Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Norbeey90 válasza Gubu0101 (#1550) üzenetére


Norbeey90
tag

Reménykedtem benne, hogy a wifi korszakában már elhagyható ez de úgy látom akkor csak kell még valami amit be dugok a gépbe...

(#1552) #61600768 válasza Norbeey90 (#1551) üzenetére


#61600768
törölt tag

Droidra:Send Anywhere

PCre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1553) spanglee001 válasza Norbeey90 (#1551) üzenetére


spanglee001
addikt

wifi file transfer-t használom évek óta

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1554) Norbeey90 válasza #61600768 (#1552) üzenetére


Norbeey90
tag

Köszönöm! mind kettőtöknek, meglesem.

(#1555) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Lett egy S9+ a családban, hozzá egy clear cover eredeti tok.

Valaki használ ilyen kombót? Nem bírok rájönni, hogy mi a trükkje. A boltban azt mondták, csukott toknál is fel lehet venni a hívást. Ezzel szemben látom a hívást, de a gombokat nem tudom tokon keresztül elhúzni. Az AOD se működik, hiába van bekapcsolva, ha a tokot lecsukom, eltűnik az óra kijelzése. Felnyitásnál megjelenik de az is elég lassan. Holott a tok meg az internet is valami egyedi user interface-ről beszél a tokkal kapcsolatban. NFC-s, az be is van kapcsolva, de még csak programot meg menüpontot se találok, ahol bármit is lehetne állítani a tokkal kapcsolatban...

köszi
laca

(#1556) #61600768 válasza vitezlejszlo (#1555) üzenetére


#61600768
törölt tag

(#1557) ollie válasza vitezlejszlo (#1555) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha van menüpont hozzá, az Advanced Features -> Accessories menüpontban kell lennie, a Led View tokhoz ott jelent meg. De nekem pont ilyen tokom volt S8+-hoz, és semmi menüpont nem volt hozzá, ha jól emlékszem. Én speciel mindig kinyitottam a tokot, amikor hívtak, mert nem is tudtam, hogy kéne működnie a felvételnek tokon keresztül is (a mostani Led view covernél tudtam meg, hogy az pl. tudja ezt, és tényleg). A képeken a clear viewnak is van kivágása a hangszórónak, így logikusnak tűnik, hogy fel kéne tudnod venni kinyitás nélkül. Ha nem jössz rá mi a gond, akkor menj be a SES-be, és kérd meg, hogy mutassák meg, hogyan kéne működnie. Nekem a led viewhoz semmit sem kellett állítanom, alapból működik a tokon keresztüli felvétel.

***

(#1558) csorbajeno válasza Gubu0101 (#1550) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor már gyorsabb és sokoldalúbb megoldás egy pendrive, mivel átalakító alapból van a telefonhoz.

(#1559) Gubu0101 válasza csorbajeno (#1558) üzenetére


Gubu0101
veterán

Akár,csak a blút azért linkeltem,mert ez jutott eszembe elsőnek,ha már lusta kábelezni ;] De a pen se jó mert azt is dugdosni kell :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1560) csorbajeno válasza Gubu0101 (#1559) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem a dugdosás volt a problémája, hanem, hogy a töltőt nem szeretné szétszedni.
De ahogy láttam, voltak wifis opciók is utánunk. :)

(#1561) Fifi


Fifi
őstag

Szerintetek várható majd az S9+ dual SIM-es változatából 64GB-os belső memóriánál nagyobb memóriájú példányok megjelenése hivatalos magyar viszonteladóknál vagy csak ez a 64GB-os kerül idehaza forgalomba?

(#1562) vitezlejszlo válasza ollie (#1557) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Igen itt irjak, de nekem nincs accessories menupontom. A Samungnal lett veve a Westendben, es ott mondtak, hogy nem kell kinyitni a felvetelhez. Igy merhetetlenul gagyi, ezt egy 1000 ft-os tok is tudja :)

Samsung bolt lesz ebbol, mert ez igy nagyon fura...

Itt talaltam leirast, a kozepetol vannak kepek amik a nemletezo menut mutatjak:

[link]

Laca

[ Szerkesztve ]

(#1563) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#1562) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ami mergel, hogy tok lecsukasakor nem zar a telefon automatikusan, csak ha letelik a 30 masodperces idozites... :(

(#1564) csorbajeno válasza vitezlejszlo (#1563) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem neked a tokkal lesz probléma.

(#1565) Carambola válasza #61600768 (#1504) üzenetére


Carambola
tag

Köszi. Root nélkül egyik sem veszi fel a másik fél hangját

(#1566) #61600768 válasza Carambola (#1565) üzenetére


#61600768
törölt tag

Van aki azt írta oem unlock után felveszi. Ezt a fejlesztői beállításokban éred el. Én még nem próbáltam.

(#1567) JockeyEwing válasza #61600768 (#1566) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Mi ez az oem unlock?

(#1568) #61600768 válasza JockeyEwing (#1567) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nyitott bootloader és feloldja a védelmi funkciókat. Egyéni recovery vagy más rendszerek telepítése előtt ez szükséges.

(#1569) Carambola válasza #61600768 (#1566) üzenetére


Carambola
tag

Fejlesztői beállítások szerintem nincsen az S9 oreoban

[ Szerkesztve ]

(#1570) #61600768 válasza Carambola (#1569) üzenetére


#61600768
törölt tag

Beállítások > teló névjegye > szoftver adatai

Itt a "build száma"-ra tapizz gyorsan hétszer.

Aztán vissza a beállításokba és ott lesz az utolsó menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#1571) concrete86


concrete86
aktív tag

Tudtok olyan megoldást mondani, amivel egy pc-n lévő android biztonsági mentést rá tudok varázsolni egy iphone-ra? Vagy fordítva.

Mi van akkor, ha éppen nincs már meg a másik telefonom, amikor megvettem az újat és az egyik ios, a másik android?

Pls. help, köszi.

(#1572) #61600768 válasza concrete86 (#1571) üzenetére


#61600768
törölt tag

http://www.sync-droid.com ?

De ez a kérdés inkább ide való.

[ Szerkesztve ]

(#1573) Carambola válasza #61600768 (#1570) üzenetére


Carambola
tag

Köszi a beállítást. Sajnos minden marad. A másik hangját nem veszi fel. :W

(#1574) Zsebob


Zsebob
senior tag

Nem fogadott hivás issue megvan a barátom Telenoros készülékén is, meg nálam is ( Telekom dual sim )
Felhívom a Samu ügyfélszolit, kislány ismételgeti, hogy nem találkoztak ilyen hibával.
Mondom neki, olvassák el a fórum bejegyzéseket, napok óta ez a téma.
Felveszi a hibajegyet, majd kedden jól rácsatlakoznak a telefonomra a szuper technikusok, és megvizsgálják a hibát. Mondom, köszi , nem hiszek benne, hogy okosabbak mint a fórumozók, de legyen, csináljuk.
Kiváncsi leszek, mikor mondom majd a technikusnak, hogy nem kérnék hard resetet, és ugyse lesz jó....

Más: az irisz és az arc felismerés egy bóvli szvsz. Valakinek működik rendesen?

S9+ dualSIM, Moto 360

(#1575) #61600768 válasza Zsebob (#1574) üzenetére


#61600768
törölt tag

Működik tökéletesen és villámgyorsan.

(#1576) csorbajeno válasza Zsebob (#1574) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én használom az inteligens feloldást(ami mindkettőt használja) és szerintem jó. Ha jól veszed fel a beállításnál a mintát, akkor rendesen és gyorsan működik. Eddig nekem csak vezetes közben hibázott, mert nem néztem rá...az meg nem a telefon hibája.

(#1577) Zsebob válasza #61600768 (#1575) üzenetére


Zsebob
senior tag

Melyik verziót használod? Az összekapcsoltat? Irisz+arc?

S9+ dualSIM, Moto 360

(#1578) ForRedGlory válasza #61600768 (#1533) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Enged teged belogolni? Nalam nem engedi, igy kenhetem a hajamra. :D

(#1579) #61600768 válasza ForRedGlory (#1578) üzenetére


#61600768
törölt tag

Enged ha felrakod a microg v2.4.0 appot is ugyanonnan.

(#1580) #61600768 válasza Zsebob (#1577) üzenetére


#61600768
törölt tag

Német független rom DBT. Össze.

(#1581) ForRedGlory válasza #61600768 (#1579) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Engem nem enged be. Hiaba irom be az adatokat, ugy jelzi, mintha nem lennek belogolva. Na de mind1, utana olvasok XDA-n.

(#1582) Cuccok


Cuccok
tag

Hívásrögzítés ügyben az Automatic Call recorder-t megpróbálná vki?

Jelenleg oreos S8-am van és ha tényleg nem megy a hívásrögzítés akkor nem fogok váltani még :((

(#1583) ragehu válasza Cuccok (#1582) üzenetére


ragehu
csendes tag

Az első hozzászóló a linken pont írja, hogy S9+ -on csak a saját hangját veszi fel.

(#1584) spanglee001


spanglee001
addikt

nálam is okés az inteligens feloldás, cigivel és szemüvegben is, csak rá kell nézni a pirosan világító fényre és fel is old ahogy kell.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1585) petesejt


petesejt
aktív tag

(#1536) Gubu0101 Ettől még összeakadhat valamivel. Akár a telefonkönyvben 06-tal mentett számok is okozhatják (így nem találja őket az adatbázisban -- bár elég nagy baklövés lenne programozói oldalról), akár egy a spam szűrővel összeakadó 3rd party program....

(#1548) Norbeey90 Én a Solid Explorer Classic-kal csatlakozom a gépem megosztására. Ugyan a telefonon lévő dolgokat nem tudom vele rendezgetni, de oda-vissza fájlcserére legalább gyors.

(#1562) vitezlejszlo Tudom, hogy nem vigasztal, de muterom vadi új Samsung okostévéjén meg nem lehet csatornát törölni, mert nincs olyan gomb ott, ahol a leírás szerint lennie kellene. Ezt most csak két dolog miatt írtam le, egyrészt valaki írta, hogy elvárná, hogy a telefonok is olyan stabilan működjenek, mint a tévék, de a tévék sem működnek jól újonnan, másrészt ebből kiindulva lehet, hogy csak egy későbbi szoftverrel kerül bele és még dolgoznak rajta ezerrel....? Simán el tudom képzelni.

"Hagyd a tok GUI-ját Lacikám, ráérsz vele áprilisban, úgyis sokan gagyit vesznek!" :DDD :DDD

B lehetőség: valamiért nem érzékeli a tok lezárását. (Ezt mágnes aktiválja.)

[ Szerkesztve ]

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#1586) #61600768


#61600768
törölt tag

Tudja valaki hogy a sabs (reklámblokkoló) miért van törölve xda-ról és githubról?

Szerk.: Tárgytalan már megtaláltam. DMCA töröltette.

[ Szerkesztve ]

(#1587) #61600768


#61600768
törölt tag

Nincs meg valakinek sabs 0.0.9-es verzió?

(#1588) petesejt


petesejt
aktív tag

Hoppá, hoppá.

Nemrég újraindítottam a telefonom (lényegtelen okokból), erre a zárolt képernyőn üzenet fogad: "Érintse meg itt az ingyenes Hívóazonosító és spam védelem..."

Ahogy rányomtam az üzenetre, a már számtalan helyről ismerős és ezért az egyszeri userben heveny apátiát kiváltó "Felhasználási szabályzat" fogadott, alul egy bazi nagy "Elfogadás" gombbal.

Szerintem megvan, miért nem jelzi némelyeknek a telefon a nem fogadott hívásokat. Valószínű reflexből nem csak rányomtak erre az üzenetre, de még el is fogadták a felhasználási feltételeket.

Tanulságok:

1. Mindig elolvassuk a képernyőn írtakat. Mindig.
2. Sosem bízunk meg vakon automatikákban, különösen ha friss dologról van szó. Amúgy meg csak egy icipicit gondolkodva, ott van a feltételekben tuti, hogy megy a Samsung szervereire a híváslista időtartamokkal együtt. *
3. A Samsung azért jobban is letesztelhette volna ezt az extrát, mert így, hogy még az orrunk alá is dörgöli a hibás szutykot, azért mégiscsak "Anyád!" kategória.

* Extra szitkozódnivaló: muterom vadiúj (Samsung) tévéje a szokásos "Felhasználói élmény fokozása" szövegbe (ami a legtöbbször mégiscsak egyszerű telemetria, és ártatlan, de a fejlesztéshez valóban hasznos adatokat gyűjt) ezúttal beszúrta a következőt: "A tévé a felhasználói szokások elemzésének és a személyre szabott hirdetések érdekében a nézett műsor egyes részleteit rögzítheti és továbbíthatja..."

Tovább nem is olvastam. A Skynet ébredezik. :Y

[ Szerkesztve ]

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#1589) Cuccok válasza ragehu (#1583) üzenetére


Cuccok
tag

A hozzászólás időpontja: 2018. március 23.
Alkalmazás frissítve: 2018. március 27.

S8 oreon sem ment, aztán egy frissítés után meg mindenféle beállításokban való mókolás nélkül egyszercsak igen.
Tehát megnézné valaki most a friss 5.36 verzióval?

(#1590) Fifi válasza Cuccok (#1589) üzenetére


Fifi
őstag

5. hozzászólás:

"Egy Google-felhasználó
2018. március 29.
Note4en tökéletesen működött, nagyon hasznos alkalmazás! S9+on nem veszi föl, csak amit én mondok. Mikor várható, hogy android 8 on is tökéletesen működjön?"

Gondolom már az újabb verzióval tesztelte ... :U

(#1591) gyarmatinic válasza petesejt (#1588) üzenetére


gyarmatinic
tag

Véletlenül én rányomtam...,hogy a francba kell kikapcsolni? Eddig jó volt :F
Update: közben megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1592) marcell2015


marcell2015
tag

Valaki nem próbálta véletlen, sima S9-re a sima S8, gyári fóliája előre jó lehet?
:R

(#1593) blade4 válasza marcell2015 (#1592) üzenetére


blade4
aktív tag

Nekem s9+ ra az s8+ fóliát tették fel. Nem volt más, de tökéletes.

(#1594) csorbajeno válasza marcell2015 (#1592) üzenetére


csorbajeno
veterán

A kijelző mérete és a szenzorok elhelyezése egyezik, igy elvileg jónak kell rá lennie.

(#1595) Ákkk válasza petesejt (#1588) üzenetére


Ákkk
addikt

Na ezt már évek óta tudjuk most esett le,hogy mirol beszéltek eddig.
Amúgy note 8 on is gond nélkűl megy még oreo alatt is.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#1596) crane75


crane75
senior tag

Gyári garanciával mennyi most egy pár hetes S9+? Nekem hosszú távon - ha így marad - nem vállalható a hívásrögzítés hiánya és még mindig nem szoktam meg a méretet sem 😐 Lehet újra S7 lesz a vége, pedig egyébként jó telefon 😕

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#1597) Ateszpapa válasza crane75 (#1596) üzenetére


Ateszpapa
addikt

S8-on megy a hívásrögzítés (ACR)
Azért az jobb kinézetre is mint az S7
Inkább S8-at vennék.

(#1598) OCTAMD válasza crane75 (#1596) üzenetére


OCTAMD
őstag

Ha 215nél többért el tudod adni,mázlista vagy :)

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1599) crane75


crane75
senior tag

... Míg az is meg nem kapja az Oreot 🤨

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#1600) Ákkk válasza OCTAMD (#1598) üzenetére


Ákkk
addikt

+1
A boltokban sem kapkodnak érte....

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.