Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-11 12:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Samsung Galaxy A3 (2016)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Intelligens kezelőn belül mi a Készülék biztonsága?
Valami biztonsági szoftver?

(#1502) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#1501) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Erre tud valaki választ?
Azért nem akarok rákattintani, mert céges a telefon, s már kötelezően rárakták a McAfee-t.
Nem akarom, hogy véletlenül kettő biztonsági szoftver fusson.

(#1503) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Tegnap belaktam a telefont.Lenne egy-két kérdésem.
Belehet-e állítani, hogy a kezdőlap ne bal szélen legyen, hanem pl. a megnyitott lapok között középen?
A gyári ébresztőn csak 5 perces szundi van?
A Bluetooth-nál nincs olyan beállítás, hogy mások ne lássák a készülékemet?
A gyári időjárás appot használjátok, vagy az időképet?

[ Szerkesztve ]

(#1504) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#1503) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A kezdőlap átmozgatása megvan, úgy mint a másik telefonomnál.

(#1505) mateus válasza GEPESZ66 (#1503) üzenetére


mateus
senior tag

Ébresztőre ha nem jó a gyári ajánlom a Timely-t.
Időjárás appra a gyárit használom, ma én is észrevettem hogy pontatlan volt, amúgy meg vagyok vele elégedve.

(#1506) Qwery


Qwery
tag

Üdv. Lét kérdésem lenne. A briefing nem helyettesíthető, vagy kikapcsolható valahogy? Nagyon idegesítő, mikor egyel többet lapozok ls látom betöltődni...
A másik, füles csatlakoztatásakor az értesítő hangok a telefonból is szólnak. Ez elég gáz mondjuk, mikor alszik a család, a messenger meg csipog. Ez, ha jól emlékszem, egyik telefonomnál sem volt így...

42

(#1507) Tuomas válasza Qwery (#1506) üzenetére


Tuomas
addikt

Az elsőre a válasz:
A hogy is hívják, amikor a kezdőképernyőre widgeteket akarsz kitenni, na ott ellapozol a briefing-ig, és kiveszed a pipát, majd pediglen az alkalmazások között is letilthatod.
A második kérdésre a válasz, hogy elvileg nem kéne neki, nézd meg, koppanásig be van-e tolva a füles?

We were here

(#1508) Gausz válasza Aryes (#1498) üzenetére


Gausz
aktív tag

De mégis hogy sikerült?
Nálam a köv fogyasztás van:
10% kijelző
5% online játék
3% android rendszer
3% google play-szolgáltatások
2% beszélgetés
2% android OS
1% pár dolog
És az akksi máris 24%on áll! 2ó38p kijelzőidőnél. Egész nap 3G-re csatlakoztam, csak mobilneten ment a forgalom.
Próbáltam, hogy letörlöm a gyári, nem kellő programokat, pl ANT szerviz, nyomtató, fotók, galaxy app, hangouts, onedrive, theme store, word, excel, google zene és film... de nem lehet, csak a frissítéseket... Érek vele valamit, ha deaktiválom őket? Persze nagyon nem szeretné, de szerintem semmilyen hátrányom nem lenne, csak ha újraindítom a telefont, akkor mindet visszakapcsolja.

(#1509) Probert75 válasza Gausz (#1508) üzenetére


Probert75
addikt

Én pl. ezeket tiltottam le! És ilyen eredményt tudok elérni akkuidőben. És ha valamit letiltasz, újraindítás után nem fog elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#1510) Gausz válasza Probert75 (#1509) üzenetére


Gausz
aktív tag

Köszönöm a tippeket, holnap kiderül mennyit lehet spórolni, ha ezek nagyja nem fogyaszt.

(#1511) Probert75 válasza Gausz (#1510) üzenetére


Probert75
addikt

De ha játszol vele és online, akkor sok minden megy egyszerre, így 1-2 óra alatt is sokat eszik.
Ekkora kijelzőn nem is értem a játszást!

[ Szerkesztve ]

(#1512) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Azt olvastam, hogy 4G-n még nincs hanghívás.
Hívás esetén megkeresi a 3G/2G-t, ezért tovább tart a hívást felépíteni.
Hogy vagytok ezzel,állandóan LTE/......automatikusra van van állítva nálatok a mobilhálózat, vagy csak 3G/2G....automatikusra?

(#1513) Probert75 válasza GEPESZ66 (#1512) üzenetére


Probert75
addikt

Nálam 3G/2G auto.

(#1514) mateus válasza GEPESZ66 (#1512) üzenetére


mateus
senior tag

Ha már 4G mobilnetem van akkor bekapcsolom.
Nem hiszem, hogy számottevő különbséget hozna a 2g/3g.
Olvastam már az ellenkezőjét is, nem tudni kinek higgyen az ember:)

(#1515) mateus válasza Gausz (#1508) üzenetére


mateus
senior tag

A mobilnet mellett jóval gyorsabban merül mint wifin.
Nekem mikor egész nap wifin voltam egyszer összejött egy 8 órás kijelzőidő.
Amúgy 4-6 óra szokott lenni a körülményektől függően. Programok nincsenek letiltva, lehet az is dobna valamennyit, de amíg így bírja nem fogom piszkálni.

(#1516) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Amikor netezek, s egy kis ideig nem érek a kijelzőhöz,ugye lezár a kijelző.
Kényelmetlen állandóan a gombbal való feloldása.
Van erre valami megoldás?

(#1517) Tuomas válasza GEPESZ66 (#1516) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, van intelligens képernyőzár, ami elvileg figyeli a szemet és nem zár addig le, amíg a képernyőt nézed.

We were here

(#1518) GEPESZ66 válasza Tuomas (#1517) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezt tudom, csak azért tényleg kellő fény, ill. mozdulatlanság kell hozzá.
Most ezt kaptam céges telefonnak, előtte LG L90-et használtam, amit én vettem.
Tényleg jó volt ott a dupla koppos ébresztés, nem kellett mindig nyomogatni a gombot,így talán kisebb volt az esélye a gomb meghibásodásának.
Az inteligens kezelőben milyen biztonsági szoftvert lehet aktiválni?

(#1519) mateus válasza GEPESZ66 (#1518) üzenetére


mateus
senior tag

Én meg LG G2-t használtam előtte, imádtam a dupla koppos ébresztést, de egész hamar megszoktam, hogy itt nincs.
Az intelligens képernyőzár nekem egész jól működik, de tény, hogy csak jó fényviszonyok között, ezt írják is.
Vagy állítsd hosszabbra a kijelző idejét.

[ Szerkesztve ]

(#1520) negro


negro
őstag

Sziasztok. A3 es A5 kozt vacilalok. Tobbek kozt azert mert nem szivesen akarok 5 collnal nagyobb telot illetve mivel nem erdekel a Full HD mivel nem telefonon filmezek meg jatszok meg netezek mint a legtobb kisgyerek. A ket telo gyak. ugyanugy nez ki es jo 30k-val olcsobb az A3 szoval oda hajlok. Ujjlenyomatott se szivesen adok onkent szoval ez se szamit.

Viszont elvaras lenne a hosszu uzem ido es a jo kamera. Ha viszont tenyleg keveset bir akkor nem vennem! Illetve amit nem ertek, hogy tenyleg nincs rajta ertesitesi LED? Ha jon barmi uzenet, nem fogadott, mail, nem kapok rola tudomast hacsak nem oldom fel a telot es latom a kijelzon?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#1521) Tuomas válasza negro (#1520) üzenetére


Tuomas
addikt

"Ha viszont tenyleg keveset bir akkor nem vennem!"

Hol olvastad, hogy keveset bír? Pont arról volt szó, hogy sokan 10 órás kijelző-időt produkálnak :)
Nekem egy átlagos használat mellett 2-3 napot bír. Aktiv használat mellett is megvan a 24 óra.

"Illetve amit nem ertek, hogy tenyleg nincs rajta ertesitesi LED? Ha jon barmi uzenet, nem fogadott, mail, nem kapok rola tudomast hacsak nem oldom fel a telot es latom a kijelzon?"

Két eset lehet. Vagyis három:

1: külső alkalmazás
2: be lehet állítani, ha nem fogadott hívásod, vagy olvasatlan sms-ed van, és felemeled a telefont pl az asztalról, rezzen egyet
3: kisegítő lehetőségek között be lehet kapcsolni, hogy ha olvasatlan értesítés van, tetszőleges időközönként hangjelzést adjon és rezegjen, és meg lehet adni, melyik alkalmazásoknál adjon ilyen jelzést.

Így aboszlút nem hiányzik a led :K

[ Szerkesztve ]

We were here

(#1522) mateus válasza negro (#1520) üzenetére


mateus
senior tag

Szia.
Elég brutál akksija van ennek, nemrég linkelt valaki egy screenshotot ami szerint 10 óra kijelzőidő jött össze.
A mai telók többsége szerintem jó ha 3 órát összehoz.
Nekem is lazán megvan az 5-6 óra kijelzőidő.
Maga a kijelzője is nagyon szép, annak ellenére mondom ezt, hogy fullHD telóról jöttem át.

Értesítési LED az A5ben sincs. Ezekre számtalan program van, amit én próbáltam az a NoLed és az AC Display, jelenleg utóbbit használom.

Fényképek terén is bőven elegendő, én sokat fotózok vele, és nincs különösebb bajom, csak emiatt nem vennék S7-et ami 3szor ennyibe kerül. Találsz amúgy képeket itt a fórumban, én is linkeltem már albumot amit ezzel készítettem.

Amiket leírtál azok alapján inkább az A3-at ajánlom.

(#1523) negro válasza Tuomas (#1521) üzenetére


negro
őstag

Kulombozo test oldalakon olvastam kevesebbet bir mint az A5. Nyival van ra megoldas (bar a vizualis ertesitst nem lehet potolni) de nekem hihetetlennek tunt, hogy nincs rajta LED ami kb egy 5 forintos dolog. :)

(#1522) mateus

Ohh. Hogy az A5-on sincs. Egy gondal kevesebb akkor...

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#1524) Sanyi.mTs válasza Tuomas (#1521) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a 2.-at hol lehet beállítani?

(#1525) GEPESZ66 válasza negro (#1523) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szerintem azért marad el mostanában a LED, mert az okostelefon annyira az élet részévé vált, hogy szinte "állandóan tapicskolják" a felhasználók, s így nem maradnak le semmiről.

(#1526) Probert75 válasza negro (#1520) üzenetére


Probert75
addikt

és (#1524) vegytek

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy semmilyen progit nem kell az értesítéshez telepíteni. Gyárilag tud egy olyat, hogy rezzen ha megemeled, amit kolléga is említett. És van egy plusz beállítás is, amit be lehet állítani. Ami csak annyi, hogy a beállított időközönként, míg meg nem nézed az értesítést, addig hanggal ismételten jelez. Ezt én 10 perces intervallumra állítottam és működik. Tehát míg el nem olvasom vagy meg nem nézem a nem fogadottat, addig 10percenként hanggal tolja.
Beállítások/Kisegítő lehetőségek/Emlékeztető.
Itt be lehet állítani mely alkalmazások használhatják ezt a metódust, valamint az Emlékeztető intervaluma-t is.

[ Szerkesztve ]

(#1527) Tuomas válasza negro (#1523) üzenetére


Tuomas
addikt

Én azzal kezdtem, hogy minden felesleges alkalmazást letiltottam/töröltem, hogy véletlenül se fusson háttérben. Esténként ultra-takarékos módba rakom, amikor alszom, úgysincs szükség a telefonra. Hasznos lehet még a greenify, ami kilövi a háttérben futó alkalmazásokat.
Beállítottam azt is, hogy ha ki van kapcsolva a képernyő, kapcsoljon ki a wi-fi is. Ezekkel szerintem rengeteg erőforrást meg lehet spórolni, és cserébe a telefon is fürge marad.

(#1524) vegytek

Beállítások -> Mozdulatok és gesztusok -> intelligens jelzés

We were here

(#1528) mateus válasza negro (#1523) üzenetére


mateus
senior tag

Én meg olyanokat olvastam, hogy az A5 bír kevesebbet, na mindegy, a lényeg, hogy mindkét teló jól bírja, átlagon felül, emiatt ne aggódj:)

(#1529) GEPESZ66 válasza Tuomas (#1527) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Minden este rárakom a töltőre, függetlenül, hogy mennyire merült le.
Ha felébredek éjjel, s feltöltött, akkor lehúzom.
Nem foglalkozok azzal, hogy mi fut, s mi nem.

(#1530) Aryes válasza negro (#1520) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezért jó a fizikai home gomb, asztalon fekve csak rányomsz és már látod az értesítéseket. Nem hiszem, hogy az értesítő led ettől sokkal informatívabb. Más telefonnál, ahol nincs előlapi fizikai gomb, kézbe kell venni vagy bűvészkedni kell a képernyőfeloldó gomb megnyomásához, ott lehet létjogosultsága.
Azt hiszem el is döntötted a saját kérdésed, egyértelműen A3 (2016). Nekem szinte szóról szóra ugyanezek voltak a szempontjaim, az ujjlenyomatolvasótól pl konkrétan a hideg ráz. ;)

(#1531) negro


negro
őstag

Hat koszonom szepen az infokat. Igy van. A3 lesz!

Illetve meg vmi: az ev eleji keszulekek 5.1 -el jottek ha jol tudom. ez igaz a most vasarolatkra is vagy mar eleve 6.0 van rajtuk?

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#1532) GEPESZ66 válasza negro (#1531) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Még 5.1-el jön!

(#1533) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#1532) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most nézem a telefonon a névjegyet.
A Telekom-nál vette a cég, de független szoftver van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1534) Sanyi.mTs válasza Probert75 (#1526) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

és (#1527) Tuomas

köszi.
Tuomas fórumtárs által javasolt beállítás jobban tetszik (akkor rezeg, ha felveszem), mint hogy x percenként csipogjon (és rezegjen).

(#1535) Tuomas válasza Sanyi.mTs (#1534) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, néha idegesítő tud lenni az, hogy addig pittyeg, míg el nem tünteted az értesítést. A felveszed és rezeg megoldás viszont csak a hívásokra és az sms-ekre vonatkozik sajnos :(

We were here

(#1536) Aryes válasza Gausz (#1508) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezek vannak nálam letiltva. A rekordkísérlet alatt szinte végig wifire voltam kapcsolódva, csak chrome-mal böngésztem, és gmaileztem, fényerő automatán, középre állítva, és végig lakásban használtam, tehát nem volt soha teljes fényerőn. Látszik is a grafikonon, mikor 5% alá esett az akksi, levette a fényerőt teljesen és még onnan legalább 3/4 órát tudtam használni.
Gmail szinkronon kívül semmi más nem fut a háttérben.

(#1537) Warloo93 válasza Aryes (#1536) üzenetére


Warloo93
tag

Hogy tudom letiltani az app-okat?

(#1538) Sanyi.mTs válasza Warloo93 (#1537) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nem mindegyiket lehet, de beállítások>alkalmazások>alkalmazáskezelő (itt jobbra lapozol a "MIND"-re), alkalmazás kiválasztása és ott van, h "kikapcsolás"

[ Szerkesztve ]

(#1539) Warloo93 válasza Sanyi.mTs (#1538) üzenetére


Warloo93
tag

Ilyenkor nálam rákérdez, hogy szeretném e eltávolítani az app-ot.

(#1540) Tuomas válasza Warloo93 (#1539) üzenetére


Tuomas
addikt

Mert törli a frissítéseket és visszaáll az alap verzióra, amit aztán letilt.

We were here

(#1541) Warloo93 válasza Tuomas (#1540) üzenetére


Warloo93
tag

Köszönöm. Még egy kérdés. OTG nálatok működik? Egeret felismeri, de egy 16GB-os FAT32-re formázott kulcsot már nem.

(#1542) sinci01 válasza Tuomas (#1521) üzenetére


sinci01
aktív tag

Szia. A hangjelzést hogy tudom megváltoztatni? Most mindig úgy jelez, mint alapbeállításban az értesítésnél.HA csa kegy beep-et szeretnék percenként az kivitelezhető? A No led van fent, de nem mindig ad hangjelzést, mintha valamiért bugos lenne e program.

(#1543) Tuomas válasza sinci01 (#1542) üzenetére


Tuomas
addikt

Szia!
A hang a mindenkori értesítési hang, külön nem állítható.

We were here

(#1544) Sirbence


Sirbence
csendes tag

Helo!
Kérdésem lenne ha fülhallgatót vagy fejhallgatót beledugtok és felveszitek maxra a hangerőt akkor nektek is elkezd recsegni? a basszus alatt inkább de máshol is előfordul ritkán
Előre is köszönöm a válaszokat! :))

(#1545) Aryes válasza Sirbence (#1544) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hány ohm-os fülest dugsz bele? Minimum 32ohmos kell bele, kisebbet lehet nem bír el. Vagy sérült a fülesed. Vagy leégett a végfok...

(#1546) Sirbence válasza Aryes (#1545) üzenetére


Sirbence
csendes tag

az a baj hogy nem egy fülessel próbáltam már... és a számítógépbe beledugom a füleseket max hangerőn tolom erősebben szól mint, a telóban és a basszust is rendesen adják... a gépben.. akkor szervíz?

(#1547) Aryes válasza Sirbence (#1546) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gyári fülessel hogy szól?
A számítógép végfoka 32ohm-nál kisebb ellenállású fülesekre lett méretezve, ne hasonlítsd őket egymáshoz. Kérdésemre a válasz?

[ Szerkesztve ]

(#1548) Sirbence válasza Aryes (#1547) üzenetére


Sirbence
csendes tag

ugyanúgy recseg hangos de recseg de az az érdekes hogy ha 2 hangerővel lejjebb veszem már nincsen semmi probléma...akkor már normálisan szól
már ha 1et is leveszek akkor is normálisabban szól. de inkább 2levételével szól szépen!

[ Szerkesztve ]

(#1549) Aryes válasza Sirbence (#1548) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerviz. Ezt valamivel sikerült leégetned. Mióta ilyen?

(#1550) Sirbence válasza Aryes (#1549) üzenetére


Sirbence
csendes tag

sztem kezdetektől csak eddig nem nagyon használtam maxon mert ami fülbedugós van azt ha felvettem baszottul szólt és akkor már hallottam hogy vlmi nem klappol csak hát úgy voltam vele hogy lejjebb vettem és normális volt úgy hogy nem nagyon izgatott de most váltottam fejesre és az nem ad akkora hangot annyin és felvettem maxra úgy hogy most már rászántam magamat.
akkor majd elvitetem a mobilt szervízbe... köszi a segítséged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.