Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) pepe091 válasza CPT.Pirk (#1749) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, én is észrevettem, így minden második nap megfordítom az egész tálcát, így mindenki mindig ugyanannyit kap most már. :) Szerintem csak május eleje felé számíthatunk rá, hogy ki lehet őket ültetni.. De reméljük most már sokat fog sütni a nap a következő hetekben.

(#1750) chef_ryo

Szépek. :)

(#1752) Gumiember válasza chef_ryo (#1750) üzenetére


Gumiember
újonc

Pofásak!!

(#1753) TeeJay


TeeJay
félisten

mikor szoktak az első természek beérni amiből már lehet kóstolni?
nyár elejére még esélytelen?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1754) sisu2 válasza TeeJay (#1753) üzenetére


sisu2
tag

Nekem csak július körül vagy amit Márciusban ültettem ki tudja de bzoley korán ültettet neki már hamarabb lesz.

(#1755) bzoley válasza TeeJay (#1753) üzenetére


bzoley
veterán

Szerencsés esetben nyár közepe, de inkább vége. A jó terméshez jó idő is kell.

(#1756) Gumiember


Gumiember
újonc

Hali milyen tápot ajánlotok? Van itthon muskátli táp azzal csak ártok vagy érek is valamit?

(#1757) CPT.Pirk válasza Gumiember (#1756) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak természeteset, Matcha tea port Kínából az ebayen, vagy jobb híján filteres / szálas zöld tea lefőzött levét.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1758) bzoley válasza Gumiember (#1756) üzenetére


bzoley
veterán

Volldünger Linz

(#1759) Gumiember válasza bzoley (#1758) üzenetére


Gumiember
újonc

Kösz bzoley. Maradok ennél mert ezt kapni is lehet nálunk.

(#1760) MarioAna


MarioAna
senior tag

Nálam úgy néz ki a helyzet, hogy a Tabascoknak nem volt megfelelő a körülmény, mert egy mag sem bújt ki :(. A Habanerok közül talán kettő palánta tűnik életképesnek, a Jalapenok viszont elég szépen nőnek. Ma reggelre az egyik palánta viszont teljesen le volt borulva a földbe, a vékony szára nem bírja megtartani a levelet...a többi is eléggé meg van nyúlva :F .

(#1761) CPT.Pirk válasza MarioAna (#1760) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy hangzik, hogy kevés a fény nekik. Per pillanat rakj melléjük valami botot, ami megtartja őket, úgy még van esélyed.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1762) sisu2 válasza MarioAna (#1760) üzenetére


sisu2
tag

Nekem is volt olyan amik később elfonnyadtak nem kiszáradtak mert volt locsolva hanem sárga lett a levelük és le is hullott a Jalapenok nőnek nagyon azokat már támogatni kell pedig még csak 15 cm magasak lehet kicsit meg is nyúltak :)

[ Szerkesztve ]

(#1763) escape válasza MarioAna (#1760) üzenetére


escape
aktív tag

Remélem nem a magok voltak rosszak, ugyanabból ültettünk, és nálam minden rendben eddig.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1764) MarioAna válasza escape (#1763) üzenetére


MarioAna
senior tag

Nem tudom, mert ugyanolyan körülmények között a másik kettőből nőttek (a Jalapenoból szinte az összes, a Habaneróknak kb a fele csírázott ki - persze első próbálkozásom volt, szóval biztosan én is elronthattam valamit...nem elég meleg, nem eléggé vizes föld pl :B ).

[ Szerkesztve ]

(#1765) escape válasza MarioAna (#1764) üzenetére


escape
aktív tag

Ha megmaradnak a sajátjaim és szépen megnőnek, egy-egy cseréppel szívesen kisegítelek. Úgysem tudok ennyivel mit kezdeni.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1766) MarioAna válasza escape (#1765) üzenetére


MarioAna
senior tag

Nekem is összesen 9 cserepem van, és jelen állás szerint 9 palántám, így most pont egál :D . Plusz még van az az 1, aki ma elfeküdt..de nem úgy tűnik, mint aki már feléledne. Köszönöm egyébként a felajánlást, majd átültetés után visszatérhetünk rá, ha valami nagyon nagy arányban nem élnék túl.

Btw ma kb 1,5 centit nyúltak felfelé az izzó irányába, nagyon zsiráfok már megint :( . Nem igazán akarnak bokrosodni, jelenleg így néznek ki:

Itt odaraktam az ujjamat is, viszonyítási alapnak (+ látható az akasztott palánta...szegényt próbáltam kikarózni de most tényleg egy kivégzéshez hasonlít jobban így).

(#1767) escape válasza MarioAna (#1766) üzenetére


escape
aktív tag

Jah, azt hittem rosszabb a helyzet. :) Holnap megpróbálok összehozni nekik valami nagyobb ládát, és kiültetem a maradék kilencet is, hadd nőjenek. A héten pedig beszerzem a Volldüngert, aztán már nincs megállás az első termésig. :D

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1768) sisu2 válasza MarioAna (#1766) üzenetére


sisu2
tag

A Jalapenok jól megnyúltak nincs messze a lámpa?

(#1769) CPT.Pirk válasza MarioAna (#1766) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hideg fehér fénnyel világítód meg őket? Vagy túl magasról?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1770) szokeherceg válasza MarioAna (#1766) üzenetére


szokeherceg
tag

Az enyémek is ilyenek voltak, sőt még magasabbak két leveles korukban. Szépen bokrosodnak majd, ne aggódj.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#1771) MarioAna


MarioAna
senior tag

6500K-s fényt kapnak (1300 lumen) kb napi 10-12 órán át+ami az ablakon bejön természetes fény (észak-nyugati oldal, szóval direkt fény nem nagyon). Az izzó most olyan 10 cm-re van a palánták fölött, de tegnap látványosan megnyúltak. Előtte magasabban volt, viszont azt hittem, hogy amiatt döglődtek, mert nem kaptak elég fényt, így a doboz tetejébe került vissza a foglalat. Most viszont így szerintem túlságosan közel van, amiatt nyúlnak így :F .

[ Szerkesztve ]

(#1772) CPT.Pirk válasza MarioAna (#1771) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sajnos pont nem jó a 6500K, a fordítottját adja annak, amire a növénynek szüksége van. Az ideális arány másfél, kétszer annyi piros, mint kék, itt meg a kékből van kétszer annyi. A kék fény energiát ad és emlékeim szerint serkenti a növekedést, ez magyarázhatja a megnyúlásukat.

A bal oldali a tied, a jobb oldali meg egy 3000K-s meleg fehér fényforrás.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1773) bzoley válasza CPT.Pirk (#1772) üzenetére


bzoley
veterán

4000K alatt jobban nyúlnak. Hideg fényben tömzsibbek maradnak. A 6500K ilyenkor még bőven jobb, mint egy 3000K-s. Itt talán sokat számított, hogy mélyen voltak a pohárban, messze volt, és kevés a fény. Amúgy még nincs vész, átültetéskor kicsit mélyebbre kell tenni.

(#1774) escape válasza CPT.Pirk (#1772) üzenetére


escape
aktív tag

Ez nem igazán világos :F Akkor miért használ mindenki (én is) 6500K-t ha valójában nem is arra van szüksége a növényeknek?

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1775) Thrawn válasza escape (#1774) üzenetére


Thrawn
félisten

Mert a HPS lámpák "kissé" drágák :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1776) CPT.Pirk válasza bzoley (#1773) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt nem támasztja alá a saját tapasztalatom, meg a növények fényelnyelési grafikonjai sem.
5-6 centi magasak a töveim de 5-7 levél van rajtuk már most. Mindezt úgy, hogy 40-50 centi átlagos magasságról világítom meg őket egy szem 3W-s ledes izzóval.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1777) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#1776) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ki kell javítanom magam, miután jobban utánanéztem a dolgoknak. Több oldal szerint kezdetben hideg fehér fényre van szükségük a palántáknak, később a virágzásos szakaszban meg meleg fehérre, az ösztönzi a virágzást, stb.

Ettől függetlenül jó tapasztalataim vannak a 3000k-s leddel is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1778) bzoley válasza CPT.Pirk (#1776) üzenetére


bzoley
veterán

Azért az a 3W olyan túl sokat nem jelent. Mennyi fényt ad, 2-300 lument? 5000+t adtam a keltetőben, és csak amikor jöttek az első virágok, akkor csökkentettem 6500-ról 4000-re. Teljesen átlagosak a palánták.

(#1779) CPT.Pirk válasza bzoley (#1778) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sorry, 6W-os led, nem 3. Elírtam.

Ezeket mértem luxban egy rendes kézi műszerrel:

10cm: 22000
15cm: 16000
20cm: 10000
25cm: 7000
30cm: 5000
35cm: 3700
40cm: 2800
50cm:1600
60cm: 1300
100cm: 600

Most vissza kellene számolni a lux értékeket lumenbe, de annak a pontos mikéntjében nem vagyok biztos.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1780) bzoley válasza CPT.Pirk (#1779) üzenetére


bzoley
veterán

Furák ezek a számok :)
Vajon nálam mit mutatott volna a műszer? Napsütéses délelőtt volt még este is :)

(#1781) Thrawn válasza CPT.Pirk (#1779) üzenetére


Thrawn
félisten

Tudni kellene hozzá mekkora területet világítasz be.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1782) bzoley válasza Thrawn (#1781) üzenetére


bzoley
veterán

És akkor talán még a távolság is számít. 1000lumen 1m2-en 1000 lux, fél m2-en már 2000, de gondolom, nem mindegy, hogy milyen távolról.

(#1783) CPT.Pirk válasza Thrawn (#1781) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Átlagosan 45 cm távolságról 40*40-es felületet. Gyakorlatban azt mondanám, hogy két balkon ládát lehet jól megvilágítani egy ilyen led lámpával, meg még kettőt gyengébben.
(nem pont középen van a lámpa, hanem a ládák mellett áll a szobai álló lámpám)

szerk: egyébként arra számítók, hogy a hétvégétől már kint lehetnek az erkélyen legalább nap közben.

bzoley: miért furcsák?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1784) sisu2 válasza MarioAna (#1771) üzenetére


sisu2
tag

Pedig a 10 centi jónak tűnik lehet most kezdenek nőni eddig gyökeret növesztettek :)

(#1785) szokeherceg


szokeherceg
tag

Milyen hideget viselnek még el a palánták? Nagyon ki kellene már őket ültetnem, de félek egyenlőre.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#1786) bzoley válasza szokeherceg (#1785) üzenetére


bzoley
veterán

A múlt héten egy éjszakát kinn töltöttek, 4 fok volt. Néhány nagyon kétségbe esett reggelre, lógtak a leveleik. Amíg nincs 10 fokos a föld talán nem kéne. Nekem is hasonló gondom van. Benn már eldobáltak minden virágot, lógnak a levelek, alig élnek :(
Legjobb esetben is csak pénteken vihetem ki őket, pár napra éjszakára is, de a kiültetés még odébb van.

(#1787) sisu2 válasza szokeherceg (#1785) üzenetére


sisu2
tag

Ha éjjel 12-15 fok van már ki szokták ültetni.
De ma reggel is csak +4 volt meg ügye Májusban vannak talajmenti fagyok .

(#1788) chef_ryo


chef_ryo
csendes tag

Igen, jöhetne valami jó idő..
Megjelentek az első bimbók, csak már kezdik kinőni a növények a rendelkezésre álló helyet :(

(#1789) sisu2 válasza chef_ryo (#1788) üzenetére


sisu2
tag

Nekem is bimbózik, rajta szoktad hagyni őket mert nekem még elég picik a növények Jalapeno és 10-12 cm.
Nekem is sok van nem férek el nincs helyem átültetni sem már elajándékoztam egy csomót de a többit hová rakom nem tudom sokat ültettem nagyon sokat.

(#1790) MarioAna


MarioAna
senior tag

Életre kelt az első tabascom is, így 4 héttel az ültetés után :DDD . Igaz még eléggé kicsike a többiekhez képest.

(#1791) Thrawn


Thrawn
félisten

Tudtátok, hogy ez a topik is "fent" van Facebookon? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1792) CPT.Pirk válasza Thrawn (#1791) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az mit jelent pontosan? Nem tervezek oda regisztrálni... :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1793) Thrawn válasza CPT.Pirk (#1792) üzenetére


Thrawn
félisten

A Kapszaicin függők csoportban vagyunk megemlítve, hogy lám, a kockák is termelnek chillit :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1794) escape válasza Thrawn (#1793) üzenetére


escape
aktív tag

Én voltam :B (Csak feltettem a kérdést, hogy van-e valaki ott, aki itt is megtalálható, aztán rákérdeztek, hogy mi az a ph..)

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1795) CPT.Pirk válasza Thrawn (#1793) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lol, akkor nyáron meg majd posztolhatják ki az addigra megjelent Chili termesztéses logoutos cikkemet, már javában írom. Meg C-ben, meg Pascalban. Csak tudnám kik azok a kockák, ez biztos valami városi szleng... :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1796) escape válasza CPT.Pirk (#1795) üzenetére


escape
aktív tag

Én használtam a kocka szót. Ezt gondoltam a legegyszerűbbnek. Nehéz lett volna elmagyarázni, hogy hát ez egy IT-Számtech-Mobilokkal foglalkozó fórum A kocka egyszerűbb. :)

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1797) CPT.Pirk válasza escape (#1796) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Got-it! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1798) sisu2


sisu2
tag

Volt a Jalapenokon pár bimbó én levágtam róla mert még csak 15 -20 cm magasak .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.