Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) ForRedGlory válasza lge73x (#949) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Baromi nagy kulonbseg van, csinalj mar rola videot akkor. :D Eg es fold a ketto ilyen teren...

(#952) nimba1


nimba1
aktív tag

Sziasztok valaki kipróbálná működik ezt a hívásrögzítő. Valaki azt írja 8.0-án ez működik.
[link]

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#953) crane75


crane75
senior tag

Nálatok működik az értesítési sávon megjelenő értesítések szerkesztése? Nálam, ha nem az van beállítva, hogy minden alkalmazást mutasson, a nem fogadott hívásokat sem mutatja. Így viszont állandóan tele a sáv értesítésekkel... 😕

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#954) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

A Samsung Cloud storage PC-n elérhető valamilyen módon?

(#955) Ákkk válasza petesejt (#947) üzenetére


Ákkk
addikt

Lassan de mozog note8 esetén 2cm es sávban középen ,volt s7e utána s8 is most note8 és látom igaz nem ugrál mint az s7e esetén de az aod nem égeti be a kijelzőt.....

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#956) Kékes525 válasza JockeyEwing (#954) üzenetére


Kékes525
félisten

How to used Samsung Cloud On Windows PC?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#958) tothl válasza Ákkk (#938) üzenetére


tothl
addikt

Ez eleg genya volt. :)

(#959) petesejt válasza Ákkk (#955) üzenetére


petesejt
aktív tag

2 centis sávban?? :Y Jaa, hogy az AOD. Azt hittem a Home gomb. Félreértettük egymást. :))

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#960) malibu válasza IamTheDog (#931) üzenetére


malibu
tag

Persze kitöltöttem a beszámítással kapcsolatos oldalt. Kiválasztottam a westend emeleti üzletet átvételre. De meg is erősítették telefonon, hogy én mindent jól csináltam. Elvileg 30 napon belül elintézik. Remélem...

(#961) Ákkk válasza petesejt (#959) üzenetére


Ákkk
addikt

Az aod esetén annyit mozog a home gomb is más esetben nincs ott lezárt képernyő estén.
A navigációs sávot meg
alapból el lehet rejteni,a főképernyőt meg ha addig is nézegeti az ember nem az fog beégni hanem a nála jóval nagyobb alkalmazás ikonok.
Amúgy hivatalos helyről véve 2 év garancia bármi ilyen történik a kijelzőt azalatt garanciában cserélik.
De inkább a wazze meg a hasonló navi programok okozzák a beégést aki mindennap arra használja annak hamar előjön valakinél meg 2 év alatt sem... :)

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#962) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezt övtokot mindenkinek tudom ajánlani (S9 és S9+): Övre fűzhető 3 rekeszes vízhatlan telefontok övtáska - FEKETE

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#963) Zsebob


Zsebob
senior tag

Sziasztok, mi a tapasztalat odinnal feltöltött XEH ROM-al? Elérhető a letöltés?
Működik az " Ismeretlen számok azonosítása " ?

S9+ dualSIM, Moto 360

(#964) tomcruise válasza Zsebob (#963) üzenetére


tomcruise
tag

Szia!
Elérhető és működik az azonosítás.

(#965) Ákkk válasza Zsebob (#963) üzenetére


Ákkk
addikt

Miért akarsz független romot ? A xeh-re az update kb azonos időben jön mint az itthoni szolgáltatói rom sőt van, hogy később...

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#966) Zsebob válasza tomcruise (#964) üzenetére


Zsebob
senior tag

Köszönöm az infót. Egy működő linket tudnál adni?

Ákkk: S7edge-ről jövök, ott a Telekom ROM-on nem ment a hívő azonosítás. Nekem fontos a munkámhoz.

[ Szerkesztve ]

S9+ dualSIM, Moto 360

(#967) tomcruise válasza Zsebob (#966) üzenetére


tomcruise
tag

Használd a Samfirm programot. Ezzel tudod a leggyorsabban letölteni a firmwaret.

A modellhez beírod ezt: SM-G965F (S9+ esetében), 960F simánál.
A régióhoz pedig: XEH
A "Binary Nature" -nál legyen pipa.

(#968) Zsebob válasza tomcruise (#967) üzenetére


Zsebob
senior tag

Köszönöm. Telekom Dual SIM S9+ verziot ad, egyezik a ROM?

[ Szerkesztve ]

S9+ dualSIM, Moto 360

(#969) Ákkk válasza Zsebob (#968) üzenetére


Ákkk
addikt

A dual és single is egyforma rom nincs külön.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#970) tomcruise válasza Zsebob (#968) üzenetére


tomcruise
tag

Igen. Nekem is dual simrs van, csak független.

(#971) IamTheDog válasza Zsebob (#963) üzenetére


IamTheDog
tag

Igen, működik, de a telekomos romon is működött.

(#972) ollie válasza Zsebob (#966) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdekes, mert S8+-on, Telekom romon működik a hívófél azonosítás.

***

(#973) kakuk100


kakuk100
őstag

Szeretnem megkerdezni hogy az 1 Simes S9 + dobozara mi van irva es mi van irva a Dual Simes dobozara? Ha nem lehet kibontani akkor, hogy tudjuk mert volt mar hogy atvertek a baratnomet.
Koszonom elore is.

(#974) IamTheDog válasza kakuk100 (#973) üzenetére


IamTheDog
tag

A dual simes matricáján a kód SM-G965F/DS. A single simesen nincs ott a /DS

[ Szerkesztve ]

(#975) petesejt válasza tomcruise (#964) üzenetére


petesejt
aktív tag

Ugyan egyszer már megkérdeztem egy fórumtárstól, de tőled is: mire töltötted az XEH romot? Telekomos készülékre? És megmaradt a garancia/knox?

Megköszönném azt is, ha valaki megmondaná, hogy egy ilyen feltöltés után a factory reset a gyári (Samu, XEH) romra fog történni, vagy visszaáll a telekomos? Elnézést, rettentően szégyellem magam, IT pro vagyok 25 éve, de az Android főzés totál kimaradt. Egyszerűen nem volt még rá szükségem soha. :)) Azért érdekel, mert a Telekomnál hosszabbíthatnék, és akkor belevágnék én is egy S9 pluszba, de nem szeretnék hónapokat várni a biztonsági frissítésekre.

És mi ez a hívófél azonosítás? Létezik, hogy a független rom nem tudja a hívófél azonosítást? (Bocs, tényleg nem vágom.)

Nagyon köszönöm a válaszokat! :R

@Ákkk: Ez hogy lehet, hogy később jön a független ROM, mint a Telekomos? Előbb leteszteli a Telekom? A szerte Európában forgalmazott független készülékeket talán tovább kell tesztelni? Vagy a sokféle hálózat lehetősége miatt?

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#976) Zsebob válasza IamTheDog (#971) üzenetére


Zsebob
senior tag

Ja, akkor ugyhagyom Telekomon. Köszi az infot.

S9+ dualSIM, Moto 360

(#977) tomcruise válasza petesejt (#975) üzenetére


tomcruise
tag

Független a telóm.
Az egyik S8-am volt Telekomos, arra simán felment a független rom Knox ugrás nélkül, nem tudom, hogy ez most változott-e a 9-es szériánál?

(#978) IamTheDog válasza petesejt (#975) üzenetére


IamTheDog
tag

Nem kell ma már cserélni telekomos romot. Én amiatt cseréltem, mert az S7-emen a szolgáltatós romommal állandóan újra kellett csatlakoztatni kóddal a bluetooth autórádiómat, ami a független rommal megszűnt. Az S8-am alapból független volt, ott nem is volt ilyen bajom. Most az S9+ telekomos volt, megint csinálta ezt a rádióval, lecseréltem, erre továbbra is csinálja. Szóval nincs összefüggés. :(
Meg nem szeretem, ha az NFC ikonja ott van az értesítési sávban, a telekomosban pedig ott van. :)

Viszont ha nincsenek ilyen hülyeségeid, mint nekem, akkor totál felesleges cserélni. Tényleg van, mikor hamarabb kap frissítést, mint a független, de ha később is, az is csak pár nap.

(#979) #61600768 válasza kakuk100 (#973) üzenetére


#61600768
törölt tag

A dual sim-es S9/S9+ dobozok oldalán duos felirat van.

(#980) ollie válasza petesejt (#975) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Telekomos romot a Telekom, a függetlent a Samsung Magyarország teszteli. Ráadásul a független nem csak magyarországi régiós, minden érintett országban le kell tesztelni, így könnyen lehet, hogy a Telekom hamarabb végez a teszteléssel.

***

(#981) concrete86


concrete86
aktív tag

Üdv!

Nagy a bajom, itt fekszik az S9 az S8 gyári wireless töltőpadján, de a vezeték nélküli gyorstöltés bekapcsolásának opciója hiányzik a helyéről (akkumulátor, speciális beállítások), csak a kábeles gyorstöltés van ott. Nem találom sehol, tudnátok segíteni?

(#982) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Nektek nincs meghülyülve az olvasatlan üzenet jelző? A Gmail össze-vissza jelez, de általában duplán... Van két olvasatlan levelem, erre 4 olvasatlan látszódik az ikonon. Volt, amikor cirek 10 db volt és 56-ot jelzett...

Az utolsó telefon frissítés után látom csak ezt. Mondjuk azt nem tudom, hogy a Gmail alkalmazás frissülés kavarhatott be vagy a telefoné, de mocskos idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#983) Ákkk válasza concrete86 (#981) üzenetére


Ákkk
addikt

A töltőpadnak van egy külön menűje ha ezt a funkciót tudja de eredeti samsung töltőfejet használsz?

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#984) concrete86 válasza Ákkk (#983) üzenetére


concrete86
aktív tag

Full eredeti, samsung gyorstöltő. S8-on az Eszköz karbantartása - Akkumulátor - 3 pötty, Speciális beállításoknál volt a vezeték nélküli gyorstöltés bekapcsolása, itt meg nincs. Csak a kábeles. Hol találom? :(

(#985) ollie válasza concrete86 (#984) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Advanced Features -> Accessories -> Fast Wireless Charging

Amúgy alapállapotban be van kapcsolva a gyorstöltés, wireless töltővel is. Ha nem jelenik meg ez a menüpont, akkor valamiért nem tud gyorstölteni a jelenlegi töltőddel (kéne tudnia, mert én is az S8-hoz kapott wireless töltővel töltöm, és megy vele a gyorstöltés).
Ja igen, a kábel és a töltőfej sem mindegy amivel használod a wireless töltőt. Ezek nem változtak?

***

(#986) Ákkk válasza concrete86 (#984) üzenetére


Ákkk
addikt

Speciális funkciók.....

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#987) concrete86 válasza Ákkk (#986) üzenetére


concrete86
aktív tag

Szia, ott sincs.

Akkor a kábellel lehet a baj, jó minőségű ugyan, de az nem gyári (az hamar tönkremegy). Most találtam akciósan gyári komplett töltő+kábelt 3500-ért, töltőfejet 2000-ért. Veszek párat.
Köszi mindenkinek.

(#988) Leonardo91 válasza concrete86 (#987) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Valószínűleg az se lesz gyári...

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#989) Ákkk válasza concrete86 (#987) üzenetére


Ákkk
addikt

Ott van amit az s9-hez kaptál azzal próbáld...

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#990) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!
Egy amatőr kérdés.
Már nem emlékszek az s8 nál első használatnál lemerítettem e és töltöttem sokórát,hogy ezt ezeknél az aksiknál kell e még?
Ma jött meg S9+ most 29% kis nyomkodás után,merítsem 0-ra és töltsem ~14-16órát? :U :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#991) Ateszpapa válasza Gubu0101 (#990) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nem kell ezeket már.

(#992) ollie válasza Gubu0101 (#990) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már régóta nem kell bűvészkedni az akkuval, akkor töltöd, amikor jól esik. Egyébként a Samsung azt mondja, hogy átlagos felhasználás mellett, 2 év alatt, 5%-ot esik a kapacitása (az iPhone-oknál meg évi 20%, az Apple szerint).

***

(#993) Gubu0101 válasza ollie (#992) üzenetére


Gubu0101
veterán

Köszi!

És neked is Ateszpapa

Így rémlett nekem is,de inkább kérdezek :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#994) bagaba1


bagaba1
tag

Lehet, hogy én gondolom rosszul, de ez az üzemidő elég soványnak tűnik számomra. Független S9. Nagyrészt mobiladat és wifi is lekapcsolva, kijelző 40%-on. Létezik hogy 3. Feltöltés után még nem érte el a maximum kapacitását az akksi? Esetleg valami SW bug miatt érdemes lenne egy reset?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#995) gaborm69 válasza bagaba1 (#994) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Szerintem az sem mindegy mit csinálsz a kijelzőn.Tapasztalat.

Samsung Galaxy S20 FE

(#996) ollie válasza bagaba1 (#994) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tűnik olyan rossznak, több mint 4 óra jön ki, és ez sima S9, ráadásul elég rossz a térerőd (legalábbis a screenshoton), az meg sokat számít. Fényerő automata, vagy csutkára nyomod?

***

(#997) concrete86 válasza Leonardo91 (#988) üzenetére


concrete86
aktív tag

Számla van, külsőre és adottságokra egyezik az eredetivel. Meglátjuk...

(#998) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Üdv! Ha a Telekomnál "szállítás alatt"-ra változik a megrendelés státusza, mire várható a futár vele?

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#999) bagaba1 válasza ollie (#996) üzenetére


bagaba1
tag

40%-os fényerő. Én is néztem hogy 4+ órára jön ki, de ami gyanús, hogy készenlétben is gyorsan merül. Akár be van kapcsolva WIFI akár nem. a kijelző lehet nem fogyaszt túlzottan sokat, én a készenléteket, alkalmazásokat sokallom.

Kicsit térerőszegény a hely, de 3g/4g szinte egyáltalán nem ment.

Lehet hogy csak parázok egyébként, nem akarlak titeket ezzel idegesíteni, csak egy picit jobb üzemidőket vártam a készüléktől. :)

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#1000) Ixion77 válasza bagaba1 (#999) üzenetére


Ixion77
őstag

A térerő nagyon sokat számít. Főleg, ha még a mobilinternet is be van kapcsolva.

1000 :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.