Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Memmaao válasza HarleyCustom (#245) üzenetére


Memmaao
addikt

??? Jól írta le. Vagy ez valami anti-grammar-nazi dolog? :DDD

My name is Bond, James... Dean.

(#252) Fryskitt válasza Aryon87 (#244) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ezek a gépek általában nem a "beállítok mindent én kézzel" típusú fotósoknak készülnek, bár tudom, hogy egyre több profi is használ telefont a képekhez. A többség jó képeket akar mindenféle képzettség és utólagos babrálás nélkül. Azoknak ez pont jó.
Mindenki másnak ott vannak a fényképezőgépek, illetve gondolom, mivel android, majd bele lehet ebbe nyúln később.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#253) Jhonny06 válasza ollie (#51) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mitől lenne ajánlott, amikor gyakorlatilag semmi változás nincs a tavalyi modellekhez képest és elkérnek érte egy raklapnyi pénzt? Ez még úgy se ajánlott, ha nincs S8/S8+od. Ha meg van, akkor egyenesen nem ajánlott vétel.

(#254) ForRedGlory válasza Jhonny06 (#253) üzenetére


ForRedGlory
félisten

+1

(#255) Ákkk válasza Jhonny06 (#253) üzenetére


Ákkk
addikt

+1

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#256) ollie válasza atike (#226) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A jack helyére úgy nagyjából be is férhetett az az extra 500mAh.

***

(#257) #67656192 válasza Jhonny06 (#253) üzenetére


#67656192
törölt tag

Kb

(#258) sagit


sagit
addikt

Öcsém ma vette át, s8+-al holnap nyomunk egy kis kamera tesztet.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#259) komi77


komi77
senior tag

Köszi a tesztet! Kiváló készülékek kellemes formával. A lényeget előttem már sokan leírták. Talán az S7-ről érdemes lehet váltani de inkább új készülék vásárlók vesznek majd ilyet. A technikai paraméterekről már régóta nehéz mit mondani, azokat az ember már lassan fel sem tudja fogni ésszel, és még fejlődünk. Elég csak arra gondolni, hogy ha jártok egy sajtótalálkozón vagy bármilyen értekezleten, stb. már nem hagyományos kameramanok rögzítenek hagyományos kamerával, hanem iPhone 8-akkal meg Samu S8-akkal. Persze ezek nem IMAX moziba kerülnek de kiváló minőséget produkálnak. Az ár az persze szíven üt mindenkit - igaz tudjuk, hogy top készülék. Talán viheti lejjebb az S8-asok árát - ami most már barátságosabb szinten van. Nagyon egyet tudok érteni a cikk írójával a design miatt kialakuló két táborral. Valóban minden más gyártó (néhány kivétellel mint a Sony) a Samsung és az iPhone formavilágát követi. Bevallom nehéz is választani mert mindegyik jól néz ki. Nekem az S9-esnek talán a hátulja nem jön be, de ha élőben is látom majd, akkor változhat az elképzelésem. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#260) ollie válasza Jhonny06 (#253) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, vannak újdonságok, legfeljebb te nem akarod meglátni.

***

(#261) DonaldJames válasza Jhonny06 (#253) üzenetére


DonaldJames
tag

+1

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#262) OCTAMD válasza Jhonny06 (#253) üzenetére


OCTAMD
őstag

Ajánlott lehet ez,csak nem ennyiért.Ezen az áron vegyék a hozzá nem értők :)

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#263) PcForCe


PcForCe
tag

Valakinek kuldtek mar barmit is a media marktbol, hogy megjott a telo?

Samsung Galaxy S9+

(#264) sanca2213


sanca2213
csendes tag

Samsung is marhára felkészült. Regisztráljuk a terméket a honlapukon a +1év kiterjesztett garanciáért. Csak az a bibi, hogy a modellkód még hozzá sincs adva :((( :(((

Samsung Galaxy S9+ -> Galaxy S20+ & Galaxy Watch 4 classic

(#265) sanca2213 válasza PcForCe (#263) üzenetére


sanca2213
csendes tag

Én 1 órája vettem át. Budapest-Pólus

Samsung Galaxy S9+ -> Galaxy S20+ & Galaxy Watch 4 classic

(#266) PcForCe válasza sanca2213 (#265) üzenetére


PcForCe
tag

Ugyerzem, akkor megkell latogatnom oket! Köszi! :)

Samsung Galaxy S9+

(#267) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Szolgáltatótól vette már át valaki? ...

(#268) hello28 válasza mg1992mg (#267) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Igen reggel hozta gls pedig 10 e volt megadva:))

(#269) norti válasza mg1992mg (#267) üzenetére


norti
addikt

Igen, bár volt kisebb balhém a telekomos ügyintézővel, mert a Duna Plazaba kértem, meg is jött az sms, hogy megérkezett, de a srác szerint csak 12-én tudják kiadni. Kiröhögtem, aztán telefonált és engedélyeztette a kiadást... :D Pedig csont ugyanaz a csomag volt, amit a GLS adott volna a kezembe, ha máshova kérem...

S7 edge-ről váltok, nekem nagyon sok funkció plusz (kezdve attól, hogy a PIN megadása után már nem kell OK minden alkalommal!), fél óra alapján megérte az S9+. Nem is olyan vastag, mint ahogy a videókon látszik és kb. olyan magas, mint az edge hibrid tokkal, ettől is féltem. Cserébe jó nagy a kijelző :)

hello28 azt én direkt kérdeztem a Telekomtól, a rendszer nem tudta korábbra írni, de a mai nap tuti volt az előrendelőknek.

[ Szerkesztve ]

(#270) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Az egymagos teljesítmény nagyon komoly lett, nem gondoltam volna hogy ekkorát fognak ugrani.
Nem sokkal marad el az Apple A11-től. A Snapi 845 gondolom gyengébb lesz valamivel cpu-ban.

(#271) ForRedGlory válasza hello28 (#268) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mondtam en. ;)

(#272) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ja es megvan a telefon. :))

Elsore ez a kijelzo brutalisabb, mint az S8+ vagy a Note 8 volt. Homogenebb, a szeleinel is tokeletes. Ez a kihelzo bucira ver mindent.

Majd csinalok egy kis osszehasonlitast a Mate 10 Pro-val.

[ Szerkesztve ]

(#273) mate9312


mate9312
csendes tag

Eszméletlenül gondolkozok, hogy váltsak-e S7-ről S9-re... De nagyon drága. Kicsit több újítást vártam, vagy legalább a 6gb memóriát belekívánnám a kissebbikbe, de így.. Nem tudom, gondolkozok még rajta.. Talán már nem is Samsungra váltok 7db S készülék után, hanem valami másra..

Szerintetek van értelme S7-ről S9-re váltani? (Tmobile, előfizetés újítás..)
Vagy gondolkozzák inkább az S8-on, majd 100ezer Ft-al kevesebbért?

(#274) batai15 válasza mate9312 (#273) üzenetére


batai15
félisten

Egyértelmű hogy s8 ha a pénz is számít.

(#275) Ákkk válasza mate9312 (#273) üzenetére


Ákkk
addikt

Note 8 vagy s9+ a 6gb ram miatt ez droid esetében többet számít mint a procik benchmark teljesítménye ha fotózni akarsz akkor viszont céleszközt mert abba az s9+ se túl jó....

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#276) Ti^Em válasza mate9312 (#273) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

s8 vagy mate 10 pro, ha kell a 6 gb ram. S8 hoz képest nincs ár érték arányban akkor különbség az S9 javára.

(#277) blagolf


blagolf
senior tag

280e-ért ennyi? :F

Üdv, Zoli

(#278) RPZ


RPZ
tag

Az S9 legnagyobb újítása: használható helyre került az ujjlenyomat szenzor!!!
A sztereo hangszóró hasznos.
A picikét csiszolt kamera jó, de nyilván nem nagy fegyvertény.
Az S9+ dupla kamerája nagyon hasznos.
A duplázott sebesség vmi vr ar dolgoknál lehetne hasznos de még nem jött el az idejük, mindennapi felhasználásban semmit nem hoz.
A nem túl acélos akku csalódás.

Bízom abban, hogy az S10 bombasztikus lesz.
Ha mindezeknek eleget tesz, akkor (fél évvel a megjelenés után) kicsengetem majd rá a lét:
- Zseniális új design (mondjuk igazi kávamentesség)
- Kijelző alatti ujjl. szenzor (idálisan lenne egy a hátsó felületen is)
- Megnövelt teljesítmény, 6GB RAM
- UHD kijelző ---> jöhetne a VÉGRE HASZNÁLHATÓ VR (már csak ezért megérné a vételt)
- MEGNÖVELT AKKU TELJESÍTMÉNY (Mikor fognak már lecsorogni az új technológiák???)
- A nevetséges 12 mpxl-es 4:3-as kamerát legalább 16 mpxl-esre cserélik (még jobb lenne, ha az arány is változna 16:9-re)

(Csodálatos lenne a kijelző közepébe rakott szelfi kamera, ezáltal végre használható videohívásokat lehetne bonyolítani, ahol a két fél egymás szemébe tud nézni - persze ehhez a másik oldalon is ilyennel kellene rendelkezni)
/Ami emellett biztosan benne lesz az az 5G, bár az nyilván nem izgat./
A 18:9-es képarány botrány.

(#279) Cuccok válasza RPZ (#278) üzenetére


Cuccok
tag

"Az S9 legnagyobb újítása: használható helyre került az ujjlenyomat szenzor!!!"

Beszélj a magad nevében.. Nekem kifejezetten hosszú ujjaim vannak és az imént próbáltam az S9-t egyik az S8-as másik kezemben és sokkal kényelmesebben érem el az S8 esetében.
Az S9-nél be kell hajlítanom az ujjam ilyen furcsa kifacsart helyzetbe :(

(#280) RPZ válasza Cuccok (#279) üzenetére


RPZ
tag

Igen, sajnos a társadalom egytized százaléka rosszabbul járt :DD .
Soha nem lehet 100%-ot lefedő megoldást alkotni.

(#281) S e t h válasza ForRedGlory (#272) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez a homogenitás mit takar pontosan? Mármint a kijelzőt tekintve.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#282) ForRedGlory válasza S e t h (#281) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az S8+ eseteben volt az a pinkesedes a kijelzo szelein, amire jott is frissites (de utana sem lett tokeletes)

A Note 8 nekem szinten minimalisan mas szintonusu volt, de csak alul es felul.

Ez tokeletes ilyen tekintetben, aminek nagyon orulok, mert engem kifejezetten idegesitett.

(#283) tothl


tothl
addikt

Átvettem én is és nem pink.
Az S8+ -om kicsit olyan volt, de szép homogén és lehetett állítani szóval elégedett voltam vele pinkishen is, mert így is agyonvert minden más kijelzőt.

Még nám ástam magam nagyon bele, egyelőre a sebessége az, amire azt mondom, hogy az S8+ -hoz képest érezhetően gyorsabb, pedig az sem volt rossz.

(#284) nordo válasza ollie (#124) üzenetére


nordo
tag

Én pont fordítva tudom, állítólag a snapi 845 takarékosabb az új exynos-nál és az adreno 630 jobb lenne a mali-nál.

(#285) Dare2Live válasza nordo (#284) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Érdemes legalább ezt az oldalt, de inkább az egész tesztet átnézni.

Röviden: GPUban Adreno mindig is combosabb volt de exynos ezt többlet fogyival vmennyire tudta ellensúlyozni. Összességében GPUban sokkal jobb a Snapi. Gyorsabb ÉS kevesebbet is fogyaszt. Ez most sem változott.

CPUban 9810 eléggé más lett oda még kell egy-két teszt, hogy tutit lehessen mondani.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#286) Dare2Live válasza Jhonny06 (#253) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Mitől lenne ajánlott, amikor gyakorlatilag semmi változás nincs a tavalyi modellekhez képest és elkérnek érte egy raklapnyi pénzt? Ez még úgy se ajánlott, ha nincs S8/S8+od. Ha meg van, akkor egyenesen nem ajánlott vétel."

Az a baj, hogy S7em van és így sincs hiányérzetem. Ha a kisebb modell kapott volna egy 4000es aksit VRre egy 4Ks kijelzőt dupla kamerát, 6gb ramot akkor lehet kiköhögtem volna érte. Így marad még egy évig az S7. És ha fentieket nem sikerül meglépni legalább a 4000es aksit akkor jövőre se lesz ingerem cserélni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#287) Ateszpapa válasza Dare2Live (#286) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ha tavaly nem kellett az S8, akkor várj szerintem is az S10-re. :)
Páromnak is S7 van, de őt sem hozta lázba az S9.

(#288) tothl válasza Dare2Live (#286) üzenetére


tothl
addikt

Ízlések és pofonok. Volt S7E -m, nagyon szerettem és mégis nagyon nagy előrelépésként éltem meg az S8+ -t. Idén nem váltottam volna de sajna közbejött egy szerencsétlen baleset. Azért azt rögtön látni, hogy az S9+ ha nem is forradalmi, de mindenképpen minden téren többet tud.
Nyilván nettó pénzkidobás S8 -ról váltani, de ha már úgy alakul, akkor a készülékbe nem lehet belekötni, mert szuper.

(#289) ollie válasza Dare2Live (#286) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

4000-es akkura még várhatsz vagy 10 évig.

***

(#290) ForRedGlory válasza ollie (#289) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jo vicc.

(#291) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ugyan face lift mindkettő, de ettől függetlenül, a kisebbiket szívesen megvenném, ha ki tudnám használni a tudását.
Rengeteg hívás, SMS, némi Messenger, NFC fizetés napi 8-10 emil, és néha fotók, alkalmanként navigáció. Némi presztízs érték még belefér, és ennyi.

Mert lakni, muszáj.

(#292) Fryskitt válasza mate9312 (#273) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szerintem S7-ről 8-ra nem sok értelme van. Inkább várj egy kicsit, megy majd lejjebb.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#293) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Átvettem én is, most "bűvölöm".

Nagyon tetszik a lila színe, meg az hogy tokot is tudtam venni ilyen színben :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#294) petesejt válasza #67656192 (#50) üzenetére


petesejt
aktív tag

Megnézve a képek S8 szériával megegyező minőségét (ami a lényeg), és a komolytalan emoji+lassítás párost, ha nem is kulturált, de abszolút jogos a kritika. Azt azért remélem, hogy azért lett vastagabb, hogy ne törjön olyan könnyen, mert akkor ha nyilvánosan nem is, de burkoltan elismerték, hogy nagyon törékeny lett az S8(+).

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#295) dodicsaba


dodicsaba
aktív tag

Én maradok a Note 8 nál. Nem érzem hogy jo váltás lenne

BlackBerry Passport

(#296) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Végre el tudtam olvasni a tesztet. A véleményem az, hogy nagyon korrektek lettek az új Samsungok, de S8/S8+-ról nem érdemes rájuk váltani, bármi másról igen. A kamera megint brutál jó, bár a havas tájkép kicsit beégett. A tesztvideókat viszont csak kásás minőségben lehet telefonról megnézni, persze gondolom ez nem az eredeti minőségű felvétel. A többi tulajdonság/szoftver/külső jegy az S8-ból ismerős. A képernyőidőt meg nem érdemes temetni, mert az S8 párosnál is 3,5-4 órákat jósoltak a tesztekben, miközben a valóságban, kis odafigyeléssel simán kijön a 6-7-8 órás SoT is.

[ Szerkesztve ]

(#297) mzsf


mzsf
csendes tag

Gyakorlatilag két évente van új modell. Ez nem az s9. De, mivel nagy az új modellre az igény, illetve még nagyobb a profit éhség, az új modellt kihozzák kb. 80 százalékos készültségi szinten. Ez egyben afféle béta teszt. Összegyűjtik a tapasztalatokat, befejezik a fejlesztést és kész az s5, s7 edge, s9 Plus.
Ha valaki a külcsínyre megy, vegyen páros számút, ha kiforrott modellt akar, vegyen páratlan számút. Évente váltani nem érdemes, de ha valaki megteheti, szíve joga. Jó neki, hogy ennyi pénze van.

(#298) HarleyCustom válasza blagolf (#277) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Miért?...Sok? :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#299) <Lacy85> válasza mzsf (#297) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én az S8+-t sem érzem kiforratlannak. :)

(#300) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Note 8 vs S9+ automata mód: [link]

Z Fold 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.