Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-11 12:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Samsung Galaxy A3 (2016)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Venn válasza Tuomas (#650) üzenetére


Venn
tag

Beállitások/Kisegő lehetőségek/Hallás

az értesítés villantással csúszkát kapcsold be

(#652) Venn


Venn
tag

Most rendeltem egy aktív tokot hozzá Ebay-ről kíváncsi vagyok milyen minőség :)

(#653) Tuomas válasza Venn (#651) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi :R :))

We were here

(#654) ruskop


ruskop
senior tag

Nekem olyan gondom lenne, hogy a teló valamiért szórakozik a memóriakártyámmal. Ha felteszek rá dokumentumokat akkor saját magától letörli őket, vagy megduplázza, stb. Volt olyan, hogy létrehoztam egy mappát és automatikusan egy másik mappa tartalmát belemásolta. A kártyámmal lehet valami gond?

(#655) Venn válasza ruskop (#654) üzenetére


Venn
tag

sajnos valószínűleg igen a kártyával lehet a gond, mentsd le az adatokat ami fontos, formázd újra, ha továbbra is probléma lesz vele akkor a végét járja, én most kukáztam egy kártyát

(#656) ruskop válasza Venn (#655) üzenetére


ruskop
senior tag

Ezt már megcsináltam. Kétszer-háromszor formáztam és tettem vissza mindent. Akkor ez kuka. Vagyis inkább kipróbálom egy másik kártyával előbb. :)

(#657) mateus válasza Tuomas (#648) üzenetére


mateus
senior tag

Üdv a klubban!
Én nem vettem észre még hibát az automata kijelző állításban.
Ez szerintem mindegyik telónál így van, h az automata fényerőt hiába tolod fel, ha kikapcsolod, sokkal világosabb lesz. Ilyen volt az előző telóm is. Az, hogy automata állítás bekapcsolása mellett hova állítod, az csak annyi, hogy a teló magának milyen mértékben állítgassa, közepes az alap érték, nekem pl. bőven elég is.

Ultratakarékos mód:
Nekem visszaállítja az általam beállított háttereket. Plusz ha a + jellel kirakod az Órát a módon belül a kezdőképernyőre, akkor az ébresztés is megy.

A felemelős-értesítéses dolog meg csak a hívás és sms esetén működik sajna.
Ha más értesítések is szükségesek, akkor a Noled vagy ACdisplay nevű app ajánlható, hátha bejön.
Sokan ezeket használják értesítésre, elég jól konfigurálható.

A kijelző felvillanásról nem tudok, de én nem is örülnék neki, iphone-on is idegesít:D

Az akksi meg be fog állni, és iszonyú jó üzemidőket hozni, van összehasonlítási alapom:)

(#658) Tuomas válasza mateus (#657) üzenetére


Tuomas
addikt

Á, köszi a hasznos infókat! :)

Közben rájöttem, miért nem állítja vissza háteremet az ultratakarékos mód: mert csak gyári témával működik, ergó mivel nekem más, letöltött témám volt, először visszaállította a gyárit, úgy lépett be ultra takarékos módba, aztán amikor ezt kikapcsoltam, a letöltött téma állt vissza, de ugyebár, ha más témát állítasz be, akkor ugrik a háttered is! :K

"A kijelző felvillanásról nem tudok, de én nem is örülnék neki, iphone-on is idegesít"
Végülis megszokható, egyenlőre annyiban másabb, hogy előző telefonomon ha volt valami hangjelzés, felvillant a kijelző is, és elég volt csak rápillantani, hogy akarok-e vele foglalkozni, ne mozduljak meg feleslegesen :DDD :C

Akksi még mindig bírja, 37 %-on van, ez ma még kitart, és máris meglesz a közel 24 órás üzemidő, annak ellenére is, hogy használtam rendesen.

Még egy kérdés felmerült, az energiatakarékos mód bekapcsol magától, ha alacsony a töltöttség?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#659) mateus válasza Tuomas (#658) üzenetére


mateus
senior tag

A sima energiatakarékos módnál beállítható, hogy hány %-nál kapcsoljon be automatikusan.
De nem tudom mennyit érhet, nekem amúgy se merül 2-3%-nál többet óránként bekapcsolt net és szinkronizáció mellett.

Most pl. 30 óra üzemidővel 50%-ot mutat az akksi.

(#660) Tuomas válasza mateus (#659) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát a hivatalos dokumentáció szerint ugye egyrészt csökken a teljesítmény, a látható változások pedig a csökkentett fényerő, na meg az, hogy a vissza meg az alkalmazásváltó gombok nem világítanak ilyenkor.

Én most beállítottam, hogy 15 % alatt kapcsoljon be, hát majd kiderül :)

[ Szerkesztve ]

We were here

(#661) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Azokat szeretném megkérdezni, akik már használnak ilyen telefont. Az árat most figyelmen kívül hagyva, korrekt a készülék? Nincs valami olyan hülyesége, ami abszolút nem ajánlhatóvá teszi?

Telekomnál úgy néz ki lesz lehetőség magenta1-be bevont új előfizuval elhozni egy ilyen telefont 19800Ft-ért. Ilyen olcsóbb árban még a Huawei P8 Lite amit lehet venni, ez a kettő között agyalok, hogy melyik lenne a szimpibb/jobb.
Sajna keret nincs egy felső-közép/csúcskategóriás készülékre, így kb ez az a kategória ami játszana. Valamint a kijelzőméret is számít, a nagyobb 5" körüliek már nem az igaziak.

Köszi szépen a tapasztalatokat!

[ Szerkesztve ]

(#662) Aryes válasza [DE2JAY] (#647) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez így nagyon fura, kizárt, hogy az A5ben van, az A3ból meg kivették. Nem lehet, hogy el van rejtve máshová a menüben, azért nem találjátok? Nem tudom megnézni, mert még nincs meg a teló. :)

(#663) Venn válasza Mr. Teddy (#661) üzenetére


Venn
tag

Szia!

Nem tudom pontosan milyen elvárásaid vannak az A3 2016 -al kapcsolatban, páran már előttem is leírták, hogy ez egy nagyon jól optimalizált, minőségi anyagokból össze-szerelt telefon. Átlag feletti üzemidővel.
Csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#664) mateus válasza Mr. Teddy (#661) üzenetére


mateus
senior tag

P8 Lite anno képben volt nálam is, de az anyaghasználat az A3 javára döntött, a "belsőről" akkor még nem volt véleményem, de így 2 hét használat után még nem sok hibával találkoztam, az amoled kijelző gyönyörű, keveset fogyaszt (ebben a "gyengébb" hardvernek is szerepe van azért), akadásmentes a rendszer stb., pedig egy hardverileg erősebb telóról váltottam vissza.
Gondolkoztam S6-on vagy S7-en is, de rájöttem, hogy fontosabb a kompakt méret, mint hogy kifizessek 100e Ft-tal többet olyan feature-ökért amikre nincs szükségem. Anyaghasználat / összeszerelés minősége is példaértékű.

(#665) Robbie85 válasza Mr. Teddy (#661) üzenetére


Robbie85
tag

Testvéremnek Huawei P8 Lite van. Nekem csalódás az a telefon. Emeletekkel jobb a Samsung kijelzője. Sztem a videoja is gyenge a Hülyevejnek. Elfogultság nélkül mondom, hogy jobb az A3-as. Ha átlag felhasználò vagy, akkor a 8 mag felesleges.

(#666) csinibá válasza oncsi (#638) üzenetére


csinibá
tag

Nem véletlenül az előttem levő, 630-as hsz.re adtad a linket?

[ Szerkesztve ]

(#667) Veron


Veron
őstag

Hello!

A Samsung A3 (2016) mennyire éri meg a felárát a sima A3-hoz képest? Kb. 15 ezer Ft-ról beszélünk. Telefonválasztásnál szempont a viszonylag kis méret (<5.0"), pörgős, friss rendszer és telefonálni, e-mailezni, böngészni szoktam rajta.
Másik kérdésem: az emagon vásárolt darabok is beregisztálhatók a mysamsung.hun és így kiterjeszthető a garancia 2 évre?

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#668) mateus válasza Veron (#667) üzenetére


mateus
senior tag

Szubjektív, mindkettő pörgős a hardware-hez képest, de ez az új szerintem minden téren komolyabb.
Jobb kijelző, jobb kamera (pár hozzászólással ezelőtt linkeltem be egy összehasonlítást, mivel mindkettő van a családban), újabb szoftver, jobb üzemidő, szerintem külsőre is szebb.
Emag garit nem vágom, de elképzelhető, hogy nem kapsz rá hivatalos magyar samsung garit, főleg annak tudatában, hogy az emag román.

(#669) domojko válasza mateus (#668) üzenetére


domojko
senior tag

Ráadásul azt irja az emag h a gsm home forgalmazza.

(#670) Veron válasza domojko (#669) üzenetére


Veron
őstag

szóval akkor nincs gyári gari. kösz.
tudtok valami megbízható helyet, ahol függetlenül gyári garival lehet megvásárolni viszonylag jó áron?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#671) Venn válasza Veron (#670) üzenetére


Venn
tag

ha biztosra akarsz menni Samsung kattints a vásárlási lehetőségekre, ennél biztosabb nincs, vagy valamelyik szolgáltatónál kell megvásárolni.

(#672) kidnou válasza Venn (#671) üzenetére


kidnou
senior tag

Horribilis áron árulják az ajánlott boltok

(#673) mateus válasza Venn (#671) üzenetére


mateus
senior tag

Enyém gsm-ből van, kaptam rendes számlát, meg kitöltött garijegyet, és a Samsung oldalán is be tudtam regelni.
Viszont nem tudom, hogy ettől még szervizelik-e, vagy találnak vmi kifogást. Ha szürke importos telót vesz vki, akkor azt vajon be se tudja regelni?

(#674) Venn válasza kidnou (#672) üzenetére


Venn
tag

tisztában vagyok vele, de szerintem csak ezeknél biztos a gyári garancia, valamit valamiért :)

(#675) Venn válasza mateus (#673) üzenetére


Venn
tag

elvileg az IMEI szám alapján meg lehetne érdeklődni a samsung-nál, hogy érvényes rá a garancia, bár ha engedte be regisztrálni már fél siker

(#676) mateus válasza Venn (#675) üzenetére


mateus
senior tag

Mondjuk magyar használatival kaptam, szóval magyar piacra szánt.
De adja Isten h ne kelljen kiderülnie milyen gari van rá valójában :D

(#677) Tuomas


Tuomas
addikt

Na, nem volt könnyű, de sikerült megmenteni az smseket, részben SchiSa fórumtárs által küldött link alapján, ezt köszönöm neki még egyszer! :R

A menet a következő, ha valaki szintén wp-ról szeretné az smseit átmenteni:

1. SD kártyára az adatátvitellel exportálni kell az smseket
2. Az új telefonra rámásolod a kapott *.vmsg fájlt
3. Play áruházból le kell tölteni a vmg converter alkalmazást, amivel be kell tallózni a vmsg fájlt és importálhatók az smsek (természetesen választató, melyikre van szükséged). Sajnos az ingyenes változat csak 200 sms-t enged, a fizetős változat 800 ft. :(

Viszont hibátlanul importál a program :)

SchiSa: Amit küldtél linket, az abban szereplő alkalmazást nem találtam ezért használtam a fent leírtat.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#678) Veron válasza mateus (#673) üzenetére


Veron
őstag

melyik GSM boltból?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#679) SchiSa válasza Tuomas (#677) üzenetére


SchiSa
tag

nekem nincs wp-n, és nem is lesz!

egy fórumon találtam a linket

(#680) Attila57 válasza mateus (#673) üzenetére


Attila57
tag

Szia! A sorozatszám alapján állapítják meg, hogy hivatalosan forgalmazta-e a Samsung. Ha sikerült regisztrálni, és megkaptad a +1-év garit, az teljes siker. Gondolom a gar. jegy is Samsung.

(#681) harcitomi


harcitomi
tag

Sziasztok! Ma vettem egy ilyen telefont, de most beparáztam. Mindig utáltam, ha egy telefon felébred a zsebemben. Az előző LG 90-es telefonom közelségérzékelője nem engedte felébredni a telefont sötétben, magyarán hiába nyomódott be a zsebemben valamelyik gomb, a telefon egy felvillanás után újra sötét lett, így nem engedte, hogy a dörzsölődés miatt a képernyőzár kioldjon zsebben.
Ennél a telefonnál hiába takarom le a közelségérzékelőt, a telefont fel lehet éleszteni.
Van erre valami beállítás. Tudom a kódos megoldás jöhetne, de nekem pont az lenne a lényeg, hogy ne kelljen csak húzni a kijelzőt, mégse oldjon ki zsebben.

(#682) harcitomi


harcitomi
tag

Most beállítottam az intelligens képernyőzárat, és így csak 5 mp-re villan föl a képernyő. Remélem ez elég lesz, hogy a zsebemben ne kelljen önálló életre a telefon. Nem szeretnék se kódot se mintát se semmit használni zsebben felébredés ellen.
Nem tudom érthető volt-e a problémám? Nektek, mi a tapasztalatotok?

(#683) Tuomas válasza harcitomi (#681) üzenetére


Tuomas
addikt

"Ennél a telefonnál hiába takarom le a közelségérzékelőt, a telefont fel lehet éleszteni."

A telefonon be lehet állítani, hogy közelségérzékelőre felvillanjon a kijelző? Ha igen hogy?

We were here

(#684) Tuomas


Tuomas
addikt

Sms-eknél valaki tapasztalt olyat, hogy A3-ról egy másik telefonra küldött sms-ben nem jelennek meg bizonyos ékezetek? Nálam az á betű volt ilyen, az én telefonomon látni, a másikén nem.

Lehet ez amiatt, hogy nem az alapértelmezett betűtípust használom?

We were here

(#685) harcitomi válasza Tuomas (#683) üzenetére


harcitomi
tag

Félreértettél, ha a telefonon letakarom a közelségérzékelőt, és benyomok egy gombot – home vagy bekapcs. – akkor csak egy pillanatra villan fel a kijelző az LG-nél. Ez azért jó, mert zsebben hiába nyomódik be valamelyik gomb, nem fogja engedni, hogy dörzsölődésre feloldjon a kijelző, mert a fényérzékelő „észleli a sötétet” és nem engedi kioldani a képernyőt.
Sajnos ez az a3-on nem működik, ezért tartok attól, hogy farmerzsebben hordva, fel fog éledezni a telő, és indítja a véletlenszerű hülyeségeket.

(#686) Tuomas válasza harcitomi (#685) üzenetére


Tuomas
addikt

Jaa értem, már azt hittem lemaradtam valamiről :DDD :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#687) mateus válasza harcitomi (#685) üzenetére


mateus
senior tag

Na megnéztem, ha letakart közelségérzékelővel benyomom a home gombot, akkor 5 másodpercig ébren tartja a kijelzőt, ennek ellenére nekem sosem oldódott még fel, pedig állandóan zsebben van.

De pl. jelenleg tesztelem az ACdisplay nevű notification progit az értesítő led kiváltására, ha azt állítom be lock screen-nek is nem csak kijelzésre, akkor kb 1 másodpercre villan csak fel a kijelző véletlen gombnyomás esetén.
Plusz beállítható, hogy amikor érzékeli h kiveszed a zsebből, akkor is felvillan és mutatja ha volt elmulasztott értesítés.

(#688) Venn


Venn
tag

néha olvasgatom az A5 2016 fórumot február óta 3 nagyobb frissítést kaptak, az A3 2016 ennyivel stabilabb lenne? nekem még nem dobott fel frissítést mióta meg van.

[ Szerkesztve ]

(#689) jupp008 válasza mateus (#687) üzenetére


jupp008
senior tag

Esetleg arra nincs megoldás, hogy a kapacitiv gombok világítsanak értesítés gyanánt ?
Az lenne a legegyszerűbb és gondolom nem is fogyasztana sokkal többet mintha rezegne vagy vaku villogna stb.
(még nincsen ilyen telóm, de pár héten belül nagyon szeretnék beszerezni egyet és addig is szívom magamba az infókat :) )

[ Szerkesztve ]

(#690) mateus válasza jupp008 (#689) üzenetére


mateus
senior tag

Felvillannak a kapacitív gombok is, de olyat nem láttam, hogy csak az világítson.
Más progit az ACdisplay-n és a Noled-en kívül próbáltam, ezek elterjedtek, frissítik stb, és az akkut se szívták nekem, teszteltem 1 hétig a Noled-et, most meg az AC-t. Óránként 2-3%-ot merül a teló aktív netkapcsolattal, szinkronnal úgy, hogy közben megy néha egy kis messenger, viber stb.

(#691) harcitomi válasza mateus (#687) üzenetére


harcitomi
tag

Köszi a tippet! Majd próbálgatom. Még a "home" gombot kell megszoknom, mert picit tudom oldalra is mozgatni, meg eléggé kattog is. De mivel sok S6 is ilyen, ezért ezen nem pörgök :)

(#692) Attila57 válasza Venn (#688) üzenetére


Attila57
tag

Szia! Ezek hibajavító frissítések voltak. Az A5-nek a kamerájával voltak gondok ( Lásd mobilaréna teszt). Mi is kaptunk egy frissítést, az A3-nál a video szaggatott. (szintén mobilaréna teszt.). Az aktív tok szerintem nagyon meríti az aksit. (Állandóan jelzi az időt). Van egy progi "Always On Discplay" ami úgy viselkedik, de nagyon merül tőle.

[ Szerkesztve ]

(#693) mateus válasza Attila57 (#692) üzenetére


mateus
senior tag

Szerintem az csak jó ha egy teló kap frissítést, azt jelzi, hogy foglalkoznak vele.

Az S7 topikban írták erről az always on display funkcióról, hogy eléggé meríti az akksit, pedig ez gyári feature.

Az AC display hasonló ehhez, csak az nem megy állandóan, hanem csak ha értesítés érkezik, beállítható az időintervallum.
Amoled-nél nem kapcsol be ilyenkor az egész kijelző, csak azok az adott pixelek, így kíméli az akksit.

(#694) mrThomi


mrThomi
addikt

szaisztok ma egy nagyon erdekes dolgot müvelt a telom :O
Epp online videot neztem amikot kiirta 5%alatt kerem csatl.töltöt! oke mondom, radugom es nezhetem tovabb, de amint ez megtörtent, a kijeltö elkezdett ugralni összevissza es magatol allitgatta a fenyeröt, mondhatni megzakkant. Kikapcsoltam, majd vissza de ugyan az. Erre kikapcsolt allapotban kezdtem el tölteni, es amint radugtam felugrott 43 %-ra ! Mondom WTF !! Töltön hagytam felkapcsoltam es tenyleg, 1 mp alatt 43 ra ugrott ! Kihuztam, vissza es maradt %-ék, majd rahagytam a töltest, de igy nagyon gyorsan merült. Majd egy ujrainditas utan mar a "regi" azaz az 5 %-os allapotot jelezte, majd töltöre dugtam es vegre töltötte es most ugy nez ki okes.
Mellekelek egy kepet is, de vajon mi lehetett ez ? Vannak ötletek ?

Nothing Phone (2a)

(#695) jbl válasza mrThomi (#694) üzenetére


jbl
aktív tag

Szerintem frissítsd a Firmwaret.
[link]

KIES

[ Szerkesztve ]

(#696) mrThomi válasza jbl (#695) üzenetére


mrThomi
addikt

APB7 a legfrisebb van fönt !!

Nothing Phone (2a)

(#697) ruskop válasza harcitomi (#685) üzenetére


ruskop
senior tag

Elmentem ma cipőt venni. Cipő próbálás közben a gatyám első zsebében volt a teló, folyamatosan bekapcsolt a kijelző a sok hajoldozástól. Amikor kivettem a zsebemből akkor csak a lezáró képernyő volt, de sosem ment annál tovább. Szerintem nem kel tőle tartanod.

(#698) Aryes válasza ruskop (#697) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért kapcsol be hajlongástól egy telefon?

(#699) Attila57 válasza Aryes (#698) üzenetére


Attila57
tag

Ha a home gombot véletlenül megnyomod akkor is be kapcsol a kijelző.

(#700) Attila57 válasza jbl (#695) üzenetére


Attila57
tag

A Kiessel nem tudja frissíteni, csak a Smart Switch támogatja az androidot 5.0 tól felfelé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.