Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-11 12:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Samsung Galaxy A3 (2016)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Aryes válasza Sirbence (#1550) üzenetére


Aryes
nagyúr

Még mindig nem tudom, hány ohmos a fülesed... :)

(#1552) Sirbence válasza Aryes (#1551) üzenetére


Sirbence
csendes tag

http://www.av-online.hu/fejhallgato/sony-mdr-xb600-extra-bass-fejhallgato-teszt_776/2
ilyet kaptam most, 40 ohm os
https://edigital.hu/fejhallgato/jvc-ha-fx1x-xtreme-xplosives-fulhallgato-p216218
jvc fx1x ez 16ohmos de ennek sem kéne basszusnál baszogatnia előző telómnál semmi baja nem volt meg a fejes nek sincs semmi baja tesóm iphon ával tökéletes mind2ő...

(#1553) Aryes válasza Sirbence (#1552) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát telefonja válogatja, hogy spórolnak-e a végfokon, vagy tesznek bele rendeset.

(#1554) Ubysali


Ubysali
újonc

Sziasztok.
Csatlakozom én is a csapathoz egy arany szinűvel.
Lenne egy kèrdésem:Ha fényképezőröl váltok videora az egyből elinditja a felvételt,csak ha rögtön rányomok a pauzére akkor tudom én elinditani a felvételt.Valaki tapasztalt már ilyet?
Lehet én vagyok béna. :D

(#1555) mateus válasza Sirbence (#1544) üzenetére


mateus
senior tag

Én egy Sennheiser CX400 II-vel használom, tökéletes a hangzás bármilyen hangerőn.

(#1556) mateus válasza Ubysali (#1554) üzenetére


mateus
senior tag

Üdv. a klubban.
Nálam is ilyen gyárilag a kamera, fura volt elsőre.

(#1557) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az "Intelligens kezelőn" belül az "Eszköz biztonsága" milyen appot aktívál, valamí vírusírtót?

(#1558) Tuomas válasza GEPESZ66 (#1557) üzenetére


Tuomas
addikt

Knox

We were here

(#1559) GEPESZ66 válasza Tuomas (#1558) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Van értelme bekapcsolni?
Nekem a cég felrakta a McAfee-t.
Ezt törölni kell, ha aktiválom a KNOX-ot?

(#1560) Tuomas válasza GEPESZ66 (#1559) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem tudom, ez csak a rendszer szintű módosításokat szűri ki előzi meg, egy malware-t simán be lehet kapni úgy is, ha ez fut. Ha nem telepítesz fel mindenféle külső forrásból (értsd nem play store-ból) alkalmazást, akkor szerintem nagyjából felesleges is.

We were here

(#1561) mateus válasza GEPESZ66 (#1559) üzenetére


mateus
senior tag

Normál hétköznapi használatra egyiket sincs sok értelme felrakni.
Ahogy Tuomas említette fontosabb az, hogy ésszel használja az ember a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#1562) negro


negro
őstag

Ha minden igaz ma mar meg is lesz az A3 bar lehet csak holnap. Erdemes amugy azzal kezdenem 6.0-ra frissitem? Gondolok itt arra, hogy vannak-e bugok? Lassulas, uzemido csokkenes?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#1563) GEPESZ66 válasza negro (#1562) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekünk nincs még 6.0!

(#1564) negro válasza GEPESZ66 (#1563) üzenetére


negro
őstag

Mi? Hogy hogy? Ha jol tudom mar egy S5-on is az van. Erre, hogy nem jott ki meg?

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#1565) GEPESZ66 válasza negro (#1564) üzenetére


GEPESZ66
veterán

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-A310F/

(#1566) Ubysali válasza mateus (#1556) üzenetére


Ubysali
újonc

Köszi a választ.Igen ez nekem is furcsa,majd megszokom.Lg f6-ról váltottam,ott én indítótam el.
Szuper a telefon :K

(#1567) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
Talált már valaki normális üvegfóliát A3-asra? Most vettem egyet, nem is olcsó (4,5k), és egyrészt jóval kisebb, mint a kijelző, másrészt még így sem tapad rá a széle:

(#1568) mateus válasza schferenc77 (#1567) üzenetére


mateus
senior tag

A kerekitett szélű kijelzőkre nem is nagyon fogsz rendes üvegfóliát találni.
Állítólag van akinek már sikerült, én még nem láttam:)
Én egy xpro-t rakattam rá, az is jó drága, de mivel nem passzolt rá így nem kellett kifizetnem végül.
Most egy sima fólia van rajta, de az sem ér ki a hajlított részre, mivel akkor az is felválna. De legaláb nem levegős alatta.

(#1569) GEPESZ66 válasza schferenc77 (#1567) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem a Telekom-nál raktak fel, Myscreen-t, 2900 Ft-ért.
Kisebbnek kell lennie , mivel a telefon széle kicsit görbült.
Én úgy nézem, hogy nem áll el az üvegfólia, igaz 1mm -es csíkot azért látok a szélein, amilyen a fotón van.
Igaz flipp tokot (oldalra nyíló) vettem rá 2000 Ft-ért, ami egy kicsit magasabb elöl, mint a telefon
Tehát, ha egy kicsit elállna, így nem probléma.
Viszont lehet, hogy nézelődök az Ebay-n, s talán hozatok tartalékba, mivel ott sokkal olcsóbb.
A feleségemnek odaadott LG L90-hez rendeltem ott üvegfóliát és tokot, 1400 Ft volt.

[ Szerkesztve ]

(#1570) schferenc77 válasza mateus (#1568) üzenetére


schferenc77
aktív tag

S7-esre rendeltem ultimateshield üveget, az állítólag leér és lefedi a hajlított szélt is. Majd dobok fel képet, ha megjött és felraktam. Sajnos A3-asra nekik sincs.

(#1571) Rowan66


Rowan66
tag

sziasztok,
2 napja én is egy ilyen készülék boldog tulajdonosa lettem :), aztán ma reggelre már nem olyan boldog. Ma reggelre kapom az sms-t a telenortól, hogy egyenlege 300 Ft alá csökkent. Gyanítom, hogy önálló életet él a mobilom és magától netezget :W
Az adatkapcsolatok a háttérben menüpont alatt most lehúztam a korlátot, úgyhogy a kezdőképernyőn kiírja, hogy "A mobil internet kapcs. kikapcsolt"
Ez jó így, vagy valami mást kell beállítanom?
A Mobilhálózatokban a Hálózati mód jó az "LTE/3G/2G"?
Bocsánat, hogy ilyen tudatlan vagyok :)

(#1572) GEPESZ66 válasza Rowan66 (#1571) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Play áruházba kell belépni, s ott a beállításoknál kell beállítani, hogy ne frissítse az alkalmazásokat automatikusan.
Ez szokta leszívni a keretet.
Más szinkronizálás szerintem nem lehet gond.
Ha nem töltögesz fel a netre sokat, akkor elég a 3G/2G automatikus.
LTE- nincs hanghívás. Ezen maradva lassabb lesz a hívásfelépülés telefonáláskor.

[ Szerkesztve ]

(#1573) Tuomas válasza Rowan66 (#1571) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem a korlátot kell lehúzni, hanem magát a mobilinternetet kikapcsolni:
Beállítások -> Adathasználat -> Mobil adatok részen a csúszka legyen szürke.
Vagy lehúzod az állapotsávot, és ott kapcsolod ki.

(#1572) GEPESZ66

Attól még más alkalmazás használni fogja a mobilnetet, ha nem kapcsolja ki.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#1574) GEPESZ66 válasza Tuomas (#1573) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Azért okostelefon, hogy be legyen kapcsolva a net.
1GB-os keret, átlag felhasználás mellett, ezt kikapcsolva általában elég
.De igaz ez egyén függő.

A fiamnak 1 GB-os netje van, neki a Facebook miatt elszokott fogyni, de csak belassul.

[ Szerkesztve ]

(#1575) Tuomas válasza GEPESZ66 (#1574) üzenetére


Tuomas
addikt

Azt nem írta, van-e mobilnete :)
Ha nincs, mindenképp fizet, mint a katonatiszt, ha be van kapcsolva.
Ha van, akkor meg az a kérdés, hogy van-e túlforgalmazási díj a szolgáltatónál. Ha van, beállítja a limitet, és hogy ne lépje túl beállítja a korlátot, ami a havi adatforgalma és bekapcsolja a fent említett menüpontban a "mobil internetkapcsolat adatkorl..." csúszkát.
Ha nincs túlforgalmazási díj, akkor meg nem ez vonta le a pénzét :)

Nekem amúgy havi 50 mb van. Asszem. És nincs túlforgalmazási díj, így nyugodtan hagyom bekapcsolva. Az időm többségét meg úgyis wi-fi közelben töltöm :)

[ Szerkesztve ]

We were here

(#1576) mateus válasza schferenc77 (#1570) üzenetére


mateus
senior tag

Igen hallottam ilyenről, hogy a széle szilikon ezért hajlik, plusz olyat is ami az egész előlapot lefedi, de A3ra még nem láttam egyiket sem, csak drágább modellekre (iphone 6, samsung s7).

(#1577) mateus válasza Rowan66 (#1571) üzenetére


mateus
senior tag

Magától nem netezget:) max a háttérben szinkronizál, frissít, ezeket be kell állítgatni.
De ha egyáltalán nem akarsz mobilnetet használni, akkor ki lehet kapcsolni a menüben, vagy lehúzod az állapotsávot és ott.

(#1578) Tuomas válasza mateus (#1577) üzenetére


Tuomas
addikt

Topikgazda lettél? :Y
Mióta? :Y

Gratulálok!! :DDD :C :C

[ Szerkesztve ]

We were here

(#1579) mateus válasza Tuomas (#1578) üzenetére


mateus
senior tag

Köszi szépen, 1 hete érkezett a megtisztelő felkérés amit végül elfogadtam :) :R

(#1580) Rowan66


Rowan66
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
kikapcsoltam az állapotsávon a mobilnetet, remélem, hogy megoldódik.
Nincs mobilnetem, ezért zabálta le a feltöltőkártyámról a pénzt.Este kikapcsoltam a wifit, hogy spóroljak az akkuhasználattal. Jó spórolás volt :))
Biztos lesznek még ilyen okos kérdéseim :)

(#1581) mateus válasza Rowan66 (#1580) üzenetére


mateus
senior tag

Nyugodtan maradhat bekapcsolva, nem meríti az annyira. Attól is függ, hogy milyen szinkronizáció megy a háttérben, lehet érdemesebb azt kikapcsolni mint magát a wifit.
Nekem bekapcsolt wifi mellett 2-3 %-ot merül egy éjszaka alatt.

Bármi kérdés van segítünk szívesen.

(#1582) Rowan66


Rowan66
tag

Rögtön a következő:
Aliexpressről rendelt üvegfólia jó? Fillérekbe kerül az itthonihoz képest. Ha ugyanaz a minnőség, akkor inkább kivárom onnan.

(#1583) Rowan66 válasza mateus (#1581) üzenetére


Rowan66
tag

úgy lesz ezután :)
beleásom magam a felesleges alkalmazások és az automatikus frissítések letiltásába...

(#1584) Warloo93


Warloo93
tag

Sziasztok. Nálatok müködik az OTG? Egeret szépen felismeri, és müködik is, viszon egy Kingston 16GB-os FAT32-re formázott kulcsot már nem.

(#1585) paperboy válasza Rowan66 (#1582) üzenetére


paperboy
senior tag

Én ebay-ről rendeltem, németből, hogy gyorsan megjöjjön, üvegfólia, meg víztiszta szilikon tok volt együtt 1800 ft. Keskenyebb a fólia ugye, de szépen felment rá, és nem jön fel sehol se...

(#1586) Rowan66 válasza paperboy (#1585) üzenetére


Rowan66
tag

Aliról szoktam rendelni, az bejáratott :K
gyorsan intéztem is egyet.
Tokon még gondolkodom, olyan szép ez az arany telefon, rakjak rá valami ronda tokot?

(#1587) GEPESZ66 válasza paperboy (#1585) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is csak azért vettem meg a Telekomnál a 2900 Ft-os üvegfóliát, mivel megkaptam a céges telefont, s mindjárt védeni akartam.
A korábbi LG telefonomon nem volt, bebújtatós tokban tartottam, s semmi karc nem volt rajta.
Viszont ehhez flipp tokot vettem.Állítólak a tok előlapjának mozgása, ha por kerül alá, képes karcolmi.
Majd tartaléknak rendelek az Ebay-ről.

(#1588) sinci01 válasza schferenc77 (#1567) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ezért adtál 4.500 Ft-ot?? :D :D :D
Ha visszaolvastál volna, írtam hogy ebay-ról 500 F-tért (ingyen postával) rendelhetsz, és tökéletesen passzol a telefonra. Nem is értem, hogy tudnak itthon elkérni ennyi pénzt egy ilyen fóliáért. Silicon tok is 300-500 Ft, ami itthon ezrekbe kerül.

(#1589) GEPESZ66 válasza Rowan66 (#1586) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én se szívesen raktam rá tokot.
Viszont az előző telefonomnál is volt olyan, hogy nem sokon múlt a leesése.

(#1590) GEPESZ66 válasza sinci01 (#1588) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem ezt rakták rá a Telekomnál.
http://kijelzovedo-folia.arukereso.hu/samsung/galaxy-a3-2016-myscreen-comfort-glass-kijelzovedo-uvegfolia-tempered-glass-1-db-p340140356/#termek-leiras

Comfort Glass – Edzett gyémántüveg, különleges, könnyen tisztítható oleophobic felülettel és 9H keménységgel. Az üvegfólia 0,33 mm vékony, extra karcálló felületű. A termék ütésálló. A teljesen átlátszó, japán gyártmányú, edzett gyémánt védőüveg a legmagasabb szintű karcolás elleni védelemmel rendelkezik (9H). Megóvja kijelzőjét az esetleges sérülésektől, ütésektől, kosztól és egyéb szennyeződésektől is. Az üveg a kijelző felületére tökéletesen illeszkedik, a lézeres vágásnak köszönhetően. Az ujjaknak könnyű használatot biztosító gyémántüvegről könnyedén eltávolíthatóak a használatból eredő zsíros szennyeződések. Az érintőkijelző érzékenységét az üveg nem befolyásolja. Egyszerűen és buborékmentesen felhelyezhető, eltávolítás után sem hagy nyomot. A fóliák tulajdonságai: Fokozottan ütésálló (9H keménység) Karcolások elleni tökéletes védelem Ujjlenyomatmentes felület Tökéletesen illeszkedik a telefonra (lézeres vágás) Vágni és ragasztani nem kell Egyszerűen felrakható és eltávolítható (EasyApp KIT) ~ 100% átlátszóság A csomag tartalma: 1 db képernyővédő üvegfólia 1 db törlőkendő 1 db EasyApp KIT

(#1591) mateus válasza Warloo93 (#1584) üzenetére


mateus
senior tag

Még nem próbáltam, ha lesz egy kis időm kipróbálom otthon.

(#1592) sinci01 válasza GEPESZ66 (#1590) üzenetére


sinci01
aktív tag

Szerintem itt is lehet találni ilyen tulajdonságokkal bírót: [tempered glass]

(#1593) mateus válasza sinci01 (#1588) üzenetére


mateus
senior tag

Ez igaz, de van olyan, hogy az embernek azonnal kell valami, nincs ideje (vagy nem akar) heteket várni.
Viszont túlzás amilyen árakat elkérnek, a kínai 700Ft-os üvegfóliát adják itthon 2000-2500ért.
Vagy a sima 200Ft-os fóliát 1000ért.

Én pontosan tudtam, hogy nem lesz könnyű normális üvegfóliát találni, ezért olyan helyet kerestem ahol fel is rakják. És igazam is lett, az xpro ugyanígy levegős volt körben, így nem kellett kifizetnem.

(#1594) paperboy válasza Rowan66 (#1586) üzenetére


paperboy
senior tag

Használom én is AliExpress-t, de ha eu-ból kell valami, inkább ebayről szoktam... Annyira nem vészes ez a tok, meg csak véd azért.

(#1595) sinci01


sinci01
aktív tag

Az én 500 Ft-os fóliám így fest:

(#1596) schferenc77 válasza sinci01 (#1588) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Légyszi linkeld már be azt, ami tutira jó a telefonra, nem jön fel a széle, és nem kisebb a kijelzőnél 2-3mm-rel :R
Azt tudom, hogy kell ali-n és ebay-en keresni ilyet, de konkrét eladó konkrét terméke érdekelne, ami kipróbáltan jó

Azért rendeltem itthonról, mert nem szerettem volna 3-4 hétig védelem nélkül használni. Általában az elsőt megveszem gyors helyen (még akkor is ha drágább), aztán van időm várni Kínából az olcsót. És mindig van otthon minden készülékre 1-1 tartalék olcsó.

(#1597) Aryes válasza Ubysali (#1554) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tényleg előbb jutott eszedbe az, hogy magától indítja a videót, és pause-t kell nyomnod, hogy te indíthasd, amikor akarod, mint az, hogy ezen a készüléken végre nem kell váltani fotó és videó mód közt, hanem bármikor bármelyiket elindíthatod egy gombnyomásra, akkor, amikor akarod?
És még be is írod ide. :DDD

Mellesleg eddig se értettem, hogy mi indokolta, hogy külön át kellett kapcsolni a kamerát fotóról videó módra, én kb. 5 éve olyan 3rd party kamera appot használok (snap camera), aminél ugyanígy nem volt külön videó meg fotó üzemmód. De ebben a telóban annyira jól működik a gyári app, hogy már ezt használom. Különösképpen a két gombnyomásos hidegindítás miatt tetszik, ennyire gyorsan még egy telómmal sem tudtam fotózni (maga az exponálás mondjuk lehetne gyorsabb...)

(#1598) GEPESZ66 válasza Aryes (#1597) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Itt hogyan kell fókuszálni.
Rábökni a kijelző azon részére, ahová szeretnék fókuszálni, s mikor eltűnik a karika, akkor fényképezni.
Csak azért kérdezem, mert az LG-nél másként szoktam meg.

[ Szerkesztve ]

(#1599) sinci01 válasza schferenc77 (#1596) üzenetére


sinci01
aktív tag

Kisebbnek mindegyik kisebb valamennyivel, lásd az enyémet is.
Jelenleg nekem ez van fent.

(#1600) mateus válasza GEPESZ66 (#1598) üzenetére


mateus
senior tag

Én ezen sosem gondolkozok, a képet nézem:D
Ha nem jó helyre fókuszál automatikusan, akkor odabökök ahova akarok és ha éles, akkor fotózok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.