Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) kutga válasza CPT.Pirk (#7000) üzenetére


kutga
nagyúr

Van olyan amikor nem? ;]

Let the Zone take me if I am.

(#7002) n00n válasza kutga (#7001) üzenetére


n00n
őstag

Szerencsére nekem ritkán van olyan. :D

(#7003) kutga válasza n00n (#7002) üzenetére


kutga
nagyúr

;]

Let the Zone take me if I am.

(#7004) Mortein


Mortein
tag

Az Ancho chilik mennyi idő alatt csíráznak ki? 25-én vetettem el a magokat és még semmi sem történt, ehhez képest a magyar csípősből 10/8 kint van. 20-22 fok palántaföld napi 1-2x locsolok.

[ Szerkesztve ]

(#7005) CPT.Pirk válasza Mortein (#7004) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sosem hallottam róla. De 1..5 hét között bármennyi lehet a csírázási idő. A napi 2x locsolás nem sok egy kicsit?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7006) Mortein válasza CPT.Pirk (#7005) üzenetére


Mortein
tag

Poblano-nak is hívják, elvileg nem túl erős (1-2000). Locsolást visszaveszem 1 alkalomra.

(#7007) zsiga68


zsiga68
senior tag

Téli csendélet..
[link]
[link2]

(#7008) CPT.Pirk válasza zsiga68 (#7007) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tetszik az a halálfej :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7009) lev258 válasza zsiga68 (#7007) üzenetére


lev258
veterán

Valakinek vegyi fegyver raktára van.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7010) zsiga68 válasza CPT.Pirk (#7008) üzenetére


zsiga68
senior tag

Rá kellett írnom mert még valaki megpupozza vele a zsíroskenyerét aztán elítélnek.. Trinidad moruga scorpion van benne :)

[ Szerkesztve ]

(#7011) Narmiaren


Narmiaren
tag

Sziasztok.
A "legerősebb" annuum fajtákat keresem. Hátha van valakinek van ilyen térű tapasztalata is. Előre is köszönöm azoknak akik irnak pár tippet. :R

(#7012) CPT.Pirk válasza Narmiaren (#7011) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aminek fehér a virága, az mind Annuum fajta, abból van a legtöbb. :) Trinidad Scorpion, Carolina Reaper...

zsiga68: jó is az, nálam is a skorpió nő otthon. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7013) Narmiaren válasza CPT.Pirk (#7012) üzenetére


Narmiaren
tag

Capsicum chinense az általad említett fajták

(#7014) CPT.Pirk válasza Narmiaren (#7013) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, tényleg. Akkor sztornó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7015) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jön a csípős paradicsom! [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7016) somogyib


somogyib
őstag

Másik topikban volt róla szó, és el kezdett érdekelni a dolog...

Ezt valaki kóstolta már?

(#7017) Digitalpimp válasza Narmiaren (#7011) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Purple Naga Jolokia, Jamaican Hot Yellow, Cayenne félék, Thai Dragon, Tepin, Birds Eye. Itt tudsz nézelődni kedvedre: [link] Tudsz szűrni erősségre és fajtákra is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7018) Mortein


Mortein
tag

Milyen földet szoktatok használni? Azért kérdezem mert külföldi oldalakon tőzegmentes talajt javasolnak (peet free), viszont például a chilifarm.hu-n pedig kifejezetten tőzeges talajt javasolnak. Akkor most kinek van igaza?

[ Szerkesztve ]

(#7019) ricsipontaz válasza Mortein (#7018) üzenetére


ricsipontaz
csendes tag

Igaz nekem a tavalyi volt az első szezonom, de én compo sana minőségi virágföldet vettem. Elég drága, ezért csak pár tőhöz ajánlom, viszont nekem méteres palántáim lettek tőle. :)

(#7020) lev258 válasza Mortein (#7018) üzenetére


lev258
veterán

Nekem is a tavalyi volt az első. Én a csírázáshoz használtam tőzegeset, később pedig már virágföldet, egy kis tőzegessel keverve.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7021) CPT.Pirk válasza Mortein (#7018) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem igazán számít, sima virágföld is tökéletes. Tőzeges nem igazán jó szerintem, valamint ami tényleg nem volt jó nekik, az valami spéci biogazdaságból származó marhatrágyás föld.

Sima Florimo virágföld príma, de utoljára valami olyat vettem amiben kis fehér szemcsék is vannak, az is fasza. Meg nem mondom mi volt az. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7022) n00n válasza CPT.Pirk (#7021) üzenetére


n00n
őstag

Gondolom perlit volt a fehér:

Ez az adalékanyag vulkáni eredetű, természetesen jó a víz- és tápanyag-raktározó képessége. A megfelelő levegő- és nedvességellátás érdekében szellős és laza lesz tőle a virágföld

(#7023) Mortein


Mortein
tag

Nekem most Florimo palántaföldem van de az tőzeges. Lehet kipróbálom majd a sima Florimo virágföldet is vagy ha találok perlites virágföldet akkor azt.

[ Szerkesztve ]

(#7024) CPT.Pirk válasza n00n (#7022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, az.

Mortein: a palántaföld nekem túl laza volt. Ráadásul pont olyan jól nőttek a növények sima virágföldben is. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7025) grizlisandor válasza Mortein (#7023) üzenetére


grizlisandor
addikt

1. szezonban Florimo Palántaföld indultak, egészen a 0,5 dl pohárig, ott felesbe ment Florimo palánta/virágföldbe.
2. szezonban(tavaly) Florimo Palántaföld + perlit volt az ületetőtálcába, 0,2 és 0,5 dl pohárba már csak Florimo virágföld + perlit. Szerintem szebb növényeim voltak, hogy mennyit számított a föld nem tudom.

(#7026) Narmiaren válasza Digitalpimp (#7017) üzenetére


Narmiaren
tag

No ezek már (az első 2 kivételével ;]) közönséges paprikák.
Köszönöm a tippeket, és a linket is! :R

[ Szerkesztve ]

(#7027) Digitalpimp válasza Narmiaren (#7026) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ez a Jolokia nem az amire te gondolsz. :) Ez kb. kisujj méretű, alapból lila és pirosra érik. [link] A jamaikait meg hol annuumnak írják, hol kínainak. Pl. itt is a sárgát legelöl: [link]Szóval passz. :D

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7028) gyurica úr


gyurica úr
tag

Most ahogy szokták volt mondani "télvíz" idején, csak vízzel kell locsolni? És milyen gyakran?

Panel 30-40%-os páratartalom, 19-22 fok.

A jalapeno-im közül amelyik nem kapott délfelöli nyugatról fényt olyan mintha elszáradnának (vagyis nyugati oldalon van de északnyugatról kap fényt), míg amelyik onnan kapta a fényt az sokkal jobb kondícióban van.

A skorpiom, bár sok levelet vesztett, de továbbra is meg van, a termései igaz,hogy nagyon nem nőnek meg, de bepirosodnak. A jalapeno-n van még elég sok termés, kisebb 1 centistől akár 3-4 centisig, és pirosodnak.

Köszi a válaszokat.

(#7029) lev258 válasza gyurica úr (#7028) üzenetére


lev258
veterán

Én nem teleltetek, de mások megjegyzései alapján télen lámpázni is kell, nem elegendő a természetes fény. Egyébként meg időnként télen is kaphatnak tápot, egyszerűen a csilinövények tápanyag igényesek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7030) kutga válasza gyurica úr (#7028) üzenetére


kutga
nagyúr

Én két tövet hoztam be, visszavágtam, egy hónapig erőteljes növésnek indult, aztán egyszer csak minden előjel nélkül kipurcant. Ugyanúgy gondoztam mint előtte.

Sebaj, már elraktam a következő adagot. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#7031) gyurica úr


gyurica úr
tag

Egy érdekes kérdésem lenne, ami nem a növénytermesztéshez kapcsolódik, de a növényhez.

Egyik barátomnál voltunk kis társasággal hétvégén, és az általam termelt skorpiót is levittem.Akkor vágtam le indulás előtt 2 db-ot, nem tudtam milyen, mert bár állítólag a legerősebb, de az első jalapeno-im is olyanok voltak mint a fű, vagyis semmi erejük nem volt,

Miután megvolt többszörösen a welcome drink (pálinka) és némi sör vagy bor ízlás szerint, megmutattam a két termést. Elmondtam, hogy ez nagyon erős, meg állítólag a legerősebb paprika, azonban a barátom csak annyit mondott, hogy ez olyan mint egy kis pritaminpaprika (kb 2 cm átmérőjű volt a kisebbik) és azt mondta, hogy egy ezresért megeszi. Mondtam jó, ketten összedobtuk a lóvét, és mire kivettem volna a zsebemből a pénzt, már be is kapta, egészben.

Látszólag semmi baja, beszélt tovább aztán 5 perc múlva kiment a wc-re, majd visszajött és már nem érezte jól magát, csak ült a nagy nappalijuk padlóján, és kissé fehér volt. Felvetődött, hogy színészkedik, stb, de miután még 1-2 perc múlva is ott ült kissé elfehéredve, és nem állt össze a világ, ezután azzal a lendülettel 2 oldalról a hóna alá nyúlva bevittük az ügyeletre kocsival, ahol szerencsére senki sem volt, így 3 perc után az orvos megnézte.

Megvizsgálta, innét, onnét :-) majd kapott egy üveg infúziót nospa és egyéb gyomorvédő akármikkel, és hazamehetett. Le is gyalogoltuk az 1 km-es távot

Hazaértünk ,és mondta, hogy a nagy ijedtségre innunk kell, és innét ment tovább minden a maga útján. :-)
Azt mondta, hogy úgy érezte magát miután a paprika hatni kezdett, mint aki egy összetört sörösüveget megevett

Kérdés, ha vmi baja történik én felelős vagyok e, annak ellenére, hogy szóltam, figyelmeztette előre.

(#7032) lev258 válasza gyurica úr (#7031) üzenetére


lev258
veterán

Igazából mindenki maga dönti el, mit eszik meg vagy nem. Te ebben az esetben inkább felbujtó lehetnél. Mondjuk az ittas állapot nem éppen kedvező egy döntés meghozásához.
Ha neked még helyén van az eszed, akkor legjobb belátásod szerint avatkozz be.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7033) CPT.Pirk válasza gyurica úr (#7031) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennél erősebbeket tolnak csili evő versenyen, de nem is bírja mindenki. Van fent a neten egy blog, ahol a srác még 24órával később is szenvedett tőle, ami ráadásul nem is rögtön a fogyasztás után kezdődött...

A gázspray erősségű paprikák 2 millió shu körül vannak, a skorpió "csak" 1 millás, így igazából nem volt életveszélyben a haverod, de megtapasztalta a korlátait. Az alkoholt és az erős csiliket érdemes külön kezelni, mert ilyenkor a gátlások enyhülnek, de az shu érték nem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7034) Mortein válasza gyurica úr (#7031) üzenetére


Mortein
tag

Én egyből tejet meg joghurtot itattam volna vele, semlegesíti valamelyest a kapszaicint.

(#7035) n00n válasza Mortein (#7034) üzenetére


n00n
őstag

Az alkohol is :D

(#7036) Digitalpimp válasza gyurica úr (#7031) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ilyenkor az a veszélyes, hogy a kapszaicin alkoholban jól oldódik, ezért hirtelen nagyot üt. Főleg, ha nincs hozzászokva az erőshöz. Vigyázni kell, mert szív- gyomor betegeknél durva "meglepetések" lehetnek.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7037) szőröscica


szőröscica
addikt

Tegnap vacsora melle haragos pistas, bring the paines martogatot csinaltam. Langol a seggem.

(#7038) gyurica úr válasza lev258 (#7032) üzenetére


gyurica úr
tag

Pont ez a kérdés, miért vagyok én felbújtó, amikor ő ajánlotta fel, hogy megeszi?

Másoknak, értem, hogy más több ilyet eszik, meg akár erősebbet, stb, viszont a kérdés arra irányult, hogy ilyen helyzetben én követtem e el olyat ami számonkérhető?

Amúgy az orvos is mondta, hogy az alkohol "segített", lebontani, ha jól emlékszem ezt mondta.

(#7039) CPT.Pirk válasza szőröscica (#7037) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lélekben veled vagyunk. És vihogunk. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7040) Digitalpimp válasza gyurica úr (#7038) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Miért, lesz belőle ügy? Ha nem, lépj túl rajta. Abból lehet esetleg gond, hogy pénzt adtatok neki, hogy egye meg. Illetve az ittasság súlyosbító körülménynek számít.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7041) lakisoft válasza szőröscica (#7037) üzenetére


lakisoft
veterán

:D

(#7042) lakisoft


lakisoft
veterán

Van már aki elveteményezett? Melyik fajtákkal érdemes kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#7043) grizlisandor válasza lakisoft (#7042) üzenetére


grizlisandor
addikt

Holnap tervezem.
Érdemes az erősebb fajtákkal kezdeni, mert ha jól tudom azok nehezebben fejlődnek. Lájtosabbakat, pl.: jalapeno meg ráérsz majd február végén/március elején.
De én elvetek mindent, fény van, hely van + májusban a saját termésemet akarom enni. ;]

(#7044) kutga válasza lakisoft (#7042) üzenetére


kutga
nagyúr

Én elraktam pár Jays peach scorpiont, meg valami szabolcsi hegyeset, a peach ki is bújt. Lámpa is van amíg nem lesz elég fény.

Let the Zone take me if I am.

(#7045) peestike


peestike
senior tag

nekem tegnap óta áznak a fatalii féle kathumby magok, délután mennek ebbe a földbe. az éven nem tervezek 1 millió shu, vagy feletti paprikákkal, a tavalyi adag is bőven kitart nekem. :)

nem tudom, hogy miskolci, vagy környékiek mennyien vannak, de esetleg bepróbálhatják a Búza téri palántákat is. apósék vettek alig, közepesen, nagyon csípős palántákat. 2-300 huf/db volt. a nagyon csípős sárga skorpió lett. a másik kettő nem érte meg, a sárga cayenne fajtám legyalázta, vagy csak elfajzottak.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7046) Mortein


Mortein
tag

Neten sokféle elképzelést lehet látni, hogy mekkora cserépbe ültessük át a növényeket de arról nem találtam leírást, hogy miért nem egyből egy nagy cserépbe ültetik miért 2-3 lépcsőben ültetik át egyre nagyobb cserépbe?

(#7047) CPT.Pirk válasza grizlisandor (#7043) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Áh, a Trinidad Scorpion csilim ami elég brutális, az kelt ki mind közül a leghamarabb mikor valami 10 félét vetettem. :) - és pont úgy fejlődött, mint a többi.

Mortein: hogy hely hiányában ne a gyökerét, hanem a felső részét növessze a növény, meg mert úgy kis pohárban könnyebb tavasszal kiültetni.
De vetettem már a végleges edénybe is nem egyszer, pont olyan jól működött az is, mint az átültetgetős megoldás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7048) Enton válasza Mortein (#7046) üzenetére


Enton
addikt

Nameg ugye mennyiség függő is. Ha szeretnél 40 kis nyövényt azt 40 vödörbe kirakni csírázni sokan ne tehetik meg, hacsak nincs valami külön erre szánt padás/pince/nyárikonyha/bármi egyébb hely. 40 kicsi 2-3dl pohárka meg egy-két ablak alatt simán el is fér. Arról nem beszélve mi van ha nem kell ki a fele mert olyan is megeshet. Plusz ha kis helyen inditasz növényt azt könnyebb kicsinek megtartani is.
Pl bátyám hozott nekem előző év jun-jul környékén két kis paprikát azokat idén fogom csak nagyba átrakni.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#7049) Digitalpimp válasza lakisoft (#7042) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én pont ma kezdtem el összeállítani, hogy miből mennyit kellene ültetni. Figyelembe véve az újakat, régieket, amelyekből muszáj friss magot menteni, meg azokat, amiket minden évben ültetek. Nem egyszerű. :D
Február elején kezdem csíráztatni a kínaiakat, a többit meg 2 héttel később. A paradicsomot meg március közepén-végén.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7050) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekiállok az új melóhelyen automata csili neveldének. Rászabadultam az ebayere és vettem mindent. Időkapcsoló lámpákhoz, 3 ágú állítható e27-es lámpa, full spektrum ledes e27 "izzók", 1/4"-es csövek, relével ellátott nedvességérzékelők, mágnesszelepek, stb.

Az lesz a terv, hogy ha a nedvességérzékelő kapcsol, akkor a víztartályból a szelepen át a csöveken befolyik a víz a csilikhez, aztán zárja a rendszert a nedvesség érzékelő. Az időkapcsoló meg reggeltől estig működteti az egész rendszert, meg a lámpákat.
Így ha minden menni fog, egy hosszabb távollét se lesz gáz. :)

Digitalpimp: jó az aláírásod. Meg a film is. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.