Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) pepe091 válasza bzoley (#699) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szépek nagyon. Azért szabadföldiben teljesen máshogy érzik magukat, mint nálunk a cserepeinkben, meg balkonládáinkban. :D

(#702) Thrawn válasza Def26 (#696) üzenetére


Thrawn
félisten

Privátban küldök elérhetőséget.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#703) bzoley válasza pepe091 (#701) üzenetére


bzoley
veterán

A kedvencem mégis az a jalapeno, amelyik cserépben van. Kisebb, mint a többi, tömzsi, vastag törzse van, mint egy kis fa. Most van rajta kb. 10 paprika, 10 virág, és vagy 40-50 bimbó :)
Tápot szoktatok adni nekik?

(#704) Def26


Def26
félisten

Ő az én kis bokrom.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#705) Def26 válasza Def26 (#704) üzenetére


Def26
félisten

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#706) pepe091 válasza bzoley (#703) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én szoktam hetente adni ilyet nekik: Garri bio szerves tápoldat palántákhoz és zöldségfélékhez. Kb 1%-os oldatot készítek belőle.

(#707) bzoley válasza pepe091 (#706) üzenetére


bzoley
veterán

Nem rossz, virágzásig megteszi. Eleinte én is ezt adtam nekik. Később inkább a káliumot kell tolni, főleg a paradicsomnak. A sok nitrogéntől még hajlamosabb lehet virágot eldobálni. A Volldünger Linz egész jó arányú műtrágya, vagy amit a teszkóban találtam, fehér Garri leanderhez, abban elég magas a kálium arány. Esetleg még szükség lehet kalciumra, ha hiányolják a paprikák.

Def26:
Ezek is elég jól állnak :)

[ Szerkesztve ]

(#708) petipetya válasza Def26 (#705) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gyönyörűek. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#709) bzoley


bzoley
veterán

Egy kis laza vacsora :)
[link]

(#710) e=mc² válasza Def26 (#705) üzenetére


e=mc²
őstag

Szia!

Nem kicsi a lada neki? A gyokerei alig ferhetek el benne. Vagy csak nekem csaloka?

udv,

Ambulimax Provider

(#711) bzoley válasza bzoley (#709) üzenetére


bzoley
veterán

Nem igazán szeretem a paprikát, de ennek egész jó illata, és íze volt. Viszont csak egyet tudtam apránként elmajszolni, mert azért kicsit csípős. De első kóstolónak nem volt rossz:)

(#712) Def26 válasza petipetya (#708) üzenetére


Def26
félisten

Hogy fog kinézni ha megérett? Zöld marad? Honnan tudom, hogy már ehető?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#713) petipetya válasza Def26 (#712) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is pont ezeket akartam megkérdezni a hozzáértőktől. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#714) pepe091 válasza Def26 (#712) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Attól függ hogyan a akarod enni. Általában zölden fogyasztják, akkor a legerősebb elvileg, de egyébként a Jalapeno is bepirosodik idővel. Akkor jó, ha kb 5-9 cm hosszú. De egyébként látni fogod rajta, ha már nem növekszik egy ideje a paprika, akkor már leszedhető.

(#711) bzoley

"Nem igazán szeretem a paprikát"

Ahhoz képest szép számmal termeszted őket. :D A Jolokiákkal meg habanerokkal meg majd vigyázz, ha már a Jalapeno majdnem kifog rajtad. ;]

(#715) bzoley válasza Def26 (#712) üzenetére


bzoley
veterán

Mi ez, jalapeno? Eleinte zöld marad, a későbbiek pirosodhatnak, de a zöld az alap. Azt mondják, virágzástól számítva egy hónap. Nekem lett két túlérett, legalább is úgy értékeltem. Elkezdett világosodni, és picit ragyásodni, mint ami fonnyadni készül. Mondjuk sok darabnál nehéz kitalálni, melyik mikor érett. tuti válaszom még nekem sincs. Amiket leszedtem kb egy hónaposak.

pepe091:
Mire lesz belőlük valami, megedződök én is. Kezdem szeretni, az előbb is elcsócsáltam egyet, fincsi volt :)
Jolokiához meg már be van készítve a gumikesztyű ;]

[ Szerkesztve ]

(#716) kmisi99


kmisi99
addikt

Korábban ültetett jolokia magjaim nem keltek ki, de csak úgy a semmiből jött pár újabb mag Indiából a postán holott sehonnan nem rendeltem hogy érdemes elültetni, hogy ki is keljen?

(#717) bzoley válasza kmisi99 (#716) üzenetére


bzoley
veterán

Az ideális ültetés még nem garancia a sikerre, ha maga a mag selejtes. Csírázáshoz két dolog kell, meleg(25 fok fölött, de jobb minél közelebb a 30-hoz), és nedves közeg. Nem kell túl mélyre ültetni, épp csak be legyen takarva. Nem árthat a poharat/cserepet letakarni fóliával, hogy ne száradjon ki olyan gyorsan a föld.
Esetleg meg lehet próbálni előcsíráztatni nedves papírtörlőben, így már csak azt ülteted el, amelyik kicsírázott.
Én csak simán elnyomkodtam a földbe, majd lefóliáztam. Jolokiából egy hét alatt csak 3-4 kelt ki a tízből, majd még ennyi jóval később, szóval nem volt túl jó az arány.
Ha kibújtak, akkor sok fény, de nem a tűző napon. És nem túl sok víz.

(#718) Avicularia válasza bzoley (#717) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezt rendeltem és a 20 magból 3-4 volt ami nem kelt ki az erkélyen, pedig errefelé megint nincs nyár 16-20 foknál nincs melegebb. Remélem ezért lesz valami belőle. Mondjuk elég lassan nőnek.

(#719) bzoley válasza Avicularia (#718) üzenetére


bzoley
veterán

Én is tőlük vettem. Március első napjaiban ültettem, és láthatod a képeken, hogy még mindig elég kicsik, bár már kezdenek kinézni valahogy, és akad rajta bimbó is bőven. Elég betegesek, sokat kell velük bíbelődni.

(#720) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Újabb hét után nagyon sokat fejlődtek nálam is:

(#721) bzoley


bzoley
veterán

Egy-két friss kép. Lassan elkezdődik az igazi jalapeno szezon.[link]

(#722) peter9228


peter9228
aktív tag

Na akkor már én is hoztam néhány képet: [link] (ezek jolokiák, az utolsót meg szerintem felismeritek :) )

[ Szerkesztve ]

(#723) bzoley válasza peter9228 (#722) üzenetére


bzoley
veterán

A jolokiáid jobban állnak, mint az enyémek, épp hogy elkezdtek előjönni a bimbók. A pari miféle?

(#724) Thrawn válasza bzoley (#721) üzenetére


Thrawn
félisten

Tetszik ahogy megtámasztottad a növényeket :)

peter9228: paprika, paradicsom, hmm, jó kis csípős lecsó lesz ebből ;] :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#725) peter9228 válasza bzoley (#723) üzenetére


peter9228
aktív tag

Igen, megérte korán kezdeni. :) Visszakerestem, egészen pontosan január 20-án ültettem el őket.

Ha jól emlékszek ez a Hellfrucht nevű. De nem vagyok benne biztos.

Thrawn: Az biztos! Bár lehet hozok bele még néhány Carolina Reaper-t, így olyan kevésnek tűnik... :)

(#726) bzoley válasza peter9228 (#725) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor kb. 45 nap a lemaradásom. De hosszú még a nyár, és végre már növényre is hasonlítanak. Eleinte sokat gyengélkedtek. Azonkívül úgyis csak kíváncsiságból van, el nem tudom képzelni, mit fogok velük kezdeni. Lecsó nyilván nem lesz belőle:)

Thrawn:
Ez jutott eszembe. Na meg abból kell gazdálkodni, ami megtalálható a ház körül.

(#727) energy4ever


energy4ever
addikt

Olvasgattam a hozzaszollasokat, elgondolkoztam enis, hatha belevagok az egeszbe. Itthon lehet kapni magokat? Nem kell a legdurvabb, legerosebb, elegendo nekem kezdeni valami "alap" paprika is. Kulfoldrol nagyon nem szeretnek rendelni...

(#728) bzoley válasza energy4ever (#727) üzenetére


bzoley
veterán

Alap? Bemész a teszkóba, és leakasztasz egy csomagot:)
De biztos sok helyről lehet vásárolni,pl. innen is.
Alapnak itt amúgy szerintem a jalapeno számíthat.
Mit jelent az, hogy "nagyon nem szeretnék"? Olyan van, hogy valaki nem tud, nincs lehetősége, de hogy hidegrázása legyen tőle...
Nem igazán látok különbséget egy pesti, és egy mittudomén, londoni bolt között.

(#729) Avicularia válasza energy4ever (#727) üzenetére


Avicularia
veterán

Ebay miért nem jó? 1.5 fontért rendeltem a magokat Angliából, annyiért itt még egy rágót sem kapsz.

(#730) somasz válasza bzoley (#726) üzenetére


somasz
addikt

Szívesen átveszek egy pakkot, nekem nagyon gyér a felhozatal... :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#731) bzoley válasza somasz (#730) üzenetére


bzoley
veterán

Egyelőre még csak reménykedem, hogy lesz termés. Pár marék apró bimbón kívül más még nem nagyon van. Egyedül a jalapenok kezdik meg lassan a tömegtermelést. Szerintem 20-30 növésben lévő kisebb-nagyobb paprika már van, és folyamatos a virágzás. A többiek vannak nagyon lemaradva.

(#732) dkpisti


dkpisti
tag

Nos kellene egy kis segítség az egyik paprikámat belepte eza zöld levéltetü van vmi kártevő elleni cucc azzal fujom,de nemnagyon használ tipp vmi csodaszerre/modszer ?

(#733) bzoley válasza dkpisti (#732) üzenetére


bzoley
veterán

Levéltetűre jó pl. a Decis. Még nem próbáltam, de többen is említették a szappanos vizet. Nekem a Decis eddig bevált, bár szerencsére eddig elkerülték a tetvek a paprikát.

(#734) Def26 válasza dkpisti (#732) üzenetére


Def26
félisten

Én karate nevü permetszert használtam. 1 óra után minden tetű meghalt.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#735) petipetya válasza Def26 (#734) üzenetére


petipetya
nagyúr

Karate. :DD Remek a névválasztás.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#736) dkpisti válasza Def26 (#734) üzenetére


dkpisti
tag

Actara 25wg adagolva adtam nekik meglátjuk...

(#737) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Sziasztok.
Szerintetek az mitől lehet, hogy a Jalapeno fehér virágán (belül) kis apró fekete meg zöld rovarok vannak?
Mit tudok ez ellen tenni?

Amennyire tudtam lefényképeztem.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#738) Thrawn válasza HwAdokVeszek (#737) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálad is megjelentek a levéltetvek, pont erről volt szó az utóbbi pár hozzászólásban.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#739) bzoley


bzoley
veterán

És ha már virágról van szó. Megjelent az első habanero virág. Vagyis virágok, mert több bokron is egyszerre. Emellett elég sok bimbó le is potyog sajnos.

(#740) bzoley válasza bzoley (#739) üzenetére


bzoley
veterán

Kicsit összeszedettebben friss albumban, a tesókkal. Virágzó habanero, temérdek jalapeno, kibontakozó bhut jolokia, és a 120cm-nél járó de berao(ma kezdett el pirosodni).
[link]
(több képen csak eredeti méretben látszanak a részletek)

[ Szerkesztve ]

(#741) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Holnap, ha nem felejtem el, én is teszek be néhány képet :)

(#742) pepe091 válasza bzoley (#740) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nagyon szépek. Nem hiába csoda paradicsom a nevük. :D

(#743) bzoley válasza pepe091 (#742) üzenetére


bzoley
veterán

Csak valahol csalást érzek. Normál pari méretűnek kéne lennie, mégis közelebb van a koktélhoz. Ennyi erővel vehettem volna sweet million-t is. Jövőre mondjuk az lesz, meg nézek mellé valami nagyobbat.

(#744) ngabor2 válasza ngabor2 (#741) üzenetére


ngabor2
nagyúr

(#745) petipetya válasza bzoley (#740) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálad minden szép, én legalábbis annak látom. :C

Látszik, hogy mindez a kertbe és nem a szobába való. Nálam főleg egy szálból állnak a növények átlagban 10-15 levéllel.

"nincs rá lezsóidő"

(#746) petipetya válasza ngabor2 (#744) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pont ekkorák az enyémek is, csak nem ilyen zöldek a levelek, hanem fakók. Amelyiken van termés, azon is csak 1 db. Eddig úgy néz ki, hogy lesz 3 db kisujjnyi jalapeno paprikám és annyi.

"nincs rá lezsóidő"

(#747) ngabor2 válasza petipetya (#746) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ezeken a fényhiány tünetei jelentkeznek, megnyúlt szárközök, óriási levelek. Természetesen a reluxa fel van húzva, csak a fotózás miatt engedtem le. Szabad térre nem tudom kivinni, amit terem (ha terem), annyival gazdálkodom.

Ami kicsit probléma, hogy a 2 kicsi még nem akar virágozni. Egymással szeretném őket beporozni, nehogy véletlen elmenjen a csípősségük :DDD

(#748) petipetya válasza ngabor2 (#747) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. Azt nem tudom, hogy a szobában működik-e az önporzás. Mivel nekem is szobában vannak, így a többiekre hallgattam és saját magam poroztam be a kinyílt virágokat egy kis ecsettel.

"nincs rá lezsóidő"

(#749) bzoley válasza petipetya (#745) üzenetére


bzoley
veterán

Nagyjából meg vagyok elégedve. Ahhoz képest, hogy nulla rutinnal, a télen kialakult ebay topikbeli paprikamag vásárlási láz kapcsán ugrottam én is bele, és eleinte elég aggasztónak tűnt a helyzet, most egész jók a részeredmények. Az tény, hogy a kert egy jóval előnyösebb közeg. Most az előszobából próbálok üvegházat varázsolni, hogy télen is nyár legyen. Persze a kert nem minden. Lövök majd képet a melóhelyen elültetett maradékról. Kicsit másképp néznek ki:)
Tegnap hosszasan nézegettem az ajándék balkonparikat, mit is lehetne velük kezdeni. Talán valamelyik képen szerepelnek. Kis tömzsi, sűrű bokrok, a virágaik a levelek között szenvednek. Aztán nekiestem egy ollóval. Olyan szép kis szellős fákat faragtam belőlük, hogy öröm rájuk nézni. Most már virágozhatnak ezerrel.

(#750) ngabor2 válasza bzoley (#749) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Azért óvatosan a ritkítással. A levelek táplálják a növényt, minél több a levél, annál több a tápanyag. Hiába éri a nap a virágot, hiába termékenyük meg, ha nincs elég tápanyag, nem fog fejlődni. A levélnél talán csak egy fontosabb része van a növénynek, amit támogatni, ápolni kell, mégpedig a gyökérzet.

Én mindig azt mondom, hogy a természetet meg lehet erőszakolni, csak nem érdemes. Ha a paprika épp sok-sok levelet akar hozni, és ez növényvédelmi szempontból nem káros (tetvek, betegségek), akkor hadd hozzon, legalább lesz tápanyag a paprikák fejlődéséhez.

Ha a gyökér és a lomb egészséges, akkor úgyis jön sok-sok virág, amiből legalább néhány megtermékenyül. A növényke tudni fogja, hogy mennyit bír kinevelni. Ha nem érnek össze, maradhat mind, legfeljebb kisebbek lesznek :)

A szőlősgazdák is csak akkor ritkítják a szőlőleveleket, mikor már érésben van a megritkított fürt, akkor is a lehető legkevesebbet szedik le.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.