Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) trance89 válasza lakisoft (#3000) üzenetére


trance89
őstag

kellemesen, bármihez ehető
mondjuk a család többi tagja már ettől is könnyezik :D

(#3002) lakisoft válasza trance89 (#3001) üzenetére


lakisoft
veterán

:)

(#3003) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a 3:43-at nézzétek végig, mert szerintem megtaláltuk TeeJay mamáját. ;] Illetve nem, mert amit ez az indiai mami csinál Nagalandon az olyan, mintha a Szuperemen unalmába kriptonitot dugna a seggébe.

Elnézést a stílusért, de ha megnézitek ezt a Gordon Ramsey-s videót, akkor érteni fogjátok. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3004) sisu2 válasza CPT.Pirk (#3003) üzenetére


sisu2
tag

Ezt láttam nagyon durva Jolokiát keni szembe szájba. :)

(#3005) CPT.Pirk válasza sisu2 (#3004) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De miért dörzsöli a szemébe??? :O ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3006) TeeJay


TeeJay
félisten

mert ott hamarabb hat gondolom :D

(kevin és perry a csúcsra tör című filmből Jobbszem Paul így húzta le a piát) :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3007) CPT.Pirk válasza TeeJay (#3006) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jobbszem Paul... Na te is a régi klasszikusokon nőttél fel! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3008) sisu2 válasza CPT.Pirk (#3005) üzenetére


sisu2
tag

Mondjuk az már nekem fájt :)

(#3009) Paddington


Paddington
csendes tag

Házi barkács pro tippek.

Továbbra is ajánlom a blogot, nagy pacsi a bloggazdának.

Steinhart Nav B Chrono II 44 mm és Davosa Argonautic eladó

(#3010) távcsőves válasza lakisoft (#2991) üzenetére


távcsőves
senior tag

Üdv!

Milyen magokat és honnét rendelted? Kezdő vagyok. :B Vagyis majdnem teljesen. A lényeg van egy kis kerti tavam és grillező helyem. Eddig 2 tő paradicsom és két tő tv paprika volt minden évben itt nagy ládában. A palántákat minden évben a helyi piacról szereztem be egy nénitől. Gondoztam őket, termettek a zöldségek, finom volt, és szépek is voltak. Idén szeretném egy kicsit bővíteni a választékot mind paradicsom, mind paprika vonalon. Nem tagadom, Cpt.Pirk írása még az ősszel volt a végső lökés. A lényeg, most már én szeretném a palántákat is nevelni. Magot szeretnék venni, és magam csinálni mindent a kezdetektől. Tudtok ajánlani ehhez mérten még írásokat? Rengeteget olvastam az elmúlt napokban, de nagyon kezdőknek való írást nem.

Az alább linkelt írást (growe box) is már 3*or elolvastam. :)

[ Szerkesztve ]

(#3011) tmogyorosy válasza távcsőves (#3010) üzenetére


tmogyorosy
újonc

Nézz körül itt:
[link]
Meg itt:
[link]

(#3012) Ittnemaz válasza távcsőves (#3010) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

szia nekem van pár fölös magam ha érdekel és van pár fölös paradicsom magom is....

(#3013) távcsőves válasza tmogyorosy (#3011) üzenetére


távcsőves
senior tag

Köszönöm, olvasom már ezerrel! :C

@Bednarik: privizz rám!

(#3014) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Sziasztok!

Segítségetek kérném. Jelenleg 3 félét ültettem el pontosan 1 hete: Jamaican Hot Red, Ghost Chili és Carolina Reaper. Mindenhol 1 hónapos időt írnak általában, de ezek most 1 hét után már kikukucskálnak a föld alól (kivéve a Carolina Reaper). Ez lehetséges szerintetek vagy valami mást termesztek? Éjjel-nappal 30-32 fokos meleget kapnak lámpa hatására, ha számít.
Illetve, egyik cikkben olvastam, hogy 3000 kelvines lámpával világítják őket, ha nincs nap. Az szerintetek elég nekik? 6500 kelvinest tervezek beszerezni, mert hogy elvileg azaz "igazi mesterséges napfény". Viszont, ha elég a 3000k(ami van is itthon), akkor azt használnám.

[ Szerkesztve ]

(#3015) tmogyorosy válasza Kurzuh (#3014) üzenetére


tmogyorosy
újonc

Ne aggódj, chili lesz az.😃 Nekem is volt, ami kibújt egy hét alatt. Fény:növekedéshez hidegfehér, terméshez melegfehér kell.

[ Szerkesztve ]

(#3016) escape válasza Kurzuh (#3014) üzenetére


escape
aktív tag

Az chili lesz. Nem tudom hol írtak egy hónapot, az nagyon sok.
Lámpával kapcsolatban csak megjegyezném, hogy ha jól emlékszem az itt korábban olvasott információkra, a 3000k a meleg fehér, az 5000k a déli napos időnek megfelelő fény, a 6500k pedig a felhős égbolt (hideg fehér).
No, most a paprikának kicsi palánta korában a 6500k a nyerő (levél növekedést serkenti), később ha sok levele van, akkor pedig a kék+piros led fény(virág és termésnövelés érdekében).

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#3017) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!

Kettő izzó között vacillálok:
Ez és ez. Specifikációk alapján körülbelül ugyanaz, de nem értek ezekhez.

[ Szerkesztve ]

(#3018) escape válasza Kurzuh (#3017) üzenetére


escape
aktív tag

Szerintem ezek nem sokat érnek. Attól függ mondjuk, hogy hány darabot tervezel megvilágítani vele. Én ebből rendeltem kettőt 40 magra. [link] Későbbiekben pedig ebayről rendelt Growlight lesz.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#3019) Kurzuh válasza escape (#3018) üzenetére


Kurzuh
aktív tag

10 darabnak lesz csak :)

(#3020) tmogyorosy válasza Kurzuh (#3017) üzenetére


tmogyorosy
újonc

A nagyobb mindig jobb. :-) :-)

(#3021) TeeJay


TeeJay
félisten

vettem 10 Red Moruga és 10 Red Habanero magot
Morugát szeretnék ültetni itthon a panel lakásban, egyelőre jól tippelem hogy tegyek kis földet pohárba és abba rakjak magot csírázni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3022) CPT.Pirk válasza TeeJay (#3021) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem hamarabb célt érsz a vizes pzs-s módszerrel, rá a radiátorra. De ha nincs mesterséges megvilágításod, akkor még ne ültess semmit mert nem fognak sokra jutni a palánták.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3023) TeeJay válasza CPT.Pirk (#3022) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
nincs fényem sajnos, csak erkély ablak keleti fekvéssel
csíráztatok akkor utána rakom majd földbe :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3024) CPT.Pirk válasza TeeJay (#3023) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Necces lesz így. Szerintem március előtt ne csíráztass magot, ha nem tudod legalább a kikelés utáni kritikus időben megvilágítani őket. Ha más nincs, egy ledes asztali lámpa is megtenné, csak legyen bekapcsolva reggeltől estig.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3025) bzoley válasza TeeJay (#3021) üzenetére


bzoley
veterán

Micsoda elszántság, de miért nem Carolina? :)
Habanero mire? Kell valami "mild" is?

(#3026) CPT.Pirk válasza bzoley (#3025) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezen én is gondolkodtam. :D Bár őszintén szólva mikor leturmixoltam 42 kisebb orange habanerót, olyat dúrva fullasztást azóta se éreztem. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3027) TeeJay válasza bzoley (#3025) üzenetére


TeeJay
félisten

Habanero megy szülőkhöz, Reaper magot már nem kaptam így Red Moruga lett az erősebb mint a sárga. Próbálkozok én is mert darálni szeretném télre és üvegbe elrakni. :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3028) Balákka válasza escape (#3018) üzenetére


Balákka
tag

Hali, 40 palántának tervezem én is a fényforrásokat, 2 db 6000k, 6W, 500lm LED izzót gondoltam, megtámogatva egy 20W 4000k 1000lm spirál kompakt fénycsővel
A kompakt fénycső kicsit a hő miatt is, meg ugye 4000k az a természetes fény.
Mindez egy alufóliával kibélelt dobozba menne.

Egyébként a növények nem tudnak kiszáradni a 14-16 órás direkt fénytől?

[ Szerkesztve ]

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#3029) tmogyorosy válasza Balákka (#3028) üzenetére


tmogyorosy
újonc

A hőtől a földjük biztosan jobban szárad.
Illetve ha használsz majd valamilyen szellőztetést (én kiszuperált PC ventillátorral oldottam meg, mivel nekem döntően DC 12V a rendszer, ugyanis 6000K-s 2000 lm/m-es LED szalagokkal világítok nekik) - az is rendesen szárítja a földet.

(#3030) escape válasza Balákka (#3028) üzenetére


escape
aktív tag

Locsolni kell rendszeresen, és nem lesz probléma :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#3031) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Milyen tápoldatot ajánlotok a chiliknek és mikor(kor, nagyság, stb.) érdemes nekik adni?

(#3032) CPT.Pirk válasza Kurzuh (#3031) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Zöld tea. Neked, és a csilinek is. Keress rá itt. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3033) tmogyorosy válasza Kurzuh (#3031) üzenetére


tmogyorosy
újonc

Ha kevésbé bio, akkor:
[link]

(#3034) bzoley válasza Kurzuh (#3031) üzenetére


bzoley
veterán

Volldünger Linz módjával, plusz időnként Ca.

(#3035) sisu2 válasza bzoley (#3034) üzenetére


sisu2
tag

Én is azt használok miután elfogyott a focus nem rossz és gazdaságos 2 kg elég lesz 3 évig nekem a 50-60 tőhöz :)

(#3036) tmogyorosy válasza sisu2 (#3035) üzenetére


tmogyorosy
újonc

Kiszámoltam, és tényleg. :-)

(#3037) Balákka


Balákka
tag

A világításom és a szellőzésem a hétvégén elkészül, bekerül a dobozomba...
Féynforrásnak 2 db 4W LED 320lm 6500k + 1 db 23W kompakt 1450lm 6500k
Wago gyorsrögzítős sorkapoccsal párhuzamosan kötöm össze őket, teszek rá egy kis kapcsolót is hogy kényelmes legyen.
A szellőzéshez egy PC ventit alkalmazok CHIEFTEC D90SL-12 12V 0.14A, amit egy 5V DC D-Link táppal hajtok meg, így pont elegendő lesz a fordulatszám és nem szaggatja meg a szél a növényeket.

Továbbá előre vettem palántaföldet meg egy tápoldatot, előbbi valami Bio tőzeges cucc... utóbbi NPK 5-3-4

Majd rakok fel képeket, egyelőre nagyon be vagyok sózva hogy mi lesz belőle... :D

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#3038) Balákka válasza Balákka (#3037) üzenetére


Balákka
tag

na kész is vagyok vele...

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#3039) sisu2 válasza Balákka (#3037) üzenetére


sisu2
tag

Tavaly beraktam egy DELTA ventilátort benyomtam 9V -ra lefeküdtek a palánták egyből aztán nekem is 5v körül ment néha :)

(#3040) CPT.Pirk válasza Balákka (#3038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennyi fénnyel 3 nagyobb virágládányi palántát fel tudsz nevelni, az akár 20+ tő is lehet ládánként, vagyis ha nem éri valami baleset őket, akkor májusra a fél kertet beültetheted csili palántával, addig meg elférnek a ládákban.

Én nem adtam tápoldatot a kiültetés előtt a palántáknak, így is nagyon hamar és gyorsan nőttek a sima palántaföldben. Sőt, túlságosan is. A március első hetében csírázó magok május közepére már ekkorák lettek:

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3041) Met


Met
nagyúr

Igaz az hogy a jó minőségű erős paprika/chili csak egyszer csíp?
Vagy ez inkább az erősségétől függ?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3042) CPT.Pirk válasza Met (#3041) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs ilyen. A kapszlicin tartalomtól és az mennyiségtől függ a tüzes gatya faktor, valamint kisebb mértékben az adott egyén emésztésétől.

Ha jó a paprika akkor úgy is eszel még belőle, aztán ez el is dönti az aznap estét vagy a másnap reggelt, szóval elővigyázatosan meg kell tervezni a dolgokat. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3043) Met válasza CPT.Pirk (#3042) üzenetére


Met
nagyúr

:D
Milyen formátumokban lehet fogyasztásra készen sokáig tárolni?
Gondolom ezeket is lehet szárítani mint régen pl. a cseresznye paprikával tették.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3044) CPT.Pirk válasza Met (#3043) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazából maguktól megszáradnak, pont mint bármi más paprika. De persze csinálhatsz magadnak szószt is, találsz itt és a logouton több receptet a témában.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3045) Balákka válasza CPT.Pirk (#3040) üzenetére


Balákka
tag

Egyébként 80 magot ültettem el 40 felé, amennyire szerencsés vagyok fele úgyis bedöglik :(
A magok most jiffy korongokban pihennek a kellemes 22-23 fokban lefóliázva. Ha minden jól megy jövőhéten már mennek be a fény alá.

Tápoldatozni majd átültetés után fogom, ha a szikleveleken kívül lesz rajta vagy 2 pár.... akkor is csak módjával. Csak úgy voltam vele hogy előre megveszem most ami kell...

Elsőnek csinálom ilyen hobbi-profi szinten, eddig csak virágföldbe mag oszt majd lesz valami alapon ment, de nyáron szeretném ha szép és nagyobb mennyiségű ízletes termés lenne. :)
Ha nem lesz akkor eladó a fenti képen látható szerelvényem!!! :D

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#3046) Met válasza CPT.Pirk (#3044) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet hagyom az egészet és veszek valami szószt.
Egy cserepet tudnék nevelni, erkély nincs. Szóval valami nem túl nagyra növő fajta jöhet szóba, azok meg gondolom nem is teremnek túl sokat. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3047) Balákka válasza Met (#3043) üzenetére


Balákka
tag

Standard chilikrém, két kápia, ízlés szerinti chili vegyesen 20% só, kevés citromsav és nátrium benzoát + 1 kanál olaj a tetejére... több évig is eláll így :) Húsleveshez tökéletes

Ez pedig a jó kis Jalapeno savanyúság, de van amelyik tök vegyes.
Ennél az alaplé 1l víz 2 dl ecet (almaecet) kanál só és cukor. igazából ízlés dolga az arány... ami elengedhetetlen szerintem az a szemesbors babárlevél koriander mustármag és egy pár szem gyöngyhagyma plusz 1 gerezd fokhagyma
Hidd el isteni! :)

[ Szerkesztve ]

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#3048) Balákka válasza Met (#3046) üzenetére


Balákka
tag

Szerintem kipróbálhatod a Numex Twilight-ot.
Kicsi a növény, baromi látványos, apró termésű viszont jól nevelve terem rendesen... Nekünk itthon 2 évig bírta bent, elsőnek nagyon szépen hozta, utána már kevésbé de megtartottuk mert jól nézett ki :)

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#3049) Met válasza Balákka (#3048) üzenetére


Met
nagyúr

Ez tetszik :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3050) CPT.Pirk válasza Met (#3046) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg a googleben a Thai hot és a Bolivian Rainbow vagy a Tanakotsume csili képeket, azok elég jól elvannak egy cserépben is.
Amúgy persze a csilik sem teremnek állandóan, tartanak pár hét pihit egy adag termés után, míg újra virágozni nem fognak.

Balákka: Én a keltető tálcát szeretném kihagyni a képletből. Elég vacak, kényes meló onnan kiszedni és áttenni a végleges helyükre őket a palántaföldbe. Igazából azt meg lehet kevernem kellene virágfölddel, mert a palántaföld meg nagyon laza, alig tartja meg a növényeket.

Ha nem viszi el őket gombásodás, vagy nem ölöd meg őket túlzott napfénnyel mint én tavaly, akkor igen szép termésed lesz. Gy.k. minden mag kihajtott nálam amit vettem és a palánták is rendben voltak. Nézd meg a csilis cikkemet, két nagy katasztrófa is sújtotta az állományt, mégis szép termésem lett. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.