Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) Thoty


Thoty
senior tag

Sziasztok,
az akkura mennyi garanciát ad(ott) a Samsung?
Májusig garis a telefonom, de az akku már picit gyenge...

(#32152) csorbajeno válasza melan (#32144) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem a kijelződ haldoklik. Mutasd meg egy szerviznek szerintem. Vagy a szerviz menüben teszteld, hogy ott minden rendben van-e, vagy ott is tapasztalsz eltérést a régi, megszokotthoz képest?

A szerviz menüt a *#0*# sorral éred el.

(#32153) ferenck válasza Thoty (#32151) üzenetére


ferenck
senior tag

1 év

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#32154) giroud199


giroud199
aktív tag

A hátlapi kamera mellett lévő szenzort valamelyik gyári programmal lehet használni? (veroxigen és pulzus meresre)
Köszi

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#32155) gada00 válasza giroud199 (#32154) üzenetére


gada00
aktív tag

Pl samsung health

(#32156) Thoty válasza ferenck (#32153) üzenetére


Thoty
senior tag

Köszönöm

(#32157) szpeti40 válasza HThomas (#32136) üzenetére


szpeti40
addikt

Na most nálam is elkezdte ezt a hívás után fekete marad a kijelző dolgot :(((

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#32158) KunEmber válasza csaba1203 (#32143) üzenetére


KunEmber
senior tag

Érdekes ez a hiba, nekem pont az ujjlenyomat az, ami mindig jó. Nyáron, izzadt kézzel van gondja, de amúgy megy mint állat. Sajnos, ez nem fogja a hibád megoldani. :U

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#32159) Chrys_


Chrys_
addikt

Bluetooth delay 500ms felett van az autóban. Mivel lehet késleltetést app függetlenül beállítani?

(#32160) csaba1203 válasza KunEmber (#32158) üzenetére


csaba1203
addikt

Mint fentebb írtam nem egyedi eset.
Részemről elengedtem, mert ezt leszámítva megy minden rendesen rajta.
Iphone 7-en lehet akármilyen izzadt szutykos az ujjam az 10/10 a feloldás aránya és 3 éve rögzítettem az ujjamat rajta....
Meg kell nézni az optikai olvasók sokkal megbízhatóbbak, mint ez a szónikus szarja a Samunak.

(#32161) karldergroße válasza csaba1203 (#32160) üzenetére


karldergroße
senior tag

Így van. Nekem az S10 mellett (amit zenehallgatásra megtartottam, mert arra nagyon minőségi) van egy Zenfone 7-prom főtelefonként, azon oldalt van az ujjlenyomatolvasó, és százszor jobb, mint a kijelzőbe épített.

(#32162) gada00


gada00
aktív tag

S10hez melyik op logó szerkesztő jó?

(#32163) giroud199 válasza gada00 (#32155) üzenetére


giroud199
aktív tag

Igen ám csak nem akarok oda belépni :F :(

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#32164) gada00 válasza giroud199 (#32163) üzenetére


gada00
aktív tag

Mert?

(#32165) csorbajeno válasza giroud199 (#32163) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor nincs.

(#32166) zoo8800


zoo8800
veterán

S10 Telekomra kinn van a havi frissítés.

rip and tear, until it is done

(#32167) Ricardo válasza zoo8800 (#32166) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszi. :R

(#32168) mentic18


mentic18
tag

Megérkezett az "üvegfólia" amit szeptemberben rendeltem. Eddig annyit vettem észre hogy nem minden beütést vesz észre a telefon se legalább nem karcolódik jobban a kijelző. Ez is olyan hogy nem ér végig a kijelzőn, úgyhogy be kell szereznem egy tokot is ami jobban körbeöleli.

Samsung Galaxy A53 5G

(#32169) HThomas válasza szpeti40 (#32157) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Tegnap(előtt?) feldobott egy frissítést, azóta nem tűnt fel. Mondjuk simán lehet, hogy én tettem le mindig először, nem igazán figyeltem...

(#32170) Isaac76


Isaac76
tag

Most ,hogy hivatalosan kidobta a Google a Pixel 6 szériával az android12-t , várható a kommentcunami , ami arról szól megjött-e már :Y :C

(#32171) csorbajeno válasza Isaac76 (#32170) üzenetére


csorbajeno
veterán

:DD :K

(#32172) karldergroße válasza Isaac76 (#32170) üzenetére


karldergroße
senior tag

Mint a lányoknál buli után...

(#32173) csorbajeno válasza karldergroße (#32172) üzenetére


csorbajeno
veterán

:C :C :DD :R

(#32174) Oldman2


Oldman2
veterán

A szoftver frissítést hol lehet kikapcsolni, hogy ne frissüljön a firmware automatikusan?

(#32175) csorbajeno válasza Oldman2 (#32174) üzenetére


csorbajeno
veterán

Kikapcsolni nemigen tudod, csak azt, hogy wifin ne szedje le automatikusan, de hogy ne is keresse azt, ahhoz vagy root kell vagy ADB parancs.

(#32176) JaniS


JaniS
senior tag

Adott egy S10, Android 10 van rajta, az alapsáv verziójára G973FXXS9DTK9-et ír, CSC ITV-re áll be bekapcsolás után, SIM még nem járt benne. Azt szeretném elérni, hogy garantáltan ne frissítse Android 11-re és XEH legyen majd a régiókód. Gondoltam a BTU ROM írása majd a CSC átállítása a híváskezelőből menni fog, de úgy tűnik nem értem jól a dolgot. Egyrészt a G973FXXS9DTL1 jelű BTU-s ROM írása után nem látok változást, másrészt a híváskezelőből történő CSC váltás sem megy, ehhez egyébként kellene, hogy SIM kártya legyen benne? Szóval hogy lehet elérni a fentieket lépésről lépésre? A fejlesztői módban persze az automatikus frissítést én is ki tudom kapcsolni, de a cél az lenne, hogy még véletlenül se töltse le a 11-et rá.

Az előbbi hozzászólásban szereplő ADB-s módszer (root nem játszik) minden újraindítás után eljátszandó? Vagy egyszer kell csak és többet garantáltan nem keresi a frissítést? Nem is jelzi ki, hogy van?

[ Szerkesztve ]

(#32177) Oldman2 válasza csorbajeno (#32175) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

(#32178) dkovizoli válasza JaniS (#32176) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szerintem beleteszel egy magyar sim kártyát és csinálsz egy resetet. Akkor majd beáll XEH-ra. Mivel a kártya adja meg az aktuális csc-t. Addig rakhatsz bármilyen romot rá, az alapértelmezetten marad. A frissítést pedig majd valaki leírja, aki csinált ilyet már. Én jobb szeretem, ha friss, de ez szubjektív.

(#32179) JaniS válasza dkovizoli (#32178) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszi, a CSC-hez gondoltam, hogy ez kellene, de azért inkább várok, nehogy elbaltázzam utána, hogy felmegy rá a 11. Nem az én telóm és az a kérés, hogy maradjon Android 10-esen. (Új vagy mi, tehát most lett kibontva.)

(#32180) stefi68 válasza Oldman2 (#32174) üzenetére


stefi68
addikt

Ha nem akarsz ADB parancsokkal szórakozni a frissítés letiltásához, ott van még az ADB AppControl.
Korábban már többször írtam, hogyan... [link]

Engem még 1x sem zaklatott a frissítés miatt. :N

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#32181) JaniS válasza stefi68 (#32180) üzenetére


JaniS
senior tag

Root-oláson kívül bármi megengedett. Nekem teljesen mindegy, hogy ROM-ot kell cserélni és a CSC-vel játszani (de úgy tűnik ezt nem értettem meg jól) vagy ADB-vel. A lényeg, hogy garantáltan ne akarjon frissíteni. Szóval még várok pár ötletet, köszönöm a linket!

(#32182) stefi68 válasza JaniS (#32181) üzenetére


stefi68
addikt

Ehhez nem kell root és garantáltan nem akar frissíteni.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#32183) Oldman2 válasza stefi68 (#32180) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi,

32 ezer hozzászólás között nehéz rátalálni e helyes válaszra, hacsak rá nem hibáz az ember a megfelelő keresőszóra.
:R

Két S10 családba tartozó teló került a családba, mindkettő FUI5 firmware-rel.
Az egyik XEH a másik meg svájci SWC régiós ROM-mal.

Mivel az Indonéz ROM betétele úgy tűnik hatástalan, maradna az Indonéz régiós ROM felpakolása, ami az S9 családnál megy/ment, de mivel a jelenlegi Indonéz ROM le "van maradva" az FUI5 -höz képest, azt nem lehet feltenni egyik készülékre sem.

Így kénytelen vagyok "bevárni" a frissebb XID régisó ROM-ot, ami jelenleg még FUH5-nél jár.

(#32184) JaniS válasza stefi68 (#32182) üzenetére


JaniS
senior tag

Sikerült megoldani úgy tűnik, felraktam az utolsó Android 10-es BTU ROM-ot, majd beleraktam a SIM kártyát, a CSC beállt XEH-re és ha a Szoftverfrissítésre rábökök, akkor azt mondja, hogy naprakész. Azaz nem akarja a 11-est rárakni. Az ADB AppControl-t szerintem pluszban még megcsinálom. Ez a két folyamat, amit írsz (SOAgent.apk, FotaAgent.apk) csak az OTA-s szoftverfrissítésért felelős, máshol okoz gondot? :R

(#32185) sgeza válasza JaniS (#32184) üzenetére


sgeza
veterán

Azért nem frissít, mert a BTU régióban kijött egy olyan utolsó 10-es kiadás, ami a többiben nem (legalábbis a XEH régióban biztosan nem). Így onnan nem fogsz kapni OTA frissítést. Valójában az a helyzet áll fenn, ami normál esetben problémás, hogy "ott ragadsz" ezen a verzión, de számodra ez most pont előnyös.

[ Szerkesztve ]

(#32186) JaniS válasza sgeza (#32185) üzenetére


JaniS
senior tag

Igen, ez volt a cél. Csak az nem volt tiszta nekem, hogy miután Odinnal ráraktam az utolsó 10-es BTU ROM-ot és utána a CSC-t át akartam állítani ITV-ről (amivel jött a telefon) XEH-re, a *#272*IMEI#-re nem történt semmi, azaz nem ugrottak fel a lehetséges CSC-k. Viszont egy SIM-et belerakva már magától beállt XEH-re, szóval gondolom én nem értettem itt meg valamit. Kipróbáltam még stefi68 megoldását is az AppControl-lal, na azzal még a menüből is eltüntethető a Szoftverfrissítés, de azt hiszem esetemben most ez már felesleges, nincs esélye véletlenül sem rárakni OTA-n keresztül a 11-est. Hálásan köszönöm mindenkinek a gyors segítséget! :)

(#32187) sgeza válasza JaniS (#32186) üzenetére


sgeza
veterán

Ezzel nézd meg a CSC váltást:
*#*#27262826#*#*

Nem kell váltanod, csak kíváncsiságból nézd meg, hogy működik-e! De ehhez a Google tárcsázó kell, a gyári Samsung nem jó hozzá.
Nem emlékszem, hogy melyik verzióig működött ez. Talán a 10-esen még ment.

[ Szerkesztve ]

(#32188) udimension


udimension
csendes tag

Sziasztok.
Esz az ideg. Vettem egy S10+ készüléket. Nekem is ez van, gondoltam az asszony félig törött régi s7 edge készüléke helyett kap egy ilyet.
Kipróbáltam, telefonkártyámat beleraktam, mobilnet volt, telefonáltam is vele, kifizettem, szerződést írtunk. Pont.
Itthon gondoltuk ma ráérünk és használatba is vesszük, áttesszük az adatokat, stb....

Igen ám, de a wifi és a bluetooth nem működik rajta. Azt átvételkor nem próbáltam.
Csináltam hard resetet, visszaállítást, de nem jó. Bekapcsolva a wifit, konkrétan nem talál semmilyen wifi jelet, csak teker a képernyőn a kis nyíl körbe-körbe, de semmi. A bluetooth szintén nem kapcsol be. Mobilnet jó.

Egyébként makulátlan a készülék, de meglehetősen árában vettem, így bármilyen költség esetében ráfizetés lesz. Az eladónak írtam egy e-mailt, hogy volt-e hasonló tapasztalata. Még nem jött válasz.

Találkoztatok hasonlóval? Szegeden vagyok egyébként, ha esetleg lenne valaki, akinek lenne erre megoldása. Megköszönném természetesen. A költségeket fizetem, ha nem nagy a gond.

Köszönöm.

(#32189) Zin


Zin
senior tag

Vodas S10 mennyit érhet most?Gyari allapot tokba volt végig!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#32190) sgeza válasza Zin (#32189) üzenetére


sgeza
veterán

Ez engem is érdekel, van egy feleslegben.

De egyébként a Vodafone-tól vett S10-esek már függetlenek, szóval lényegtelen, hogy onnan lett véve.

[ Szerkesztve ]

(#32191) csorbajeno válasza udimension (#32188) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem lehet, hogy a wifi 5GHz-re van állítva, a telefon meg 2,4GHz-re, vagy fordítva?

(#32192) udimension válasza csorbajeno (#32191) üzenetére


udimension
csendes tag

Elvileg mindkettő rendelkezésre áll itthon. A saját telóm mindkettőt felismeri. Ebben a Bluetooth sem megy. Sok youtube-os videót néztem már, minden mutatott trükköt kipróbáltam, de sajnos nem jó. Egy wifis hálózatot sem mutat, a Bluetooth nem kapcsolható be. Hard reset 2x megvolt. Tanácstalan vagyok. A hard reset is csak akkor indult el, amikor egy külföldi oldalon megolvastam, hogy töltés közben kezdjem el. Anélkül az sem indult.

(#32193) csorbajeno válasza udimension (#32192) üzenetére


csorbajeno
veterán

A gyári visszaállítás után az adatokat hogy mentettétek át az S7-ről? Vagy addig el sem jutottatok? Amennyiben az S7 beállításait is átvittétek a többi adattal, akkor csinálj egy beállítások visszaállítását. Illetve érdekes lehetne egy SamInfot telepíteni, vagy valamelyik benchmark programot, hogy nem-e egy jó másolatott adtak el neked.

Phone Info

[ Szerkesztve ]

(#32194) udimension válasza csorbajeno (#32193) üzenetére


udimension
csendes tag

Nem jutottunk el a másolásig. Wifin szerettük volna. Egy infót kaptam, azt írták, lehet, hogy egy kb 10 dolláros integrált chip vacakol. Az vezérli a wifit és bt-t. Csak azt mire kicserélik, kisebb vagyon lesz. https://m.aliexpress.com/item/4000357447743.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail
Ha replika a telefon, akkor is hiába van szerződés, marha nehéz bizonyítani hogy az eladó ezt tudta. Egyébként mindene azonos az enyémmel, a kijelzője is gyönyörű, szvsz nem replika. Menüje is, mindene azonos. De mobilneten letöltöm, amit linkeltél és meglátjuk. Köszi.

(#32195) udimension válasza csorbajeno (#32193) üzenetére


udimension
csendes tag

Letöltöttem az appot. Aszerint eredeti. Valószínűleg hardver probléma lesz. Remélem lesz Szegeden szaki, aki megugorja. Gondolom szétszedéskor sérülhet a készülék.

(#32196) csorbajeno válasza udimension (#32195) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én egy S6 esetén találkoztam egy szinte tökéletes replikával. Az egyetlen eltérés a kamera felbontásában volt, nameg nem ismerték fel a benchmark programok. De a te esetedben biztosan hardver hiba lesz. Igen, a beavatkozás során akár sérülhet is a telefon, mert ha jól tudom, akkor az alaplapra forrasztott chipről van szó.

(#32197) Zsoó


Zsoó
tag

Sziasztok!
A régi Galaxy telóimhoz volt olyan kód amit beütöttem a tárcsázóba, (mint pl.amikor az imeit kérem le)és kimutatta hogy a teló legelső bekapcsolása óta mennyit üzemelt a telefon összesen. Tehát az élettartama alatti összes üzemidőt mutatja. Nem találom ezt a kódot.
Gondolom működne S10-en vagy pl. Z foldon is.
Tudja esetleg valaki ezt a kódot?

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#32198) udimension válasza csorbajeno (#32196) üzenetére


udimension
csendes tag

Megoldás az lett, hogy ma találtam Szegeden egy olcsó elöl-hátul törött s10+ készüléket. Egy szervizes pedig kicserélte az alaplapot még ma. Szárad a ragasztó, holnap elhozhatom. 15 ezres plusz kiadás összesen, de már tökéletes.

(#32199) rothfb válasza udimension (#32198) üzenetére


rothfb
veterán

Tanulság: Amikor veszel bármit használtan, lehetőségeidhez mérten minden funkcióját próbáld ki.
Egyébként kizárt, hogy az eladó ezt nem tudta. Annak meg nagyon kicsi az esélye, hogy pont nálad romlott el a wifi-bluetooth páros.
Jó hír, hogy sikerült megoldani a problémát.;)

(#32200) Luigi962


Luigi962
őstag

Üdv. Uraim!
Aki használja a DEX-et vezeték nélkül akár TV-n akár pc monitoron attól kérdezném, hogy win 11-el működik a dolog, mert nekem nem. Igaz közben nálam Gigás net is lett optikán és ezzel együtt új router is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.