Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-11 12:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Samsung Galaxy A3 (2016)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Aryes válasza w.miki (#1350) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hangerőgombbal? Sajnos nem némul rögtön, hanem lekeveri a csengőhangot kb 1mp alatt, ami irtó nagy baromság szerintem, feldugnám a s..be a telefont, akinek ez eszébe jutott... Nem használok rezgést, azt nem tudom némítja-e.

(#1352) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Egy kérdés. A teló akksija meddig birja olyan átlagos használattal?

(#1353) Aryes válasza robyg (#1352) üzenetére


Aryes
nagyúr

Meddig olvastál vissza a topikban?

(#1354) robyg válasza Aryes (#1353) üzenetére


robyg
senior tag

Kb. egy oldalt.

Irtak itt 9 órás kijelzőidőt de olyan hihetetlen nekem,hogy ilyen jól birja.

(#1355) Warloo93 válasza robyg (#1354) üzenetére


Warloo93
tag

Nálam 3. Napja van a telefon. Egész napot kibír kb. 4 óra kijelzö használattal de sokat lógok snapchat-en ami folyamatosan hasznalja a gps-t.

[ Szerkesztve ]

(#1356) Dimond G válasza robyg (#1354) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nem is bír annyit szerintem! Amúgy meg ha nem éri el a töltési szint a 9%-ot, akkor nem kezdi elölről a kijelzőidő számolását. Régi trükk!
Nekem csak a veber ment szinte egész nap! Reggel (korán) levettem a töltőről és toltam a vibert. Este kb 10 óra körül állt 12%-on és 5 ó 32 p-nél volt a kijelzőidőm!

(#1357) Probert75 válasza Dimond G (#1356) üzenetére


Probert75
addikt

Ne mondd már hogy 9% fölötti töltés kezdéskor nem nullázódik! Én nem merítem 10% alá sosem. 10-20% között töltőre teszem és mindig lenullázódik minden. 1,5 óra beszélgetés mellett 4-4,5 óra böngészéssel bír nálam 4,5-5 napot. Nem megy semmi, csak mikor kell az adatkapcsolat vagy a wifi. Este 9-től reggel 8-ig pedig repülőbe van a teló.

[ Szerkesztve ]

(#1358) Aryes válasza Probert75 (#1357) üzenetére


Aryes
nagyúr

90%-ot akart írni, nem 9-et.
Én valós kijelzőidőket írtam, csinálok szívesen screenshotot is legközelebb.
Szerk.:
Ezt most csináltam. 22 órával ezelőtt töltöttem, és 56 percnyi GPS is volt ezalatt. Töltés nem, ez látszik is.
Szerintem beszédes képek. :)

[ Szerkesztve ]

(#1359) Probert75 válasza Aryes (#1358) üzenetére


Probert75
addikt

Mindjárt más! :) A 9 és a 90 közt azért van némi különbség.
Így azért barátságosabb. Én is ilyen jó üzemidőket produkálok. Nagyon faxa ez a kis teló.
Csak félek, hogy a frissítéssel majd jól elqrják!

(#1360) iMagic7 válasza Probert75 (#1359) üzenetére


iMagic7
tag

Várni kell a visszajelzesekkel :)
Nagyon nem csipazom a Samut, de ez az A3 16 nagyon megfogott

(#1361) Aryes válasza Dimond G (#1356) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem meg a föld lapos, mert még nem láttam az űrből, hogy kerek lenne. A fotókat meg biztos hamisítják róla. ;)
Nem mindegy, hogy mit futtatsz 9 órán át. Tudok vele 9 órát netezni chrome-mal. Vagy 10 órát videót nézni offline. Vagy tudok kb 4,5 órát a netezni a beépített böngészővel, mert az valamiért néha zabálja az akksit. Viber, Facebook, Skype, ezek a legnagyobb akksizabálók, ha te tudtál vele 5 és fél órát Viberezni, akkor tedd össze a kezed, mert mondjuk egy S4-gyel ez lett volna 2és fél óra jó esetben. ;)
Jártam már úgy is korábbi telóimmal, hogy pl egyik chrome verzió nagyon jól fogyasztott, frissítettem, utána elkezdte zabálni az akksit. Sajnos nem tudtam visszatenni a korábbi verziót. Emiatt nem is merek most sem frissíteni. :D
Írtam korábban, hogy a OneDrive volt nálam a fő akksizabáló. Akkor is merült, ha letiltottam a onedrive-ot. Csak úgy jó most, ha fent van a program és nem vagyok bejelentkezve. Ez nem tudom, hogy másnál is jelentkezett-e, de nagyon fura.

[ Szerkesztve ]

(#1362) mateus válasza Aryes (#1361) üzenetére


mateus
senior tag

Nálam OneDrive és Dropbox is fent van a telón egyszerre, de még nem merítette egyik sem észrevehetően.
Nekem átlagban 5 óra kijelzőidő összejön, egyszer volt 8 óra, mai napig nem tudom hogy csináltam :D

Előző telóm Lg G2 volt, az kb 3 óra kijelzőidőt hozott átlagban, de a legtöbb mobil ennyit tud, ritka az ilyen 5-6 órás.

[ Szerkesztve ]

(#1363) robyg válasza Warloo93 (#1355) üzenetére


robyg
senior tag

Nekem a 2015-ös A3-as van.

Azzal lazán kibír egy napot úgy,hogy marad még 40%-om.

Uncsim vett egy Alphát most azt használom ideadta kölcsönbe.
De nem vagyok annyira hanyatt esve tőle.

Néha az Alphán érzékelek laggot az A3-on egy lag sincs.

Szerintem annyival nem tud többet újjlenyomatolvasó meg visszajelző led ami plussz szerintem

Ráadásul big akksi van az Alphába és egy napot bír ki.
A nyolc mag nagyon leszívja.

(#1364) Aryes válasza robyg (#1363) üzenetére


Aryes
nagyúr

A különbség az lehet, hogy az A3 firmware-ét nagyon lebutították, ezért nincs memóriaproblémája még viszonylag kevés, 1,5G rammal sem. Ezért nincs lag.

(#1365) Gausz


Gausz
aktív tag

Nálam edge-t használva kb 3-3,5 óra kijelzőidő jön csak össze, wifivel mondjuk 4 óra. Ezalatt 90%ban online játék megy, szóval talán érthető is.

(#1366) mike1334 válasza Gausz (#1365) üzenetére


mike1334
veterán

Én mostanában elég sokat nyúzom az A3-ast (Pokemon Go...lehet fujjolni :P ) és tegnap pl 50%-nál két és fél óra kijelzőidő volt, végig 4G és GPS+pokemon go...szóval jól bírja.... :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1367) sinci001 válasza w.miki (#1350) üzenetére


sinci001
csendes tag

Alap helyzetben lehúzod a felső menüt, és 2x megérinted a hangszóró ikont. Elsőre csak rezeg, másodszorra teljesen néma lesz. Harmadszorra normál üzemmód. Ennél egyszerűbben és gyorsabban nem lehet. Nem kell bajlódni a hangerő gombokkal. Üdv. :)

(#1368) Gardoni


Gardoni
aktív tag

Érkezik az Android Marshmallow a Galaxy A3 (2016)-ra:

[link]

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#1369) Tuomas válasza Gardoni (#1368) üzenetére


Tuomas
addikt

"A frissítés az elkövetkezendő hetekben érkezhet majd meg, így érdemes lehet időnként lecsekkolni, hogy már elérhető-e."

Jó gyorsan! :Y

Bár van egy olyan sejtésem, hogy a szolgáltató függő készülékeknek ez az idő a duplája lesz :(

[ Szerkesztve ]

We were here

(#1370) Sanyi.mTs válasza Gardoni (#1368) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"A Samsung Galaxy A3 (2016) egyébként egy 4.7 hüvelykes Full HD felbontásúak kijelzővel rendelkezik..."
nem is tudtam. :Y

(#1371) Probert75 válasza Gardoni (#1368) üzenetére


Probert75
addikt

És mindezt írták 6. hó 22.-én! Pfff! Most meg 8. hó 1-je van.

(#1372) Tuomas válasza Probert75 (#1371) üzenetére


Tuomas
addikt

És tényleg :DDD :C

We were here

(#1373) Gardoni válasza Probert75 (#1371) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Azért gondoltam hogy lassan csak aktuális lesz! XD

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#1374) Celtis


Celtis
veterán

Melyik jobb választás szerintetek (ha az ár nem szempont)
Galaxy A3 (2016) vagy Xperia AX?

Más szóval jobb-e annyival a Sony, hogy megérje a plusz egy centi méretet, amivel hosszabb?

(#1375) Probert75 válasza Gardoni (#1373) üzenetére


Probert75
addikt

(#1376) Attila57 válasza Celtis (#1374) üzenetére


Attila57
tag

Szia! Szerintem az A3 2016 viszi el a pálmát. Hardverileg ugyan erősebb az XA, de stabilitásban, kamerában, kijelzőben (samoled) az A3 egyértelműen jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1377) Celtis válasza Attila57 (#1376) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi a megerősítést. Akkor maradok az A3-nál. Úgysem volt még Samsung telefonom.
Sajnos nagyon gyér a választék a tepsi méret alatt.

(#1378) Attila57 válasza Celtis (#1377) üzenetére


Attila57
tag

Nem fogod megbánni.

(#1379) Nagyfejű válasza Celtis (#1377) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Èn a Honor 6 cserélnem le Samu a3 2016,es kizárólag csak a mérete miatt,nagy az 5col nekem pedig kurvajo teló a Honor 6...

(#1380) Warloo93


Warloo93
tag

Nem tapasztalt valaki olyan bugot, hogy nagyon alacsony fényerőnél ilyen foltos zöldes színű lesz a kijelzö?

[ Szerkesztve ]

(#1381) mateus válasza Warloo93 (#1380) üzenetére


mateus
senior tag

De, másnál is előfordult már, meg nálam is, hogy ha a minimum felett van kicsivel, akkor ilyen zöldes lesz, fura, de mondjuk én nem szoktam annyira lent hagyni, csak kipróbáltam.

(#1382) mateus válasza Nagyfejű (#1379) üzenetére


mateus
senior tag

Én anno Honor 6 meg LG G2 között gondolkoztam, igaz h G2 lett, amivel teljesen meg voltam elégedve, de a méret miatt végül itt kötöttem ki, és nem bántam meg:)

(#1383) Warloo93 válasza mateus (#1381) üzenetére


Warloo93
tag

Nálam sincs annyira lent viszont, ha sötét szobában vagyok sokszor lehúzza ami érthető is. Aztán be is zöldül néha.

(#1384) Celtis válasza Nagyfejű (#1379) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor nem csak én látom túl nagynak az 5-ös és afeletti telefonokat. Fura, hogy a gyártók meg nyomják a tepsiket.

(#1385) Warloo93 válasza Celtis (#1384) üzenetére


Warloo93
tag

Nekem ez is nagy 😂 5s-ről váltottam és nem bírom megszokni

(#1386) Dimond G válasza Warloo93 (#1380) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem is ilyen!!! Én meg már majdnem szervizbe adtam miatta! :-)

Azt véletlen nem tapasztaltátok, néha jobban oda kell nyomni a kijelzőnek, hogy lenyomjon egy betűt egy adott területen a billentyűzeten? Ez bármelyik billentyűzettel csinálja a gyárit kivéve. Amit magam se értek!

[ Szerkesztve ]

(#1387) Warloo93 válasza Dimond G (#1386) üzenetére


Warloo93
tag

Viszont nekem ez így annyira nem jön be.
Én a gyári billentyűzetet használom, ebbe nem tudok segíteni.

(#1388) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Google szokott kiadni bizonyos rendszerességgel biztonsági frissítéseket.
A Samsung követi ezeket ezen a telefonon?

(#1389) #21715712 válasza Warloo93 (#1387) üzenetére


#21715712
törölt tag

Ez a zoldules nagyon zavaro?

(#1390) Probert75 válasza #21715712 (#1389) üzenetére


Probert75
addikt

Nem véletlen Adaptív megjelenítést használtok a képmegjelenítési módokban? Mert én nem tudom előcsalogatni ezt a zöldülést. Igaz én Amoled-fényképben használom.

(#1391) Aryes válasza Probert75 (#1390) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem inkább alapvető módot, mert azzal alapból sárgásabb lesz a kép, mint a többivel. Igaz idővel úgyis be fog sárgulni az egész, mert a kék pixelek gyorsabban öregednek a többinél.
Ezt a kis fényerőnél zöldülést viszont pont, hogy ennél a telefonnál nem látom, mert pwm módban van vezérelve a panel. Viszont a korábbi amoledes telóim nagyon durván zöldültek kis fényerőnél. Engem viszont a pwm vibrálása zavar rettenetesen...

(#1392) #21715712 válasza Aryes (#1391) üzenetére


#21715712
törölt tag

Az iphone 5s az pwm mentes ugye jol tudom? A samsung a3 as meg vibral,vagy minden amoled vibral?

[ Szerkesztve ]

(#1393) Probert75 válasza Aryes (#1391) üzenetére


Probert75
addikt

Az Alapvető mód az nagyon fakó. Szerintem a fehér az Amoled-fénykép beállításban a legfehérebb.

(#1394) Aryes válasza #21715712 (#1392) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hogy az iphone az ips kijelzőjével hogy jön ide, azt nem tudom. Pwm mentes a háttérvilágítása?
Nem minden amoled vibrál, az s2-esem pl nem vibrált, viszont belátható, miért vezették be a pwm-et az újabb képernyőknél (a csúcskategóriás telókat még nem néztem ilyen szempontból, de gondolom azok is ilyenek). A régebbi amoledek teljes fényerőnél csodásan néztek ki, de kis fényerőnél súlyosan lecsökkent a színfelbontásuk (bitmélység), ráadásul nem is egyformán, először a kék tűnt el róla, aztán a zöld, és minden sárgásvörös lett, 32bit helyett kb 8bites felbontással. :)
Mellékhatásként szerintem a beégésre is jótékonyan fog hatni, de ez majd két év múlva kiderül.

(#1393) Probert75: Ez elég furcsa, amit írsz, ugyanis a fénykép módban nálam durván sárga a fehér! Az amoled mozi és az adaptív módban fehér a fehér nálam. Létezik, hogy más hardvereket használunk, vagy más lenne a firmware?

[ Szerkesztve ]

(#1395) #21715712 válasza Aryes (#1394) üzenetére


#21715712
törölt tag

Mert nekem korabban iphone 5sem volt es notebookchek szerint az iphone se pwm mentes. (Elvileg kijelzo ua)

Na most engem baromira zavar a pwmes vibralas hamarabb farad el a szemem,sokaknak gondolom hasonlo csak nem foglalkozik vele.

Igy jott ide,mert az 5s-t cserelnem le a3 2016ra

(#1396) Aryes válasza #21715712 (#1395) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Az iphone 5s az pwm mentes ugye jol tudom?"
"notebookchek szerint az iphone se pwm mentes"
Akkor most mentes, vagy nem mentes? :)

[ Szerkesztve ]

(#1397) Probert75 válasza Aryes (#1394) üzenetére


Probert75
addikt

A kis mintaképet vizslatva nekem ez tűnik legjobbnak. Az Amoled-Moziban a színeket feljebb húzza és azért tűnik fehérebbnek a váza.

(#1398) #21715712 válasza Aryes (#1396) üzenetére


#21715712
törölt tag

Iphone SE mint keszulek. :)

(#1399) Aryes válasza Probert75 (#1397) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ne a vázákat nézd, hanem a menüpontok (adaptív, mozi, fénykép stb) alatt a fehér hátteret! :DDD

(#1398) Akt@: akkor azt írd! :DD
Ha zavar a pwm, akkor biztos észre fogod venni, de kb fél fényerő fölött már nem látszik (kivéve, ha gyorsan mozgatod a telefont, de miért tennéd ezt :DDD). Én sokat írok rajta kis fényerő mellett, swipe-os (gyári) billentyűzeten, és látom az ujjam körvonalán, ahogy húzogatom a képernyő előtt, hogy csíkozódik.

[ Szerkesztve ]

(#1400) Probert75 válasza Aryes (#1399) üzenetére


Probert75
addikt

A Adaptívban és az Amoled-Moziban iszonyatosan túlszaturáltak a színek. Akármit mondasz, az nem természetes. Az Alapvető meg teljesen mosott színeket használ. Nagyon erősen elmossa a színeket. Legjobban a kéknél látszik.
Úgyhogy maradok az Amoled-fényképnél. A cikkben leírtakkal teljes mértékben egyet értek. "A kalibráció persze túlszaturált és némileg kékes, ám ott a beállítások között a pontosabb AMOLED fénykép és a természetes kontrasztú alapvető mód."

De ezen szerintem kár vitatkozni! Mindenki abban használja, amiben jobban tetszik neki. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.