Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) TeeJay válasza sisu2 (#4998) üzenetére


TeeJay
félisten

a két balszélső Yellow Moruga a két jobbszélső Red Moruga
gondolom mindnek akkorának kellene lennie mint a bal szélsőnek ami már szépen megindult

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5002) grizlisandor válasza TeeJay (#5001) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ezek a Blumen magokból fejlődött palánták?

(#5003) looser válasza TeeJay (#5001) üzenetére


looser
addikt

Pont ilyen ablakom van, csak át lett szereltetve egyoldalasra. Jók ezek a '80-as években épült panelek :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5004) Jofi81 válasza csucsu21 (#5000) üzenetére


Jofi81
őstag

Én is kiraktam az átteleltetett növényeket hétvégén, a habaneroknak meg is égett a levele, le is hullajtottak jópárat. Remélem, hogy azért helyrejönnek. Érdekes, hogy a jalapenoknak semmi bajuk.

(#5005) TeeJay válasza grizlisandor (#5002) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen blumen magok
Adok nekik tápoldatos vizet is remélem jobban fog növekedni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5006) joco81


joco81
csendes tag

Sziasztok!

Van egy sárga skorpió palántám, ami a csatolt képen látható. Elég késői vetés, áprilisban kelt ki valamikor, kb 4-5 hetes.
Normális, hogy csak ilyen kicsi még? Az normális, hogy ilyen kis "fodrosak" a levelei?

A Lidl melegházas cucc tőzegszerű ültető közegében kelt ki (a ki nem kelt Cayanne magvak helyén), ezután kb 3-4 héttel, amikor már volt 3-4 kis levele, átültettem joghurt pohárba, virágföldbe, kapott foszfor túlsúlyos tápoldatot. Ezután egyébként észrevehetően megindult, de gyanítom, hogy fejlődhetne jobban is...

Pár hozzászólással ezelőtt látszik, hogy TeeJay sárga morugája sokkal nagyobb és normál levelei vannak...

TeeJay, mennyi idősek a te palántáid?

Köszi előre is, ha van tippetek!

Üdv!
Jocó

(#5007) Digitalpimp válasza TeeJay (#5001) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

TeeJay, Joco81 ezek nagyon kicsik, valami nem ok ott. Föld, fény, táp milyen? Már sokkal nagyobbnak kellene lenniük, akár már az ablakban is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5008) looser


looser
addikt

Tudom, kicsit hatásvadász cikk, de én most hallok először erről a paprikáról.

Létrehozták a világ legerősebb paprikáját

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5009) joco81 válasza Digitalpimp (#5007) üzenetére


joco81
csendes tag

Helló!

Ami a fényt illeti, nem lámpáztam, ablakban ami fényt kapott, plusz kartonra ragasztott alufóliát tettem a másik oldalára, hogy az ami fényt visszaver, annyival is több legyen neki, plusz ne hajoljon el annyira a fény felé.

A föld, nem annyira minőségi, Praktikerben kapható legolcsóbb, 500 Ft/zsák.

A táp igazából táprúd, nem oldat, szintén Praktikerben kapható Substral Balkon blumen, NPK 13-16-11. Ezt találtam a praktikerben, ami legjobban foszfor túlsúlyos volt.
A rudacskákból vékony szeleteket vágtam, azokat, illetve a morzsalékát belekevertem a földjébe.

A többi chilinél tök ugyanezt a módszert alkalmaztam, idősebbek úgy egy hónappal, de ahogy látjátok a képen, ez a skorpió egy hónap múlva sem lesz akkora mint a két legnagyobb jalapeno :)

Apropó, a jalapenok levelei picit hullámosak és apró barnás pöttyök jelentek meg rajtuk. Csak a legfelső leveleiken. Az mi lehet?

Köszi előre is a választ!

Jocó

[ Szerkesztve ]

(#5010) Digitalpimp válasza joco81 (#5009) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A táprúd ilyenkor nem a legszerencsésebb választás, főleg mikor még ilyen kicsi. Szerintem ültesd át Florimo palánta földbe, abban van kaja is, meg jó laza szerkezetű, meg már nyugodtan kirakhatod őket, ha van hova. Nekem már az összes kint lakik az erkélyen második hete. Először óvatosan árnyék alatt szoktasd őket, aztán mehetnek a napra.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5011) Enton válasza joco81 (#5009) üzenetére


Enton
addikt

Ventilátort tolhatsz nekik ha van rá mód, sokat vastagodik a száruk tőle. Persze első perctől kezdve jó hatást tud dobni egy megfelelő légmozgatás.
Ha kintre szánod őket már bőven jók, mint mondták is.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5012) TeeJay válasza Digitalpimp (#5007) üzenetére


TeeJay
félisten

sima lidl általános virágföldben vannak
kapnak is tápoldatos vizet meg egész nap ablakban van igaz csak déltől süt oda a nap de azért elégnek kellene lennie szerintem

majd kiderül mi lesz belőle :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5013) joco81 válasza Enton (#5011) üzenetére


joco81
csendes tag

Köszi a tippeket. Jaja, mennek hamarosan az erkélyre.

A levelek hullámosodása és a pöttyök mitől lehetnek? Arra van tippetek?

[ Szerkesztve ]

(#5014) joco81 válasza Digitalpimp (#5010) üzenetére


joco81
csendes tag

Neked is köszi szépen a választ!

(#5015) Digitalpimp válasza TeeJay (#5012) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az ablakban kellene nőnie, nekem a nyugati fekvésűben a legszebbek mindig. A Lidl föld nem szokott rossz lenni, annyi inkább, hogy elég sok darabos cucc van benne, meg eléggé össze tud tömörödni. Lehet, hogy egy kis lazítás nem ártana neki, vagy egy átültetés. Most, hogy már ilyen hosszúak a nappalok meg süt a nap, ezerrel kéne nőnie.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5016) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ikertornyok rovat... A felső képen azok a paprikáim vannak, amiket itthonról bevittem a céghez, az alsón meg az itthon hagyott társaik. A bentiken már 1 termés is érik, az itteniek meg alig élnek. Az igaz, hogy hamarabb kellett volna kiültetnem őket a poharakba, azzal elkéstem. Na meg a bentiek Florimo földjét feljavítottam zöld tea porral és úgy néz ki, ott valamit nagyon eltaláltam. ;] Tápozva egyformán voltak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5017) grizlisandor válasza TeeJay (#5005) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nálam így néz ki a Red Moruga, körülbelül egy idősek a blumen magról nevelt palántáink.
Az enyémnek is van valami baja, talán génhiba...

(#5018) TeeJay válasza Digitalpimp (#5015) üzenetére


TeeJay
félisten

lehet akkor átültetem hétvégén mert nekem is fura hogy 4-ből 1 nő rendesen a másik 3 meg alig

ha óvatosan kihúzom és új edénybe teszem friss földdel az már jó lesz ugye?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5019) Enton válasza grizlisandor (#5017) üzenetére


Enton
addikt

Úgy fest ezek a blumen magok szeretnek ilyen szélsőséges dolgokat mutatni. A többségünknél ilyen változóan alakulnak.
Nekem is 3 átültetésből 1db a 2dik napra az első tápos locsitol megadta magát, a másik kettő okés de érdekes módon a kisebb cserépbe került lett a virgoncabb, így majd helyet is cserélnak a napokban.
Nameg a sárgák is elkezdtek virgonckodni de csak szerényen.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5020) grizlisandor válasza Enton (#5019) üzenetére


grizlisandor
addikt

Chili-s facebook csoportban páran röhögnek, hogy idén is mi lesz ezekből a Blumen magokból.

(#5021) Digitalpimp válasza TeeJay (#5018) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A műanyag poharakat vág le róluk óvatosan sniccerrel, aztán amennyire lehet a gyökerekről rázd le a régi földet és úgy ültesd az újba. Ilyenkor meg már nem kell bent nevelgetni, mehet ki az erkélyre vagy szabadba. A jó fény a legfontosabb, utána jön a többi.
Más. Felhívom a fórumtársak figyelmét, főleg akiknek már kint vannak a növényeik, hogy már megjelentek a levéltetűk. Érdemes odafigyelni rájuk és egy jól időzített megelőző csapást mérni, mondjuk egy adag Mospilannal. Ki kell rakni sárga csali lapokat, azon jól nyomon lehet követni, hogy mennyien vannak. Nem kell venni az aranyáron adott boltit, csinálni kell valamilyen sárga színű papírból - akár nyomtatni - és bekenni egérragasztóval. Egy tubus sok szezonra elég.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5022) Enton válasza grizlisandor (#5020) üzenetére


Enton
addikt

Végülis annyira nem vészes a dolog, ha piros/sárga lesz egy-egy darab utána már végtelen a saját magok lehetséges száma, azokból meg aztán felőlem lehet majd 100-ból 1 is csak jó az se baj. De ennyire rossz arányokat még nem igen láttam.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5023) Koree


Koree
csendes tag

Sziasztok! Az normális, hogy a palánta bizonyos levelei nem akarnak "kinyílni", hanem ilyen befele fordulók? Ha nem, esetleg tudtok tippet, hogy mit csináljak velük? :) Köszi!

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5024) Exian válasza Digitalpimp (#5021) üzenetére


Exian
őstag

"aztán amennyire lehet a gyökerekről rázd le a régi földet és úgy ültesd az újba."

Én úgy tanultam, hogy minél kevésbé kell lerázni a régi földet. Pontosabban, a régi, eredeti földből minél több maradjon a gyökérzeten. Persze én is meg szoktam kicsit tépázni a gyökeret, meg fellazítani az összetömörödött földet, de csak minimálisan. Én így csinálom sok-sok éve, eddig bevált, sohasem szoktam lerázni a régi földet a gyökérről. Régen megcsináltam ezt 1-2 szobanövényemmel átültetéskor, na, azok rövid időn belül el is haláloztak. Azóta így ültetek át, hogy csak picit visszanyesem a gyökeret és minél több eredeti földet próbálok megtartani a gyökérzeten. De persze lehet, hogy én csinálom rosszul, vagy pedig félreértem az "...amennyire lehet rázd le..." kijelentésedet. Én úgy értelmeztem, hogy arra gondolsz, hogy "minél jobban, minél több legyen lerázva", de lehet, hogy te máshogy értetted.

Koree: ezek szerintem még csak sziklevelek, azok nem nyílnak ki, majd ha már kifejlődik a palánta, le fogja ezeket dobálni (én le is szoktam szedegetni, ha már sok rendes levél van a nagy palántán). Majd a lomblevelek lesznek nagyobbak és azok szépen ki fognak nyílni.

[ Szerkesztve ]

(#5025) Koree válasza Exian (#5024) üzenetére


Koree
csendes tag

Értem, köszi!

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5026) looser


looser
addikt

Kétéves Karolinák kikelhetnek még szerintetek? Egy hete lettek földbe dugva. Pedig már tavaly év végén terveztem, azután mindig volt más :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5027) Exian válasza looser (#5026) üzenetére


Exian
őstag

Ha megfelelően volt tárolva, akkor simán.

(#5028) #peter


#peter
csendes tag

3dl-s pohárból mekkorába ültessem át?

(#5029) Exian


Exian
őstag

Helyzet-kép. Kb. 8-10 múlva fogom tudni csak kiültetni őket szabad földbe, nem lesz az késő? Max. még ezen a héten tudnám valamikor, de akkor 1 hétig nem tudok rájuk nézni és locsolni, mert a jövő héten nem lesz rá lehetőségem.

Ti kiültetnétek most, vagy még várnátok 8-10 napot?

(#5030) Digitalpimp válasza Exian (#5024) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Normál esetben természetesen én is csak kiemelem földestől a kis edényből és be a nagyba a friss földel. Viszont ebben az esetben azért mondtam, hogy rázza le, mert valószínű, hogy rossz, tömörödött földben volt eddig, azt meg felesleges tovább vinni. A növények gyökerét is akár meg lehet formázni átültetéskor, főleg mikor visszafelé, kisebb edénybe ültetünk, mondjuk bonchi készítés miatt. Az, hogy a szobanövényed elhalálozott, csupán a véletlen műve. Lehet, hogy nem jó időszakában történt az átültetés, lehet, hogy pont pihent a növény és nem indult meg.

A saját növényeiddel szerintem inkább várj még, főleg ebben az össze-vissza időben, meg ha nem is tudsz rájuk nézni. Úgy látom, még simán elférnek odabent. Jól látom, Cayenne lesz rendesen?

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5031) Exian válasza Digitalpimp (#5030) üzenetére


Exian
őstag

Lehet. De én ott annál teljesen le is mostam a gyökérről minden gramm földet :D Úgy nem nehéz kinyírni szerintem, kicsi az esélye, hogy a gyökér az új földben rendbe jöjjön. De ez már uh, 10-en X éve volt.

Elférnek még bőven a lakásban. Itt meg lesz, aki locsolja, szóval akkor mindenképp várok még a kiültetéssel. Ráadásul még kell őket szoktatni napfényhez is, mert ezek még nem jártak ablakon túl. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5032) #peter


#peter
csendes tag

Van egy 10 literes vödör amiben van egy Habanero.Milyen tápot kaphat?

(#5033) looser válasza #peter (#5032) üzenetére


looser
addikt

Én a 'Vitaflóra - Eper és zöldségfélék' tápoldatot használom. Illetve használtam, két éve, amikor utoljára ültettem. Szépek, egészségesek lettek. Azután a tetvek lelegelték :-(

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5034) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vettem egy szép tő Peter chilit 500-ért, meglátjuk mi lesz belőle :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5035) Digitalpimp válasza #peter (#5032) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A növényed fejlődési stádiumának megfelelőt. Virágzásig mehet neki bármilyen kiegyenlített NPK arányú táp, termésnövekedésnél meg a kálium túlsúlyosabb az ajánlott. Voldünger, Vita eper-zöldség, Kristalin, Ferticare, stb.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5036) sisu2 válasza CPT.Pirk (#5034) üzenetére


sisu2
tag

Jó ár ilyet kerestem én is pár éve :K

(#5037) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
Az egyik tabascom kb 25 centis a white habanero olyan 20 de már mind 2-őn van egy egy virág normális hogy ilyenkor már virágot hoz ? csak mert a száruk még igen csak vékonyka.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#5038) CPT.Pirk válasza sisu2 (#5036) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

El kellett volna jönnöd a PTE botanikus kertbe most a kiállításra, az enyém is onnan van. Meg egy piros habanero is, szintén 500-ért.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5039) sisu2 válasza csucsu21 (#5037) üzenetére


sisu2
tag

Igen jó időben napos helyen, ezeket én leszoktam csipkedni vagy leesik magától pont azért mert még fejlődnie kell ne a termést nevelje :)

CPT.Pirk . Úgy már nem jó ár messze van. :R

[ Szerkesztve ]

(#5040) Exian


Exian
őstag

Mai szerzemény eme kis aranyos palánta.

Nem helyben, hanem konkrétan a Balaton partján, a Balatonszárszói piacon lőttem ma reggel :D Egy öreg nénike árulta!

Csak azért hoztam el, mert bele volt szúrva egy kis tábla, rajta: "Habanéró paprika". Na mondom, ha egy öreg nénike ilyet árul, az rossz nem lehet. Kérdeztem tőle, hogy pontosan milyen típus habanérón belül, erre persze már nem tudott válaszolni, szerintem nettó parasztvakítás volt a tábla, biztos unoka vagy ilyesmi mondta neki, hogy írja azt ki, az jól hangzik, majd jönnek az "ich heisse Johán" turisták, hadd vigyék... :D Annyit mondott, hogy "ilyen rózsa szerű termése lesz!". Jólvan mondom, 150 Ft nem pénz, gyere velem, velem jössz!

Nagy kamus nénike volt, besírtam rajta. Vettünk még nála citromfű-gyömbér szörpöt is. Ott azzal trükközött nagyon aranyosan, hogy a PET palackos verzió 600 Ft volt a fél literes, ugyanez üveges verzióban 700 FT! Kérdezem tőle, miért drágább az üveges? Aszongya', hát azért, mert az olyan üvegben van, ami 140 Ft neki, meg még 20 Ft rá a kupak! Mondom neki, hogy de néni, akkor az már 160 Ft, akkor miért nem 760 Ft? Aszongya', hát annyiért már nem vennék meg. Aztán félre értés ne essék, az üveg egy simán újrahasznosított, kidobott HIPP-es gyerekital üveg volt, szóval tökre nem is valami drága vásárolt üveg, hanem amit talán úgy kukázott, vagy kapott az unokákról visszamaradva. Mindegy, vicces volt, ezért vettünk abból is egyet, bár végül "válság van" felkiáltással csak a PET palackos verziót. Úgy vagyok vele, hogy 600 Ft nem kevés, de ha megnézzük a bolti, ócska lónyál szörpöket, a legolcsóbb, "gyümölcsöt nem látott" verziókat, ott is 500 Ft-nál indulnak a fél literes cumók. Finom, be is nyomtam egyet belőle ott helyben, mivelhogy nyaralni mindig SZIKVÍZ-zel megyünk, szóval a csomagtartó tele volt szódával, ott a piacon helyben nyomtam egy kisfröccsöt belőle.

(#5041) Digitalpimp válasza Exian (#5040) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

"Bírom" én is ezeket az őstermelőket. Max. földje van, de hogy nem termel rajta semmit, az fix. Veszik a multikban az árut, a piacon meg előadják, hogy hű meg ha. :) A paprikádra kíváncsi leszek, mi lesz belőle. Zsákbamacska paprika. :DD Mint a kínai magokból.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5042) grizlisandor válasza Exian (#5040) üzenetére


grizlisandor
addikt

Sok sikert hozzá, reméljük paprika. ;]

A szörpös rész először zajlott le, akkor palántát én nem vettem volna ott. :DDD

(#5043) Anathema67 válasza Digitalpimp (#5041) üzenetére


Anathema67
tag

Én mint becsületes őstermelő "bírom" az ilyen általánosításokat. Ismersz egyáltalán egy őstermelőt is...?

(#5044) Anathema67 válasza Exian (#5040) üzenetére


Anathema67
tag

Szia, ismeretlenül nem akarom megvédeni a nénit de a Mexikóból származó vetőmagos zacskóra simán csak Habanero van írva.

(#5045) Digitalpimp válasza Anathema67 (#5043) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igaz, hogy nem igazán ide tartozik, de ha már így beleálltál a témába, akkor:

1. Akinek nem inge, annak nem fáj.
2. Igen, ismerek többfélét is, mint ahogy az előző hozzászólásban vázolt is az egyik.
3. Nem általánosítottam, hanem konkrétan leírtam egy bizonyos típust, lásd 2. pont.
4. Én még nem láttam Mexikóból származó nálunk forgalmazott vetőmagos zacskót, de akár lehet is. Amennyiben így van, akkor meg a fajtája Mexican Orange Habanero. :) A szép rózsás fajta.
5. Részemről lezárva, ha valaki még esetleg megsértődött, azoktól 1000 bocs meg egy anyamedve.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5046) Exian válasza Digitalpimp (#5041) üzenetére


Exian
őstag

Szerintem ez a néni a saját cuccait árulta, azzal nem volt gond. Csupa házias holmi, ahogy a képen is látható, tejfölös pohárban a palánta, ezt biztos ő ültette. Voltak még lekvárjai, savanyúságok, meg többféle szörp, házias kivitelben. De el tudom képzelni, amit írsz, hogy nem saját dolgaikat árulják sokan, de ezen a piacon saját holmik voltak így ránézésre. De amit említettél, az nagyban is működik, elég ha Villány felé nézünk, ott a nagy nevek nagy borai nagyrészt nem saját szőlőből, sőt, sok esetben nem is saját borból készülnek, hanem felvásárolják innen onnan. Nem mindegyik termelő és nem minden bor esetében, de nekem villányi termelő ismerős mesélte, hogy hiába vásárolt új területeket, még így is kevés a szőlője, szerencsére annyira fogy a bor neki (több pécsi borozóba is szállít), hogy rendszeresen vesz szőlőt, sőt volt, hogy kész alapbort is.

(#5047) Anathema67 válasza Digitalpimp (#5045) üzenetére


Anathema67
tag

Csak a 4. pontra válaszolok érdemben, a többivel magadat minősítetted. Szóval nem szeretnék lemenni a szintedre...

Mexikóban vásárolt gyári csomagolású vetőmagról van szó.

(#5048) Exian válasza Exian (#5046) üzenetére


Exian
őstag

Jah és ugyan ezen a piacon egy másik termelőnél olyan házi parmezán jellegű sajtokat vettünk, hogy uhh. Brutál érett, erős sajtok, hogy kegyetlen. Aki nem szereti vagy nem ért hozzá, azt mondja rá, hogy "fujj mi ez a tömény büdös sajt", de én imádom :) mindenféle izesítésű volt köztük. Ettem most is pár falatot, majd' bele szédültem, de ezek így jók :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5049) Digitalpimp válasza Anathema67 (#5047) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az olyan embereket is imádom, mint te vagy. Beleáll mindenbe, aztán az első "pengeváltás" után lezárja a témát a szokásos "nem süllyedek le a te szintedre" elcsépelt dumával. Nem is kell, én elvagyok a saját szintemen. Peace.

Exian: Igen, a kistermelő is más kategória, ahogy írod. Elvileg ő sem használhatna nem általa termelt alapanyagot, de sokan nem foglalkoznak ezzel, ellenőrzés nulla, mit veszíthet?
Mikor sorkatona voltam, a laktanya mellett közvetlenül már rendes magánházas utcák voltak, ott volt egy öreg néni, fehér házibora mindig volt, de tőkéje egy sem. :) Ha meg vörös bor kellett, azt meg a kreppapír megoldotta. :D

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5050) Exian


Exian
őstag

Nos "gyerekek", a kocka el van vetve. Ma kiültettem az ~50db palántámat. Tudom, kicsit talán sűrűn ültettem, de perpill nincs nagyobb területem felásva, előkészítve a kis kertemben, de talán jó lesz így is (kb 30x30 centire vannak egymástól). 400 nm az egész terület, abból még csak kb. 50 nm-t tudtam művelhetővé tenni :) Kínkeserves munka ez mindenféle gép nélkül. Puszta kézzel és lábbal sikerült művelhetővé tennem ezt az 50 nm-t is, előtte ezen a területen vadregényes táj volt még tavaly előtt, meggy és egyéb cserjékkel.

Mellettük már bújik szépen a retek, többféle saláta, hagyma, meg 1-2 fűszernövény, meg a feleségem elengedhetetlen kardvirágjai :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.