Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ennek fényében nem értem, hogy miért nem legalább ajánlottatt kaptak:

Ezúttal sem ússza meg tehát a Samsung csúcspáros a versenyhelyzetet, viszont jelenleg talán a piac legkevesebbet hibázó duóját üdvözölhetjük a személyükben,

***

(#52) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Eddig S8+ -t akartam venni, de most nagyon elgondolkodtam...csak az a fránya felár.

(#53) ollie válasza zzola (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én S8+-ról váltok, és az elsődleges ok a több RAM, mert az én felhasználói szokásaimhoz kevés a 4GB. Viszont ha 6GB-s lett volna az S8+, most valszeg nem váltanék, Note8-ról meg biztos nem.

[ Szerkesztve ]

***

(#54) #81733120


#81733120
törölt tag

Köszi a tesztet, jó írás lett, mint mindig. :R

S8-ról semmiképpen sem érdemes váltani, mivel ezen a modellen csak csiszolgattak, talán az S7 és S7E tulajoknak lehet érdemes cserélni, bár itt is mérlegelni kell, hogy megéri-e a csere vagy sem. S6 tulajoknak már jobban megéri, mint az előzőeknek. :)

(#55) tng


tng
tag

Arról soha nem beszél senki, hogy ez a design amit a samsung, és azóta rengeteg gyártó használ, gyakorlatilag az lg g6-tal jött be. Oké a samsung ugye edge, meg kicsit alakított rajta, de az első ilyen formavilág az lg g6-é volt.

(#56) ollie válasza DonaldJames (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Merthogy nem hiszed el, hogy vízálló?

***

(#57) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Tökéletes az eleje a cikknek, amiből kb mindent meg is lehet tudni. :)

"Új kamera, régi forma, döbbenetes teljesítmény és pár felszedett gramm: a Samsung paradigmaváltás helyett a tavalyi sikerreceptet tökéletesíti, némi áremelkedéssel."

(#58) Kasya válasza DonaldJames (#26) üzenetére


Kasya
nagyúr

S7E es Note8 tesztelve, nekem kibirta...tobbszor is.

(#59) Szakiii válasza tng (#55) üzenetére


Szakiii
addikt

S8 hamarabb jelent meg.. :) mégse g6 hamarabb volt :) ennek ellenére se tartom úgy hogy samu másolta volna őket, nem is hasonlít a két telefon

ollie: közbe utána néztem :R

[ Szerkesztve ]

(#60) ollie válasza tng (#55) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köze nincs a designnak a G6-hoz. A design nagyjából már fél évvel a telefonok kiadása előtt eldől. Nem úgy működik, hogy jé de jól néz ki a G6, akkor tervezzük át az 1 hónap múlva megjelenő telefonunkat, hogy ahhoz hasonlítson.

(#59) Szakiii: nem, a G6 2017 februárban, az S8 meg áprilisban

[ Szerkesztve ]

***

(#61) csongi


csongi
veterán

A piaci lassulast mar par eve siman lehetett prognoztizalni.
Legalabbis a draga kozep es felsokategorias keszulekeknel.
Ott az Alma meg mindig a tronon ul, bar az a korona is billeg a fejen mar. :).
A telefon jo lett, es nem lett elrugaszkodott kezdo ara az elodhoz kepest, igaz a 300k is mar messze az volt.
Felesleges volt minden evben uj modellel jonni. Ezt siman lehetett volna utemezni, es a fejlodes sem lett volna lassabb.
Toljak a Dexet, es akkor lesz uj irany es trend,de ehhez a kozep kategorias keszulekeket is be kell vonni.

Koszi a tesztet!!!

(#62) modulus válasza ollie (#56) üzenetére


modulus
aktív tag

Szinte minden készülék esetében olvasni lehet beázást, aminél ki van jelentve ez, és nem kellett hozzá se fél óra se másfél méter víz a beázáshoz. Bár lehet a klór vagy egyéb szennyező anyag hátrányosan hat, viszont másfél méter mély disztilált vízben aligha hiszem, hogy pancsol valaki.

Személyesen tapasztalatom szerencsére nincs, mert én soha nem viszem víz közelébe.

(#63) dani786 válasza ghiottone (#47) üzenetére


dani786
tag

Értem, köszönöm szépen! :R

(#64) fairi


fairi
addikt

"Este helyette viszont a főkamera dolgozik digitális nagyítással, a zoomkamerát sötétben pedig kézi módban sem lehet működésre bírni, ami sajnálatos. "

Öhhöm, valahogy nehezen hiszem el hogy digitális zoom jobb eredményt ad mint ha működne a kamera. Pár tesztben emiatt bukott el, mikor más telefonokhoz hasonlították.

(#65) tng válasza ollie (#60) üzenetére


tng
tag

Tudom, hogy nem így megy. Plusz gondolom kb minden fontos adatot kilopkodnak egymástól így vagy úgy, ezért simán lehetett így ahogy írod, csak korábban. Valahogy mindenki tavaly jött ki ezzel a design-nal. Ez csak nem véletlen. Szerintem meg nagyon is hasonló a 2 telefon. :D De nem fogunk ezen összeveszni.

[ Szerkesztve ]

(#66) noro79


noro79
tag

Semmi extra, alig fejlődött.De más készülék miert nem kap ilyen tesztet?🤔

(#67) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Hat ha levaltom a Note 8-asomat, akkor egyenlore sok lehetoseget nem latok ra. Az egyetlen epkezlab, upgrade-del jaro valtas a Razer Phone lenne de abbol varok egy idei modellt aztan meglatom. Ha atternek erre a 18:9-es borzalomra akkor marad ez cicas videokat nezni. :D

(#68) atike


atike
nagyúr

Tetszik, bár a kamera nem durrant akkorát, mint vártam. A DeX az egyre jobb - azt hiszem az S10+ már teljesen rendben lesz... :D

(#69) ollie válasza Bumblebeee (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fér 4000-es ebbe a készülékházba. Vagy azt gondolod, hogy szándékosan hagyták üresen a ház egy részét? Persze lehetne nagyobb is, de annak a még nagyobb ház a következménye, ami jóval megnöveli a súlyt. Más készüléket meg felesleges példának hozni, mert más alkatrészekből épül fel, pl. lehet, hogy az alaplapja a Mate 10-nek kisebb, viszont cserébe nem is olyan fejlett, gyors. Az is lehet, hogy ott túltöltik az akkut, mint pl. a OnePlus telefonok esetén, ahol milliméterre pontosan ugyanakkora az OP5 és OP5T akkuja, miközben 400mAh-val "nagyobb" az utóbbié, sőt, még cserélhetőek is egymással.

***

(#70) leslien válasza ollie (#53) üzenetére


leslien
nagyúr

mert az én felhasználói szokásaimhoz kevés a 4GB.
te jó ég mit csinálsz te a teloval? :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#71) Memmaao válasza noro79 (#66) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez alatt mit értesz? Miért nem kap dupla tesztet? Vagy nem kap ilyen gyorsan tesztet? Vagy mi nem tetszik?

Egy hétig használták, megírták. Mivel más gyártó ritkán jön ki egyszerre két telefonnal, ami csak pár (de azért jelenleg annál fontosabb) dologban tér el, így nem könnyű más gyártók termékeiről dupla tesztet írni. A Huawei soha nem egy időben jön a mate és a p széria különböző modelljeivel, nem lehet összevárni. Ah iPhone 8 és X két teljesen különböző telefonon, így külön cikket kapott.

Ha az zavar, hogy "hamar" kint a cikk, hát b@nyek, a piac egyik vezető, piacformáló gyártójáról van szó, aki a wmc idejére kész lett a flagshippel. Ma már minden multi elektronikai szaküzlet polcán meg lehet nyomkodni. Szóval akkor mi a hiba?? Vagy ha egy tech oldal jól végzi a dolgát és időben lerak egy tesztet, az is baj? Nem értem!

My name is Bond, James... Dean.

(#72) Szakiii válasza ollie (#69) üzenetére


Szakiii
addikt

A note 7 óta szerintem óvatosabbak :) de ezek a telók egy napot kibírnak masszív használattal, szerintem 1 vagy 1,5 nap nem oszt nem szoroz ha hozna 4 napot 1 helyett akkor lenne értelme a nagyobb akunak de így inkább legyen kompaktabb és könnyebb.

(#73) ollie válasza Szakiii (#72) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, az S8+-t nem tudom 1 nap alatt lemeríteni, akkor meg már nem érdekel, hogy 3500 vagy 4000 mAh van benne, mert este úgyis töltőre teszem.

***

(#74) STC Speed


STC Speed
őstag

A galaxy S10 biztos ütni fog, akárcsak a 8. :)

(#75) ucli válasza leslien (#70) üzenetére


ucli
senior tag

Netezés pl.
Nálam ha csak a chrome van nyitva, már fölzabál 2-2,5 gigát a telefon.
A 6 giga ramos "Sziumiu"-m is képes volt megenni a memória kétharmadát netezés közben (Resurrection remix rommal).

(#76) Szakiii válasza ollie (#73) üzenetére


Szakiii
addikt

Pontosan :) én is így vagyok vele

(#77) Nartaas válasza tng (#55) üzenetére


Nartaas
tag

Arra a "formavilágra" gondolsz, hogy adott egy lekerekített téglatest egy kijelzővel?:D Hát vao. Ha az edge téma nalad kis alakításnak szamit csak, akkor igazából 10 éve minden mobil ugyanugy nez ki csak kicsit alakítottak rajta. Már csak az Infinity display miatt se merülhet fel másolás vádja Samu reszerol.

(#78) adlersson


adlersson
aktív tag

@ollie (#51) "nem értem, hogy miért nem legalább ajánlottatt kaptak..." - Mondjuk ezt én sem értem teljesen, mert elvileg "csak" az ára miatt nem kapott ajánlottat, holott tavaly, az S8 (275k) megkapta. Lehet, hogy 300k a lélektani felső határ... :F

[ Szerkesztve ]

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#79) adlersson válasza Memmaao (#71) üzenetére


adlersson
aktív tag

"Ez alatt mit értesz?" - Gondolom a részletességet / írás terjedelmét.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#80) Memmaao válasza adlersson (#79) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem hosszabb, mint két külön teszt. :U

My name is Bond, James... Dean.

(#81) janeszgol válasza Memmaao (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

Ő egy ismert Samsung hater. Nem kell komolyan venni.

Grat a teszthez, szép terjedelmes cikk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#82) adlersson válasza Memmaao (#80) üzenetére


adlersson
aktív tag

Azér' pl. a Sony Xperia XA2 + XA2 Ultra tesztje messze nem volt ilyen terjedelmes, ahogy az elő- és hátlapi kamerák is ritkán kapnak két külön fejezetet.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#83) batai15 válasza moleculez (#36) üzenetére


batai15
félisten

Akkor a szifonokkal miatt helyzet?
Az s8 nagyon jó lett, magasra tette a mércét nehéz radikálisan újat csinálni. Ott javult ahol kelett, talán majd az s10 nagyobb mértékben változik amikor S8rol érdemes váltani.

(#84) #80439296 válasza tibcsi0407 (#35) üzenetére


#80439296
törölt tag

Pedig nekem azt írtad privátban, élsz-halsz a Samuért.
Vagy az a kutyád? :F

;]

(#85) #80439296 válasza noro79 (#66) üzenetére


#80439296
törölt tag

Ezt ismered?

(x)

(#86) batai15 válasza #80439296 (#84) üzenetére


batai15
félisten

Lenovo és oneplus fan tudtommal.

(#87) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez a korall kék nagyon tetszik, más telóiknál is felbukkanhatna!

Remek készüléknek tűnik minden szempontból, de sajnos S9 Mini most sem jött a nagyokkal!

Ez meg a cikk fénypontja lett. :C

[ Szerkesztve ]

(#88) sanca2213


sanca2213
csendes tag

Van aki MediaMarkt-ból rendelt elő?

Egy darab emailt kaptam még előrendeléskor azóta semmi. Szeretném átvenni holnap a kis drágaságot :B

Samsung Galaxy S9+ -> Galaxy S20+ & Galaxy Watch 4 classic

(#89) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tegnap előtt vettem S8-at, egy S9 előrendelés előtt, és bevallom nem bántam meg. Megnyomkodtam mindkettőt Ses-ben, és az S8 szerintem szebb, 100k-val pedig nem ér többet az S9.
Egy nagyobb akksival már elgondolkodtam volna, de így semmi nem vett rá a plusz költségre

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#90) #67656192 válasza enginev3.0 (#89) üzenetére


#67656192
törölt tag

Jól tetted :D

(#91) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

Üdv!

A 256Gb-os S9+ szerettem volna előrendelni, de az mondják nem lehet.
Egyelőre a Samsung store-ba is azt mondják, hogy egy darabig nem is lesz.
Erről valakinek van bővebb infoja?

(#92) #80439296 válasza batai15 (#86) üzenetére


#80439296
törölt tag

Lenovo-t hagyjuk, amúgy OhnePlusz-om van, ezen a néven az 5.

(#91) wong kok wah:

Van olyan? (Gb)

[ Szerkesztve ]

(#93) emre33


emre33
addikt

4K30 FPS videófelvétel hossza mennyiben van maximálva?

S8 esetén 10 perc. S9 esetén?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#94) #81733120 válasza wong kok wah (#91) üzenetére


#81733120
törölt tag

A válaszom nem pontos válasz a kérdésedre, de én úgy látom, hogy itt lehet rendelni 256GB-osat.

(#95) Márton


Márton
nagyúr

300 ezer Ft és nincs 4k kijelző (VR-re)
kösz, kihagyom :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#97) #80439296 válasza emre33 (#93) üzenetére


#80439296
törölt tag

..., a gyári appal.

(#98) #33253120 válasza modulus (#62) üzenetére


#33253120
törölt tag

A 3.5 éves S5 Minim szervíz után, és a 2 éves S7 is alkalmas volt akváriumban selfiebottal videót csinálni.
Volt gyógyvízben is PH! táborban, persze mindig ki lett mosva csapvízzel.
Melóban ha nagyon sok a por, kosz, akkor a keverővízben elmosogatom.... :)

(#99) wong kok wah válasza #81733120 (#94) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Igen néztem, az alza-nál is van, de csak várható időpont van megadva.
Az a fura, hogy egyik hivatalos Samsung partnernél sincs!

(#100) OCTAMD válasza wong kok wah (#99) üzenetére


OCTAMD
őstag

Arra figyeljetek,hogy nem biztos hogy egy alza magyar telot árul vagy éppen a mall.Tehát aki magyart akar az előtte járja körbe a témát

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.