Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) crok válasza Archttila (#15050) üzenetére


crok
nagyúr

Bahh.. annyi ideje a világon nincs senkinek hogy még ilyesmibe is (újra) belefogjak :(

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15052) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy Crok ha még a " közelben vagy " ?
Lenne egy olyan kérdésem hogy Android 13 esetén az sdcard / Android mappába lehetne-e valahogy másolni?

link

Ez miatt az app miatt lenne jó, mert a biztonsági mentését az sdcard / Android mappába teszi, ami viszont FR esetén törlődik.

Ha jól tudom akkor Android 13 óta nem lehet hozzáférni ehhez a mappához.

(#15053) crok válasza aprokaroka87 (#15052) üzenetére


crok
nagyúr

Hozzá lehet férni, használj olyan file manager-t ami fel van készítve a scoped storage-ra.
Erre meg erre tessék olvasni, linkeket is, példákkal, alkalmazásokkal, videókkal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15054) polcsa


polcsa
aktív tag

Sziasztok,
a crDroidokról (pl A12) mi az általánois vélemény stabilitás és takarékosság szempontjából?
Illetve milyen más ajánlott stabil és takarékos romok vannak?

(#15055) Archttila válasza polcsa (#15054) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

En azt tapasztalom, hogy az A12 nem a legsikeresebb verzioja a droidnak. Sok custom at is ugroja, 11 utan egybol 13-mal hozza ki a ROM-jat. (vagy 12.1-gyel)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15056) polcsa válasza Archttila (#15055) üzenetére


polcsa
aktív tag

Köszi az infót, akkor inkább én is kerülöm

(#15057) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Éjjel kigyulladt a telefonom :) (gyári aksival)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15058) Balázs Z. válasza Archttila (#15057) üzenetére


Balázs Z.
tag

Az szép :Y

Töltőn volt, vagy csak úgy letéve?

(#15059) Archttila válasza Balázs Z. (#15058) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Csak ugy leteve... konkretan elegett a telefon :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15060) Mercutio_ válasza Archttila (#15059) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobb mintha a teslád csinálta volna :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15061) 0xmilan válasza Archttila (#15057) üzenetére


0xmilan
addikt

Hagy szazalekos volt az aksi? Csak hogy tudjam, mikortol kell tuzallo edenyben tarolnom. :D
Illetve volt elotte puposodas vagy barmi figyelmezteto jel?

[ Szerkesztve ]

(#15062) Archttila válasza 0xmilan (#15061) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

3 nap 6 ora SoT-ot tudott, de inkabb 2 nap volt a jellemzo. Nem tudom, olyan 70-75% korul lehetett...
Nem volt semmifele figyelmeztető jel. kb 2 hete párás helyiségben használtam 5-7 percet :) (egy fontos hivas erejeig)

Szoval most van egy nemrég rendelt zsir uj NOHON aksim :D ;] (hétvégén meghirdetem)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15063) 0xmilan válasza Archttila (#15062) üzenetére


0xmilan
addikt

Koszi! Nekem most 80%-ot ir az AccuBattery es nincs nagyon aktivan terhelve, mert a cegest hasznalom kb. mindenre, de kivancsi vagyok, hogy mikor adja meg magat.

(#15064) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok. segítséget szeretnék kérni, bár nem a note 7, de redmi 7A segítségében.
telefonálás közben tudom rögzíteni a felvételt. ez régen működött is szépen.
a napokban csináltam egy gyári visszaállítást azóta jelzi, hogy felvétel megtörtént, de a lejátszásnál nincs hang. tudna valaki segíteni mi lehet a gond ?

(#15065) rebla válasza Archttila (#15057) üzenetére


rebla
aktív tag

Az szép... Gyári rom volt, vagy ilyenkor mindegy? Samukat láttam anno leégni, de erről nem gondoltam volna. Biztos zárlatos lett.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#15066) miqlas válasza rebla (#15065) üzenetére


miqlas
őstag

... az biztos, hogy nem gyári romot használt a „kolléga”! :R

42

(#15067) Archttila válasza rebla (#15065) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Velhetoleg zarlatos lett az akkumulátor.
Most bucsuzom a topikotol, mivel a kovetkezo telefonom egy Realme GT NEO 2 lesz. (már keszul a debloater script) ;]

bye!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15068) rebla válasza miqlas (#15066) üzenetére


rebla
aktív tag

:F Remélem az enyém nem így végzi :)

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#15069) rebla válasza Archttila (#15067) üzenetére


rebla
aktív tag

Kéz és lábtörést! Jó kis teló! :C

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#15070) Archttila válasza rebla (#15069) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen az! :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15071) fa4hu válasza Archttila (#15067) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Köszönjük az itteni segítségedet! :R

(#15072) Антей


Антей
tag

Több mint 3½ év után - read only - elbúcsúzom a topiktól. Átnyergeltem egy Moto G72-re, ami pont azt tudja, amiért a RN7-et is szerettem: jack, sd tárhely, rádió, rootolhatóság. Az 1000 nites oled kijelző "csak" ráadás.
Minden Kedves további Felhasználónak még sok örömet a Redmihez, az enyém megy a fiók mélyére a 3S mellé.

(#15073) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok! A redmi 7 és a redmi note 7 telefonok különbözőek (méretre)?

Rendeltem egy Forcell mágneses tokot [link] és a hátulján nem illeszkedik a kamera és ujjlenyomat érzékelőhöz. Megnézve a leírást csak annyi van odaírva, hogy redmi 7.

Box's don't touch!

(#15074) tomy86 válasza junkpod (#15073) üzenetére


tomy86
addikt

Ez alapján eltér a méretük. Egyébként az oldalon, ahol rendelted látszik is, hogy Redmi 7/7A-hoz való a tok. Neked ez kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#15075) junkpod válasza tomy86 (#15074) üzenetére


junkpod
nagyúr

ezt a méret összehasonlítót néztem én is, 4 tized mm-t ír minden irányban. Itt azért sokkal több eltérés van hátul. Illetve a kép alapján nem vagyok meggyőződve a másikról sem...
Azért köszi.

Box's don't touch!

(#15076) zorzy4 válasza Archttila (#15057) üzenetére


zorzy4
őstag

Mint korábbi note 7 használó, és jelenleg is tulajdonos! Hadd legyek szkeptikus egy kicsit.
1.az ember nem ilyen higgadtan jelenti be (azért ez egy komoly állítás a gyártóra nézve, nem hétköznapi, hogy csak úgy kigyulladjanak telefonok, ha egy típusból 2 kigyullad, az már hír a nagyvilágban)
2. képpel is illusztrálnám
3 más még véletlenül se égett el a környezetében?!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#15077) junkpod válasza tomy86 (#15074) üzenetére


junkpod
nagyúr

de lehet, hogy igazad van, én néztem be, mert a kékben is van note 7 és a kettő kéknek is különbözik a cikkszáma... :W

Box's don't touch!

(#15078) rebla válasza tomy86 (#15074) üzenetére


rebla
aktív tag

Igen csak itt meg az új lenyomat olvasó lika hiányzik :)

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#15079) tomy86 válasza rebla (#15078) üzenetére


tomy86
addikt

Valóban, ezt nem is figyeltem. Akkor vagy ezt a boltot vagy a tok gyártóját kell elkerülni. Esetleg mindkettőt. :)

(#15081) junkpod válasza rebla (#15078) üzenetére


junkpod
nagyúr

A képek csak illusztrációk, a típus megnevezés a kulcs.
Megrendeltem az újat, a másikat meghirdettem eladásra, itt HA-n is.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#15082) rebla válasza junkpod (#15081) üzenetére


rebla
aktív tag

igen!
Én is rendeltem , igaz kék de nem izgat:
[link]
Itt is írták hogy illusztráció. Kicsit nagyobb mint a régi tokom, de illeszkedik mindenütt.
Kellett a flipes, mert melóba is használom.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#15083) azimut


azimut
aktív tag

A fiam törött telefonjának története. A kiindulási pont egy kiflibe hajlított, kijelzőtörött, és a fiam által (hát, izé... nem megfelelő eszközökkel) szétszedett telefon, egy dobozban.

Kizárólag ujjgyakorlatként, érdeklődés szintjén álltam a felújításnak, tudtam, hogy nettó gazdasági totálkár. Első menetben Aliról vettem keretes kijelzőt és hátlapot. Az összeszerelés megvolt, de az akksi miatt nem indult a telefon, amin egy csavarhúzó által okozott lyuk figyelt, hát ugye, szétszerelési probléma. (Félreértés ne essék, a fiamat nagyon szeretem, inkább díjazom, hogy a megismerés vágya hajtotta)

Akksit itthonról rendeltem, mindegy milyen alapon, de olcsót. Telefon indult, pár napig működött, de miközben lemerült, és usb-n nem kommunikált, továbbá tölteni sem lehetett, arra jutottam, hogy a töltésvezérlő panel is megsérült. Ezt, és biztos, ami biztos alapon az átvezető szalagkábelt az Aliról megrendeltem.

Mivel a hátlapot korábban botor módon feltettem, egy kis sütögetés után ismét leszedtem, panel és kábelcsere után működőképessé varázsoltam. A bootloader nyitással sokat matyiztam, mert a saját telefonomat évekkel ezelőtt nyitottam, elfelejtettem. Jó hír: nincs várakozási idő, OF és custom rom innentől pillanatok alatt felment.

Ami az utóbbi időben a telegramon megjelent, mindet kipróbáltam, néhányat pár perc alatt leváltottam, párral néhány napig küzdöttem. Az AICP és CrDroid kimagaslóan teljesít, amennyiben valakinek a vanilla bejön (appok az Aurora store-ból). Zenelejátszónak, Volumio vezérlőnek, kvázi táblagépnek, és ha megtetszik valamelyik rom, tesztelésre használom.

Másfél hónapnyi várakozás és kb. 17 000.-Ft befektetés után egy apró hiba áll fenn: a kijelző a duplakoppot nem ismeri (nyilván valami gagyi utánzat), pár képponttal a képkivágás is feljebb csúszott, az akkuidőt nem tudom, Android 13 óta minden rom zabálja az energiát, továbbá telefonálásra sem használom. Mindent összegezve vállon veregettem magam, tapasztalatot szereztem szerelés ügyben.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#15084) maczera válasza azimut (#15083) üzenetére


maczera
aktív tag

:C

(#15085) Mercutio_ válasza azimut (#15083) üzenetére


Mercutio_
félisten

"A bootloader nyitással sokat matyiztam, mert a saját telefonomat évekkel ezelőtt nyitottam, elfelejtettem. Jó hír: nincs várakozási idő, OF és custom rom innentől pillanatok alatt felment."

Nem lehet, hogy azért nincs várakozási idő, mert a te "usered" már korábban a Xiaominál átment az azonosítási procedúrán?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15086) azimut válasza Mercutio_ (#15085) üzenetére


azimut
aktív tag

Az azonosítási procedúra is a matyizás része volt.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#15087) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ha esetleg valaki úgy gondolja... ;)

(#15088) 0xmilan válasza aprokaroka87 (#15087) üzenetére


0xmilan
addikt

iOS-ben most 16.4 az aktualis verzio, az ala nem adom. :D

(#15089) Reignman


Reignman
aktív tag

2 és fél év után lecseréltem a note 7et egy note 11re. Furcsa, de nekem nem volt gondom vele, hibátlanul, gyári szoftverrel volt használva. A note 11 nagy ugrás, kijelzője, gyorsasága, akuideje mérföldekkel jobb. Következő remélem 3 év múlva egy note 15 lesz... :)

(#15090) miqlas válasza Reignman (#15089) üzenetére


miqlas
őstag

... én még kitartok :D
Az enyém novemberben lesz 4 éves, az akkuja még most is 88%-os. A kompetitorok sajnos mind - nekem - túl nagy kijelzõvel érkeznek.

42

(#15091) tomy86 válasza miqlas (#15090) üzenetére


tomy86
addikt

Én egy hónapja váltottam Samsung A53-ra. De én is csak azért vettem új telefont, mert március végéig volt elérhető a 40 ezres állami támogatás + a szolgáltató is adott még kedvezményt a legolcsóbb csomagra vállalt hűségért. Így 86 ezerért nem volt rossz vétel, bár az el...tt ujjlenyomatolvasója miatt többször is falhoz vágtam volna legszívesebben :(( A Note 7 pedig édesanyámnál váltja a nem éppen fiatal (6 éves) Samsung J3-ast.

(#15092) lacentos válasza miqlas (#15090) üzenetére


lacentos
aktív tag

Az enyém is hasonló korú,de mostanában úgy látom kezd akadozni görgetésnél itt ott. Tiédnél nincs néha ilyen gond ?

[ Szerkesztve ]

(#15093) Mercutio_ válasza Reignman (#15089) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálam lassan fél éve egy Note 10S váltotta, de a több ramból eredő előnyökön (ritkábban dob ki app-ot, nem tölt újra a böngésző) kívül más difit nem érzek.
Ehhez persze hozzátartozik, hogy nem játszom, nem megy spotify és egyéb online cucc (max. néha on-line rádió)
Ami hiányzik az az értesítő led, az AOD Xiaominál elég érdekesen van értelmezve :U

A Note 7 még a fiókban, lusta vagyok feldobni apróra és azt se tudom mennyit kapnék érte.

Ja és egy kérdés: Van valahol lépésenkénti részletes leírás hol és miket kell beállítani, kikapcsolni, hogy megszűnjön a Xiaomi-s fiókhoz kapcsolása a készüléknek?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15094) tomy86 válasza Mercutio_ (#15093) üzenetére


tomy86
addikt

"Ja és egy kérdés: Van valahol lépésenkénti részletes leírás hol és miket kell beállítani, kikapcsolni, hogy megszűnjön a Xiaomi-s fiókhoz kapcsolása a készüléknek?"
Korábban ezt találtam. Nem tudom, hogy azóta változott-e valami.

[ Szerkesztve ]

(#15095) crok válasza tomy86 (#15094) üzenetére


crok
nagyúr

Egy kicsit de nem számottevően, pl. i.mi.com-on most a jobb felső sarokban az account info-nál van a Manage devices de ugyanoda megy a főképernyőn a Settings is.. a Find device-t is érdemes megnézni hogy onnan is eltűnik-e.

De alapvetően még mindig annyi hogy telefonon is kilép, i.mi.com-on is töröl és kész. Utána már csak a többi account-ból lépnék ki ugyanígy (Google, mindenmás..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15096) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Köszi Urak:R ha majd elakadok sivalkodom:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15097) zorzy4 válasza Mercutio_ (#15093) üzenetére


zorzy4
őstag

Annyit nem kapnál érte, mint amennyit tartalék telefonnak ér. Nálunk is az maradt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#15098) cappa72 válasza Mercutio_ (#15093) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tartalékfonnak ideális, használati értéke több, mint a forgalmi.

Enyém most kezdett el akkucsökkenést produkálni.
Ennyi idősen megbocsátható.
Megnézem lehet-e akkut rendelni hozzá, hátha még egy 2 éves ciklusra életben tudom tartani.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15099) zodo


zodo
nagyúr

~3 éve pihen a fiókban.
Nem tudom feléleszteni töltéssel mert piros állapotjelző villog de semmi reakció.

Neten keresve aksi csere vagy legalábbis szervízt igényel.
Mennyi lehet a költsége ill. Pesten hova érdemes menni ez ügyben?

(#15100) rebla válasza zodo (#15099) üzenetére


rebla
aktív tag

"piros állapotjelző villog de semmi reakció."

Én még csak fehér led-el találkoztam a redmi note 7-en....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.