joszag, megjegyzem kivetelesen jogosan, ezert ha a ket fel osszeadva nem ad ki egy egeszet, akkor azzal nem tud mit kezdeni.

Az ilyen anomaliak siman betudhatoak ennek.

Nyelvcserehez egyertelmuen a MultiLoader a helyes megoldas.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#18108) F-ECT$ válasza s4hu|SyD^ (#18103) üzenetére


F-ECT$
titán

De igen, ha idősebb rendszerről vált.

Dive ever, work never.

(#18109) Karma válasza F-ECT$ (#18108) üzenetére


Karma
félisten

Es azt se szabad elfelejteni, hogy a netsebessegmero widget nem a rendszer koratol fugg, egyszeruen lehetetlen ilyet kesziteni. (A tevedes jogat fenntartom, de ketlem , hogy a BONDI API ezt lehetove tenne.)

“All nothings are not equal.”

(#18110) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Na a telo megcsinalta ma nalam is az elso hulyeseget. Amikor a jatekbol kileptem, nem voltak meg a widgetek, ures volt az osszes oldal. Ujrainditottam, es semmi valtozas. Aztan utana feltunt a terero problema is. Itt ahol lakom, 4-5 csiknak kellene lenni es ez meg is van hogy le van teve az asztalra. Viszont ha onnan felveszem es elforsitva megfogom, lemegy TELJESEN a terero annyira, hogy meg a jel is eltunik. Viszont furcsa hogy ilyen allapotban is tudtak hivni. Eddig azert nem tunt fel mert nem figyeltem, esmert csak wifin neteztem. Most hogy nincs net valamiert itthon, feltunt.

(#18111) s4hu|SyD^ válasza Karma (#18109) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ja igen, azt el felejtettem odaírni, hogy nem biztos, hogy a Bada-val meg lehet csinálni(engedélyezve van-e stb.) pár dolgot, sajnos. Örülnék, ha kiadnának ilyen egyszerűbb widget készítő programot, mint ahogy megtették a Theme Editorral is.

gamek!ller: Hagyjátok már a térerős hülyeséget komolyan, nem hiszem, hogy bármi köze is lenne itt akármihez. Kár volt ezt az egészet felhozni.
Ez a widget dolog meg valószínű, hogy összeakadt valamivel, véletlen bezártad a widgeteket a feladatkezelőben vagy ki tudja, hogy frissítetted az FW-t, rengeteg hibalehetőség van.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18112) s4hu|SyD^ válasza gamek!ller (#18110) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Bocsi, még éppen belefértem az 5 percbe.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18113) Varszegig válasza gamek!ller (#18110) üzenetére


Varszegig
veterán

widgetek ha bezáródtak memóriahiány miatt (sajnos egy 3rd party játék is tudja egy leakelni a memet) akkor újra ki kell rakni.

(#18114) Varszegig válasza s4hu|SyD^ (#18111) üzenetére


Varszegig
veterán

térerő: én most a JI2-vel végigtapogattam a telefont, komolyan alaposan, de nem sikerült csökkenteni a térerőt, bárhogy fogtam.

(#18115) gamek!ller válasza s4hu|SyD^ (#18111) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hat figy vagy fel orat jatszottam vele egy helyben. Ha hazajon batyam, megkerem hogy videozza le. Elegge igy tuni hogy nekem sikerul lefogni ugy hogy elmenjen a terero. Akkor a widget a jatek miatt volt, az nem gaz.

(#18116) s4hu|SyD^ válasza Varszegig (#18114) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Szintén, kipróbáltam most is, este is. Külön a antennát lefogva is. Volt, hogy lefogva több volt a térerő, de amúgy is ugrál random, nem hinném, hogy azon múlik, hogy hogy fogod/fogod le a telefont illetve egyes részeit.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18117) leslieke válasza s4hu|SyD^ (#18116) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt én is kipróbálom. Hol van az antenna?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18118) s4hu|SyD^ válasza leslieke (#18117) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Gombok alatt, az alja a telefonnak, elvileg.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18119) Weebergy


Weebergy
csendes tag

Sziasztok!

Újhullámos vagyok, és lenne pár kérdésem. Bocsi, ha már korábban volt téma, de túl sok a bejegyzés, így lehet, h. átlapoztam.

Nekem Macbookom van és az istennek nem akar szinkronizálni, külső programmal sem. Isync nem ismeri még, de az apple fórumokon azt olvastam, h. a samsung nem is akarja a maccel kompatipilitást. Ez tényleg így lehet?

Másik problémám, h. tettem bele egy 4 gb memoriakártyát, formatáltam a samsung fájlkezelőjével, de most nem ismeri fel a macbookom, és egyből ledobja. MIt kéne tennem?

Hardwaresen nagyon tetszik, de a maccel való összeférhetetlensége nagyon zavar.

Ja és most frissítettem, magyar gyári független és JI2-re frissült, egy kölcsönkapott win gépről.

Kösz

(#18120) gamek!ller válasza leslieke (#18117) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hat en is kiprobaltam, es nekkem fullrol lemegy 2 csikra. Biztos velem van a baj. Le fogom videozni nektek xD

(#18121) leslieke válasza gamek!ller (#18120) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam semmi változás nem történt, akárhogy tapogatom.
Én még mindig a régi, vastag falakra gyanakszom itt a melóban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18122) kiscsáko


kiscsáko
tag

Sziasztok!

Épp most készülök egy ilyen Samu-t venni, de még nem teljesen tudtam dönteni 100%-osan.
Teszteket is olvasgattam már, meg itt fórumban is sokat böngésztem, de nagyon megköszönném egy régi használónak, ha leírná az előnyöket és hátrányokat. :)
Főleg a Bada OS nyújtotta lehetőségek érdekelnek, mert az biztos ár/érték arányban a vas verhetetlen :C

Előre is köszi!

üdv.
Laci

(#18123) DonMedve


DonMedve
addikt

Mert olyan sötétek vagytok,hogy leárnyékoljátok szerencsétlen telefont! ;] :P ->Csak viccelek,mielőtt valaki megsértődne! :B

kiscsákó: Ha tényleg böngészted a fórumot,akkor szerintem mindent tudsz.csak azt kell számításba venned ,mire kell neked a cucc! ;) :R

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#18124) Varszegig válasza Weebergy (#18119) üzenetére


Varszegig
veterán

régen azt írták, készül a kies maces verziója, de jelenleg erről semmi hír. Addig nem marad más, mint valahogy win-nel szinkronizálni.
Memkari: FAT32-re formázza, én nem értek a machez, azt ismeri?

(#18125) gamek!ller válasza DonMedve (#18123) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hat az, hogy en le tudom arnyekolni teljesen biztos...

(#18126) s4hu|SyD^ válasza Varszegig (#18124) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Így van, a fő probléma talán a FAT32 lehet ott.

Aki meg leárnyékolja a telót, az magára vessen. :P :DDD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18127) DonMedve válasza gamek!ller (#18125) üzenetére


DonMedve
addikt

:DDD Csak beleteszitek az ember fülébe a bogarat és Én is most nekiálltam fogdozni,csavargatni,ráfeküdni,ráállni( ;] 120kg),de semmi meg se moccan a térerő.Ez olyan mint anno amikor nekiállták "ütlegelni" a Wave-t,aztán zörög!Hátha ütögeted persze,hogy zörög! :U :D

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#18128) Karma válasza Weebergy (#18119) üzenetére


Karma
félisten

Tényleg így van, nem beszél a Mackel, csakis Mass Storage módban. Használj valami cloud szinkronizálási rendszert, pl. a Google Contactsot, azt az Address Book és a telefon is támogatja.

A FAT32-t támogatnia kellene a gépednek, még akkor is ha a telefon formázza. Disk Utility-ben megjelenik, mint tárolóeszköz, amikor Mass Storage módban csatlakoztatod a telefont?

A csatlakozási módra figyelj oda, az OSX nem kezeli az MTP-t egyáltalán.

Arra ne pazarolj időt, hogy a MacBookkal formázod le a kártyát, nem fog működni, valami nagyon el van baszva a Disk Utilityben (is).

DonMedve: Nem bonyolult lefogni a térerőt, egyik tenyérrel beborítod a tetejét, másikkal az alját, és láss csodát.

kiscsáko: Tényleg azt találd ki, hogy mit akarsz most, és mit akarsz a középtávoli jövőben csinálni a telefonnal. Az esetek 90%-ában működik, hogy ami nem triviális, azt nem lehet megcsinálni. Lásd a "Nope." válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#18129) Weebergy válasza s4hu|SyD^ (#18126) üzenetére


Weebergy
csendes tag

A FAT32-vel nincs baj, azt ismeri a mac, sajnos nem az a probléma. Először én is arra gyanakodtam, és próbálgattam más megoldásokat, de eddig egyik se jött be.

(#18130) gamek!ller válasza DonMedve (#18127) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hat tudod engem nem olyan nagyon zavar, mert a mukodest egyaltalan nem befolyasolja. Lehet ha frissitenek sw-t megjavulna a mutato, nem tudom. Csak az a vicces egy kicsit, ahogy mondjatok paran, hogy nem lehet lefogni, mar pedig de.

[ Szerkesztve ]

(#18131) Varszegig válasza Karma (#18128) üzenetére


Varszegig
veterán

Karma, én nekem így se moccan a térerő. Többet tapogatom már a telót, mint az asszonyt, baj lesz ebből :DDD :DDD

(#18132) s4hu|SyD^ válasza Varszegig (#18131) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nekem se moccan meg...

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18133) leslieke válasza kiscsáko (#18122) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

100x le lett írva mindkettő; gyors kereső: előny, hátrány.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18134) DonMedve válasza Karma (#18128) üzenetére


DonMedve
addikt

Karma minden tiszteletem a tied,tényleg, de nekem nem sikerül.Nem baj,nekem legalábbis nem,de lehet csak én vok béna,de tényleg meg sem mozdul.

gamekiller: Nem mondom,hogy nem lehet,de nekem nem megy.De szerintem ezen nem veszünk össze.Amíg nem zavar bele a telefonálásba,nem nagyon foglalkoztat

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#18135) Karma válasza DonMedve (#18134) üzenetére


Karma
félisten

Az mondjuk igaz, hogy nekem is csak akkor volt látványos, amikor a bombabiztos lakás falai mögött voltam, utcán nem tudtam reprodukálni. Ötcsillagos lefedettség mellett nem biztos az eredmény :P

“All nothings are not equal.”

(#18136) DonMedve válasza Karma (#18135) üzenetére


DonMedve
addikt

Értelek,az más.Mert Én is ha lemegyek a volt melóhelyemre,ott régi épületek vannak 80cm-es téglafalak,és ezek még nem Ytongból vannak,ott nekem is le-leesik a térerő,de ahhoz nem kell még a telefont sem megfognom! :U :)

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#18137) gamek!ller válasza DonMedve (#18134) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Addig orulj amig te nem tudod reprodukalni! Engem egesz kicsit zavar! :)

(#18138) leslieke válasza DonMedve (#18136) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Na igen, valahogy a régi téglaépületekben a mobilok térerő vétele leesik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18139) Jadro válasza gamek!ller (#18137) üzenetére


Jadro
veterán

Ezt majd minden telefonnal meg lehet csinálni ha jól árnyékolod. Nekem E71-el is sikerült. Nem nagy ügy, felesleges ezzel foglalkozni szerintem.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18140) richies


richies
senior tag

nekem is lemegy 5-rol 2-re hamar, ha megfogom ,sot ha 10 cm-rel arreb teszem az asztalon ,akkor is...
eleg idegesito.. :W

Rozsomak of Power

(#18141) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ez már valami összeesküvés lehet! :Y

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18142) nazax


nazax
csendes tag

Hát én is fogdoshatom akárhol a telót sehogy sem sikerül térerőt veszítenem :D Az meg, h a szüleimnél alap ugrál a térerő nem zavar, hiszen vasbeton a födém ott minden telóm ezt csinálta :DDD :DDD :DDD

(#18143) gamek!ller válasza nazax (#18142) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Itt is vasbeton a fodem, de nem ez a jelenseg okozoja, mert az udvaron is kiprobaltam.

(#18144) svili


svili
tag

Sziasztok!

Én bizony elolvastam az 1# hozzászólást - kikapcsoltam a kijelzőhöz igazítást az Opera Mini-nél, ennek ellenére a megjelenített weboldalak csíkossága (pixelesedés) megmaradt, ha nem is olyan zavaró mértékben, mint előtte.
A mysamsungwawe oldalon is olvastam, hogy nincsen rá másik böngésző, csak a gyári, azt meg kényelmetlen használni a zoomolás és görgetés miatt (minthogy nem tudja betördelni az oldalt a kijelző méretéhez. :(( )
A Java-s böngészők között egyértelműen az Opera Mini a "király" ezért vonakodva használnék másik böngészőt - persze ha azzal nem jelentkezik a "csíkosodás" akkor meggondolandó..

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#18145) Karma válasza svili (#18144) üzenetére


Karma
félisten

Nincs se natív, se Java ME alapú alternatíva, úgyhogy a kettő hibáinak valamelyikével együtt kell élned.

“All nothings are not equal.”

(#18146) leslieke válasza Karma (#18145) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azért itt másik böngésző is van: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18147) Karma válasza leslieke (#18146) üzenetére


Karma
félisten

Hja, ezek kimaradtak az életemből, bocs.
Mondjuk elolvasva a cikket annyira nem meggyőzőek, egyik se touchbarát :P

“All nothings are not equal.”

(#18148) leslieke válasza Karma (#18147) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt én se mondtam, hogy jók, csak azt, hogy van másik. :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18149) wwolf68 válasza AS (#18099) üzenetére


wwolf68
csendes tag

Köszi, akkor regelem én is.

(#18100) s4hu|SyD^ : Ilyen egy T garilevél --- KÉP

Térerő csökkenés nekem ugyanígy jelentkezik mint itt a filmen: FILM

(#18150) Lotusomega válasza Karma (#18135) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Itt bent melóhelyen lefogtam alul, fölül, és 5ösről úgy ugrott le 1esre mint villám :U

Szerk: Viszont ájfónnal ellentétben evvel nem így telefonál az ember, tehát telefonálás közben még nem siekrült előhozni a dolgot..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.