Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) tothl


tothl
addikt

En sem latok black crusht. +. S8+rol jovok es ez mindenben jobb.

(#1252) csorbajeno válasza bagaba1 (#1248) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem nap végére a kijelző szokott az első helyen lenni 3-4 órával és az akkuban van meg 40% körül.

(#1253) csorbajeno válasza #61600768 (#1247) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem vagyok madárrajongó, de ez egy jól sikerült kép.

(#1254) concrete86


concrete86
aktív tag

Bocs, ha már volt, de:

Szerintetek az iX portrait módja tényleg a "truedepth" kameráján múlik? Nincs valami jó kis app a mi telónkra is, ami nagyon pontosan ismeri fel az arcot és alakítja kedvünkre a hátteret? Pl. nagyon tetszik az, amikor besötétíti a hátteret a telefon.
Az S9-ben van szelfi fókusz, tehát elméletben tudná a dolgát.

(#1255) glacious válasza concrete86 (#1254) üzenetére


glacious
addikt

Valószínűleg levédette az apple és nem használhatja más.

[ Szerkesztve ]

(#1256) xb12x válasza ragehu (#1224) üzenetére


xb12x
tag

Nálam se jelent meg nem fogadott hívás, csak újraindítás után. De minden más működik, lent amit írtál és WhatApp is rendben megy. Led is, képernyő notification is ott van.

(#1257) MCs88 válasza gaborm69 (#1249) üzenetére


MCs88
aktív tag

12+óra alatt 28percnyi kijelzővel még jó hogy nem az van legelől.

(#1258) Ákkk válasza borsodika (#1244) üzenetére


Ákkk
addikt

De pld amazon és olcsóbb is whitestone dome glass néven a samsungnak amúgy sincs sok köze ehezz az üveghez..

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#1259) balika333


balika333
tag

12191224 és
1225
hozzászólásban írtakat mind kipróbáltam - köszönöm a tippeket! - de itt vannak az eredmények.

Értesítések: minden szépen működik (messenger, whatsapp, gmail, viber) csak a hívás nem.

Teszt1:
Beállítások/Értesítések/Alkalmazásikon-jelvények/(alul)Értesítések megjelenítése.
Ezt kikapcsoltam. De bekapcsolva az „alkalmazásikon-jelvények bekapcsolva”, ahogy alul a „Megjelenítés számmal”-t is. Újraindítás. Hívom az 1-es SIM kártyát, nincs értesítés. Felhívtam a 2-est és az működik. Megpróbáltam megint az 1-est és már az is működik. Ezt követően folyamatosan működött.
Villog a led, zárképernyőn ott az ikon, rezeg ha megemelem, de a telefon felett nincs piros 1-es.

Teszt2:
A fentiek abban módosultak, hogy az „alkalmazásikon-jelvények bekapcsolva” kikapcsoltam. Újraindítás. Hívom az 1-es SIM kártyát, nincs semmilyen értesítés. Hívom a 2-est, szintén nincs értesítés. Újra hívom azonnal az 1-est, és már működik, sőt kiírja a korábbi 2-es hívást is. Villog a led, kijelzi. Alkalmazás ikon felett piros 1-es nincs, mert ugye ki van kapcsolva.
Újraindítottam. 2 csörgesig teszteltem, első hívást nem írta ki, a másodikat igen, az elsővel együtt.

Teszt3:
Alkalmazásikon-jelvények, megjelenítés számmal, értékesítések megjelenítése bekapcsolva.
Újraindítás. 1-es SIM hívása, nincs jelzés. Azonnal újra tárcsázás szintén 1-es SIM. Kiírja, de csak egyszer az első vagy második hívást(!). Hívom a 2-es SIM-et, kiírja, villog a LED. De a telefon ikon felett nincs piros szám.

Teszt4:
Beállítások - Alkalmazások - Jobb felső sarokban menü - speciális hozzáférés - Értesítések hozzáférése - Samsung Experience
Be volt kapcsolva, kikapcsoltam. Újraindítás. Első hívás semmi, második hívás kijelzi az elsővel együtt. Nincs érdemi változás.

Sajnos egy partnerrel tudtam csak tesztelni, így nem tudom ha harmadik fél hív, akkor vajon kiírja-e. De a fentiek alapján úgy tűnik mindegy, hogy be vannak-e az „Alkalmazásikon-jelvények” kapcsolva vagy sem, továbbra is bug-os a rendszer. Sőt, ha egymás után kétszer hívnak, akkor rendben van, de használtam pár percig a telefont, lezártam és megpróbáltam hívni, de nincs kijelzés megint.
Tehát a Samsungnak sikerült kijönnie egy olyan szoftverrel, aminek az alap funkciója hibázik.

Az jutott az eszembe, hogy én költöztettem az üzeneteket, híváslistát és appokat a korábbi Samu telefonomról (SmartSwitch) Ha valaki teljesen nulláról állítja be, vajon akkor is ilyen?

Ha még van tippetek, várom, egyelőre tanácstalan vagyok, és mivel holnap munkanap van, amikor egy nap 20-szor csörög a telefonom (saját/céges) így nagyon nem mindegy, hogy látom-e volt e nem fogadott hívásom. :(( Eléggé csalódott vagyok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 22 Ultra

(#1260) Szabi020 válasza Gubu0101 (#1214) üzenetére


Szabi020
tag

Köszi, Ezt én is megtaláltam.

Esetleg arra a kérdésre,hogy kompatibilis e a teló az UHS-II-es busz szabvánnyal avagy csak az UHS-I -et kezeli tudja valaki a választ?

a Gyártó weboldalon sem találtam róla infót, pedig szerintem nem elhanyagolható. Előre is köszönöm annak aki tud ebben segíteni.

(#1261) xb12x válasza balika333 (#1259) üzenetére


xb12x
tag

Egy sim van csak az enyémben, nulláról rakva. Hét elején jó volt a nem fogadott, tegnap már nem. 9+

(#1262) balika333 válasza xb12x (#1261) üzenetére


balika333
tag

:F :O

Samsung Note 22 Ultra

(#1263) gaborm69 válasza MCs88 (#1257) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Nálam óránként van annyi 😁

Samsung Galaxy S20 FE

(#1264) kriszitan válasza Szabi020 (#1260) üzenetére


kriszitan
csendes tag

UHS -I-et biztosan kezeli, II-t nem tudom.

Egyéként 9+-on nektek milyen fólia vált be? Nekem átmenetileg az s8+ fólia van rajta, kicsit felválik az edge 2 oldalán, de nagyon minimálisan, viszont a tok miatt nem zavaró, átmenetileg jó lesz.
Whitestone Dome-on gondolozok , de kicsit sok az a 15e, vagy a mobile outfitterses cuccon.

Mit gondoltok, melyiket érdemesebb? Azért szeretema tok adta biztonságot adó érzést, meg azt hogy látom, hogy ténylegesen működő fólia van rajta. Oufittersnél ez az előre meg nem jósolhtó időtartam az sajna elég nagy szkepticizmusra késztet.

(#1265) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Semmit én,fölösleges.S8-nál se volt,semmi baj nem érte,ha meg akkora karc éri akkor a fólia se védi meg.Egy jó tok más nem kell :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1266) manokaki


manokaki
őstag

kikapcsolt állapotban melyiknek sötétebb a kijelzője az S8-nak vagy az S9-nek vagy ugyanolyan , értem ezalatt ,hogy sötétitettek valamit a kijelző üvegén vagy maradt ugyan az mint az S8-nak ?

Attila

(#1267) ragehu válasza balika333 (#1259) üzenetére


ragehu
csendes tag

Ez szinte biztosan az Oreo hibája lesz és nem a telefoné

A hivatalos Samsung fórumban ajánlották ezt az alkalmazást:

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.uk.cornwall_solutions.notifyer

Amíg nincs hivatalos megoldás, addig talán ez is jó lesz.

(#1268) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Nejem telenoros rom van az s9+ on, működik minden működik rajta, nincs gond vele.
Olyan kérdésem lenne hogy fel szeretnék tenni egy DBT-s romot, hogy ugye elméletileg hamarabb megkapjam a frissítéseket. Megéri e piszkálnom vagy inkább hagyjam rajta a telenorost?

(#1269) crane75


crane75
senior tag

Sziasztok, tudnátok segíteni abban, hogy a widgetek méretét hol tudom szabályozni? Nem mindegyik tölti ki pl teljes szélességében a kijelzőt (időjárás) Novához szoktam eddig, ott teljesen testre lehetett szabni a kitöltést. Köszi előre is 🙂

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#1270) Leonardo91 válasza blade4 (#1268) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Én ugyan ezt tettem. A telenorost lecseréltem a német romra a hamarabbi frissitések végett.

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1271) csorbajeno válasza crane75 (#1269) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nyomj hosszan az átméretezni kívánt widgetre és akkor megjelenik körülötte egy zöld keret, minden irányban egy pöttyel a kereten. Annál fogva tudod feljebb-lejjebb, jobbra-balra méretezni.

(#1272) ollie válasza manokaki (#1266) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

S9-nek egy kicsit sötétebb a feketéje, legalábbis ezt mondja a Samsung.

***

(#1273) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok.

Csatlakozom az S9-esek táborához, egy 64GB-os kék verzióval. Tegnap vettem Miskolcon a frissen nyílt Experience Store-ban. Remélem beválik, egy S6 edge-t váltott. Egyenlőre ég és föld a különbség. Bár kamerában sötétben vakuval nagyon agyonveri az S6 az S9-et de majd megnézzük nappal is, hogy mit tud. Teljesítményben, szoftverben, tudásban viszont brutális az eltérés. Az ujjlenyomatleolvasótól nagyon féltem, hogy hátul van, rossz helyen lesz. De ez sokkal gyorsabb, pontosabb, mint az S6 szenzora.
Üzemidőben sztem elég gyenge lesz, legalábbis a készenléti időt nézve. Kijelző hibátlan, érintési problémáim sincsenek. :)

[ Szerkesztve ]

(#1274) OCTAMD válasza Leonardo91 (#1270) üzenetére


OCTAMD
őstag

És utána még is nézted milyen romot kaptál?Nem angol XEU lett?

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1275) manokaki válasza ollie (#1272) üzenetére


manokaki
őstag

Ezt én is olvvastam , de látni is lehet ??

(#1276) OCTAMD


OCTAMD
őstag

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1277) csorbajeno válasza nVIPER (#1273) üzenetére


csorbajeno
veterán

Próbáld ki ugyanabban a sötétben (állványról, ha van) mindkettő professzinális módban 10mp-es záridővel. Én sima S6-ról jöttem. Nekem is pozitív meglepetés volt, az arc-és íriszfelismeréstől féltem, hogy nem fog jól működni, de tényleg eleg csak rápillantani. Vezetés közben meg nagyon jól megért Bixby, nem kell túlartikulálni.

(#1278) crane75 válasza csorbajeno (#1271) üzenetére


crane75
senior tag

Szia, köszi, én is így próbáltam, de nem engedi valami miatt. Nem kell esetleg ehhez engedélyezni vagy beállítani valamit?

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#1279) csorbajeno válasza crane75 (#1278) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az időjárásnak 3 különböző widgetje van, mind más méretű. Azok kivételesen nem átméretezhetőek, de 2 is kitölti a teljes szélességet.

(#1280) csorbajeno válasza csorbajeno (#1277) üzenetére


csorbajeno
veterán

Persze vaku nélkül gondoltam a próbát. Az lemaradt az előbb.

(#1281) IamTheDog válasza OCTAMD (#1276) üzenetére


IamTheDog
tag

Hogy marad XEU? Nekem XEH/XEH,XEU/TMH lett.

(#1282) Ákkk válasza manokaki (#1275) üzenetére


Ákkk
addikt

Nem igazán (note 8 mellett semmi különbség szemre) de ez miben is számít.....

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#1283) OCTAMD válasza IamTheDog (#1281) üzenetére


OCTAMD
őstag

Tudsz választani hogy XEU legyen vagy a simed szerinti

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1284) IamTheDog válasza OCTAMD (#1283) üzenetére


IamTheDog
tag

Most nem emlékszem mi jött fel pontosan, mikor flasheltem az XEU-t, de a sim reset átugorható?

(#1285) OCTAMD válasza IamTheDog (#1284) üzenetére


OCTAMD
őstag

Persze nem kötelező

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1286) nVIPER válasza csorbajeno (#1280) üzenetére


nVIPER
senior tag

Próbáld ki vakuval...

(#1287) bagaba1 válasza MCs88 (#1257) üzenetére


bagaba1
tag

Persze hogy nem az a legelső, de nagyon sok a többi szolgáltatás fogyasztása. :(
ez az egész napos.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#1288) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

A nem fogadott hívások kijelzésének hibájára van már valami hivatalos samsung állásfoglalás? Javítják ezt valamikor? Vagy várhatunk az android főverzió frissítésre? ....... :/

Megpróbáltam az értesítéseknél azt a "sürgős" beállítást, de sajnos tartós eredményt ez sem hozott.

(#1289) ollie válasza JockeyEwing (#1288) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a hiba sok embernél előfordul? Mert pl. nálam nem.

***

(#1290) Gubu0101 válasza ollie (#1289) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nálam senem.
Lehet az első pár szalagról lejött készüléknél lehet ez,nem tudom,de lehet van olyan verziószám,sorszám amivel kilehetne ezt deríteni vagy passz :U
A kijelzőn már dolgoznak,állítólag,ahogy olvastam felkel venni a samsungal a kapcsolatot és intéznek valamit,vagy cserélik a készüléket(több mint valószínű) vagy küldenek rá javítást :K

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1291) csorbajeno válasza nVIPER (#1286) üzenetére


csorbajeno
veterán

Próbáltam ;)

(#1292) JockeyEwing válasza ollie (#1289) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Nekem Telenoros S9+ -om van.

Neked?

(#1293) Gubu0101 válasza JockeyEwing (#1292) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem is hiba 0

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1294) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Nos látom sokaknek előjött, sokaknak nem. Van erre valami értelmes magyarázat?

(#1295) borsodika válasza ollie (#1289) üzenetére


borsodika
őstag

Illetve hányan jelezték ezt a hibát közvetlen a Samsungnak.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1296) ragehu válasza JockeyEwing (#1294) üzenetére


ragehu
csendes tag

Egészen biztosan software hiba, valami valamivel összeakad az Oreoban
Csak arra lesz nehéz rájönni, hogy pontosan mi az.

Gondolok olyasmire, hogy akiknek fel van telepítve ez meg ez, s így és így van beállítva, azoknál fordul elő.

Csak ezt így látatlanban elég nehéz tényleg kideríteni.

(#1297) ollie válasza Gubu0101 (#1290) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én előrendeléssel kaptam meg a telefont, szóval az elsők között, még sincs ez a probléma. Pontosabban a frissítés előtt nálam is volt, de az ugye 1 nappal a telefon átvétele után érkezett, és azóta nem fordult elő.

(#1292) juhit: nekem független, 2 SIM-es, de Telenoros kártyával használom. Viszont ez most elgondolkodtatott, hogy lehet, hogy hálózatfüggő telóknál jön ez elő?

[ Szerkesztve ]

***

(#1298) JockeyEwing válasza ragehu (#1296) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Nem lehet összefüggésben a beépített hívófél azonosítóval?

A hívás rész / beállítások / Hívóazonosító és Spam védelem nem okozhat ilyent? Most kikapcsoltam, és azóta működik. Bár kérdés, h meddig.

(#1299) borsodika válasza JockeyEwing (#1298) üzenetére


borsodika
őstag

Nálam be van kapcsolva és még nem jelentkezett a hiba.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1300) tomcruise válasza JockeyEwing (#1298) üzenetére


tomcruise
tag

Nem lehet azzal összefüggésben, mert nekem is be van kapcsolva, de úgy is jelzi a nem fogadott hívásokat.
Független, előrendeléses S9+.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.