Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-11 12:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Samsung Galaxy A3 (2016)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) GEPESZ66 válasza Hejakut (#1849) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Próbáld meg máshol,másik routerrel először.
Olvastam korábban,hogy nem mindegyik tekefon szereti az összes routert.

10m-re a routertől használom flipp tokban a telefont,de néha kiírja,hogy csatlakozott.
Gondolom levált,s újra csatlakozik.
A flipp tok is csökkentheti a vétel minőségét?

[ Szerkesztve ]

(#1852) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használjátok-e az automata fényerőt?
Nekem talán a fix 60% jobban bejön.

(#1853) Aryes válasza GEPESZ66 (#1852) üzenetére


Aryes
nagyúr

Használom, mert jól működik, főleg, mikor napfényben ráteszi az összes kakaót csúszkától függetlenül, ez nagy húzás volt a Samutól. :) Néha kell korrigálni, de szinte csak lefelé, mert sokat nyomogatom sötétben és nem szeretem, ha kiégeti a szemem. Régen erre külön sötétítő programot használtam, de ehhez már nem kell. :) Alapból 50%-on van, + auto.

[ Szerkesztve ]

(#1854) mrbrodix


mrbrodix
csendes tag

Egy kis segítséget kérnék:
Lehetséges, hogy már előjött ez a kérdés, de hadd ne kelljen keresgélnem. Független 2016-os A3-on frissítenék török 6.0.1-re, viszont nem tudom, hogy ez garanciavesztéssel jár-e? Nyilván ha esetleg sor kerülne rá, hogy valamiért visszaküldeném javíttatásra, előtte visszacserélném magyar ROM-ra, valamint mikor kijön majd a magyar Marshmallow, akkor frissítek majd rá, csak nem tudom, hogy esetleg az ODIN-os frissítés nem-e ír át valamit a telefonban véglegesen?
Valamint ha frissítek, akkor perpillanat a török ROM-ot érdemes használni, vagy esetleg a legutóbbi oroszt? Vagy semmi különbség?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1855) GEPESZ66 válasza mrbrodix (#1854) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Minek kínlódsz vele!?
Rövid időn belül itt a magyar ROM.

(#1856) mrbrodix válasza GEPESZ66 (#1855) üzenetére


mrbrodix
csendes tag

Így gondoltam én is kb másfél hétig, aztán mostanra kezdem elveszíteni a hitem ezzel kapcsolatban:D

(#1857) ferencem


ferencem
újonc

Sziasztok!

Valaki találkozott olyan hibával, hogy gépelés közben kihagy betűket? Nem én gépelek mellé, olyan, mintha akadozna és amit eközben ütöttem be, azt kihagyná/elfelejtené.

(#1858) GEPESZ66 válasza mrbrodix (#1856) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Amikor 4 évvel ezelőtt ACE2 telefonom volt, a Telekomos ROM helyett max a magyar függetlent raktam fel az ODIN-al.
Biztos lehetsz benne, hogy nemsokára jön a magyar is.
A fiamnak A5 2016-van.
Egyik napról a másikra egymás után jöttek ki az egyes régiókra a 6.0.1-es ROM-ok.
Ha több hónapról lenne szó, akkor megérteném, hogy más régiós ROM-al akarsz bíbelődni!

(#1859) Veron válasza mrbrodix (#1854) üzenetére


Veron
őstag

Hivatalos Samu ROMmal nem veszíthetsz garit. Nem billen a Knox, nem lesz baj.
Ellenben a szolgáltató megtagadhatja a javítást ha nem a saját ROMja van a telón.
Nagy különbség nincs a ROMok között, a legújabbat tedd fel!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1860) mrbrodix


mrbrodix
csendes tag

Köszöntem a válaszokat :D

(#1861) CJ3


CJ3
senior tag

Holnap készülök megvenni Samsung A3 2016 aki megvette elégedett vele? :R

Aksi jól bírja? 2-3 napot kibír ha nem használom agyon?

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#1862) Aryes válasza CJ3 (#1861) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az első 1860 hsz nagyjából csak erről szól. Vedd a fáradságot és olvass vissza, elég úgy kb. egy hetet az összes válaszhoz...

(#1863) busman


busman
addikt

Csináltam egy gyári visszaállítást,ennek ellenére szerintem nagyon lassú laggoló rendszert kaptam.
Lehet ,hogy túl nagyok az elvárásaim,de hogy 200 szabad ram legyen indulás után 20 perccel,azért elég vicces.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1864) negro válasza CJ3 (#1861) üzenetére


negro
őstag

Legjobb vetelnek tartom

Errol meg ennyit

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#1865) GEPESZ66 válasza busman (#1863) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem 400-450 MB szinte mindig a szabad RAM.

(#1866) Probert75 válasza GEPESZ66 (#1865) üzenetére


Probert75
addikt

Nekem is itt körül mozog! :C

(#1867) Aryes válasza busman (#1863) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jó, jó, de:
1. ezt visszaállítás után tiszta telefon produkálja? Vagy mi fut a háttérben?
2. ez miért baj?

Más: csak nekem csinálja (5.1) hogy állandóan elfelejti az alapértelmezett programokat és naponta kb. annyiszor kérdezi meg, hogy mivel akarok egy jpg-t megnyitni, ahányszor rákattintok egyre? Bezzeg amit nem szeretnék (pl. videó fájlt mindig mással szeretnék megnyitni), azt meg rohagjon meg, megjegyzi egy életre... A kérdés, hogy a 6.0 is csinálja ezt, vagy eleve nálam van vmi gubanc? Meg amúgy miért kellett kivenni a választás lehetőségét, hogy [mindig] vagy [csak most]?

(#1868) Probert75 válasza Aryes (#1867) üzenetére


Probert75
addikt

Nekem nem csinálja, hogy elfelejti az alapértelmezést. Nem lehet, hogy használsz valami tisztító programot, ami alapra teszi?
De ha egy kiválasztott progival nem vagy kibékülve, akkor a Beállítások/Alkalmazáskezelő-ben megkeresed. Majd rábökve és legörgetve törlöd az Alapértelmezések törlése gombbal. Ezután kezdheted újra a kiválasztást.

(#1869) tomaszem válasza ferencem (#1857) üzenetére


tomaszem
csendes tag

Hello,
Én is találkoztam már ezzel a problémával!
Azt figyeltem meg hogy legtöbbször akkor ha fel van melegedve a telefon. Ha napon vagyok és úgy használom és tegyük fel még powerbank-ra is rá van kötve teljesen átmelegedik az egész és olyankor szinte szavanként kihagy valamit gépelésnél.
Nálad milyen körülmények között jön elő ez a hiba ?

(#1870) ferencem válasza tomaszem (#1869) üzenetére


ferencem
újonc

Hali! Köszi a választ!
Konkrét okokat nem tudok sajnos, de én hidegen is megfigyeltem már. Intelligens kezelőben RAM-ot szoktam figyelni ilyenkor, de 70% alatt is előfordul ez a jelenség. Én power bankot nem használok, de valóban melegszik, leginkább akkor, ha intenzíven használom, ez érthető. Gondoltam arra is, hogy valamelyik frissítés (Android WebSystem stb, vagy az első szoftverfrissítés) nem tett jót neki. Mindenesetre figyelem még, ha van tipped, ötleted, szívesen várom, én is megosztom, hátha sikerül orvosolni. Megpróbálom újratelepíteni, ha az sem segít, akkor várom a csodát a 6.0.-tól :)

(#1871) GEPESZ66 válasza Probert75 (#1866) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Jobb a Nova, mint a gyár launcher?

(#1872) Probert75 válasza GEPESZ66 (#1871) üzenetére


Probert75
addikt

Gesztus vezérlem a telót, nincs tálcám, kevés ikon van az asztalon, azok stílusát is cserélhetem. Így letisztultabb. Szóval jobb!

(#1873) busman válasza Aryes (#1867) üzenetére


busman
addikt

Visszaállítás után, belakva...max 200 mega szabad...
Miért baj? Mert lassú, Chrome van hogy fél perc alatt sem nyit meg egy oldalt..

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1874) CJ3


CJ3
senior tag

A Samsung A310 a régi?

a Samsung A310F az új 2016 os? :R

Crypto

(#1875) GEPESZ66 válasza CJ3 (#1874) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen.

(#1876) CJ3 válasza GEPESZ66 (#1875) üzenetére


CJ3
senior tag

Okés mert sok kereső kidobja 2016 ra is a régit, aztán furcsállottam a procit meg az eltéréseket, szóval vigyázni kell vele :) :R

Amúgy megvettem ma T-mobile-nál 82 ért, de visszaviszem és megveszem függetlenül fehérben inkább kifizetem egyben (70 ezer) de később simán el tudom adni.

Van 1 év garival is 65, ért nem tudom megéri e bukni az 1 év garit 5000 Ft-ért :F

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#1877) Aryes válasza GEPESZ66 (#1875) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ne beszélj hülyeséget, az a300 a tavalyi, az a310 pedig az idei. F-fel vagy anélkül is. Mindkettőnek van több verziója, azt hiszem, hogy az a300f a dual sim-es, 1g rammal, az a300fu pedig az 1,5g ramos európai. A 2016-ból az a310f az 1,5g ramos európai, a többit nem tudom.

(#1878) GEPESZ66 válasza Aryes (#1877) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igazad van,a régebbi számát elolvastam,nem volt rajtam szemüveg.
A másiknál ott volt az f,ami az enyémnél van,ezért rávàgtam.

[ Szerkesztve ]

(#1879) Aryes válasza GEPESZ66 (#1878) üzenetére


Aryes
nagyúr

:R

(#1880) CJ3


CJ3
senior tag

Érdekes hogy néhol össze vissza kutyulják az adatokat :) Ez Cortex A53 proci a régiben volt nem?

Mert az újban Exynos 7 (7578) van ugye.... :K

2 helyet találtam ahol kedvező az ár. Független 2 év garival:)

A3 2016-1

A3 2016-2

Vásárolt már valaki tőlük? Nem szeretnék azért valami innen onnan beszerzett telefont venni:)

És még annyi hogy tudja valaki az A310 miben különbözik a 310F től.
A 310F tiszta de a 310 ről nem tudni milyen verzio lenne.

Illetve annyi hogy a fehér telefonokért vagyok oda de ez a telo nagyon szép most Feketében is.. Valaki akinek Fehérben van? Az is ennyire szép? :)

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#1881) Aryes válasza CJ3 (#1880) üzenetére


Aryes
nagyúr

Exynos 7580 van benne mint az A5-ben, a 8 magból 4 szoftveresen le van tiltva, kernel cserével aktiválható (a te esetedben természetesen nem, mivel ugrik tőle a 2 év gari).
A sima a310 nem európai verzió, snapdragon soc-val, úgysem kapsz itthon, az exynos fényévekkel jobb, ne foglalkozz vele.
Nekem arany színű van, fekete tokban. Néha kiveszem a tokból nézegetni, gyönyörű... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1882) CJ3


CJ3
senior tag

Most jól csőbe húztak ezek a ...... T-nél megvettem személyesen, így azt mondták vissza sem vihetem 3 napon belül. :W
Viszont szerintem jogom van elállni az adásvételtől 72 órán belül nem?

Media MArkt-os ismerősöm azt mondta hogy 3 nap. Akkor most mivannn Merki :((

Crypto

(#1883) Probert75 válasza CJ3 (#1874) üzenetére


Probert75
addikt

Nem! A régi az A300F volt az új az meg az A310F.

A300F teszt.

Értelemszerűen pedig ez a topik a 2016-é.

[ Szerkesztve ]

(#1884) Dryman


Dryman
aktív tag

Sziasztok!
Asszonykámnak vettünk A3-as 2016-os készüléket, nagyon boldog a telefont használva, szinte semmi kifogása nincs, de 1 azért van. Ezt szeretném megkérdezni hátha valaki tudná a megoldást.
Ez pedig az autós kihangosítóval kapcsolatos. Van a családba egy Opel Vectra 10 éves autó, a bluetooth-os gyári kihangosítóra szerettem volna ráállítani az A3-at, párosított eszközök és az Opel 1111 párosító kódja után minden ok, telefonkönyv és híváslistákat is szépen átadja a kocsi kihangosító rendszerének, de egy valami nagyon zavar, ---->bejövő hívás esetén a kocsi kihangosítója is csörög a maga hangján, és a telefon is csörög a beállított csengőhanggal.... Együtt csörög a telefon a kihangosítóval! Miért????
a telefon elődje egy szintén samsung s4 mini volt, ezzel a készülékkel teljesen jól üzemelt, és akár most is üzemel a kihangosító....
Talán az A3-nak van valami olyan beállítása amivel ezt a kihangosítós funkciót lehetne beállítgatni???

Köszönöm a hozzáértők segítségét!
Üdv!
Dry

[ Szerkesztve ]

(#1885) GEPESZ66 válasza Dryman (#1884) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az LG L90-et, ill. most ezt is bluetooth headset-el használom.
A headset csörög a saját hangján, a telefon pedig az azon beállított hangon.
Ez így van, android sajátosság, nincs mit tenni!

(#1886) Dryman válasza GEPESZ66 (#1885) üzenetére


Dryman
aktív tag

Köszönöm-köszönöm....bár az s4 mini mégsem így működik...pedig az is droid....ezért is kérdeztem meg!

(#1887) DanielOFF


DanielOFF
újonc

Sziasztok! Egy pár napja vettünk egy A3-at. Azt tapasztalom, hogy este miután feltoltott leveszem a töltőről, és reggel 8ra 80%on az akksi. Ez normális? Nekem van egy z3 compact-om olyan jól gazdálkodik.

(#1888) Aryes válasza DanielOFF (#1887) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem normális. Vmi szívja az akksit, ez a telefon simán bír 3 napot. Nézd meg az akkumulátornál, mi a legnagyobb fogyasztó! Nálam a onedrive volt a ludas. Néha a "play szolgáltatások" is beragad, vagy egy játék stb, indítsd újra a telefont!

[ Szerkesztve ]

(#1889) busman válasza Aryes (#1888) üzenetére


busman
addikt

3 nap? Érdekes.Normál használat mellett örülsz ha két napot kibír.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1890) Probert75 válasza busman (#1889) üzenetére


Probert75
addikt

(#1891) gaborm69 válasza Aryes (#1888) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Ha használod is akkor nem.Én főleg netre használom.Egy napot bír.

Samsung Galaxy S20 FE

(#1892) busman válasza Probert75 (#1890) üzenetére


busman
addikt

Hát ezen nevetnem kell....6 nap mi? Ne vicceljetek már...offline vagy mi?
Én is ilyet használok,ennyit nem tud.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1893) Probert75 válasza busman (#1892) üzenetére


Probert75
addikt

Offline persze és 2G/3G auton van.. Akkor kapcsolom, ha kell a net. Asztal mellett ülök és a PC-n netelek. Ebben 1ó53p beszélgetés van.
Ne nevess, mert nem manipulált a kép! Tud ennyit, mint látod! Nem vagyok telefonbetyár, hogy folyton azon lógjak.

[ Szerkesztve ]

(#1894) negro válasza busman (#1892) üzenetére


negro
őstag

Tudod van aki akkor hasznalja mikor kell es nem "csak ugy" vagy mert unalmat uz! Nekem is bir 2,5 - 3 napot. Ugy, hogy Wifi es a mobil net, 4G az on folyamatosan. Viszont nem nezek rajta filmet, nem jatszok rajta meg nyomkodom feleslegesen. Ergo ilyen gyerekes baromsagoknak nem teszem ki. Ha tudom ugy is gep kozelben leszek 1 ora mulva vagy fel akkor nem azon nezem, olvasgatok orakat a neten es stb. Ergo esszeruen hasznalom es akkor ha epp nincs mas OPCIO arra amit epp azonnal meg kell neznem vagy valaszolnom, legyen massenger, sms, mail. Nem fut rajta 30 felesleg app a hatterben es meg sorolhatnam. Ez egy telefon. Ha hivnak felveszem. De okoskent akkor hasznalom ahogy irtam ha pl a balaton kellos kozepen vagyok egy vitorlason, pihizek es olvasnek egy cikket innen a PH-rol. En hanyok azoktol akik mason se elnek csak a telojukon. Aztan persze csodalkoznak, h nem bir 1 napot... ember :W

Ja es amit irtam ez a 2-3 nap persze energia takarekos uzem nelkul ertendo. Ha mobilt netet csak akkor kapcsolom be ha kell maris 4-5 nap! Ha uccsu 20% -nal meg bekapcsolom akkor ott a 6 nap.

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#1895) Probert75 válasza negro (#1894) üzenetére


Probert75
addikt

+1 :R :R

(#1896) busman válasza negro (#1894) üzenetére


busman
addikt

Céges telefonnak használom,folyamatos szinkronizáció,napi 15-20 telefonhívás 10-15 mail.
Este kilenckor meg kikapcsolom.Viber megy még folyamatosan,de szinte hihetetlen,hogy másnál ennyit elmegy.
Lehet az enyém xar,az biztos,hogy két napnál többet nem tud.....nálam.Jah,én sem játszom,egérmozit sem ezen nézem...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1897) Aryes válasza negro (#1894) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vitorláson nem árt vigyázni, mert bármikor lemerülhet a telefonod... ;)
Én otthon is telefonról netezek, de két napot úgy is simán kibír, hogy 4-5órát netezek vele. Kár ezen vitázni, hogy mire kell használni egy telefont, és mindenki hülye aki nem úgy használja. A lényeg, hogy normál esetben estétől reggelig nem szokott 20%-ot merülni itt senkinek.

(#1896) busman: a viber lesz a ludas, az egyik legnagyobb akkuzabáló. Próbáld meg bekapcsolni rá az állandó optimalizálást az akkumulátornál (bár az értesítések lehet eltűnnek vele). Az emailszinkron is lehet, ha pl. rossz a térerő.

[ Szerkesztve ]

(#1898) DanielOFF


DanielOFF
újonc

Hát a legtöbbet a kijelző meg a Facebook fogyaszt ha be van kapcsolva a net. Este direkt nem nyújtunk hozzá h reggelig mit reagál. Ez az offline mód mit takar? Hogyan indítható. Csak aggódok nem e hibás a telefon, mert a z3 compact-om piszkálás meg minden battery doktor nélkül hozza a 2 napot.

(#1899) GEPESZ66 válasza DanielOFF (#1898) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is céges telefonnak használom.
Mindegy, hogy mennyit merül, minden este feltöltöm.

(#1900) DanielOFF


DanielOFF
újonc

Esetleg vmi tanács vagy ötlet hogy mit lehetne csinálni? Akksira nincs garancia, egyébként meg teljesen jól működik. Csak pont ezért vettünk újat hogy bírja az üzemelő mert már a régi Samsung össze-vissza kikapcsolt már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.