Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) petipetya válasza Thrawn (#398) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, így teszek majd. :R A poharakat simán levágom majd róluk.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#402) Earl_Muttley válasza Thrawn (#398) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ugyan ezt a részt már nem nekem szántad, de köszi mindkét hsz-ben a tájékoztatást! :)

Hamarosan fotózok majd a jlenlegi állásról.

Más:
Volt pár longum bailey-m, annak a 3/4 része ki se kelt, pár még csak mostanában csírázott ki, azok kaptak még egy esélyt. Szerintem nem lesz belőlük semmi, de majd eldől...

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#403) Thrawn válasza bzoley (#400) üzenetére


Thrawn
félisten

Megsértődtek persze, mert megszabadítottad őket a gyökérszőrök nagy részétől, így alig maradhatott valami amin keresztül kaját+vizet tudnának felszívni. A beiszapolás jó ötlet volt, ezt érdemes átültetésnél megejteni :K

anevemearl: Nincs mit :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#404) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Ma szétültettem a Habanerokat is. Hihetetlenül élvezik ezt a nagyon szép időjárást, minden délután a napon szoktak sütkérezni.

[ Szerkesztve ]

(#405) bzoley válasza pepe091 (#404) üzenetére


bzoley
veterán

Remek :C
Viszont az én habaneroim nem is néznek ki rosszabbul a tieidhez képest.Azt hittem, csak nekem ilyen töpörtyűk. Kitől vannak? Paradicsomban meg lassan utolérlek, pedig két hét van közöttük :)
Napoztattam őket én is rendesen, nagyon élvezték. Csak ez az óraállítás most betett rendesen. Hétköznap reggel ki szoktam vinni őket, délután meg beszedni, de most egy órával korábban kéne kivinni. Még megfáznának, órákig nap nélkül, a reggeli hidegben.

(#406) pepe091 válasza bzoley (#405) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A Habanerokat tőle vettem, meg a Serranokat is. Egyébként ennél azért jóval magasabbak voltak, csak mélyebbre ültettem őket. De bőven van még idejük nőni, szóval ne aggódj Te sem a tieidért. :)
Nálam délelőtt a keleti ablakban vannak a szobában, délután meg mennek ki az erkélyre, ami nyugatra néz. Így egész napra megvan nekik a meleg is és a napfény is.

(#407) peter9228 válasza peter9228 (#390) üzenetére


peter9228
aktív tag

Az ígért kép: [link]

(#408) pepe091 válasza peter9228 (#407) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szépek nagyon. :) Mikor ültetted őket?

Mod: Visszakerestem, jól látom, hogy kb január végén?

[ Szerkesztve ]

(#409) peter9228 válasza pepe091 (#408) üzenetére


peter9228
aktív tag

:K Január 20-án.

(#410) bzoley


bzoley
veterán

Szép napot, hoztam néhány képet, hátha érdekel valakit :)
A habanerok, és jolokiák annak ellenére, hogy törpék, egész jópofák, és levelük is van már annyi, mint a nagyoknak.
Jalapoenok beköltözés közben. Előtérben a két nagyobb, ami nem lett kiskorában megbolygatva. A kisebbek a szétültetettek.
Ült:02.21. [link]
A bonsai halapenok, és jolokiák egy-egy darabja. Az érdekes levelűt el is felejtettem lefényképezni.
Ült:03.04-5.[link]
Egy kis off, tizenkét napos de berao, legalább is pár darab belőlük. A homokosok érintetlenek, szemtelen módon szinte mind a szélén kelt ki, nem az, amelyiket középre ültettem. A fekete palántaföldben az átültetettek, kísérleti jelleggel. Láthatóan nagy részüket nem viselte meg a költözés, perig minden földet lemostam róluk.
Ült:03.19. [link]
És egy kis nagyon off. Pár hetes eper(vagy gaz, még nem egyértelmű). Elvileg így kell kinézniük.
Ült:03.14.[link]

[ Szerkesztve ]

(#411) pepe091 válasza bzoley (#410) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szépek. :) Különösen a két nagy Jalapeno. Az eprek viccesen néznek ki ezekkel a kis gömbölyű leveleikkel. :D

Reggelre nálam is kibújt az összes Trinidadi, pedig csak 6 napja ültettem el őket.

(#412) bzoley válasza pepe091 (#411) üzenetére


bzoley
veterán

Elvileg az első igazi levele már normális formájú lesz. A legviccesebbet viszont pár perce találtam. Friss ültetés, más fajta. Az egész aktíviás poharat a képen hagytam a méretek miatt :)
[link]

(#413) pepe091 válasza bzoley (#412) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az igen. :D Milyen kis aranyos. :DDD Mondjuk az epermag is nagyon durván kicsi, így nem csoda.

(#414) petipetya válasza bzoley (#410) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jól néznek ki. :C Elég hamar átültetted őket, legalábbis az én mércém.

"nincs rá lezsóidő"

(#415) bzoley válasza petipetya (#414) üzenetére


bzoley
veterán

Leginkább a korábbi szenvedéseim miatt költöztettem őket, persze nem mindet. A két nagy már szinte igényelte, és még néhányat a legerősebbekből kiválasztottam, kaptak tuti földet. Többségük már másodszor költözik. Az első miatt maradtak vissza a növésben. Most tizenketten vannak cserépben, és legalább annyian még pohárban. Tíz satnyább darabot meg likvidáltam a melóhelyre, ők ki lettek ültetve, annyival kevesebbel kell foglalkozni :)

(#416) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Nálam az átültetettek úgy néz ki jól bírják, hálistennek

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#417) petipetya válasza peter9228 (#407) üzenetére


petipetya
nagyúr

Látszik, hogy jól érzik magukat az ablaknál.

"nincs rá lezsóidő"

(#418) bzoley


bzoley
veterán

A két nagy jalapeno mára meglepett két oldalhajtással :)
Az átültetett habanerok/jolokiák mintha jobban éreznék magukat, mint amelyek nem lettek új földbe átültetve.
A paradicsomok minden nap hatalmasat nőnek, és néhány újabb eper is kibújt. Valamint pár nap, és kiderül, tényleg az-e. Érkezik a harmadik levél. Mihez kezdek, ha véletlenül kibújik mind a száz? :)
Apró örömök minden nap.

(#419) Earl_Muttley válasza bzoley (#418) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nálam ma a sáfrányok bújtak ki, nem egész 1 hét alatt :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#420) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv urak

én is próbálkoztam csilivel, tavaj jalepeno purple szépen kikelt és termett is. idén a radiátoron próbáltam a habanero chocolate magjaim életre kelteni, de nagy a kuss... másik fajtával is. :( 3 hete.

mennyi idő alatt bujnak ki normál esetben? már nem emléxem.

én a pepperseeds.eu /holland/ cimről rendeltem, de van egy kinai bolt a vámház krt csarnok mellett, ahol paprikát árulnak elég jó áron, ami ugye tele maggal... :D

(#421) bzoley válasza g@bo (#420) üzenetére


bzoley
veterán

Engem megnyugtattak, hogy 3-4 hét is lehet, ennek ellenére hét nap alatt kibújtak.

(#422) petipetya válasza g@bo (#420) üzenetére


petipetya
nagyúr

A habanerok nekem sem bújtak ki 1 hónap alatt, ezért róluk már lemondtam. Lehet, hogy ugyanabból a forrásból kaptuk a szar magokat.

"nincs rá lezsóidő"

(#423) Earl_Muttley válasza petipetya (#422) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ti honnan rendeltetek Habanero magot? Én most vettem észre hogy egy nagyon pici kibújt.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#424) bzoley válasza Earl_Muttley (#423) üzenetére


bzoley
veterán

Én innen. Meg a jolokiákat is.

(#425) Earl_Muttley válasza bzoley (#424) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Én tőlük azokat a Jalapenokat vettem amik a képeken vannak, mind kikelt itt. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#426) petipetya válasza Earl_Muttley (#423) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ahonnan a jalapeno magokat is: [link]

Locsolom a ki nem kelt habanero magokat is, mert még reménykedem. De a földjük jó lesz, így az nem vesz kárba.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#427) Jofi81 válasza Jofi81 (#377) üzenetére


Jofi81
őstag

A pénteken elültetett jalapenok közül 8 már ki is kelt, remélem, hogy a maradék 4 is ki fog. :D A habanerok még váratnak magukra.

(#428) g@bo válasza Jofi81 (#427) üzenetére


g@bo
nagyúr

technológia?

beáztatott magok, jó föld, 5 mm ültetési mélység, lefedés, radiátor?

(#429) Jofi81 válasza g@bo (#428) üzenetére


Jofi81
őstag

Lidl-ös palántázó tálca, friss virágföld, napfény az ablakban.

Eredetlieg radiátorra akartam rakni, de már vége a fűtési szezonnak. Viszont így is eléggé felmelegszik, ha süt a nap.

[ Szerkesztve ]

(#430) g@bo válasza Jofi81 (#429) üzenetére


g@bo
nagyúr

köci.

ez most van nekik? /ára?/ kirakhatom este ablak, vagy este be, nappal ki?

nekiesem újra a magoknak...

(#431) Jofi81 válasza g@bo (#430) üzenetére


Jofi81
őstag

Szezonális akció volt, de beragadt darabok lehetnek. 1500 volt a 4 tálca, ha jól emlékszem. Nekem állandóan az ablakban van.

(#432) petipetya válasza Jofi81 (#427) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az igen. Ilyen palántázó készlet mellett ez nem is csoda. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#433) Jofi81 válasza Jofi81 (#427) üzenetére


Jofi81
őstag

11/12! :)

(#434) petipetya válasza Jofi81 (#433) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#435) petipetya


petipetya
nagyúr

Az hogy lehet, hogy nagyjából ugyanazon a napon ültetett palánták közül az egyik kétszer akkora, mint a másik?

"nincs rá lezsóidő"

(#436) bzoley válasza petipetya (#435) üzenetére


bzoley
veterán

Talán más fajta, és nem egyformán nő? Nekem a szétültetés viselte meg, láttad őket. Fele akkorák sincsenek, mint a nagyok. Az egyéb fajták meg még kisebbek, viszont több levelük van.
Egy talán tapasztaltabbtól olvastam valahol, hogy egy hónap várakozás után kukázott egy marékkal, mert megálltak a növésben. Nem tudom, létezik-e ilyen jelenség.
Ma gondoltam arra, hogy ültetek, még két-három magot ugyanabból megnézni, hátha másképp fejlődnek, mint elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#437) Jofi81


Jofi81
őstag

A 9. napon kibújt az utolsó jalapeno is. :) Már csak amiatt kell izgulnom, hogy a habanerok is kikeljenek, mielőtt a jalapenok elérik a tálca tetejét...

(#438) g@bo válasza Jofi81 (#437) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát grat. pedig nincs meleg..

(#439) Jofi81 válasza g@bo (#438) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, ma nem is sütött a nap kicsit sem, ezért csodálkozom, hogy mégis kikelt az utolsó. Tegnapig mondjuk meleg volt nekik.

(#440) bzoley


bzoley
veterán

A két normális méretű jalapno közül az egyik kicsit gyengélkedik :(
Viszont mindkettő közepén van egy kis csillag, ami nem tudom mi akar lenni.

[ Szerkesztve ]

(#441) pepe091 válasza bzoley (#440) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A "csillag" az már bimbó lesz. :)

(#442) Jofi81 válasza pepe091 (#441) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem is az a gyanúm.

Nélam még csak így néznek ki a 10. napon:

[ Szerkesztve ]

(#443) bzoley válasza pepe091 (#441) üzenetére


bzoley
veterán

Az remek lenne :)
A sok ültetett vakarcsból legalább egy-két termés lenne.
Tegnap elültettem még négy habanérót - ahogy korábban említettem - összehasonítani, hogy ugyanolyan csökevényes lesz-e, mint a többi.

(#444) petipetya válasza bzoley (#443) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#445) pepe091 válasza bzoley (#443) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nálam is nagyon kicsik még a habanero, pluszban egyik reggeli locsolás után még nem száradtak meg, és megégtek a napon. :( Így néhány levelet elvesztettek, de az új hajtásaik már remélhetőleg erősek lesznek, és átvészelik ezt a kis bakit.
A Trinidadiakkal meg kísérletezem: reggeltől estig folyamatos 3000K-s lámpafényben vannak. Holnap majd csinálok róluk néhány képet.

(#446) Nus


Nus
tag

Az enyémek sajnos alig akarnak nőni :( Pedig semmit nem csinálok másképp mint eddig. Van amelyikről a sziklevél is lepergett. Reménykedem, hogy megmaradnak azért.

The sky was pink...

(#447) bzoley válasza Nus (#446) üzenetére


bzoley
veterán

Az nem túl jó jel. Nálam egynek sárgult el a sziklevele, azt el is dobta, de már egy hónapos, van néhány igazi levele is, igaz elég aprók.
Ma, a még pohárban lévők(12db) közül hetet átültettem egy kicsit öblösebb pohárba. Föld csere, iszapolás. Meglátjuk változik-e valamerre a fejlődésük. Csak felcimkézni felejtettem el őket, így egyelőre nem tudom, mi micsoda. Kettőt mondjuk felismerek, mert azok nagyon mutánsok :)
A paradicsomok szépen, komótosan növekednek. A pár napos átültetés szemmel láthatóan jót tett a kísérleti alanyoknak, "izomosabbak", szebbek, mint az őslakosok.
Az eperrel meg lehet, hogy előbb-utóbb bajban leszek. A tortadoboz lassan minden négyzetcentijére jut egy hajtás, és naponta újabbak jelennek meg. A kb. 100 mag egyharmada már kibújt. Mihez fogok velük kezdeni?
És most szórtam el még százat egy virág ládába :)
Legfeljebb a legerősebbeket megtartom.
Mindenesetre nagyobb a sikerem velük, mint a paprikákkal, pedig elvileg ezek sokkal kényesebbek, és macerásabb a hidegkezelés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#448) pepe091 válasza pepe091 (#445) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az ígért képek.

(#449) bzoley válasza pepe091 (#448) üzenetére


bzoley
veterán

Habaneroink nagyon hasonlítanak egymásra :)
Ezek szerint ezek ilyen minik lennének? Próbáltam rákeresni korábban, de nem sok képet találtam kiskorukból.

A legnagyobb, egyetlen jalapenonak lecsippentettem a két csökevényes kis levelét. Akkor vettem észre, hogy kezd két irányba tovább nőni, és a korábban látott "csillag" helyett már négy is látható. Lassan talán az oldalhajtások is megindulnak, kis levelük már van.

(#450) pepe091 válasza bzoley (#449) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Most hogy így mondod, rákerestem, és úgy tűnik, hogy a legtöbb képen nagy korában sem olyan magas a habanero. Inkább terebélyes, mint magas.
Legalább megnyugodtam, hogy nálad sem sokkal nagyobbak. :D

Kíváncsi leszek mikor jön először termés nálad, ha már ilyen sok bimbókezdemény van. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.