Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Thrawn válasza bzoley (#650) üzenetére


Thrawn
félisten

Kálium-nitrát?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#652) bzoley válasza Thrawn (#651) üzenetére


bzoley
veterán

Akár. Tudom, hogy létezik számos tápoldat, műtrágya, de hirtelen ez volt elérhető. Majd kerítek valamit. Mondjuk egyelőre a jelenlegi is megteszi. Vagyis majd kiderül.

(#653) Thrawn válasza bzoley (#652) üzenetére


Thrawn
félisten

Leginkább a vízoldhatósága miatt linkeltem, könnyű vele dolgozni. A helyes NPK és egyéb anyagok megfelelő arányára a chilli termesztésben a tervek szerint holnap fogok rájönni :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#654) bzoley válasza Thrawn (#653) üzenetére


bzoley
veterán

Eddig ahogy olvastam, 2-1-3 az ideális virágzástól. Pesti fejjel, lényeg, hogy inkább a virágzásra gyúrjon, ne a növekedésre(k/n). Amit most vettem, az kb. 1-1-3, csak százalékban van megadva. Nátriumot meg korábban kaptak talán 3-2-1 arányban, arra nem emlékszem.
Ettől függetlenül megvárom, míg rájössz a tutira, én csak próbálok tapogatózni a fejem sötétjében:)

(#655) Thrawn válasza bzoley (#654) üzenetére


Thrawn
félisten

A csíráztatást és a palántakort nem számolva, kisebb-nagyobb eltéréssel (kerekítettem fel és le is) valahogy így alakul a tápanyagigénye:
Kiültetés utáni első 3-4 hét (N:P:K:Mg:Ca): 10:2:10:2:10
Intenzív lombnövekedés időszaka (N:P:K:Mg:Ca): 10:2:12:2:8
Virágzás és termő időszak alatt (N:P:K:Mg:Ca): 8:2:14:1:8

A magnéziummal a komplex műtrágyák nagy részénél nem kell külön foglalkozni mert tartalmazzák, de kálciumot mindenképpen adagolni kell. Az arányokból jól látszik, hogy közel annyira van szüksége belőle mint nitrogénből. Az amúgy sem kicsi káliumigény a tenyészidőszak vége felé egyre magasabb lesz, adagolása nagyon fontos az ép, egészséges termések fejlődéséhez. Foszforból nem igényel túl sokat, de mindig a növények rendelkezésére kell, hogy álljon. Leginkább kiültetéskor és terméskötés idején fontos a jelenléte. Én egy alaptrágyával (komplex) és 2 (vagy 3, ahogy jónak látom) kiegészítővel fogom megoldani az egész éves táplálásukat.
Klórtartalmú műtrágya/tápoldat használata tilos, mert a paprika nem tolerálja. Egyébként is sóérzékeny, szóval csak óvatosan a tápoldatozással, inkább sűrűbben legyen beöntözve (akár minden nap) de hígabb oldattal. EC-mérővel rendelkezők előnyben.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#656) bzoley válasza Thrawn (#655) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi az infót! Ilyen arányt elővarázsolni szinte lehetetlennek tűnik. Szét kell nézni normálisabb boltokban.
A kiültetés utáni alacsony P-arány kicsit furcsának tűnik. Nem a gyökérnevelést segíti?
A Ca-igény nekem újdonság. Majd kap pezsgőtablettát, van sok :)
Viszont jobban megnézve, néhány paprikám Ca-hiányos tüneteket produkál, nagyon hasonlítanak a talált képekhez.

[ Szerkesztve ]

(#657) Thrawn válasza bzoley (#656) üzenetére


Thrawn
félisten

Pontosan megfelelő arányú keverék nincs, de ez pont kapóra is jön mert más trágyákkal keverve kialakítható a megfelelő arány. Csak figyelni kell mit mivel lehet keverni. Kiültetéskor meg kell nyomni őket foszforral egy kicsit, hogy szépen begyökeresedjenek, virágzás kezdetekor is kaphatnak kicsit többet, de nem kell túlzásba vinni, nem igénylik annyira. A megfelelő hőmérséklet sokkal nagyobb rizikófaktor terméskötés idején.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#658) bzoley


bzoley
veterán

Nagy a csend, mi a helyzet az ablakpárkányokban?
Nálam tovább folyik a közdelem, de elég kiábrándító a helyzet. Vettem kalcium levéltrágyát, amivel annyit sikerült elérni, hogy amelyik paprika kevésbé nézett ki rosszul, már az is elég ramaty állapotban van.
[link]
[link]
Persze lehet, hogy egészen más bajuk van, de legalább most meg is égtek.
Apróbb sikerélményeim vannak csak, de érdekes módon a négyből kettő-kettő sem alakban, sem színben nem hasonlít egymásra.
[link]
Egyedüli büszkeségem az egyik korábbi nagyobb jalapeno, amit cserépben hagytam. Egyelőre három paprika, és két virág maradt, az első potyogások után, de kíváncsian várom a következő hullámot. A kis tömzsi fa már ezer felé ágazott, amin 27 bimbót számoltam össze. Nem is tudom, hogy fognak elférni, olyan az egész, mint egy kis bonsai:)
[link]
[link]
Amivel eddig semmi gond nincs, az a brazil csodapari. Piszokul nőnek, és szépek. Csak össze-vissza kanyarognak. Az a pár darab, ami máig cserépben várta, hogy elutazzon, szép egyenesen nyúlt felfelé. De hát ez legyen a legkevesebb.
[link]
[link]
És az első parik:
[link]

(#659) Thrawn válasza bzoley (#658) üzenetére


Thrawn
félisten

Első két kép: buliznak a levéltetvek vagy gombás fertőzés.

Az eltérő alakú/formájú paprikák leginkább az egyenetlen tápanyag- és vízutánpótlás miatt különböznek egymástól, de a hőmérséklet is közrejátszhat.

A nagyobb Jalapeno alsó apró leveleit én eltávolítanám.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#660) petipetya válasza bzoley (#658) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nagyon szépek azok a paprikák is, amelyeken már látszik a termés. :C

Nálam stagnálnak. A levelek lassan sűrűsödnek, a magasságuk lassan nő és a virágok is lassan nyílnak ki. Egy palánta már elvirágzott és látni rajta egy újat, annak kb. 2 hetet adok és kinyílik. Egy másik palántán csak egy virág volt. Egy harmadik palántán 5-6 virágot számoltam, de ezeknek is kell majd kb. 2-3 hét mire kinyílnak. A többin egyenlőre kevesebb a virágkezdemény. Szerintem a hónap végére berobban az összes.

Két palánta meg kiesett a versenyből, mert azoknak el vannak színeződve a leveleik. A zöld elhalványult és tompa sárgássá vált, illetve fonnyadnak is. El vannak különítve a többitől.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#661) Def26 válasza Thrawn (#659) üzenetére


Def26
félisten

Nekem is tetves lett az egyik palántám. Sima rovarölő permetszer jó rá? Olyat vettem ami direkt tetvek ellen van, jó pl. karfiolra is.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#662) bzoley válasza Thrawn (#659) üzenetére


bzoley
veterán

Szerencsére a tetvek elkerülik a paprikákat. A paradicsomon néha előfordul, azok kaptak Decis-t. Fertőzésre gondoltam, korábban kaptak egy kis Dithane-t, mert az volt kéznél. Több csodát nem tudok velük tenni.
Melyik nagyra gondolsz? A cserepesre, vagy a paprikásra? (szerintem utóbbira)

petipetya:
A többiek most értek abba a korba, hogy a kis csillagok kezdenek lassan virággá nyúlni. Eddig egy habaneron látom, hogy kis szerencsével virágot is fog hozni majd egyszer.

Def26:
Levéltetűre Decis.

[ Szerkesztve ]

(#663) Thrawn válasza bzoley (#662) üzenetére


Thrawn
félisten

Erre gondoltam.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#664) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Végre a végleges helyükre kerültek a palántáim. Update.

(#665) bzoley válasza pepe091 (#664) üzenetére


bzoley
veterán

(ha legközelebb blogot írsz, esetleg lehetne úgy, hogy a frissítés van az oldal tetején, persze magánügy :) )
Többen elég aprók még. Bele kell húzniuk, hogy ne essen rájuk a hó :)
Fényt kapnak eleget?

Ma az utolsó kis satnya parit is elültettem a melóhelyen. Nincs is jobb, mint a tűző napon csákánnyal gödröt ásni, földet talicskázni :D
De sikeresnek értékelem a projektet, remélem nem nagyon mérgező ott a talaj.
Itthon minden megvadult a naptól, a melegtől, meg a víztől. A paprikák levelei ugyan nem lettek szebbek, sőt. Viszont a korábbi képeken lévő jalapenok három nap alatt a legalább a duplájukra nőttek, 4-5 centisek.
A csodaparikkal ugyanez a helyzet. Egyre több, és nagyobb a termés(még egy centi alatti bogyók), de a "fák" naponta öt centit nőnek, már fél méter fölött járnak. A három nappal ezelőtti képen 35 centisek. Nagyon nőnek.
Viszont mára az átlagnál több tetű jelent meg rajtuk, és jó néhány atkát is felfedeztem, úgyhogy kaptak mindenféle finom permetet.

(#666) pepe091 válasza bzoley (#665) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A Habanerok a legkisebbek, de mint írtam is, ott a magokkal lehetett valami gond. A Trinidadiak meg azért kisebbek, mert majdnem egy hónappal később lettek elültetve.
Fényt, ennél többet nem igazán kaphatnak... :D Nyugati oldalon vannak, délelőtt 11-12-től naplementéig folyamatosan süti őket a nap.

(#667) bzoley válasza pepe091 (#666) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor úgy látszik, a habanerokkal egyikőnknek sem volt szerencséje. Vagy túl kényes.

A jelenlegi időjárás sok növénynek kedvez, így pl. a különbző gyomoknak is. De nem minden gyom, ami annak látszik. A muharral egy időben kezdett előbújni sok helyen a porcsin, ami egy nagyon egészséges növény. Át is csoportosítottam néhányat egy kupacba, persze ettől még máshol is van belőle bőven:)
[link]

(#668) Avicularia


Avicularia
veterán

Rendeltem ilyen habanero-t,[link] lassan 2 hete el van ültetve és csak tegnap dugták ki a fejüket a föld alól.
Remélem lesz belőle valami.
Tegnap fényképeztem egy malmöi boltban ezeket a paprikákat, elég jó választék van belőlük. Egy Kolumbiai habanero-t be is próbáltam, igencsak jojózott tőle a szemem :D


(#669) petipetya


petipetya
nagyúr

Egy jalapeno paprikám már biztosan lesz:

"nincs rá lezsóidő"

(#670) bzoley válasza petipetya (#669) üzenetére


bzoley
veterán

:C
Az enyémek mintha megálltak volna a növésben. Ma láttam a madaras teszkóban, nagyjából fele akkorák.
Viszont a nyamvadt habanero/jolokia állomány mintha kezdene magához térni. Bokrosodnak, levelesednek. Persze még elég csúnyák, és kicsik.

(#671) pepe091 válasza petipetya (#669) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szép. :C Reméljük jó erős is lesz. :D

(#672) Thrawn


Thrawn
félisten

Egy a sok Chocolate Habanero közül:

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#673) bzoley válasza Thrawn (#672) üzenetére


bzoley
veterán

Szép. Kis jóindulattal az enyém is kezd paprikára hasonlítani, ahogy lassan magához tér.
[link]

(#674) Jofi81 válasza Jofi81 (#480) üzenetére


Jofi81
őstag

Ma végre én is kiültettem a palántákat balkonládába. Sajnos a 12 jalapenoból és a 7 habaneroból csak 3-3-at tarthattam meg, többnek nincs hely. Nagyon nehéz volt eldönteni, hogy melyik maradjon. A jalapenoknál azért, mert mindegyik szép, a habaneroknál meg azért, mert mind olyan kicsi. Igaz, hogy az papíron is lassabban is fejlődik... Szóval 3-3 marad, a többit elviszem párom nagymamájának a fóliába, ott is jó helyük lesz (sőt, valószínűleg jobb is). A nálam maradók pedig remélem, hogy megmaradnak és szépen fejlődnek továbbra is. Kaptak tápoldatot is, zöldségekhez és bogyósnövényekhez valót.

Átültetés előtt, elöl a habanerok, hátul a jalapenok:

Jalapenok:

Habanerok:

(#675) petipetya válasza Jofi81 (#674) üzenetére


petipetya
nagyúr

Rövidesen virágoznak majd, ha jól sejtem. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#676) Jofi81 válasza petipetya (#675) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, a jalapenok már bimbóznak, remélem, hogy nem veti vissza őket a kiültetés. :) Azon gondolkodom még, hogy raknom kellene a földre agyaggolyókat, úgyis van otthon. Talán nem száradna ki olyan hamar.

(#677) bzoley válasza Jofi81 (#676) üzenetére


bzoley
veterán

Ha van otthon golyó, akkor szórd meg.

(#678) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Nálam is sorra jönnek az új bimbók és a levelek:

Az egyik Serrano:

(#679) Jofi81 válasza bzoley (#677) üzenetére


Jofi81
őstag

Megszórtam, talán így jobb lesz nekik, meg jobban is néz ki a csupasz földnél.

pepe091: Ezek szépek nagyon, az enyéim még kicsit le vannak maradva... :)

(#680) Thrawn


Thrawn
félisten

Voltam ma látogatóban egyik barátomnál, úgyis rég jártam arra. Szerintem megérte. Vannak itt Reaperek, Morugák, Jolokiák, Red Savinák, Red Habanerok, Serranok stb, úgy nagyjából derékig érnek fel a legmagasabbak. No dehát kicsik még ;] :DDD

Akad Giant Jalapeno is:

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#681) pepe091 válasza Thrawn (#680) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az már komoly. :D Gondolom eladásra csinálják. Esetleg publikus, hogy melyik cég?
Amúgy amelyiknek olyan baromi vastag szára van, az már minimum 1 éves, nem?

(#682) petipetya válasza Thrawn (#680) üzenetére


petipetya
nagyúr

Na itt ment el a kedvem az otthoni bohóckodástól. :DD

"nincs rá lezsóidő"

(#683) petipetya válasza pepe091 (#678) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szépnek és egészségesnek tűnnek. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#684) Thrawn válasza pepe091 (#681) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem cég, csak simán őstermelő és szereti a csípőset :)
Áprilisban lettek kiültetve, azóta nőttek ennyit.

petipetya: Azért ne add fel, nevelgesd csak őket. Itt egy picit nagyobb a balkonláda az erkélyen, ennyi az egész :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#685) Thrawn


Thrawn
félisten

Juteszembe:

1000 people eat 1000 Ghost chilies
Azok a fejek :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#686) bzoley válasza Thrawn (#680) üzenetére


bzoley
veterán

Húú, ezek barók, jó nagy balkonláda :)
Nálam most kicsit minden megállt a növésben, vagy legalább is lelassult.
A pár szem jalapeno sem akarja elérni a végleges méretét.
[link]

(#687) MiZY válasza bzoley (#686) üzenetére


MiZY
tag

Hamar kezdtek teremni/viragozni, es ezert alltak meg a fejlodesben. Na meg lehet a foldet sem nagyon szeretik. En pont ezert csak cserepben tartom oket. Jo kis szikes fold van felenk. :D

(#688) Jofi81


Jofi81
őstag

Megvan az első virág: :)

(#689) petipetya válasza Jofi81 (#688) üzenetére


petipetya
nagyúr

:C

"nincs rá lezsóidő"

(#690) bzoley válasza Jofi81 (#688) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor most imádkozhatsz, hol el ne dobja.

(#691) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Újabb hét telt el, nagyon szépen fejlődik minden:

:)

(#692) bzoley válasza pepe091 (#691) üzenetére


bzoley
veterán

Frankó:)
Nálam is kezd beindulni az élet. Néhány habanero, és jolokia egész jól magához tért, is ugyan elég kicsik(lehet ilyen fajták, nem tudom), de szép bokrosak, akad pár bimbó is. Kis szerencsével kóstoló is lesz :)
A jalapenok is virágzanak szinte az összes bokron, apró paprikák is akadnak. Volt amelyik egyből hat virágot dobott el, párat szinte mindegyik, de az utána jövők egész jól megmaradtak. Jalapenoból nem lesz hiány, csak találjak valakit, aki megeszi.
A csodaparik is növögetnek, kettő befejezte a pályafutását, letört a tetejük, nem nőnek tovább. Még négy van versenyben, 90 centihez közelednek, 5-6. emelet fürtöt nevelgetik.
Új játékosok is vannak, kaptam 4db balkonparit, azok cserépbe kerültek. Szegények nagyon gyengék voltak, de már jól érzik magukat, lassan kinyílnak az első virágok.

(#693) Def26 válasza Thrawn (#680) üzenetére


Def26
félisten

Ez árusítóhely?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#694) petipetya válasza bzoley (#692) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lássuk a képeket. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#695) Thrawn válasza Def26 (#693) üzenetére


Thrawn
félisten

Az lesz :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#696) Def26 válasza Thrawn (#695) üzenetére


Def26
félisten

Hehe. Akkor majd címet is adhatsz. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#697) Def26 válasza petipetya (#669) üzenetére


Def26
félisten

Testvérei kiválóan vannak. Palántánként 4 paprika van rajta átlagosan.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#698) Jofi81 válasza Jofi81 (#688) üzenetére


Jofi81
őstag

És itt az első jalapeno(kezdemény): :)

(#699) bzoley válasza petipetya (#694) üzenetére


bzoley
veterán

Parancs, értettem :)
[link]
Remélem, működik a link, még ismerkedem a DP funkciókkal.
A kis bokrok közül a hegyesebb levelű a jolokia, a kövérebb pedig a habanero(ha jól tippelek), a nagyobb fák jalapenok. A nagy pari, a De Berao, a négy kicsi az ajándék-balkon.
Élőben azért jobban néznek ki.

[ Szerkesztve ]

(#700) petipetya válasza bzoley (#699) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szépek. :C Jó bennük gyönyörködni. Az enyémek a közelében sincsenek.

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.