Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) concrete86 válasza ollie (#1048) üzenetére


concrete86
aktív tag

Köszi, olvastam. Azóta írtam, hogy gyári minden, mégsem jelenik meg az opció.

(#1052) ollie válasza Tibee86 (#1042) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Zack mondta az egyik videójában, a JerryRigEverything csatornán. Hivatalos forrást most nem tudok hirtelen, de annyira nem érdekel, hogy megkeressem. Viszont Zacknek hiszek, sosem mond valótlan infókat.

***

(#1053) Tibee86 válasza ollie (#1052) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak a pontosság kedvéért, az Apple ennyit állít: “A szabványos akkumulátorok úgy vannak megalkotva, hogy az eredeti kapacitásuknak akár a 80%-át is megőrizzék 500 teljes töltési ciklus mellett, amennyiben normál körülmények között működnek.” Ugyanaz a típusú akkumulátor nem tud az egyik készülékben 4x annyira elhasználódni, mint a másikban.

(#1054) tomcruise válasza concrete86 (#1050) üzenetére


tomcruise
tag

Igen, ez egy komplett szett, épp ezért nem hiszem, hogy lehet hozzá csak üveget venni. Én eddig legalábbis nem láttam sehol külön üveget.

Én is próbáltam annak idején S7E-re, S8-ra csak a szélén tapadó üveget, aztán gyári fóliákat. Egy darabig jók voltak, de a fólia érzetre más, mint az üveg, az üveg széleihez meg hamar odaragadt a kosz.

A WhiteStone-nál mindenhol ragasztó van alatta, ezért bízom benne, hogy hosszú távon jó megoldás lesz. Ezért adtam érte ki ennyit. A srácok ügyesen felrakták, van benne tapasztalatuk.
Érzésre is rendben van a felülete. Mintha a kijelzőt fognám.

[ Szerkesztve ]

(#1055) UfoZoli válasza Tibee86 (#1053) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Nos akkor egy gyors fejszámolás mindenféle okoskodás nélkül.
Egy év 365 nap.
Ha egy minden nap csak egyszer töltőd a telefont az 365 ciklusnak felel meg.
Az almás telefonok esetében elég kíméletes használat kell, hogy kibírjon egy napot, úgy hogy nem töltesz rá.
Ja és az ideális körülményekbe biztos nem értik bele mondjuk télen a -20 fokot, vagy nyáron a plusz 40-et. (hanem esetleg adótorony mellett mérve fix páratartalom és hőmérséklet mellett.)
Ergo az az első év után 20%-ot veszt az akksi, már nem is olyan túlzó. Szerintem...

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#1056) Darth11 válasza tomcruise (#1043) üzenetére


Darth11
aktív tag

Köszi, nekem megér ennyit, hogy biztonságban tudjam, ha csak egyszer megvédi már megérte.
Hívtam őket, elég gyorsan fogy, holnapra vszg már nem lesz nekik, ha esetleg még valaki szeretne, akkor érdemes elrakatni.

(#1057) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Fólia témában...
Ezt nyugodt szivvel ajánlom mindenkinek , az S6 óta ezt használom az összes samsungomon.
Szappanos vizbe kell beletenni a fóliát és utána felhelyezni a telefonra, 5 perc alatt megszárad annyira, hogy ne mozogjon rajta utána pedig 15-20 perc amig a széleire és rászárad ott kicsit rá kell segiteni , rásimogatni, nagyon faszán fedi a széleit is. Ha esetleg valaki nem olyan ügyesen teszi fel és marad a fólia alatt pár vizfolt , hagyni kell 1-2 nap alatt teljesen kiszárad.
Itt egyébként sok videó van róla

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1058) petesejt válasza Darth11 (#1056) üzenetére


petesejt
aktív tag

Nekem háromszor védte meg az üvegfólia a Note 4 kijelzőjét, viszont az 3000 Ft volt. Ha 15 ezer, annyiért már nem éri meg, idővel sajnos úgyis feljön mind, akkor inkább vállalom a 20 ezres biztosítási önrészt, és lesz egy új kijelzőm.

@Leonardo: Tényleg klassz ez a fólia, de a legtöbben már nem is a karcoktól féltjük a kijelzőnket, hanem a repedéstől/töréstől. Ezért inkább üveget használunk, az rendkívül hatékonyan védi meg a kijelzőt a közepes ütésektől is. (Nekem legalábbis biztos.) :)

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#1059) Leonardo91 válasza petesejt (#1058) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Hát ha van normális üvegfólia rá akkor szívesen fogadom én is :D

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1060) csorbajeno válasza Leonardo91 (#1059) üzenetére


csorbajeno
veterán

Csatlakozom Petesejt-hez, én is inkább biztosítottam a telefont, de még rajta van a gyári előlapi fólia. Amíg fel nem válik magától, addig marad rajta, de szerintem értelmes védőüveg nem lesz rá. De a hátát egy hyperknit szövettok védi. A valóságban jobban néz ki, mint képeken (szerintem).

(#1061) No.01


No.01
őstag

Ez az uveg nem semmi... bar meg is kerik az arat. Viszont rakeresve a kulfoldi oldalakon a tobbseg abszolut elegedett. Lehet meger egy probat. (Halkan megjegyzem, h itt a nemeteknel is 45EUR szoval nem az otthoniak szalltak el arban ahogy az sokszor lenni szokott)

(#1062) Leonardo91 válasza csorbajeno (#1060) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Én is ahogy kivettem a dobozból már raktam is rá az első-hátsó screenknightot , addig nem is használom amig a spigenek meg nem jönnek.

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1063) ollie válasza Leonardo91 (#1059) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

S8-hoz sincs normális, így gondolom S9-hez sem lesz.

***

(#1064) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Tud valaki jó navigációt? A WAZE-ra gondoltam, de eddig nem használtam és az utolsó frissítés óta panaszkodnak rá.

(#1065) mchawer válasza csorbajeno (#1064) üzenetére


mchawer
tag

Google maps... :DD

MC Hawer - az igazi... - Galaxy Z Flip 3 5G - Watch3 Titan - Watch Active2 - Buds Pro

(#1066) Ti^Em válasza csorbajeno (#1064) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Hétvégén használtam, nekem nem volt panaszom rá. Szerintem messze a legjobb

(#1067) csorbajeno válasza Ti^Em (#1066) üzenetére


csorbajeno
veterán

Kipróbálom akkor a WAZE-t, ha nem jön be, akkor marad a Google maps. Köszi a segítséget.

(#1068) petesejt válasza csorbajeno (#1064) üzenetére


petesejt
aktív tag

Én ezer éve a Nokia Here-t használom, tökéletes, offline térképekkel, síppal, dobbal, nádi hegedűvel.

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#1069) csorbajeno válasza petesejt (#1068) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor valamelyik nap azt is kiprobálom aztán majd döntök közülük. Köszönöm a segítséged :)

(#1070) PeteePeti válasza csorbajeno (#1064) üzenetére


PeteePeti
őstag

Nálam a Sygic a nyerő, igaz sokszor nem navigálok, de abban a pár alkalomban jól teljesített!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1071) petesejt válasza csorbajeno (#1069) üzenetére


petesejt
aktív tag

Szívesen. :)

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#1072) akooos válasza csorbajeno (#1064) üzenetére


akooos
veterán

Ha jó neted van akkor csak a waze az egyetlen alternatíva. Szerintem.

(#1073) ollie válasza petesejt (#1068) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most már Here WeGo-nak hívják, mert eladta a Nokia.

***

(#1074) csatoth79


csatoth79
tag

[link]

Nem tudom volt -e szó itt róla,de én nagyon keresgéltem a témában hogyan lehet 240fps HD videókat csinálni S9 párossal,lám lehet...

(#1075) csorbajeno válasza akooos (#1072) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Telekom a 6GB net mellé korlátlan Waze és social hozzáférést ad, amig a 6GB el nem kopik, így mondhatni jó a netem.

(#1076) akooos válasza csorbajeno (#1075) üzenetére


akooos
veterán

Nekem is olyan van. Akkor viszont csak ajánlani tudom a wazét :)

(#1077) Dave69


Dave69
tag

valaki esetleg az S9+ a 6GB memóriából mennyit használ ?

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#1078) borsodika válasza Dave69 (#1077) üzenetére


borsodika
őstag

ollie a hardcore felhasználó ilyen szempontból, érdemes őt megkérdezni. :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1079) ollie válasza Dave69 (#1077) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt csak rögtön bekapcsolás után van értelme megnézni, és azt is csak stock rendszer esetén (még nincs semmi telepítve), ugyanis az android igyekszik telepakolni a memóriát.

Most épp 1.2GB van nekem szabadon, elég sok app fut a háttérben. Ez pont elég arra, hogy pár fényképet tudjak úgy csinálni, hogy ne zárjon be semmit. A fényképezés (is) sok memóriát igényel.

[ Szerkesztve ]

***

(#1080) Andibandika válasza nimba1 (#700) üzenetére


Andibandika
újonc

Az én S9+ telómon semmilyen hívásrögzítő nem működik :W
Írtam a Samsungnak és ezt válaszolták: "Engedje meg, hogy tájékoztassuk, hogy az esetet kivizsgáltuk és azt a választ kaptuk, hogy a hívásrögzítés személyi jogok és az új adatkezelési törvény miatt csak a hívó fél hangját van lehetőség rögzíteni."
Azért nem ártana ha ezt is megemlítenék a cikkekben vagy tesztekben nem csak azt a három marhaságot amit újdonság a korábbi modellel szemben.

(#1081) csorbajeno válasza Andibandika (#1080) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem ez nem a Samsungon múlik, hanem az Oreo-n. Korábban, amikor ez téma volt itt fórumon, akkor azt mondták, hogy a legtöbb hívásrögzítő nem működik vagy csak az én hangomat rögzíti az alkalmazás Oreo-n.

(#1082) crane75 válasza csorbajeno (#1081) üzenetére


crane75
senior tag

Szerintem ez csak idő kérdése, menni fog az idővel...

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#1083) spanglee001


spanglee001
addikt

üdv
beálltam én is sorba, nagyon bab készülék s7 edgéről váltottam.
érdemes fóliát tenni rá van? s7 en nem használtam 2 év 2 hét után adtam el karcmentesen.
tokot viszont keresnék valamit, ami jól védi és az sem gond ha jól néz ki és van kitámasztója is

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1084) spanglee001 válasza spanglee001 (#1083) üzenetére


spanglee001
addikt

sry lemaradt, hogy s9+ a ketyere telekomtól dual simes

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1085) petesejt


petesejt
aktív tag

S9+ black in da hause #mitu directed by Telekom. :DD Nagyon köszi még egyszer mindenkinek a hasznos infókat! :R

Beüzemelés csak holnap vagy azután lesz, hulla vagyok, tele melóval.

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#1086) csorbajeno válasza crane75 (#1082) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha a személyiségi jogokra hivatkozva tiltják, akkor nem vagyok benne biztos.

(#1087) spanglee001 válasza csorbajeno (#1086) üzenetére


spanglee001
addikt

és tényleg csak a saját hangom rögzíti :F ez így nem igazán jó :W
nem lehet hogy valahol valami + engedélyt kell adni neki? nekem ez fontos volt, mert sosem jegyzeteltem, hanem utólag hallgattam vissza sz időpontokat címeket/ amire szükségem volt.

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1088) gaborm69 válasza petesejt (#1085) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Én nem bírnám ki 😀

Samsung Galaxy S20 FE

(#1089) borsodika


borsodika
őstag

Nagy nehezen sikerült beszereznem nekem is S9 Plus-ra a "gyári" üvegfóliát (Már szinte az összes Samsung boltba kifogytak az első készletből). :) Én tettem fel, ez az UV fényes ragasztós megoldás eddig a legjobb a lekerekített szélek miatt.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1090) ollie válasza spanglee001 (#1087) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És minden beszélgetés elején közölted, hogy felveszed a felvételt? Mert az kötelező.

***

(#1091) Zsebob


Zsebob
senior tag

Akkor az hogy lehet, hogy az S7edge-re portolt S9 ROM ban működik a hívásrögzítő?

S9+ dualSIM, Moto 360

(#1092) csorbajeno válasza ollie (#1090) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, mivel minden hívás elején kötelező közölni, hogy rögzítésre kerül a beszélgetés, de ezt ők nem tudják kontrollálni, hogy te közlöd avagy sem, így egyszerűen a másik fél hangjának rögzítését tiltják.

(#1093) nimba1 válasza spanglee001 (#1087) üzenetére


nimba1
aktív tag

Én ezért nem vettem meg végül ezt a telefont, meg ahogy nézem az összes oreo-s készüléket. Így marad az S7. Munkám során rengeteget hívnak, de munka közben nem tudok írogatni, így este visszahallgatom kinek mit igértem stb. Nem perdöntő információkról van szó, visszaélni nem tudok vele. De viszont nagyon hasznos. Ez S7-en 100%-ban működik. Nem is engedem rá ha egyszer lesz a 8.0-át
Ha működni fog egyszer, akkor lesz csak készülékcsere. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1094) petesejt válasza gaborm69 (#1088) üzenetére


petesejt
aktív tag

Én sem bírtam, kicsomagoltam, megnézegettem, de a költözést elhalasztottam. :)

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#1095) petesejt válasza borsodika (#1089) üzenetére


petesejt
aktív tag

Ez mi a futykos?? :Y
Rá kell önteni a telefonra, mint piskótára a vaníliasodót, vagy hogy? :F :F

[ Szerkesztve ]

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#1096) spanglee001 válasza nimba1 (#1093) üzenetére


spanglee001
addikt

mindegy majd mondom mindig, hogy oké de majd küldd el sms.ben is mert elfelejtem úgyis amit mondasz :C

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1097) ckaresz122


ckaresz122
tag

S9 gyorstöltője ugyanaz mint az s8-é???
Köszi!

(#1098) borsodika válasza petesejt (#1095) üzenetére


borsodika
őstag

Itt egy videó a felhelyezéséről. A vaníliaöntet az üvegfólia alá megy amit ha ezután beteszel az UV sütőbe akkor szépen megköt mint a piskóta és lehet tálalni. :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1099) OCTAMD válasza ckaresz122 (#1097) üzenetére


OCTAMD
őstag

A dobozban a tartozékok ugyanazok,csak a két kis adapter más

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1100) ckaresz122 válasza OCTAMD (#1099) üzenetére


ckaresz122
tag

Milyen adapter más?
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.