Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-11 12:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Samsung Galaxy A3 (2016)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy használtok-e valami féle "vírusírtót" a telefonra?
Elég sok olyan mobil nézetes honlap van, ami folyton valami reklám féléket dobál fel, többek között, hogy a készülék megfertőződött, ki kell cserélni az akkumulátort, stb stb stb. Persze tudom, hogy ezek fake oldalak, és valami gagyi alkalmazást akarnak rám sózni, de nagyon idegesítőek tudnak lenni. Szóval kíváncsi lennék a véleményekre ilyen téren!

Szerk: A knox védelem vagy mi a szösz az intelligens kezelőben be volt kapcsolva, és ennek ellenére is feldobta ezeket a butaságokat :DDD

:R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#1052) Aryes válasza Tuomas (#1051) üzenetére


Aryes
nagyúr

Inkább nézd meg telepítés előtt, hogy mihez kér engedélyt az app, ne használj virágboltból szerzett appokat és ne rootold a telefont.
A böngészőben látott hülyeségek ellen meg nem véd a knox, az csak a system/boot partíciók integritását védi tudtommal, mást nemigen csinál (fixme ha rosszul tudom).

(#1053) GEPESZ66 válasza Tuomas (#1051) üzenetére


GEPESZ66
veterán

McAfee például, vagy Eset.
Böngészés közben többször jeleztek már, hogy nem ajánlatos az oldalt megnyitni.

(#1054) Veron válasza Rataxes (#1048) üzenetére


Veron
őstag

Nekem arany van és abszolút nem langyi, szerintem jól néz ki és felüdülés a sok fekete mobil mellett. Újra ezt választanám.

@Tuomas: Nem használok vírusirtót, de figyelek mit nyitok meg. A Knoxnak pedig semmi köze a vírusvédelemhez.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1055) Tuomas


Tuomas
addikt

(#1052) aryes, (#1053) GEPESZ66, (#1054) Veron

Köszi mindhármatoknak!
Természetesen figyelek, hogy ne gányoljam szét a rendszert, nem telepítek fel mindenféle gagyi f*ngós appot, stb, de sajnos egy tök átlagos, hétköznapi híroldalnál is felugrott, a veszélyben a telefonod, vagy az elrommlott az akkumulátorod kezdetű nem is tudom minek nevezzem kéretlen valami. :((
Bosszantó, és nem tudom, megfogná-e ezeket valamilyen program. :( :F

We were here

(#1056) Aryes válasza Tuomas (#1055) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezekhez bizony reklámblokkoló kell, amúgy a bosszantáson kívül teljesen ártalmatlanok ezek, semmi okod az aggodalomra. Mellesleg bizonyos "hír"oldalak hajlamosabbak ilyen reklámokat kitenni, ezeket márcsak a tartalom miatt is elkerülném a helyedben. ;)

(#1057) Tuomas válasza Aryes (#1056) üzenetére


Tuomas
addikt

És esetleg tudsz ajánlani valami jól működő reklámblokkolót? :U :B :R Köszi! :)

We were here

(#1058) Aryes válasza Tuomas (#1057) üzenetére


Aryes
nagyúr

Root + host fájl...

Egyébként ma csatlakoztam az a3 tulajok klubjához.
Egyelőre nem vagyok hanyattesve tőle sajnos, de erre fel voltam készülve...
Az egyik legdurvább meglepi: nem tudok vele felkapcsolódni az itthoni dlna szerverre. Ezt hogy...?!

[ Szerkesztve ]

(#1059) mateus válasza Aryes (#1058) üzenetére


mateus
senior tag

Nah mi a baj vele (a dlna-s problémán kívül)?
Nekem abszolút pozitív csalódás volt, én rosszabbat vártam.
Szuper akksi, kamera, kijelző, semmi akadozás, prémium minőség 100e ft-os ár alatt.

(#1060) Aryes válasza mateus (#1059) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy 5 éves csúcskategóriás telefont (S2) cseréltem egy vadiúj középkategóriásra, és nem gondoltam, hogy ez egy rakás imádott funkció elveszésével jár.
Csak amit tegnap óta észrevettem:
- smart alarm az ébresztőórából
- okos kezdőképernyő (fülhallgató bedugására előjött egy külön oldal csak médiaappokkal, nagyon kényelmes)
- záróképernyőre nem tudok gyorsgombokat tenni
- hívásszűréshez whitelist !!!! A fentieket még meg tudom oldani, de ezt hogy? Külön appot nem akarok csak ezért feltenni...
- screen mirroring (fent már volt róla szó, de tényleg teljesen kivették, nem csak elrejtették)

Hogy írjak pozitívat is:
- gyors!
- gyors!! :)
- a samsung billentyűzet elég sokat fejlődött 4 év alatt, én sokat írok, nagyon kézre áll.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a fenti eltűnt funkciók mondjuk az s6-ról is hiányoznak-e, vagyis csak simán áldozatul estek a touchwiz karcsúsításának, amitől kevesebb ramot eszik a rendszer, vagy direkt a középkategóriának butították le a funkciókat. Van vkinek összehasonlítási alapja?

(#1061) mateus válasza Aryes (#1060) üzenetére


mateus
senior tag

Jah az S2-t ismerem, 3 éve még nekem is az volt, szerettem.
Azután jött egy Nexus 4, LG G2 majd ez az A3.
Még a G2-ben is benne voltak ezek a funkciók amiket hiányolsz, valóban kényelmesebb lenne a használat, de én már megszoktam a hiányukat, szerethető ez az A3, így nálam ellensúlyozza azt a néhány hiányosságot.
Én pl. a gyári billentyűzetet nem tudom soha megszokni, swiftkey-t használok már jópár éve. Ébresztőórára a Timely-t, bár jelenleg a gyárit, mert nekem elég az a funkció.
Azt nem tudom, hogy pl. az S6-ban ezek benne vannak-e, de pl. az főként a gyengébb akkuidő miatt esett ki nálam, plusz kisebb telót akartam.

A lényeg, hogy abszolút egyénfüggő, hogy ugyanaz a teló kinél milyen megelégedettséggel szolgál, mindenkinek más a fontos, ezért is nehéz ajánlani látatlanban.

[ Szerkesztve ]

(#1062) Aryes


Aryes
nagyúr

Kedves tulajok! Érdekes jelenségre lettem figyelmes. Ma vagy kétszer előfordult, hogy felemeltem az asztalról, és egyszer, hogy kivettem a zsebemből a telót, és felvillant a kijelző. Garantáltan nem nyomtam meg egyik gombot sem! Ki tapasztalt már hasonlót? Úgy emlékszem minden alkalommal a felső részénél fogtam meg a készüléket. Lehet, hogy a hall szenzort birizgálta meg vmi? Mágneses az érintésem? :DDD

(#1063) paperboy válasza Aryes (#1062) üzenetére


paperboy
senior tag

Nálam ilyen jelenség nincs...

(#1064) mateus válasza Aryes (#1062) üzenetére


mateus
senior tag

Nálam 2 hónap alatt egyszer sem volt ilyen, fura hogy nálad 1 nap alatt többször is.
Csakis a home vagy bekapcs gombra kapcsol be a kijelző.

Mondjuk ez az AC Display nevű progit használva nem igaz, mert ott beállítottam, hogy ha zsebből kiveszem villanjon fel ha értesítés érkezett:)

(#1065) Aryes válasza mateus (#1064) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azóta egyszer sem volt ilyen. Pedig vártam, hátha rájövök a nyitjára. :DDD

(#1066) Dimond G válasza Aryes (#1062) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem is volt ilyen jelenségem. Akkor fordult elő, amikor a bújtatós tokomba úgy raktam be, illetve vettem ki, hogy a home gomb volt a tetején. Ezt annak tulajdonítottam, hogy megnyomhattam, mivel ritkán fordul elő.

Amúgy nincs baj a telóval. Nagyon szeretem! :D
Mondjuk a gyári kamera helyett tudnátok másik jobb app-ot? Köszönöm! :R

(#1067) paperboy válasza Dimond G (#1066) üzenetére


paperboy
senior tag

Camera FV-5

(#1068) Aryes válasza Dimond G (#1066) üzenetére


Aryes
nagyúr

Snap camera
vagy
Snap camera próbaverzió
4 éve használom, nagyon jó, bár úgy tűnik egy ideje nincs frissítve, szerintem csak azért, mert már tökéletes. :) A fizetős verziót meg is vettem, ami nagy szó, mert a playről összesen 2 appot vettem ezzel együtt. :)

(#1069) Tuomas válasza Aryes (#1058) üzenetére


Tuomas
addikt

Na közben kicsit megnéztem a témát, mivel nem szívesen root-olok telefont.
A reklámblokkolót csak a chrome nem engedi, firefox enged kiegészítőket telepíteni, így működik is vele. Egy a bibi, a firefoxot nem tudom megszokni a még mindig (szerintem) béna gyorshívója miatt. :B

Ezért letiltottam, töröltem minden böngészőt, egyedül a gyári maradt rajta, amiben pozitívat csalódtam, és úgy olvastam, hogy a 4.0-s verziója már engedni fog külső reklámblokkolókat. A bibi csak annyi, hogy jelenleg az a3 nem támogatott, és semmi forrást nem találtam hozzá, hogy mikor lesz az :F
Erről valakinek infója? :R

We were here

(#1070) manokaki válasza Tuomas (#1069) üzenetére


manokaki
őstag

Én külsö apk-ból tettem fel és ugy engedte frissiteni , abban már full kijelzős internet is van és müködik az A3 2016-on simán frissitette a régit . Az apkmirror-rol letudod tölteni a legfrisebbet .

(#1071) Tuomas válasza manokaki (#1070) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi! Megbízható az oldal, pontosabban az ott található apk fájlok? :B :)

[ Szerkesztve ]

We were here

(#1072) manokaki válasza Tuomas (#1071) üzenetére


manokaki
őstag

én onnan töltöttem le , nem mondom ,hogy nem akar majd más oldalakat letöltetni veled , de gondolom ezeket azért eltudod kerülni, ha ügyes vagy , reklámok stb..

Attila

(#1073) Tuomas válasza manokaki (#1072) üzenetére


Tuomas
addikt

Lejött, telefonra felment, letöltöttem hozzá az Adblock fast nevű progit play áruházból és tökéletesen szűri a reklámokat :) :C
Köszi az infót! :R

We were here

(#1074) Aryes válasza Tuomas (#1069) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát én fogok rootolni, mivel olyan készüléket vettem, amin már alapból 1 volt a knox warranty bit. :) Csak még várok vele kicsit.

(#1075) consono válasza Aryes (#1074) üzenetére


consono
nagyúr

:)) Akkor már úgy is mindegy :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1076) d.mate08


d.mate08
tag

Sziasztok! Nem kevés nektek az 1,5GB RAM? 1GB RAM-os telefonról váltanék,talán erre. fb, messenger,whatsapp,chrome elfut egymás mellett töltögetés nélkül?

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#1077) [DE2JAY] válasza d.mate08 (#1076) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

szvsz nem. Én a FB appot senkinek nem ajánlom pl...

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#1078) Tuomas válasza [DE2JAY] (#1077) üzenetére


Tuomas
addikt

Adom :K
Gyors a fb app is, elég rá a másfél giga ram, nem arról van szó, de én pl. letöröltem, mert böngészőből is ugyan úgy el lehet érni és még az akksit se húzza le.

We were here

(#1079) siti válasza d.mate08 (#1076) üzenetére


siti
senior tag

nálam 512Mb RAM-on fut a fb app egy 5 éves telefonon. csak türelem kell hozzá :D
én ajánlom a FB appot, csak hogy egy ilyen is legyen.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#1080) Probert75


Probert75
addikt

A Weather Daemon az az időjárás widget?

(#1081) d.mate08 válasza Tuomas (#1078) üzenetére


d.mate08
tag

Én is letöröltem, de a lényeg, hogy elég az 1,5 GB RAM.. 2 évre lenne kb. Ha nem birja majd, ROM csere szerintem egyszerű Samsungon.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#1082) Tuomas válasza d.mate08 (#1081) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem penge kis telefon, én mondjuk letiltottam egy csomó alkalmazást (amit nem lehetett törölni), hogy ne fogyasszon feleslegesen erőforrásokat, és a samsungos böngésző is meglehetősen jó :K

[ Szerkesztve ]

We were here

(#1083) Aryes


Aryes
nagyúr

Csak nálam tart a képernyőzárnak a gombnyomástól néha majdnem 2 másodpercig, hogy magához térjen és reagáljon az ujjamra, vagy másnál is? Néha egészen gyors (1mp, ami még mindig lassabb, mint a 4 éves elődjén), de ha sokáig nem piszkálom, akkor van 2mp, néha több is. Sztem ez botrányos. Az egész átláthatatlan, popup-os/buborékos értesítési rendszerről nem is szólva... :(

[ Szerkesztve ]

(#1084) [DE2JAY] válasza Aryes (#1083) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

Ez SZVSZ sajnos tök térerőtől függ. ezt sztem is elkúrálták a launcserében!

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#1085) paulchambers


paulchambers
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon tetszik az A3(6)os és találtam is webshopban 70ezer alatt.. Van másik két telefon amin még vacillálok az egyik a Samsung J5 (2016) a másik pedig a régi A5ös. Igazából kb mind3 egy árkategóriába mozog. Az egyetlen dolog ami miatt felmerült a másik két nagyobb telefon az a 2 GB ram de amúgy az A3 lenne nálam a nyertes és igazából mindenben jobb és újabb mint a másik kettő..(bár a J5ön már 6os android fut)
Az A3ra mikor jön ki a 6os android?

Igazából abszolút hétköznapi dolgokra használnám a telefont, netezés, emailezés, plusz gps és fényképezés, a lényeg hogy gyors legyen, megbízható és ne akadjon..
Előre is köszi a segítséget!

(#1086) mateus válasza Aryes (#1083) üzenetére


mateus
senior tag

Milyen popupos/buborékos dologra gondolsz?
Nekem S2 óta nem volt Samsung telom, de semmi zavarót nem észlelek ezen.

Az meg a másik, h androidos rendszer lévén elég jól testreszabható akár programok/launcherek révén is.

[ Szerkesztve ]

(#1087) mateus válasza paulchambers (#1085) üzenetére


mateus
senior tag

Ugyanezekre használom, olyan telóról jöttem át ami erősebb hardverrel volt szerelve, mégsincs bajom ezzel.
Ha akadna, bugos lenne, már rég eladtam volna.

(#1088) akos_ur válasza Aryes (#1083) üzenetére


akos_ur
aktív tag

ezt nekem is néha előadja

egész lassan világosodik ki a képernyő gombnyomásra...

de nem mindig, teljesen random csinálja

(#1089) Aryes válasza akos_ur (#1088) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ráadásul nekem első nap előadta a 10 órás kijelzőidőt, de két napja meg merül, mint a balta. Pedig semmi olyat nem tettem rá, ami miatt merülni kéne. Csak nem lett tán hibás az akksi 5 nap alatt...

[ Szerkesztve ]

(#1090) akos_ur válasza Aryes (#1089) üzenetére


akos_ur
aktív tag

nekem jól bírja az akksi, azzal nincs gondom

céges telefon, szóval nyúzom rendesen, de két húzós munkanapot simán kibír

(#1091) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
Valami jó telefontokot tudnátok hozzá ajánlani?
A dashboardot 8főképernyő, blaról-jobbra elhúzom akkor jön elő) tudjátok hogy hol kell kikapcsolni?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#1092) Richie86 válasza Bzzz (#1091) üzenetére


Richie86
senior tag

Szia,

Páromnak ebay-ről rendeltünk egy vékony szilikontokot 590-ért, teljesen jó (csak az a baj, hogy 2-3 hét volt mire ideért). Ja a 2000 Ft-os átlátszó gyári tok, amit a T-mobile-ban rátukmáltak, eltört egy hét alatt, attól, hogy a táskájában hozzáütődött valamihez...

[ Szerkesztve ]

(#1093) Bzzz válasza Richie86 (#1092) üzenetére


Bzzz
senior tag

Értem én valami iylesmire gondoltam páromnak [link]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#1094) Richie86 válasza Bzzz (#1093) üzenetére


Richie86
senior tag

Ez is jónak tűnik.

(#1095) Attila57 válasza Bzzz (#1091) üzenetére


Attila57
tag

Szia! Erre gondolsz?

(#1096) Attila57 válasza Attila57 (#1095) üzenetére


Attila57
tag

Ha igen erre gondolsz, akkor főképernyő választás ü. mód, oda húzod, felül középen levő négyzetből kiveszed a pipát.

(#1097) Attila57 válasza Attila57 (#1096) üzenetére


Attila57
tag

(#1098) SoldierL


SoldierL
senior tag

Hihetetlen mennyire lezabálja a Ram-ot a "nagy" facebook! Tegnap letöröltem most olyan a teló mintha nyomtam volna egy gyári visszát. Szóval ram gyilkos, mindegyik telefonnál, pl. az előző j5-ösömet is rendesen megfogta.

(#1099) mateus válasza SoldierL (#1098) üzenetére


mateus
senior tag

Én ezen a telon még csak böngészőből használtam, éppen gondolkoztam rajta h feltelepitem, de akkor kihagyom:)
Bnőm meg húgom is használja az appot, de hát nem tudnám őket rávenni h álljanak át böngészőre XD

(#1100) Bzzz válasza Attila57 (#1096) üzenetére


Bzzz
senior tag

Igen, erre gondoltam, jköszi szépena segítséget!!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.