Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) upsyka válasza Huma (#300) üzenetére


upsyka
aktív tag

nemééééér, itten csak amatőr kertészek versenyeznek :))
nyáron meg rendezünk egy össznépi kostolásos izzadós topictalit a Feneketlen tónál :DD

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#302) Huma válasza upsyka (#301) üzenetére


Huma
addikt

Én jól bírom az erőset. Mondjuk nem vagyok annyira oda érte. Az enyhén csípőset jobban szeretem. Az Erős Pistát pl simán bekanalazom. Az elég enyhe. De ettem már olyan paprikát ami után lezsibbadt a fél arcom.
Igazából az utóhatásokat nem szeretem. (WC) :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#303) peter9228 válasza Huma (#302) üzenetére


peter9228
aktív tag

Meg amikor elfelejted megmosni a paprikás kezed, mielőtt elmész WC-re :DDD

(#304) Huma válasza peter9228 (#303) üzenetére


Huma
addikt

Az is jó. De nyúltam már a szemembe is vele. Az se volt rossz. Egy órán keresztül nem láttam a fél szememre a könnyeimtől.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#305) upsyka válasza Huma (#304) üzenetére


upsyka
aktív tag

nálam ez ált.iskola 4. osztályba történt...nah, akkor megtanultam a dolgot gyerekként :C
sógorom kutyája albérletben szétszedte egy részen a falat, bekentük hegyes erőssel azt a részt, nem nagyon hatotta meg, tovább bontotta... :Y

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#306) kmisi99


kmisi99
addikt

Milyen paprikát ajánlotok nekem ha a legerősebbet akarom, és honnan? Ebayen kitől érdemes? Sajnos a magyar paprikák nálam nem érnek semmit levesbe lazán elmajszolom a kis piros erős paprikákat mellé fél evőkanál erőspistával mellé annyi bors, hogy fekete lesz a lé.

[ Szerkesztve ]

(#307) Jofi81 válasza kmisi99 (#306) üzenetére


Jofi81
őstag

(#308) pepe091 válasza kmisi99 (#306) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

2013 decemberétől már a Carolina Reaper a legerősebb paprika a világon, de mivel még elég újdonság így kicsit drágább is a Trinidad Scorpionstól. Ebayen sincs túl sok.

(#309) bzoley válasza pepe091 (#308) üzenetére


bzoley
veterán

Ez már annyira csúf, hogy nem is kéne :)

(#310) upsyka válasza petipetya (#289) üzenetére


upsyka
aktív tag

cserép helyett:

Nem túl esztétikus,de olcsó

másik kicsit esztétikusabb és olcsó megoldás

én lehet a másodikból rendelek párat, ha kell valakinek Budapestről, rendelhetünk együtt és osztozunk a szállítási díjon:)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#311) pepe091 válasza bzoley (#309) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Már a külsejéről ordít, hogy ne egyél meg! :D

(#312) petipetya válasza upsyka (#310) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R A második linken lévő szögletes vödör nagyon bejön, de sajnos pont abból nincs.

Megnézem majd és osztok-szorzok.

"nincs rá lezsóidő"

(#314) Huma válasza pepe091 (#308) üzenetére


Huma
addikt

Lehet rendelek belőle. Nincs kedve valakinek beszállni? Megosztoznánk a szállítási költségen. Esetleg a magokon is. Nem hiszem hogy 20 magra szükségem lenne. Ha a fele kikel, már az is sok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#315) Thrawn válasza Huma (#314) üzenetére


Thrawn
félisten

A Reaperből egy is sok szerintem :DDD
Tegnap néztem YT-on videókat Carolina Reaper elfogyasztásáról, hát, akadnak elvetemült (meggondolatlan?) emberek ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#316) bzoley


bzoley
veterán

Elég siralmas a helyzet mifelénk. Minden megállt a növésben, nincs elég napfény, és meleg. Két palánta, amit nem kellett szétültetni kétszer nagyobb a többinél, de ezzel együtt is elég gyengécskék. Alig van négy apró levelük, a két nagynak van hat(apró). A később ültetett habanérók, jolokiák meg ki sem érnek a pohárból. Mióta kibújtak, ugyanúgy két centisek. Közük nincs Gabkó speckó ültetvényéhez, az egyhónapos állapotot összehasonlítva.

Ma felhívtam a chilioázist, hogy megérdeklődjem, hány hetet jelent a két-három nap szállítási idő, egyúttal megemlítettem az egyéb vásárlással, kommunikációval kapcsolatos hiányosságokat. Erre délután itt volt az értesít, szóval ajánlott a levél ötszázért, mehetek a postára.

(#317) Huma válasza Thrawn (#315) üzenetére


Huma
addikt

Nem étkezésre kellene hanem ahhoz, hogy ha álmos vagyok akkor a szemembe dörzsölöm és rögtön felélénkülök. :D

Szóval nincs kedve valakinek beszállni? Olyan akinek nem probléma az ebay-es rendelés. Így nem nekem kellene. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#318) Thrawn válasza bzoley (#316) üzenetére


Thrawn
félisten

Ne aggódj, még jó sokáig így fognak kinézni, mint akik megálltak a növésben :)

Huma: Én nem szállok be, van hozzáférésem Carolina Reaperhez :)
A szembedörzsölésről prezentálj nekünk videót lécci,ha kell küldök majd egy Reapert ;] :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#319) Huma válasza Thrawn (#318) üzenetére


Huma
addikt

Kettőt küldj mert két szemem van. Vagy szerinted egy is elég lesz? :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#320) upsyka


upsyka
aktív tag

Olvastam, hogy érdemes a növények földjét lazítani valamilyen anyaggal, pl. perlittel, zeolitos macskaalommal, vagy sima zeolittal. segíti a gyökerek növekedését azáltal, hogy a föld nem tud összetömörödni a például a víztől, illetve segít megkötni a vizet és fokozatosan adja ki magából, ezáltal nem mossa ki a víz a tápanyagot a földből. be is nevezek jövőhéten egy 25 kilós zsákra :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#321) Jofi81


Jofi81
őstag

Ez a virágláda jó lehet a csiliknek az erkélyre? Persze csak ha majd eljön az ideje.

(#322) bzoley válasza Thrawn (#318) üzenetére


bzoley
veterán

Én már csak ilyen aggódós vagyok. Talán a jó idő most kicsit meghúzza a leveleket.

Huma:
Sajnos én is kimaradok. A párom már így is ráncolja a homlokát, minek ennyi hülyeség. Telt ház is van már, ez a fajta pedig nem túlzottan szimpatikus. Ha máshogy nem megy, Winner segít vásárolni.

(#323) upsyka válasza Huma (#317) üzenetére


upsyka
aktív tag

ebay rendelésbe segítek én is szívesen, ha nincs profilod. sajna én sem tudom bevállalni ezt a fajtát

(#321) Jofi81:

milyen virágláda? minimum 4-5 literes térfogatú ajánlott

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#324) Jofi81 válasza upsyka (#323) üzenetére


Jofi81
őstag

De azt nem tudom kirakni a korlátra... :DDD

(#325) petipetya


petipetya
nagyúr

Mikor is kell elültetni a palántákat? A jalapenok már elég nagyok, a jobb felső sarokban lévő kettő például megvan 10 cm, a többi pedig minimum 5 cm. Napi szinten kívánják a vizet, mert a föld estére már száraz szokott lenni.

kép

A habanerok február 27-i ültetésűek és azóta egy sem bújt ki. Az egyik pohárban beletúrtam a földjébe, de semmit sem találtam, csak egy vagy kettő elrohadt magnak látszó valamit. Ugyanolyan mértékben öntöztem, mint a jalapeno palántákat is, ezért nem értem a dolgot.

"nincs rá lezsóidő"

(#326) Thrawn válasza petipetya (#325) üzenetére


Thrawn
félisten

Május közepe-vége felé, a fagyosszentek után.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#327) bzoley válasza petipetya (#325) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem ezek már elég erősek, de majd a szakértő megmondja a tutit. Szoktak hivatkozni a fagyosszentekre, még bármi előfordulhat.
Viszont szépen megnőttek, legalább is az enyémekhez képest, talán kicsit meg is nyúltak.
A hátsó két sor Jalapeno(02.21.), az első kettő pedig Habanero, Jolokia(03.04.- 05.)
Sehol nem tartanak, most kinn napoznak.

[ Szerkesztve ]

(#328) petipetya válasza Thrawn (#326) üzenetére


petipetya
nagyúr

A fagyosszentek milyen tekintetben számít? Mert nem kerülnek ki szabad ég alá, ezek szobában lesznek.

"nincs rá lezsóidő"

(#329) Thrawn válasza petipetya (#328) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha szobában lesznek akkor természetesen nem számít.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#330) petipetya válasza bzoley (#327) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szépek. :R Ez rengeteg. :o

"nincs rá lezsóidő"

(#331) Nus válasza petipetya (#330) üzenetére


Nus
tag

Igen én is akartam az előbb írni, hogy ez nagyon sok:) Majd készítek képeket az enyémekről 7 van eddig a többi nem nagyon akar előjönni. Remélem ezek legalább növésnek indulnak.

Üdv...

The sky was pink...

(#332) pepe091 válasza petipetya (#325) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szép nagyok már. :)

(#333) bzoley válasza petipetya (#330) üzenetére


bzoley
veterán

Nem igazán tudtam, mennyit ültessek, nem gondoltam, hogy mind kikel. Egyébként ebből majd elkerül legalább a fele másokhoz, 10db már így is elköltözött, szóval talán nem marad olyan sok. Ha a Jalapeno-t nézzük, akkor meg a sok száz magból alig ültettem néhányat. Leginkább a Jolokia van kiszámolva, abból 10 magot küldtek, 7 kelt ki eddig. No meg biztosra kell menni. Legyen sok, abból nem baj, ha elpusztul néhány :)

(#334) pepe091 válasza bzoley (#327) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Egyébként érdekes, mert nálam is a Serranok sokkal jobban nőnek mint a Habanerok. Ilyenek most.

(#335) bzoley válasza pepe091 (#334) üzenetére


bzoley
veterán

Attól függ, honnan nézzük. Te mondjuk nagyjából egyszerre ültetted őket, én úgy két hét különbséggel, viszont az elsőket szétültettem, ettől kicsit megsértődtek. Két darab maradt érintetlenül, középen látszik is, hogy azok nagyobbak. Viszont ha a leveleket számoljuk, mérgesék hiába nem érnek ki a pohárból, lassan nekik is négy levelük van. Nem is merek hozzájuk nyúlni, pedig a habanerok is kettesével vannak. Aztán lehet csak kitépkedem a fölösleget, tényleg sok van már.

Tegnap végre el tudtam ültetni a paradicsomokat is. Ha kikelnek, belőlük is lesz jó sok. Tizenkét pohárban két-két mag.

Közben kénytelen voltam majd' húsz méter kerítést felhúzni, mert a kutya nem ismer kegyelmet, szóval lassan a végleges helyük is megvan a növényeknek. El is fáradtam rendesen, pedig messze még a vége.

(#336) Thrawn válasza bzoley (#335) üzenetére


Thrawn
félisten

Majd a kapszaicinbomba után érkező endorfinlöket kárpótolni fog a fáradalmakért :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#337) bzoley válasza Thrawn (#336) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy legyen :)

(#338) petipetya válasza bzoley (#335) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha így haladsz, akkor a szomszéd kertjéből is le kell kerítened magadnak vagy 1 hektárt. :D

"nincs rá lezsóidő"

(#339) petipetya válasza pepe091 (#334) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szépen növesztik a plusz leveleket. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#340) Nus


Nus
tag

Az enyémek így néznek ki jelenleg:

The sky was pink...

(#341) petipetya válasza Nus (#340) üzenetére


petipetya
nagyúr

Helyesek. :C Látom, hogy egyből cserépbe ültetted őket?

"nincs rá lezsóidő"

(#342) Nus válasza petipetya (#341) üzenetére


Nus
tag

Szerintem a kép csalóka, nem cserepek azok, hanem kis palántázó műanyag poharak.

The sky was pink...

(#343) bzoley


bzoley
veterán

Volt még nyolc pohár, amibe két-két mag lett ültetve. Nem akartam ezeket is megbolygatni a szétültetéssel, így kihúzgáltam a nyamvattabbakat a pohárból. Viszont sajnáltam kidobni őket, így eldugdostam az aduvaron a fölbe. Ha akarják, éljék túl :)
Egész délután napoztak, még nem fonnyadtak el.

(#344) upsyka válasza bzoley (#343) üzenetére


upsyka
aktív tag

kegyetlen vagy, de lehet azok lesznek a legszíósabbak és legjobban termők :C

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#345) upsyka


upsyka
aktív tag

Nah, kezd kihalni a topic:(
Találtam műanyag vödröt Budapesten 200 huf-ért, 5 literes, pont jó egy növénynek!
Ha valaki másnak is kell cserép helyett az szóljon, mert akkor hátha kicsit még tudunk letornászni az árból, ha sokat veszünk :DD ha minden igaz tudok majd 15-20 literes vödröket is, ha valakit érdekel!
Rendeltem led égőt is a növényeknek, 6500K 5w Kínából, ha esetleg borongósabb lesz az időjárás...

Tegnap átültettem a paradicsomokat, kicsit megviselte őket, elkezdtek konyulni feküdni, de 2 óra mulva már álltak, mint a cövek :)) pár nap mulva a paprikák jönnek.

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#346) bzoley válasza upsyka (#345) üzenetére


bzoley
veterán

Paprikánál ez a művelet egy héttel lelassította a növekedést. Amihez nem nyúltam, már kétszer akkora.
A paradicsomok fele ma bújt ki, négy nappal az ültetés után. Most kéne nekik a napfény, de most pár nap szünet, a hogy az időjárást nézem.
Miközben kertészkedtem, a paprikák is kihasználták a jó időt, négy napig kinn napoztak az udvaron reggeltől estig. Ugyan nem nőnek, de kicsinek is szép formásak, egészségesnek tűnnek.
Szegény számkivetettek meg nem akarnak kipusztulni, egész jól megkapaszkodtak a kertben. Mondjuk csak a botot látom belőlük, amit melléjük szúrtam.

(#347) petipetya


petipetya
nagyúr

A Tescóban 150 Ft a 18 cm-es műanyag cserép és 450 Ft a 80 m hosszú (ez volt legnagyobb) alátét, amelyen 4 cserép fér el.

Azt még nem tudom, hogy mindez hol fog elférni, miután mindegyikbe palánta kerül majd. Valószínűleg ki kell majd alakítanom egy fél méteres demarkációs vonalat az ablak mellett, vagy elosztom a lakás többi részében is:

"nincs rá lezsóidő"

(#348) Packersbay válasza petipetya (#347) üzenetére


Packersbay
tag

Ez melyik tesco-ban volt?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#349) petipetya válasza Packersbay (#348) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köki.

"nincs rá lezsóidő"

(#350) upsyka válasza Packersbay (#348) üzenetére


upsyka
aktív tag

De egyébként mindegyikben akciós még csütörtökig vagy péntekig.
Kérdés elég lesz-e a gyökérzetnek egy akkora térfogatú cserép.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.