Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Exian válasza maláj (#3999) üzenetére


Exian
őstag

Azonnal át kell ültetni, amikor megveszed, különben - ahogy Escape is írta -, nagyon hamar kámpec neki. Nem is értem, ezeket hogyan "csinálják", hogy egyáltalán élnek, míg a boltba kerülnek.

Ráadásul szerintem semmire sem jó a termésük... ezek erősen csak DÍSZpaprikák. Szárítani szinte nem lehet, mert nálam azonnal rothadni, penészedni kezdett belülről. Nyersen enni meg szintén nem nagy buli... erősnek erős, de olyan... nem jó ízük van, na.

Szintén ahogy Escape ezt is írta, ültess magot, meglátod, nagyon jó élmény, ahogy látod felcseperedni őket :)

Aztán persze jöhetnek nehézségek is, ahogyan idén engem a tetűinvázó ért el. De nem csak engem, nálunk ez most téma városi szinten, a házunk körül csupa tetű és ragacs minden. Nemcsoda, hogy az erkélyre is "áttelepültek", végig fák vannak mindenhol.

(#4002) bzoley


bzoley
veterán

Potyog a könnyem. Ha sikerül a megosztás, akkor a képen három bokrocskám látható. Egy Carolina, egy Habanero, és egy sárga TSM. Szerintem szépek. Egyedüli szépséghiba, hogy ezeket apró korukban elajándékoztam. Ennyi maradt az idei ültetésemből. Talán kapok belőlük kóstolót:)
Szerencsére még jól állok tavalyról savanyúval, szósszal, és szárított habival/tsm-val.

(#4003) Exian


Exian
őstag

Nálunk a napokban ISZONYATOS viharok voltak, hatalmas széllel, nagy lehűléssel. Nálatok mi újság? Mennyire fogják vajon tolerálni a hirtelen lehűlést a paprikák?

Nálunk akkora szél volt valamelyik nap, hogy úgy kellett utánuk kapnom a cserepeknek az erkélyen, különben repültek volna kifele... Hajnalban jött a "nagy bumm", hirtelen viharral, nagyon jó, hogy felébredtem, az utolsó utáni pillanatban értem ki az erkélyre, amikor már tényleg a polcokról/asztalról leeső, FELSZÁLLÓ palánták után kapkodtam.

A gond ugye az, hogy nincsenek rögzítve a cserepeim... viszonylag kicsik is a cserepek, jól ki is voltak már száradva, tehát a cserép nagyon könnyű. Ugyanakkor már mindegyik növényemnek jó nagy "lombkoronája" van, amibe jól bele tud kapni a szél.

Jó nagy felfordulás volt az erkélyen, a feleségem "nagy örömére" :D

[ Szerkesztve ]

(#4004) SoulReaver válasza bzoley (#4002) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nagyon szépek! :)

Mivel eteted őket? :) Látom már van rajta, aminek színe is van. Mennyi idő múlva kezd színeződni?

(#4005) bzoley válasza SoulReaver (#4004) üzenetére


bzoley
veterán

Sajnos ezek már nem az enyémek. Még tavasszal palántaként elajándékoztam őket, tegnap jártam arra először, és láttam meg őket. A többit, amit megtartottam elverte a víz, a jég, a fagy, és Isten összes átka.
De állítólag nem sok törődést kapnak, rögtön ki lettek téve a párkányra, azóta ott vannak, és szerintem vizen kívül mást nem nagyon kapnak. Ajándékoztam másnak is további két palántát, állítólag azok is szépek.
Csak nekem nincs semmim :O

(#4006) Exian válasza bzoley (#4005) üzenetére


Exian
őstag

"De állítólag nem sok törődést kapnak, [...] szerintem vizen kívül mást nem nagyon kapnak."

Tapasztalatom szerint épp az ilyenek lesznek a legszebbek, a legjobbak :D

(#4007) bzoley válasza Exian (#4006) üzenetére


bzoley
veterán

Annyi különbséget látok, hogy ezek rendesen megnyúltak, nekem meg majd' köbméteres bozótjaim voltak tavaly százszámra terméssel, nem győzték elhordani a topiklakók, mert feldolgozni sem tudtam annyit. Persze az értük kapott sört azt igen:)
Viszont szinte közterületen vannak, lehet ellopom őket ;]

(#4008) csobi1


csobi1
tag

Sziasztok! Pár napja barna karika foltok jelentek meg a habaneroim leveleinek fonákján. Vajon ez mi lehet? Van ahol emiatt a levél is fodrozódik.

(#4009) escape válasza csobi1 (#4008) üzenetére


escape
aktív tag

Ha jól látom ezek azok a képek, amiket az FB csoportba is feltettél. Ha ott nem tudtak segíteni, akkor szerintem itt sem fogunk tudni. Nekem is van ilyen a Jalapenon, de nem foglalkozok vele. Teleltetett, valszeg úgysem tartom meg már jövőre. Rendelek majd TAM Jalapeno magot aztán meglátjuk sikerül-e nagyobb terméseket elérni.
Egyébként a növénynek a foltokon kívül semmi baja nincs és más növények sem kapták el.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4010) SoulReaver válasza bzoley (#4005) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nálam fóliában vannak, de nem ilyen szép magasak. Kb 40cm és inkább szélesek. Bokronként 6-7 paprika, de nem tudom mikor fognak színt kapni.. :D Első kísérletem.

(#4011) SoulReaver válasza SoulReaver (#4010) üzenetére


SoulReaver
veterán

Bocsi, a képek lemaradtak :U

Nem mindegyik egyforma magas. Van amelyik még csak most virágzik.

[ Szerkesztve ]

(#4012) csobi1 válasza escape (#4009) üzenetére


csobi1
tag

Igen, én tettem fel a képeket a FB oldalra és valóban nem lett megoldás a problémára. Egyenlőre az van,amit mondasz,hogy komoly bajuk nincs a nővényeknek. Hagyom had fejlődjenek,ha akarnak.
Egyébként teljesen kezdő vagyok a chilik terén. A magokat is egy auchanos habaneroból szedtem ki és ültettem el. Van mit tanulnom,ez egy ilyen év lesz.
Télen rendelek megbízható helyről magokat. Gyüjtöm az infókat a tápoldatokról. Aztán meglátjuk mi lesz. Azért köszi! :)

(#4013) escape


escape
aktív tag

Hű srácok, mindig öröm hazaérni. Ezt nézzétek. Első reaper, pici bokor roskadásig, meg a különlegesek. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4014) SoulReaver válasza escape (#4013) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szépek :) Az a padlizsán színű az miféle teremtmény? :)

(#4015) escape válasza SoulReaver (#4014) üzenetére


escape
aktív tag

Ő kakukktojás, Marconi Purple a neve, de édes paprika. Nagyon finom. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4016) huoc válasza Exian (#3952) üzenetére


huoc
csendes tag

lehet enni zölden, pirosan és a kettő között bármikor. minél fiatalabb, annál "frissebb" az íze, de annál gyengébb. A frissebb ízt nehéz leírni, de olyan "zöldebb", üdébb, levesebb. A legtöbben akkor szüretelik, mikor már repedéses. Én tavaly direkt tettem el csak pirosból és csak zöldből ugyanolyan darált szószt, pár hónap után egészen kis különbség volt csak köztük. Egyébként a jalapeno szól, hogy ő maga mikor akarja, hogy leszedjék, ha felfordítod a termést 90 fokban és lejön, akkor szeretné, ha megennénk :) Arról, hogy pirosan erősebb még annyit, hogy sokak a jalapenot "tömeg" szósznak, meg poppers-nek termesztik, erősről habanero felett kezdhetünk beszélni :) bár ez ízlés dolga.
Amúgy mivel a hozzászólásod régebbi, valszleg már rég megkóstoltad azóta és minden nagyon gromek :)

(#4017) mirci18 válasza Exian (#4003) üzenetére


mirci18
addikt

Nálunk szombaton.
Kukoricáim eldőltek.
Paradicsomok karóval eggyütt kidőltek tetőcserép is repült le.

A paprikák egész jól viselték.
Ami elszomorító nekem nem nagyon akar nőni.
Még virágot a cihili paprikákon nem látok.
Nem tudom lessz e ebből még valami ebben az évben.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#4018) jansky1


jansky1
senior tag

Enyémek is kiültetés után csak nőnek, nőnek, virágot hozni nem akarnak... A paradicsomot meg nem győzzük enni mellőlük :)

(#4019) bladekettő


bladekettő
tag

Sziasztok
Kárt teszek azzal, ha virágzás közben ültetem át a csilit szabad földbe?

The easy day was yesterday! :)

(#4020) escape válasza bladekettő (#4019) üzenetére


escape
aktív tag

Kicsit meg fog állni a fejlődésben, de nagy baja nem lesz.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4021) bladekettő válasza escape (#4020) üzenetére


bladekettő
tag

köszi :)

The easy day was yesterday! :)

(#4022) Ittnemaz válasza jansky1 (#4018) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

milyen vizzel locsolod öket?

(#4023) jansky1 válasza Ittnemaz (#4022) üzenetére


jansky1
senior tag

Kerti tó vizével. Hozzá kell tennem, elég későn lettek kiültetve. Első évem, rengeteg tanulságot sikerült levonnom így is.

[ Szerkesztve ]

(#4024) Met


Met
nagyúr

Numex twillight-on van valami külső jel ami jelzi hogy megérett, (finoman) nyomkodom időnként de félek hogy már attól puhult meg. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4025) sisu2 válasza Met (#4024) üzenetére


sisu2
tag

Ne nyomkodd kóstold meg szerintem már jó lesz.
Már piros 2 hete akkor érett.

[ Szerkesztve ]

(#4026) Ittnemaz válasza jansky1 (#4023) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

nekem is kicsik,de virágoznak söt van amin lesz kis termés is,szoval mással lesz ott baj.

(#4027) jansky1 válasza Ittnemaz (#4026) üzenetére


jansky1
senior tag

Mik a tippek, miért nem virágzik a növény? Más is felszólalhat nyugodtan 😷 teszel be egy képet, hogy mekkora növény virágzik nálad?

[ Szerkesztve ]

(#4028) Tsmc válasza jansky1 (#4027) üzenetére


Tsmc
újonc

Mivel a kerti tó vize max. nitrogénben lehet dús (ha halak is lakják), így csak nőni fog, nem jut túl a vegetatív szakaszon. A chili kimondottan káliumigényes növény a generatív szakaszban. Adj neki Volldünger Linz tápot, ha azt akarod hogy rendesen teremjen is.

[ Szerkesztve ]

(#4029) jansky1 válasza Tsmc (#4028) üzenetére


jansky1
senior tag

Adogatom, hetente egyszer, 2 liter vizenként egy kávéskanállal, ahogy itt írta egy tisztelt fórumtárs.

(#4030) Ittnemaz válasza jansky1 (#4027) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

persze csinálok majd,
én a kloros csapvizet találtam virág fejlödésre kártékonynak,azért kérdeztem.

(#4031) Tsmc válasza jansky1 (#4029) üzenetére


Tsmc
újonc

Akkor türelem. :)

(#4032) jansky1 válasza Tsmc (#4031) üzenetére


jansky1
senior tag

Ez a mennyiség elég nekik ?

(#4033) Tsmc válasza jansky1 (#4032) üzenetére


Tsmc
újonc

Nekem kifejlett méteres töveim vannak. Heti egy mokkáskanállal kapnak. Hogy ez sok vagy kevés...?

(#4034) jansky1 válasza Tsmc (#4033) üzenetére


jansky1
senior tag

Hígítod, vagy megy a földre?

(#4035) sisu2 válasza Tsmc (#4033) üzenetére


sisu2
tag

Szerintem ez is fajtánként változik ,ill milyen szakaszban van a növény ,víz .föld stb.

De azért nem kell túllihegni :) ezt csak általánosságba írtam

(#4036) Ittnemaz válasza jansky1 (#4027) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag


[ Szerkesztve ]

(#4037) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Régen raktam már fel képeket, itt tartok:


Ez majd 10cm hosszú piros cucc lesz, nem tudom mi de elég kemény és úgy látszik bőtermő. Viszont a mag
amiből származik az nem így termett, hanem egy termő ágvégen 3-7 paprika volt. Szóval nem hasonlít a szülő növényre de biztos jó lesz. :)


Na ez itt a kert! Reaper, Scorpion, Bolivian rainbow, meg majd meglátjuk. Sajnos nem írtam fel, hogy mit hová raktam... :DDD


Természetesen megint a "Tamási rettenetes" tart az élen a termés terén. :K


Ez a két kép ugyanaz, csak a cégnél tartott 3 tövet ábrázolják. Az alsó kép levél ritkítás után készült, mert hajlamos bokrosodni, kicsit meg kell ritkítani néha.


Ez az itthon tartott Trinidad skorpióm. Virág még nincs rajta, de már igen nagy. Őt majd megtartom télre is.


Ez a kettő meg csak úgy mellékesen a "magyar szőke dinnye" növénykém. Ezekre büszke vagyok. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4038) sisu2 válasza CPT.Pirk (#4037) üzenetére


sisu2
tag

Neked a munkahelyeden már jó régóta van paprika azokkal mi van ?

(#4039) CPT.Pirk válasza sisu2 (#4038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Felütötte a fejét ez: [link], ezzel jó ideig húzták a tövek de mivel nem javult a helyzet, így kidobtam őket és kezdtem egy új generációt ugyanabból a magból.

Azóta rájöttem, hogy egy kis rovar terjeszti ezt a furcsa dolgot, tippre valami atkaféle lehet. Idén is megjelent a paprikáinkon de még idejében tudtam kezelni a dolgot az összes tő mospilan-os kezelésével. Úgy sem volt könnyű dolgom, mert ezek nem nedv szívó dögök, vagy legalább is még csak szaladgálni láttam őket, így több kezelésre volt szükség de végül én győztem és megmaradtak a tövek.
Hogy aztán honnan kerülnek ezek elő vagy mit csinálnak konkrétan a levelekkel...

Amit a képeken láttál, azok vannak most helyettük. Eddig nem nőttek olyan nagyra mint a régiek, de még erősebbek lettek. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4040) tocsek18 válasza tocsek18 (#3613) üzenetére


tocsek18
senior tag

újra jelentkezek, április májusban jöttek a hidegek és a palánták kint maradtak, hát a paprikáknak betett a hideg nagyon, nem nagyon lesz termés, meg se nőttek nagyra a palánták, bár hébe hóba virágoznak, paradicsomok bírták a hideget, akkor jön a kép spam, hogy hogyan is állnak most, azt már most kijelenthetem, hogy több paradicsom lesz mint paprika :/, de legalább kis csilik túlélték a hideget :D és befognak érni:

a "dühöngő", elfogytak a karók, újak nem lettek véve, ki merre lát arra nő, pár tő nagy szemű van benne többi koktélparadicsom
egy
kettő

a ház oldalába ültetett koktél paradicsomok, viszonylag sok termésük van, ahhoz képest, hogy kb naponta 2-3 óra napfényt kapnak
egy
kettő
három
négy
öt
hat
hét
nyolc
kilenc

a fő ültetvény 2 sor, talán túl közel lettek egymáshoz ültetve, sima kerek alap, meg valami másik hosszabb szilva alakú fajta és talán egy harmadik féle is:
egy
kettő
három
négy
öt
hat
hét
nyolc
kilenc
tíz
tizenegy
tizenkettő

akkor jöjjenek a paprikák:
a legbaloldalibb elvileg kápia sor, mellette 1 sor erős, a többi sima fehér paprika, a legjobb oldali 1 sor csili:
egy
kettő
három
négy
öt
hat
hét
nyolc
kilenc
tíz

csilik:
egy
kettő
három
négy

aug végén újra jelentkezek

(#4041) Thrawn


Thrawn
félisten

Hozok már én is pár képet:

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4042) sisu2 válasza Thrawn (#4041) üzenetére


sisu2
tag

Szépek nekem így néz ki a reaper mint az első és a harmadik képen az utolsó meg 7 Pot Brain Strain ?

(#4043) CPT.Pirk válasza Thrawn (#4041) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az utolsó kép az kemény. Mint egy here a hidegben... :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4044) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Nekem így állnak, de nem sötétednek egyáltalán... Feszes mind1ik, de nem akarnak érni... :)

Hangyák ellen van valami bevált módszer? Nagyon sok mászkál rajtuk..

[ Szerkesztve ]

(#4045) Digitalpimp válasza CPT.Pirk (#4039) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ez tripsz kártétel. Alattomos kis dögök, mert van olyan lárvastádiuma ami a földbe megy le, aztán ott fejlődik tovább. Ott pedig nem tudod irtani semmivel, mert nem táplálkozik. Azért van az, mikor már fent eltűntek azt hiszed végük, utána megint megjelennek. A levélen lévőket a felszívódó szerek elég jól viszik, csak kell számolni legalább egy bő hónapot mire elvileg kiirthatók, ezért kell min. két kezelés, meg nem árt közé keverni egy kis kontakt cuccot is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4046) CPT.Pirk válasza Digitalpimp (#4045) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oh, ha ezt akkor írod! Jó sokáig kerestem, hogy mi lehet a probléma forrása. Most utoljára az volt a megoldás, hogy a földre is fújta a Mospilanból, meg a növényre. 2x kezeltem így minden tövet, gondosan a levelek fonákját is befújva az megoldotta a gondot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4047) looser


looser
addikt

És a biokertészetek hogyan oldják meg? Én, ha látok valami elváltozást, jön a zuhany, ami időleges megoldás. Persze kertben ez nem járja.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4048) CPT.Pirk válasza looser (#4047) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Génmódosított növénnyel. :) Amúgy nem tudom, mert levéltetvek ellen pl. még egyik népi praktika sem működött. - izé, az erjesztett csallánleveles lével való permetezést még nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4049) Thrawn válasza sisu2 (#4042) üzenetére


Thrawn
félisten

1. Habanero Magnum Orange
2. Carolina Reaper
3. Chocolate Habanero
4. Trinidad Moruga Scorpion Red

CPT.Pirk: hát kb :D

+SoulRiever-: hangyák akkor vannak egy növényen ha levéltetű is van. A kilátásért nem másznak fel rájuk :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4050) SoulReaver válasza Thrawn (#4049) üzenetére


SoulReaver
veterán

Pedig 2x lett permetezve előző héten. Tetvek már nincsenrk, csak hangya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.