Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Kékes525 válasza csorbajeno (#847) üzenetére


Kékes525
félisten

Én inkább szeptemberre gondolnék árcsökkentés tekintetében, de ne legyen igazam, legyen hamarabb! Nagyon függ az eladások számától. Olyasmit olvastam, hogy kevesebb fogy, mint amire számítottak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#852) OCTAMD válasza csorbajeno (#848) üzenetére


OCTAMD
őstag

Ha megnézed hogy mit is árul kiírás alapján,akkor azt hozza hogy dual simes magyar

Elképzelhető hogy kinti single simest árul

Az biztos,hogy full nem értenek hozzá,az már ránézésre látszódik

[ Szerkesztve ]

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#853) IamTheDog válasza matyics (#840) üzenetére


IamTheDog
tag

Vajon miért éri meg a Notebook.hu-nak single sim-eset árulni olyan áron, mint mindenhol másol a dual?

(#854) IamTheDog válasza OCTAMD (#852) üzenetére


IamTheDog
tag

Nem hiszem, hogy kintről hozott lenne, hivatalos partnerként vannak megadva a Samsung oldalán, még a beszámításos akcióban is részt vettek.

(#855) kchris78 válasza Kékes525 (#851) üzenetére


kchris78
veterán

az lenne erdekes ha ez maskepp lenne. meg az igazi ujdonsag s8 bol is kevesebbet vittek. ebbol meg?? ez a 30ezres kupon es beszamitas meg hasonlo akcio is ilyen kapaszkodas jellegu. ha nem lesz ez az akcio toredekere fog visszaesni a fogyas mert aki akarja megvette elorendelesben akcioval. az ar meg zuhanorepulesben megy lefele. ma megnyomogattam es ha nem lett volna odairva hogy ez s9 meg nem tudtam volna mondani hogy ez nem s8...

(#856) matyics válasza OCTAMD (#842) üzenetére


matyics
őstag

Látod, hogy nem, ha elolvasod a specifikációját!
+ beszéltem az ügyfélszolgálatukkal telefonon és ők is megerősítettek abban, hogy single simes- Ezért is mondtam le.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#857) OCTAMD válasza matyics (#856) üzenetére


OCTAMD
őstag

Akkor minek ad meg magyar dual simes kódot

Full gáz banda,nem értenek hozzá

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#858) matyics válasza OCTAMD (#857) üzenetére


matyics
őstag

Jó kérdés, aztán lehet, hogy a végén kiderül, hogy duál simes, csak balfaszok hozzá. Mindenesetre én nem kockáztattam meg, hogy tényleg single lesz és beszopom.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#859) davidkm2


davidkm2
tag

Most hogy a Google nyílt forráskódúvá tette a DeepLab v3+ -t (Pixelek portrémódja), akkor esetleg a Samsung beimplementálja az S9-be a portrémódot? 🤔

(#860) Hikvision


Hikvision
senior tag

Reggel megjött OTA-n a Vodás ARC5, gyorsabb lett az irisz/arc feloldás.

20 éve a PH-n.

(#861) Ákkk válasza davidkm2 (#859) üzenetére


Ákkk
addikt

Kizárt majd talán az s10-be....

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#862) davidkm2 válasza Ákkk (#861) üzenetére


davidkm2
tag

Igaz, akkor mi plusz ficsőre lenne az S9+-nak?

(#863) tangiers válasza HarleyCustom (#837) üzenetére


tangiers
tag

Ma is beszéltem a Samsunggal egy másik ügyintézővel aki azt mondja IMEI alapján nem tudja megmondani csak gyári azonosító alapján ami a szoftverből olvasható ki, de ahhoz bontani kell. Azt meg nem akarom. Visszahívást ígértek és pontot teszünk rá.

(#864) tangiers válasza csorbajeno (#839) üzenetére


tangiers
tag

Szia, jelenleg S8-at használok, amivel meg vagyok elégedve. Ezért nem váltanék.

(#865) IamTheDog válasza tangiers (#863) üzenetére


IamTheDog
tag

Ha tippelnem kéne, szinte biztos hogy függő. Az is érdekes lesz hogyan függetleníted naluk, ha nem állsz velük szerződésben. Elég vaskalaposan kezeli a Telenor ezt a függetlenítést. Plusz ugye ahhoz tán szintén ki kell bontani, de ez nem biztos..

(#866) OCTAMD válasza IamTheDog (#865) üzenetére


OCTAMD
őstag

Biztos függő és single

Az imei szám feletti számból is meg lehet tudni egyébként.Csak nem nagyon vezeti ezt senki sem

Függetlenítéshez ki kell bontani,be kell kapcsolni és idegen sim kell bele

[ Szerkesztve ]

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#867) IamTheDog válasza OCTAMD (#866) üzenetére


IamTheDog
tag

Ja, azt tudom technikailag hogy kell, csak a Telenornál ehhez szemelyesen kell intézkedni egy ügyfélszolgálaton, a Telekom meg csak küld egy kódot sms-ben bármilyen számra az IMEI alapján.

(#868) OCTAMD válasza IamTheDog (#867) üzenetére


OCTAMD
őstag

Telenor az keményen kezeli ezt

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#869) gaborm69 válasza Dave69 (#838) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Üzemidő engem is érdekelne.Minkét verió.Úgy hallottam rosszabb mint az S8.Talán már lehet tapasztalat.Igaz ez?

Samsung Galaxy S20 FE

(#870) csorbajeno válasza Kékes525 (#851) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én sem gondolok hamar árcsökkenésre, de május előtt biztosan nem fog csökkenni. Nagyban függ a keresettől, de ugye a Telekom havonta módosítja az árakat.

(#852) OCTAMD

Én ezt az egész rendszert nem értem most az S9-nél. Hogy lehet az, hogy az egyik szolgáltató készüléke Single SIM-es, bővíthető memóriával, míg a másik szolgáltató és a függetlenek is Duál SIM-es. Ugyanaz a rendszer meg minden, de mégis más a felszereltség... a Single-ben kihagyták a memóriakártya-tároló SIM kezelését?

(#871) mchawer válasza concrete86 (#803) üzenetére


mchawer
tag

Azért, hogy azonosítson a gépen is... :) Ahogy kéri a QR-kódot, tartsd a monitor elé a telefont, bekapcsol a kamera és azonnal azonosítja :)

MC Hawer - az igazi... - Galaxy Z Flip 3 5G - Watch3 Titan - Watch Active2 - Buds Pro

(#872) concrete86 válasza gaborm69 (#869) üzenetére


concrete86
aktív tag

S9 két teljes töltés után érezhetően jobban bírja nálam, mint a fél éves S8. Ez mondjuk nem az S9 üzemidejét dicséri, hanem hogy pár hónap alatt mennyit romlik a mobilok akksija.

(#873) concrete86 válasza mchawer (#871) üzenetére


concrete86
aktív tag

Ezt értem, köszi. De minden egyes viber megnyitásánál (laptopon) kéri, hogy végezzem el ezt a műveletet.

(#874) csorbajeno válasza tangiers (#864) üzenetére


csorbajeno
veterán

Hát elhiszem, hogy az S8-ról nem szeretnél váltani. Nem is igazán volna értelme. én S6-ról fogok hétfőn váltani.
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az ügyed vége, nagyon érdekel. Jó tapasztalat lesz sokaknak.

(#875) csorbajeno válasza concrete86 (#873) üzenetére


csorbajeno
veterán

És be is kell jelentkezned vagy csak ezt a scan-t kéri és beenged? Még az jutott az eszembe, hogy a telefonon nincs véletlenül a Biztonságos mappában a Viber?

[ Szerkesztve ]

(#876) IamTheDog válasza csorbajeno (#870) üzenetére


IamTheDog
tag

Gondolom ezt a szolgáltató dönti el. A Telekom is dönthetett volna a single függő mellett, de valamiért nagyon lazán kezelik ezt az egészet kb. egy éve.

Eddig is volt egyebként dual a Galaxy S telefonokból, ugyan így, hibrid memóriakártya-hellyel, csak itthon nem lehetett hivatalosan beszerezni.

(#877) bagaba1


bagaba1
tag

Valakinek van tapasztalata, hogy 2 SIM kártyával mennyivel gyengül az üzemidő? Az egyik állandó 3g/4g és hívás lenne, a másik pedig csak híváshoz, mindkettő Telekom. Remélem nem romlik jelentősen az üzemidő. Internetmegosztás gondolom már így is meríteni fogja rendesen... :F

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#878) csorbajeno válasza IamTheDog (#876) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezt a részét értem. De hogy korlátozza le? Szoftveresen vagy hardveresen? Mert ha szoftveres a korlátozás, akkor azt fel lehet oldani egy másik szoftverrel (szerintem), de ha hardveresen azoknál a készülékeknél nincs kiépítve a SIM kártya olvasása, akkor nem lehet vele mit kezdeni. Engem igazából a megoldási elv érdekelne. Én a Telekomtól fogom kihozni és 1 SIM-mel fogom használni, így engem nem érint ez a probléma, de technikai szempontból nagyon érdekel, hogy hogyan oldották meg ezt a különbséget.

(#879) IamTheDog válasza csorbajeno (#878) üzenetére


IamTheDog
tag

Gondolom hardweres.

(#880) concrete86 válasza csorbajeno (#875) üzenetére


concrete86
aktív tag

Csak a scan-t kéri, megteszem, gratulál, használom. Kilépek a PC-n, és újból kéri. Dual kártyás a telefonom, minden az új kártyáról megy, de vibernek a régi van beregisztrálva. Elméletben ez nem okozhat gondot.

(#881) ollie válasza ForRedGlory (#823) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyert egy készüléket, és menjen fogyasztóvédelemhez? Remélem nem gondolod komolyan.

Amúgy meg kiröhögnék, hiszen nem vásárolt semmit.

[ Szerkesztve ]

***

(#882) csorbajeno válasza concrete86 (#880) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én csak arra gondoltam, hogy mint a netbanknál kéri az OTP, be kell scannelni a QR-kódot a belépéshez. Így gyakorlatilag biometrikus azonosítóval lépek be bankolni. Azt gondolom, hogy ez esetben is valami hasonló állhat fent. Nézd meg esetleg a beállításokat mindkét helyen. Laptopon és telefonon is. Nincs-e valami beállítási lehetőség, hogy egyszerre több helyen légy bejelentkezve vagy valami biztonsági beállítás...

(#883) ollie válasza tangiers (#829) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel te ezt a készüléket nyerted, nem jött létre olyan szerződés a Telenorral, melynek előfeltétele a függetlenítés. Tehát azt is megteheti , hogy nem válaszolnak neked. Amúgy tudod bizonyítani valamivel, hogy a tied?

***

(#884) ollie válasza Kékes525 (#851) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, az S8 -nak is tavaly ősszel ment lejjebb az ára.

***

(#885) HarleyCustom válasza ollie (#883) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Amúgy tudod bizonyítani valamivel, hogy a tied?...”

Na ez egy jó kérdés! Engem is érdekel.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#886) ollie válasza csorbajeno (#874) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igazából ez az eset csak azt érinti, aki ugyanúgy a Telenortól nyer egy függő készüléket, az meg nem sok ember lesz. Mert ugye normális esetben tudjuk hogyan működik náluk a függetlenítés.

***

(#887) akoska07 válasza ollie (#883) üzenetére


akoska07
nagyúr

Amúgy tudod bizonyítani valamivel, hogy a tied?

Az azért már elég sz@r amikor ilyet kellene bizonyítani eben a történetben.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#888) ollie válasza csorbajeno (#878) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hardveres.

akoska07: pedig miben esetben kell tudod bizonyítani, hogy jogosan birtoklod a készüléket. Szervizelésnél és függetlenítésnél is.

[ Szerkesztve ]

***

(#889) IamTheDog válasza akoska07 (#887) üzenetére


IamTheDog
tag

Hát, a Telenor csak akkor függetlenít, ha azt a lepapírozott jogos tulajdonos kéri. Ebben az esetben nagyjából ez olyan, mintha valaki az utcáról besétálna, hogy "itt ez a telefon, azt hiszem telenoros, függetlenítsétek már."

Egyébként, ha ott volt a Telenor S9 bemutatóján, akkor talán van telenoros kapcsolata is, ami jóval járhatóbb vonal lenne információszerzés és esetleg függetlenítés tekintetében. Másrészt, mivel garancia sincs rá feltehetően, így teljesen mindegy ki függetleníti.

(Bár láttam már hasonlóan nyert Samsung tabletet, amihez volt garancia, de azt az Edigital biztosította.)

[ Szerkesztve ]

(#890) ForRedGlory válasza ollie (#881) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Fogalmad sincs mirol beszelsz.

Ad1., semmi koze az informacio kiadashoz, hogy a telefont vette vagy nyerte, ha tudja igazolni a jogos tulajdonat.

Ad2., en sem azt mondtam, hogy funek-fanak ki kell adni informaciot.

Ad3., a telefon tulajdonosanak joga van tudni hogy, a telefon fuggo-e, aminek nehogy mar az legyen a modja, hogy ki kell bontania (ajandekba is adhatja masnak, amit nem is illik kobontani, mas kerdes hogy eladni sem illik), mivel a gyarto azt egyertelmuen tudja.

Ha valaki komolyan azt hiszi, hogy okes az, hogy a gyarto jogosan visszatarthatja az infot a tulajdonos elott, annal van baj gazdagon.

A fogyvedrol szerintem fogalmad sincs. Valoszinuleg nekem sokkal nagyobb a ralatasom a dolgokra, mert ezzel is foglalkozom... Tudom kit es mikor rohognek korbe, maradjunk ennyiben. Ez nem az az eset, tavolrol sem.

[ Szerkesztve ]

(#891) akoska07 válasza ollie (#888) üzenetére


akoska07
nagyúr

Oké.

Ha nyerte akkor hogyan adták oda-át neki ?

Legalább egy aláírást ott kellett hagynia náluk !

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#892) #61600768


#61600768
törölt tag

Üdv! S9+-on lassított felvételnél villog a kép. Ugyanezt csinálta Note 8-on de az egy updét után megjavult. S9+-ra még nem jött.. Mitől villog?

(#893) mg1992mg válasza Hikvision (#860) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Telenoros is megkapta nálam.

(#894) glacious válasza #61600768 (#892) üzenetére


glacious
addikt

A rossz fényforrástól.

(#895) ollie válasza ForRedGlory (#890) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, mindenhez mindenkinek joga van, már megint ott tartunk...
Ennek a fogyasztóvédelemhez nem szabad, hogy bármi köze legyen, mert nem vette, és nem is úgy nyerte a készüléket, hogy valamilyen módon fizetett érte (pl. sorsjegyet vett). Gyakorlatilag annyi történt, hogy ingyen és bérmentve a kezébe nyomtak egy mobilt. Ha ezek után mégis bármiféle joga van neki a készülék birtoklásán kívül, akkor egy elb@szott világban élünk. Mivel ingyen kapta, mindenféle kötelezettség nélkül, ezért minden egyéb szolgáltatás (garancia, függetlenítés, stb) csak a gyártó, forgalmazó jóindulatán múlik.

***

(#896) #61600768 válasza glacious (#894) üzenetére


#61600768
törölt tag

És valóban. Most már csak azt nem értem N8 ugyanannál a szobai fénynél miért nem villog..

(#897) glacious válasza #61600768 (#896) üzenetére


glacious
addikt

Szoftveresen, itt ugye más a képernyőfrissítés frekvenciája. De rengeteg hiba volt az első firmwareben, amit korábbi készülékekben rég kijavítottak, vagy sose voltak jelen.

(#898) ollie


ollie
MODERÁTOR

Érdekes, most 59 perc SoT-nál tartok, 88% akkuval, csak 4G netezéssel. Bár az is igaz, hogy kb 2 órája húztam le a töltőről a telót.

***

(#899) petesejt válasza concrete86 (#880) üzenetére


petesejt
aktív tag

Próbáltad a Viber ügyfélszolgálatánál vagy weboldalán jelezni a problémát?

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#900) petesejt válasza concrete86 (#836) üzenetére


petesejt
aktív tag

Ha beteszed egy mosózsákba, simán. :)

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.