Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) zolikaDB válasza CPT.Pirk (#1997) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jaja, 20 kilós zsák 300 forint, nekem is abban vannak a palánták.

(#2002) sisu2


sisu2
tag

Egyszerre ültettet chiliknél a Scorpionok és a Habanero lassabban fejlődik mint a Jalapeno ,ez normális?

Habaneron nincs még semmi bimbó, virágkezdemény.

(#2003) Jofi81 válasza sisu2 (#2002) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez normális, később majd beéri a habanero a jalapenot.

(#2004) sisu2 válasza Jofi81 (#2003) üzenetére


sisu2
tag

Köszi.

Olyat is olvastam ,hogy ezek a szuper erősek lassabban fejlődnek scorpion ,jolokia.

(#2005) somasz


somasz
addikt

Elég sok Habanero Peach palánta keresi gazdáját kertecskémben. Pár már bimbózik. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2006) zolikaDB válasza Jofi81 (#2003) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nálam is a habanero kisebb, mint a tabasco.

(#2007) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mutattam a képet korábban az agrofóliáról. A palánták harmada túl is élte az első kemény szelet, a többit begyűrte és derékba törte... :U

Szerencsére még volt elég kisebb tövem a hiány pótlására a "falusi vegyes" chilimből.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2008) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2007) üzenetére


sisu2
tag

Voltak szelek rendesen nekem is hajtogatta a palánták szárát gyorsan karóhoz kötöttem ,de neked volt már egy nap égette csapatod is még jó hogy ennyit ültettél.

(#2009) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2008) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek annak a túlélői voltak. :) Most úgy áll a mérleg, hogy 4 ládával kezdtem, kb. 2 - 2.5 láda van még életben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2010) sisu2


sisu2
tag

Most nem kell locsolni :)

Amúgy bírják a chilik a napokig tartó esőt a szétázott földet ?

(#2011) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2010) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ami nem öl meg, az erősít! :D

Amúgy majd a jövő héten megmondom, de szerintem nem. Pár nap esőzés az még nem az, mikor áll a talajvíz a kertben 10 centi magasságban. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2012) escape


escape
aktív tag

Három hét után hazajöttem, és majdnem összeestem a látványtól. Holnap lövök képet. Gyalázatosak a palánták. :(

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2013) Osynho


Osynho
addikt

Nálam a teraszon eresz alatt vannak, így nagy bajuk nem lehet, de belassultak ebben a hideg időben. Még jó, hogy nem ültettem ki őket a végleges helyükre, mert a jégeső tuti odaverte volna őket. :( Nagyon jó lenne már vödörbe ültetnem őket, kinőtték a poharakat, de nem tudom mikor álljak neki. :(((

(#2014) sisu2 válasza Osynho (#2013) üzenetére


sisu2
tag

Nekem is kint vannak vödörben egy pár darab már 1 hónapja most jól szétáztak de olyan hideg nincs már jégeső meg nyáron is lehet.

(#2015) Osynho válasza sisu2 (#2014) üzenetére


Osynho
addikt

Ezért (is) építem a fóliasátrat. :D

(#2016) escape


escape
aktív tag

No hát ők lennének a betegek. Valakinek nincs ötlete, hogy mi lelhette őket? Megégtek?A vödrösökből kettő szinte biztosan kuka, a kiültetettek pedig egészen nagy százalékban túlélték azt a három hetet amíg távol voltam. Sajnos nem tudom mi történt velük időközben.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2017) Osynho válasza escape (#2016) üzenetére


Osynho
addikt

A vödrösek megégtek szerintem. Először kerültek erős napfényre? Egyáltalán nem biztos, hogy meghaltak, nekem is megégtek korábban, aztán nőttek szépen tovább, az új hajtások már ellenállóbbak az UV-re.

(#2018) escape válasza Osynho (#2017) üzenetére


escape
aktív tag

Voltak előtte napfénykúrán. Azonban az elmúlt heti erős napfény lehet, hogy betett nekik. Meglátjuk mi lesz belőlük.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2019) sisu2 válasza escape (#2016) üzenetére


sisu2
tag

Úgy néz ki megégtek ettől még lehet belőle paprika csak később .

(#2020) sisu2


sisu2
tag

Scotch Bonnet még nem olyan nagy és zöld is :)

[ Szerkesztve ]

(#2021) Osynho


Osynho
addikt

Reaper és 7 pod iskolások. :B Most már legyen nyár! :D

Ez a föld meglepően korrekt. Jó tőzeges, laza, nem áll össze, kevés szemét van benne. Remélem a srácoknak is ízlik majd. 700Ft a Tescoban, ha valaki keresné. :)

(#2022) bzoley válasza Osynho (#2021) üzenetére


bzoley
veterán

Rendesen bevödröztél :)
A hét közepétől remélhetőleg javulni fog az idő.

(#2023) Osynho válasza bzoley (#2022) üzenetére


Osynho
addikt

És még több, mint 100 vödröt meg kell csinálnom. :DDD Holnap megyek még egy karikát a boltba, egyszerre 5-6 zsáknál többet nem merek az autóba tenni, szépen lecsüccsen.

(#2024) sisu2 válasza Osynho (#2023) üzenetére


sisu2
tag

Mit csinálsz ennyi chilivel szósz lesz belőle ? :)

Nekem nagyon soknak tűnik 100+ tő .

(#2025) Osynho válasza sisu2 (#2024) üzenetére


Osynho
addikt

Igen, szósz lesz. Persze, hogy rengeteg, a tavalyi mennyiség is sok volt, de fejlesztenem kellett. :) Ha már ültetek, legyen sok.

(#2026) Narancs válasza CPT.Pirk (#1947) üzenetére


Narancs
őstag

Szia!
Mire való a fekete fólia?

Beauty is pain

(#2027) CPT.Pirk válasza Narancs (#2026) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megölni a növényeket... :D Elzárja a fényt, így a gaz nem nagyon fejlődik alatta. Elvileg. Aztán majd a nyárra megmondom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2028) Narancs válasza CPT.Pirk (#2027) üzenetére


Narancs
őstag

állat :C

Beauty is pain

(#2029) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Múltheti állapot:



Egyik orenge habamero, másik early jalapeno. Csak azt nem tudom melyik melyik :D Szerintem a nagyobb a jalapeno. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#2030) e=mc² válasza nelsonmanian (#2029) üzenetére


e=mc²
őstag

A karozottak nincsenek tul kozel egymashoz?

Ambulimax Provider

(#2031) bzoley válasza nelsonmanian (#2029) üzenetére


bzoley
veterán

Szép kert. A jalapeno levele hosszúkásabb, lándzsás mint maga a termés, a habanero levele inkább szív alakú, de tömzsibb. Általában a levél formája követi a termését.

[ Szerkesztve ]

(#2032) Jofi81 válasza nelsonmanian (#2029) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, a kicsi lesz a habanero, a nagy a jalapeno. Nekem is pont ez a két fajta van az ablakban.

(#2033) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Talán kicsit közel vannak, de csak ennyi helyem maradt mire a palántáim elkészültek. Kertészetben fólia alatt keltek a magok.
Tavaly ültettem először chilit, méghozzá mustard habanerot. 60 magból egy növény tudott kifejlődni, elkaptak valami betegséget. 3 paprika lett az eredménye de már annak is örültem.
Idén viszont jó termésre számítok :)

(#2034) sisu2 válasza nelsonmanian (#2033) üzenetére


sisu2
tag

60- magból 1 milyen betegség volt,? az durva.

(#2035) nelsonmanian válasza sisu2 (#2034) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Valami paradicsomvész vitte el őket, nem voltak csávázva a magok. Mondjuk a mostaniakat is ugyan onnan rendeltem, de ezekkel hálistennek nincs gond :)

(#2036) sisu2 válasza nelsonmanian (#2035) üzenetére


sisu2
tag

Hallottam én is ilyenről ,hogy a mag volt fertőzött ez nagyon rossz egy csomó munka meg minden kárba vész.

Nem lehetett permetezni ellene,?

[ Szerkesztve ]

(#2037) CPT.Pirk válasza nelsonmanian (#2035) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi ez a csávázás?

sisu2: ha pl. egy gyakori vírus fertőzést kapnak el a növények, azzal már semmit sem tudsz kezdeni. Legjobb gyorsan elégetni őket, mert jellemzően rovarok (atkák, tetvek) továbbterjesztik.

Narancs: állítólag úgy jó, ha be van takarva az egész szövet 2 centi földdel. Úgy nem tudja felkapni a szél, viszont a funkciója nem romlik. Majd jövőre...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2038) nelsonmanian válasza CPT.Pirk (#2037) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

(#2039) Osynho válasza nelsonmanian (#2029) üzenetére


Osynho
addikt

Szép! A földet hogy oldottad meg? A karózott paprikák alatt mintha másmilyen lenne, mint a többi alatt.

(#2040) nelsonmanian válasza Osynho (#2039) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Sima ásott föld egy kis marhatrágyával feltuningolva, de mindkettő alatt ugyan az van.

[ Szerkesztve ]

(#2041) TeeJay


TeeJay
félisten

sziasztok

SOS-ben van valakinek most bármilyen féle durva paprika cucca eladó?
akár darált paprika akár őrölt paprika vagy szósz is jöhet
a lényeg hogy minimum moruga de ha van akkor reapert is szívesen vennék.

minden féle mód érdekel mert minden üzlet ki van fogyva már sajnos mindenből és gyenge cuccot nem veszek mert semeddig se tartanak.
jelenleg meg nincs pénzem USA-ból szószt rendelni mert 5alatt nem jön ki és idő mire ide ér :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2042) Narancs válasza TeeJay (#2041) üzenetére


Narancs
őstag

függő... ;]

Beauty is pain

(#2043) TeeJay válasza Narancs (#2042) üzenetére


TeeJay
félisten

5ezerért találtam Dave's Ghost pepper sauce-t és abban van paprika kivonat szóval veri a morugát is :D
azt hiszem inkább azt rendelek :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2044) Mika1227


Mika1227
őstag

Egyetlen egy termés maradt meg a Jalapeno-on a többi virág miután elnyílt lehull, mi lehet a gond?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2045) Osynho válasza Mika1227 (#2044) üzenetére


Osynho
addikt

Nekem ilyen akkor volt, amikor nem kaptak elég tápanyagot.

(#2046) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2037) üzenetére


sisu2
tag

Levéltetvek ellen mit tanácsolsz ami jó virágzó paprikához is .

(#2047) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2046) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerencsére még nem kerültem ilyen helyzetbe, de elvileg ezek:

-erjesztett csalánlé, ez egyszerre rovarölő és levéltrágya is, csak kell neki egy 2 hét mire elkészül és azt hiszem nagyon büdös
-dohány lé, mikor már keményen barna a víz a kiázott (langyos vízben?) dohánytól, azzal kell permetezni, mert a nikotin az idegméreg a rovaroknak. Különösebben nem volt még szerencsém ezzel a módszerrel, de lehet a dohány fajtája is számít.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2048) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2047) üzenetére


sisu2
tag

Köszi ezt a neem olajat használtam de nem jött be .igaz nincs sok tetű olyan 5-8 db .

(#2049) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2048) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor még szerencséd van, azokat kézzel el tudod pusztítani egy szalvétával.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2050) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2049) üzenetére


sisu2
tag

Így csináltam csak attól félek jönnek többen is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.