Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) pepe091 válasza bzoley (#599) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szép nagyok már. Érdekes, hogy a Jalapenok mennyivel gyorsabban nőnek, mint a többiek. Nálam most nem sokat nőttek, de már csak két hét és elfoglalják a végleges helyüket.

(#602) bzoley válasza peter9228 (#600) üzenetére


bzoley
veterán

Az eredeti terv az, hogy kiültetem. Azért raktam úgy a paradicsomokat a szélére, hogy minél kevesebbet árnyékoljanak, szóval a helyük megvan. Aztán lehet, hogy egy-kettő átkerül egy nagyobb cserépbe, és abban fog díszelegni.

pepe091:
Tapasztalatlanságom okán elég sokat lettek átültetgetve, ezt növésben megállással jutalmazták. A két nagy jalapeno, ami nem volt piszkálva, meg is látszik rajtuk. Aztán az is lehet, hogy selejtesek a habanero,és jolokia magjaim, sosem fog kiderülni. Jövőre jobban sikerül majd, addig kerítünk tuti boltokat, ahonnan érdemes vásárolni.

(#603) bzoley


bzoley
veterán

Most vettem észre, már a egyik-másik parin is megjelentek az első bimbók :)
Viszont a leltár után maradt két későn kelő, apró pari az eper mellé kidugva. Ha kell valakinek, és eljön érte a XVIII-ba, elviheti.

(#604) petipetya válasza bzoley (#599) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jól néznek ki a nagyok, szépek az elágazások a tetejükön. :C

Most fognak virágozni a jalapenok? A szobában nekem kell majd beporozni őket?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#605) petipetya válasza -FreaK- (#598) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem ma már összekapták magukat a fonnyadtak. Átültetés után általában besértődnek, ám egy nap után felengednek.

"nincs rá lezsóidő"

(#606) bzoley válasza petipetya (#604) üzenetére


bzoley
veterán

Jó kérdés, nem tudom, hogy működik a dolog szobában. Mindenesetre készíts be valami ecsetet :)

(#607) petipetya válasza bzoley (#606) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hülye kérdés, de a biosz sosem volt a kedvenc tárgyam. Ez a beporzás szükséges ahhoz, hogy termés legyen, igaz? :D

"nincs rá lezsóidő"

(#608) bzoley válasza petipetya (#607) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor egy osztályba jártunk :)
Annyi rémlik, hogy vannak önbeporzó növények, vagy mifene, pl ilyen nálam a füge is. De pl. a cseresznye mellé kell egy másik fa is a közelben. De hogy a paprika miként működik, nem tudom.
Nemrég láttam egy videót, YT-on megtalálható, soktízezer négyzetméteres üvegházakban termesztenek TV paprikát, és oda telepítettek be valamilyen legyeket, vagy darazsakat.
Szerintem guglizz rá, valószínű, hogy ecsetelni kell majd.

Közben az egyik szirom kissé elvált a "gömbtől". Lassan virág lesz belőle :)

(#609) peter9228 válasza petipetya (#607) üzenetére


peter9228
aktív tag

Szerintem telepíts be néhány család méhet, azok majd beporozzák. :DDD
Amúgy ha kint van a teraszon ott nem biztos, hogy kell az ecset. Ha járnak ott rovarok (lehet hülyeséget beszélek, én se szerettem sose a bioszt :)) )

(#610) pepe091 válasza petipetya (#607) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha 100%-ban szobában van tartva, tehát nem egy kis gangon vagy erkélyen, ahol lennének méhek, vagy egyéb rovarok, akkor mindenképp neked kell beporozni. Elvileg elég ha egy kis ecsettel a virág belsejét megsepregeted.

(#611) petipetya


petipetya
nagyúr

Már értem a lényegét: nem kell majd átvinni a virágport egyik palántáról a másikra, hanem bőven elég a palántán belül megtenni mindezt, hogy a por odakerüljön, ahová kell. Köszi mindenkinek. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#612) petipetya


petipetya
nagyúr

Közben a tegnapi állapothoz képest nekem is megjelent pár apró virág némelyik palántán. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#613) -FreaK- válasza petipetya (#605) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen össze, jót tesz nekik az esőzés :) A paprikáknak már nem annyira, ezért beraktam őket egy nagy mogyoró bokor alá, hogy kevesebb vizet kapjanak. Viszont ők is láthatóan felélénkültek (lehet mégis az esőzéstől), némelyiken van kis paprika kezdemény már és növekszik :)

(#614) bzoley válasza petipetya (#611) üzenetére


bzoley
veterán

Sok növénynek, többek között a paradicsomnak, paprikának, uborkának és dinnyének szüksége van a beporzásra, hogy termést hozzon. Ezt a természetben elvégzi a szél, a méhek és más rovarok. Mivel növényeink a lakáson belül növekszenek, ezt a feladatot saját kezűleg kell elvégeznünk! Így kapunk majd egészséges és ropogós paradicsomot.

Két kiváló módszert javasolnak erre a kertészek:

Azonos virág beporzása. Ebbe a kategóriába tartozik a paradicsom, paprika és a padlizsán. Ezeknél a növényeknél elegendő, ha az egy hajtásról származó virágok pollenjét visszük át ugyanazon hajtás virágaira. Ezt a feladatot leginkább a szél szokta elvégezni. A rovarok, mint például a méhek, a szárnyuk által keltett széllel vagy lábukra ráragadt pollent hordják át egyik virágról a másikra.
Forrás

Na a paradicsomok már meg is kapták az első felhőszakadást, álltak a vízben, tiszta sár mind:)
Legalább lemosta a mosogatószeres permetemet, amit a levéltetvek ellen vetettem be.

[ Szerkesztve ]

(#615) petipetya válasza bzoley (#614) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi.

"nincs rá lezsóidő"

(#616) bzoley


bzoley
veterán

Ma végre kinyílt az első két virág :)

(#617) petipetya válasza bzoley (#616) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szépek! Látom, hogy nálad is lefelé konyulnak a virágok, így megnyugodtam.

"nincs rá lezsóidő"

(#618) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Egy kis update. :)

(#619) peter9228


peter9228
aktív tag

Nálam is elkezdtek virágot hozni :)
Még jó hogy nem ültettem őket ki a hétvégén, ennek a nagy viharnak nem örültek volna. De mostmár a vihar után mennek ki, állítólag jobb idő jön.

(#620) petipetya válasza pepe091 (#618) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szépek. :C Tényleg mák, hogy még nem raktad ki őket az erkélyre.

"nincs rá lezsóidő"

(#621) petipetya


petipetya
nagyúr

Kinyílt az első virág!

"nincs rá lezsóidő"

(#622) bzoley válasza petipetya (#621) üzenetére


bzoley
veterán

Gratula!
Közben nekem is kivirágzott a másik nagy bokor. Tegnap meg nekik estem, és egy kivétellel mind kiültettem a kertbe, 23db.

(#623) petipetya válasza bzoley (#622) üzenetére


petipetya
nagyúr

Neked is lefelé áll a virág? Mert ha így nekiesek ecsettel, akkor vajon jó helyre megy a pollen? Amióta ilyen (tegnap), azóta kétszer be akart szállni valami darázs féle. Nem sima méh volt, hanem annál nagyobb és hosszabb. Csak ugye elakadt a függönynél.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#624) bzoley válasza petipetya (#623) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, lefelé. Viszont én nem foglalkoztam velük, rábíztam a szélre. Majd meglátjuk. Az első virágok azóta már kezdenek elnyamvadni.

(#625) petipetya válasza bzoley (#624) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jó hogy mondod, be is poroztam gyorsan ezt a virágot. A pollen felfelé is szállt, úgyhogy szerintem ezzel nem lesz gond. Érdekes, hogy a többi palánta mennyire el van maradva.

"nincs rá lezsóidő"

(#626) bzoley


bzoley
veterán

Elhervadtak az első virágok, helyettük megjelentek az első mini jalapenok :)
[link]
És még mindig szüntelen veszélynek vannak kitéve. Lassan előbújnak a pici cserebogarak, és bukdácsolnak a bokrok között. Sajnos ez kihívás a macska számára, vetődik a paprikák között. Egyelőre pár levél mínusz a kár. A másik oldalról a kutya próbálja elérni a kerítés alatt átkapirgálva. Meg vagyok velük áldva.

[ Szerkesztve ]

(#627) somasz válasza bzoley (#626) üzenetére


somasz
addikt

Jövőre onnan veszem a magokat, ahonnan te... :W

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#628) bzoley válasza somasz (#627) üzenetére


bzoley
veterán

Miért, nem maradtak meg? Vagy ki sem keltek?

(#629) peter9228


peter9228
aktív tag

Hétfőn én is kiültettem őket, nem sok sikerrel. Sajnos nem szoktak hozzá az erős naphoz, és megégette őket :( Ráadásul elkezdtek lyukak keletkezni a leveleken. Először azt hittem hogy tetvek, de nem találtam rajtuk semmit. Aztán rájöttem: csigák. Ma körbeszórtam őket hamuval, azon elvileg nem mennek át. Kíváncsi leszek, beválik-e.
Este hozok képeket.

(#630) bzoley válasza peter9228 (#629) üzenetére


bzoley
veterán

Szoktattad őket a naphoz?
A kisebb bokrok között akad néhány, aminek nem tetszik valami, de már a cserépben is gyengélkedtek. Vagy nap, vagy más. A többség azért állja a strapát, mondjuk lassan egy hónapja kinn várták a kiültetést. Csak ha fagy fenyegetett, akkor vittem be egy éjszakára. Úgyhogy volt idejük hozzászokni a naphoz.
A maradék két paradicsom, ami elszállításra vár, szorult ma átültetésre, mert a kis vékony pohárban felforrt a föld, így átkerültek nagyobb cserépbe. Ettől függetlenül bírták a strapát:)

[ Szerkesztve ]

(#631) petipetya válasza bzoley (#626) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az igen! Kíváncsi vagyok, hogy mekkorák lesznek. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#632) bzoley válasza petipetya (#631) üzenetére


bzoley
veterán

Ezek szerint nem sokat kellett görcsölni a beporzással. A természet megoldotta. Hamarosan te is meglátod, sikeres volt-e a művelet:)

(#633) pepe091 válasza bzoley (#626) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szépek már, látszik hogy jól érzik magukat. :)

Kicsit off, de jelenleg Mexikói hetek vannak a Lidl-ben, és ismét árulnak szeletelt, savanyított jalapeñot. (Ha esetleg valaki nem tudná kivárni a termést... :D) Nagyon finom, csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#634) somasz válasza bzoley (#628) üzenetére


somasz
addikt

10 centisek max. és kb. 10% kelt ki :(((

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#635) peter9228 válasza bzoley (#630) üzenetére


peter9228
aktív tag

Sajnos nem nagyon tudtam őket hozzászoktatni :(

Épp most voltam kint a kertben. A gyanúm beigazolódott, kis meztelencsigák eszik a paprikáimat... Holnap keresek nekik valami csapdát, ez így nem mehet tovább. Ráadásul az epret is leeszik...

(#636) petipetya válasza peter9228 (#635) üzenetére


petipetya
nagyúr

A rohadékok...

"nincs rá lezsóidő"

(#637) petipetya


petipetya
nagyúr

Hogy lehet ekkora különbség két palánta között, amelyek ugyanabból a csomagból származnak és ugyanolyan körülmények között nevelődtek...

"nincs rá lezsóidő"

(#638) bzoley válasza peter9228 (#635) üzenetére


bzoley
veterán

Velük én is küzdök, egyelőre a paprikákat még nem találták meg, de nem győzöm irtani őket. Este lámpával pásztázom a kertet.

petipetya:
Talán a magok minőségük nem egyforma. Esetleg egyik mag öregebb volt, vagy a fene tudja.

(#639) Sdi


Sdi
addikt

Kertes házban, a meztelen csigákra / ha nagyon sok van belőlük, sajnos igencsak terjednek /, megoldás lehet ez a kacsa fajta.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#640) bzoley válasza Sdi (#639) üzenetére


bzoley
veterán

És a kacsaszarra mi a megoldás? :)
Pár éve, mikor még állat, és növény sem nagyon volt, kis spricnis üveggel jártam az udvart, és hipóval dezodoráltam a csigákat. Nagyon nem szerették ;]

(#641) peter9228 válasza bzoley (#640) üzenetére


peter9228
aktív tag

Én kiteszek néhány élesztős csapdát (a sört sajnálom :) ) [link]
Este meg egyszerűen csak teszek mindegyikre egy cserepet. Szerintem bajuk nem lesz, van a cserép alján lyuk, azon kapnak levegőt. A csiga meg nem éri majd el őket. :))
Remélem túlélik, nincsenek túl jó állapotban... Az egyik tegnap hozott egy virágot, ma reggelre le is dobta. :(

(#642) bzoley


bzoley
veterán

Paprika veszteség eddig egy. Elég kitartó volt a kutya, harmadik nap elérte, csak a szára maradt meg. Egy másikba a macska hempergett bele, de az szerencsére kirúgta magát. Jó néhányan elég csúnyán néznek ki, mintha elszáradt volna a tetejük. A jalapenok egyelőre jól érzik magukat, szorgosan követik a nagyokat. Az egyik nagyobb megmaradt cserépben, jelenleg hat virág van készülőben, levirágzóban. egy pici bimbó viszont elsárgult, leesett.
A csodaparik elkezdtek virágozni, és neki kellett állni figyelni az oldalhajtásokat, azokat le kell csipkedni. Érdekes, hogy egy fürt virág után két centivel már készülődik a következő. Bár úgy olvastam, hogy három levelenként jön új fürt.

(#643) bzoley


bzoley
veterán

Megvolt az első paprika szüret. No nem szándékosan. Néhány apró paprika úgy gondolta, hogy lepotyog. Nem tudom mi bajuk lehet, de túl boldog nem vagyok.

(#644) pepe091 válasza bzoley (#643) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem kell megijedni. :) Az első paprikák felnevelése kicsit meg szokta viseli őket, ezért ha "túl van terhelve" akkor ledob párat, hogy a többire koncentrálhasson.

Más:
Egy kis infó a paradicsomokról, meg hogy hogyan kell kiültetni őket.

(#645) bzoley válasza pepe091 (#644) üzenetére


bzoley
veterán

Azért én kerítek nekik egy kis káliumot :)

Parinál megvolt az összes lépés. Már a harmadik emelet virág kezd előbújni, oldalhajtások megállás nélkül jönnek, nem győzöm lecsipkedni őket. Ott egyelőre egy bokor dobott el két virágot(vagy sérülés érte), amúgy szépek.

[ Szerkesztve ]

(#646) pepe091 válasza bzoley (#645) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Annak azért biztos örülni fognak. :) Persze azt is csak módjával.

(#647) petipetya válasza bzoley (#643) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kár érte. :(

Figyelj csak, megint jön naiv kérdés. Ez hasonlít arra a virágra, amely nálam most már elhervadt. Ebből a részből lesz a termés?

Amúgy most látom, hogy egy másik palántán is megjelent egy virág, egy-két nap és kinyílik.

"nincs rá lezsóidő"

(#648) petipetya válasza pepe091 (#644) üzenetére


petipetya
nagyúr

És a tieid hogy haladnak?

"nincs rá lezsóidő"

(#649) pepe091 válasza petipetya (#648) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Növekednek. :D Sajnos a habanerok kezdik megadni magukat, miközben a többinek semmi baja, valószínű a magokkal lehetett valami.. :( De most már tényleg csak 1 hét, és a végleges helyükre kerülnek, nagy nehezen vége lesz a panelprogramnak... :D Jelenleg szoktatom őket a naphoz.

(#650) bzoley válasza petipetya (#647) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, ez az a stádium, amikor a virág már leszáradt, és kezd növekedni a paprika. Látszanak is középen.

Közben kerestem tápoldatot. egyetlen egyet találtam, aminek kiugró volt a kálium tartalma, a többi vagy kiegyenlített, vagy nitrogén dús, vagy nitrogén, és foszfor. Érdekes módon leanderhez cimkézték, egy másik típusú leander táp viszont egész más npk arányú. Mindenesetre egy parit, és két jalapenot megküldtem vele.
Amúgy a habaneroim, és jolokiáim elég ramatyul néznek ki, mintha megégtek volna. Egy-két darab van, ami normális közelinek látszik, de azoknak is kissé fodros a levele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.