Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) pepe091 válasza petipetya (#347) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Jó nagy lakásod van, ha a 80m-es alátét simán elfér. ;] Ezekben biztos jól fogják magukat érezni a kis palánták. :)

Egyébként ma én is átültettem őket, most már 1 palánta 1 pohár,kivéve a Habanerokat.

(#352) petipetya válasza pepe091 (#351) üzenetére


petipetya
nagyúr

Bakker... :D Elírtam, 80 cm.

Jól néznek ki a palánták. A habanerok mennyi idő után keltek ki?

"nincs rá lezsóidő"

(#353) pepe091 válasza petipetya (#352) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ültetés utáni 6-8. napon már kint voltak. De lassabban nőnek mint a Serrano és a paradicsom.

(#354) petipetya válasza pepe091 (#353) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akkor ezennel hivatalosan is halottnak nyilvánítom az 1 hónapja ki nem bújt habanerokat.

Sebaj, így is van 15 db jalapenom.

Erről jut eszembe, hogy számomra ismeretlen okból 19 palántának való cserepet vettem reggel, mert ez a szám volt a fejemben. Ezért akinek kell, tudok adni 4 db cserepet és 1 db hosszú alátétet, természetesen a Tescós áron. Cserép 150 Ft / db, 80 cm-es alátét 455 Ft.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#355) pepe091 válasza petipetya (#354) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, az 1 hónap már nagyon gyanús. :( Én is kiborítottam a legelső két Jolokiás kupát, amit még február 24-én ültettem, de megrohadtak a magok. Pedig ugyanolyan körülmények között voltak mint a többi..

(#356) bzoley válasza pepe091 (#351) üzenetére


bzoley
veterán

Enyémek is valahol itt tartanak. Jól néznek ki, de nem igazán nőnek sehova :)
[link]
Egy kis esettanulmány. Használni nem valószínű, hogy fogom, bár a pár napos paradicsomok lehet, hogy szeretnék. Csak kicsit barkácsoltam :)
[link]
[link]
[link]
[link]

(#357) pepe091 válasza bzoley (#356) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szép munka. :D Biztos jól érzik magukat ilyen fényáradat alatt. Amúgy szerintem most még a gyökereiket növesztik, azért nem nőnek annyira. Amikor átültettem őket, akkor láttam, hogy kb 10-15 cm hosszú, vékony gyökereik vannak.

(#358) bzoley válasza pepe091 (#357) üzenetére


bzoley
veterán

Ma nézegettem egy másik blogot, ott a két hónapos chilik nagyon szépek voltak. Viszont egy hónapos korukban alig voltak nagyobbak a mieinknél, úgyhogy ha szerencsénk van, hamarosan beindulnak. Viszont ugyanott olvastam, hogy egy kivételével az összes Jalapenot kidobta, mert két hónap után sem indultak meg, kicsik maradtak. Azt az egyet palánta földbe ültette, a többit sima virágföldbe.
Mod: ez a blog volt.

Az én képemen is látszik, hogy az a kettő, amit nem ültettem át, nem állt meg a növésben, sokkal nagyobbak, mint a többi. Viszont szerencsére egyik sem nyúlik az égbe.
A kis számkivetettjeim meg még mindig élnek. Ali érnek ki a földből, meg nem is nőnek, de még bírják a kinti klímát. Majd a hajnali hideg megedzi őket :)

[ Szerkesztve ]

(#359) pepe091 válasza bzoley (#358) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ebben a blogban lévők nagyon furán néznek ki. Elsőre teljesen műnek tűnnek, meg hatalmasak azok a levelek. Nekem a tavalyi Jalapenoknak amik nagyon voltak nem nőtt ekkora levelük, legalábbis inkább hosszúkásak voltak, mint szélesek. Meg ezek túlságosan "ráncosnak" tűnik. Furák.

Amúgy amikor átültetted, akkor nem sérültek a gyökerek? Lehet azért álltak meg a növésben, és azért feküdtek több ideig. Én most direkt úgy csináltam, hogy nem adtam nekik vizet néhány napig, és a föld szépen összeszáradt a pohárban, úgy hogy egyben ki tudtam venni az egészet, és szét tudtam választani kis földlabdákkal a palántákat, úgy hogy ne sérüljön a gyökérzet, így csak 1-2 feküdt el rövid időre.

(#360) petipetya válasza pepe091 (#359) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi a tippet arra, hogy ne sérüljön a gyökér. Ezzel a joghurtos pohárból való kivétel meg lesz oldva.

Ám még ott van a cserépbe ültetés. Ott hogyan kell majd csinálni, hogy ez a 10-15 centis gyökér ne sérüljön? Függőlegesen kell tartani és közben óvatosan köré szórni a földet? Vagy simán lehet csigavonalba tekerni vízszintesen? Vagy ahogy esik úgy puffan?

"nincs rá lezsóidő"

(#361) pepe091 válasza petipetya (#360) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Először töltsd fel kb féléig, vagy negyedig a cserepet földdel, attól függ, mekkorák már a palánták, aztán csinálj a közepébe egy kis gödröcskét, oda rakd bele a földlabdás palántát, és mehet köré a föld, megnyomkodva, megtámogatva. Utána pedig mehet kicsit több víz is rájuk. Ilyenkor még valószínű tömörödik a föld, és még fel lehet tölteni, hogy ne dőljenek ki a palánták.

(#362) bzoley válasza pepe091 (#359) üzenetére


bzoley
veterán

Még korán szétültettem őket, nem nagyon volt még gyökerük, csak az az egy szál 5cm-es. Belegondolva, elég lett volna csak kihúzni a fölösleges darabot, az egyedülit meg érintetlenül hagyni, csak én egyúttal földet is cseréltem. El nem feküdtek, kicsit ugyan lógatták a levelüket, de gyorsan magukhoz tértek, csak aztán megsértődtek. Ha jövőre újra ültetek, nem fogok egynél többet ültetni egy pohárba.

Nem tudom, van egy másik blog is, amit olvastam, ott is hasonlóak a levelek.

(#363) peter9228 válasza petipetya (#360) üzenetére


peter9228
aktív tag

Azt a joghurtos poharat használnád még valamire? Ha úgyis kidobod, egyszerűbb óvatosan elvágni, és akkor nem kell aggódni hogy megsérted a gyökeret.

(#364) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi nektek. :R A gond ott van, hogy egy kivételével minden pohárban két palánta van, ezért valahogy szét kell majd őket választani.

"nincs rá lezsóidő"

(#365) pepe091 válasza bzoley (#362) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Mondjuk az is igaz, hogy eltérőek a körülmények. Mármint ami ezeknél van, meg ami nálam. Mondjuk, ha google képkeresőbe "jalapeno plant"-re is olyanok jönnek, mint amilyen az enyém volt tavaly: [link]

(#366) bzoley válasza pepe091 (#365) üzenetére


bzoley
veterán

Azért a linkelt blogokon kicsit talán más szinten űzik az ipart.

Reggel kicsit szigorú voltam a növendékekkel. Ládába pakoltam, és kiraktam őket az udvarra. Hajnalban kicsit még csípős volt az idő, de szerintem azóta boldogan sütkéreznek.

(#367) petipetya válasza bzoley (#366) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szinte látom magam előtt, ahogyan kilépnek a poharakból, és mini kempingágyakon fekszenek a napon. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#368) bzoley válasza petipetya (#367) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy-úgy :)
Muszáj volt kitenni őket, elég árnyékos az ablak, és sokan is vannak. Legalább szokják a klímát. Két aprót benn hagytam, de holnap mégis mennek a többiekkel. Vagy összeszedik magukat, vagy mehetnek a levesbe. Van miből válogatni.

A kis paradicsomoknak viszont lehet, hogy mégis beüzemelem a spéci világítást. Nagyon kicsik még, legalább egy hétig nem mehetnek ki, és jó lenne, ha nem nyúlnának az égig.

(#369) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Nálam még csak a pár, "snacknek" vett Longum Bailey kezd kikelni. A jalapenok még nem nagyon, 2 hét telt el kb. az ültetés óta.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#370) upsyka válasza Earl_Muttley (#369) üzenetére


upsyka
aktív tag

érdekes, nálam mind a chilioázisról, mind ebay-ről rendelt magok 7-8 nap után már 1-1,5 cm növénykék lettek és csak a 10. napon rakom ki az ablakba őket..bár most kicsit nyurgák,de hétvégétől délutánonként kapják a magas lumenszámú 6500k mesterséges napocskát,attol szép bokrosak lesznek :C
mennyire vannak melegben? talajuk elég nedves?nincsenek túl mélyre ültetve?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#371) bzoley válasza upsyka (#370) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam szinte mind kibújt hét nap alatt. Egyedül a jolokiából, amiből eleve tíz darabot kaptam, bújt ki hat darab időben, egy legalább tíz nap késéssel, és még őrizgetek három poharat, hátha...

(#372) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Ma nagyon meglepődtem, megjöttek Kínából a Trinidad Scorpions magjaim, plusz egy kis ajándék is volt mellettük. :D

(#373) bzoley válasza pepe091 (#372) üzenetére


bzoley
veterán

Jobb későn, mint soha :)
Bár ha jól értem, nem az jött meg, amit rendeltél, hanem amit újra küldött.

Azt hiszem, én meg hülyeséget csináltam. Na nem most, hanem amikor szétültettem a paprikákat. Kaptak egy korty tápoldatot is, de hiába olvastam el a címkét, csak most vettem észre, hogy sokszorosára kellett volna hígítani :)

(#374) pepe091 válasza bzoley (#373) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, jól érted újraküldte, csak nem hittem el neki mikor írta. :D

Jajj.. Akkor lehet azért álltak meg a növésben. Nekem ilyen GARRI Bio szerves tápoldatom van, ami palántákhoz és zöldségekhez van kifejezetten. Ezt is jócskán hígítani kell.

(#375) bzoley válasza pepe091 (#374) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem is Garri van, csak általános. Mondjuk amit nem ültetgettem, az ettől függetlenül szép nagy a többihez képest, pedig kapott az is.

(#376) pepe091 válasza bzoley (#375) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor viszont szerintem megúszták. Ennyi idő alatt csak megmutatkozott volna, ha valami bajuk van.

(#377) Jofi81


Jofi81
őstag

Megjöttek végre a magjaim, mindjárt neki is látok az ültetésnek. :) Eléggé le vagyok maradva, de azért remélem, lesz belőlük valami...

(#378) petipetya válasza Jofi81 (#377) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hajrá. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#379) Earl_Muttley válasza pepe091 (#372) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nekem ma befutott a rendelésem tőlük. Bhut Jolokia, Habanero. Ééééés én is kaptam bankjegyet :)

A tiednek mi a sorszám utolsó 4 számjegye? Kiváncsi vagyok origi-e :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#380) pepe091 válasza Earl_Muttley (#379) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

0406. :D

(#381) Earl_Muttley válasza pepe091 (#380) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

0748 :D Akkor origi. Ja én is kaptam sáfrányos szeklicét. Muter egyik kedvenc fűszernövénye, szóval már el is orozta :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#382) peter9228 válasza Earl_Muttley (#381) üzenetére


peter9228
aktív tag

Egy linket tudtok adni, hogy honnan rendeltétek?

(#383) pepe091 válasza peter9228 (#382) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

(#384) bzoley


bzoley
veterán

Hát kollégák, én kezdek kicsit lelombozódni. Elkezdtem kiválogatni néhány palántát a satnyábbak közül, hogy bevigyem a melóhelyre, legalább kevesebbel kell itthon bíbelődni. De nehéz volt választani, mert ahogy nézegettem őket, mindegyik nagyon satnyának tűnik. Körömnyi levelek, rövid szár, mint valami mini paprikák. Nem tudom, lesz-e belőlük még valami.

(#385) Earl_Muttley válasza upsyka (#370) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Na itt én voltam most a hülye. Megkevertem véletlenül a poharakat, mert van ami ilyen kis papír palántázóban van még. Na a Jalapenok már nem! :) A legtöbbje ér és virul, majd beszámolok! :) Szépen nőnek! :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#386) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Na esti ültetés:

5x2 Bhut Jolokia
6x2 Habanero

Szétültettem az egyik Jalapeno palántám, mert valahogy 4 kis növényke egy papírpohárban nem a legjobb. :D

Meg a Longum baileykből kiderült hogy kb 4 csírázott ki, a többi kuka.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#387) bzoley


bzoley
veterán

Úgy látom, nagyon alább hagyott a lelkesedés, pedig nekem lenne a legtöbb okom búslakodni.
Pénteken eléggé magam alatt is voltam, hogy minden félre sikerült, de mivel a nap része jól sikerült(cseresznye csemete, eper palánta, egyebek), így kaptak a kis paprikáim még egy esélyt, a saját hibáimat is megpróbáltam helyrehozni. Vettem palánta földet, még néhány cserepet, és próbáltam menteni, ami menthető. A legéletképesebb darabokat a két decis pohárból 14-es cserépbe költöztettem. Volt, amit földjével együtt, és volt néhány, amiről lemostam a földet. Meglátjuk, magukhoz térnek-e. A jalapenok egészségesnek tűnnek, csak visszamaradtak a növésben. A habanerok, és jolokiák minik, pár mm-t szerintem nőttek a héten. A nem túl fényes flotta, illetve ami maradt belőlük: [link]
A brazil csodaparik egyelőre szépen nőnek, tíz naposak, és már jön az első igazi levelük. Érdekes módon ezeknek is lila a szára. A kísérletezés kedvéért ezekből is átültettem néhányat lemosva a palánta földbe. Nem tudom eldönteni, ki szabad-e vinni már őket, minden esetre egy fél napot napfürdőztek.

(#388) pepe091 válasza bzoley (#387) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nincs itt kevesebb lelkesedés. :) Nálam majd holnap lesz átültetés, a Habanerok is sokat fejlődtek, így szétválasztom majd őket. Tegnap és ma egész délután kint voltak a gyönyörű napsütésben, nagyon jót tett nekik.
Egyébként nem értelek miért vagy kicsit csalódott, normál körülmények között teljesen normális ez a növekedés. Gondolj bele, még csak április lesz. Messze van még a nyár. :) Nem szabad összehasonlítani azokkal a körülményekkel, amik a fentebb linkelt blogokban vannak. Szerintem jobb ez a komótos növekedés, legalábbis sokkal természetesebbnek tűnnek a mieink mint azok.

(#389) bzoley válasza pepe091 (#388) üzenetére


bzoley
veterán

Végig néztem jó néhány blogot, a spéci nevelésekre csak irigykedtem, de láttam néhány átlagos panelpalántát is, amik jóval előrébb vannak. De nem is kell összehasonlítani semmivel, látni hogy nem történik semmi. A jalapenok úgy, ahogy lassan növögetnek, de a többi mintha selejt lenne. Majd' egy hónaposak, és két centinél nem magasabbak, van két gyűrött levelük, és slussz. Nőnek, de az csak milliméterekben mérhető.
Kiültetni mondjuk még egy jó darabig nem lehet őket, szóval ráérnek, de messze elmaradnak az átlag növekedéstől.
De legalább minden olyan dolog kiderül, amit nem szabad csinálni, így jövőre sokkal profibb leszek :)

(#390) peter9228 válasza bzoley (#389) üzenetére


peter9228
aktív tag

Türelem, nekem másfél hónap után is kb. 2-3 centisek voltak. Mostanában elkezdtek nagyon nőni, holnap csinálok egy képet. Gondolom eddig a gyökérzetüket növesztették.

(#391) bzoley válasza peter9228 (#390) üzenetére


bzoley
veterán

Más lehetőség nem nagyon van, várunk türelmesen :)
És kíváncsian, mert a nyamvadtabbak között, akad három szikleveles, van aminek nőtt egy igazi levele, de az olyan recés, mint a csalán, és van egy, ami a sziklevelek után két szárban indult tovább. Lehet Fukushimából küldték a magokat :)

(#392) petipetya válasza bzoley (#387) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem hagyott alább, csak nem történik semmi. :) Nálam az átlag magasság 10 cm, a cserepek már megvannak, a földet pedig a jövőhéten intézem, és szépen átültetem az összeset külön-külön.

Remélem, hogy a tieid megmaradnak.

"nincs rá lezsóidő"

(#393) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Én helyzetjelentek!

A Jalapenoim egész jól vannak, 5-7 centi magasak, van-volt hogy egy pohárban 3-4 növényke figyel(t), de még csak egy pohárnyi lett szétültetve, mert abba valahogy ÖT!! volt :D 2 magból :D

A nagyobbik adag:

Amik szét lettek ültetve + a Habanerok-Jolokiák.

Ja, meg a kínaitól kapott sáfrányos szeklice magokat is elültettem, de abba nem fűzök sok reményt :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#394) bzoley válasza petipetya (#392) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor valószínűleg én foglalkozok velük túl sokat, és azért tűnik úgy, hogy más egyáltalán nem :)

anevemearl:
Hajrá! Az első képen nagyon kevés föld van a poharakban(másodikon sem túl sok). Talán petipetya mutatta, milyen hosszú gyökeret tud ereszteni pillanatok alatt.

(#395) Earl_Muttley válasza bzoley (#394) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Az elso kepeseken majd a szetultetes segit szerintem :)
Persze meg elmolyolgatok majd veluk egy kicsit.

Mindenkihez:
Szetultetes utan van valakinek tapasztalata hogy tulelik-e a novenykek?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#396) Thrawn válasza Earl_Muttley (#395) üzenetére


Thrawn
félisten

Túlélik csak nem szeretik az ültetgetést, esetenként meg is tudnak sértődni annyira, hogy feldobják a tal.. akarom mondani gyökerüket. Ezért célszerű egyesével elvetni őket palántázó tálcába vagy jiffybe, majd onnan a végleges helyükre rakni őket.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#397) petipetya válasza Thrawn (#396) üzenetére


petipetya
nagyúr

Príma... Akkor mit ajánlasz abban az esetben, ha két palánta van egy joghurtospohárban, és a jövőhéten már át szeretném ültetni őket úgy, hogy egy cserépbe egy palánta kerüljön? Hogyan kell majd csinálni, hogy ez a két egymás mellett lévő hosszú gyökér ne sérüljön?

Egyrészt gondolok itt a pohárból való kivételre. Várjam meg, hogy kissé száraz legyen a föld és rázzam le róluk? Vagy pont ellenkezőleg: csap alá tartva mossam le róluk a földet?

Ezután miként tegyem majd be őket egyenként a saját cserepükbe? Függőlegesen kell tartani a palántát és közben óvatosan köré szórni a földet? Vagy simán lehet csigavonalba tekerni a gyökeret vízszintesen? Vagy ahogy esik úgy puffan?

Sima szobanövényt már ültettem át, ott nem volt ekkora tétje a dolognak, így mindegy volt miként csináltam.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#398) Thrawn válasza petipetya (#397) üzenetére


Thrawn
félisten

Vedd ki őket mindenestől a pohárból és kézzel óvatosan bontsd szét őket de a föld maradjon rajtuk. Szóval a földdarabot bontsd szét a növénykéket ne piszkáld. Nagyjából úgyis sejteni lehet hol lehet őket szétszedni. Könnyebb a dolgod ha kicsit nedvesebb a talaj, ha túl száraz akkor könnyebben megsérülhetnek. A talajt eszedbe ne jusson lemosni róluk! A rajtuk maradt földdel együtt ültesd őket át abba a nagyobb edénybe. Lehetőleg egyenesen álljanak, nem kell semmit tekergetni.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#399) pepe091 válasza Thrawn (#398) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Így van. Így csináltam én is, és semmi bajuk nem lett. Sőt. :)

(#400) bzoley válasza Earl_Muttley (#395) üzenetére


bzoley
veterán

Enyémek úgy megsértődtek, hogy megálltak a növésben. Amelyik pohárban csak egy kelt ki(2db), az tíz centi körül van, a többi 4centis. A nagyok a hetedik igazi levelüket hozzák, a megpiszkáltak pedig négy körül járnak.
A többi fajta egy-két centis.

Most csak a tanulság miatt csináltam olyat, hogy egy-két paprika gyökeréről teljesen lemostam a földet, majd az új helyükön jól beiszapoltam. Kíváncsi vagyok, hogy viselkednek majd a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.