Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Jofi81 válasza Mr.Csizmás (#1200) üzenetére


Jofi81
őstag

Azt nem próbáltam, de másnak nem vált be. Én csak egy flakon Biolát permeteztem rájuk, meg le is mostam, meg kézzel leszedegettem, amit tudtam, de mindig újra elszaporodtak, ezért adtam fel.

(#1202) Thrawn válasza looser (#1196) üzenetére


Thrawn
félisten

Eh, ez szívás. Ha az Actara nem válik be akkor próbáld ki a Mospilan-t. Akár kombinálhatod is a kettőt. Többszöri kezelésre lesz szükséged amíg el nem tűnnek végleg.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1203) Mr.Csizmás válasza Jofi81 (#1201) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1204) ngabor2 válasza Mr.Csizmás (#1198) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A bagólé nem az igazi. Gyorsan lebomlik, büdös, kontakt méreg. Ha nem direktbe kapja a rovar, kiröhögi.

Télen sajnos minden növény legyengül, hacsak nincs extra világítás és klimatizálás.

Levendulát, snidlinget meg fokhagymát olvastam, mint tetveket távol tartó növények, de szinte bármelyik illatos fűszernövény szóba jöhet. Esetleg a korábban említett hízóka, vagy harmatfű a repülő rovarok ellen.

Permetszerből felszívódó ajánlott, de arra vigyázni kell, hogy terméskötés után azt már ne alkalmazzuk, mert általában hosszú lebomlásúak.

(#1205) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintetek ez mi?

Kedvenc azonosíthatatlan csilijeim levelei ilyenek, úgy a harmaduk. Már legalább két hónapja van, de különösebben nem zavarja a töveket, azok továbbra is virágoznak és teremnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1206) Mr.Csizmás válasza CPT.Pirk (#1205) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hideg, nedves hely? lehet levélfoltosodás, szobanövényes tapasztalatból kiindulva :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1207) Anathema67 válasza CPT.Pirk (#1205) üzenetére


Anathema67
tag

Amennyire meg lehet ítélni a kép alapján valamilyen gombás fertőzés. Réztartalmú gombaölővel kell permetezni különben tönkremegy a növény.

Ha biztosra akarsz menni egy levelet beviszel egy olyan boltba (gazdabolt, növénylerakat) ahol permetszereket árulnak. Biztosan van hozzáértő.

(#1208) CPT.Pirk válasza Mr.Csizmás (#1206) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Melóhelyen az ablakban vannak, ami nem túl meleg hely. Meg este mikor nem vagyunk bent és a gépek többsége sem megy, akkor valszeg le is hűl a szoba, mert a normál hőmérséklethez a gépek és a "testek" melege is kell, a padlófűtésünk önmagában kevés. Viszont nem nedves egyáltalán a hely.

anathemaopet: nem kellett volna már tönkremenniük ennyi idő alatt?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1209) Anathema67 válasza CPT.Pirk (#1208) üzenetére


Anathema67
tag

Valószínűleg azért mert a gombának nem ideális a környezet. A meleg, párás helyet szereti.
Az biztos, hogy a növény nem egészséges, előbb-utóbb elpusztul. A meglevő levelek már nem gyógyulnak meg de az újak is fertőzöttek lesznek ha nem teszel semmit.

(#1210) CPT.Pirk válasza Anathema67 (#1209) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondolom egyik gombaölő szert sem szabad használni, amikor terem vagy virágzik a növény. Most virág nincs rajtuk, de egy rakás paprika érik.
Van nekem is itthon gombaölő szerem, de azt nem könnyű 1-2 tő számára adagolni, kertészeti méretekre vannak az adagolásai kiírva. Mondjuk sikerrel használtam már csírázáskori gombásodás ellen, de jobb híján ott is csak érzésre adagoltam.

Eddig annyit tettem csak, hogy a rondább leveleket időnként leszedtem.
*szerk: mintha egyik haveromnak lenne valami teljesen bio gomba ölő szere. Hmmm.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1211) Anathema67 válasza CPT.Pirk (#1210) üzenetére


Anathema67
tag

Egyszerű matek az adagolás, nincs mese ki kell számolni :)

Virágzás esetén nem szoktak permetezni. Ha van rajta termés attól még nyugodtan lehet (gondolj bele pl. alma, szőlő... ) csak ki kell várni a csomagoláson feltüntetett időt. A bio dolgokkal lehet próbálkozni, én nem hiszek bennük...

(#1212) ngabor2 válasza CPT.Pirk (#1210) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Lehet, hogy mellélövök, de nekem lisztharmatnak tűnik, ami ellen a kéntartalmú szerek a jók. Baktériumos betegség ellen meg a réztartalmúak. Ezeknek előnye (és hátránya), hogy nem szívódnak fel, tehát ha megmosod az esetleg megpermetezett paprikát, akkor nincs vele gond. Pontos koncentrációt és beszerzési lehetőséget kertészeti boltban érdemes kérdezni. Bár ott valószínűleg sokkal korszerűbb szert is tudnak ajánlani, csak 2-3 tőre való kiszerelés nem hiszem, hogy van.

(#1213) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A képek alapján (bár a jó b. életbe nem lehet találni erről egy normális, nagy felbontású képet) sokkal inkább alfalfa mozaik vírusról van szó, ami a növények többségét meg tudja fertőzni, és rovarok terjesztik. [link]
Nyáron sok muslinca repkedett a földön a növények körül, lehet az a magyarázat. A következő szezonra meg kellene borsika fűt is tartanom közöttük a muslincák ellen. :)

Megoldás a fertőzésre valószínűleg nincs, kénytelen leszek a következő rovarban gazdag időszak előtt elpusztítani őket, hogy másra ne jusson át a fertőzés. Már csak az a baj, hogy a magjaim nagy többsége erről a két tőről származik, a vírus meg utazhat a maggal együtt... :((

Amúgy nem értem, hogy miért nem jelentkezik komolyabb tünet rajtuk. Szépen teremnek, a termések finomak és erősek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1214) escape válasza ngabor2 (#1212) üzenetére


escape
aktív tag

A szőlőből kiindulva a lisztharmat a termést támadja először, aztán terjed a levélre, és nem is igazán így néz ki. De lehet, hogy tévedek. :F

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1215) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Nem az van, hogy a kapszaicin nem jut el a vesébe? Mert tegnap nekem ezt sikerült tapasztalnom. Nem volt kellemes...

(#1216) CPT.Pirk válasza ngabor2 (#1215) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Wtf? Ülőfürdőt vettél? :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1217) ngabor2 válasza CPT.Pirk (#1216) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem egészen, de reggel ettem a habanerot, és este 8-9 körül igen durván jelentkeztek a dolgok, hányinger, meg egyéb, gasztrointesztinális problémák ;]

(#1218) TeeJay válasza ngabor2 (#1217) üzenetére


TeeJay
félisten

én mikor pár hete durván bekanalaztam a moruga-ból másnap az árpád hídnál remegés jött rám és eléggé furán éreztem magam, azt hittem ott vége van, aztán kibírtam hazáig és ott a budin tüzes rakéták szálltak ki belőlem :D szerintem az endorfintól remeghettem vagy mi :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1219) looser


looser
addikt

Fura egyébként. Azt hihetné az ember, hogy menet közben felveszi a szervezet a kapszaicint, a májad (veséd?) lebontja és az exkrementumban csak haloványan vagy egyáltalán nem jelentkezik. Persze én is ismerem az érzést, de nagyon vad, vagy sokára elmúló érzésem ritkán volt eddig és az is hideg vizes altesti zuhannyal múlott, pedig a víz nem is oldja a kapszaicint. Persze én nem tolom olyan durván, ahogyan ti, szóval lehet, ez az oka, vagy aranyerem van :-) De az pont csípős fogyasztása után jelentkezne?!.....
Magam szinte naponta fogyasztok hagymát és fokhagymát, de az - fogyasztásakor fellépő hatása ellenére - nem érvényesül a salakanyag távozásakor.
Remélem nem tértünk el a témától túlságosan :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1220) Mr.Csizmás válasza looser (#1219) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a táplálékban sok bevitt anyag megy keresztül rajtad, pl. vizelés közben megérzed, ha C-vitamint szedsz, vagy algopirint, esetleg megittál egy pohár erős gyömbérteát :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1221) MiZY


MiZY
tag

Mindenfele komment nelkul :)

http://cink.hu/megtudtam-hogy-alfahim-vagyok-mert-szeretem-a-csilit-1671330442

(#1222) TeeJay


TeeJay
félisten

Csernobil nevű új terméke a Sárréti Chilifarm-nak
[link]

írtam a termelőnek, a cuccban tisztán Trinidad Scorpion Moruga Yellow paprika van :)
BP-en W35-ben lesz majd kapható gondolom hamarosan (sajnos most bezártak szombatig)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1223) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Tudnátok ajánlani valami jól bevált chili fajtát?
Az idei volt az első próbálkozásom ami mustard habanero volt, de alig lett belőle valami. 60magból 1 tő élte túl, a többi elvitte valami betegség(nem voltak csávázva a magok). Az az egy tő is olyan baromi lassan indult be, hogy kiültetés után az első fagy előtt 3 paprikát sikerült leszüretelnem róla. Legalább azok finomak voltak és tudom mire számíthatok.

(#1224) CPT.Pirk válasza nelsonmanian (#1223) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha már a habanerot említetted, az oragne verzió nálunk nagyon könnyen kelt és szépen meg is nőttek, pedig már leszármazott magok voltak, nem tudni hány generáció után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1225) Jofi81


Jofi81
őstag

Ma megkezdtem a szezont, elültettem a tavalyról maradt 9 jalapenot és 11 orange habanerot. A tavalyihoz képest 4 hónappal korábban, de így legalább nem nyár végén-ősz elején indul be a termés.

(#1226) bzoley válasza Jofi81 (#1225) üzenetére


bzoley
veterán

Látom, nem hagytad az utolsó peercre:)
Én a hónap vége felé terveztem megkezdeni a szezont. Az egy hónappal lenne korábban a tavalyinál.

(#1227) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok Chilisek:) Idén én is szeretnék veteményezni a kerbe, milyen fajtát ajánlotok? Erős pista állagú krémet szeretnék csinálni belőle elsősorban. Magot vehetek itthon, vagy csak ebay?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#1228) CPT.Pirk válasza szokeherceg (#1227) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az első magjaimat a vaterán vettem, de talán egyszerűbb az ebay, paypallal könnyebb vásárolni, mint utalgatni itthon.

Kezdésnek mondjuk Tabasco, vagy valamelyik Habanero fajta, aztán lehet később a durvábbakra is rámenni. Meg melléjük pl. édes Kápia paprika, hogy legyen mivel higítani a szószt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1229) szokeherceg válasza CPT.Pirk (#1228) üzenetére


szokeherceg
tag

Rendeltem többféle magot kisérletképpen:
-Bhut Jolokia
-Bih Jolokia
-Dorset Naga
-Dorset Naga LT
-Naga Morrich
-7 Pod
-Trinidad Scorpion
-Trinidad Scorpion FG
Alig várom őket, kiváncsi leszek :) Amint megjöttek kezdhetem is a csíráztatást?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#1230) CPT.Pirk válasza szokeherceg (#1229) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Őhh, valami lájtossal nem próbálkozol előbb? :D

Amúgy nem tudom. Csírázás mondjuk egy hónap, második hónap végére átültetés körüli méretük lesz, aztán kiülteted őket, és mondjuk márciusban meg jön egy olyan tél mint két éve, akkor gond van.
Én is ezen gondolkodom, mert nekem is itt van 10 zacskó különböző chili mag plusz a "saját" fajtám, de úgy számolok velük, hogy február körül kellene elkezdeni a csíráztatást, mivel ezek is szabad földbe vannak szánva.

Én most néhány Tabasco-t csíráztatok, de ezek lakásban lesznek, az itthoni szükségletek fedezésére. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1231) bzoley válasza CPT.Pirk (#1230) üzenetére


bzoley
veterán

Tavaly február végén kezdtem el ültetgetni. Nagyjából egy hónap késés mutatkozott egész évben. Mondjuk volt benne néhány hét átültetés miatti sértődés is.

(#1232) CPT.Pirk válasza bzoley (#1231) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mennyi idő volt, mire teremtek?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1233) pepe091 válasza CPT.Pirk (#1230) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nálam február 1 van kitűzve ültetésre. Tavaly kicsit későn voltam a március elejével.

(#1234) bzoley válasza CPT.Pirk (#1232) üzenetére


bzoley
veterán

A jalapenok júli vége - aug közepétől kezdtek talán ehetők lenni. Az egy szem habanero majd' egy hónappal később.
Júli elején jegyeztem meg, hogy kb. 45 nap a lemaradásom. Úgyhogy lassan elkezdem összeállítani a keltetőt.

pepe091:
Nálam is hasonló a menetrend:)

[ Szerkesztve ]

(#1235) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Melyik fajták váltak be tavaly és honnan? Premierseedsdirect-től rendeltem tavaly.

(#1236) Jofi81 válasza nelsonmanian (#1235) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálam az Early Jalapeno és az Orange Habanero nagyon szépen teremtek, különösen a habanero hozott rengeteg termést. Más fajtákat még nem próbáltam, idén is ezeket vetettem.

(#1237) szokeherceg válasza Jofi81 (#1236) üzenetére


szokeherceg
tag

Nem szoktátok elvetni a saját magotokat következő évben? Vagy sokkal rosszabb eredménye lenne?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#1238) ngabor2 válasza szokeherceg (#1237) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Csak paradicsommal van tapasztalatom, de a szedett mag nagyon lutri tud lenni. Jó játék lehet, de ha biztosra akarsz menni, akkor hozzáértőktől érdemes magot venni.

Viszont ha vagy te poroztad, vagy a közelben nem volt édes paprika, akkor még jó is lehet.

Paradicsommal például úgy jártam, hogy az utód az elődök rossz tulajdonságait örökölte, kis termés, kis hozam, barázdás kinézet, késői érés.

[ Szerkesztve ]

(#1239) Thrawn válasza ngabor2 (#1238) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam a Chocolate Habanero döntött úgy, hogy márpedig ő piros lesz. Elég kicsi a mintám, de kb 10-ből 7 meghasonlott és a formája is picit más lett. Szerencsére az ereje megmaradt, így lett belőle házi qrvaerős pista.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1240) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Iden tobb fajta paprikat (jalapeno, habanero, satan's kiss, tabasco) fogok ultetni. A kerdesem ezzel kapcsolatban, hogy amennyiben kis helyet tudok neki biztositani (ablakparkany, kesobb erkely ladakban), az jelent-e gondot a viragok porzasanal ennyi fele es valtozo ereju paprikanal?

A topicban volt parszor szo brazil csodaparadicsomrol. Annak beszerzesi lehetoseget tudtok javasolni?

Koszi, udv,

Ambulimax Provider

(#1241) bzoley válasza e=mc² (#1240) üzenetére


bzoley
veterán

Ha jól tudom, az idei termésnél nem jelent gondot, csak ha abból szeretnél magot ültetni a következő szezonban. De majd jön erre valaki, aki ért is hozzá:)
[link]
Idén a csodapari helyett inkább lugas f1 van tervben. Azért lehet, hogy lesz egy-két csodapari is.

[ Szerkesztve ]

(#1242) e=mc² válasza bzoley (#1241) üzenetére


e=mc²
őstag

Koszi!

Tavaly koktelparadicsomot termeltem (piros es sarga), de nem lett jo a termes a kesoi ultetes miatt.
A csodaparadicsomnak mekkorak lesznek a termesei? Futtatni erdemes-e felfele majd oldalra? Ebbol max 1 toke kellene helyhiany miatt. Es inkabb magasabbrol inditanam es a teregeto zsinegen futna.

Ambulimax Provider

(#1243) bzoley válasza e=mc² (#1242) üzenetére


bzoley
veterán

Kicsit én is meg voltam már késve, március közepén-végén ültettem, úgyhogy a szezon végére a két méteres csúcs mellett még egy 50 centit kúszott oldalra. Viszont az első fürtök a földet csapkodták.
A koktélnál valamivel nagyobbak, de még egy falatosak.

(#1244) e=mc² válasza bzoley (#1243) üzenetére


e=mc²
őstag

Akkor ez nem biztos, hogy erkelyre valo :)

Van esetleg olyan fajta, ami nem nagy (magas) novesu, de nem is bokros (terebelyes), "egy falatos" termessel akar piros akar sarga szinben, akar 30cm atmeroju kb 40cm magas cserepben is terem? A termes mennyisege nem akkora lenyeg, nem befozni akarok, csak egy-ketszer a reggeli/esti szendvics melle, kis zoldseget. A koktelparadicsom iylen szempontbol jo lett volna... lehet, hogy iden ismet adok neki eselyt korabbi ultetessel.
Hozzatennem, hogy csak reggeli-delelotti nap eri (keleti fekvesu erkely).

koszi, udv,

Ambulimax Provider

(#1245) bzoley válasza e=mc² (#1244) üzenetére


bzoley
veterán

Nem feltétlenül kell a plafonig növeszteni. Attól, hogy indeterminált, még lehet alakítgatni. Lecsíped a végét, nem nő tovább. Itt-ott meghagysz néhány oldalhajtást, akár kis lombos fát is csinálhatsz belőle.
De léteznek olyanok, amik kicsit tovább nőnek, mint a determinált fajták. Nevet most nem tudok mondani.
Esetleg erkélyládába balkonparadicsom? Nem nő nagyra, kicsi, tömzsi, sűrű. Mondjuk elég apró.

(#1246) Jofi81 válasza e=mc² (#1244) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez jó lehet szerintem. Még nem volt alkalmam kipróbálni, de én ilyet tervezek az ablakba rakni.

(#1247) ngabor2 válasza Jofi81 (#1246) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Valaki nyit egy blogot a paradicsomnak is? Engem is érdekel, de érdemben nem tudnék róla írni, ide "szemetelni" meg szerintem nem kellene :)

(#1248) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

chilit szeretnék ültetni, ahogy olvasom, itt a szezonja. melyik fajták bírják a kevésbé meleget csíráztatásnál? vagy érdemes inkább előre nevelt kispalántát venni földkockában?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1249) bzoley válasza ngabor2 (#1247) üzenetére


bzoley
veterán

Fene tudja, hogy önmagában megélne-e. Néha kerül csak szóba, hozzáértő meg alig akad, és vagy benéz oda, vagy nem. Mindenesetre először a házigazdát kéne megkérdezni, hogy zavarja-e.

Kicsit frissítettem a készletet, talán túl is vállalom magam egy kicsit, sok lesz a jóból.
Átnéztem a meglévő magokat, a habaneronak idei határidő van feltüntetve, úgyhogy rendeltem frissebbet. A jalapeno project is nagyon sikeres volt, a savanyúság nagyon bejött, erre jobban rágyúrok. A sima mellé rendeltem még jalapeno tam-et is, kicsit lehetne lightosabb.
Egyéb kategóriában indul még a kaliforniai, és chocolate beauty. Azt hiszem pár tucat malteros vödröt is be kell szereznem, kevés lesz a kert.

Mr.Csizmás:
Ha nem akarsz vele szöszölni, és be tudod szerezni, lehet érdemesebb nevelt palántát venni. Vagy előcsíráztatással segíteni, bár a melegre akkor is szükség lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1250) escape


escape
aktív tag

No a hétvégén én elültettem a paprikákat. Előtte egy napot áztak langyos vízben. Talán picit segíthet. Habanero red, Scotch bonnet yellow, Belle pepper, Tabasco. Tavaly eléggé elkéstem az ültetéssel, csak nyár végére, ősszel kezdtek beérni. Meleget és fényt tudok nekik bent biztosítani, remélem nem lesz velük komolyabb probléma. Az erősebb példányok majd cserépbe kerülnek a kert helyett, de természetesen oda lesznek kitéve. Talán még egy teleltetéssel is megpróbálkozok.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.