Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) petipetya válasza bzoley (#895) üzenetére


petipetya
nagyúr

Végre beérett. :C Köszi a mézes tapasztalatot. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#902) Thrawn válasza bzoley (#895) üzenetére


Thrawn
félisten

Hát igen, a Habanero az első vízválasztó a chilik közt ezért nagy bátorságra vall, hogy magában megkóstoltad. Le a kalappal! :R
Ételben azért már megszelídül egy kicsit, nem csapja meg az embert azonnal, sőt, kellemesen, de tempósan épül fel szép folyamatosan az ereje.

Találós kérdés:
- Hogyan néz ki 8-8,5 millió Scoville?
- Hát így:

:)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#903) bzoley válasza Thrawn (#902) üzenetére


bzoley
veterán

Óvatos voltam, elég is volt az az 1cm2-nyi falat:)
De valóban, a pörköltben, és most a mézben is nagyon élvezhető, kellemes aromájú. Inkább melegít, mint mar. Kár, hogy nem lehet frissként tartósítani.

Biztos nem írtad el a számot? :Y
Mi ez, hogy hozták össze?
De ha becsapós a kérdés, és összesen 8m-ra gondolsz, akkor az nem teljesen igaz.
Persze attól még veszélyes:)

[ Szerkesztve ]

(#904) Thrawn válasza bzoley (#903) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem írtam el, de összesen ennyi, egy chilinek elég durva lenne az érték :DDD
Két Carolina Reaper van balról és két Trinidad Moruga Scorpion jobbról.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#905) bzoley válasza Thrawn (#904) üzenetére


bzoley
veterán

Nem is tudom. Azok után amit eddig tapasztaltam, el nem tudom képzelni, mit is tudnék kezdeni ezekkel. Nem is baj, hogy gyengélkednek a jolokiáim. Mutatóba lesz egy-két kétes minőségű darab,és annyi. Még a habik feldolgozása is kérdéses.

(#906) Thrawn válasza bzoley (#905) üzenetére


Thrawn
félisten

Eleinte én is így voltam ezzel, de azért meg egy átlagembernek is meg lehet barátkoznia az összes chilivel a habanerokkal bezárólag. Afölött már azért kell egy kis elszántság is. A habanerokat le tudod szárítani, könnyű tárolni őket és így később bármikor elővehetsz belőlük egy keveset ha kell. Az erejükből nem veszítenek, ez biztos :)
Amíg van friss habanerod dobj össze valami tojásos ételt, azokhoz passzol a csípős és talán a mostani (én úgy mondanám kezdeti) bizonytalanságod is átbillen a "bírom én ezt" irányába. Az erejük mellett van ám ízük is, ha legközelebb kóstolsz akkor próbálj arra koncentrálni, miközben tűröd, hogy pörköli a szád, ne igyál/egyél rá, csak ha már nagyon muszáj.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#907) bzoley válasza Thrawn (#906) üzenetére


bzoley
veterán

Valamennyit már éreztem az ízéből. Furcsa, de kellemes, én nem igazán tudom mihez hasonlítani, soka trópusi gyümölcsről beszélnek. Szerencsére a méznek is átadta az ízét, illatát rendesen.
Szárított, és krém változat tervben van, csak kérdés mennyi marad meg az ízéből. Krémnek ledarálva talán több.
Azért a határokat csak lassan feszegetem. Nem is fuldoklás a cél, csak hogy kellemes legyen. Mondjuk első találkozásunkkor egyből nyúltam a tej után, persze semmit nem ért:)

(#908) MiZY válasza bzoley (#907) üzenetére


MiZY
tag

A multkor kollegaval multivitaminos uditot ittunk, annak volt fullosan Habanero illata meg ize.
Anno a gyumolcsos iztol en is tobbet vartam, de mar ennyi is tobb, mint jo. :)

(#909) petipetya válasza Thrawn (#902) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az igen! :C Milyen formában kóstoltad meg?

"nincs rá lezsóidő"

(#910) petipetya válasza bzoley (#895) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ma reggel loptam a mézből a kalácsra és már enyhén csípős. Alig érezni, annyira mint a boltokban kapható csilis csokinál. Úgy látszik, csak több idő kellett neki.

"nincs rá lezsóidő"

(#911) Thrawn válasza petipetya (#909) üzenetére


Thrawn
félisten

Leginkább is semmilyen formában :D
Ezeknek már megvolt a gazdájuk, csak lőttem róluk egy képet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#912) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Ma volt már egy kis paradicsom kódtolás, pluszban alakul a paprika füzér is:

(#913) petipetya válasza pepe091 (#912) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szemet gyönyörködtető látvány. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#914) sonar


sonar
addikt

Gondoltam megosztom veletek: habanero-paprikas-olivaolaj

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#915) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Ma volt egy kis szüret:

:D

(#916) Mika1227 válasza pepe091 (#915) üzenetére


Mika1227
őstag

Naggggyon gusztusos!!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#917) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Még tavasszal kaptam chiliket de azt nem tudták,hogy milyen fajta. Mostanában kezdett el terméseket hozni:[link] Szerintetek ez melyik fajta lehet??

Update: ma leakartam szedni őket,mert elég sok van már rajta és szép nagyok,viszont észrevettem,hogy az egyik már bepirosodott. Gondolom akkor még várlak vele?

[ Szerkesztve ]

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#918) Jofi81 válasza Packersbay (#917) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem jalapenonak tűnik. Zölden szokták leszedni, de pirosra érik.

(#919) Packersbay


Packersbay
tag

Akkor tehát nyugodtan leszedhetem zölden mert utolérő? Akkor már csak az lenne a kérdésem,hogy ti hogy szárítanátok ki őket,hogy később is felhasználható legyen?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#920) escape válasza Jofi81 (#918) üzenetére


escape
aktív tag

Még serrano is lehet.

Packersbay: ha zölden szeded le, akkor ajánlott elfogyasztani, kétlem, hogy úgy beérne. Akkor szedd le ha szép pirosra megérett. Persze erőben nem nagyon lesz különbség a két állapot között.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#921) Jofi81 válasza escape (#920) üzenetére


Jofi81
őstag

Így van, ha szárítani akarod, akkor várd meg, hogy bepirosodjon. Zölden akkor szedd le, ha pár napon belül felhasználod.

(#922) pepe091 válasza Packersbay (#919) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szárításhoz vagy veszel aszalót, bár szerintem ez ilyen mennyiségnél nem éri meg, nekem sincs. A legegyszerűbb, ha felfűzöd őket nem túl szorosan egy cérnára, és szabad levegőn meg fognak száradni. Fontos a szabad levegő, mert szobában nem lehet, bepenészedik.

(#923) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

kezd beérni a termés :)

Ha valaki szeretne vásárolni belőlük légyszíves írjon pm-et.

(#924) Sdi válasza Anathema67 (#923) üzenetére


Sdi
addikt

Az már szép :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#925) petipetya válasza Anathema67 (#923) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez igen, gratulálok hozzá. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#926) sonar válasza Anathema67 (#923) üzenetére


sonar
addikt

Grat!
És had kérdezzem meg, hogy mi lesz a további sorsa?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#927) Thrawn válasza sonar (#926) üzenetére


Thrawn
félisten

Lecsó... ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#928) Anathema67 válasza sonar (#926) üzenetére


Anathema67
tag

Több bokor terem mindegyikből úgyhogy amit nem visznek el felfűzöm, kiszárítom, megőrlöm... :)

Nyersen is fogyaszthatóak bár a Morugát többet nem kóstolom meg. Az kiütött pedig csak egy negyedet ettem meg magában... :Y

[ Szerkesztve ]

(#929) Thrawn


Thrawn
félisten

Tegnap baráti társaságban egy kellemes délutánt/estét sikerült eltölteni főzőcskézéssel és meggyborozással egybekötve. Chillis bab volt a menü amibe szolidan csak Jalapeno került, hogy azért az is jól tudjon lakni belőle aki nem szereti az erőset, de kis tányérokon felszeletelésre került egy-két izmosabb paprika is. Volt White Habanero, Chocolate Habanero, Red Savina, 7 Pod Brown, Trinidad Moruga Scorpion és Carolina Reaper. Én utóbbit választottam és nem bántam meg, pedig kb olyan hatása volt mintha egy vörösen izzó patkójú ló rugdosott volna szájba hosszú perceken keresztül. Egyszerűen elképesztő mit tud :D
A második tányérba már csak Habanerot tettem, az szinte nem is volt csípős :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#930) bzoley válasza Thrawn (#929) üzenetére


bzoley
veterán

Szép kosárka :R
Jók a hasonlataid, teljesen átéreztem, milyen élmény lehetett :D
Ehhez képest én csak a habaneroval barátkozom lassan.

(#931) Mika1227 válasza Thrawn (#929) üzenetére


Mika1227
őstag

Saját termés? Gyönyörűek!!!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#932) bzoley válasza Thrawn (#906) üzenetére


bzoley
veterán

No, úgy néz ki, annyira mégsem vagyok nyámnyila. A vasárnapi reggeli rántotta volt, hat db habaneroval(mag nélkül) belepirítva. Az egész házat elárasztotta az illata, volt szipogás is rendesen, de egész jó volt:)
Ahhoz képest, hogy nem tudtam mihez kezdek vele, fogy rendesen.
Az előzőeken felbuzdulva a párom egy felet ráaprított egy szelet pizzára. Ezt persze utólag megbánta.

(#933) Mika1227 válasza bzoley (#932) üzenetére


Mika1227
őstag

Az igen, kemény vagy! :R

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#934) Thrawn válasza bzoley (#932) üzenetére


Thrawn
félisten

Látom kezdesz szépen lassan ráérezni :)

Én meg hogy ne csak beszéljek róla, az előbb összedobtam egy jó kis tojásos-lecsót. A hozzávalók olyan frissek benne, amennyire csak lehetnek (kb fél órája szedhettem őket), fantasztikus íz- és illatorgia az egész és látványnak sem utolsó. Volt egy törött ágú Chocolate Habanerom, arról leszedtem a még zöld terméseket és amennyire lehetett utóérleltem őket. Egy szebbet megvágtam és abból is tettem bele, itt is megy a szipogás :D
Párod kicsit túlvállalta magát elsőre, de remélem nem ment el teljesen a kedve tőle. Tipp: legközelebb vágja fel nagyon apróra, kis ketchuppal keverje el és máris könnyebb adagolni a pizzára. Én legutóbb majonézben kevertem el apróra vágott 7 Pod Brownt, az melegszendvicsre került vaj helyett.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#935) escape


escape
aktív tag

Tegnap megérkeztek a jövő reménységei. Remélem jobb minőségű eredményt kapok, mint az ez évi jalapenok voltak. Sajnos a mennyiséget nem tudtam kellően megválasztani, ugyanis csak ekkora kiszerelésben voltak, így Debrecenben 10-20 magot tudok adni esetleges friss termésért. Bár ez már csak az illetőn múlik, vihető ingyér' is. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#936) dkpisti


dkpisti
tag

Pepperseeds-ről akarok rendelni kártyával fizetnék online de elakadtam a fizetési résznél paypalhoz nem akarom hozzárendelni a kártyám,hanem a sima kártyámról szeretném ha levennék..

(#937) MiZY válasza dkpisti (#936) üzenetére


MiZY
tag

Miert nem akarod hozzarendelni a kartyad? Szerintem ugy altalanossagban jobban jarnal vele!

(#938) sonar válasza dkpisti (#936) üzenetére


sonar
addikt

Akkor az van, hogy valószínűleg kevés pénzed van a paypalon és azért nem engedi, hogy onnan egyenlítsd ki a számlát.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#939) Mika1227 válasza bzoley (#769) üzenetére


Mika1227
őstag

Hány éves növények? Évelőek? Olyan vastag a száruk azért kérdezem!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#940) bzoley válasza Mika1227 (#939) üzenetére


bzoley
veterán

A paprika évelő, de ezeket idén február végén ültettem. Túl sok támaszték nem is nagyon kellett nekik. Első próbálkozás volt, jövőre talán jobb lesz:)
Mondjuk még nem döntöttem el, hogy kell-e jalapeno. Egyelőre habanero, és kaliforniai a fő irány.

(#941) Mika1227 válasza bzoley (#940) üzenetére


Mika1227
őstag

"jövőre talán jobb lesz" Milyen szépek ezek, hát akkor jövöre!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#942) CPT.Pirk válasza pepe091 (#889) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szia!

Sikerült kideríteni, hogy mi lehet a trinidad scorpionnak hitt chili? A képek alapján én is kb. ugyanilyet nevelek. Nem tudjuk mi sem hogy mi lehet, de a virág színe és alakja, meg a termés jellege eléggé a Tabasco chilire hajaz, csak ezek nem sárgából lesznek pirosak, hanem zöldből mint nálad. Nem tudom létezhet-e ilyen al / keverék faj.


Eddig 65 centi magasak a legnagyobb tövek, de még növésben vannak szerintem.


Jellegtelen fehér virágaik vannak, a paprikák csokorban nőnek, akár a növény több szintjén is. Viszonylag hosszabb ideig maradnak zöldek, aztán rövid idő alatt pirosak lesznek. Nem túl nagyok, a csúcsuk nem hegyes. A húsuk vékony és bár nekem még nincs különösebb alapom ennek eldöntésére, de frissen leszedve magában megkóstolva igen kemény cucc, csuklottam tőle, arcom és mellkasom is zsibbadt, lüktetett, pedig csak egy kövér szeletet ettem magában.


Ők meg fiatalabb tövek, érdekes módon nem ágaztak el, pedig mindegyik másik tő ebből a magból elágazott.

---
Ha valakit érdekel, van egy adag magom belőle, cserélhetünk. Igénytelen chili, gyorsan nő. Tápoldatot nálam sosem kaptak, pár napot állott csapvízzel locsolom őket és heti egyszer kapnak matcha (zöld tea) port.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#943) pepe091 válasza CPT.Pirk (#942) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szia!

Én még nem kóstoltam meg az enyémet, nemrég lett piros az egyik, majd hozok képet is. Nálam először "méreg zöld" színe volt a paprikának, és mikor pirosodni kezdett, először barna lett, utána lett piros. Én Birds eye chili-re gondoltam, de fene tudja hogy mi lehet valójában.

(#944) CPT.Pirk válasza pepe091 (#943) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, sötétzöldes, majd barnásból megy át szép élénk pirosba. Néztem ezt a birds eye chilit, de annak lefelé lógnak a paprikái.

Egyébként aranyos kis chili, már 10 centis példány is terem ha jó az idő:
:)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#945) pepe091 válasza CPT.Pirk (#944) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Hoztam néhány képet.
Nagy nagy csalódás. Megkóstoltam az első beérett példányt, és egyáltalán nem volt erős.. :O

(#946) CPT.Pirk válasza pepe091 (#945) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyáltalán nem erősek, vagy a komoly chilikhez képest nem erősek túlzottan?

Így megnézve, nem vagyok benne biztos, hogy ugyanaz a paprika, ami nekem is van. Az enyémeknél nem volt még olyan ami kunkori lett volna, mindegyik termés egyenes volt és picit kisebb. Meg az a barnás szín se stimmel ott balra. Nálam inkább világosabb zöldről indulnak, aztán fentről lefelé féloldalasan indulva 1-2 nap alatt piros lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#947) pepe091 válasza CPT.Pirk (#946) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én egy kicsit sem éreztem csípősnek, a párom szerint egy nagyon kicsit csíp.. Majd ha a többi is beérik, akkor kiderül, hogy azok milyenek, de ezek után nem sok reményt táplálok beléjük.

(#948) CPT.Pirk válasza pepe091 (#947) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Holnap hozok majd felvágott képet az enyémekről, elvileg hétfőre már lesz megint érett példányom a melóhelyen, az kicsit máshogy néz ki belül mint a tied. Többek véleménye szerint igazán csípős, szóval a ha gondolod küldök magot / paprikát belőle.

Az még feltűnt, hogy a tied levelei felfelé domborodnak egy kicsit, nálam meg nem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#949) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

a termés egy része szárítás közben:

A Habanero Red cserépben is gyönyörű:

Aki szeretne friss vagy szárított termést vásárolni írjon pü-t.

Tavaszra lesz palánta is.

(#950) pepe091 válasza CPT.Pirk (#948) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor valószínű nem ugyanolyan a miénk. Magot köszönöm nem kérek, majd jövőre biztosabb helyről rendelek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.