Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) pepe091 válasza petipetya (#200) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az szép. :C

(#202) Huma


Huma
addikt

Miért pont csípős paprikát tartotok otthon?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#203) petipetya válasza Huma (#202) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam egyszerű a helyzet. Panelban lakom, ezért keveset tudok termeszteni, így az legyen erős. Emellett kedvelem az erőset, igaz ezekkel a jalapeno/habanero félékkel még nincs tapasztalatom.

Ha kertesházban laknék és lenne rá időm, akkor a lecsóhoz való paradicsom és paprika egy fóliaházban teremne.

"nincs rá lezsóidő"

(#204) petipetya válasza upsyka (#193) üzenetére


petipetya
nagyúr

Totál melléfogtam, mert a chilioázis honlapján az általam nézett jalapeno + habanero paprikánál sehol sem látom azt, hogy az mag lenne. Csak annyi van ott, hogy xy paprika, ezért azt hittem, hogy 10-10 db paprikát kapok szárítva. A telefonban sem beszéltünk erről, mert paprikának neveztük a cuccot. Nem akartam szarrágóskodni, mert így is szívességet tettek nekem azzal hogy itt találkoztunk. Ha ezt tudom előre, akkor az őrleményt rendelem meg...

Nem tudok mit csinálni ezekkel a magokkal, úgyhogy meghirdetem valahol (10 jalapeno 200 Ft + 10 habanero 300 Ft).

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#205) bzoley válasza petipetya (#200) üzenetére


bzoley
veterán

Hajrá :)
Én ma útnak indítottam tíz pohárral anyósnak, így több helyem lett. És lehet, hogy kinyírtam jó néhányat, mert szétültettem, a 2-3 darabos poharakat, és most szédelegnek. Vagy magukhoz térnek, vagy nem.

(#206) peter9228 válasza Huma (#202) üzenetére


peter9228
aktív tag

Mert a sima paprika nem csíp.

(#207) bzoley válasza bzoley (#205) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy néz ki vaklárma volt. Szépen kiegyenesedtek újra. Valószínűleg csak a friss levegő, meg a napsütés nem tetszett nekik.

(#208) Huma válasza petipetya (#203) üzenetére


Huma
addikt

Most nézem, hogy nekünk is van egy ilyen gyom az ablakban.

Én is szeretem az erőset, csak azt nem szeretem mikor másodjára is csíp. Meg amúgy is függőséget okoz. Én egy időben fűszernövényeket akartam. Gondoltam hogy milyen jó lesz majd a frissen leszedett fűszer a kajába. Aztán beszereztem párat. Soha egyetlen egyszer sem használtam őket. Egyszerűbb volt a zacskósat használni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#209) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Én ma este ültetem el a Jalapenoimat, végre jut rá idő :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#210) upsyka válasza Huma (#202) üzenetére


upsyka
aktív tag

Én speciel ültetek Braziliai csodaparadicsomot és citrommentát is :) mondjuk kertesbe lakok,szóval helyem van bőven cserépnek. elolvastam ezt a blogot és láttam jalapeno poppers képeket, mondom nekem ilyet ennem kell, de csakis saját termesztésből :C és így nagy hírtelen rendeltem egy halom magot, plussz habaneroból krémet szeretnék csinálni.
Van olyan ember, aki ezeket nem kívánja meg:??

Jalapeno poppers

(#204) petipetya:

Fel sem merült bennem, hogy te nem magokat akarsz a chilioázistól... Egyszer írtad, hogy szószt vennél, de akkor linkeltem direkt örleményt..inkább tartsd meg jövőre a magokat, jó lesz az még

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#211) bzoley válasza upsyka (#210) üzenetére


bzoley
veterán

Lenyomoztam ezt a csodaparadicsomot, és úgy döntöttem, hogy elfér a kertben, rendeltem pár darab magot :)
Igaz, kicsit késő már az ültetéshez, de meglátjuk, mi lesz belőle.

(#212) Nus


Nus
tag

Ma este érkezem majd haza 4 nap után, otthoniakra biztam az öntözést remélem nem mentek tönkre a palánták.

The sky was pink...

(#213) upsyka válasza bzoley (#211) üzenetére


upsyka
aktív tag

Hát, ha tényleg olyan amit írnak róla, akkor bőven elég 2 - 3 tő belőle :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#214) bzoley válasza upsyka (#213) üzenetére


bzoley
veterán

Majd meglátjuk, eddig nem igazán érezték jól magukat nálam a paradicsomok, de ha igaz, hogy immunis a rothadásra, foltosodásra, talán jobb lesz a helyzet. És nem fogok megsértődni, ha csak két méterre nő meg.
Aztán lehet készíteni nemzetközi lecsót brazil paradicsommal mexikói jalapeñoval :)

Közben már látszanak a jalapeñok második pár levelei. Igaz, még csak apró pötty formájában.
A keltetőben öt nap után még semmi életjel, de türelmes vagyok.

(#215) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Most láttam az auchanban biopon tápoldatot,szerintetek ez jó lenne a chilihez is??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#216) bzoley


bzoley
veterán

Nem akarom elkiabálni, de két pohárban három kis fehér dudort vélek felfedezni. Ha igaz, akkor a Habanero öt nap alatt elkezdett kibújni a föld alól :)

(#217) pepe091 válasza bzoley (#216) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nálam is van már néhány picuri Serrano pukli, meg a paradicsomok is elkezdtek kibújni, pedig pénteki ültetés.

[ Szerkesztve ]

(#218) bzoley válasza pepe091 (#217) üzenetére


bzoley
veterán

Az is remek. De én 20-30 napra készültem, korábban annyit jósoltak az erősebb paprikáknak.
Megjegyzem nem is lett volna baj, mert így meg torlódás lesz az ablakban.

(#219) peter9228 válasza bzoley (#216) üzenetére


peter9228
aktív tag

Lehet csak vakondtúrás. :DDD

(#220) bzoley válasza peter9228 (#219) üzenetére


bzoley
veterán

Bármi lehet :)
Azért nem mondtam biztosra, mert néhány fűszálat már kihúzgáltam.
De elég szabályos helyen bujkálnak, és elég vastagok, úgyhogy reménykedem. Holnapra kiderül. Lehet át is rakom őket az ablakba.

(#221) pepe091 válasza bzoley (#220) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Mondjuk amíg nincs látható levél, addig maradhatnak bőven a melegebb helyen. Biztos jól érzik magukat, minden feltétel adott, azért bújtak ki hamar.

[ Szerkesztve ]

(#222) bzoley válasza pepe091 (#221) üzenetére


bzoley
veterán

Egyelőre maradtak, sehogy sem férnek az ablakba. Megpróbálok holnap összeütni egy polcot, akkor egymás fölött elférnek majd.
Közben kicsit beletúrtam az egyik Jolokia poharába, és a magból már egy 5mm-es csíra kinyúlt. Ő hat napos, szóval talán hamarosan ők is előmerészkednek. Viszont jobban megnézve a többit, sokkal több Habanero kezd már előbújn, mint amit először láttami. Tényleg jól érezhetik magukat :)
Jó ötlet volt fóliával letakarni.

[ Szerkesztve ]

(#223) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Ma reggelre a paradicsomok nagyon beindultak: [link]

(#224) petipetya válasza pepe091 (#223) üzenetére


petipetya
nagyúr

Direkt kibújt az összes, nem szórakoztak. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#225) Huma válasza pepe091 (#223) üzenetére


Huma
addikt

Honnan tudod hogy paradicsomok? Lehet hogy valami gazok. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#226) bzoley válasza pepe091 (#223) üzenetére


bzoley
veterán

Lesz miből egyelni:)

(#227) Packersbay


Packersbay
tag

215-re valaki??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#228) petipetya válasza Packersbay (#215) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha ilyenem lenne itthon, akkor simán használnám hozzá, hisz ez valami általános tápoldat.

"nincs rá lezsóidő"

(#229) upsyka válasza Packersbay (#227) üzenetére


upsyka
aktív tag

Szerintem is egésznyugodtan mehet, bajt biztos nem csinálsz vele, ha nem tápoldatozod túl

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#230) Jofi81


Jofi81
őstag

Nekem még mindig nem jöttek meg a magjaim, pedig már nagyon várom. Addig is találtam egy hasznos oldalt, hátha másnak is érdekes lehet: chilikertész fórum.

(#231) upsyka válasza Jofi81 (#230) üzenetére


upsyka
aktív tag

Honnan rendelted? Ebayről nekem az 5. napon megjött, premier seed direct-től rendeltem

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#232) Jofi81 válasza upsyka (#231) üzenetére


Jofi81
őstag

(#233) petipetya válasza Jofi81 (#230) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, itt az egyik posztnál találtam egy hasznos linket: http://chillimisszio.blog.hu

Ehhez képest nálam elég spártai módon történik minden.

"nincs rá lezsóidő"

(#234) Huma válasza Packersbay (#227) üzenetére


Huma
addikt

Fiatal növényhez nem ildomos tápoldatot használni. Ha már idősebb akkor nyugodtan nyomathatod. Persze csak mértékkel, nehogy túladagold.
Mivel cserépben tartod, könnyen feldúsulhat a talajban ezért ildomos vagy új földet használni mikor új növényeket ültetsz vagy alaposan átmosni előtte a talajt. De inkább az új föld a megoldás. Az a tutibb.

Ja és ha még nem lett volna. Használj perlitet vagy tőzeget. Nagyon jót tesz a növénynek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#235) bzoley


bzoley
veterán

A tegnapi talán paprika hajtások, és az összes többi ma délutánra két centire kibújtak a földből, és a fóliát fejelgették :)
Szerencsére nem voltam lusta, és összedobtam napközben egy stokit, így mehettek ők is az ablakba, a többi fölé. Már csak a jolokiákra kell várni, de már azokból is kukucskál egy.
Közben felmerült egy kérdés: mi a fenének nekem ennyi? Elég lett volna két-két palánta mindegyikből. Most meg van húsz-húsz :)

(#236) Huma válasza bzoley (#235) üzenetére


Huma
addikt

Adj nekem 5-5db-ot és máris nem kell annyival foglalkoznod. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#237) bzoley válasza Huma (#236) üzenetére


bzoley
veterán

Még meggondolom :)

(#238) Huma válasza bzoley (#237) üzenetére


Huma
addikt

Aztán ne sokat halogasd. Nem sokáig áll az ajánlatom. :D

Amúgy én is kedvet kaptam hozzá. Bár én mindig is inkább kaktuszos voltam. De az nem olyan finom a halászlében.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#239) petipetya


petipetya
nagyúr

Úgy néz ki, hogy csak 1 jalapeno mag nem bújt ki. Az ujjam végénél pedig az utolsó cserkész bukkan a felszínre a mellette lévő több centis társa tövénél:

jalapeno

A habanerok még alszanak a föld alatt.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#240) pepe091 válasza petipetya (#239) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szépek. :)

(#241) upsyka válasza petipetya (#239) üzenetére


upsyka
aktív tag

Jól mutatnak :) bár ahogy látom vannak olyanok, amik kicsit közel vannak egymáshoz, aokkal óvatosan kell bánni szétültetéskor!
hétfőn elültettem a magjaimat, külön az ebay-ről rendelteket és külön a chilioázisról, kiváncsian várom melyik milyen lesz :))

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#242) petipetya válasza upsyka (#241) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elvileg jól osztottam be a távolságot, gyakorlatilag sártenger volt a poharakban az ültetés során, így csúsznak el a magok.

Baj ha majd kettőt egy cserépbe ültetek, vagy inkább ragaszkodjak az egyhez?

"nincs rá lezsóidő"

(#243) Huma válasza petipetya (#242) üzenetére


Huma
addikt

Ragaszkodj az egyhez. Túl közel vannak egymáshoz. Csak gátolnák egymás növekedését.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#244) petipetya válasza Huma (#243) üzenetére


petipetya
nagyúr

Rendben.

"nincs rá lezsóidő"

(#245) Huma válasza petipetya (#244) üzenetére


Huma
addikt

Csak hogy legyen referenciám: 4 év kertészeti szakközép, 2 év parképítő technikus és 6 év agrármérnöki szak. Szóval egy picit konyítok a növényekhez.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#246) petipetya válasza Huma (#245) üzenetére


petipetya
nagyúr

Enélkül is hallgatok rád, mivel számomra a referenciád topicban lévő tanácsaid. :R A rendben nálam az jelenti, hogy rendben. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#247) Huma válasza petipetya (#246) üzenetére


Huma
addikt

Általában ha egy topicban tanácsot adok akkor annak az ellenkezőjét csinálják az emberek.
Féltem, hogy te is így teszel és még melléjük ültetsz vagy 3 db-ot. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#248) petipetya válasza petipetya (#239) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megsértődött az emlegetett mag, és mostanra az is kibújt. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#249) bzoley válasza Huma (#245) üzenetére


bzoley
veterán

Megnyugtató, hogy szakember is van közöttünk:)

(#250) upsyka válasza Huma (#247) üzenetére


upsyka
aktív tag

szívesen veszünk minden tanácsot :)

Szerintetek fog majd kelleni valami támaszték a növénynek késöbb? Mennyire fogja bírni a töve - szára a súlyt, mikor már teremni fog? Nem fog elhajlani? Csak azért kérdezem, mert akkor átültetésnél már illik mellészúrni a támasztókarót és azt is el kéne kezdeni keresgélni...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.