Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-11 12:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Samsung Galaxy A3 (2016)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Aryes válasza mrThomi (#599) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nálam is, de nekem még nincs A3-am, csak lesz nemsoká (remélem). :) Az utóbbi 3 Samsung telefonom mind csinálta, most S2 van, ez egész halk, csak a tenyeremben érzem, hogy rezeg. Hibának nem hiba, de ha nagyon hangos, akkor az nem normális, hasonlítsd össze boltban másikkal és cseréltesd ki.

(#602) mrThomi válasza Aryes (#601) üzenetére


mrThomi
addikt

Ezt hogy erted hogy a tenyeredben erzeg h rezeg ? mar kis mozdulatoknal vagy gépelésnél is hallatszik ?nalam tenyleg csak akkor hallom ha ledobom az agyon magam melle, amugy abszolut nem. Ahoz tenyleg vagy nagyon kell razni olyan szögböl hogy a kam lencse mozduljon...irtak h sokaknak elöfordul es normalis jelenseg. ezert tuti nem viszem vissza(hülyének is néznének rajta lóg a töltö kábel en meg le föl verem... :D ) mert meg kifogok egy szarabbat mint par hete az s7 edge-nel ! Van egy őskövület k850i-m, na annal ha razom mintha persely lenne teli penzel :D

Nothing Phone (2a)

(#603) mike1334


mike1334
veterán

Nem olvastam teljesen vissza, csak az utolsó pár releváns hozzászólást...tényleg nincs rá olyan rendes fólia, ami nem áll el és rendesen takar mindenhol. Létezik, hogy erre nem gondolt a gyártó? Mert én tok nélkül hordok minden telót, ráadásul zsebben, így mindenképpen kellene rá fólia előre és hátulra is. Még van kis idő a vásárlásig, de ez eléggé elvisz a másik teló felé :(

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#604) mateus válasza mike1334 (#603) üzenetére


mateus
senior tag

Csatolok az enyémről képet:
Első fólia
Hátsó fólia

A fényviszonyok miatt sikerült ilyenre, de a lényeg látszik.
Szerintem egyáltalán nem zavaró, a G2-mön is az üvegfólia ugyanígy nem ért ki a széléig.
Ilyenek ezek a keskeny peremes / lekerekített kijelzős telók.

(#605) mike1334 válasza mateus (#604) üzenetére


mike1334
veterán

Hát ha jobb nincs :D
Amúgy hol vetted? Mert olyan helyet keresek majd, ahol fel is teszik, nekem bubis lenne :B

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#606) Aryes válasza mike1334 (#603) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én nem tudom felfogni, hogy mi ez a kétségbeesett ragaszkodás a védőfóliához. Gorilla glass 4-ről beszélünk...
Eddig két gorillás telefonom volt, gg1 és gg2 volt rajtuk. Mindkettő karcolódott. De két év, napi 2-6 óra tapizás után is csak annyira észrevehetetlen mértékben, hogy kikapcsolt kijelzővel is csak bizonyos csillagok együttállása esetén lehetett észrevenni, és csak ha direkt karcot kerestem. A gg4-től még ettől is többet várok. :)
Az egyetlen ellensége a homok.

(#607) mateus válasza mike1334 (#605) üzenetére


mateus
senior tag

Írtam privátot.

(#608) mateus válasza Aryes (#606) üzenetére


mateus
senior tag

Számtalan eset bizonyítja, hogy a GG semmit nem ér (mármint olyan értelemben, hogy megkarcolhatatlan).
De mindenki maga dönti el, hogy mennyire védi a kijelzőt, én pl. a tokokat utálom, más meg csak abban tudja elképzelni a telóját.

[ Szerkesztve ]

(#609) mike1334 válasza Aryes (#606) üzenetére


mike1334
veterán

Zsebben minden karcolódik, és engem megnyugtat, hogy ott a fólia..ennyit megér.

mateus
Köszönöm!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#610) Gardoni válasza Aryes (#606) üzenetére


Gardoni
aktív tag

én se, főleg ennél a modellnél mivel lekerekített üvegek, normális nincs is rá, ha meg fel is van rakva, ronda lesz! de hát kinek a pap kinek a papné! :)

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#611) tomaszem


tomaszem
csendes tag

Mennyi az esély hogy elérhető lesz ilyen fólia A szériához is mint ami van iphonenál ?

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41aQDEGef9L.jpg

[ Szerkesztve ]

(#612) Aryes válasza mateus (#608) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én sem mondtam, hogy megkarcolhatatlan! Csak annyira kemény, hogy a karcok nem tudnak benne mélyre hatolni, így gyakorlatilag nemhogy a használat során, de kikapcsolva sem látszanak.
A fóliával viszont lemond az ember a gyári üveg élményéről, hogy mást ne mondjak, pl a samsung telefonokon alkalmazott zsírtaszító réteg áldásos hatásairól. De hogy vkinek többet ér a karcmentes telefon, olyan, mint mindig óvszerben ...ni. Vagy mint nagyanyám, aki hónapokig válogatta az ülőgarnitúrát a színe miatt, és mikor hazavitte, varrt rá egy huzatot, és az eredeti színét sosem láttuk többet... ;)
Hogy zsebben karcolódik? Egy francot. 7 éve zsebben hordom a telefonjaimat, egy sem karcolódott zsebben. Lehet, hogy azért, mert mosott ruhában járok? ;] Na jó, nem trollkodok tovább. :DDD

(#613) Tuomas válasza Aryes (#612) üzenetére


Tuomas
addikt

Egyetértek!
Én alapjában véve fóliaellenes vagyok. A mostani telefonom 2 éve tokban van, vagy flip tokot, vagy belebújtatósat használtam, felváltva. Egy karcolás sincs rajta.
Az A3-ra sem fogok fóliát venni, de flip tokot sem, mert ennek a telefonnak bármely részét elrejteni hiba lenne.
Úgyhogy maradok a belebújtatós toknál, és bízom benne, hogy ugyan úgy nem fog megkarcolódni ahogy a mostani telefonom sem

We were here

(#614) mike1334 válasza Aryes (#612) üzenetére


mike1334
veterán

A mosott ruhás példát nem igazán értem, de mindegy is..van akinek a zsebében lévő tárgyak karcolnak van akinek meg a stílusa... :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#615) Gardoni


Gardoni
aktív tag

"Vagy mint nagyanyám, aki hónapokig válogatta az ülőgarnitúrát a színe miatt, és mikor hazavitte, varrt rá egy huzatot, és az eredeti színét sosem láttuk többet!"

te kurva élet mekkora igazságot mondtál, nálunk ugyan ez volt! sőt varrt rá geci! :D :D :D

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#616) mateus válasza Aryes (#612) üzenetére


mateus
senior tag

Egyik haverom a GG3-as telóját állandóan kihajthatós tokban tartja, mégis pár hónaposan olyan karcok lettek, hogy őt zavarja, és kijelzőt akar cseréltetni XD
Ő is fóliaellenes.
Én ismerve magam engem is zavarna a karc, egy minőségi fólia meg kb észrevehetetlen, de legalábbis nem zavarja a felhasználói élményt annyira.
De a legjobb az lenne ha valóban nem karcolódna, akkor én is leszedném. Na várjuk tapasztalatokat a fólia nélküli használatról.

(#617) Aryes válasza mike1334 (#614) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez volt a legfinomabb oltás, amit mostanában olvastam, respect! :R :DDD
Mosott ruha: a gg-t fémekkel nagyon nehezen tudod megkarcolni, azért is ilyenekkel tesztelik a látványos YouTube videókban. Akkor lesz karcos a zsebedben, ha homok, kőpor stb. kerül bele, mert ezek keményebbek nála.

mateus: a kihajtós tok a karcok legjobb barátja! Aki szereti a karcokat gyűjteni, csak ilyenbe tegye a telefonját. :) A kemény fedélre rátapad vmi kosz, ami szorosan rányomódik az üvegre, és még csúszkál is rajta szorosan a táskában, vagy zsebben.

[ Szerkesztve ]

(#618) mike1334 válasza Aryes (#617) üzenetére


mike1334
veterán

Nem feltétlenül fémekre (pl kulcs) gondoltam. Nálam a papírzsepi pusztított sokszor. Nem is gondolná az ember, de elég érdes a felülete és hajlamos pici karcokat ejteni a kijelzőn. Igaz nem tudom az újabb gg-knek ez mennyire árt, ez csak menet közben fog kiderülni. Másik eset az edzett üveg, ami leesés esetén védhet picit, persze ez se biztos. Ja és persze előfordulhat, hogy a homokszem egyből a kijelzőre jut és mikor letörlöd karcol, de azért ez nem tipikus. Amúgy kopik a teló tok nélkül? Havernak tavalyi A3 van, tokban tartja (ebben a kihúzós fajtában) és az övé eléggé kopik az oldalán.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#619) Aryes válasza mike1334 (#618) üzenetére


Aryes
nagyúr

A papírzsepi tényleg gyilkos, szemüveget sem tisztít vele, akinek esze van. De ugyanazért, mint a kihajthatós tok: kemény a felülete, és ha rátapad vmi porszem, azzal az erővel nyomja rá, amivel te a zsebkendőt, míg egy textilbe belenyomódik, felfogja az energiát.
Én egyébként puha gumitokban hordom a telóimat, ami ugyan csúnya, de több vonalon is véd: nem csúszik ki a kezemből, a zsebemből, így nem esik le. A pereme pedig ráhajlik a kijelzőre, így ha mégis leesik, pofára is ejthetem, akkor sem esik baja, és a dörzsöléstől is védi, nem is kicsit.
Ha tok nélkül hordanám, akkor se fóliát tennék rá, hanem folyékony páncélt.

[ Szerkesztve ]

(#620) malcolm007 válasza mrThomi (#602) üzenetére


malcolm007
csendes tag

Szia, nálam is ez van, lepuffan az ágyra és valami megrezeg. Simán kézben nem csinálja. Én az oldalsó gombokra gyanakszom, mert mintha onnan jönne a hang, és valóban kotyog mindhárom egy kicsit, hallatszik is ha megmozgatom.

[ Szerkesztve ]

(#621) mateus


mateus
senior tag

Az alkalmazás optimalizálóról kinek mi a véleménye / tapasztalata?

(#622) JoeYi


JoeYi
őstag

van olyan tok hozzá ami wireless charge kompatibilissé teszi?

(#623) JoeYi válasza JoeYi (#622) üzenetére


JoeYi
őstag

olyat kérdeztem, hogy lefagyott a fórum :D

(#624) mrThomi válasza JoeYi (#623) üzenetére


mrThomi
addikt

olyat kerdeztel h a telom is megfőtt :DDD

Nothing Phone (2a)

(#625) oncsi válasza mateus (#596) üzenetére


oncsi
őstag

Hogy sikerült? Én feladtam, mert azt szerettem volna elérni, hogy pár mp-enként villogjon ha elmulasztott esemény van. De csak úgy lehet, ha folyamatosan be van kapcsolva a kijelző. Elvileg nem baj, ha bevan, de jobb lenne ha nem kellene. Másik gond az lenne, hogy mindig másik pixel kapcsoljon be, nehogy beégjen (S2 simán beégett) De ez csak valamelyik sarokban pislog, és nem véletlen sorrendben, hanem ciklikusan 10 vagy 12 pislogás után ismétlődik.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#626) mateus válasza oncsi (#625) üzenetére


mateus
senior tag

Elég sokmindent be lehet állítani.
Nekem úgy van, hogy 8 másodpercenként változtatja a jelzés a helyét véletlenszerűen mozogva, 30 percig él egy ilyen értesítés, hogy fölöslegesen ne menjen órákig, plusz ütemezett működés (éjszaka kikapcsolva).
Emellett az értesítéseket átállítottam ikonra, így szebb.

Viszont ma kikapcsoltam a noled-et, tesztelem, mert az utóbbi napokban a messenger értesítések hol megjöttek, hol nem...

(#627) mateus


mateus
senior tag

Ma lőttem pár összehasonlító képet ezzel és az előző A3-al, mivel mind2 van a családban.
Ha valakit érdekel, ide feltöltöttem a normál felbontású képeket:
A3 2015 - A3 2016

Valamivel nagyobb a látószöge az új modellnek, ezért sem tök ugyanazok a képek.
Jah és a képek full automatán készültek, direkt nem állítgattam semmit, van sima, van HDR, meg közeli is.

[ Szerkesztve ]

(#628) Attila57 válasza mateus (#627) üzenetére


Attila57
tag

Érdekes az összehasonlítás. A Sziklakápolnában készült képek közül a 2016.-os telóval sokkal szebb képek készültek.

(#629) Sirbence


Sirbence
csendes tag

Sziasztok csatlakoztam a klubbhoz! Eddig nagyon megvagyok vele elégedve akksi idő is tökéletes nagyon megérte megvenni lumia 735-ről felüdülés használni és az anyaga végre nem gagyi műanyag
egy szó mint száz imádom :DD :))

(#630) [DE2JAY]


[DE2JAY]
senior tag

Hi. Ami a napokban tunt fel es hianyzik az a lefele forditom es kussol (ha hivnak) gesztusvezerles.. van valaki akinek tudomasa van alternativ megoldasrol?

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#631) csinibá


csinibá
tag

Sziasztok!

Lehet én vok a láma..., de nem találok olyan beállítást a bluetooth menüben, hogy autómatikusan csatlakozzon eszközhöz.
Baromi idegesítő, hogy minden egyes autóváltásomnál, ill. csak ha kiszállok, visszaülve mindig csatlakoznom kell a kihangosítóhoz :-(

Ha nem tudja a telefon, esetleg ötlet valami progira?

(#632) mrThomi válasza Sirbence (#629) üzenetére


mrThomi
addikt

Jo hasznalatot :) a többseg elegedett vele, nagyon jo ar ertek aranyu mobil premium megjelenessel

DE2JAY: sok minden hianyzik belole, pl az erintőgombok rezgései is... egy marshmallow vagy egy frissites segithet a dolgon. ha nincs idöd kivarni, akkor főzött rom, bar nem tudom h itt a forumon valaki foglalkozik e ezzel :F

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#633) Tuomas


Tuomas
addikt

Na, megérkezett a telefon :)
Viszont sajnos a lumia-ról nem sikerült átvinni az smseket. Ha valaki tudna ebben segíteni, részletesebb leírással, azt nagyon megköszönném! :( :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#634) Venn válasza [DE2JAY] (#630) üzenetére


Venn
tag

"Hi. Ami a napokban tunt fel es hianyzik az a lefele forditom es kussol (ha hivnak) gesztusvezerles.. van valaki akinek tudomasa van alternativ megoldasrol?"

ez engem is érdekelne, a huawei P6 telom-on ez nagyon jól működött

(#635) SchiSa válasza Tuomas (#633) üzenetére


SchiSa
tag

(#636) Tuomas válasza SchiSa (#635) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi, ezt ki fogom próbálni! :)

We were here

(#637) Treff válasza mateus (#627) üzenetére


Treff
aktív tag

Nagyon jó kis összehasonlítás, köszönet érte! :C

1. A 2016-os felbontása és részletessége egyértelműen jobb, mint a régié!
2. A színekben viszont óriási eltérés van a 2 teló között: a réginek természetesebbek, az újnak viszont túlexponáltnak tűnnek a színei, tipikusan Samsungos túltolásosnak! Nézzétek meg a füvek és fák színeit a képen.
A kérdés már csak az, hogy melyik telónak van közelebb a színe a valóságoshoz. Ezt ott a helyszíneken lehetne lecsekkolni.

(#638) oncsi válasza csinibá (#631) üzenetére


oncsi
őstag

[link] Ez tudja.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#639) Attila57 válasza Treff (#637) üzenetére


Attila57
tag

Szia nekem is van összehasonlítási alapom. Szerintem a 2016.-os teló színei természetesebbek. A régi A3 nak szerintem kissé kékes alapszíne van, ezért a többi szín kissé fakónak tűnik.

(#640) Tuomas


Tuomas
addikt

Ezt a knox aktív védelmet használja valaki, megéri bekapcsolni?

We were here

(#641) [DE2JAY] válasza Attila57 (#639) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

+1

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#642) ZOLL30 válasza Tuomas (#640) üzenetére


ZOLL30
tag

Én beállítottam korábban valamit, ami már nem tudom micsoda, de lehet az, amit pont emlegetsz..
Szóval néha történik valami és keresztben egy kék csík megy le föl a kijelzőn, hülye hangot ad és olyankor nem enged semmit csinálni, nem aktív a képernyő, aztán gondol egyet és abba hagyja.
nem tudja valaki mi ez a beállítás? :)

[ Szerkesztve ]

élni, és élni hagyni..

(#643) jbl


jbl
aktív tag

Szombat óta, én is ehhez a csapathoz tartozok. :K :))

(#644) SchiSa


SchiSa
tag

én öt órája

(#645) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sziasztok,

teljesen random időközönként, mintha sötétebbre váltana a kijelző (vagy csak a háttérkép?) - majd belépek az alkalmazásokhoz és vissza, akkor helyreáll

elképzelésem sincs, hogy mi ez a jelenség... esetleg másnak is csinálja?

(lezárt képernyőn még okés, aztán feloldom mintával, akkor lesz sötétebb a kép... aztán app menü és vissza és megjavul...)

(#646) Aryes válasza [DE2JAY] (#630) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha már úgyis megfogod a telefont, hogy megfordítsd a némításhoz, nem elég, ha megnyomod rajta az egyik hangerő gombot? Attól is elnémul... Talán ők is rájöttek, hogy felesleges (ámde látványos) feature. :)

[ Szerkesztve ]

(#647) [DE2JAY] válasza Aryes (#646) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

De, de az S4 minin megszoktam és nem mellesleg a MA-s videó teszten láttam, hogy az A5 2016-ból meg nem vették ki ezt a feature-t...

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#648) Tuomas


Tuomas
addikt

Így közel egy nap távlatából gondoltam leírom tapasztalataimat a telefonról :)

Az első, és legfontosabb, hogy nagyon egyben van, mind kívül, mind belül :DDD :C
Gyors, fürge, tényleg csak minimális akadások vannak, amik alig észrevehetők és főleg nem bosszantóak.
A kijelzője gyönyörű, bár az automatikus fényerő-állítás kicsit mintha hibádzana, mintha nem fokozatosan állítódna a fényerő.
Úgy értem, volt olyan, hogy alig láttam a kijelzőt, mert égett a lámpa, de a telefon valamiért (talán mert majdnem háttal volt a lámpának, engem viszont szembesütött) nem érzékelte a fényt. Oda kellett fordítanom a lámpához, akkor vette magasabbra a fényerőt, de akkor meg erős volt. Valahogy hiányzott a kettő közötti átmenet.
Itt egy kérdésem is van, ha automatán van a fényerő-állítás, és mozgatom a csúszkát, akkor is változik a fényerő, de nem olyan mértékben, mint amikor ki van kapcsolva az auto mód. Ez miért, van, mit állít?

A másik ami nekem kicsit fájó, hogy ultra-takarékos üzemmódba kapcsolva elvesznek a téma beállítások (értsd, háttér, képernyőzár háttere) és a normál módot visszaállítva sem állítja vissza magától, hanem újra be kell állítani a hátteret. Ráadásul, ébreszteni sem ébresztett ebbe a módba, kár érte, pedig esténként szívesen használtam volna így a telefonom, hogy kevésbé merüljön, de ezek miatt nem fogom. :(

Volt szó arról is, hogy valakinek zörög egy kicsit a kamera. Ilyet én egyelőre nem tapasztaltam.

A merülés miatt kicsit megijedtem, mert délután 4kor vettem le a töltőről, és estére már az 50 %-hoz közelített, hát gondoltam is, hogy ez így nem lesz meg másfél- két nap. Persze benne van, hogy egész délután nyomkodtam szinte. Az éjszaka folyamán viszont csak 4 %-ot merült (bekapcsolt mobilnettel), így a mai napot még kibírja, ami egész szép, annak tekintetében, hogy tegnap délután elég intenzíven volt használva.

És egy másik érdekesség: elvileg be van kapcsolva, hogy ha felemelem a telefont és vannak olvasatlan értesítések, rezzenjen egyet a telefon. Nos, ez a gyakorlatban még nem működött nekem, vagy ez a messengeres, hangout-os üzenetekre nem vonatkozik, csak a nem fogadott hívásra és az smsekre?

Még egy kicsit fájó, pont, hogy ha kapok messengeren, vagy hangouts-on egy üzenetet (az sms-t még nem tudom), a kijelző nem villan fel. Ezt lehet valahogy állítani, külső alkalmazás nélkül?

Bocsi, ha kicsit hosszúra nyúlt az írás, aki tud segíteni a kérdéseknél, azt megköszönöm :)) :R

We were here

(#649) Venn válasza Tuomas (#648) üzenetére


Venn
tag

Hello

bejövő nem fogadott hívásoknál és sms-nél rezeg az A3-om, a képernyő felvillanást eddig nem is figyeltem, mert flip tokban van :), egyébként nekem az értesítő led hiányzik, de ezt félig meddig orvosolja, hogy be lehet kapcsolni a kamera vakuja villogjon ha értesítés van, ébresztéskor is villog :)

Az aksi az elején nekem is jobban merült, de most már sokkal jobban bírja.

[ Szerkesztve ]

(#650) Tuomas válasza Venn (#649) üzenetére


Tuomas
addikt

"hogy be lehet kapcsolni a kamera vakuja villogjon ha értesítés van"

Ezt hol lehet bekapcsolni? :U :B

We were here

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.