Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bzoley válasza -FreaK- (#550) üzenetére


bzoley
veterán

Sok égőre rá van írva a színhőmérséklet, de amelyik már annyira fehér, hogy szinte kék, az már megfelelő.

(#552) somasz válasza bzoley (#551) üzenetére


somasz
addikt

Fűt is annyit egy ilyen lámpa, hogy elég meleg legyen a magoknak a csírázáshoz? Idén elkúrtam és igen kis százalékban keltek ki a magok, gondolom mivel nem voltak túl meleg helyen. (éjszaka a fűtés lekapcsol és visszaesik a hőmérséklet a lakásban)

Jövőre ki fogom rakni az előszobába és folyamatosan világítani fogom. Mi a legjobb csíráztató megoldás, ha egyesével szeretném a magokat csíráztatni jövőre és nem szeretném kettőnél többször átültetni?

Ki fogjátok ültetni fixen a kertbe őket vagy maradnak cserépben? Féltem őket a viharoktól.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#553) pepe091 válasza somasz (#552) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A LED-es lámpák nem melegszenek egyáltalán, a hagyományosak meg szerintem már túlságosan is felforrósodnak.

Nekem tavaly is kint voltak az erkélyen egész őszig. Jól bírták a viharokat, meg a tűző napon az 50+ fokot. :D

(#554) somasz válasza pepe091 (#553) üzenetére


somasz
addikt

Hopp, valóban.
Akkor hogyan fűtitek a csírázás ideje alatt?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#555) petipetya válasza somasz (#552) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jövőre így csinálom majd a palántázást a topicban kapott tanácsok hatására, így neked is ezt tudom tanácsolni:

Poharanként kettő helyett egy mag kerül majd a földbe. Azt mondjuk nem értem, hogy ha a pohár valami földben lebomló papírból van, akkor nem bomlik le a benne lévő palánta földjétől? Mindenesetre ilyen vékony falú műanyag pohárban lesznek, és a cserépbe való átültetés során csak simán levágom majd a poharat, a föld egyben marad és úgy teszem át a cserépben lévő földbe. Végül kap majd egy kiadós locsolást.

Nálam végig szobában maradnak, mert itt nagyjából mindig azonos hőmérsékletű levegőben vannak. Illetve panel révén amúgy sem tudnám hová tenni őket. Egyébként a csírázás alatt még nagyban fűtöttek, így jól érezték magukat a radiátor közelében. Szellőztetés közben viszont mindig beljebb raktam őket. Kb. 1-2 hétig esténként olyan 4 órát egy erős fényű olvasólámpa alatt voltak a palánták, amely jelentős mennyiségű hőt is termelt. Ebben semmi tudatos nem volt, de jövőre több fényfürdőt kapnak majd.

Persze ez függ majd az idei terméstől, hogy egyáltalán megéri-e csinálni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#556) pepe091 válasza somasz (#554) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Radiátoron voltak végig, amíg ki nem bújtak.

(#557) somasz válasza petipetya (#555) üzenetére


somasz
addikt

Ezzel a lebomló papírral szoptam egy kiadósat, a kis műanyagból sokkal jobban kibújtak. Mondjuk lehet, hogy túllocsoltam őket. Mindegy, ez a tanulóév :)

Ok, jövőre mennek a radiátorra kis tálcán.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#558) bzoley válasza somasz (#552) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam a szekrény tetején csíráztak, fóliával letakarva a kiszáradás ellen. Viszont abban a magasságban állandó a ~27fok, így hamar kibújtak.
Én kiültetem őket, max egy-két darab lesz mobil.

(#559) upsyka


upsyka
aktív tag

sziasztok :)

kicsit elmaradtam, csak sok a meló...
én jövőre úgy tervezem, hogy jiffy korongba csíráztatok radiátor tetején, ebből könnyebb az első átültetés ilyen 0,5L pohárba, majd mikor már szép nagyok mennek az 5-6 literes vödörbe/cserépbe a végleges helyre! világításból én is 6500k-s Philips kompaktot használok, szeretik nagyon.
sajnos az első eresztésemet korán és rosszul ültettem át és azokból szerintem nem lesz semmi, de a második session szépen fejlődik :DD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#560) tybsen


tybsen
addikt

Megneztem az alairasod, komolyak a kepek :) meg ugy az egesz termesztes :) eppen multkor vettem "hegyes erospaprikat" meg harom chilit es mindegyik csalodas volt, egyaltalan semmi csiposseg (a chili epp csak egy kicsit), nem is ertettem mi van.

Na mindegy majd ranezek még a blogodra :)

(#561) petipetya válasza upsyka (#559) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mi történt az átültetés közben? Csak hogy elkerüljem jövőre.

"nincs rá lezsóidő"

(#562) upsyka válasza petipetya (#561) üzenetére


upsyka
aktív tag

csak annyi, hogy nem földel együtt ültettem át, hanem leszedtem a gyökerek körül és valószínű közben megsértettem a fiatal gyökérzetet és most nem nagyon nőnek :( a második ültetésem, amit még nem szedtem szét sokkal szebbek, azokra 1-2 héten belül kerül sor a végleges helyükre, tanulva a multkori hibából!!

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#563) pepe091 válasza tybsen (#560) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha ez esetleg nekem szólt, akkor köszönöm. :R

(#564) tybsen válasza pepe091 (#563) üzenetére


tybsen
addikt

Jaja igen persze Neked :)

(#565) petipetya válasza bzoley (#558) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kényelmes lehetett locsolni őket a szekrény tetején. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#566) bzoley válasza petipetya (#565) üzenetére


bzoley
veterán

No hát azért nem ott locsoltam :)
Egy tálcán voltak, óvatosan leemeltem, úgy kényelmesebb volt. Locsolni ritkán kellett, de azért naponta meglestem őket.

Úgy néz ki, ha lassan is, de a jobbik tucat növöget. A két nagy jalapeno már nyolc felé kezd elágazni, és napok óta lesem, mikor pattan ki az első virág. A kisebb jalapenok is már közel vannak az első elágazáshoz, egy "csillagot" már látok. Van még három habanero, és két jolokia, amik még a tíz centitől is messze vannak, de egymás hátára növesztik a leveleiket.
A hanyagoltabb tucat eléggé visszamaradottnak tűnik a többihez képest, de legfeljebb nem lesz mit elajándékozni, nekem bőven elég lenne a másik tucat, bár egyelőre csak a jalapenokon látom, hogy talán jók is valamire.
Parik is szépen nőnek. Jövő héten, ha sikerül támasztékot építeni, kiültetésre kerülnek. Némelyik palántadőlés jeleit mutatta, így a paprikákkal együtt megpermeteztem Dithane-nel.
Sajnos eperrel csak harmincig jutottam mielőtt a kutya megette a keltetőt :)

(#567) dkpisti


dkpisti
tag

Sziasztok! Belevágtam énis az erőspaprika ültetésbe a macskapőcsű paprika és a moruga scorpion közé keresek (erösségben) valamilyen fajtát habaneron kivül mit ajánlotok (panelba),esetleg ha szegeden van valakinek megfelelő magja dobhatna pü-t köszi :)

(#568) petipetya válasza dkpisti (#567) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem a jalapeno pont valahol félúton van a kettő között. Én is panelban csinálom, alkalmas rá a szobai környezet.

"nincs rá lezsóidő"

(#569) petipetya


petipetya
nagyúr

Valami történt, mert a hétvégén szinte az összes (kicsik és nagyok egyaránt) palánta tetején plusz hajtások jelentek meg, amelyek ugyanúgy néznek ki mindegyik esetén. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#570) bzoley válasza petipetya (#569) üzenetére


bzoley
veterán

Remek! Lassan az enyémek is elágaznak, egyelőre még csak apró levelecskék vannak középen, meg egy csillag. A két nagy már lassan nyolc felé ágazott, azok szépek.
De úgy látom, eléggé hajlik a fény felé.

[ Szerkesztve ]

(#571) kmisi99


kmisi99
addikt

Én olyan 5 napja ültettem el a bhut jolokia magjaimat, már látszanak itt ott kb 1mm es kis zöld hajtások ami szerintem nem dudva mert az már 1cm re megnőtt. :DDD Viszont kegyetlen erő lakozik benne csupán a magok zacskóját megnyalva csípi a nyelvem annyira mintha egy magyar erős paprikába harapnék.

[ Szerkesztve ]

(#572) petipetya válasza kmisi99 (#571) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hol/hogyan tároltad őket ebben az 5 napban?

"nincs rá lezsóidő"

(#573) kmisi99 válasza petipetya (#572) üzenetére


kmisi99
addikt

Pár napig kinn voltak majd jött viharosabb idő most egy fénytől zárt helyen vannak mert a magnak ugyan mindegy kap e fényt majd ha már 2-3mm re előbújtak akkor mennek az ablakba vagy a kertbe a cserepek ha jó az idő. Szerintem jövőhéten már ez már meg is lesz. Anyum házi komposzt földjében vannak ültetve lehet ezért ennyire turbósan nőnek.
Akinek már termett paprikája annak a kibújástól számítva hány hónap volt míg szüretelhetett? Kb 2 hónap?

[ Szerkesztve ]

(#574) petipetya válasza kmisi99 (#573) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azért kérdeztem, mert nálam 1 hónap múlva bújtak ki az általános virágföldben. Úgyhogy számít a föld, ezt észben tartom jövőre.

A kibújástól számítva keveslem azt a 2 hónapot. Nekem őszt mondtak a többiek, hogy akkor lehet szüretelni.

"nincs rá lezsóidő"

(#575) bzoley válasza kmisi99 (#573) üzenetére


bzoley
veterán

Egy részletes blogon amit láttam, három hónap volt amíg levirágzott, és apró zöld paprikák jelentek meg. Az enyém most két hónaposnál kicsit idősebbek, és most kezdenek majd virágozni. Bár ezek jalapenok, a jolokiák még sehol sem tartanak.

Petipetya:
Biztos számít a föld is, de a mag még inkább. Mennyire életképes, stb.

(#576) kmisi99 válasza bzoley (#575) üzenetére


kmisi99
addikt

Rendben köszönöm a válaszokat akkor én is olyan szeptember körülre tervezem a szüretelést.

(#577) petipetya válasza bzoley (#575) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez alapján az 1 hónap alatt kikelt jalapeno és a soha ki nem kelt habanero magjaim elég vacakok lehettek. Sebaj, jövőre biztosabb forrásból szerzem be őket.

Idén egyszerűen csak megláttam a magokat az ebay topicban és gondolkodás nélkül rendeltem belőlük. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#578) bzoley válasza petipetya (#577) üzenetére


bzoley
veterán

Hasonlóan jártam el én is. Legközelebb azt is meg kell nézni, honnan érdemes vásárolni. Mondjuk hét napra minden fajta kibújt(jolokiából nem mind), de még ez sem garancia, hogy nem fertőzöttek, vagy betegek. Főleg amilyen nyamvadtnak némelyik kinéz nálam:)
Az eper sikerült nálam felemás módon. Az egyik fajta szépen elkezdett kibújkálni, a százból kb. ötven, amíg a kutya el nem pusztította a többit, a másikból viszont idáig egy darab sem kelt ki. Mondjuk epret nevelni macerásabb.

(#579) petipetya válasza bzoley (#578) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem tudom, de kiskoromból csak arra emlékszem hogy el lett ültetve az eper a telken, sokat kellett locsolni és annyi. Mégis termett rendesen. A paradicsom már macerás volt, mert minden tövet karóhoz kellett kötni.

"nincs rá lezsóidő"

(#580) bzoley válasza petipetya (#579) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, ez általában így van. De az epret 99%-ban palántaként ültetik, én magokkal bíbelődtem hidegkezeléssel, stb:)

Tegnap kiültettem egy parit a kertbe. Figyelem hogy viselkedik, aztán mehet a többi is. Úgy látom a paprikák még ráérnek, talán a hónap végéig is.

(#581) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

2 kérdésem is lenne a második félig off,remélem ez nem gond.

Kiültettem a Trinidad scorpion moruga-mat egy cserépben és elkezdett sárgulni néhány levele,ez mitől lehet szerintetek? Minden másnap locsolom.

Az off kérdésem pedig az lenne,hogy muskátlit is ültettünk ki balkonládába. Itt az lenne a gond,hogy a bimbók mielőtt kinyílnálnak elszáradnak. A leveleivel semmi gond azok szépen nőnek csak virágot nem akar hozni. Ez is rejtély számomra:-)

Remélem van ötletetek!

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#582) petipetya válasza Packersbay (#581) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt nincs off, csak fel nem tett kérdés. :) Sajnos egyikre sem tudom a választ, mert egyrészt nálam a szobában vannak a paprikák, másrészt nincs muskátlim.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#583) Soriano válasza Packersbay (#581) üzenetére


Soriano
tag

A paprikák nem lehet, hogy megégtek egy kicsit? A kiültetés előtt szobában voltak? Szoktattad őket a kinti időjáráshoz mielőtt kiültetted?

(#584) Packersbay válasza Soriano (#583) üzenetére


Packersbay
tag

Nem kemény voltam és rögtön kiraktam:) akkor ez lehet a gond?? Gondolom ha visszaviszem a szobába akkor rendbejöhet??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#585) x1port


x1port
addikt

Úgy látom komoly kis topikra találtam :)

(#586) Soriano válasza Packersbay (#584) üzenetére


Soriano
tag

Valószínűleg ez lehet a gond igen. Bent a szobában sokkal kevesebb fényt kapnak még akkor is, ha ablakban vannak. Ha tudod, akkor szerintem vidd vissza és utána fokozatosan próbáld kiszoktatni őket, amíg már rendesen bírják kint.

(#587) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Barátnőm hozott egy közeli piacról palántákat, az eladó azt mondta hogy az egyikkel nagyon vigyázzunk mert az nagyon erős, Red Savina Habanero a neve, a többi nevét barátnőm nem nevezte meg, de ez a legerősebb. Sajna Jalapeno-ja nem volt.
Vettem gyorsan hozzájuk nagyobb ládákat és tőzeges virág földet,azt mondták a virágboltban hogy ez a legjobb ehhez, azok közül amijük van, el is ültettem őket. Viszont nagymamám azt mondta, hogy kint hagyhatom már őket a kertben, így a ládákban, szerintetek nem lesz baj? Kb 20-25cm magasak.

(#588) bzoley válasza -FreaK- (#587) üzenetére


bzoley
veterán

Ha a jég nem veri el, akkor nagy bajuk nem lehet. Mondjuk elég vékonykák, egy nagyobb vihar lehet, hogy összekócolná. Na meg persze ne locsold agyon, bár úgy vettem észre, kinn a napon hamarabb kiszárad a cserép, nálam is kinn vannak.

(#589) -FreaK- válasza bzoley (#588) üzenetére


-FreaK-
veterán

Oksa köszi. Holnap majd karózom őket, és ha szelesebb idő lesz akkor szélvédettebb helyre rakom őket.

(#590) petipetya válasza bzoley (#588) üzenetére


petipetya
nagyúr

Odakint kell a heti kétszeri locsolás, igaz? Nálam a szobában hatnaponta kapnak vizet.

"nincs rá lezsóidő"

(#591) bzoley válasza petipetya (#590) üzenetére


bzoley
veterán

Kétszer, háromszor, de az időjárástól is függ, na meg a cserép méretétől. Én minden másnap locsolom őket, de ha látom, hogy nagyon kiszáradt a teteje, sűrűbben is kaphat. A paradicsomok vékony pohárban vannak, azokat muszáj naponta meglocsolni, igaz most hatot kiültettem a kertbe, velük már nem sok gond lesz.

(#592) petipetya válasza bzoley (#591) üzenetére


petipetya
nagyúr

Már csak teremniük kell. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#593) bzoley válasza petipetya (#592) üzenetére


bzoley
veterán

Én mindent megtettem:)
Kicsit viccesen néznek ki, holnap lövök majd képet. Optimistán két méteres karót tettem melléjük, ha már 3-4 métert ígértek. Mondjuk egyelőre tizenöt centinél tartanak :)

(#594) petipetya válasza bzoley (#593) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kíváncsi vagyok. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#595) -FreaK- válasza bzoley (#593) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azt elfelejtettem írni, hogy én is ültettem ki felásott földbe 11 paradicsom palántát (párom hozta a chilikkel), remélem megmaradnak :)
Mondjuk ha ilyen nagyra nőnek akkor a kis 20-30 centis karók nem lesznek jók... :)

[ Szerkesztve ]

(#596) pepe091 válasza -FreaK- (#595) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Neki azért kellenek a nagy karók mert Csodaparadicsomot ültetett. :)

(#597) bzoley válasza -FreaK- (#595) üzenetére


bzoley
veterán

Ahogy pepe091 is írta, a csodapari miatt a nagy bizalom. De azért a 20-30cm kicsi lesz. Tavaly 70-80cm között voltak a parik, azok mindenfélék voltak vegyesen.

[ Szerkesztve ]

(#598) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ehh. Így már értem :D
Huh de jól hangzik, jövőre rendelek ilyet én is. Most számoltam össze a paradicsom töveket, 15 lett végül.
Tegnap ültettem be őket, és elég fonnyadtak jelenleg, úgy tudom hogy sok víz kell nekik, úgyhogy öntöztem megint őket, remélem magukhoz térnek.
A vásárolt chili palánták meg remekül vannak, teljesen magukhoz tértek, úgyhogy bizakodó vagyok.
A saját ültetésű palántákból pár darab növekszik szépen, persze még mindig elég kicsik, ezekből később lesz talán még valami termés.

(#599) bzoley válasza petipetya (#594) üzenetére


bzoley
veterán

Nah, megvan a kép. Kb. ezt a hat darabot terveztem megtartani, a többit elosztogatom.
Kíváncsi vagyok, elérik-e legalább az egy métert :)
Most, hogy kiültettem, jön egy hét növényrohasztó, moslék idő:(
[link]
A nagyobb jalapenok már hetek óta bimbóznak, de nagyon nem akarnak kinyílni a virágok. Szerintem bevárják egymást. Lassan a kisebbek is utolérik őket:)
[link]

(#600) peter9228 válasza bzoley (#599) üzenetére


peter9228
aktív tag

A paprikákat nem ülteted ki? Én most gondolkozok rajta, hogy kiültessem vagy cserépbe tegyem őket. De szerintem kiültetem, jobban érzik majd ott magukat. Először úgy terveztem, hogy most a hétvégén, de megint jön a hideg, így nem merem megkockáztatni hogy kint legyenek éjjel is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.