Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-11 12:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Samsung Galaxy A3 (2016)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Dimond G válasza manokaki (#1000) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nem azért mondom, de ....helyes a dörgés! ....na jó...pont azért mondom, mert nekem is ilyen telóm van! :DD

Nekem Honor 7-esem volt és erről váltottam A3 (6) -ra. Tudom, most mindenki összerezzen, de nekem nagy volt az 5.2 col! Ráadást voltak app-ok amik rendellenesen működtek. Tudom nem egy p8 a honor, de nagyon sokban hasonlít!

Szóval ha az A3 (6) tetszik akkor azt vedd meg! Azt nem állítom, hogy nem csalódsz, de azt se hogy igen! :DD

(#1002) senang


senang
újonc

Igaz,bocsi,h nem írtam ki rendesen,már én is látom.már lefoglaltam az a3(2016)-at,nemsokára megyek érte,s köszi mégegyszer :)

(#1003) Marc864 válasza #31342592 (#83) üzenetére


Marc864
tag

Galaxy Note-ról váltottam BlackBerry Q10-re. Élmény volt megszabadulni a tepsitől :)

(#1004) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Igaz,hogy néha "laggol"?Elég sokan írják a véleményeknél.

(#1005) emeron


emeron
tag

Sziasztok! Nagyon tetszik ez a telefon, úgy néz ki ilyet fogok vásárolni. Egy több, mint 3,5 éves HTC 8X-et váltanék le, WP fronton nincs értelmes alternatíva (meg amúgy is elegem lett az egészből), iPhone és egyéb Android flagship szóba sem jöhet. MM-ben már másodszor tapogattam meg, nagyon szimpatikus, igazán prémium az összeszerelés minősége. A kijelző gyönyörű, a rendszer nagyon gyors. És vicces, hogy ugyan 0,47"-val nagyobb a kijelző a mostani telefonomhoz képest, mégis a két készülék fizikai méretei megegyeznek (kivéve a vastagságot, hiszen a Samsung vékonyabb). :)

Volna azért pár kérdésem:
1) Sehol sem találom, hogy milyen érzékelők vannak a készülékben... :( Egyedül a fény- és közelségérzékelő (hiszen az látható), továbbá a GPS/GLONASS megléte egyértelmű (ezt minden specifikációs oldal leírja). Mivel szeretnék fitnesz alkalmazásokat használni, jó volna tudni, hogy gyorsulásmérő, giroszkóp és esetleg lépésszámláló található-e az eszközben?

2) Van egy 64GB-os, Class10-es, Samsung microSD kártyám, még sosem volt használva. Ez jó lesz a telefonhoz (írási/olvasási sebesség tekintetében)? Behelyezés előtt kell-e formázni számítógépen, ha igen milyen fájlrendszerben (NTFS, exFAT), vagy majd a telefon megoldja? Be lehet-e állítani, hogy a fényképeket és videókat alapértelmezetten a memóriakártyára mentse a telefon? Továbbá, ha a 16GB-os belső tárhely már kezdene szűkössé válni, lehet-e alkalmazásokat átmozgatni a belső tárhelyről, illetve egyből az SD kártyára telepíteni? Illetve - készülék elvesztése esetén - lehet-e valamilyen védelemmel/titkosítással ellátni az SD kártyát? Spotify prémium felhasználóként az offline mentett zenéket tudom-e az SD kártyára menteni alapértelmezetten?

3) Gyönyörű az AMOLED kijelző, de továbbra is tartok tőle, hogy "beég". MM-ben is volt pár Samsung telefon, ahol ez megfigyelhető volt, igaz azok 1-2 generációval ezelőtti eszközök, és persze non-stop be vannak kapcsolva. Akinek van ilyen telefonja, nincs a kijelzővel probléma?

4) Frissítések tekintetében várható-e, megkapja-e a telefon az Android 6-os és a soron következő N verziót?

Egyelőre ennyi volna, előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#1006) HarleyCustom válasza emeron (#1005) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"gyorsulásmérő, giroszkóp és esetleg lépésszámláló található-e az eszközben?"

Szerintem nincsen

Beégés az MM -ben,kiállított telefonnál sűrűbb,hétköznapi használat során szerintem ritkább...

Frissítés a Marsmalló talán,tovább nem hiszem.

Ez nem egy csúcs telefon a Samunál,a helyén kell kezelni a dolgokat,sokat nem kell várni tőle.
:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1007) mateus válasza Harkovz (#1004) üzenetére


mateus
senior tag

Én sokat nyomogatom, van is rajta jó néhány program (plusz szinkronizálás stb) , mégsem laggol. Egy erősebb hardverrel rendelkező telóról váltottam az A3-ra, mégsem érződik a használat során...
Fényképező, galeria, böngésző stb is gyorsan megnyílik.

[ Szerkesztve ]

(#1008) emeron válasza HarleyCustom (#1006) üzenetére


emeron
tag

Magenta oldalán találtam az érzékelőkről infót. Szerencsére van benne minden, ami nekem kell:

- gyorsulásmérő
- közelségérzékelő
- fényérzékelő
- geomágneses érzékelő
- RGB szenzor
- hall szenzor

Bár azért ezt megerősíthetné valaki, akinek van ilyen telefonja.

Attól, hogy nem egy csúcs telefon a Samsung még megerőltethetné magát a frissítéssel. Bár sajnos ez egyik gyártónál sem divat... :(

(#1009) Dimond G válasza mateus (#1007) üzenetére


Dimond G
senior tag

Én is erősebb telóról váltottam és hasonlóak a tapasztalataim! Megvagyok elégedve vele és tetszik is. Szeretem, mert azonnal megcsinál mindent és nem kell várnom. Az app-ok szépen futnak rajta. Játékokat nem raktam fel rá, de úgy tudom, hogy egy egy komolyabb játék is elfutkos rajta.
Az aksija piszok jó! Igaz nekem sokat megy a zenelejátszó, (így nem sok a kijelzőidő) de 2 napot simán kibír, harmadik nap kell felraknom töltőre, de ha véletlen csak a 3. nap végére jutok el oda, hogy enni adjak neki, akkor is marad benne annyi szufla, hogy kibírja! :C :R

(#1010) Aryes válasza HarleyCustom (#1006) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gyorsulásmérő biztosan van, különben hogy fordulna el a kép, ha forgatod a telefont?
Giroszkóp talán nincs, nem is nagyon kell. Lépésszámláló meg a gyorsulásmérőt használja, nem egy külön szenzor.
De mi a fene az az RGB szenzor??

(#1011) mateus válasza emeron (#1008) üzenetére


mateus
senior tag

Ezek a szenzorok benne vannak.

Szerintem lesz 6os android frissítés, de amúgy attól nem lesz jobb teló:)
Ezzel a szoftverrel is tökéletes, minden megvan benne ami miatt szeretjük, stabil, gyors.

(#1012) Aryes válasza mateus (#1011) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tévedés, a 6os Androiddal jön végre a normális jogosultságkezelés. Én csak emiatt várom.

(#1013) t.benedek válasza Harkovz (#1004) üzenetére


t.benedek
tag

Igen. Nekem ma szénné fagyott a google fit-től (bár nem ez a jellemző). Attól függően fog zavarni a sebessége, hogy mid volt előtte/mellette.

(#1014) mateus válasza Aryes (#1012) üzenetére


mateus
senior tag

Jah igen arról hallottam. Hasznos dolog.
Viszont az emberek 99%-a nem fogja állítatgatni, csak használni úgy mint eddig.
És így is használható a teló, erre akartam célozni, nem laggol, nem fagy, nem csinál hülyeségeket.

(#1015) t.benedek válasza mateus (#1014) üzenetére


t.benedek
tag

Az a lényeges különbség, hogy nem opt out módon működnek az engedélyek, mint a korábbi Android verziókban, hanem opt in. Szóval ha egy appnak kell valami akkor elkéri hozzá a jogot futás közben, ergo a usernek az arcába van tolva. hogy "hello ez az app fizetős szolgáltatásokat akar használni, tuti engedélyezed neki"? Az átlag user ettől megijed és elgondolkodik, szóval szerintem hasznos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1016) HarleyCustom válasza emeron (#1008) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Na az tök jó.
Akkor a led kivételével minden van benne.
Amennyiért én vettem újonnan a nejemnek,annyit megért. :)

aryes:
:)
Jaja... Baromira nem figyelem egyébként,de igazad van.
Az van bennem,amikor még az ACE sorozatból kihagyták pl.a fényérzékelőt,meg még mittudoménmit :)
Ilyeneken spóroltak Samuéknál. Jó ez azért jobb persze,de nem bízom bennük. :)
Az Alpha ami nekem is volt anno,mikor megjelent,az bika egy cucc.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1017) Sonoe


Sonoe
csendes tag

Sziasztok!
Másnál is olyan az érintés kattogó hangja a menük kiválasztásnál, hogy egyszer halkabb következő már kicsit hangosabb? Ha hagyok pár másodperc szünetet a két kiválasztás vagy kilépés között nekem halkabb.
Ez normális?

(#1018) xlinux


xlinux
tag

Sziasztok!

Gondolkozok ezen a két készüléken A3 2016 - A5 2016. Ezért meg szeretném kérdezni, hogy aki váltott a nagyobbról a kisebbre csak a nagyság miatt tette, vagy volt valami más is (pl. app vagy funkció stb.).

(#1019) paperboy


paperboy
senior tag

Sziasztok,

Megnézné aki már frissítette a legutóbbi frissítéssel (Telenor, A310FXXU2APDC), hogy rendesen vakuzik e sötétebb témánál a teló, mert én nálam fókuszálásnál rendesen világít, kép készítésekor kicsit felfénylik, de marha sötét, kivehetetlen képet csinál. Zseblámpa funkció is jó amúgy...

[ Szerkesztve ]

(#1020) tozso76 válasza paperboy (#1019) üzenetére


tozso76
aktív tag

Nálam tökéletesen exponál. Sötét szobában egy fekete távirányítóra próbáltam.

(#1021) mike1334


mike1334
veterán

Ismét kérdés, mert sok idő eltelt, több a tapasztalat....tok és fólia/üveg nélkül karcolódik valakinek zsebben? Köszönöm! :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1022) jbl


jbl
aktív tag

Én már túl vagyok egy zsebből való kiesésen ( kocsiból kiszállva kiesett a zsebemből az aszfaltra) minden sarkán látszik a nyoma. Max 50cm lehetett, üveg fólia tört, kijelzőt megvédte.

(#1023) mateus válasza xlinux (#1018) üzenetére


mateus
senior tag

Én a kisebb, kézre állóbb méret miatt döntöttem az A3 2016 mellett, amúgy A5 lett volna, mert féltem a kevesebb RAM-tól, meg ujjlenyomat olvasót is szerettem volna.
De nem csalódtam benne, sőt a gyengébb hardver miatt állítólag pörgősebb mint az A5, bár lehet az is javult már a frissítések óta.
Akksi idő fantasztikus.
Fényképező: én gyönyörű képeket szoktam vele lőni, főleg HDR-ben, sokan néznek is, hogy mit tud:)
Kijelző megint csak gyönyörű, elég ehhez a kis kijelzőhöz.

(#1024) g@bo válasza mike1334 (#1021) üzenetére


g@bo
nagyúr

tokot a vodánál vettem. 2490 a cellect márka, lehet máshol olcsóbb. 1 milis szilikon, teljesen ok.

viszont még szemezek az üveglappal ami 3990, azt a samsung márkaboltban láttam, fel is teszik. de sokallom.

(#1025) mateus válasza g@bo (#1024) üzenetére


mateus
senior tag

Ő pont azt kérdezte, hogy tok és fólia nélkül mennyire karcolódik:)
Az üvegfóliára kíváncsi lennék, én egy Xpro-t rakattam fel, ami szintén hasonló árkategória, de a széleken nem tudott felfeküdni a 2.5D kijelzőszélek miatt, így maradt a sima fólia.

Amúgy szilikon toknak ajánlható a Nillkin Nature is, 0.6mm vastag, az egyik gsm-ben 2200 Ft-ért láttam.

(#1026) mike1334 válasza mateus (#1025) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi a válaszokat mindenkinek :)
Igazából üveget azért nem tetetnék rá, ami miatt te sem, mert nem passzol a széleken. A tok meg pont elrontja az egész teló "kinézetét" szerintem, mert azért ez egy szép, elegáns telefon. Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy "pőrén" mit bír a teló :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1027) ZOLL30 válasza mike1334 (#1026) üzenetére


ZOLL30
tag

2 hónapja, használom, mindenféle védelmi kiegészítő nélkül, se tok, se fólia, se semmi..
Autóban reptettem be egyszer a kézifék mellé, koppant nagyot, de szerencsére semmi külsérelmi nyom nem lett belőle és a napi használat mellett (zsebből ki-be) max a hátlapon vélek felfedezni 1-2 hajszálkarcot, de nem is látszik igazán, csak ha nagyon ráfókuszálok.
Összességében napi használat mellett jól bírja a gyűrődést, az más kérdés, ha betonra szaltózik egyszer, akkor mi lesz a kimenetel..

élni, és élni hagyni..

(#1028) akos_ur válasza ZOLL30 (#1027) üzenetére


akos_ur
aktív tag

Dettó, én is "csupaszon" használom, semmi baja nincsen.

Hát leejteni meg nem kell, figyeljünk oda :)

(#1029) SkylineGTR76 válasza mike1334 (#1021) üzenetére


SkylineGTR76
tag

Nálam még az elején mikor a hátlapi fóliát raktam fel, papírlapon a kijelzővel lefelé megkarcolódott. Nincs rajta azóta fólia, újabb karc nem keletkezett, zsebben is hordom persze. Sztem egy homokszem simán megjelöli, ha pl bankkártyát húzol végig a kijelzőn (más telóval jártam már így), simán tapogatással nem tudod megkarcolni.

(#1030) viktro82 válasza paperboy (#1019) üzenetére


viktro82
csendes tag

Nekem független A310FXXU2APDC van, tegnap próbáltam először fotózni este 2-3 méterről, és az exponálás nekem annyira el volt késve, hogy teljesen fekete képeket kaptam. Zseblámpát kellett indítanom, hogy el tudjak készíteni egy képet. Kérdezni is akartam pont itt a fórumon, hogy ez mennyire normális, és mit lehet tenni? Esetleg nézzek valami fényképező appot a playen? Ez elég fapados, hogy a beépített fényképező vakuja (vagy távolságérzékelője?) ennyire vacak.

Plusz makrózni se tudok, pedig úgy emlékszem a régi A3-assal az se volt akadály. Többieknél ezek rendben vannak? Lehet benézek akkor Samsungékhoz...

(#1031) paperboy válasza viktro82 (#1030) üzenetére


paperboy
senior tag

Nekem eleinte rendesen működött, talán a szoftverfrissítés óta csinálja ezt, de ahogy nézem szerintem nem villan akkorát amekkorát kellene, nekem is teljesen fekete szinte a kép amit készít. Más kamera appal is ezt műveli. Samsungnak jeleztem, Smart tutor-ral rámentek a telómra ,de végül is semmire nem jutottak mert tesztmódba is ezt produkálta. Úgyhogy, mivel vidéki vagyok, a héten viszik el tőlem a telót, kiváncsi leszek mi van, de sztem csak szoftveres a baj, de majd kiderül...

(#1032) Aryes válasza paperboy (#1031) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez érdekes, én egy Samsung Wave-vel jártam szó szerint ugyanígy még 5 évvel ezelőtt. Egy fw frissítés után a vaku nem volt hajlandó többet rendesen villanni. Végül nem küldtem emiatt szervizbe, nem akartam hetekre telefon nélkül maradni. Úgy látszik Samsung betegség...

(#1033) paperboy válasza viktro82 (#1030) üzenetére


paperboy
senior tag

Na, probléma megoldva, szerintem nem is küldöm be szervizbe feleslegesen. Kies3-at rakd fel, majd Firmware frissítése és inicializálása, ekkor szépen leszedi és újrarakja a telefont, előtte download módba kell rakni, de mindent ír ugye. És ami a lényeg, hogy első lépéseknél az előzőleg mentett beállításokat a gmail fiókból ne töltsd rá vissza mert sztem talán ez zavarhatja be az új firmware-t, Így nekem már megint szépen működik a vaku, mint ahogy kezdetekkor. Gondoltam, hogy valami szoftveres hiba...

(#1034) viktro82 válasza paperboy (#1033) üzenetére


viktro82
csendes tag

épp én is írni akartam hogy probléma megoldva. :) voltam bent amúgy samu szervízbe, mondták hogy a frissítés lesz a ludas, nyomjak egy factory resetet, mert ki tudja még mi baja, és az meg helyre rak mindent. Mondtam hogy nincs kedvem újra belakni, még meglátom.

Aztán itthon gondoltam egyet, alkalmazáskezelőbe a fényképező app adatait töröltem, elindítottam, és azóta megy minden, jó a vaku, jó a makró. Szóval első körben elég a küszködő appot megpucolni, a telót nem is bántottam. Nem is értem így utólag miért nem ezzel kezdtem.

(#1035) paperboy válasza viktro82 (#1034) üzenetére


paperboy
senior tag

Az megvolt még előtte nekem, de az nem oldotta meg...

(#1036) mike1334


mike1334
veterán

Most már én is beléptem a klubba :)
A telefon nagyon szép, holnap kiderül, hogy mit tud a gyakorlatban :)
Szerintem egy sima fóliát fog kapni (az nem áll el ugye a széleken?), meg esetleg idővel egy szilikon tokot.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1037) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Mitöl lehet gyászos az üzemidő..
1 nap 11 óra készenlét és kijelzőben 1 óra 56 perc..
Most 25% van az aksi..
Nem megy benne semmi , alapon megy
Mi lehet a gond ?

(#1038) mateus válasza laca71 (#1037) üzenetére


mateus
senior tag

Zenehallgatás, fényképezés?
Bár ez akkor is gyengének tűnik.
Nekem az 5 óra kijelző idő megvan altal, volt egyszer 8, de volt már 4 is.

(#1039) laca71 válasza mateus (#1038) üzenetére


laca71
aktív tag

Semmi,
27 perc facebook
21 perc beszélgetés

(#1040) mateus válasza laca71 (#1039) üzenetére


mateus
senior tag

Ha ez csak egyszer fordult elő, akkor azt mondom beragadt valami program.
Ha sűrűbben, akkor nyomnék egy gyári visszaállítást.

(#1041) mateus válasza mike1334 (#1036) üzenetére


mateus
senior tag

A sima fólia is olyan, hogy nem ér ki a kijelző széléig, csak odáig, ahol a lekerekítés kezdődik.
Tok: én most szereztem be egy Nillkin Nature szilikon tokot:
Kép 1
Kép 2

Mint látható mind a jack mind a töltő aljzatnál van védő dugó, amit természetesen ki lehet hajtani.
Emellett az oldalán van egy recésebb rész, amivel még jobban tapad a kézhez.

Ettől függetlenül én is gyakran használom tok nélkül, mégis csak úgy a legszebb:)

(#1042) Veron válasza laca71 (#1037) üzenetére


Veron
őstag

Restartolj hátha beragadt valami app!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1043) t.benedek válasza laca71 (#1037) üzenetére


t.benedek
tag

Nálam ez az általános fogyasztás. Bár nekem 99%ban mobilneten van, az azért meríti szépen :)

(#1044) laca71 válasza t.benedek (#1043) üzenetére


laca71
aktív tag

Folyamatosan 400 MHz megy a proci
mivel tudom megnèzni hogy mi ragadt be ?

(#1045) viktro82


viktro82
csendes tag

A régi A3-ban (A300FU) van screen mirroring, egyből a gyorsgombok közt. Ebben az újabb telefonban viszont sehol nem találom. Én vagyok ennyire vaksi, vagy tényleg nincs sehol? És ha nincs, rá lehet valahogy tenni?

(#1046) viktro82 válasza viktro82 (#1045) üzenetére


viktro82
csendes tag

Közben volt egy csörtém a samu ügyfélszolgálattal is, ahol közölték hogy semmi köze az A3 2016 telefonnak az A3-hoz, és legközelebb jobban nézzem meg mit veszek, akkor nem járok így :) Jó, mondjuk irtó kedvesek voltak, de a lényeg kb ennyi, hivatalosan nincs screen mirroring, és nem is megoldható rá. Azért ha valami módon mégis megoldható, ne titkoljátok előlem :) oké, olyan appot találtam, amivel képeket meg videókat lehet a tv-re küldeni, de azért ez még elég messze jár tőle...

(#1047) Aryes válasza viktro82 (#1046) üzenetére


Aryes
nagyúr

Még nincs A3-om, de egy másik Samsungon (amelyik szintén "nem támogatta" :) ) így sikerült előhozni: Ezt töltsd le, és válaszd az activity-t. Várj, kicsit lassú, aztán görgess le és keress olyat, hogy "wireless display". Hátha ezen is működik!

(#1048) Rataxes


Rataxes
csendes tag

Sziasztok!
Kinek milyen színben van? Holnap készülök megvenni, de egyszerűen nem tudok dönteni :) A fekete elő/hátlap sötétszürke káva visszafogottan elegáns, míg a fekete előlap, az elvileg aranynak nevezett, de inkább ezüstös jellegű káva/hátlap modernebb benyomást kelt. Hímnemű vagyok, és inkább "üzleti jellegű" készüléknek használnám. Nektek melyik tetszik jobban? Az "arany" inkább csajos talán?

(#1049) mateus válasza Rataxes (#1048) üzenetére


mateus
senior tag

Először az arany mellett voltam, gondolkoztam pár hetet, de mire oda jutottam már a fekete hátlaposat vettem, visszafogottan elegáns, azóta is mindig öröm ránézni:)
Az arany feltűnőbb az tény.

(#1050) Richie86 válasza Rataxes (#1048) üzenetére


Richie86
senior tag

Szerintem bármelyiket veszed, jó döntés. Az arany hátuljú sem b*zis. A menyasszonyomnak olyan van, és frankón néz ki, pasiként is simán elfogadnám. Szóval azt vedd amelyik Neked jobban tetszik, nem lősz mellé :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.