Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Def26


Def26
félisten

Nem tudtok Budapesten egy boltot ahol magokat, esetleg palántákat árulnak?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#252) petipetya válasza Def26 (#251) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt árulnak magokat: http://www.chilioazis.com

Véletlenül van tőlük feleslegben 10 jalapeno és 10 habanero red mag, ha érdekel. Ugyanannyiért adom.

"nincs rá lezsóidő"

(#253) bzoley válasza petipetya (#252) üzenetére


bzoley
veterán

Postán küldték, vagy ez az, amiért elmentél?
Az egész oldaluk hulladék, mióta paypalon kifizettem a paradicsom magokat, semmi hír a rendelés állapotáról, ellenőrizni sem lehet, ők sem küldenek semmit. Csak a postaládát leshetem néha, hátha elküdték.
Mod: akkor nem lettem okosabb, köszi.

Huma:
A topikon belül átruházom rád, használhatod a rangomat, itt úgy sem ér semmit:)

[ Szerkesztve ]

(#254) Huma válasza upsyka (#250) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem nem fog kelleni. De ha mégis akkor bőven ráérsz akkor leszúrni amikor szüksége lesz rá a növénynek. Igazából sok mindentől függ, pl a tápanyagok és a fény mennyiségétől. A túl sok nitrogén és/vagy a kevés fény miatt lehetséges hogy a szár nem fogja elbírni a növényt.

(#249) bzoley:
Akkor én is lehetnék szakértő. Paprikaman. Vagy valami ilyesmi. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#255) petipetya válasza bzoley (#253) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez az, amiért elmentem. Az oldal valóban lehetne informatívabb...

"nincs rá lezsóidő"

(#256) upsyka válasza Huma (#254) üzenetére


upsyka
aktív tag

nem fogom megsérteni a gyökeret, mikor beszúrom a földbe a támaszt? ettől félek, mert ugye nem látni, hol megy a gyökér a földben és 10 centire meg le akarom szúrni, mert 60-90 centis támaszt néztem, annak meg kell akkora mélység,hogy tartsa is a növényt és ne dőljön ki...

Chilioázis:

egy kalap kaki a komunikációjuk, vagy 4 nap, mire válaszolnak - HA válaszolnak - az emailre...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#257) petipetya válasza upsyka (#256) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elmondom, mi a bajom azzal az oldallal.

Elsősorban nincsenek nevükön nevezve a termékek. Én is ezzel szívtam meg, mert nem szerepelt a jalapeno + habanero esetén az, hogy mag. Ezért nem is kérdeztem rá, így valamilyen szinten én is hibás vagyok.

A postai díjakat nem igazán értem náluk, mert azt írják hogy 500 Ft. Itt vagyok a posta oldalán, és egy sima kis levél díja 115 Ft. Persze kell a nyereség, azt elhiszem. És azt is, hogy nincs idejük mindenkinek megadni a személyes átvétel lehetőségét egy bizonyos létszám felett, így nem is hirdetik, mert az oldalt valószínűleg rendes munka mellett üzemeltetik.

Az hogy nem lehet nyomon követni a megrendelést a honlapon, egy dolog (igaz ezt nem is néztem, mert én telefonon beszéltem velük). De ha tényleg nem válaszolnak levélben, csak pár nap után, az már tényleg gáz. Én például így képzelem el az emailben történő kommunikációt:
- kapok levelet a megrendelés után
- a várható határidőről, mert ez a raktárral való egyeztetés után derül ki
- végül pedig a kiszállítás vagy az átvétel időpontjáról

Ezek hiányában csak ül az ember és várja a nagy semmit.

De persze ez nem gátol majd meg abban, hogy majd szerezzek tőlük egy sátán vére nevű őrleményt. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#258) Huma válasza upsyka (#256) üzenetére


Huma
addikt

Valószínűleg megsérted a gyökeret, de a növények nem cukorból vannak. Semmilyen problémát nem okozol vele nekik. Kb olyan mint neked egy karcolás.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#259) upsyka válasza petipetya (#257) üzenetére


upsyka
aktív tag

lehet azért drágább a szállítási díj, mert nekem is buborékos borítékban adták oda, pedig személyes átvétel volt, és az már nehezebb súlyba... :F egyébként egyetértek veled, nem egy vérbeli kereskedő...

(#258) Huma:

értem, akkor ráérek utólag is szúrni :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#260) bzoley


bzoley
veterán

Yeahh, hazaérve négy kibújt Jolokiát találtam a tízből. Másfél centisek, kiegyenesedtek, és már nyitogatják a leveleiket:)
Ez a hetedik nap az ültetéstől, itt meg 3-4 héttel riogattak. Bár hatan még lustálkodnak.

(#261) petipetya válasza bzoley (#260) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem attól is függ, hogy mennyi napfényt kapnak és milyen hőmérséklet uralkodik a szobában.

NNálam például mindegyik jalapeno mag lusta volt, olyan 3 hét alatt bújtak ki igazán. A hőmérséklet 22-25 fok között szokott lenni, emellett a szoba fekvése keleti így csak reggel kapnak közvetlen napfényt.

Szerintem ideálisabb körülmények között és csíráztató alkalmazásával hamarabb kint lettek volna.

De az a lényeg, hogy nálad nem szórakoztak sokat. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#262) Thrawn válasza petipetya (#261) üzenetére


Thrawn
félisten

Csírázáshoz nem kell napfény, hiszen a föld alatt vannak a magok ;)
Az egyedüli kivétel a fűmag, annak fényre is szüksége van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#263) pepe091 válasza bzoley (#260) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nagyon jó. :) Nálam is elkezdtek kibújni a Serranok meg a Habanerok is. :D

(#264) upsyka


upsyka
aktív tag

nálam is elkezdtek kibújni reggelre a magok :) paradicsom is és a paprikákból is pár. hétfőn ültettem őket, tetszik nekik a hely :)
holnap dobok már fel képet én is a büszkeségeimről

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#265) Packersbay válasza Huma (#234) üzenetére


Packersbay
tag

Köszönöm csillámpóni uraság:-) Idősebb korban gondoltam én is,hogy 1x egy héten adok neki belőle. Ha meg majd megerősödnek és melegebb is lessz akkor kiültetem őket balkonládába. Szted hány tövet tegyek 1 ládába? Én 2-3-ra gondoltam.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#266) petipetya válasza Thrawn (#262) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. :R Amúgy jól nézne ki a 1,5x5 méteres erkély 10 centi földréteggel, amit befüvesítenék. Már eszembe jutott ez párszor, de megmarad gondolat szintjén.

Szerintem nem igazán bírná el a súlyt, na meg minden bogár és madár odaköltözne. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#267) bzoley válasza petipetya (#261) üzenetére


bzoley
veterán

Ahogy Thrawn is írta, a fény nem játszik. Melegről meg gondoskodtam, szerintem közelebb volt a harminchoz, mint a huszonöthöz, ráadásul a fólia miatt még párás is volt a közeg. Valamint szerencsém is volt, mert ezek szerint nem valami hulladékot vettem. Kíváncsi vagyok, hogy a maradék hat darab mutat-e valamit délutánra.
Aztán most már jöhetne a jó idő, lassan el kéne kezdeni a nagyobbakat kiköltöztetni, az ablak már zsúfolásig van.

(#268) bzoley válasza bzoley (#267) üzenetére


bzoley
veterán

Délutáni helyzetjelentés. A maradék hat pohárból sajnos egyelőre nem bújt ki semmi :(
Két habanero napszúrást kapott, de lehet, hogy csak vízhiányuk van, egy pohárban voltak. Talán magukhoz térnek még. Egy másik palántának meg érdekes módon kettő helyett három levele nőtt :)

Egy garnitúra epermagot meg kivettem a fagyasztóból, holnap elültetem. Remélem a kicsivel több, mint két hét elég volt nekik fagyoskodni.

A Chilioázisos parimagok meg még mindig sehol.

[ Szerkesztve ]

(#269) Huma válasza Packersbay (#265) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem ha egyszer egy héten adsz neki az elég sok tápanyag. Persze ez függ a koncentrációtól. Mindenképp olvasd el a használati utasítást a tápoldatos flakon oldalán. Ha túladagolod akkor az sokkal rosszabb mintha egyáltalán nem is adnál neki tápoldatot.
Esetleg ha nagyon pro akarsz lenni akkor tudd meg hogy az általad ültetett növényeknek mi az ideális ph és vegyél ph mérőt. A nem megfelelő ph súlyosan visszavetheti a növény fejlődését. Persze ehhez az kell hogy jelentősen eltérjen az ideálistól ami nem túl valószínű, hogy megesik.

A balkonláda méretétől függ. Meg attól, hogy mekkorára nő meg a növény. 2-3 tő jónak tűnik.

Csillámpóni Power!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#270) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Én is barkácsoltam két dobozt, hogy ne hajoljanak mindig el a palántáim. :)

(#271) bzoley válasza pepe091 (#270) üzenetére


bzoley
veterán

Fasza lett, napozzanak csak :)
Tegnap az emeletieknek én is összehajítottam egyet. Tükörrel lusta voltam bohóckodni, így nikecell lap, tükörfólia, és egy kis sziló volt az alapanyag. Majd villantok róla valamit.

Más:
Sajnos a kezdeti örömök után a maradék hat darab jolokia még mindig nem mozdul. A többiek, meg mintha megálltak volna a növésben, alig látok változást.

(#272) pepe091 válasza bzoley (#271) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az is jó ötlet. :K A maradék Jolokia meg majd megindul, bár az enyémek nem mozdulnak.

Amúgy lassan már lehet néha néha kiszoktatni őket, most is itt Szegeden 18 fok van. Bár pont a hétvégére mondanak lehűlést.

[ Szerkesztve ]

(#273) petipetya válasza pepe091 (#270) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én meg 1 nap után kidobtam azt a nevetséges karton-fólia kombinációt amit odaraktam nekik, és helyette esténként kapnak kb. 4 óra lámpafürdőt. A levelek magasságában érezhető a kibocsátott hő is:

Reggelente pedig mennek vissza az ablakhoz, és estig ott vannak.

"nincs rá lezsóidő"

(#274) pepe091 válasza petipetya (#273) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szép nagyok már. :) Most én is elhoztam őket az ablakból, mert eléggé lehűlt a levegő, és kicsit hűvösebb volt ott nekik a kartonok mögött, így inkább a radiátor közelébe raktam őket.
Ezen a lámpás dolgon én is gondolkodtam, mert eleve keletre néz az ablakom. Vajon mindegy, hogy miylen izzó van benne? A kéznél lévő lámpában egy 60W-osnak megfelelő energiatakarékos izzó van.

(#275) Huma válasza petipetya (#273) üzenetére


Huma
addikt

Ha lámpázol akkor érdemes speciális égőt használni. Vegetatív szakaszban a kék fényt hasznosítják legjobban a növények.

(#274) pepe091:
Nagyon nem mindegy. A növények a fénynek csak egy bizonyos spektrumát tudják hasznosítani. Ha rossz izzót használsz akkor csak az áramot pazarlod.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#276) Huma


Huma
addikt

Ez pl egy jó izzó.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#277) looser válasza pepe091 (#274) üzenetére


looser
addikt

Esetleg ledekkel is megoldható :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#278) Huma válasza looser (#277) üzenetére


Huma
addikt

Drága. Kínából lehet olcsón rendelni LED diódákat és otthon összebarkácsolni egy működőképes valamivé. Ha készen veszed akkor nagyon drága. A legalapabb 5e-től kezdődik és ez szépen felmegy kb 60e-re. De lehet 120e-ért is venni.
Elméletileg nincs akadálya hogy olcsón is lehessen kapni mivel igazából nem egy nagy valami, de én amikor keresgéltem ilyen árakkal szembesültem. Persze lehet hogy azóta már elözönlötték a piacot az olcsó növényes ledek.

Ja és nem árt vigyázni a kínai dzsunka márkákkal. Attól még hogy vörös vagy kék, nem biztos hogy jó. A megfelelő tartományban kell világítaniuk.

szerk:
De amúgy a LED az jó dolog. Ha van rá lehetőség akkor mindenképp érdemes azt használni.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#279) pepe091 válasza looser (#277) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Köszi az ötleteket. :)

(#280) looser válasza Huma (#278) üzenetére


looser
addikt

Valahogy a fejemben a led az olcsó világítás szinonímája, bár a ledes izzók árai nem tűnnek túl barátságosnak. Chilihez szerintem pénzpocsékolás :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#281) Huma válasza looser (#280) üzenetére


Huma
addikt

Jah.
Vannak vele gondok. A kis teljesítményű olcsó viszont nem ad elegendő fényt. A nagy teljesítményű jó, de drága. Ráadásul nem bírják a magas hőmérsékletet. Gondoskodni kell a hűtéséről. A normális teljesítményű ledek már elég szépen melegednek.

Növényeknél az a megoldás hogy sok kis teljesítményű ledet használnak. Ezeket közel lehet rakni a növényekhez hogy minél több fény jusson a megfelelő helyre mivel kevés hőt termelnek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#282) petipetya válasza Huma (#275) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi a tanácsot, de most nem vagyok abban a helyzetben, hogy külön izzót vegyek. Bőven elég lesz beszerezni a földet és a cserepeket.

"nincs rá lezsóidő"

(#283) Huma válasza petipetya (#282) üzenetére


Huma
addikt

Szívesen!
Viszont arra vigyázz hogy nehogy nagyon megnyúljanak a növényeid. Ha kevés a fény akkor a növények igyekeznek mindenáron felfelé nőni mivel azt hiszik hogy takarásban vannak. Ez ahhoz vezethet, hogy a száraik túl vékonyak lesznek és nem bírják el a növények súlyát. Ha nem elegendő nekik az a lámpa akkor megfontolandó, hogy éjszakára inkább hagyd sötétben a növényeket.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#284) petipetya válasza Huma (#283) üzenetére


petipetya
nagyúr

Éjszaka eleve sötétben vannak, mert a lámpától én sem tudnék aludni. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#285) Huma válasza petipetya (#284) üzenetére


Huma
addikt

Akkor ezt benéztem. Azt hittem éjjel-nappal fényben tartod őket. Nappal a nap, éjjel a lámpa. De most visszaolvasva látom, hogy nem így van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#286) petipetya válasza pepe091 (#274) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egy ez 40 (vagy 50?) W-os izzó az olvasólámpában: kép

Ezenkívül a csillár és egy állólámpa található még a repertoárban.

Persze ha jó előre felkészültem volna, akkor lenne keltető, rendes lámpa stb. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#287) Huma válasza petipetya (#286) üzenetére


Huma
addikt

40
Az 50 az a Hz. Nálunk 230V/50Hz az elektromos hálózat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#288) upsyka válasza petipetya (#282) üzenetére


upsyka
aktív tag

Nem tudom mlyen cserepet akarsz, én az ósanba vettem 19 cm- es agyagcserepet 298 huf-ért,máshol ugyan az 349huf.

AGYAGCSERÉP 19 CM

A földre is írtam az obit, általános virágföld 450 huf/50 liter, bőven jó, úgyis kapnak gondolom tápoldatot

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#289) petipetya válasza upsyka (#288) üzenetére


petipetya
nagyúr

Még én sem tudom, de köszi a tippet. Amúgy 18 centis műanyag cserepet tudok 278 Ft-ért. Az nem jó?

"nincs rá lezsóidő"

(#290) upsyka válasza petipetya (#289) üzenetére


upsyka
aktív tag

Az is jó :) nekem azért ajánlották az agyagot, mert a fala átengedi a levegőt és nedvességet, tud szellőzni a föld. Na meg esztétikusabb, jobban mutat a teraszon :)
De mindjárt jön a szakértőnk és megmondja a frankót

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#291) Huma válasza upsyka (#290) üzenetére


Huma
addikt

Jó a műanyag is. Előnye hogy könnyű és nem törik olyan könnyen.
Az agyagcserépről viszont én is úgy tudom, hogy szellőzik valamennyire, ami jót tesz a növénynek. De szellőzés szempontjából sokkal többet ér, ha perlitet keverünk a földbe.

Én is agyagcserepet vennék ha nincs nagy különbség árban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#292) upsyka válasza Huma (#291) üzenetére


upsyka
aktív tag

Köszönjük :R

Néztem müanyagot is, de ilyen árba ekkorát csak gyenge falut találtam, mintha gumiból lett volna... Nem tűnt egy masszív darabnak és esztétikusnak sem mondanám. Valahogy az agyagot természetbarátabnak tartom és tetszetősebb is :))
A tűző nyári napot mennyire viseli jól a növény? Nagyon megégeti a levelét és jobb lenne árnyékosabb helyre vagy üvegházban tartani?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#293) Huma válasza upsyka (#292) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem is jobb a természetes anyag mint a műanyag.

A paprika fényigényes növény, jól viseli a tűző napot. Csak arra figyelj hogy ha öntözöd akkor ne maradjanak vízcseppek a növényen mert erős napsütésben megégethetik a növényt. Érdemes mindig este locsolni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#294) Jofi81


Jofi81
őstag

Még mindig nem jöttek meg a magjaim, de ahogy látom, másnak sem. :((( Rendeltem máshonnan, remélem ez gyorsan ideér.

(#295) upsyka válasza Jofi81 (#294) üzenetére


upsyka
aktív tag

honnan máshonnan?

Hátha valaki közelbe lakik és kell cserép neki jó áron :DD sajna nekem messze van, pedig megérné...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#296) Jofi81 válasza upsyka (#295) üzenetére


Jofi81
őstag

EBay-ről.

(#297) upsyka válasza Jofi81 (#296) üzenetére


upsyka
aktív tag

nekem 7 nap (5 munkanap + 2 nap hétvége) alatt megjött Angliából, igaz mástól vettem :)
biztos te is megkapod hamar :)

Szerk:

virágcserép műanyag jó áron

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#298) Jofi81 válasza upsyka (#297) üzenetére


Jofi81
őstag

Reménykedem benne, az előzőt február 24 óta várom. Már nagyon ideje lenne elültetni a magokat.

(#299) upsyka válasza Jofi81 (#298) üzenetére


upsyka
aktív tag

én holnap ültetem a második kanyart :))

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#300) Huma


Huma
addikt

Lehet én is veszek magot és lenyomok mindenkit. ;]
Amúgy ez egy verseny? Vagy inkább ne törjem magam?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.