Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) aelod válasza rebla (#15100) üzenetére


aelod
veterán

Van amiben nem csak fehér van. Illetve nem csak fehéret tud kijelezni

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15102) rebla válasza aelod (#15101) üzenetére


rebla
aktív tag

:R

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#15103) aelod válasza rebla (#15102) üzenetére


aelod
veterán

Vagy lehet keverem a redmi 4x-el :B

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15104) cappa72 válasza aelod (#15103) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem a 4x-szel kevered. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15105) crok válasza cappa72 (#15104) üzenetére


crok
nagyúr

Redmi Note 4 SD (4X) készülékkel is keverheti, az is RGB ledes ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15106) cappa72 válasza crok (#15105) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van néhány modell, néhány verzióban :DD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15107) zodo válasza rebla (#15100) üzenetére


zodo
nagyúr

Lehet hogy fehér mert lehet rosszul emlékszem, nem mostanában próbálkoztam vele.
Ha csak ennyin múlik akkor szétkapom. yt videó

(#15108) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
Azt tudom, hogy a telefon támogatja a volte-t, de itt a kérdésem az lenne, hogy a volte roaming-ot támogatja e vajon.
Digis kártya is van benne és a voda hálózatára roamingolva engedik fel a digis sim-eket pár óra múlva. Csak akkor lesz a digis kártyán volte, ha támogatja a telefon a volte roamingot. Különben a hívások 2g-s hálózaton fognak bonyolódni, ami ugye ma már nem a legjobb minőségnek számít.
Ha valaki esetleg tudja a választ a kérdésemre, ne tartsa magában.
Köszönöm.

(#15109) zorzy4 válasza rothfb (#15108) üzenetére


zorzy4
őstag

Valami tájékoztatóban olvastam, hogy a volte marad, csak a vowifi nem. Amúgy meg parasztvakítás, semmi hallható különbség nincs a sima gsmhez képest. Csak ugye egyszer valamikor a 2g-t le fogják kapcsolni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#15110) rothfb válasza zorzy4 (#15109) üzenetére


rothfb
veterán

A volte roamingot kérdeztem. Mivel belföldi roaming lesz, csak akkor lesz továbbra is volte (tehát 4g-s hangtovábbítás), ha tudják a telefonok a volte roamingot. A sima volte nem lesz elég.
Amúgy a hangminőség kérdésében nem értek egyet. A 4g-t a 2g-s hanggal össze sem lehet hasonlítani. Persze egy 80 éves nagyothalló esetében mindegy.

(#15111) zorzy4 válasza rothfb (#15110) üzenetére


zorzy4
őstag

nekem már átállt, és megy a volte. Csak a hálózatot kellett manuálisan kiválasztani.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#15112) rothfb válasza zorzy4 (#15111) üzenetére


rothfb
veterán

Megy bizony. Annyi, hogy az állapotsávon nem jelzi, de ha hívsz valakit, volte hívásnak írja a hívásnapló.

(#15113) vargalex válasza zorzy4 (#15109) üzenetére


vargalex
félisten

A kolléga véleményét osztom. Össze sem hasonlítható a VoLTE a 2G hívással.

Alex

(#15114) junkpod válasza zorzy4 (#15111) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az mitől lehet, hogy yettel hálózaton ha bekapcsolom a volte hanghivast akkor az sms küldés és fogadás az azonnali helyett több perces lesz? :W

Box's don't touch!

(#15115) miqlas válasza junkpod (#15114) üzenetére


miqlas
őstag

... valóban így van, azzal a kitétellel, hogy nálam el sem küldi. Az okát nem tudom, de már pár éve így megy.

42

(#15116) cappa72


cappa72
nagyúr

Na így három és fél év után (te jó ég... már ennyi idő eltelt?) kezd az akku vacakolni.
Ez normális jelenség már ennyi idős telefonnál.
Túrázni már csak powerbank-kal indulok el.
Néha kicsit lelassul/belassul, egyébként továbbra is jól használható telefon.
Lehet, hogy nézek valami akkut bele (szerk.: olyan 4k körül van az Alin), ha már nem bírom "idegekkel", hogy esetefelé már rá kell tölteni; hátha csere után még kitolható az élettartama.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15117) zorzy4 válasza cappa72 (#15116) üzenetére


zorzy4
őstag

Előfordulhat. Bár a feleségem redmi note 5, 5év után se merül jobban. De kiszámíthatatlan. A xiaomi előtt egyszerre vettünk a haverommal lenovo k6 povert. Én neki fellpúposodott 3év után, én hibátlanul adtam el.
De igen a note 7 még mindig jól használható. telefon

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#15118) azimut válasza cappa72 (#15116) üzenetére


azimut
aktív tag

Mit gondoltok, mennyire fake egy ilyen 5400 mAh-s akksi?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#15119) trebrona válasza azimut (#15118) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Szerintem a két értékelés alatta mindent elárul. :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15120) azimut válasza trebrona (#15119) üzenetére


azimut
aktív tag

Gyanítom, hogy csak megszűrt pozitív értékeléseket szoktak feltüntetni. Odáig nem gurítottam, a "Certificate of Compliance" minősítéseket futottam át, hogy képben legyek a magas minőséget illetően. A patikatisztaságú gyártósor, valamint a mellékelt reklámfotók, összehasonlító ábrák is meggyőzőek. :D

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#15121) kanyi51 válasza azimut (#15120) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szerintem inkább az a kérdés hogy miota áll raktáron, mikori a készités dátuma, azt viszont nem tudjuk. mert ugye lehet az is 3 éves, és akkor nem sokkal vagyuk elörébb. De kivánom legyen szerencséd.

(#15122) trebrona válasza kanyi51 (#15121) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Egyértelműen leírják, hogy hazugság a kapacitás.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15123) azimut válasza kanyi51 (#15121) üzenetére


azimut
aktív tag

Nyugi, nem vettem be... :)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#15124) junkpod válasza cappa72 (#15116) üzenetére


junkpod
nagyúr

Belassulas nálam is előfordul. És kezd már idegesítő lenni. Attól hogy régi a teló, miért lesz lassabb?
Gyakran befagy az egész, valószínűleg a launcher.
Rendszeresen a kamera is belefagy az intasba. Illetve általában is lassan indul a kamera. Elokapom és kattintok elképzelhetetlen...
És néha a közelség érzékelő is beragad...

Egy factory reset és újra belakás segíthet ezen? Van ilyen pozitív tapasztalata valakinek?

Box's don't touch!

(#15125) crok válasza junkpod (#15124) üzenetére


crok
nagyúr

Javaslom ha adb-ben kicsit járatos vagy -vagy legalább tudod mi az- akkor tolj rá egy csomagoptimalizálást mindenre:
adb shell
cmd package compile -m speed-profile -a -f
cmd package compile --compile-layouts -a -f
for i in $(pm list packages | cut -d":" -f2); do cmd package compile -m speed-profile --secondary-dex -f $i ; done

Utolsónál a hibákat figyelmen kívül lehet hagyni (nincs sec. dex). Sokáig fotnak majd, türelem..

Aztán ezt meg mondjuk hetente / kéthetente / havonta:
adb shell
cmd package compile -m speed-profile -a
cmd package compile --compile-layouts -a
for i in $(pm list packages | cut -d":" -f2); do cmd package compile -m speed-profile --secondary-dex $i ; done

Utolsónál a hibákat figyelmen kívül lehet hagyni (nincs sec. dex).

A -f marad ki egyébként, hogy ha nem volt rá szükség (nem volt az apk frissítve) akkor ne futtassa le mert felesleges.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15126) junkpod válasza crok (#15125) üzenetére


junkpod
nagyúr

Régen volt. Utána olvasok. Köszi.

Box's don't touch!

(#15127) moma


moma
őstag

nekem fagyogat is mostanában... ti tapasztaltok ilyet? amúgy nekem is tök elég lenne még mindig mindenre. ha környezetkímélésre fontos valahogy ezt kéne megoldani, hogy amúgy még hardverben megfelelő telókat ne kelljen kukázni ilyenek miatt.

meg visszaolvasva ugye jól látom, hogy még nincs túl sok tapasztalat cserélt aksikkal. szóval nincs valami már többeknek bevált forrás?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#15128) aprokaroka87 válasza moma (#15127) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gyári rom van még rajta?

(#15129) tomy86 válasza moma (#15127) üzenetére


tomy86
addikt

Csak pár napja használom megint (amióta a Samsung A53 garanciális javításra vár), de nem tapasztaltam semmilyen problémát. Mondjuk nem vagyok egy hardcore user.

(#15130) lacentos válasza moma (#15127) üzenetére


lacentos
aktív tag

A fagyogatást és némi + gondolkodást én is megerősítem.

(#15131) moma válasza aprokaroka87 (#15128) üzenetére


moma
őstag

Igen még az eredeti. MIUI Global 12.5.1 I Stable
Ez jó vagy rossz? :DDD

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#15132) aprokaroka87 válasza moma (#15131) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nekem mindegy én már Droid 13-on vagyok ( Custom rom )

(#15133) moma válasza aprokaroka87 (#15132) üzenetére


moma
őstag

arra gondolok, hogy azért kérdezted, mert érdemes lecserélni az eredeti rom-ot, mert az lehet a gond oka? Vagy csak azért kérdezted, hogy ki válaszoljon a kérdésemre? :)

we all deserve a bit of luck.

(#15134) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Én is még az eredeti ROM-al tolom, manapság másod telefonnak egy POCO X4 PRo 5G mellett, de sokszor jól jön és nemigazán szokott beállni. Persze sajnos ha masszívan használnám akkor tapasztalnám,atapasztaltam hogy néha kicsit belassult bár ez nem zavart különösebben mert nem votl nagymértékű és sűrű, viszont nekem a két sim mellett a 64GB os verzió volt ami folyton "elvérzett" sokat fotózok,videózok, elég sok egyéb anyagot is tároltam tároltam volna rajta és így a megtelt tárhely miatt mindig kínlódtam gépre lementegetés 1-2 havonta, menetközbe törlések hogy basszus kella hely és nincs stb. :U Ha anno egy héttel később veszem meg akkor 10k HUf al drágábban a 128gb os verzió valszeg még ma is szolgálna fő egységként. :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#15135) zorzy4 válasza Lacuss20 (#15134) üzenetére


zorzy4
őstag

SD kártya, mit olyan?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#15136) lacentos válasza zorzy4 (#15135) üzenetére


lacentos
aktív tag

Akkor ki kell venni valamelyik SIM-et.

(#15137) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok! Érdeklődnék, kijelzőt cserélni mennyire könnyen eszközölhető?
Van e tapasztalat, tanács amit esetleg érdemes tudni róla?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#15138) azimut válasza Krisz79 (#15137) üzenetére


azimut
aktív tag

Ha le tudod venni a hátlapot némi melegítés után, talán visszatehető. Amikor én cseréltem - most már kétszer - kerettel és hátlappal együtt vettem kijelzőt, pl. első találat az Alin.

Igaz, az első kijelző nem működött jól, másodjára jól ment. Most az akksival kínlódok, az itthon vásárolt olcsó akksi működik vanilla Crdroiddal, nulla használattal naponta 10%-ot merül. Már érkezik a következő, ez már rég nem a megtérülésről szól, egyszerűen életben szeretném tartani a telefont, sim nélkül, zenehallgatásra, netezésre, Volumio távirányítónak használva.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#15139) zorzy4 válasza Krisz79 (#15137) üzenetére


zorzy4
őstag

Az egyik legjobb készülékem volt, és nem csak ár érték arányba, de már egy ennyi idős készülékkel nem szórakoznék, nem költenék rá.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#15140) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Nem ez a telefon (a forumja nem nagyon aktív már), de hátha tud segíteni valaki.
Sima Redmi 7, nem bootol. Mit lehet tenni vele?
Redmi felirat, alul android, felette a pontsor és azon ugrál össze vissza. Probáltam teljesen lemeríteni, de nem segített. Csak Wipe data oldja meg? Ettől még használható lesz később, vagy már kuka?

[ Szerkesztve ]

(#15141) aprokaroka87 válasza user112 (#15140) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha tényleg megoldja akkor utánna lehet használni, annyi hogy lényegében gyári állapot lesz, szóval törlödni fog minden a belső tárhely ről.

(#15142) user112 válasza aprokaroka87 (#15141) üzenetére


user112
senior tag

De akkor nincs semmi más lehetőség?

(#15143) aprokaroka87 válasza user112 (#15142) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

talán firmware újra telepités.

(#15144) user112 válasza aprokaroka87 (#15143) üzenetére


user112
senior tag

Tudnál leírás küldeni róla?

(#15145) aprokaroka87 válasza user112 (#15144) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Redmi 7-hez nem kimondottan.
de szerintem ha az Android szakmai topikban le írod mi a gond, ott kapsz majd segítséget.
Vagy akár a MIUI topikban is.

(#15146) azimut


azimut
aktív tag

Az innen érkező akkumulátor egészen jó.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#15147) rebla válasza azimut (#15146) üzenetére


rebla
aktív tag

Szia!
Az egeszen jó,mit takar? Mennyi időt bír? Nekem reggel 80%
volt pdf eket olvastam némi internet par telefon azt már 20% lett... Most töltöm. Szal ha használom fél nap kb... Gondolkodom az akksi cserén én is. Meg nem tudom mennyire macerás cserélni majd nezek videót. Köszi szépen!

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#15148) azimut válasza rebla (#15147) üzenetére


azimut
aktív tag

Nem tudok konkrét számokat, eddig itthon vásárolt akksit használtam, egy éjszaka alatt 10-12% szivárgott el. Másodlagos, sim nélküli telefon (net, videó+revanced, volumio, tárolt zenék használatra) CrDroid gapps nélkül.

A hivatkozott akksi 1-2% szivárgású, ugyanilyen használattal. A hátlap a szerelések miatt törött, és az ujjlenyomat szenzor is hibás, ezek 2 sör áráért jönnek majd az Aliról, ezután teljes értékű, hibátlan lesz a telefon. Többször leírtam, gazdasági totálkár, de a szerelések némi tudáshoz segítettek, szóval nagyon élvezetes játék. :)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#15149) rebla válasza azimut (#15148) üzenetére


rebla
aktív tag

Köszi az infót! Egyenlőre telefonon néztem az alis linkedet, és nem engedett paypallal fizetni, majd otthon szgéppel is megnezem. Remelem lehet, mert nincs vitualis bankartyam ( egyszer mar be kellene mennem a bankba miatta) :R

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#15150) rebla válasza rebla (#15149) üzenetére


rebla
aktív tag

Vettem egyet én is... :)

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.