Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) CPT.Pirk válasza Anathema67 (#1000) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert épületen belül vannak az itthoni és a munkahelyen nevelt chilik, maximum néhány muslinca repül rájuk. Amik kint vannak a szabadban, azok megoldják ezt maguktól.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1002) Anathema67 válasza CPT.Pirk (#1001) üzenetére


Anathema67
tag

Ok, így már értem :)

(#1003) Jofi81


Jofi81
őstag

Ma leszedtem az összes érett habanerot és jalapenot, és megcsináltam belőlük ezt a szószt. Nem lett gyenge, de a habaneronak nagyon jó íze van. :) A répa mondjuk fura, de sok receptet megnéztem, és szinte mindegyikben volt.

Snypie81: A jobb alsó sarokban lévő kúposat már ettem, de nem tudom, mi a neve.

[ Szerkesztve ]

(#1004) Mika1227 válasza Jofi81 (#1003) üzenetére


Mika1227
őstag

Olyan kúposat én is ettem de nem tudom a nevét, kellemesen csípős volt, az íze meg mint a kápiának, édeskés, finom. Én is kíváncsi vagyok mi lehet az?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1005) ngabor2 válasza ngabor2 (#976) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ilyen "csúnya" ráncos Jolokiáim vannak :D :

Remélem nem félidőben fogja lerúgni.

A skorpión is úgy látom, néhány megfogant, tehát annak ellenére, hogy nem látszott, volt az ecseten pollen. Arról még nincs kép, nem látszana rajta semmi.

(#1006) Thrawn válasza ngabor2 (#1005) üzenetére


Thrawn
félisten

Kicsit rövidnek tűnnek Jolokiának, de ha az ereje benne lesz akkor ez csak szépséghiba. Kóstoló mikor lesz? ;] :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1007) ngabor2 válasza Thrawn (#1006) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Mivel kb. 1 hetesek, ezért a kóstoló még odébb van. Meg kell valakit találni, aki meg meri kóstolni :DDD

(#1008) Thrawn válasza ngabor2 (#1007) üzenetére


Thrawn
félisten

Na nehogy már ne merd megkóstolni :)
Ha nagyon parázol tőle, akkor első körben egy 1x1 mm-es kis darabkát tegyél valami meleg kajába, hagyd pár percig oldódni benne és lehet kóstolni. Ha nem lesz csípős akkor ott valami baj van, de lehet emelni a dózist egy újabb darabkával. Ez nálam a Jolokiával úgy nézett ki, hogy: nem csíp -> valami mintha lenne benne -> na most már alakul de teszek még bele -> húb+aztq!!!444néégy :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1009) Anathema67 válasza Thrawn (#1008) üzenetére


Anathema67
tag

Én mindegyik paprikámat magában kóstoltam meg. A negyed Butch még elviselhető volt, a negyed Moruga viszont keményen meggyötört.

(#1010) Thrawn válasza Anathema67 (#1009) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet pont egy gyengébb Butch T-t kóstoltál, mert tulajdonképpen az is Trinidad. Az élményt viszont átérzem mi is zajlott le amikor megkóstoltad :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1011) ngabor2 válasza Thrawn (#1008) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ha beérik, küldök neked postán, vagy ha erre jársz, akkor személyesen. Mint írtam, skorpióval van beporozva, úgyhogy nagyon nem gyengítheti.

Amúgy érdekes, hogy a paprikánál már a porzás is csípőssé teszi az édeset. Szívtuk már meg emiatt párszor, a család nagyon nem szereti/bírja a csípőset.

(#1012) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy működik a Chilik között a kereszteződés? Mennyire számít, hogy melyik milyen fajta?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1013) sonar


sonar
addikt

Hi,

http://www.ukchilliseeds.co.uk -ra nincs vkinek discount kupon kódja?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1014) looser válasza sonar (#1013) üzenetére


looser
addikt

Állati jól néznek ki a hibridek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1015) TeeJay


TeeJay
félisten

írja meg kérem valaki nekem hogy egy Dave's Gourmet Insanity Sauce-hoz képest ezek a gyilkos paprikák mennyire erősek ha megkóstolom?
van ilyen szószom 1 flakon de ezt is kanál végével kell adagolni mert lerobban a fejem pedig kb. csak 500ezres scoville értéke lehet
mit tudhatnak az ilyen Ghost Pepper meg Scorpion Pepper meg Carolina Reaper?
jövő nyáron esküvőre fogok menni és a sok bátor legényt végig akarom majd kínálni az Insanity Sauce-al de akarok mellé még egy durvábbat meg egy mocskosul durvát is.
vajon a Dave's Scorpion Sauce 1+ millió értékkel elég lesz? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1016) bzoley


bzoley
veterán

Átugrottam a szomszédba egy kis szüretre:)
Nem tudom mik ezek, de jópofák. Az alsó nagyobbak érdekelnének igazán, nagyon hasonlítanak a habanerora.

A minap új ötletem támadt. Tavaly nagy siker volt a Cocaine nevű energiaital, az wasabival volt gyárilag tuningolva. Ebből talán már könnyű kitalálni, hogy Red Bullt tuningoltam habaneroval:)
Igazán ütősre sikerült :D

(#1017) Thrawn válasza TeeJay (#1015) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a szósz 180.000-es, amit egy gyengébb Habanero is tud, szóval (szerintem) nem egy nagy eresztés. Ízre persze lehet különleges, de ahogy olvasgattam róla, azért (volt ) egyedülálló, mert ebbe a szószba került először a világon tiszta kapszaicin kivonat.
Hogy milyen lehet nyersen egy brutálabb fajta? Hát kb ilyesmi élmény :)
Egyébként nagyon nem jó ötlet ezekkel viccelődni, mert piszkosul tud ám fájni, ráadásul menekülni sem tudsz az érzés elől, mert csak átmenetileg lehet egy kicsit enyhíteni. Vannak akik szabályosan sokkot kapnak tőle, mert egész egyszerűen túl van a tűrőképességük határán amit ezek a chillik tudnak.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1018) somasz válasza bzoley (#1016) üzenetére


somasz
addikt

A lilával járta már meg ismerős, nem mindegyik karika csípett belőle, aztán túladagolta és nekem kellett megmentenem a kaját. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1019) TeeJay válasza Thrawn (#1017) üzenetére


TeeJay
félisten

180ezres az én szószom ezek szerint?
akarok rendelni belőle insane++ és insane+++ változatot is
előbbibe Ghost Pepper van utóbbiba meg a Scorpion Pepper, utóbbi már tuti 1millás legalább és meg akarom kóstolni milyen az amikor lerobban az arcom :D
180ezer sem piskóta megnyalva, aztán 9dollár körül lehet ebay-en rendelni UK-ből és veszek két flaskával
ha tényleg brutál lesz lehet én is termesztek majd pár 1+ millásat kóstolónak

esküvőre tervezem mert ott általában sok a kemény legény és tortillára kenve majd kötelező kóstolót tartok
aztán meglátjuk hogy bírják :D (persze csak az insane +-t fogom kenni, aki bírja kérhet durvábbat is)

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1020) CPT.Pirk válasza TeeJay (#1019) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lol. :) Persze azzal etesd őket, amire az van írva, hogy anális vérzést okozhat. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1021) Anathema67 válasza TeeJay (#1019) üzenetére


Anathema67
tag

Vigyázz az 1millió fölöttivel mert aki nem bírja az a táncolók közé fog rókázni és ez lesz a legkisebb baja :)

Ja, és ez nem vicc :N

(#1022) Thrawn válasza TeeJay (#1019) üzenetére


Thrawn
félisten

A Ghost Pepper (alias Bhut Jolokia) önmagában egymillás és maradandó élmény elfogyasztani ezt garantálni tudom. Nem próbálnék vele vagy egy még erősebb chillivel viccelődni, mert tényleg nem vicces :N
Amúgy nem lesz valamiféle legénybúcsú előtte? Az inkább alkalmasabb helyszín lenne egy ilyen kóstolónak, mint a lakodalom. Természetesen az eseményről készült képekről/videókról linket kérünk :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1023) TeeJay válasza Anathema67 (#1021) üzenetére


TeeJay
félisten

ha jól olvastam a Dave's Insanity szósz 180ezres, az Insanity Ultimate 250ezres
van még Ghost Pepperes az 650ezer körül lesz, a Scorpion Pepper szószra meg még vadászok hogy az mit teljesít :)

nekem az Insanity elég finom és csíp mint állat
az Ultimate-ből biztos veszek, de erősen agyalok hogy a két mocskosul brutálból is kellene
hogy legyen olyan is kóstolónak :))

a nyers paprikával nem merek próbálkozni mert 1-2milla közöttiek eszméletlen durvák lehetnek
na meg panelban nem igen tudok ilyet palántázni.
majd megálmodom és lehet mégis belevágok mert nem vészes 10szem mag ára én meg nem akarok 20féle paprikát hanem csak max 2-3 félét, egy combosat, 2-300ezres teljesítménnyel, egy keményet 500-600ezer körül meg egy 1millás atomvillanást :)
2-3darab bőségesen elég bár akkor meg már lehet megéri valakitől venni mindegyik kategóriából 1-2darabot

árban kb. hol mennek a kész leszüretelt paprikák?
BP.-en ki árul nem tudjátok?

u.i.: azért is akarok sokszor csípőset enni mert olvastam hogy nagyon egészséges
jól lehet fogyni tőle, totál méregteleníti a szervezetet meg még gyulladáscsökkentő is
aztán nekem pont ez jó lenne, érzem is miután szószoztam egy kicsit hogy pár órával később mintha vákuum lenne a gyomrom helyén annyira lebont mindent bennem a paprika :)

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1024) looser válasza TeeJay (#1023) üzenetére


looser
addikt

"érzem is miután szószoztam egy kicsit hogy pár órával később mintha vákuum lenne a gyomrom helyén"

Jól érzed, az 1M feletti paprikák fekete lyukat hoznak létre és átkerül a gyomortartalom egy másik dimenzióba :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1025) petipetya válasza looser (#1024) üzenetére


petipetya
nagyúr

:DD

"nincs rá lezsóidő"

(#1026) looser


looser
addikt

Nekem már csak egy Lidl-es növényke van és két Jolokia, de ősszintén szólva nem szeretem az erőset; jól felhigítva viszont kevesebb is elég a fűszerezéshez :-) Ezt az érzést nem szeretném viszontérezni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1027) TeeJay


TeeJay
félisten

olx-en találtam egy pesti fickót aki egy 100grammos üvegben árul darálva besózva (semmi más cucc csak ez a kettő van benne) 1ezresért sárga meg piros habanero-t meg trinidad scorpiont
aki kóstolt már ilyet az megmondaná nekem hogy a "habanero pista" elég komoly lesz-e a 180ezres szószhoz képest vagy ne szarozzak és a skorpiót vegyem ha már azonos árban van üvegje?

olyat szeretnék venni ami finom ehető és nem csak lávát érzek a számban
fogyáshoz olvastam hogy atom jó a chili úgyhogy 1ezrest rááldoznék hogy hetente párszor kiégessem a bélrendszeremet vele :D

tavasztól meg veszek én is virágládát meg földet és pár 500ezer körüli paprikát fogok ültetni, esetleg egy 1millásat is mert otthon nagy hordóban csinál csilis uborkát és ahhoz elég lesz 1 darab is hogy tüzet okádjunk :))

szóval a kérdés továbbra is hogy rutinos chiliseknek a habanero darálék elég bitang lesz-e vagy inkább 1millásat célozzak meg

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1028) CPT.Pirk válasza TeeJay (#1027) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha a sárga Habanero az Orange Habanero, akkor nem túl erős, jó annak aki nincs hozzászokva ilyesmihez, őket csípni fogja azért rendesen. Ellenben az a "narancsos" aromája ami van, az az emberek többségének nem igazán tetszik, én szerintem sem finom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1029) bzoley válasza TeeJay (#1027) üzenetére


bzoley
veterán

Nem rugózol kicsit túl sokat fölöslegesen a számokon? :)
Akármilyen vegyes darált csilim van, abból is elég egy kanálkával egy fazék levesbe, hogy még forróbb legyen.
Túl sok tapasztalatom nincs, konkrétan csak a habaneroval, de állítom, hogy semmi szükség erősebbre, kivéve élménykedni, bohóckodni. Annak legalább íze is van. Mindjárt állok is neki darálni :)
Szerintem kicsit hibás az elméleted a "bélkiégetéssel". A mértéktartás itt is érvényes.

(#1030) TeeJay válasza bzoley (#1029) üzenetére


TeeJay
félisten

régen utáltam a csípőset aztán melóhelyen megkóstoltam és utána már minden nap egy nagy kanál erős pistát kellett tennem a levesbe hogy érezzem
most már ott tartok hogy a 180ezres szósszal kenem meg a husit kajánál és úgy eszem meg, az úgy elég jól csíp fél órát és szeretnék ismét erősebbet valami 3-400ezreset később meg 1millásat
a habaneroból ezt néztem --> [link]
1ezrest megér, le van darálva be van sózva kezdésnek nem rossz
mellé rendelek még egy Dave's Ghost pepper (800ezres) meg Scorpion pepper (valszeg 1milla+) szószt is és az úgy elég jó lesz
a gyengébbeket heti szinten többször szeretném enni főételhez, a terminátorokat meg néha néha kóstoltatni meg agyat mosni vele :)
vidékről származom, ott sok a menő gyerek, szeretik a csípőset a pálinkát is
én is szeretnék majd házi 55fokos pálesszel meg valami durva paprikával egy koktélt csinálni
nagyon bátraknak :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1031) pepe091 válasza TeeJay (#1030) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezt a Dave Ghost szószt honnan szoktad venni?

(#1032) bzoley válasza TeeJay (#1030) üzenetére


bzoley
veterán

Jó, hogy lehet kapni:)
Mondjuk a múltkor 3500-ért árulták a piacon a habanero kilóját.
Erős pista nem jó összehasonlítási alap. Még tavasszal vettem egy üveggel, azóta sem nyúltam hozzá. Semmi ereje, csak sós.

(#1033) bzoley válasza bzoley (#1029) üzenetére


bzoley
veterán

Na, kész az első adag.
Már csak azt kell kitalálnom, hogy mondom el az asszonynak, hogy a daráló másra már nem igazán lesz jó :)

(#1034) CPT.Pirk válasza TeeJay (#1030) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mifelénk Pécsett van ilyen, hogy pokol pista, meg pokol pista extra. Ezek kápia paprikával hígított Bhut Yolokia chilik üvegben, híg keverékek. Az extra az túlmegy a legtöbb ember komfort szintjén és nem is túl finom, de a piros fedeles sima az megfelelően erős az erőset szeretők számára is és mellé még finom is. Az a fajta ami igen csípős, de mellé érzed a finom paprika ízt is. Ha valami jó cuccot akarsz, akkor keress ilyet.

Haver az extrával bekente a pizzáját úgy mintha a sima pp lett volna, valahogy megette aztán másnap a slozin megtanulta, hogy mi az a tüzes gatya szindróma, több alkalommal is. :DDD

A piás helyieket meg vezesd be a "magyar tequila" játékba. Kézfejre rá a chilit, kézbe valami hagymát, a pohárba meg a pálinkát. Mi ezt gólyatáborban szoktuk játszatni a gólyákkal, gyakran még repetát is kérnek. :) - igaz piával meg hagymával a chili nem olyan erős, mint magában.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1035) TeeJay válasza pepe091 (#1031) üzenetére


TeeJay
félisten

tavaly nyár végén voltak unokatestvéremék USA körúton és Kalifornia államban vett egy ilyen Insanity Szószt hogy majd otthon a haverokkal elfogyasztják de első kóstolás után kikészültek tőle így mondta hogy nekem adja mert nem bírják annyira durva. én vígan elfogyasztom húson de azért bekönnyezek tőle :D

amúgy ebay-en ha beírod van UK-ből is igaz 2000-2800forint körül van egy üveg meg mellé 1400körül a postaköltség.

Insanity Sauce ilyen van nekem : [link] ez 180ezres

Ultimate Insanity Sauce : [link] 250ezres ilyet tervezek rendelni

Ghost Pepper Sauce : [link] 650-800ezer közt olvastam neten tehát már elég combos

Scorpion Pepper Sauce : [link] erre nem találtam SHU értéket de tippre 1millió feletti lesz

5oz mindegyik flaska de mivel kb. egy késhegynyit kell kenni a kajára kb. 2évig elég.
én tavaly kaptam és még a flaska bő fele mindig megvan de nem is szabad többet kenni mert lángol az ember nyelve tőle :D
szerencsém volt hogy unokatesóm kemény haverjai megfeküdtek a 180ezres szósztól is és ingyen megkaptam egy alig használt flaskát :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1036) petipetya


petipetya
nagyúr

Nemrég vettem egy pesti embertől Chilit (ez itt pont egy ezres volt): képek

Ez a darált chili, amit főzéshez javasolnak. Van még szósz is nekik, amit pedig közvetlen fogyasztásra szánnak.

Nekem ízlik ez a darálmány, nyersen is ettem már belőle (természetesen csak alig egy fél gyufafejnyit kellett a perecre tenni). Nagy sikere volt egy haver és egy kolléga körében, így ők is rendeltek maguknak.

Eredetileg a legutóbbi sörfeszten volt kint sátruk és ott kóstoltam három felét egymás után - marta is a számtól kezdve a gyomromat végig :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1037) pepe091 válasza TeeJay (#1035) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Köszi az infót. :R

(#1038) TeeJay válasza petipetya (#1036) üzenetére


TeeJay
félisten

kemény lehet a cucc ha én a szósszal megkenem a húst késhegynyi adaggal és attól tüzet okádok meg folyik a könnyem akkor mit tudhat egy ilyen amit te linkeltél :D
pusztuljak meg akkor is kipróbálom, és addig gyakorolok míg meg nem szokom az erőset :D mondjuk ha azt nézem olcsóbb mint a Dave's Ghost meg Scorpion pepper szószok és azokat le is körözi erőben.
:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1039) Mika1227


Mika1227
őstag

Hazai chili szószt kitől lehet rendelni? Látom, hogy van több is de ami megbízható!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1040) looser


looser
addikt

Sárréti Chiliember

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1041) CPT.Pirk válasza Mika1227 (#1039) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Róluk írtam lentebb: [link], tudomásom szerint már külföldre is szállítanak, vagy nagyon hamar meglesz ez a lehetőség is náluk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1042) TeeJay válasza CPT.Pirk (#1041) üzenetére


TeeJay
félisten

na és Budapesten hol lehet kapni ilyen üveges darálmányt? :)
nem gyengék amúgy hogy az 1millásat árulják, az már tényleg pokoli élmény lehet

olx-en 1ezres akit én találtam és habanero meg trinidad scorpion darált paprikája van :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1043) pepe091 válasza TeeJay (#1042) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Pesten több helyen is van viszonteladója az előbb linkelt videóban szereplő Sárréti chilifarmnak. Vannak durva keverékeik.

(#1044) CPT.Pirk válasza TeeJay (#1042) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Dehogy egy millás, azt ember meg nem enné, ez fel van hígítva azt hiszem kápia paprikával. Hülyeséget nem akarok mondani, azt hiszem a sima valahol 160e körül van. Ez azt jelenti, hogy nagyobb mennyiséget is simán megehetsz belőle, nem fog lerobbanni az arcod, max másnap reggel ismét beköszön. :)

Amikor vastagon tettem a pizzámra ezt tapasztaltam:

Állandó, intenzív csípős érzés, mellé kellemes paprika íz, meg verejtékezés. Miután megettem, olyan 5 perccel később kezdett el durvulni a hatás, először az arcom kezdett el zsibbadni, aztán lüktetett a mellkasom is. Ez olyan 10 percig tartott, aztán elmúlt.
Egy másik alkalommal azt vettem észre, hogy mintha a könnyem is csípne. :)

Kérdezd meg őket emailben hogy hol kapni, a linken ott van a címük is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1045) sonar válasza looser (#1040) üzenetére


sonar
addikt

Ez a fószer volt a Borbás Marcsi féle Gasztroangyalban :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1046) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csináltam egy bejegyzést a Black Royal chilimnek: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1047) bzoley válasza CPT.Pirk (#1046) üzenetére


bzoley
veterán

Dísznek sem utolsó :)

más:
Délelőtt kicsit főzőcskéztem. Épp csak egy kis kóstolónak valót:)

(#1048) sonar válasza bzoley (#1047) üzenetére


sonar
addikt

Szia,

Hadd kérdezzem meg, hogy a levet hogyan csináltad?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1049) bzoley válasza sonar (#1048) üzenetére


bzoley
veterán

Ez alapján.

(#1050) sonar válasza bzoley (#1049) üzenetére


sonar
addikt

Kb mint a standard savanyúságot.
THX! :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.